BLOEMEN RUIKEN, ALS HET REGENT ANEKDOTES. CORRESPONDENTIE. RO-FR Kom jij eens hier, Marietje, - En kijk me eens goed aan! Wat heb je met het roosje - In 't bloemenperk gedaan? Vanmorgen zat het stevig Nog aan den langen steel Ein nu is die gebroken - Ten minste.'t scheelt niet veel! Ja.ikke.stamelt Rietje, - Rook even aan de roos En stootte met mijn handje Och, Moeder wees niet boos! Voor dezen keer nog niet daal! Zegt Moeder. Heb je spijt? - Bedremmeld knikt Marietje En Moes zegt: Kleine meld, Als jij wilt bloempjes ruiken, Bedenk dan eerst heel vlug, Dat je daarbij je handjes Houdt stevig od ie rug. Ja, Moeder, ja! juicht Rietje, Dat zal ik altijd dcên! Heft op 't betraand gezichtje, Geeft Moedertje een zoen. Klein Rietje ruikt nog dikwijls De bloempjes, maardoet 't goed: Houdt op den rug haar handjes. Ze weet nu, hoe het moet! CARLA HOOG. (Nadruk verboden). door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Regendruppels vallen tikkend, Regelmatig tikkend neer, En de kind'ren mopp'ren: 't Regent! Is me dat een aak'lig weer! Maar.bedenk toch, dat de bloemen In het bosch en in de wei Kopje heffen! Regen maakt hen Heerlijk frisch en o, zoo blij! Want de bloemen waren dorstig, Lekker is die regen, fijn! ^rakjes bloeien ze nog mooier, Strakjes in den zonneschijn! Bloemen hebben regen noodig, Denk daaraan maar, als het giet! En zeg zelf dat je eens thuis blijft, Is zoo vrees'lijk erg heusch niet! Dv-er 'n poosje speel je toch weer Heerlijk in den zonneschijn, want die kan juist na den regen! immers zoo verkwikkend zijn. Nadruk verboden). Vader: „Jantje je weet heel goed dat je als wij zitten te eten je mond moet houden. Nu zijn we klaar, nu nUïag je zeggen wat je te vertellen had". Jantje: „O ik wou daar net vertellen dat ik zag dat iemand er met onze auto van doorging". Onderwijzer: „Piet waar zit je toch zoo druk o.ver te praten tegen je buurman? Piet:' „Dat ik zoo graag pannekoeken lust, meester". Ouderwijzer: „Ja Piet ik ook, maar ik praat er hier toch niet over, daarom moet jij dat ook maar niet doen. Ingezonden door Bald de Wit. Een heer kocht 1 ons naftalineballetjes. Een uur later stuurt bij een zoontje om een half pond. Toen kwam later nog een zoontje om 1 pond. Toen zei de drogist: „Waarom komen jullie zoo dikwijls? „Och Vader kan niet altijd goed mikken op de motten". Eerst eens even een antwoord op eene vraag of ik hier mooi weer heb en veel buiten kan zijn. Neen helaas hebben we weer vele regendagen gehad de laatste week en daardoor was het heel frisch en heb ik nog bijna niet buiten kunnen zit ten. Maar ik hoop hier eenige maanden te kunnen blijven, dus kan ik nog vele mooie dagen krijgen en dan van de buitenlucht genieten. Het waren deze keer nogal veel brieven waarop ik apart wil antwoorden, dus daar zal ik dan nu maar meteen mee beginnen. Abram van de Ouweelen, je vraagt wat mijn adres precies is. Nu als je zet Kloos- terzande (Zeeland) en mijn naam, is het genoeg. Ik heb hier 12 jaar gewoond, ben hier dus goed bekend en bij de post weten ze heusch wel bij wie ik logeer. Bep Nieboer, hebben jullie in Leiden zulk mooi weer? nu de laatste dagen regent het hier heel veel, zoodat ik bijna niet bui ten kom. Ja Rotterdam is veel grooter en heel iets anders dan Leiden. Ali de Blauw, neen hoor, het is hier vol strekt niet zulk prachtig weer, o zooveel regen, en heel frisch. Drietal de Geus. ja hoor, het is hier net zooals bij jullie, veel slecht weer geweest, veel regen, soms onweer en dikwijls veel te koud om buiten te zitten. Gerard, je begint al flinke afstanden te fietsen. Jan van der Mark, ik vind het heel pret tig in Kloosterzande, maar ik heb nog niet veel mooi weer gehad om buiten te zitten, erg veel regen en daardoor frisch. Prettig dat Bonso al zoo aan je is gewend. Drietal van Vliet ,wel wel moeten jullie nu allemaal een bril gaan dragen, maar het is goed als er zoo bijtijds voor wordt gezorgd. Het is hier een heel groote mooie tuin met veel bloemen en vruchten en al lerlei gevogelte. Marjanna en Marius van den Anker, ze ker was ik heel erg moe na de reis, ik ging maar gauw rusten. Als het mooi weer is, zit ik buiten, er zijn hier genoeg mooie plekjes in dezen grooten tuin. O, ik ben hier zóó goed bekend, ik heb hier 12 jaar gewoond en daarna o zoo dikwijls gelo geerd. Lilly van der Leeuw, geniet je zóó van het zwemmen, is het water niet koud? Heb je den verjaardag van je broer prettig ge vierd? Hoe oud is je nichtje, kunnen jullie het goed samen vinden? Hier bloeien de rozen ook prachtig. Rie, Trijna en Janny Harte velt, jullie hebben aardig feest gevierd zie ik, voor de koperen bruiloft van je ouders, en ik be grijp dat je ouders het prettig vonden dat jullie allerlei had geleerd er voor. En is Rie toen in die dagen jarig geweest, nog wel gefeliciteerd hoor. Drietal van Dijk, dat is niets erg daf de raadsels eens werden vergeten door het mooie weer en wandelingen naar zee. Heb ben jullie allerlei aardige jonge dieren, big gen en konijntjes. Hoe komt dat Bas dat je zoo dikwijls je voet verstuikt? Mientje van Weeren, het is te hopen, dat het mooi droog weer zal zijn, als jullie die openlucht uitvoering van gymnastiek zult hebben, want bij reeen eaat het zeker niet door. Conny van Vliet, dat is al jaren geleden dat ik in Katwijk ben geweest, als kind kwam ik er veel. Dat kan een mooi reisje worden op 11 Juli, tenminste als het dan maar goed weer is, dan zal je wel genieten. Drietal Mulder, ik hoop hier eenige maanden te kunnen blijven en door de buitenlucht weer sterker te worden. Drietal Wassenaar ik feliciteer Eem- pien nog wel met haar verjaardag, dat trof prettig hè dit jaar op Zondag! wel jammer dat het zulk slecht weer was, maar jullie zult in huis toch wel veel pret hebben gehad, is het niet zoo? Jan. jou verjaardag nadert ook al hè, en dan moet je ophouden wat zal dat vreemd zijn Hendrina de Ren dat eerste raadsel is wel heel prappig, maar niet geschikt om geplaatst te worden, het andere zal ik eens gebruiken. Drietal Mulder dank voor de mooie briefkaart, die in de enveloppe zat bij de raadsels. Ans en Rietje Vollenga, ja de groote va- cantie nadert al en als het dan mooi weer zal zijn, kunnen jullie gaan genieten van de zee en het strand en de duinen Janny en Frans de Water, wie van je beiden is het die nu tegenwoordig op de fiets den brief naar het bureau L. D. brengt? Ik denk dat de kleine zus wel erg blij zal zijn geweest met alle cadeautjes en dat zij nu heerlijk aan het spelen is. Gerda Spiecker als je het begin der cor respondentie leest, dan heb je antwoord

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 15