LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Woensdag 28 Juni 1933 LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. SPORT. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 758. Hedenmiddag 3 uur: 755. telegrafisch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste stand: 765.0 te La Coruna. Laagste stand: 748.6 te Whisby. Verwachting tot den avond van '29 Juni: Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Westelijke wind. Zwaar bewolkt tot be trokken. Later tijdelijk opklarend. Waar schijnlijk nog regenbuitjes. Weinig ver andering in temperatuur. buitenlandsch weerbericht. y. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Blldt 'Er kwam in de drukverdeeling nog weinig verandering. De depressie over het postzeegebied vulde iets op, de hooge druk over den Oceaan trok zich een weinig Westwaarts terug. Zoodoende werd het luchtdruk-verval kleiner en nam de wind af. Over Frankrijk en Zweden is liet windstil en slechts om de depressie kern waaien nog winden van beteekenis. Intusschen is over bijna het geheele waar nemingsgebied de temperatuur verder ge daald, zoodat de negatieve afwijking van de normaal over West-Europa (uitgezon- I derd IJsland) thans 2.3 gr. Celcius bedraagt (gisteren 1.7 gr. Celcius). Om de depressiekern \iel matige neer slag. Kopenhagen en Memel hadden 7 jn.m. Er is in .den weerstoestand ten onzent nog weinig verandering te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 10 gr. C. (50 gr. F.). 12 uur 'smidd.. 12 gr. C. (54 gr. F.). 3 uur nam.: 121/» gr. C. (55 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Donderdag. V.m. te 7 u. 27 min.; n.m. te 7 u. 50 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk." 's Middags 12 uur: 18 gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 's Middags 12 uur: 17'/2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 9.56 n.m. tot 4.10 v.m. maans- op- en ondergang. 28 Juni: op: 10 u. 20; onder: 23 u. 57. nederlaag der engelsche regeering. LONDEN, 28 Juni. (V.D.). De regee ring heeft gisteravond in het Hoogerhuis bij de behandeling van de nieuwe huur- cn pachtwetten een nederlaag geleden toen een door haar bestreden amende ment van Lord Dynevor om eigenaars van boerderijen vrijstelling te verleenen van belasting op huisjes, die een huurwaarde van 13 pond niet overschrijden, met 49 tegen 22 stemmen werd aangenomen. o fransche wetsontwerpen. PARIJS, 28 Juni (Reuter) In den loop van de Kamerzitting deelde de voor zitter mede dat de regeering voornemens was de onverwijlde behandeling te vragen van de wetsontwerpen strekkende tot het machtigen der regeering om bh decreet buitengewone en tijdelijke douane-tarie ven in te stellen en haar bijzondere be- )oegdheden te verleenen ten opzichte van bet helfen van rechten op producten ,die onderworpen zijn aan contlngentecrlngs- maatregelen. Na de behandeling van het ontwerp op den wijnbouw deelde de voorzitter echter mede dat de regeering haar verzoek tot onverwijlde behandeling der douane tarieven zou intrekken. De regeering heeft voorts het wetsontwerp ingediend tot re organisatie der Spoorwegen. de hechten op den spaanschen troon. MADRID, 28 Juni. (Reuter). In wel ingelichte monarchistische kringen ver luidt, dat Don Juan Carlos, de derde zoon van ex-koning Alfonso, de verplichtingen welke hem zijn opgelegd in zijn nieuwe hoedanigheid van vermoedelijk troonopvol ger, zal nakomen. Hij zal binnenkort de Britsche marine, waarbij hij op het oogenblik dient, ver laten om aan de hoogeschool te Leuven rechten te gaan studeeren. protest tegen de duitsche anti-jodenactie. LONDEN, 28 Juni. (Reuter). Gisteravond is in Queens Hall te Londen de aange kondigde meeting gehouden als protest |cgen de Joden-vervolging in Duitschland. De vergadering werd gepresideerd door Lord Reading, oud-onderkoning van Indië cn Sir Herbert Samuel. De Aartsbisschop van Canterbury diende een motie in welke met algemeene stemmen werd aangenomen, de Motie verklaart, dat pst geenszins de wensch der vergadering ls zich te mengen in de binnenlandsche aangelegenheden van Duitschland, doch verklaart, dat de anti-Joodsche actie in strijd is met de fundamenteele beginselen van verdraagzaamheid en gelijkheid. academische examens Geslaagd zijn voor het Candidaatsexa- man Rechten mej. e. van Tricht <Velp) en de heeren F. van Blerkom 'Bloemendaal), L. F. Dingemans (Leiden). P w. Steen (Katwijk aan Zee. R P. A. Dijker (Den Haag), F. W. van den Berg (Amsterdam) en H. Mees (Huis ter Heide); doctoraal examen rechten mej. F. Mulder (Den Haag en de heeren G. Baud (Velp). G H L. van Oordt (Den Haag) en W Prak (Den Haag); practlsch apothekers-examen le deel mej. A. W. E. Korten (Bergen op Zoom) en de heeren H. R B. Jonkers (Ba tavia) en J. F. Kruithof (Schiedam). In de uitslagen van gisteren was vermeld mevr- Hoek en mej. Nerel, dit moest zijn mevr. Koek en mej. Norel. 6e r. v. a. weer thuis. Heden keerden aan het station alhier om 12.51 per extra trein het 6e Reg. Veld- Art bestaande uit 2 Hoofd-officieren, 24 officieren, 571 manschappen, 170 paarden en kanonnen uit de legerplaats Oldenbroek terug. o Aan de Technische Hoogeschool te Delft zijn geslaagd voor het Candidaats- examen voor Natuurkundig ingenieur de heer J. Piket, alhier; idem Civiel ingenieur de heeren J C Schalkwijk en J. Zuurdeeg alhier en N. M. W. Vermeulen te Katwijk en Propaedeutisch examen voor Civiel- ingenieur ir. J. W. Klaren, te Aalsmeer. de koningin naar „de ruygenhoek'. H. M. de Koningin is voornemens zich Zaterdag a.s. van Het Loo naar „De Ruy- genhoek" te Den Haag te begeven en al daar het verdere gedeelte van den zomer door te brengen. n.v. handelsvereeniging „amsterdam'. In de heden onder voorzitterschap van den heer P. Reineke gehouden jaarlijk- sche algemeene vergadering van aandeel houders werden de balans per 31 Decem ber 1932 en de winst- en verliesrekening over 1932 goedgekeurd en werd het divi dend over 1932 vastgesteld op 5°/». De heer H. C. Rehbock werd als com missaris herkozen. branden. In den afgeloopen nacht is brand ont staan in het perceel Waldeckstraat 9 te Enschedé en bewoond door de wed. Scholten. Toen de brand werd ontdekt, stond het huis reeds In lichterlaaie. De bewoonster werd wakker doordat zij be merkte dat haar bed in brand stond. Bij haar poging het huls te verlaten viel zij bewusteloos neer, doch een der commen saals wist haar door een raam in veilig heid te brengen. De brandweer had moeite de aangrenzende confectiefabriek te behouden. De woning van de wed Schol ten is geheel en de aangrenzende woning is ten deele afgebrand. Een deel van den inboedel toebehoorende aan de commen saals, was niet verzekerd. Niets kon worden gered. Hedenmorgen ontstond door onbekende oorzaak brand in het pakhuis van den heer van Stekelenburg aan den Bossche- straatweg te Aerle-Rtxtel (N.-Br.l. Het pakhuis brandde geheel uit. Verzekering dekte de schade EEN START, DIE NIET DOORGING. geen uitbreiding der electrificatie bij de spoorwegen Naar wü vernemen zal de electnficatie bij de Ned. Spoorwegen niet verder uitge breid worden, en zal het baanvak Rot terdamDordrecht het laatste baanvak zijn. dat geëlectriflceerd wordt. Wel zal de Diesel-Electrlsche tractie In gevoerd worden ook op andere lijnen en gaandeweg de stoomtractie vervangen. HEVIGE VECHTPARTIJ. Gisterenavond heeft te Breda een ern stige vechtpartij plaats gehad tusschen twee mannen beide van D. genaamd. Bij deze vechtpartij een familieveete werd uitgevochten werd van messen gebruik gemaakt Een der mannen werd ernstig aan den bovenarm gewond, een ader werd geraakt en met hevig bloedverlies moest hij naar het ziekenhuis worden overgebracht. De andere man werd licht gewond en kon worden aangehouden. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 60-jarige B. uit de Tuinstraat te Breda, die zich ln een vlaag van waanzin met petroleum had overgoten en daarna in brand had gestoken, is in het ziekenhuis aan de bekomen verwondingen overleden. uit de s.d.a.p. getreden De heer P Langedijk, lid van den ge- meenteraad van Lonneker voor de S.D.AP. heeit dezer dagen een brochure uitgege ven onder den titel „Wie heeft gelijk. Lan gedijk of Duys". Waarschijnlijk In verband met deze aangelegenheid heeft hij thans bedankt als lid der 8.dap. de postvluchten. Ancta-Vaz Dias meldt: Bij de K.L.M. ls bericht binnen gekomen, dat de „Havik" (thuUreis) te Singapore ls geland. te orbetello alles gereed en bemand voor den start in plaats van startsignaal kwam het tegen-commando. Men meldt ons uit Orbetello (Italië): Opnieuw ls de start van het Italiaansche eskader watervliegtuigen uitgesteld, en ditmaal waarschijnlijk wel tot groote ver rassing van niemand minder dan de deel nemers zelf. die allen geheel gereed voor het vertrek reeds hun plaats ln de vlieg- booten hadden ingenomen, toen ln plaats van het startsignaal het tegen-commando kwam om de vliegtuigen weer te verlaten. Het scheen gisteravond en vroeg ln den nacht, of aan de dagenlange spanning een einde zou komen. Opnieuw werden de voor bereidende maatregelen getroffen, die men reeds zoo vele malen nam zonder dat ten slotte tot den start besloten werd, doch gisteravond heerschte op het marine-eta blissement waar de vliegers zijn onderge bracht algemeen het onbestemde gevoel, dat het er ditmaal toch eindelijk van zou komen Deze stemming werd nog ver sterkt. toen de laatste weerberichten, die gisteravond binnenkwamen, alle vrij gun stig luidden en opklarend weer boven de Alpen meldden. Tegen drie uur, nog voor het aanbreken van den dag. was de geheele bemanning der 24 vliegbooten op het terrein van dt Luchtvaartschool te Orbetello aanwezig. Velen arriveerden per auto uit Rome. anderen, die den nacht dichter bij het vliegstatlon hadden doorgebracht, kwamen te voet of per fiets. Ook het publiek liaci vernomen, dat het eskader thans eindelijk zou starten, en ondanks het vroege uur stroomde een groote menigte naar Orbe tello toe om bij het vertrek aanwezig te zijn. Begrijpelijkerwijze was voor een goede afzetting gezorgd en bewogen zich tusschen de deelnemers slechts de aan wezige autoriteiten en een groot aantal binnen- en buitenlandsche journalisten, persfotografen en filmoperateurs. Te ruim 4 uur werd een appel van de aanwezige bemanningen gehouden. De ruim honderd officieren en manschappen zagen er keurig uit in hun nieuwe unifor men en het eskader maakte een uitste kenden indruk. Het was ongeveer kwart voor vijf heden morgen toen generaal Baibo het bevel gaf, aan boord te gaan en onder geweldig ge juich van de menigte langs den kant koersten een groot aantal motorbootjes met de deelnemers aan boord naar de 24 op het water gemeerde vliegtuigen en klommen de bemanningen aan boord van de vliegbooten Alleen generaal Balbo en de navigator kolonel Cagna, die in het vlagge-toestel van Balbo meevliegt, bevonden zich nog aan den wal in afwachting van den terug keer van het vliegtuig, dat in de vroegste ochtenduren was opgestegen om een waarnemingsvlucht ln de richting van de Alpen te ondernemen en dat de laatste weerberichten zou meebrengen. Alles was gereed voor den start. De vliegtuigen lagen zoo gemeerd, da/t zij zonder moeite escadrille na escadrille kon den opstijgen In het midden lagen de tweemaal drie vliegtuigen van het zwarte eskader, met vooraan in het midden het aan de zwarte ster herkenbare toestel van generaal Balbo Direct daarnaast lag het eskader met de roode herkennlngsteekens. terwijl aan de beide buitenkanten het witte en het groene eskader gereed lag. Ook op het thans veel stiller geworden établissement aan den wal was alles ge reed en zelfs stond een matroos bh de vlaggemast klaar om den ministerieelen standaard, die ruim twee weken van de mast wapperde, te strijken op het moment dat generaal Balbo met kolonel Cagna in de motorboot zouden stappen die hen naar hun vlieaboot zou voeren. Te ruim vijf uur kwam het waarne- mtngstoestel terug en ontving generaal Balbo de laatste weerberichten en waar nemingsrapporten uit het Alpengebied, waar het weer opnieuw een minder gun stige wending had genomen En terwijl het publiek, doch vooral de vliegers uit hun vliegbooten met spanning wachtten op het moment, dat generaal Balbo's motorboot zou afsteken naar zijn toestel, waarop het startslgnaal spoedig zou moeten volgen, kwam olotseling het tegen-commando en spoedden de motor bootjes ztch opnieuw naar de vliegbooten om de bemanningen af te halen nu de start voor de zooveelste maal niet door ging, nadat de voorbereidingen verder ge vorderd waren dan eenige vorige maal Generaal Balbo verklaarde dat hij het, gezien de laatste weerberichten Inzak? de weersgesteldheid bven de Alpen, niet geoorloofd achtte vandaag te vertrekken, zoodat de start opnieuw ls uitgesteld. ver. van nederl. gemeenten. Afd. Zuid-Holland. De afdeeling Zuid-Holland van de Ver- eeniglng van Nederlandsche Gemeenten hield heden haar ledenvergadering ln een der zalen van het Kurhaus te Schevenln- gen, onder voorzitterschap van den heer E. Vernède. Nadat eenige huishoudelijke aangele genheden waren behandeld hield de heer P van Rees J.Wzn.. burgemeester van Pa- pendrecht een Inleiding over „maatrege len tegen aanvallen uit de lucht'. Hedenmorgen heeft de Hooge Raad een voltallige en plechtige zitting gehou den om afscheid te nemeh van zijn pre sident. inr. A. Fentener van Vlissingen, die wegens het hereiken van de ln de wet gestelde leeftijdsgrens zijn hoog ambt moet neerleggen. De oudste vice-president, jhr. mr. K. Feith, heelt een toespraak gehouden. o UIT NED. OOST-INDIE. DE AARDBEVING IN ZUID-SUMATRA. STIJGEND AANTAL DOODEN. PALEMBANG. 28 Juni. (Anetal. Door de bevolking wordt gemeld, dat In Lima en Kroë alle steenen hulzen zijn inge stort Het aantal dooden ln deze plaatsen is niet bekend. De B P M. te Pladjoe verleende zeer veel bijstand bij het reddingswerk. Zij stond medisch en verplegend personeel af voor de veiieening van chirurgische hulp en stelde meerdere vrachtauto's beschik baar ten behoeve van de voedseldistri butie. Het oprulmlngswerk op den Ranau-weg vordert goed. Verwacht wordt dat dit werk binnen vijf dagen gereed zal zijn. Thans zijn nog slechts twee kilometer on berijdbaar Volgens de laatste berichten bedraagt het aantal dooden in de marga Ranau 99. dat der zwaargewonden 65 In de marga Adjih bedraagt het aantal dooden 5. dat der zwaargewonden 7. De Goenoeng Seminoeng vertoont van onder tot boven een groote scheur. In de doe8oens Kota Batoe, Pagardewa zijn op verschillende plaatsen warm waterbronnen ontstaan De bevolking ls rustig en gelaten. Kleine schokken duren voort. PALEMBANG. 28 Juni (Anetai Men geeft thans ln de Residentie Benkoelen de volgende becijfering van het aantal slachtoffers van den aardbevingsramp: In de marga Soekau zijn 29 dooden en 19 zwaargewonden in de doesoen Bawang in de marga Liwa zijn acht dooden en in de marga Kembahang 27 dooden. Het to taal aantal dooden in de marga Liwa be draagt omstreks 150. Omtrent medische hulp ln de marga Liwa is niets bekend. In Kroë is de schade niet ernstig. Ten aanzien van Liwa ontbreken bij zonderheden. De geruchten houden aan. dat voornamelijk steenen hulzen zouden zijn ingestort. PALEMBANG. 28 Juni (Aneta). In het Ranausche is Banding Agoeng geheel ver woest, Djepara. Pilla, Tandjoeng Djati en Kota Batoe zijn zwaar beschadigd. Kota Batoe werd door brand geteisterd. Onder de dooden bevinden ztch ook enkele Inheemsche volkshoofden. commissie ingesteld. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is ingesteld een commissie, belast met het vaststellen van normen, welke mede met het oog op de huidige bijzondere tijdsomstandigheden door het centraal gezag behooren te wor den aangelegd bij de beoordeeling van de bezoldiging (in ruimsten zin genomen) van het personeel in dienst van provinciën, ge meenten, waterschappen, veenschappen en veenpolders en zijn benoemd tot lid en voorzitter de heer J. Schouten, Ud van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en tot leden. W. Drees Ud van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Mr. C. M. J. F. Gose- ling, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, H. W. Tilanus, Lid van de Twee de Kamer der Staten-Gneraal, Dr. I H J. Vos, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal en tot adviseerende leden W M. Palm. Directeur van het Centraal Bureau van voorbereiding voor Ambtenarenzaken (tevens secretaris) en A. Mastenbroek, Referendaris bij het Departement van Sociale Zaken. Naar wij vernemen, is door B en W. van Den Haag benoemd tot referendaris ter secretarie,"te belasten met de leiding van de afdeeling Onderwijs, dr. C. van den Berg, adjunct-directeur van de Ver- eeniging van Nederlandsche Gemeenten. VERBODEN VEREENIG1NGEN. BUITENZORG, 28 Juni. (Aneta). Vast gesteld is een besluit waarbij o.a. is be paald dat geen Landsdienaren lid mogen zijn van dan wei medewerking verleenen aan vereenigingen. die actie voeren, welke schadelijk kan worden geacht voor de dis cipline of den goeden geest in het corps Landsdienaren, of welke zich actief of passief verzetten tegen het wettig gezag. Als voor Landsdienaren verboden ver eenigingen zijn aangewezen de PN.I. en de P.I. Indien een Landsdienaar handelt in strijd met de bepalingen van dit besluit, moet ontslag uit 's lands dienst onmid dellijk oneervol volgen Deze regelingen gelden voor al het per soneel dat geheel of gedeeltelijk, middel lijk of onmiddellijk uit de lands-kassen wordt bezoldigd, terwijl een wettelijke re geling wordt voorbereid om de bepalLngen mede van toepassing te doen zijn ten op zichte van ambtenaren en beambten ln dienst van,lagere autonome gemeenschap pen en het personeel van particuliere ln stellingen, welke worden gesubsidieerd en de zelfbestuursgebieden. Tenslotte is een verbod uitgevaardigd voor Europeesch en Inlandsch Marine-per soneel om lid te zijn van of steun te ver leenen aan vereenigingen of groepen op sociaal-democratlschen of antl-militairls- tischen grondslag. VOETBAL. l. p. S. v.—n. r. m. Morgenavond om 7 uur spelen bovenge noemde vereenigingen op het N B L O - terreln aan den Zoeterw. Singel om den Louis Dobbelman-beker. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. w AMSTERDAM, 28 Juni, De door ons gisteren gememoreerde ver klaringen alsmede de vergadering van clrculatte-bank-presldent deden heden hun Invloed op het koerspell ter dege gelden, terwijl bovendien de weekstaat der Nederlandsche Bank er toe bijdroeg hst rumoer om den gulden te doen verstom men Op de wisselmarkt daalden de noteerin gen belangrijk en speciaal ponden enfrano* kwamen veel lager. De dollar reageerde tot een nieuw laagterecord. Op de effectenbeurs voltrok zich een scherpe daling, met de inflatievrces ver dween ook dc kooplust, zoodat de winst- nemingen slechts tegen terugloopcnde koersen afname vonden. De handelaar» bescheiden. Amerlkaansche Olicwaardcn gaven groote omzetten te zien en waren wat gevraagd Shell Unions traden op den voorgrond en stelden zich hooger. Ned Scheepvaart-Unie, Koninklijke Olie openden 5"lager waarna een gedeelte lijk herstel intrad Van de Industrleclen verloren zoowel Philips als Unilevers 5*/«, terwijl ook Aku's ln reactie verkeerden. Rubbers sloten zich bij de algemeene stemming aan, doch konden zich wat her stellen. Tabakken en Sulkers waren ln navolging van de overige afdeellngen zwakker. Scheepvaarten en Mijnwaarden gedrukt, Amerikanen over 't algemeen wat zwakker. Duitsche obligaties hooger in verband met de veranderde houding der Duitsche Rijks bank inzake de particuliere schulden. Ned. obligatiemarkt krachtig in herstel. wisselkoersen. MAATSCHAPPIJ ..NOORD-BRABAND." Uit het Jaarverslag van de Maatschappij van verzekering op het leven „Noord - Braband" blijkt dat het verzekerde kapi taal in 1932 steeg met f. 470.578 (vorig jaar f. 3.405.343) tot f. 58.830.088. Vergeleken met de premie-ontvangst over 1931 is een vermeerdering te consta- teeren van f. 35.038 19. De bedrijfswinst bedraagt f. 296 404 (f.263.756), waarvan f. 194.499 tot verster king van het bedrijf werd aangewend door toevoeging aan de reserve voor geldbeleg ging f. 49.200 (f. 127.396); de reserve vaste eigendommen f. 88.984 (f. 127.392); de re serve dubieuse debiteuren f 2648 (f 3229: de extra onkosten-reserve f 43 179 de extra reserve f. 10.486 De reserves bedragen daardoor totaal f.881 603 (f.712 429). Het pensioenfonds personeel werd tot f. 66.532, waarvan f.3000 (f 5738) uit de winst. (Hbld). o N.V. BESOEKI TABAK-MAATSCHAPPIJ. Blijkens het jaarverslag is er een ver lies van f. 17.662 (vorig jaar winst f. 259.182), welk bedrag ten laste van het reservefonds ls geboekt. Engeland 8 441/4 853) Duitschland 59 02": (59 35). Frankrijk 9.79 3/4 9 84). België 34.83 (36.15). Zwiteerland 4810 (48 30) Denemarken 37 85 (38) Zweden 43.50 (44). Noorwegen42.50 43). New-York 196'/» (2.01'/») Prolongatie 2 3/4 pOt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. AMSTERDAM. 28 Juni. Veemarkt. Aan gevoerd 6 wagons geslachte runderen uit Denemarken: 468 vette kalveren: le kw. 3440, 2e kw. 2632, 3e kw. 2024, per K.G. lev. gew.; 53 nuchtere kalveren f.3 f. 6 per stuk; 305 varkens: vleeschvarkens 90—110 kilo, 3940 ct„ zware varkens 37 38 et., vette varkens 33—35 ct. per kilo slachtgewicht. Overzicht. Vette kalveren aanvoer zeer groot, lustelooze handel en prijzen gelijk Maandag. Nuchtere kalveren geringe aan voer, handel vlug en prijzen Iets beter. Varkens zeer geringe aanvoer, vooral van vleeschvarkens; handel traag en prijzen gelijk Maandag. BOSKOOP, Coop. Vereeniging „De Bos- koopsche veiling". 27 Juni. Rozen per bos: Rosalandia 13—18 ct„ Hadley 2135 ct., Jules Bouché 16—26 ct., Florex 13—22 ct.. Else Poulscn 56—69 ct„ Pouls Scarlet 26 ct., Columbia 10—14 ct., Qoldcn Ophelia 10—16 ct„ Butterfly 6—14 ct., gloria Mundi 45—72 ct., Elle Poulsen 42—06 ct„ Mac Keiler 17—23 ct., Marcel Royer 15 ct., Winnett 9—13 ct, Poul Grampet 35—47 ct., August Noach 12—18 ct„ President Hoover 28 ct., Ophelia 6 ct., Briarcliff 15—19 ct., Gemengde rozen 10—13 ct. Diversen per bos: Clematis Durandi 22— 38 ct.. Iris 6—8 ct.. Delphinium 5—8 ct., Lclie's 40—70 ct., Legustrumtakken 8 ct. Lathyrus 6 ct., Gerbera 20— 30 ct., Floks 10 ct.. Spirea's 2 ct., Hortensia's in pot, per stuk 35 ct. KATWIJK AAN DEN RIJN, 27 Juni 1933. Groentenvelling. Per kist van 25 kilo: eerstelingen f. 0.35—0 60, drielingen f. 0.20- f. 0.35, bos peen f. 2.30—f. 4.70, sla f. 0.60 tot t. 0.70. KOUDEKERK, 28 Juni. EierenveiUng „Koudekerk-Rijndijk". Aanvoer 6090 stuks Kippeneieren f. 2.30—2.70. Eendeleren f. 1.70—2. Boter f. 0.69—0.74. Kaas f. 0.18— 0.23. Konijnen f. 0.25—0.60. ROELOFARENDSVEEN27 Juni Bloem kool 2—7 cent per stuk. Peen 2—6 cent per bos. Aardbeien 20—28 cent per kilo. Sn 11- boonen f. 3.30—3.70. Idem 8tek f 1.60—2.40 Peulen f. 0.402 35. Doperwten 7580 ct CapucUners 90 cent. Tuinboonen 3540 cent per 10 kilo. TER-AAR, 27 Juni. Peulen f. 0.20—2 85' Doppers f 0.70—1.15; Cape. f. 0.90—1.2o'- Tulnboonen 36—40 cent; Snijboonen f 2 90 3 90; Dubb. Stamboonen f.3.904.40. WESTLAND, Middelprljs van de West- landsche veilingen op 27 Juni. Druiven" 22 c.t" peulen 12—20 ct- aardbeien 1020 ct. per kilo; tomaten A 3 05 1.3.25, B f. 2.601. 3.00, C f. 2.80—f. 3.20 V 1952.75 per bak; bloemkool f. 2.00- 600 per 100; aardappelen 10—60 cent groote boonen 30-54 ct. per kist; peeti 23 ct. per bo«. WOERDEN, 28 Juni. Kaasmarkt. Aan- kw'r25^28 a™tn ^et riiksmork le kw. 2528, met rijksmerk 2e kw. 2023- zware 29; handel tkag. ®-H i

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3