LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 24 Juni 1933 1 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. k AALSMEER. De a.a. Lathyrustentoonstelling. Ook H.M. de Koningin-Moeder en Z.K.H. Prins Hendrik schonken voor de 6e Na- 1 lonale Lathyrus-tentoonstelling, die op 7, 8 en 9 Juli a s. alhier gehouden zal wor den zilveren medailles. Niet alleen op cul tuurgebied maar ook wat betreft bloem- ■schlkkunst, zal deze tentoonstelling veel moois bieden! o HAARLEMMERMEER. De Landbouwwintenchool. Tot directeur van de Chr. Landbouw- wlnterschool te Hoofddorp ls benoemd lr. Den Engelse te Heemse. In verband met het afscheid van den heer J. Woldendorp als directeur, bestaat ook bU de vereenlging van oud-leerlingen het plan tot het organlseeren van een hul- dlglngsbljeen komst. Ergerlijke dierenmishandeling! Aan den Sloterweg wist een man 'n hond, die ln de welde achter een koppel scha pen had gejaagd te pakken. Hij bond een touw om den nek van den hond, hing het dier aan een boom op, nam daarna een •scherpe hooivork en stak daarmede den hond zoo lang in het lichaam tot hl) dood was. De politie werd met het gebeurde In kennis gesteld. Wegverbe tering. Het gedeelte Westelijke Hoofdweg gele gen tusschen Hoofddorp en den Benne- broekerweg wordt thans ook geasphal- teerd. Als dit werk voltooid ls, zal de ge- hoele Westelijk gelegen Hoofdweg van de Kaag af tot aan de Lijnden over een af stand van plm. 16 K M. door asphalteering verbeterd zijn. HILLEGOM. Geslaagd te Haarlem voor het exa men nuttige handwerken (Da Costa- kweekschool) mej. A. C. Hylkema alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Onveilig duin. Het duinterrein achter de schietbanen zal volgende week wegens schieten met scherp onveilig zijn: op Maandag. Woens dag, Donderdag, Vrijdag van 9 uur voorm. tot 8 uur nam.; Zaterdags van 2—9 uur namiddag. De Tuinbouw. Wat gevreesd werd, ls werkelijkheid ge worden. De Inzet van het veilingseizoen was al zeer slecht. Slechter dan men zulks ooit meemaakte. Van alle producten was de prijs bedroevend laag. Van het product sla waren ruim 5000 stuks van zeer goede kwaliteit, die de vernletiglngsprijs van f0.50 per 100 niet konden opbrengen. Met bospeen al even bedroevend. Hiervan gin gen bijna 1000 bos naar de mestvaalt. De vroege aardappelen bleven dan boven den minimumprijs doch een prijs van f. 0.50 tot f. 0.80 per kist van 25 K.G. geeft heel wat verlies voor den tuinder. Het beschot ls in dezen tijd nog maar zeer matig. o KATWIJK AAN ZEE. De Strandevaugelisatie. Door de politie is aan de vereeniglng voor stramdevangelisatie „Het Vischnet", toestemming verleend om des Zondags van 3 tot 5 uur toespraken te houden op het Noorderstrand over de Buibenwaterlng of op het Zuldierstrand ter hoogte van het Zeehospitium en des Woensdag om half 8 des avonds op het strand ter hoogte van de muziektent, De stand der werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn ingeschreven 402 werk zoekenden, zijnde: 16 opperlieden, 51 grondwerkers, 12 timmerlieden, 1 schilder, 8 metselaars, 3 fabrieksarbeiders, 2 pot tenbakkers, 12 kuipers, 1 broodbakker, 104 losse arbeiders, 102 landarbeiders, 2 tuin lieden. 3 bloemisten, 62 visschers, l auto- geen-lasscher, 1 chauffeur, 5 stokers, 5 binnenschippers, 1 straatmaker, 6 varens gezellen, 1 mandenmaker, 1 typograaf, 1 zeilmaker, 1 motordrijver. Beneden 18 jaar: 1 timmerman. Geplaatst werden 2 grondwerkers en 3 landarbeiders. De politie heeft de woonwagen bewoner W. G. alhier aangehouden, die in het politieblad gesignaleerd stond. LISSE. Chr. Historische Jongerengroep. Bovengenoemde vereenlging hield gis teravond haar laatste vergadering in dit seizoen. De opkomst was, gezien het mooie weer, heel goed. Als spreker was uitgenoodigd de heer J. Dekker, hoofd der Ned Herv. School al hier, die als onderwerp voor zijn rede had gekozen: „Onze Staatsinrichting". Met aandacht werd deze mooie leerzame rede beluisterd en een hartelijk applaus ,was de dank der vergadering. Hierna werd overgegaan tot het instellen van een pro- paganda-commissie. Tien dames en heeren namen hierin zitting. Na de pauze werden de ingekomen vragen betreffende de rede van den heer Dekker naar aller genoegen beantwoord, waarna de spreker in dank gebed voorging. Dalende werkloosheid. Het werkloozenaantal is de afgeloopen week in verband met de seizoendrukte in het bloembollenbedrljf gedaald tot 241, dat is 40 minder dan vorige week. De heer J. Valkhof, onderwijzer aan de Geref. School alhier, ls benoemd tot onderwijzer te Scheveningen, zulks met ingang van 1 Sept. a.s. De fa. Gebr. Ransdorp alhier is opge dragen de bouw van een brugwachters woning te Sloten en de bouw van een burgerwoonhuis met graanpakhuis te Hoofddorp voor rekening van den heer Immlnk aldaar. De la. Meeuwissen, aannemer alhier, ls opgedragen de bouw van 3 burger woningen aan de Veldhorststraat alhier voor rekening van de familie Wesselo al hier, voor den som van f, 12.000. NOOR DWIJKERHOUT. Dalende werkloosheid. Bij de arbeidsbemiddeling staan inge schreven 162 werkloozen, aan wie weke lijks ruim f.1700 wordt uitgekeerd. De laatste week ls de werkloosheid aan zienlijk gedaald. Jaarvergadering „De Eendracht". In café v. d. Berg, hield de tuinders- vereen. „De Eendracht" haar jaarverga dering. De secretaris, de heer W. v. d. Weyden bracht verslag uit over 1932. Het eind- saldo bedroeg f,350.97, terwijl de veree nlging ln 1932 omzette voor f. 50.218.78; wat* belangrijk minder was dan vorige Jaren. De voorzitter sprak den wensch uit, dat dit seizoen gunstig moge zijn voor alle tuinders, die den laatsten tijd zulke zware offers moesten brengen. Hij drukte allen op 't hart. alleen puike waar ter veiling te brengen Medegedeeld werd, dat voorbaan geen on gemerkte zakken meer zullen worden aan genomen, daar dit een schadepost is voor de vereenlging. Aan 't veillngsgebouw kan ieder zijn zakken laten merken. Het be stuur belooft een regeling te zullen tref fen, met de uitbetaling der gelden voor groenten, welke niet eens de vastgestelde minimum-prijzen zullen opbrengen. Voor- looplg wordt driemaal per week geveild. Aan de markt komen thans aardbeien, en alle soorten doperwten, die in den heelen omtrek veel aftrek hebben en bijzonder geschikt zijn voor den inmaak op de fabrieken o RIJNSBURG. De Bloemenhandel. De aanvoer was voor dezen tijd van het Jaar niet buitensporig groot te noemen. Dit tengevolge van het koele weer, waar door de prijzen gehandhaafd konden blij ven. Pioenen gaan voor f3.10 tot f. 4.60 per 100; Margrieten f.0.200.35; Galardia f. 0.300.55: Ranonkels f. 0.100.20; Gla diolussen f. 3.205.10; Pyrethrums f. 0.10 tot f.0.20; Scabiosa f.0.450.70; Anjers f. 0.300.50; Korenbloemen f. 0.13—0.20; Zinnia f. 1.402.10; Campunula f. 0.80— 1.05; Irissen f. 0.35—0.65; Lelies f. 3.10 tot f. 4.30; Delphinium f. 1.101.40; Rozen per bos f0.20—0.35. GEMEENTERAAD. Onderwijzeres O. L. School - Belooning voor extrawerk - Het opruimen van de vuilnisbelt - De herdenking van Prins Willem van Oranje. De raad dezer gemeente kwam in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving, de heer T. Kralt. Na opening door den voorzitter, met gebed, volgde voorlezing der notulen van de vorige vergadering. Naar aanleiding van de voorgelezen notulen, verzocht de heer v. d. Gugten den voorzitter een vraag te mogen stellen, waartoe hem de gelegenheid na afwerking van de agendapunten werd toegezegd. De notulen wérden zonder wijziging vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van de commissie voor de Volksgezondheid met verzoek het door de gemeente als bij drage over 1934 verschuldigd bedrag ad f. 80.04 op de begrooting voor dat jaar uit te trekken. Van de gemeente Katwijk rekening en verantwoording van den Vleeschkeunngs- dienst. Beide stukken werden voor kennis geving aangenomen. Alvorens over te gaan tot het volgende punt, benoeming onderwijzeres Openbare Lagere School, ging de raad op voorstel van B. en W. in geheime zitting. Na heropening van den openbaren raad, werd door B en W. ingediend een voor dracht, waarop voorkomen de volgende dames: 1. Tamrnel te Almelo. 2. G. A. Scherrer te Katwijk aan Zee. 3. Burbach. Uitgebracht werden 9 st., omdat wethou der v .d. Vijver de vergadering tijdelijk had verlaten Op Mej. Tamrnel werden uitgebracht 8 stemmen en op mej. Burbach 1 stem, zoodat eerstgenoemde benoemd is. De benoeming gaat in 1 Juli a.s., terwijl de verplichting wordt opgelegd, te Rijnsburg te wonen. Een aantal adressen inzake schoolgeld wordt aangehouden tot een aan het eind der vergadering te houden geheime zit ting. Een door B. en W. voorgestelde wijzi ging van de begrootingen van 1932 en 1933 werd z.h.st. goedgekeurd. B. en W. stellen voor, aan den ambtenaar belast met de werkzaamheden verbonden aan de administratie van de werkverschaf fing en de steunverleening, over de maan den Mei t.m.October, een belooning te geven van f. 40 per maand. De heer G. v. Delft vroeg of f.25 per maand niet voldoende is. De voorzitter antwoordde, dat er nu minder werk aan verbonden is, dan in de wintermaanden, waarin dan ook f.50 per maand werd gegeven maar dat vergelijking met anderer werk en de groote verantwoor delijkheid van dezen ambtenaar tot dit voorstel van B en W. heeft geleid. De heer van Delft kon er zich inee ver eenigen, dat in den winter een grootere belooning genoten wordt, maar meende dat in de zomermaanden met minder kan worden volstaan. Met een beroep op de geboden zuinigheid sloot de heer v. d. Gugten zich hierbij aan. wethouder S. Schoneveld verdedigde het voorstel van B. en W. met een beroep op de groote accuratesse en de geschikt heid van den betrokken ambtenaar, er op wijzende, dat deze er niet toe ver plicht kan worden, waardoor de gemeente op grootere kosten zo ukunnen komen. Na discussie wijzigden B. en W. hun voorstel, door dit alleen te bepalen tot de maanden Mei en Juni. waarna het voorstel z.h.st. werd aangenomen. B. en W. stelden voor het met 1 Mei jj. verleende eervolle ontslag aan de onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de O.L. school, dat genomen is in strijd met de bestaande voorschriften, in te trekken en dat ontslag opnieuw te verleenen, met inachtneming van alle be palingen van het Ambtenarenreglement. Z.h.st. werd aldus besloten. B. en W. stelden voor de belooning voor den geneeskundige, belast met de kostelooze vaccinatie vast to stellen op f.5 per zitting benevens f,1 per vaccinatie boven de 5 personen, omdat de tegenwoor dige regeling, waarbij f.1 per vaccinatie wordt gegeven en zitting moet worden gehouden, hoewel er niemand komt be zwaar opleverde. Het voorstel werd z.h.st. aangenomen. B. en W. vroegen machtiging de nood zakelijke uitgaven te doen voor het op ruimen van de vuilnisbelt, omdat de post op de begrooting reeds ecnigszins over schreden is. De heer G. v. Duijn vroeg of geen betere regeling voor de belt getroffen kan wor den, om dat het er thans een ruïne is. De auto kan vaak niet op het terrein komen. Spr. verzocht daar werkloozen te werk te stellen. De heer Oudshoorn merkte op, dat het aldaar brengen van kistaarde de gemeente op groote kosten jaagt. Z.i. behoeft men dit niet aan te nemen. De voorzitter merkte op, dat dan toezicht noodig is, wat misschien nog meer kost. Verbranden, zooals een der leden voor stelt, eischt ook kosten en thans laat men de scliippers, die buiten den steun vallen, er iets aan verdienen Wethouder Schoneveld zeide, dat de geleverde critick hem erg meevalt, er zou nog wel meer van te zeggen zijn. Te verwonderen behoeft dit niet, want in alle gemeenten is het vuilvraagstuk moei lijk en kostbaar, vooral als het publiek, zooals hier, niet meewerkt Uitvoerig ging spr. de bezwaren na. De heer G. van Delft vroeg, of een geringe vergoeding voor het weghalen van groote partijen vuil niet gewettigd is. Wethouder Schoneveld zeide dat dit alleszins het geval is, maar geen kans te zien het uit to voeren. Wethouder v. d. Vijver merkte op, dat de bestaande toestand niet kan voortduren, vooral zooals het den laatsten tijd gaat, zoodat er verandering moet komen. Het voorstel van B. en W. werd hierna z.h.st. aangenomen. De heer v. d. Gugten kreeg thans ge legenheid zijn vraag aan 'den voorzitter te stellen. Spr. had in een vorige ver gadering gevraagd, of door B. en W. pogingen waren aangewend, alhier de ge boortedag van Prins Willem van Oranje te herdenken, niet als een soort kermis- gedoe, want daar is spr. tegen maar evenmin vond spr. het goed, dien dag geheel ongemerkt voorbij te laten gaan. Door den voorzitter is ioen geantwoord dat de aangewende pogingen geen succes hadden, terwijl spr. van leden der inuziek- vereeniging verneemt, dat hun toestemming tot het maken van muziek geweigerd is, omdat de burgemeester dit op den sterfdag van den Prins ongewenscht achtte. Spr. vroeg, wie in dezen waarheid spreekt. De voorzitter antwoordde, dat hier geen sprake is, van al of niet de waarheid spreken. Hem is toestemming gevraagd, op den bewusten herdenkingsdag een muzikale rondgang door het dorp te maken, wat spr. met het oog op de daarmede onafscheidelijk verbonden hospartij onge wenscht achtte. Tegen muziek op een vastgestelde plaats had spr. geen bezwaar. Meer wenschte spr.t omtrent deze zaak niet op te merken. De openbare raad werd hierna gesloten, waarna de raad in besloten zitting ging. Dc diefstal'van lelie's. De waakzaamheid van den agent J. S. te Katwijk aan den Rijn, waardoor het mogelijk werd de R. en de N. te Haarlem tot bekentenis te brengen van diefstal van lelie's te Valkenburg, heeft nog verdere gevolgen gehad. Na onderzoek van den rijksveldwachter alhier met den gemeenteveldwachter te Valkenburg, hebben zij thans ook bekend, zich eenige dagen tevoren alhier schuldig gemaakt te hebben aan diefstal van pioenrozen, ten nadeele van den kweeker de M. alhier. o— SASSENHEIM. Op de hertenjacht! In het Wandelpark Rusthoff zijn twee herten gebracht. De dieren waren zeker niet gewoon aan zoo'n groote bewegings vrijheid, althans ze gingen door de sloot het houtgewas in en eerst ontsnapte de een en een paar dagen later de ander. Het bestuur der vereeniging voor Die renbescherming, door wiens tusschenkomst de herten daar ondergebracht waren, ver zoekt vriendelijk, desnoods tegen beloo ning, aan den Parkwachter te willen be richten waar de herten gezien of nog te zien zijn, teneinde ze te kunnen opvangen. Het adres van den parkwachter is Th. v. d. Zon, Kerklaan 52, Sassenheim. Gevonden voorwerpen: een lipssleutel, een zilveren kinderringetje, een bruine heerenportemonnaie met inhoud, een num merbord van auto, een nummerbond van auto, eenige kilo's steenkool, een unster, een bruine heerenportemonnaie zonder geld, twee kisten gesneden selderie een dop van autowiel, een ceintuur van kinderjurk, een zilveren rozenkrans in etui, een fantasie zakdoek, een nummerbord van auto, een kleine bruine kinderportemonnaie met in houd, een nummerbord van auto, een gou den lorgnet in etui, een witte kindermuts. Inlichtingen worden bij de politie verstrekt. VEUR—LEIDSCHENDAM De Autotocht voor Ouden van Dagen. Begunstigd door mooi weer had de autotocht van ouden van dagen en ge- brekkigen plaats. De afrit vond plaats des middags om 1 uur; vooraf werden de mannen vooralen van sigaren, de vrouwen van versnaperin gen. De tocht ging over Wassenaar, Noord- wijk aan Zee naar Lisse, alwaar in hotel de Nagtegaal de Inwendige mensch werd versterkt.. De terugtocht geschiedde via Benne- broek, Voorschoten naar de plaats van afrit, waar de R.K. Harmonie St. Cecilia een aantal nummers ten beste gaf. Het aantal deelnemers bedroeg ruim 260, een getal, zóó groot, dat men genoodzaakt was, toen op het laatste oogenblik een 7-tal autobezitters zich terugtrokken, een groote autobus te huren. De deelneemsters en deelnemers waren ten zeerste voldaan, zoodat het comité met voldoening op zijn arbeid kan terugzien. De politie heeft een bezoek gebracht aan een aantal bewoners van de Tedinger- straat op grond van plaats gehad heb bende houtdiefstallen aan een bouwwerk in die straat. Resultaat werd niet bereikt. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Verzoek Speelterrein, - Verzoek Koningin Wilhelmina-Vereeniging. - Overname per- ceelen grond. - Handhaving standpunt inzake toeslag steunregeling. - Rondvraag. De raad kwam onder voorzitterschap van den Burgemeester bijeen. Na opening werden de notulen der vorige vergadering door den waarn, secretaris voorgelezen en na een mededeeling van den voorzitter vastgesteld. Voor kennisgeving werden aangenomen enkele ingekomen mededee- llngen van Ged. Staten en in handen van B, en W. gesteld om hierop nader prae- advies uit te brengen, een verzoek van verschillende bewoners van den Hofweg en omgeving, waarin zij vragen te willen onderzoeken of de mogelijkheid bestaat om in die omgeving een stukje grond aan te wijzen, waarop de jeugd zich 's avonds ongestoord kan vermaken, alsmede een adres van den heer R. van den Ende namens de Koningin Wilhelminavereeni- glng waarin steun wordt gevraagd voor de j aarlij ksche herdenking van den ver jaardag van H. M. de Koningin. Verleden jaar is geen subsidie verleend en de ver eeniging heeft toen ook de kinderen van niet-leden onthaald, 't Is nu echter bang dat een groot gedeelte kinderen zou uit gesloten worden. Voorgesteld werd aan de heeren Wasse naar en Balfoort te verkoopen een perceel grond aan de Oranjekade. uitmakende een gedeelte van perceel gemeente Voorscho ten, Sectie B No. 3942, ter grootte van 37.30 M. en ter diepte van 40 M., gren zende aan het perceel No. 3943, derzelfde gemeente en sectie tegen f.5 per c.A. be houdens goedkeuring van Ged. Staten. De heer J. Braggaar vraagt of het waar is, dat zij reeds aan het bouwen zijn op dezen grond, daar hij dit vreemd vindt. Wordt het besluit niet goedgekeurd, dan zouden zij moeten afbreken. Nadat de voorzitter en wethouder J. A. Mens de vragen hebben beantwoord, waaruit blijkt dat er een voorlooplg koopcontract is. de prijs reeds vroeger is bepaald en zij zelf het risico dragen, werd het voorstel goed gekeurd. In verband met de uitvoering van het uitbreidingsplan dezer gemeente kan tot de overname worden overgegaan van de gronden van den heer M. de Jong (Hya- cinthstraat) groot 47 vierkante M., van den heer G. A. Niersman (Burgem. de Kempenaerstraat) ongeveer 130 vierk. M. en van Mej. P. M. L. de Graaff (Hyacinth- straat) groot 101 vierk. M. Deze strooken worden zonder kosten overgenomen. Aldus goedgevonden. Hierna werden van den heer C. A. Durang, den Haag, om niet overgenomen verschillende strooken grond, gezamelijk groot ongeveer 10638 vierk. M., zich be vindende aan de Burgem. Treubstraat, van Kempenstraat, Willem de Zwijgerlaan, Tulpstraat en Hyacinthstraat, in ver band met den aanleg van straten tus schen de Papelaan en de Wijngaarden laan. Alle kosten van levering en verkoop zijn voor den verkooper. Onder overlegging van een briefwisseling gevoerd met Ged. Staten omtrent toesla gen op de uitkeeringen uit de werkloozen kassen, waartoe in een vergadering van 25 Januari 1933 werd besloten, deelen B. en W. mede, dat zich thans wederom een geval voordoet, dat zulk een toeslag zou moeten worden toegekend. Zij willen 't nog eens onder de aandacht van den raad brengen, terwijl zij voorts meedeelen dat zij het standpunt zouden willen handha ven, omdat zij 't onbillijk vinden een ge organiseerde achter te stellen bij een ongeorganiseerde. De heer D. Limburg vindt het standpunt van Ged. Staten eigenaardig en zou willen weten, welke principieele bezwaren zij hebben. De voorzitter zegt dat een antwoord aan Ged. Staten zal gezonden moeten worden. De raad keurt het standpunt van B. en W. goed, waardoor doorgegaan wordt met het geven van een toeslag, tenzij maat regelen worden getroffen en geantwoord zal worden dat het standpunt gehand haafd blijft. Het kohier hondenbelasting wordt vast gesteld tot een bedrag van f. 678. Enkele besluiten comptabiliteit worden genomen. Bij den rondvraag stelt de heer D. Lim burg een vraag, die de voorzitter in een volgende zitting zal beantwoorden. De heer J. Braggaar klaagt over een „bepaalde plek" aan de Molenlaan. Er is geen dak boven. De voorz. zal een onder zoek instellen, maar sluit zich aan bij de woorden van wethouder C. Eggink Sr., dat de gem.-opzichter wel bepaalde overwe gingen heeft doen gelden. Ten slotte vraagt de heer J. Braggaar een beter onderhoud van de Wijngaardenlaan, er zijn wel werkloozen om te wieden. De heer L. J. van Leeuwen deelt mee, dat men reeds bezig is. De heer W. G Duynisveld zou gaarne zien, dat B. en W. een onderzoek instel len naar het afhalen van afgekeurd vleesch door de firma Croes te Overschie. Hij is bevreesd voor besmetting, omdat het wel eens gebeurt, dat kraaien den grond omwoelen en met stukken vleesch wegvliegen. Na enkele besprekingen wordt de toe zegging gedaan dat een onderzoek zal worden ingesteld, zoodat nog wel eens hierover gesproken zal worden. Tot slot besloten zitting voor ontheffin gen schoolgeld. o WARMOND. De R.K. Volksbond. Onder groote belangstelling had in hotel „de Stad Rome" een algemeene vergade ring plaats van de afdeeling Warmond van den Nederl. R.K. Volksbond. Nadat de voorzitter de bijeenkomst had geopend las de secretaris de notulen voor. Deze werden zonder eenige bemerking onder dankzegging vastgesteld. In een korte rede zette de voorzitter uiteen de bedoeling der aanstaande encycliekviering alhier en spoorde een ieder aan door het verleenen van zijn beste krachten deze viering zooveel moge lijk te doen slagen. Er wordt veel ver wacht van Warmond, laten wij deze ver wachting niet te leur stellen en dat alles hangt van u af Vervolgens werd overge gaan tot de bespreking van de in de vorige vergadering behandelde aangele genheid met betrekking tot eventueele verstrekking van bons voor gebruik van electriciteit. Wij hebben, aldus de voor- HEDEN: Concordia: Tooneelvereeniging „o. g K."; 8 1/4 uur nam. Jeruël: Bidstond te 8 uur nam. Zondag. Jeruël: Samenkomst te 10 uur voorm. en 6'It uur nam. Leger des Hells (Hooigracht 301Samen- komsten te 10 uur voorm. en 8 uur nam. Oud-Hortuszlcht: Concert Werkman's Wilskracht: 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nam.: „Bergen in vlammen". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nam.: „Mummy". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater Breestraat, 8 u. nam.: „Baby". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Juni a.s. waargenomen door apotheek W. Pelle, Kort-Rapenbure 12, telef. 594. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Janssens, Nieuwzwaag, Poort- man en Veldhuijzen. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Bertel, tel. 3302. zitter ,te dezer zake een bespreking gehad met de Stedelijke Lichtfabrieken te Lelden waarbij ons werd medegedeeld, dat deze instelling gaarne bereid was, ons tegemoet te komen. Spreker verzocht derhalve een ieder, die van deze buitengewone aange legenheid gebruik wenscht te maken, zich op te geven bij een der bestuursleden. Een al of niet te verleenen subsidie aan de afdeeling tooneel lokte een langdurige discussie uit; tenslotte werd besloten aan deze afdeeling een maximum toelage toe te kennen van f. 25 om deel te kunnen nemen aan het Concours, dat gegeven zal worden door den Volksbond te Lisse. De rondvraag bracht nog eenige zaken van huishoudelijken aard naar voren. WASSENAAR. Vereeniging „Concours Hippique." In kasteel „Oud Wassenaar" is de eerste vergadering gehouden van de vereenir.;: „Concours Hippique" alhier. De verga ring werd geleid door burgemeester Wit man. Deze heette de aanwezigen welkm en memoreerde waarom het voorloop/, comité zich had voorgenomen tot de op richting eener vereeniging over te gaan Door de Koningin Wilhelmina Vereenigta' zijn op sprekers initiatief een paar con coursen georganiseerd. Deze zijn goed ge slaagd deels omdat er onder de ingezete nen veel liefhebberij bestaat voor de rui tersport. deels, omdat het terrein gunst:? was gelegen. Door den heer Van Schalk is daarop het initiatief tot het stichten der vereenigin? genomen, welk initiatief spreker heeft toe gejuicht, omdat hij in vereenigingen als deze voordeel ziet voor de gemeente; om die reden heeft hij ook het voorzitterschap op zich genomen. Nu zou men kunnen zeggen, is het wel gewenscht dat in dezen tijd te doen en dan f. 10 te vragen voor het lidmaatschap. Spreker wil daarop antwoorden, dat hij het onjuist vindt om niets te doen en bij de pakken neer te zitten. Ook elders wor den concourses-hippiques georganiseerd, die slagen als de leiding goed is. Als er dan drang komt uit de gemeente, dan grijpt spreker dit aan, omdat daarmede belangen van de ruiters maar ook van den middenstand zijn gebaat, want het con cours zal menschen trekken, hetgeen den middenstand ten goede komt. Spreker stelt aan de aanwezigen voor thans tot de definitieve oprichting te be sluiten en over te gaan tot vaststelling van statuten en huishoudelijk reglement, ver kiezing van een bestuur en machtiging geven tot het aanvragen der Koninklijke goedkeuring en het aanbrengen van even tueele wijziging in de statuten. Met alg. st. wordt tot oprichting beslo ten en statuten en reglement worden be houdens enkele wijzigingen vastgesteld. Het lidmaatschap zal kosten f. 10. Dona teur kan men worden bij storting van f. 2.50. Het bestuur zal een regeling tref fen voor de verstrekking van toegangs kaarten aan donateurs, welke zal geba seerd zijn op het bedrag der donaties. Het voorloopig comité werd als defim- tief bestuur aangewezen. Op voorstel van een der leden zal het worden uitgebreid met den heer Haitsma Muiier. comman dant van het 6e reg. veld-art., alhier woon achtig. Het bestuur werd gemachtigd de Ko ninklijke goedkeuring op de statuten te vragen en eventueele wijzigingen aan brengen. De voorzitter constateerde, dat de ver eeniging was opgericht. Hij wekte de aan wezigen op. om leden te werven en ein digde met de beste wenschen uit te tore' ken voor <fe jonge vereeniging. Op 16 Juli e.k. zal op Duinrell het eersie ooncours-hippique worden georganiseerd- Geslaagd te Den Haag voor deel I van het notarieel examen de heer H. r- Callenfels. ZEVENHOVEN. Te water geraakt. Het dochtertje van L. v. d. V. in den Ringsloot, doch werd geluKrs.- tijdig gered. De bijdrage aan de classis Woerd^ der Geref. Kerken bedraagt voor deze s meente f, 106.50.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6