CHIEF WHIP DE ZIJL I-D.W.R. I Bezoekt den Nederlaagwedstrijd LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 24 Juni 1933 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. FINANCIEN. BUITENLAND. SPORT. De methode volgens welke Uw CHIEF WHIP Cigaret tes gefabriceerd worden; is het toppunt van vol maaktheid. Een moderne; hygiënische fabriek geeft de.zekerheid, dat.de 100% zuivere Vi'rginia-tabak in perfecte conditie gehou den wordt. De verpakking in zijde- en zilverpapier zorgt daarna voorabsolute bescherming. Eisch ZUIVERE VIRGINIA i' Cigarettes - weioer sur rogaten! PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 25 JUNI. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm. hallelf, ds. P. A. Vis van Heemstede. Eglise Wallonnc: dix heures et demie, M. Bresson. Evang. Luth. Oem.: Voorm. haltelf, ds. de Meljcre. Geref. Kerk in H.V.: Voorm. 10 uur, leesdienst: nam. halfzes, de heer K. van den Berg. Rem, Geref. Gem.: Voorm. halfelf, d. N. Blokker van Utrecht. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis): Voorm. halfelf, ds. J. Dikboom van Amersfoort. Vrije Kuth. Gein. (St. Bon.-kape), Vree- wijkstraat 10): Heden nam. 8 uur, Vespers en Lof; Zondag voorm. halfelf. Gez. H. Mis. AAKLANDEKVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 7 uur, ds. van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat): Voorm. 10 uur, ds. S. van Dorp van den Haag; nam. 7 uur, ds. J. de Bruin. Hulpgebouw (Oouwsluis); Nam. 7 uur, ds. Johs. Stehouwcr. Kinderkerk „Bethei": Voorm. 10 uur, de heer W M. Offringa. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg): Voorm. halfelf dr. J. P. Cannegieter. Evangelisatie (Hoofdstraat): Voorm. 10 uur cn nam. halfzeven, de heer A. J. Dekker. Geref. Kerk (Hooftstraat): Voorm. 10 uur cn nam. halfzeven, ds. W. Schouten, van Westbroek. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestr.): Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. P Zwier. Geref. Kerk (Raadhuisstraat): Voorm. 10 uur, ds. J. H. A. Bosch; nam. 6 uur, cand. J. W. Smitt van Bennebroek. Geref. Kerk (de Ruljterstraat): Voorin. 10 uur, cand. J. W. Smitt; nam. 6 uur, ds. J. H. A. Bosch. Lok. v. Mandersloostr.; Voorm. halftien cn nam 6 uur, de heer.Wijnen van 01- denbroek. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. den Hartogh. H1LLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. den Hertog van Amsterdam; nain. 5 uur, üs. Klomp van Voorhout. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur, de heer A. F. J. Pieron, cand. te Heem stede. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 0 uur, leesdienst. KATW1JK-AAN-ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 6 uur, ds. Ingwersen. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. L. J. van Leeuwen van Den Haag; nam. 5 uur. ds. Tichelaar, Geref Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Rulis. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur, leesdienst. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfacht, ds. van Wijugaarden. Geref. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Speel man van Nieuw veen, nam. halfacht, lees dienst. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds Nienhuis. N1EUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, leesdienst. Evangelisatie: Voorm. 10 en nam. 7 uur, de heer van Soherpenzeel NOORDEN. Ned. Herv. Kerk. Voorm. halitien, ds. Broeycr van Woerden. Gcrcf. Kerk: Voorm. halftien, ds. van Reenen van Woerden (Bed. HA); nam. halfzeven (Dankz.), ds. D. Ligter, van Nieuwerbrug. NOORD WIJK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur, ds .Kuiper van Sassenheim. NOOKDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Groot Enzerink van Leiden; nam. 5 uur, ds. van Itterson van Den Haag. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur, ds. Bouwman van Leiden. Geref. Kerk in H.V.: Nam. 3i/i uur, de lieer van den Berg van Amsterdam. RIJNSBURG. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. half tien, ds. Delleman van Aalten; nam. 6 uur, ds. Broekstra. Geref. Kerk (Voorhouterweg): Voorm. halftien ,ds. Broekstra: nam. 6 uur, ds. Delleman. VOORSCHOTEN. Ncd. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur, ds. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuls): Nam. 5 uur, leesdienst Ver. vpn Vrijz. Hervormden (Gymna stieklokaal): Voorin, halfelf, mej. ds. C. Elink Schuurman van Sneek. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Jellema. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfacht (Bed. H.A.), ds. Nauta. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: ,n. halftwec, ds. van Beusekom van Aarlanderveen. Geref. Kerk. Voorm. halftien, leesdienst nam. halfzeven, ds. Zwaan van Zwam- merdam. N.V. WESTLANDSCHE STOOMTRAMMIJ. In de te Amsterdam gehouden alge- meene vergadering van aandeelhouders, werden de balans en de winst- en verlies rekening goedgekeurd. Het voorstel om na aftrek van dc verplichte aflossing der 4 pCt. Ie hypothecaire obligatielening en de stortingen in de vernieuwingsfondsen, het batig saldo ad f 42.744 te bestemmen voor uitkeering van 7 pCt. op de priori- teitsaandeelen en 7 pCt. of> de cum. Ie preferente aandeelen, werd eveneens goed gekeurd. Na de gereserveerde dividendbe lasting blijft over te brengen op de nieuwe rekening f. 1867. Als commissaris werd herbenoemd de heer J M. Telders. o DE 28e SPAARBANKDAG. In de groote zaal van de sociëteit „Amicitia" te Amersfoort hield de Neder- landsche Spaarbankbond zijn 28sten Spaarbankdag. De congressisten zijn door het gemeente bestuur op het stadhuis ontvangen. J. Dutilh uit Rotterdam opende de alge- meene vergadering In totaal is bij de aangesloten spaar banken ingelegd f. 365.900.000. Er zijn nog 120 spaarbanken buiten den bono. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren mr. F W. R. Wttewaall, Deventer, mr. L F. A. M. van Ogtrop, Amsterdam, F. Walkate. Kampen en P. C. W. baron van der Feltz te Vlaardingen. Tot lid van den raad van beheer werd herkozen de heer Walkate. i De volgende vergadering wordt gehou den te Groningen. DE NEDERLANDSCHE VORDERINGEN OP DUITSCHLAND. De enquête der Nederlandsche Bank. De Nederlandsche Bank N.V. te Amster dam deelt het volgende mede: Tot en met Dondrdag 22 dezer hadden ruim 43.600 hier te lande gevestigde perso nen, firma's en instellingen aan De Ne derlandsche Bank opgave gedaan van hunne vorderingen op en belangen in Duitschland. Op grond van deze opgaven zijn door dc Bank totaalcijfers berekend, gerubriceerd naar de verschillende soorten van vorde ringen en belangen waarvan opgave was gevraagd. Voor belanghebbenden, die tot dusver nog geen opgave indienden, blijft tot en met 28 dezer de gelegenheid bestaan om zulks alsnog te doen. De benoodigde for mulieren blijven verkrijgbaar aan alle kantoren van De Nederlandsche Bank. z ZWEMMEN. HET ZWEMFEEST DER L. Z. C. Naar wij vernemen, zullen dit jaar de onderlinge en schoolwedstrijden gehou den worden op Zaterdag 8 Juli des na middags te 2.30, terwijl de groote Natio nale wedstrijden plaats vinden op Zondag 9 Juli des namiddags te 1-30 uur. Aan alle Sportvereenigngen is de ge legenheid opengesteld om op de onder linge en schoolwedstrijden in te schrijven op het nummer 4 x 40 M. vrije slag. -o WATERPOLO. L. Z. C. II—ALPHEN I. L. Z. C. II speelt Donderdagavond een vriendschappelijken wedstrijd tegen Alphen I. RECLAME. op Maandag 26 luni 8 15 uur n.m. ENTREE 10 CENT 3048 ZWAMMERDAM. Ncd. Herv. Kerk: Voorin. 10 cn nam. 7 uur, ds. van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Zwaan; nam. 7 uur, leesdienst. Rem. Gcrcf. Gcm.: Voorm. lO.'/i uur. mej. ds. Giinther. o NED. HERV. KERK. Drietal te Kampen; B. Batelaan te Bar- neveld, J. C. Kruishoop te Bodegraven cn S. Govcrt tc Gameren. GEK. KERKEN. Beroepen: te Naaldwijk (hulppred.), G. Visee Jr., cand. te Loosduinen. Bedankt: Voor Heerde, S. A. Bos te Assen. o JUBILEUM MEJ. WITTOP KONING. Gisteren was het 40 jaar geleden dat mej. Wittop Koning haar diploma be haalde als leerares in koken en voedings leer. Sedert dien is mei. Wittop Koning niet alleen vortdurend bij het huishoud- onderwljs werkzaam gebleven, maar heeft zij door haar adviezen aan verscheidene autoriteiten, door allerlei maatschappelijke bemoeiingen en talrijke publicaties, pio nierswerk gedaan op het gebied der voe dingsleer en grooten invloed op de volks voeding in Nederland geoefend. Gistermiddag is in verband met dit teit in de Nieuwe Huishoudschool te Amster dam een druk bezochte receptie gehouden. Namens het gemeentebestuur van Am sterdam voerde wethouder de Miranda het woord. In het bijzonder memoreerde spr. de groote diensten, die de Jubilaresse de stad Amsterdam heeft bewezen tijdens den oorlog als leidster bij den dienst tot voedselverstrekking. Spr. bood mej. Wittop Koning de zilveren penning met oorkonde van de stad Amsterdam aan. Er zijn veel bloemen en geschenken aan geboden. DE ALGEMEENE TOESTAND. Rondom de Londensche Conferentie. De Economische Wereldconferentie heeft een aantal resoluties in behandeling, o.m. een Amerikaansch, waarin een nauwe sa menwerking tusschen de regeeringen en de centrale circulatiebanken wordt voor gesteld. De credietverleening zou moeten worden uitgebreid, rekening houdende met de nationale politiek en de mogelijkheden op de flnancleele markten. Voorts zullen de programma's der regeeringen voor wat betreft de plannen inzake de werkver schaffing met elkander in overeenstem ming moeten worden gebracht. Vertegen woordigers der verschillende emlssieban- ken moeten voor directe gedachtenwisse- ling in Londen bijeenkomen. Een bijzondere commissie zal rapport moeten uitbrengen over de methodes, welke in de verschillende landen zullen worden toegepast. Dit rapport zal den sta ten worden doorgezonden als richtlijn voor de uitwerking van het eigen werkprogram. Een Hongaarsche resolutie beoogt ln dit crediteurenland organisaties in het leven te roepen voor onderhandelingen betref fende een definitieve regeling der schul den met de verschillende debiteurstaten. Een centrale organisatie moet de verbin ding vormen tusschen de versohillende crediteurenorganisaties. Het verluidt, dat prof. Moley direct na aankomst in Londen nieuwe Amerikaan- sche voorstellen zal bekend maken. Ame rika zou op het standpunt staan, dat eco nomische moeilijkheden in de eerste plaats zaak is van ieder land afzonderlijk Zekere hulpmaatregelen zouden dan evenwel kunnen worden uitgewerkt. Voor het eco nomisch herstel van leder land afzonder lijk zijn evenwel de maatregelen in de desbetreffende landen belangrijker dan hulpmaatregelen van algemeenen aard. Interne maatregelen, zooals het sluitend maken der begrooting, het besnoeien der uitgaven, programma's voor openbare wer ken e.d. moeten dan ook door ieder land afzonderlijk onder oogen worden gezien. Internationale maatregelen kunnen pas in de tweede plaats effect serteeren. Het standpunt van Hull is met deze ziens wijze niet geheel in overeenstemming te brengen. In verband met deze Amerikaansche voorstellen wordt er nog eens op gewezen, dat men in Washington ernstig ontstemd is geweest over de poging van Frankrijk alle oorlogsdebiteuren tot betalingsuitstel te nopen. De Nederlandsche delegatie zal een voor stel indienen betreffende de beste wijze om te voorzien in de technische moeilijk heden bij de geleidelijke afschaffing van het aanbrengen op producten van een merk, aangevende wat het land van her komst is. De president der Economische Wereld conferentie, Mac Donald, heeft tegenover vertegenwoordigers van de wereldpers ver klaard, dat de werkzaamheden der confe rentie ondanks de moeilijkheden in de kwestie der stabiliseering zullen worden voortgezet. Mac Dpnald waarschuwde de pers voor misplaatst pessimisme, dat vol gens de ondervinding zich steeds doet gelden tegen het einde der tweede week van een internationale conferentie. De werking van de conferentie is groo- tendeels psychologisch. Het belangrijkste is, dat de menschheid het gevoel van vei- j ligheid wordt gegeven, in dien zin, dat zij met vertrouwen de werkzaamheden der staatslieden gadeslaat. Mac Donald moet evenwel toegeven, dat in de tweede week zich een kleine terugslag heeft voorge daan tengevolge van de teleurstelling over de Amerikaansche weigering van een voorloopige stabiliseering der valuta. Er moet evenwel rekening worden gehouden met de Amerikaansche situatie, welke thans met het oog op een stabilisatie der valuta zeer moeilijk is, daar de psycholo gische wensch is de prijzen te verhoogen. Indien de Amerikanen den indruk heb ben gekregen, dat de besluiten der confe rentie of een voorloopige valuta-overeen komst de verhooging van het prijsniveau in Amerika hebben verhinderd, dan zal Amerika er aan twijfelen of een tijdelijke stabiliseering de juiste is. Hij zelf wil zich in dit verband zijn meening voorbehou den. Indien de conferentie succes wil sor- teeren, dan moet iedere delegatie het standpunt der andere delegaties ten volle willen begrijpen Geen enkele delegatie mag zeggen, dat haar standpunt het eenig juiste is. Mac Donald gaf in het verloop van zijn verkla ringen toe, dat het woord verdaging in de zitting van het bureau der conferentie gisterochtend is uitgesproken, waarop alle aanwezigen hebben gelachen. Een verda ging tot Augustus of tot het najaar zou het einde der conferentie beteekenen en zou een uiterst dwaze poging zijn, want wanneer thans geen resultaat wordt be reikt dan zal dit, met zoo goed als 100 pet. waarschijnlijkheid, in den herfst nog moeilijker gaan. De conferentie moet het begin zijn van een regeling, zij behoeft geenszins een definitieve regeling te brengen, maar moet tot op zekere hoogte tot een regeling lei den. Mac Donald gaf hier de mogelijkheid aan, dat men de besluiten met voorbehoud van de stabiliseering zou kunnen nemen. De beslissing de conferentie voort te zet ten, zal een wijs besluit blijken te zijn ge weest. Onnoodig pessimisme is misplaatst. Maandag zal er een ontmoeting plaats hebben tusschen Litwlnoff en sir John Slmon. Dus toch! Wij vernemen, dat voorloopige over eenstemming is bereikt tusschen Amerika, Canada, Australië en Argentinië. De op pervlakte waarop tarwe verbouwd zal worcien. zal met 15"o worden verminderd. Ook Lltwlnoff heeft in principe beloofd den Russischen export te beperken. De landen, welke de grootste hoeveelheden graan invoeren, zullen de tarieven vermin deren DUITSCHLAND. iinisterraad - Steun bij huwelijk Vliegers boven Berlijn - Loebc gearresteerd. In den ministerraad bracht de rijksmi nister van buitenlandsche zaken. Fretherr von Neurath als leider van de delegate economische wereldconferentie rapoort uit over de werkzaamheden der conferentie, waarbij de minister voor economische zaken en de rijksbank president nadere toelichtingen gaven. Dr. Schacht besprak RECLAME. 2930 De beste Sigaret voor Uw gezondheid! daarbij zijn nersoonlijke onderhandelin gen met de schuldeischers van schulden op korten en langen termijn, die gedeel telijk reeds tot een resultaat hadden ge leid. Het rijkskabinet nam een besluit betref fende de oprichting van „rijksautodien- sten". Hierbij worden de rijksspoorwegen gemachtigd voor den bouw en het bedrijf van een effectief net van autodiensten een filiaal in te richten, dat den naam „Rijksauitodiensten" zal dragen. In ver band hiermede zal een nieuwe rijkswegen- wet worden uitgevaardigd. Dit plan is een persoonlijk initiatief van den rijkskanse lier. Er zal bij de uitvoering daarvan een net van autowegen worden aangelegd, ge lijk dit zijn gelijke in de wereld niet vindt. Hierin moet het geloof in de economische toekomst van Duitschland en de gewéldige ontwikkeling van het autoverkeer zicht baar tot uiting komen. Met den aanleg zal zonder verwijl worden begonnen Ei- is een huwelijkssteunverordening ge publiceerd, waarin o.a. wordt bepaald, dat geen bedragen worden verstrekt wanneer een der beide echtgenooten niet in het be zit is van de burgerlijke eererechten,, wan neer uit de politieke gezindheid van een der beide echtgenooten aan te nemen is, dat hij niet ten volle voorstander is van den nationalen staat, wanneer een der beide echtgenooten aan erfelijke geeste lijke of lichamelijke gebreken lijdt, waar door het huwelijk niet in het belang van de volksgemeenschap is, of wanneer uit de levenswijze van een der echtgenooten verondersteld kan worden, dat zij hun verplichting tot terugbetaling van het verstrekte bedrag niet zullen nakomen. Het te verstrekken bedrag moet onge veer overeenkomen met het bedrag, dat gezien den stand van het echtpaar en de, plaatselijke verhoudingen voor meubelen en huisraad noodig is. Het moet steeds door honderd deelbaar zijn en mag niet meer dan duizend mark bedragen. Om in aanmerking te komen moet de toekomstige echtgenoote in de periode tusschen 1 Juni 1931 en 31 Mei 1933 minstens zes maanden in Duitschland in dienstbetrekking zijn geweest bij een werkgever, die niet tut haar verwanten behoort. De aanvragen voor den bijslag geschieden bij den plaat selijken burgerlijken stand, Wolff verspreidde gisteravond het vol gende bericht, dat door alle bladen op de eerste pagina geplaatst en in den vorm van extra-edities verspreid moest worden: „Roode vliegerspest boven Berlijn." Hedenmiddag verschenen boven Berlijn buitenlandsche vliegtuigen, voorzien van in Duitschland onbekende kenteekenen. Zij wierpen boven d.e regeeringswijken en iin het Oosten pamfletten omlaag met een voor de rijksregeering beleedlgenden in houd. Daar de politie niet over eigen vliegtui gen beschikt en de op het vliegveld aan wezige sportvliegtuigen niet to staat wa ren de hoogte te bereiken, die de buiten landsche vliegtuigen intusschen hadden opgezocht konden deze onherkend ontko men Deze gebeurtenis stelt duidelijk in het licht in welk een ongehoorde positie Duitschland zich op het oogenblik bevindt. Vliegtuigen met een tot nu toe ln Duitsch land niet bekend teeken kunnen ongehin derd boven de gebouwen der rijksrezeering verschijnen en pamfletten met ongehoorde beschimpingen tegen het Duitsche rijk uit werpen. Vandaag zijn het nog pamfletten, morgen kunnen het reeds gas- of brand bommen zijn, die dood en vernietiging be teekenen Is dit juist of camouflage met politiek doel? Tal van arrestaties hebben plaats gehad, o.a. ook van den vroegeren soc.-dem. Rijks dagvoorzitter Loebe! De naar Praag uitgeweken leiders der S.P.D. hebben de vertegenwoordigers van. de pers bij zich ontvangen. Wels en Stampfer gaven de verzekering, dat de strijd tegen het Hitlerregiem met alle kracht zou worden gevoerd, doch dat daar bij streng de hand zou worden gehouden aan den door het asylrecht gegeven toe stand. Een reeks partijbladen zal worden gesticht.' De kranten zullen Duitschland worden binnengesmokkeld. In geen gevi! zal de S.PD. methodes toepassen, gelijk deze door Berlijn en Oostenrijk worden toegepast. De strüd zal echter onverbid- dellijk zijn. ENGELAND. De begTooting. Minister Neville Chamberlain heelt gisteren de derde en laatste lezing der begrooting ingeleid met een rede, waarin hij zeide dat hij overtuigd was te hebben gedaan, wat hij maar eenigszins had ge kund in omstandigheden van de aller grootste moeilijkheid. Als hoeder van het geld der belastingbetalers had hij met mogen denken aan een ongedekte begroo ting ter wille van een kleine verlaging van de inkomstenbelasting. Spr. verdedigde de belasting op de coöperatieve vereenigin- gen, die nog tal van voordeelen behielden, maar die eindelijk gebracht hadden moe ten worden in hetzelfde kader als elk ander winkelier of handelsman en boven dien had hij die coöperaties voor niet meer dan 13/4 tot 2 millioen op zijn hoogst belast. Spr. wees op de voordeelen van de verhooging van de petroleumbelasting voor de mijnen en mijnwerkers en op de verlaging van de bierbelasting die vooral door de minder goed gesitueerde klassen zou gewaardeerd worden. Morgan Jones vroeg verwerping der begrootingsvoorstellen omdat zij geen ver lichting hadden gebracht van den zwaren en ondragelijken last, waaronder de be volking gebukt ging. De belasting op de coöperaties was een wraking van het be ginsel op het gebied van belastingwetge ving dat tot nu toe door alle regeeringen was gerespecteerd, en de paar kleine va- lichtingen die de kanselier voorstelde, kwamen bijna geheel ten goede van de bezittende klassen, en niet zooals nu voor al noodig ware geweest voor de arbeiders en werkloozen. Ten slotte had de kanse lier den last van sommige belastingen slechts verplaatst van het gebied der directie naar dat der indirecte belastingen en ofschoon de oppositie het beginsel wilde toejuichen om niet met een onge dekte begrooting te willen aankomen m deze tijden, waren er andere middelen en wegen geweest om dit doel te bereiken. Na enkele opmerkingen van een liberaal die waarschuwde voor de gevolgen der tariefpolitiek, maar daarom toch niet te gen zou stemmen, werd de motie der oppositie met 290 tegen 42 stemmen ver worpen. OOSTENRIJK. Tegen de Nazis. De Landdag van Neder-Oostenriik heeft bij afwezigheid van de nat.-soc. afgevaar digden met alle stemmen van christelijk socialen en sociaal-democraten een wet öUGiaicii cn öu^iciai-udin-'uj.a.tii.xa ---- aangenomen, volgens welke de natlonaai- socialistische mandaten ln de Neder-Oos- tenrijksche vertegenwoordigende lichamen opgeheven verklaard worden De postkantoren hebben in woonplaat" sen van bekende nat.-socialistische func tionarissen aanwijzing gekregen de voor deze lieden aan de staatspolitie te inzage te geven alvorens zij besteld wo™lj Een groot aantal brievenbussen te wee nen zijn door zoutzuur beschadigd daders zijn gearresteerd; het bleken Jews dige nazi's te zijn. P* nat-soc burgemeester van buchel in Tirol is ontslagen en tot 10 ws ken arrest veroordeeld wegens bet wil laten van gevangen genomen Duitscnet enz. 8-ï

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 2