|Het Nederlandsche Bedrijfsleven. DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. |74ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 24 Juni 1933 Vierde Blad No. 22473 Transpireerende Voeten, het eerste kwartaal over het algemeen een onbevredigende toestand, Eenige opleving in een aantal bedrijfstakken. Uit het overzicht van den algemeenen Ldriifstoestand en den stand der arbeids markt. hetwelk het Centraal Bureau voor fi statistiek over het eerste kwartaal van J933 publiceert, blijkt het volgende: In de Metaalindustrie bleef de scheeps touw, waar de werven, voor zoover zij niet feeds tot geheelen stilstand waren geko- ten, verre beneden hare capaciteit wer ken. een toonbeeld van den verwoesten den invloed der tijdsomstandigheden. Voljens Lloyds Register was er eind Mrt IJ. nog slechts pl.m. 32000 bruto-register- lon (14 schepen) in aanbouw, dus weder binder dan aan het eind van 1932 plm 19.000 ton en 15 schepen), toen de cijfers beds zulk een nijpend tekort aan werk Jitwezen ten opzichte van vorige jaren |eind 1929 b.v. pl.m. 232.000 ton en 52 hepen). Daarnaast luidden ook de be lichten omtrent het reparatiewerk in het Ugemeen nog allerminst opbeurend, al is Gedeeltelijke en tijdelijke opleving niet ge- Jieel uitgebleven, waarbij evenwel in het fyig is te houden, dat de orders slechts legen lage prijzen (sterke concurrentie) Helen te boeken. Sommige ondernemingen kregen meer bedrijvigheid door orders voor Pen ombouw van enkele schepen van pederlandsche Scheepvaartmaatschap- (jen. Dat de machinefabricage het nog zwaar te verduren had, blijkt niet alleen uit het pog vrijwel onveranderd aanhouden der oote slapte in verscheidene onderne- ngen en het nog verder afnemen der bedrijvigheid in andere, maar ook uit de (ïog geenszins gezonde verhouding tus- ictïen de orders en de productie-capaci- jeit in een beperkter aantal ondernemin gen voor welke door het bemachigen van fnin of meer belangrijke opdrachten (deels ok uit het buitenland) in den laatsten fijd toch wel van een zekere opleving kan lorden gesproken. Ook bij de ijzergeite- jjen en constructiewerkplaatsen is ver meerdering van werk hier en daar wel fcoorgekomen, al wordt daardoor toch fceenszins de hoogst ongunstige indruk peggenomen, welke men verkrijgt bij het herzien van deze bedrijfstakken in hun [eheel, waarbij dan naast de vaak onver- nderde slapte ook gevallen van nog ver deren achteruitgang niet afwezig blijken. Intusschen zou de slapte in de construc tiewerkplaatsen zich nog sterker hebben doen gevoelen zonder de reeds uitgeschre ven orders van den bruggenbouw, in welk verband voor de naaste toekomst valt te pijzen op de bereids door de Regeering in gediende wetsontwerpen teneinde snel leren 'douw van een aantal bruggen mo gelijk te maken. Voor het hoogovenbedrijf constateerde men, dat de betrekkelijke stabiliteit, welke 'et prijspeil op de ruw-ijzgrmarkt in het laatste kwartaal van 1932 vertoonde, ge- 'andhaafd bleef. De vraag was zeer ge- ng. Van een voorjaarsopleving viel nog ilets te bespeuren en de exportbelemme ringen zijn niet verminderd. Verdere in- 'trimping van personeel of arbeidsduur is Jitusschen niet voorgekomen. Voor de tin- fabriek, welke verleden jaar reeds met erhoogde productie werkte, gewaagde men van drukte en uitbreiding der smel- terij. In de vliegtuigindustrie is de totale personeelsterkte, ondanks vermindering in eén der 4 ondernemingen, sedert het eind van 1932 iets toegenomen, n.l. van 206 tot plm. 230 man. d.i. intusschen toch belang rijk minder dan eind Maart 1932 en 1931 .(resp. plm. 440 tot 520 man). Bij de rijwielindustrie bracht het nade rende voorjaar wel een over het geheel merkbare vermeerdering der bedrijvigheid, maar deze bleef dikwijls min of meer be langrijk beneden het peil van vorige jaren, terwijl men van vele zijden (w.o. ook on dernemingen die een betere bedrijvigheid vertoonden dan andere) niet naliet te wij zen op de slechte prijzen. Een belangrijk montagebedrijf der auto mobielindustrie, dat kort geleden een zeer moderne nieuwe fabriek in gebruik geno men heeft, was geregeld van werk voor zien (personeelsterkte vrijwel stationnair). De invoer van gloeilampen isinds No vember 1932 gecontingenteerd) vertoonde bij het le kwartaal van 1932 vergeleken een daling van 11% naar de hoeveelheid en 39% naar de waarde, terwijl de uitvoer thans naar hoeveelheid 28% en naar de waarde 20% grooter was dan toen. Ook de invoer van radio-artikelen bleef achter 'hl. 8% naar het gewicht en 28% naar de Waarde) bij hetze! 'de tijdvak van 1932. terwijl de uitvoer thans naar het gewicht T„(, Ülaar, de waarde 10% grooter was. Intusschen is blijkens de berichten om trent werkgelegenheid in deze branches overwegend een vermindering geconsta teerd, waarbij men deels wees op seizoen- tnvloeden doch ook op slapte in verband met de algemeene conjunctuur. Zoo is in het grootste bedrijf de totale personeels sterkte sinds eind December gedaald van pl.m. 11.650 tot 10.770 aan het eind van Maart, op welk tijdstip zij echter niet on- asnn? a'stalc, bij verleden jaar (pl.m. 9500), doch wel bij de daaraan vooraf- faand® )aren b.v in 1931 pl.m. 15 500 en in 1930 pl.m. 21.000) De toestand in de katoenindustrie bleef door bestendiging en deels nog verscher pt^, der moeilijkheden buitengewoon slecht. Door het toenemend gebrek aan export bleef een uiterst felle onderlinge concurrentie op de binnenlandsche markt heerschen, waarbij zich voegde de invoer van goedkoope buitenlandsche (w.o Ja- pansche) goederen, al is deze gedeeltelijk door contingenteering (sedert December 3.1.) aan banden gelegd. Zoowel in de spin nerijen als weverijen bleef de sterke be perking der productie (b.v. tot op nauwe lijks de helft of circa 1/3 van normaal) over het algemeen niet alleen gehand haafd. doch nam zij gedeeltelijk nog toe. waartegenover slechts enkele rapporten (over weverijen) stonden, welke op eenige verbetering der werkgelegenheid (meer vraag door het seizoen; iets grooter deel der capaciteit benut) of ook wel vrijwel stationnair geregeld werk wezen. t In de wolindustrie, voor welke de con tingenteering van den Invoer gehand haafd bleef, was de toestand, althans aan liet eind van het kwartaal over het alge meen ongunstiger dan verleden jaar. Zoo te Tilburg, waar ondanks het seizoen in een groot aantal ondernemingen de noo- dige orders uitbleven, zoodat men genood zaakt was met ingekrompen personeel of werktijd te blijven werken. In een beperkt aantal andere ontstond eenige opleving In de tricotfabrieken en breierijen bleef de toestand vrij sterk uiteenloopen De berichten uit de schoenindustrie luidden eveneens nogal verdeeld. Was er eenerzijds een aantal fabrieken, welke goed of althans vrij bevredigend, van voorjaarsorders voorzien waren (soms beter dan een jaar geleden), andere daar entegen klaagden zelfs in het drukke sei zoen over gebrek aan werk. Zonder de gunstige werking der nu reeds geruimen tijd (sinds 1 Januari 1932) toegepaste con tingenteering van den invoer zou het beeld er ongetwijfeld anders hebben uitge zien. Intusschen was de export nog ge ringer dan verleden jaar. Ook de totale export van leer bleef belangrijk (naar het gewicht 24 en naar de waarde 18 pCt.) achter bij verleden jaar. terwij! tevens viel te kampen met een, voor verreweg de meeste soorten leer thans grootern invoer (ln totaal naar het gewicht toegenomen met 7 pCt. bij een vermindering naar de waarde met bijna 9 pCt.). Als totaal indruk valt te gewagen van veel te be perkte afzetkansen, bi) daardoor nog in de hand gewerkte scherpe onderlinge concur rentie en slechte prijzen. De grootste over- leerfabrlek zag zich genoodzaakt plm. 1/5 van haar personeel te ontslaan. Voorts zijn enkele bedrijven tot geheelen stil stand gekomen. BIJ de zoo sterk kwijnende diamant industrie bedroeg het weekgemiddelde van de werkende leden der werkliedenorgani saties in dit kwartaal slechts 901 tegen 1225 ln het vorige kwartaal (hieronder resp. pl.m. 300 en pl.m. 600 tewerkgestel- den bij de werkverruiming ingevolge het plan-Douwes). Ter vergelijking zij nog ver meld, dat er ln het le kwartaal van 1932 (toen bedoelde werkverruiming nog niet van toepassing was) gemiddeld per week 540 werkten. Ten aanzien van het bouwbedrijf (waar de zeer groote werkloosheid, tijdelijk nog versterkt door vorst, met plaatselijk uit- eenloopende toestanden wel min of meer belangrijk afnam, doch ook eind Maart in totaal nog aanzienlijk was) valt spe ciaal. wat den woningbouw betreft, te wijzen op een gaandeweg geconstateerde opleving, althans in de groote plaatsen (o.a. waren in Amsterdam en Rotterdam groote bouwplannen in uitvoering i In overeenstemming hiermede is ook wel ln eenige bedrijfstakken .waar de toestand nauw met dien in het bouwbedrijf samen valt, min of meer opleving waargenomen. WATERPOLO. DE ZIJL I—D. tV. R. I. A s. Maandag 26 Juni nam. 8 15 speelt de Zijl I haar tweeden nederlaagwedstrijd en wel tegen de Haarlemsche tweede klasse D. W. R. Voor eenige Jaren hebben belde ploegen elkaar in de 3e klasse ontmoet, waarbij de Haarlemmers zich steeds een tikje sterker hebben getoond dan de Lel- denaars. Zullen de Leldenaars het thans beter kunnen? Maandagavond zullen we het weten. o DE ZIJL II—R. Z. C. II. Deze competitiewedstrijd heeft Dinsdag 27 Juni nam. 8.15 plaats In Rotterdam heeft R. Z. C. II aan de Zijl reserves een gevoelige 40 nederlaag toegebracht. Aan de Leidenaars om hierop revanche te nemen DE ZIJL III—Z.I.A.N VI. Deze wedstrijd heeft eveneens Dinsdag 27 Juni plaats en is voor de competitie van den kring Den Haag. Indien er direct flink aangepakt wordt, maakt De Zijl wel een kansje op de overwinning. L.Z.C.—NED. VII-TAL. De nationale ploeg geheel volledig. De wedstrijd tusschen de Leldsche Zwemclub en het Nederlandsch zevental wordt niet a s. Woensdag-, doch Donder dagavond om 8 1/4 uur in de zweminrich ting aan den Hooge Rijndijk gespeeld. Het nationale zevental komt geheel vol ledig in de volgende opstelling uit (v. 1. n. r.)doel: Veenstra (IJ), achter: van Ingenluyff (H.ZenP.C.). Kohier (IJ): en van Oostrom Soede (IJ); voor van den Bosch (IJ). Schrleder (H.ZenP.C.) en Reekers (H.ZenP.C.). Bij L.Z.C. neemt van Aalst (HZ.enP.C.) vermoedelijk de plaats in van Buys, die door uitstedlgheid verhinderd is. o CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKET BOND. ZEH EN. K1ELER WOCHE. Wedstrijdprogramma voor morgen. lste klasse: H.C.C, IIV.O.C.: Rood en WitH.C.C. I; HaarlemV.R A. Overgangsklasse Noord: Hilv. B. C. V.R.A. II. •Overgangsklasse Zuid: H.B.S.Rood en Wit II: H.C.C III—H.D.V.S. 2de Klasse B: Sparta—V.O.C. II; V.U.C.- H.BS. II; Excelsioir—H.D.V.S II. 3de Klasse B: Lelden (De Kempenaer- straat) Ajax IIQuick: H.D.V.S. in— H.C.C V. H B S III—V.UC. H; Quick II— Excelsior II. Overzicht. De belangrijkste wedstrijd voor de be zetting van de eerste plaats is in de eerste klasse die tusschen H.C.C. II en V.O C. Van de Hagenaars weten wij nog niet zoo heel veel. Zij speelden pas een wedstrijd, maar begonnen ook het seizoen met een solide overwinning. V.O.C. daarentegen heeft drie wedstrijden gespeeld en in alle drie bleken de Rotterdammers over een goed batting team en over een uitmuntenden aanval te beschikken. Wij zien met belangstelling aan ook den strijd van morgen tegemoet. Wij zouden East z'n club een klein kansje wiillen geven. Het eerste elftal van de Haagsche gaat bij Rood-en-Wit' op be zoek en zal zich natuurlijk niet laten klop pen, Voor V.R.A. zou het een heele gerust stelling zijn als zij morgen van Haarlem won Maar Maas es. zullen er wel niet aan denken om de Amsterdammers de punten mee te geven. In de overgangsklasse is Ajax vrij, daar de wedstrijd tegen R.C H op verzoek van de Haarlemmers is uitgesteld. Hilv. B C. valt dit seizoen, ondanks den steun der Kesslers. danig tegen maar morgen tegen V.R.A II krijgt de combinatie een kans H D.V.S. gaat morgen weer een stap ver der op den weg ter herovering van het eerste-klassc-schap. Dat H.C.C. III een kans zou hebben gelooven wij niet. HBS heeft al van Rood en Wit II gewonnen en doet dat morgen weer. In de lagere afdeelingen is LC.C. mor gen vrij. Ajax II speelt thuis tegen Quick en onze stadgenooten zullen het heel wat beter moeten doen dan de laatste weken, willen zij een kansje heb ben. Tot de sterkste elftallen in de 3de klasse B behoort Quick echter o.i. niet. 53. Plotseling ontstond er een hevig rumoer bij den ingang. Een drukdoende en schreeuwende heer stormde op den hofmeester toe. Wat is dat hier voor een boeven- beweging? brulde hij. In mijn hut ligt alles overhoop en mijn statiegewaad en diamanten ster zijn verdwenen. Welke onverlaat durft zooiets te doen tegenover een Koning van Siak? Ik wil direct den kapitein spreken. 54. De hofmeester, eerst stom van verbazing, trachtte den toornigen heer tot bedaren te brengen, terwijl hij met een benauwd gezicht zijn blikken richtte naar het snorkende tweetal, dat alles ln rep en roer zette. Vlug, fluisterde hij tegen den kok, ren naar je brug en vraag of de kapitein hier komt. De tweede dag. Op den tweeden dag van de zeilwed strijden te Kiel hebben onze landgenooten niet zoo'n goede plaats kunnen bezetten als den eersten. In den wedstrijd 12-voets jollen werd de Duitscher L. Hansohn van de Kleler Segel Verelnlgung met „Nauke" eerste. Jan Maa- bezette met ..Winde kind II" de tweede plaats. Derde werd de ..Anna" van de Kleler Yacht Schule. ter wijl onze landgenoot F. A F Gallé met „Ree" vierde werd Er heerschte tijdens de wedstrijden stormweer. TOERISME. A. N. W. B. Kranslegging op het graf van den heer D. Webster. Aan den vooravond van de herdenking van het 50-jarig bestaan van den Toeris tenbond voor Nederland, de A. N. W. B zou zijn dagelijksch bestuur gaarne een krans doen leggen op het graf van een vooraanstaand figuur van den Bond. den heer D. Webster. Deze kranslegging geschiedt op Dinsdag 27 Juni. des middags om 4 uur op de alge meene begraafplaats te Noordwijk aan Zee De leden en de officials van den A N W B worden uitgenoodigd deze plechtigheid bij te wonen. WANDELSPORT. 40 K.M. AFSTANDSMARSCH VAN DE A. V. en A. V. „ALPHIA." De oorspronkelijk vastgestelde 40 K M. afstandsmarsch op Zaterdag 22 Juli a s. is thans nader vastgesteld op Zaterdag 15 Juli a s. De inschrijvingen aan het secre tariaat zoowel voor al of niet leden der K. N A U Hooftstr. 21 te Alphen aan den Rijn kunnen derhalve thans geschie den tot en met 8 Juli a s. De start zal plaats hebben in de Wllhelminastraat vanaf het voormahge kantoorgebouw van ..Het Tegelhuis" waar tevens de finish zal zijn opgesteld, terwijl de heer D. ten Cate Brouwer dit gebouw mede welwillend heeft afgestaan voor kleedgelegenheid. Inmid dels zijn reeds prijzen beschikbaar gesteld voor de jongste en oudste deelnemers, de grootste groep burgerlijke of militaire deelnemers, grootste damesgroep terwijl nog een extra beker beschikbaar is gesteld door den bekenden athleet G. Lamoree uit Boskoop voor de grootste groep. VOETBAL. WEDSTRIJDEN VAN CRONESTEYN. Het programma voor morgen luidt als volgt: 10 uur: Cronesteyn IB. N. L. I. 12 uur Cronesteyn II„De Algemeene Lelden". Het secretariaat van Cronesteyn is ge vestigd: A. G. v. d. Berg. Ringkade 3. K.N.G.LEIDSCHE BOYS. Morgenmiddag 6 uur spelen K.N.G I Leldsche Boys I een vriendschappelljken wedstrijd, terrein Zoeterwoudsche Singel. Het K.N.G.-elftal is als volgt samengesteld: D. v. d. Berg. J Duffels, J. Bekkering, H. Stol, P Roman. B de Bolster. P. Ouwerkerk, H v d Weijden, W. Koolloos, I. Beekman. J. Siebcrt. OM DEN C.G.W -BEKER. Gisterenavond speelde LDT.S. tegen Koole Nicola om den C.G.W.-beker L D T.S. is volledig, Koole Nlcola heeft een Inval ler. BIJ de rust leidde Koole Nlcola met 10 ondanks de meerderheid van LD.T.S. Met denzelfden stand kwam ook het einde met een geflatteerde overwin ning van Koole Nlcola. Scheidsrechter van Vliet leidde correct. Na afloop werden de prijzen uitgereikt. Koole Nlcola le prijs, beker; LD.T.S. 2e prijs, zilveren krans; 3e prijs C.G.W. II verzilverde medaille. Maandagavond 7.15 speelt C.G.W. II tegen R B F. om den Arva-beker (Ambte naren Raad van Arbeid) op het Zuid- wljckterrein te Wassenaar. R.S.E. I—S.D.O. I 3—1. In een spanenden kamp heeft R.S.E. gewonnen met 31. De leiding was uit stekend. Het secr. is F. J. Scheffer, Sliksteeg 13. ZUIDERKWARTIER. Morgen worden gespeeld op het terrein aan den Kanaalweg 10 uur v.m. Zuider kwartier BLugdunum B, 11,30 Zuider kwartier A—R.CX. A. SPORTMAN-SERIEWEDSTRIJDEN. Hedenavond wordt gespeeld: TONA II Katwijk II, 5 uur: L.F.C. Jun. A—Ter Leede Jun. 7 uur; Zondag Sportman I— TONA I. 12 uur. o WEDSTRIJDEN DER N. Z. H. Zaterdagmiddag N. Z. H. T. B.—Nat. Lab. aanvang 14.30 uur Zaterdagmiddag Veteranen Werkpl Veteranen Exploitatie aanvang 10.30. Maandagavond N. Z. H. T. B Bakkers gezellen aanv. 19 uur (om Chapchal- beker). Woensdagmiddag Jun. N. Z. H. T. B Jun. T. O. G. O. aanv. 17 uur. Alle wedstrijden worden op N. Z. H. T. B. terrein gespeeld. WEDSTRIJD TE BOSKOOP. Inplaats van het Goudsche toerelftal „Vitesse", dat bericht van verhindering gezonden had, zal hedenavond op het be paalde uur tegen het lste elftal van De Boys spelen Gouderak. LAWN-TENNIS. DAV1SBEKER-TOURNOOI 1934. De loting voor de voorronden. Gisteren vond te Parijs do loting plaats voor de voorronden van het Davlsbcker- tournool 1934 17 landen nemen aan het voorrondentournooi deel, terwijl zoals men weet Engeland, Tsjecho-Slowakije. Austra lië en Zuid-Afrlka van het voorronden tournooi zijn vrijgesteld, omdat zij ln het tournooi 1933 de demifinales hebben be- relkt, In de eerste ronde van tournooi 1934 lootten tegen elkaar BelgiëHongarije (vóór 23 Juli a.s.l. De tweede ronde is als volgt samen gesteld (vóór 20 Augustus as): 1. Winnaar België—Hongarije tegen Zwe den: 2. NederlandRoemenië; 3. Polen— Italië; 4. Monaco—Zwitserland5. Noor wegenJoegoslavië; 6. Oostenrijk-Spanje; 7. DenemarkenGriekenland; 8. Dultsch- land—Ierland. In de derde ronde (vóór 3 September as.) spelen de winnaars van wedstrijden No 1 en 2 tegen elkaar, voorts de win naars van 3 en 4. van 5 en 6, en van 7 en 8 Na de derde ronde blijven dus vier lan den over en deze vormen met Engeland, Tsjeclio-slowaklje, Australië en Zuid- Afrlka in 1934 de Europeesche zone. Nederland heeft Intusschen niet ongun stig geloot en komt eventueel na een overwinning tegen Roemenië hoogst waarschijnlijk tegen Hongarije. Ook hier is een kans. dat de ontmoeting gewonnen wordt In dat geval zou Nederland zich dus plaatsen voor het tournooi van 1934. Wanneer de voorronden gespeeld worden is nog niet bekend. SCHERMEN. IN MEMORIAM CH. L. AERTS. Na een langdurig lijden, tengevolge van een ongeneeslijke ziekte, is ln den nacht van Donderdag op Vrijdag te A'dam over leden de bekende Belgische schermleeraar professeur Ch. C. Aerts, Tot op het laatst bleef hij hopen op herstel ten einde, zoo vlug mogelijk, zich weder aan zijn taak en zijn leerlingen te kunnen geven. Wij, ingewijden, wisten helaas beter. Zijn heengaan beteekent voor schermend1 Nederland een groot verlies, in het bijzon der voor de A'damsche Schermclub, waar hij als opvolger van professeur Humbeek, ruim 17 jaren les gaf en waarmede hij talrijke groote prijzen, wo. nationale en Europeesche kampioenschappen wist te behalen. Doch ook door zijn collega's wordt zijn verschelden diep betreurd Als collega en vriend had Aerts aller achting en waar deering. Als voorzitter van den. op zijn initiatief opgerlchten bond van ln Neder- lanld gevestigde profs zullen wij zijn dui delijke en van helder doorzicht getuigende adviezen noode missen: als trainer van z'n Hollandsche collega's ls hij al zeer moeilijk te vervangen Alhoewel Belg van geboorte en goed vaderlander was geen offer Aerts te groot als het er om glmg de eer van ons land In het buitenland hoog te houden en deed hij dit op een wijze, die voor menig onzer beschamend was Zijn persoonlijke successen waren te veel en te bekend om hier nog eens ge memoreerd behoeven te worden. Zijn naam zal bij alle collega's en tal van zijn leerlingen In dankbare herinne ring blijven voortleven. D G H. WIELRENNEN. SWIFT. Morgen zullen de A-klassers een 50 K M. tijdrit rijden; de B-klassers 50 K.M, om den Swift wisselbeker. Samenkomst 830 uur aan het clublokaal, start precies 9 uur. J. Riethoven zal morgen deelnemen aan den koppelwedstrijd te Gouda. Zijn kop- pelgenoot ls de Duitscher Sincks. BILJARTEN. T GROENE LAKEN I— T. O. G. I. De uitslag van den gehouden vriend schappelljken wedstrijd tusschen 't Groene Laken I en T. O. G. I ls als volgt: p. hs. p. hs. No. 1. 64 9 No. 1. 100 12 No. 2. 57 12 No. 2. 100 9 No 3. 100 18 No. 3. 266 55 No 4 73 23 No. 4 100 27 De wedstrijd is gewonnen door 't Groen" Laken met 6 gewonnen partijen T.O.G. 2 gewonnen partijen. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE FOLKESTONE. De eindstand. De eindstand van het meestertournooi te Folkestone luidt als volgt: 1. Amerika 43 punten; 2. Tsjechoslo- wakije 42% pnt.; 3. Hongarije, Polen en Zweden elk 38 pnt.; 4. Oostenrijk 37% p.; 5. Lithauen 34 pnt.; 6. Frankrijk 32; 7. Letland 31'/. pnt.; 8. Engeland 31 pnt.; 9. Italië 28% pnt.; 10. Denemarken 26'/; pnt.; 11. België en IJsland elk 21 pnt.; 12. Schotland 18 punten. Miss Vera Menchlk veroverde den titel van wereldkampioene. RECLAME. Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten. 2985

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 13