Het rijkste meisje ter wereld te Parijs in het huwelijk getreden 74-" JaargangLEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON. In het Paleis van den Koning VOORBEREIDINGEN VOOR HET LUSTRUM-SPEL VAN 1IET DELFTSCHE STU DENTEN CORPS „Circus Itausch". Het levende projectiel studeert in 'den mond vanj het kanön zijn rol in. DE OUDE SERVAASBRUG TE MAASTRI UHT wordt geheel gerestaureerd en zaj binnenkort weer in gebruik genomen kunnen worden. Het „grondig" restauratiewerk aan een der peilers. GISTEREN ver- trok uit Maastricht een treïn met zieken naar Lourdes. Een patiënte in veilige armen. NIEUWE UNIFORMEN van de Rijksweer. De kraag kan los gedragen worden. De rijlaarzen zijn yervangen door rijglaarzen. De stalen helmen zijn kleiner dan de oude helmen. NU FIETSEN IN HOLLYWOOD zeer in de mode ls, rijdt zelfs Tom Mix op een stalen ros rond en zwaait den lasso. DE DANZIGER SCHUPO- KAPEL bracht een aubade aan minister Gönng voor zijn woning te Berlijn. WELIJK van het rijkste meisje ter wereld, ss Hutton, erfgename van de Woolworth-mil- lioenen, met prins Mdivani van Georgië. Een liefdesgeschiedenis uit t oude Madrid door P. MARION CRAWFORD. Naar het Engelsch door W. H. C. B. 16) Hij wist niets, want hij wist dat er nog veel gevaar dreigde en hij was zeer be zorgd over haar. Na haar handen slechts Je hebben gedrukt, leidde hij haar weg. Naast elkaar volgden zij den corridor, tot de bocht. Toen fluisterde hij haar toe achter te blijven en zij nam een afstand van ongeveer twaalf pas van hem. Het was een lange weg en slecht verlicht door olielampen, die op bepaalde afstanden aan dunne kettingen aan het gewelf hingen. zij wierpen een breede, zwart schaduw onder zich en schenen met een zwak licht naar boven. Meermalen kwamen men- tchen voorbij en telkens klopte Dolores nart hevig. Een hofdame, gevolgd door oen duena en een dienstmaagd, hield met een innemenden glimlach stil om een diepe révérence voor Don Jan te maken, die buigende zijn baret afnam en door- nep. Zij keken niet naar Dolores. Een man °P sloffen, die een groen lakensch voor schoot droeg en die op een vettig ijzeren blad vijf aangestoken lampen vervoerde, Passeerde met volkomen onverschilligheid, zonder de minste aandacht te schenken kun den overwinnaar van Granana. Atin taak was lampen te brengen naar dit ge deelte van het paleis de rest ging hem niet aan; hij was lampenist. Zij daalden een korte trap met breede treden af en liepen toen door een breederen, beter ver lichten corridor, hoewel de lampen door den binnendringenden avond flikkerden. Een wacht van hellebaardiers der lijf wacht, onder bevel van een korporaal, kwam van het terras binnenmarcheeren. De korporaal salueerde met zijn helle baard, maar Don Jan liet hem halt hou den. want hij begreep dadelijk dat er een schildwacht voor zijn deur werd geplaatst. „Ik heb geen wacht noodig," zei hij. „Neem den man maar weg." De generaal heeft het gelast, uwe hoogheid," antwoordde de korporaal eer biedig. „Verzoek je hopman den generaal te rapporteeren dat ik er prijs op stel geen schildwacht voor mijn deur te hebben. Ik heb geen bezittingen, die bewaakt behoe ven te worden, behalve mijn reputatie, en daarvoor kan ik zelf wel zorgen," sprak hfj met een weiwillenden lach. De korporaal grinnikte het was een heel donker gekleurde man met een breed gezicht, uitstekende jukbeenderen en uit staande oaren. Hij maakte met zijn dne soldaten rechtsomkeert en volgde Don Jan naar het teiTas de vrouw met den man tel met kad had hij echter gezien. Niet wetande wat te doen, bleef Dolores, toen zij ftet gesprek met den korporaal had gehodrdeen oogenblik stilstaan, want het kon haar niet schelen de solda ten op hun terugweg te passeeren. Toen keerde zij 031 en liep, om tijd te winnen, langzaam een eindweegs terug. In minder dan een minuut kwamen zij al met den ingetrokken schildwacht terug maar toen zij voorbij kwamen was het of men haar een steek toebracht. Zij kreeg onder haar kap een vreeselijke kleur, want dui delijk hoorde zij den grooten korporaal in zich zelf lachen, toen hij voorbij was. Nu besefte zij eerst ten volle hoe zij den man, dien zij hef had, vertrouwde. Toen de soldaten den hoek om waren en uit het gezicht verdwenen, liep zij snel naai' het terras terug en verborg zich in het steenen schilderhuis. nog steeds blo zende en boos. Aan een der zijden van het schilderhuis was tegenover Don Jan's ver trekken een klein, vierkant venster, juist ter hoogte harer oogen aangebracht. Uit louter nieuwsgierigheid keek zij er door, om te zien, wat voor menschen de officie ren en Don Jan's bedienden wel waren, want alles wat met hem verband hield of hem toebehoorde, interesseerde haar in de hoogste mate. Twee lange kapiteins kwa men er het eerst uit, schitterend hl hun gepolijste borstharnassen, met sjerpen en gouden schouderbedekkingen en blinken de degens met korfgevesten, waarop zij drukten, zoodat de degens achter hen schuin omhoog staken. Zij draaiden hun korte, zwarte knevels omhoog, in de hoop op hun weg de eene of andere tot de hof houding behoorende dame te ontmoeten. Daarna kwam er een oudere man voorbij, ook in militaire kleeding. Hij liep echter, blijkbaar diep in gepeins, met gebogen hoofd. Toen verscheen er niemand meer, behalve een bediende, die iets uit zijn zaJc haalde en het opat. Ten slotte kwam er een vrouw voorbij het kleine venster; Dolores zag haar zoo duidelijk als zij de vier mannen had ge zien. Onhoorbaar en heel voorzichtig liep zij, als een kat. Het was een dame en zij droeg een mantel, die haar japon geheel bedekte; op haar hoofd en voor haar ge zicht had zij een heel dichten sluier, die haar onherkenbaar maakte. Haar manier van loopen verried dat zij jong en gTa- tieus was, terwijl uit iets in de houding van haar hoofd bleek dat zij mooi was. Haar heele gestalte en houding kwamen Dolores bekend voor. Zij werd bleek en een gevoel van kilheid steeg haar naar het hart. De dame kwam den corridor binnen, liep vlug door, draalde om en was uit het gezicht verdwenen. Plotseling moest Dolores om zich zelf lachen, en voelde zich, trots alle gevaar, weer gelukkig. Er was eigenlijk niets, over dacht zij, dat haar van streek behoefde te maken. Het terras was immers lang en er waren zeker nog andere vertrekken dan die van Don Jan hoewel zij die niet kende. De dame liep wel heel voorzichtig, maar het kon zijn dat zij reden had on gezien te blijven en dat zij niet in dit ge deelte van het paleis woonde. Het Alczar toch was een oud Moorsch kasteel, dik wijls gerepareerd, op onregelmatige wijze uitgebreid, en onbeholpen, gebouwd, zoo dat vele vertrekken slechts door het over steken van open terrassen konden worden bereikt. Toen Don Jan Dolores uit het schilder huis kwam halen, was haar kortstondige twijfel geweken, maar haar nieuwsgierig heid niet. Zij glimlachte toen zij uit ha^r schuilplaats kwam en den blik uit zijn oogen even helder en oprecht als de hare ontmoette. Zij had zelfs een hekel aan zich zelf, omdat zij een oogenblik ge dacht had dat de dame uit zijn vertrekken kwam. Het licht stroomde door zijn open deur, terwijl hij haar vlug daarheen leid de. Daar voorbij waren drie ramen, en het terras eindigde daar. Zij keek naar het front, toen zij voorbijliepen en weer telde zij drie ramen tusschen de open deur en den hoek, waar het schilderhuls stond. „Wie woont er in de kamers voorbij da jouwe?" vroeg zij vlug. „Niemand de laatste is die, waar jij moet zijn." Hij scheen verbaasd. Zij waren bij de geopende deur gekomen en hij ging op zij om haar binnen te laten. „En aan deze zijde?" vroeg zij, terwijl het spreken haar moeite kostte. „Mijn zitkamer en mijn eetkamer." Zij haalde diep adem alvorens weer te spreken en drukte onder haar mantel haar hand in de zijde. „Wie was de dame, die hieruit kwam, toen alle mannen vertrokken warend" vroeg zij, erg bleek. HOOFDSTUK V. Don Jan was iemand, die niet gauw uit het veld was geslagen, maar nu stond hij toch zichtbaar verbaasd over Dolores' vraag. Hij kreeg echter geen kleur en kuipte ook niet met de oogen, maar keek haar strak in het gezicht. „Er is hleh geen dame geweest," ant-. woordde hij kalm. .(Wordt vervolgd)., J

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 5