74sle Jaargang MAANDAG 26 JUNI 1933 No. 22474 STADSNIEUWS. BUITENLAND. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 CU. per regel voor advertentie!) uit Lelden en nlaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentlën 35 Cts per regel Kleine Adve?tenUèn uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Ct? bi) een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen - Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT^ Voor Lelden per 3 maanden f.2.35; per week t. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week ..0.18 Franco per post f.2.35 portokosten. Olt nummer bestaat uit VIER Blades EERSTE BLAD. LEIDSCH CRIMINOLOGISCH INSTITUUT Een aantal ingezetenen, die leder een gedeelte van het ruime gebied der crimi nologie en criminalistiek tot hun enger arbeidsveld hebben gekozen, hebben zich vereenigd tot een vereeniging „Het Leid- sche Criminologische Instituut". De bedoeling dezer samenwerking is niet alleen, door gezamenlijke bestudeering den groei van verschillende onderdeelen dezer wetenschappen te bevorderen, maar ook wijdere kringen voordeel te bieden van hun wetenschap. Zij stellen zich voor in den aanstaanden winter een aantal voordrachten te houden, die zoo mogelijk door proeven en demonstraties zullen wor den opgeluisterd. Het ligt in de bedoeling, op elk der vergaderavonden twee onder werpen te behandelen in voordrachten van 5060 minuten, terwijl na afloop ge legenheid zal bestaan tot het stellen van vragen. Het is de bedoeling der sprekers, hun voordrachten dusdanig in te richten, dat zij voor hen, die op deze gebieden werk zaam zijn, b.v. voor den jurist, den me dicus en den toxicoloog in de praktijk en voor studenten, die zich in het bijzonder daarvoor interesseeren en het candidaats- examen in de rechten of het doctoraal examen in de geneeskunde hebben afge legd, bestemd zijn. Het bestuur bestaat uit de heeren: Prof. dr. L. van Itallie, voorzitter; prof. mr. J. M. van Bemmelen, prof. dr. E. A. D. E. Carp, J. P. L. Hulst, dr. A. J. Steenhauer, dr. D. Wiersma, Secretaris, Johan de Witt- ïtraat 14. o HET OUD-ACADEMISCH ZIEKENHUIS. In de begrooting van onderwijs is de volgende wijziging gebracht: Destijds is aan de Kamer meegedeeld, dat het oorspronkelijke plan voor de ver bouwing van het oud-academisch zieken huis alhier en de inrichting daarvan tot rijksmuseum van ethnogralie, waarmee on geveer een millioen gemoeid zou zijn ge weest, in verband met de tijdsomstandig heden niet voor verwezenlijking in aan merking kan komen en dat volstaan zal worden met een voorloopig zeer eenvoudige inrichting en opstelling. De regeering noemde toen een bedrag van f. 100.000, welke som met de gelden, die de verzeke ringsmaatschappij heeft uitbetaald voor de ter koloniale tentoonstelling te Parijs ver loren gegane voorwerpen, en van andere zijde verwachte middelen voldoende werd geacht. Aangezien deze verwachting niet in vervulling is gegaan en het ten eenen- male onmogelijk is gebleken, met wat thans beschikbaar is en nog beschikbaar zal komen een, zij het ook nog zoo sobere, museumopstelling te verkrijgen, is aanvul ling noodig en wel tot een bedrag van f. 78 220. Deze som kan worden gevonden op de gelden, welke op art. 7 van de be grooting voor 1932 zijn toegestaan, doch ongebruikt zijn gebleven. Na aanneming van dit wetsontwerp stelt de minister zich voor, de overschrijving van dit bedrag naar de begrooting voor 1933 te bevorderen. CONSUMPTIEMELKREGELING. De Crisis-Zuivel-Centrale heeft de er kenning van de Leidsche Melkveiling met ingang van 25 Juni a.s. tot nader order ingetrokken. Ook is de vergunning als bedoeld in Art. 2 Crisis-Zuivel-Besluit III 1932 Stbl. 475. tot het verkoopen. vervoeren of afleveren van consumptiemelk in de door de Regeering aangewezen gebieden, ingetrokken van den melkgrossier C, v. Vliet te Leiden, Vrou- wenweg 48, t/m. 31 Maart 1934. ALG. NED. BOUW ARBEIDERSBOND. Motie van de afdeeling Leiden. De huishoudelijke vergadering van den Algemeenen Nederl. Bouwarbeidersbond aid. Leiden in het Volksgebouw Heeren gracht 34, heeft de volgende motie aan genomen stelt vast, dat de boycot een der krach tigste wapenen is, die, mits systematisch en wei-overwogen gehanteerd, tegen het Duitsche fascisme kunnen worden aange wend; heeft met groote instemming kennis ge nomen van het besluit van de algemeene raad uit N.V.V. en S.D.A P om over te gaan tot een boycot van het koopen van Duitsche waren en van de stichting van het Centraal Boycot-Bureau uit de mo derne arbeidersbeweging; heeft verder met instemming vernomen, dat ook in het buitenland krachtige po gingen worden gedaan om aan deze boy cot een internationaal karakter de geven: roept alle leden van onze organisatie op, om het werk van het Centraal Boycot- Bureau en van het Plaatselijk Boycot comité zoo krachtig mogelijk te steunen; vertrouwt, dat onze leden zich voortaan zullen onthouden van het koopen van Duitsche waren en dat zij in eigen omge ving de krachtigste propaganda voor deze boycot zullen voeren. AUTO GRIJPT TWEE LEIDEN AARS. Beiden ernstig gewond. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te iets voor 12 uur op den Rijks straatweg ter hoogte van de Rust en Vreugdlaan onder Wassenaar een ernstige aanrijding plaats gehad. Daar stonden de broeders Chr. en M. S. uit onze gemeente bij hun vrachtauto, die een defect had. Het achterlicht van hun wagen brandde. Plot seling naderde in snelle vaart een perso nenauto, bestuurd door C. v d. D. uit Rot terdam Deze zag de stilstaande vracht auto blijkbaar niet en bemerkte haar eerst op het allerlaatste oogenbiik. De Gebr. S. werden door den personenauto gegrepen en bekwamen ernstige gecompliceerde dij beenfracturen en slagaderbreuken. Zij werden onmiddellijk naar het Diacones- senhuis alhier vervoerd. Tegen C. v. d. D is proces verbaal opgemaakt. Naar wij vernemen is hun toestand naar omstan digheden bevredigend. GEVAARLIJK SPELEN. Zaterdagmiddag te ongeveer 3 uur is op den Maresingel een ernstig ongeval gebeurd, dat bij herhaling heeft doen zien hoe gevaarlijk het is om achter op rij dende wagens of auto's te klauteren en er dan onderweg af te springen. De 6-jarige C. V, wonende aan den Haarlemmerweg was op een met 'n paard bespannen wagen geklommen. Toen hij nabij de Gasfabriek zijn plaats wilde ver laten, bemerkte hij niet. dat uit de andere richting een personen-auto naderde, be stuurd door den heer A. C. B alhier. Ondanks krachtig remmen van den be stuurder kon hij niet verhinderen dat het rechtervoorwiel den jongen over den buil: ging. In zorgelijken toestand werd hij naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Hedenmorgen was zijn toestand bevredi gend. hoewel alle levensgevaar nog niet geweken is. Volgens ooggetuigen treft den bestuurder geen schuld. UITVOERING TOONEELVEREENIGING „OEFENING BAART KUNST." Zaterdagavond hield bovengenoemde vereeniging in „Concordia" haar jaarlijk- sche zomeruitvoering, die goed geslaagd is. De voorzatter, de heer H W. van Zijp, maakte in zijn openingswoord melding van het feit, dat de vereeniging het vol gend jaar 35 jaar zal bestaan, hetgeen, in verband met de slechte tijdsomstandig heden, toch zij 't op bescheiden wijze gevierd zal worden Na eenige pittige muzieknummertjes, volgde een tooneel- stukje, dat vlot werd uitgevoerd, en een warm applaus oogstte Een viertal duet ten. met pianobegeleiding van den lieer J. Taffijn, viel eveneens in den smaak, waar na „The Melody Boys" met hun accor- deonmuziek dit deel besloten. Na afloop werd nog een geanimeerd dansje ge maakt onder leiding van den heer Evert Castelein. waarbij de in zomersche uni formen gekleede „Roto Colour Players pittige muziek ten gehoore brachten Voor „Oefening baart kunst is het weer een gezellige avond geweest! GEREF. JONGE MANNEN- EN MEISJES- VEREENIGINGEN. Zaterdagmiddag is, uitgaande van de Jonge Mannen Vereen, en Meisjes Vereen, op Geref Grondslag Leiden en Omstreken, op het daartoe welwillend beschikbaar ge stelde landgoed „Oud-Poelgeest" 't eerste lustrum gevierd met een openiuchtmee- Het openingswoord werd gesproken door den voorzitter van het dag. bestuur, den heer M. Kraan, uit Voorschoten Achtereenvolgens spraken mevr C. H Alkemade—Kwakkeistein over „Nieuwe banen" en ds P. van Vliet over „Op reis naai- het Geluksland" terwijl het slot woord werd gesproken door ds. H. Thomas. Ter afwisseling werd gezongen: Psalm 63 10 Psalm 119 5 en Psalm 105 2 en 3. Het Chr fanfarecorps „Crescendo" uit Sassenheim verleende hierbij zijn mede werking. o R.-K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Voor het theoretisch gedeelte van het examen voor de akte N VIII 'leerares koken en voedingsleer1 zijn 8 candidaten geexamineerd. welke allen slaagden, nl. de dames M. J. Ph. Berkvens. S A. M. Nijs- ten N. Pfeifle. A. J. M. Polman. M. H. C. W. Rahder. G. J I. M. Schermer. M. P B. Schute en P. S. S. M. de Beer. DE ALGEMEENE TOESTAND. Hull, Lloyd George en Baldwin aan 't woord .Midden-Europa Een „spook-eskader". Te Londen heelt het werk ter conferen tie officieel stilgelegen, doch in onder onsjes is veel afgedaan. Ook buiten Londen! De minister van bultenlandsche zaken der V.S. Cordell Huil, heeft verklaard dat er geen gegrondheid of logica was in de herhaalde beweringen volgens hem uitgestrooid door krachten, tegen dc economische conferentie gekant dat het binnenlandsch economisch program der V.S. en he; internationaal program van samenwerking onvereenigbaar waren. fk zie geen enkele reden zoo voegde Huil er aan toe. waarom deze programma's die hetzelfde doel hebben van herstel van het zakenleven, arbeid voor allen tegen be hoorlijke loonen en een bevredigend prijs peil. geen steun zouden vinden bij degenen die er naar streven tot een internationale samenwerking te komen, die zoo onmis baar is voor een volledig en duurzaam herstel. Lloyd George sprak in de W ïaische Baphistenkerk te Londen. .Indien wij naar ae wereld in nau- ge heel kijken, aldus de oud-premier, dan zien wij cenige rampzj'lge. deprimeerende en ontmoedigende verschijnselen. In econo misch opzicht gaan wi.> niet vooruit, doch achteruit en wel tot de denkbeelden die drie gettraties geleden werden gehuldigd. In Europa zijn wij teruggekeerd tot de autocratie van de 17de en de 18e eeuw en nog verder. Ook de vrijheid doet disagio. In internationaal opzicht bestaat er geen goede wil tusschen de menschen en vrede op aarde, doch de volken koesteren nog hetzelfde wantrouwen en dezelfde vrees, zij gaan zelfs nog verder en slaan de deuren voor eikaars neuzen dicht en bereiden zich erop voor, elkaar te dooden. Wanneer wij land voor land bekijken, ik doe geen aanval op 'n bepaald land. dan zien wij. dat er thans in Europa dingen gebeuren, waarbij menschelijkheid ont aardt in dierlijkheid. Wij keeren terug naar de hel in plaats van voorwaarts te gaan naar den hemel". Ten slotte deed Lloyd George een beroep op de jeugd, om te doen. wat er van hen verlangd wordt. „De vrijheid is in uw han den" besloot hij De Engelsche vice-premier Baldwin ver klaarde tijdens een te Carmannock bij Glasgow gehouden redevoering, dat waar- GEVAARLIJK SPEL. o,en gymnasiast ernstig gewond. Hedenmorgen te ongeveer elf uur reed een 5-tal gymnasiasten aan weerszijden op de treeplanken staande in de Doeza- straat met een auto mede. De 17-jarige B wonende Plantsoen, kwam te vallen en is met een hersenschudding en vermoedelijk een schedelbreuk in ernstigen toestand naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. I Bij het gehouden examen der H. C. V. zijn geslaagd voor leerares mej. A Munnik uit Koudekerk; voor coupeuze. de dames J. Corba, M. Epskamp en C. Verbiest; voor costumière dc dames J. v. d. Ham. mevr. A. Muns, (J. v d. Mei, uit Leimuiden), D. Tiicke. E de Wolf, M. Petiet en R Zitman, alle leerlingen van mej. A. J. Leget. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. Geslaagd voor het examen boekhou den enz. „Ver. van Leeraren" mejuffr. Th. P. A M. Visser, alhier, en de heeren A P. van der Geest. Voorschoten. W. Metselaar. H J. J. Witteman ep P de Wolf. alhier, allen leerlingen van den heer J. A. Jansen, alhier. Geslaagd voor het examen Boekhou den, afgenomen door de „Vereeniging van Leeraren ln het Boekhouden", onze stad genoot. de heer J. S. Kolderman, opge leid door den heer A Bernard, alhier Dc heer A van Rijnswou, bouwkun dige. bij den Rijksgebcuwendicr.st alhier, die 19 jaar bij den bouw van het Nieuw- Academisch Ziekenhuis is werkzaam ge weest. wordt met ingang van 1 Juli a.s. overgeplaatst naar Zwolle. Onder groote belangstelling heeft gis teravond de harmoniekapel „Werkmans Wilskracht" een uitvoering gegeven in den theetuin van „Oud-Hortuszicht". De wak kere spelers, onder leiding van den heer Dik, hebben veel genot geschonken! De deelnemers aan het 3de inter nationale ziekenhuis-congres, dat van 28 Juni tot en met 3 Juli te Knocke (Belgiel wordt gehouden, zullen na afloop o.a. een bc-zcek brengen aan onze stad ter bezich tiging van verschillende ziekenhuizen, enz. De j 1. Zaterdag gehouden Zonne straal-collecte heeft opgebracht de som van f. 1220.71het vorige jaar bedroeg dit f. 1072.21. In de stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Datum Dagen volw. pers. kind. tot. Juni 19 Maandag 40 40 Juni 20 Dinsdag 42 42 Juni 21 Woensdag 47 47 Juni 22 Donderdag 48 48 Juni 23 Vrijdag 48 48 Juni 24 Zaterdag 49 49 Bij de politie zijn een onbeheerd ge vonden dames- en een heerenrijwiel te bevragen. In den nacht van Zaterdag op Zon dag de 60-jarige I. V., die onder den in vloed van terken drank verkeerde, nabij zijn woning in de Gortestraat gevallen, waardoor hij een ernstige wonde aan het ichterhaofd b» am De Eerste-Hulp- dien-t vervoerde hem naar het Acade misch Ziekenhuis. schljnlijk binnen twee jaren geen verkie zingen voor het Engelsche parlement zul len behoeven te worden gehouden. De ge varen voor een financleelc en monetaire ineenstorting in Engeland is men thans te boven. De Engelsche regeerlg heeft even wel ternauwernood de regeling der afschu welijke monetaire problemen aangevat. Zoolang zulks niet is geschied kan geen algemeen herstel van den wereldhandel Intreden. Baldwin legde vervolgens de met span ning verwachte verklaring betreffende de Engelsch-Russlsche geschillen af. Vele lieden zeggen, dat Engeland groote han- delsverliezen heeft geleden door het ver bod van invoer van Russische artikelen. Dit is een groote dwaling Wanneer Enge- I land zou hebben toegestaan het Russische optreden zonder protest te laten passeeren, i dan zou er geen veiligheid meer bestaan voor Engelsche onderdanen. Zoodra de Engelsche ingenieurs weer op hun posten zullen zijn teruggekeerd, zal Engeland het invoerverbod op Russische artikelen in trekken. mits Rusland zijn repressallle- maatregelen eveneens te niet doet. Terwijl ter Londensche conferentie ech ter verlaging der tariefmuren voorgesteld wordt, heeft de Engelsche regeering beslo ten tot verhooging van een aantal invoer rechten. o.a. op houtwaren, hoeden kant en tricotages Het Invoerrecht op tricotages wordt verhoogd van 20 op 30 .op hoeden van 25 op 30 Theorie en practljk. Volgens den diplomatieken correspon dent van de ..Observer" zou dr. Schacht dc opdracht hebben ontvangen van de Duit sche regeering om bij zijn terugkeer tc Londen het besluit der regeering mede tc deelen, dat zij de eerstvolgend vervallende renteschuld uit hoofde van de Dawes- en Youngleeningen zal betalen. De correspondent voegt er aan toe. dat de noodige buitenlandsche betaalmiddelen reeds voor dat doel zijn bijeengebracht. En dan de kwestie van midden-Europa! De Kleine Entente blijft zich geducht roe ren tegen het aan Italic toegedachte plan van hereenlging van Oostenrijk en Italië. Benesj was daarvoor bij Boncour en Titu- lescu is te Londen druk in actie. Intusschen geven Italiaansche bladen een dementi van wat aan Italië wordt toegeschreven. Italië houdt er niet van zich te bemoeien met aangelegenheden van andere staten, zeggen de bladen. In het Hongaarsch Hoogerhuis zeide de premier Goemboes over het koning schap. dat deze kwestie inderdaad bestaat. De gebeurtenissen hebben evenwel juist nu bewezen, dat deze kwestie feitelijk inter nationaal is. zoolang voor Hongarije, zelfs volgens legitiem stand punt deze kwestie niet actueel kan worden beschouwd, is men van haar resultaat niet zeker. Midden-Europa is door een en ander on rustiger dan ooit Van Duitsche zijde wordt zwaar uitge meten over het verschijnen van vliegtuigen boven Berlijn, die ook elders heette te zijn waargenomen Wolff kondigt zelfs reeds aan dat de rijksregeering, ais de ontwape ningsconferentie is hervat, te Genève on verwijld met allen nadruk den eisch van rechtsgelijkheid zal herhalen. Van Fransche zijde wordt ernstige twij fel geuit over „dit spookeskader" dat der Duitsche regeering zoo in de kaart speelt. SPANJE. Bouw van 77.000 scholen. Het recht op den troon. De Spaansche regeering heeft machti ging verleend voor het uitgeven van een buitengewone leening groot 28 millioen pesetas tot het oprichten van rijksscholen, ter vervanging van de scholen, die aan religieuse instellingen behoorden. Ver wacht wordt, dat de Cortes dit besluit der regeering zullen goedkeuren Volgens de wet op de religieuze orden mogen deze Instellingen na 1 October as. geen lagere scholen en na 1 Januari geen scholen voor hooger onderwijs meer hebben. De regeering is voornemens vóór 1 Oc tober a.s. 77.000 lagere scholen op te richten. Pnns Don Jaime, de tweede zoon van ex-koning Alfonso van Spanje, heeft vol gens het blad ,A. B C eveneens afstand gedaan van zijn rechten op den Spaan- schen troon. De betreffende documenten zijn aan Alfonso te Fontainebleau ter hand gesteld. De rechten op den Spaanschen troon komen thans aan prins Juan Carlos, die 20 jaar oud en adelborst is bij de Britsche marine. Naar men weet is Don Jaime doofstom. In tal van steden blijft het onrustig dank zij het optreden van communisten en syndicalisten die in indalusic een een heidsfront zouden, hebben gevormd. BINNENLAND. Inflatie-debat ter jaarvcrpaderinK van de Nederl. Mij. voor Nijverheid en Handel» (Binnenl., 3c Blad. en Laatste Berichten, le Blad.) Tc den Ilaas is een gedenksteen voor Thorbeckc onthuld. (Binnenland 3e Blad.) Naar een vergelijk in het conflict te IJmuidcn? (Binnenland, 3e Blad.) Geen staking in het scheepvaartbedrijf. (Binnenland, 3e Blad.) Nog eenige cijfes over S.S. en H.IJ.S.M* over 1932. Financien 3e Blad.) Dubbele moordaanslag te Nuth. Een vrouw gedood, een man zwaar gewond. Dc dader is gearresteerd. (Gemengd, 3e Blad) Een reeks ernstige verkeersongevallen op Zaterdag en Zondag. (Gemengd, 3c Blad.» Hevige aardbeving in Zuid-Bcnkoell (Sumatra) cischt vele slachtoffers. (Ult- Ned. Oost-Indië, le Blad.) BUITENLAND. Bij stilstand te Londen talrijke onder linge besprekingen. (Buitenland en Tel., lc Blad.) Gleichschaltung in Duitschland in ver sneld tempo. (Buitenland en Tel- le Blad) Dollfuss dreigt dc Nazis met invoering van dc doodstraf. (Buitenland, le Blad.) Japan treedt scherp op tegen dc com munisten. (Buitenland, le Blad.) Krachtige actie tegen de teneur in Bul garije. (Buitenland, le Blad.) Brand in een Chinecsch ziekenhuis cischt vele slachtoffers. «Bultenl. Ge mengd, 3e Blad.) FRANKRIJK. Dc graanafzet. Dc Kamer heeft het wetsontwerp tot regeling en controle van dc graanmarkt, afgehandeld. Het wetsontwerp bevat o.a dc verplich ting voor landbouwers om opgave te doen van de oppervlakte van het akkerland, dat zij voor winterkoren en de oppervlakte die zij voor zomerkoren gebruiken. De Minister van Landbouw krijgt het recht zoo noodig een beperking uit te vaardigen van den verbouw van zomerkoren. Voorts zijn 'do malerijen en de meel- en graanhande laars verplicht opgave te doen van hun graan- en meelvoorraden. Overtreding van deze maatregelen is strafbaar. Een door het ministerie van landbouw ln te stellen commissie wordt belast met de regeling en controle van de graanmarkt en krijgt tevens een adviscc- rende taak. Zij zal bestaan uit vertegen woordigers van landbouw- en verbruikers organisaties. Deze commissie bepaalt te vens aan de hand van de gegevens van het departement elk Jaar tusschen 15 Augustus en 15 September den minimum prijs voor graan en meel. Voor het loo- pende jaar wordt deze vastgesteld op 115 franc per centenaar, met een verhooging van een franc per maand, gerekend van den maand van den oogst af. Verder bevat de wet voorschriften over het opslaan van graanvoorraden, over een maal- en menggebod voor binnenlandsch graan en bepalingen over den in- en uit voer van graan. BULGARIJE. Groote actie tegen de terreur. Op den boulevard Gradini te Sofia is een in een zak gebonden lijk gevonden. Om den hals was een strop bevestigd. Op de borst van den doode was een briefje ge prikt met het opschrift.: „Dit is het lot van lederen Servischen spion". De onder- teekening luidde: „Macedonische revolu- tionnaire organisatie". Dit was een nieuwe reden om scherp ap te treden tegen de terreur! Het parlement heeft In den nacht op Zondag het wetsontwerp lot bestrijding van aanslagen aanvaard. Direct werd de staat van beleg over Sofia afgekondigd. Politie en militairen bezetten ln den och tend alle straten der stad. Het telefoon- en telegraafverkeer met binnen- en bui tenland werd onderbroken. In alle wa ningen der stad werd gezocht naar wa penen en verdachte personen. Het verkeer was gisteren volkomen verboden. Ook het hettreinverkeer naar Sofia is stopgezet. Bij de nieuwe wet wordt iedere moord ol po ging daartoe gestraft met den dood. Naar verluidt zou op een buitengewoon groote hoeveelheid wapenen beslag zijn ge- gearresteerd. Ook ln de groote provincie plaatsen, zooals Warna Burgas, Philip- popcl, Haskowo etc. zijn dergelijke acties uitgevoerd. Het, telefoonverkeer was in oen nacht op Maandag nog niet weer vrij gelaten.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1