CERZOH DENK MORGEN AAN CABARET-AVOND „ZOMERLUST DE KOFFIEBAAL WIJ HOUDEN! I SCHOONMAAK! SCHRODER K. BOLHUIS, Telef. 251, Kcordwijk aan Zee, LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 20 Juni 193 UIT DE OMSTREKEN. Voor gezelschapsreizen en toeren KOFFIE 1ste soortf. 1.05 KOFFIE Merk Af. 0.80 KOFFIE Merk Bf. 0.70 KOFFIE Merk J. Rf. 0.50 VERK0UW ST0KHUIJZEN Ve r g e 1 ij k nu eens onze prijzen en onze qualiteiten g Onze nieuwste Stoffen-Zijde en Katoentjes tegen bespottelijke prijzen j J Kijkt U eens in de Etalage bij BREESTRAAT 118 - TELEF. 1520 GIRO 191053. 99 het aan Boskoop grenzende deel van de gemeente. Weth. SpreU zegt. dat dit adres hem. zoowel om inhoud als om den toon ver baasd heeft. Het B Armbestuur treft in dezen geen verwijt. Zoodra de dokter ge zegd had. dat opneming ln inrichting voor deze patiënt noodlg was. heeft het armbe stuur zijn best gedaan. Het gaat echter niet aan dat leder maar zegt: ..het B A zal wel betalen", zooals hier geschied ls. Het Armbestuur gaat van dezen regel uit, eerst de patiënten daarna de familie en dan het B. A als het op betalen aan komt. Het B A is gelukkig nog wel ln staat om menschen, die hulp noodlg hebben, te helpen. De heer Van Kleef gelooft toch, dat er met reden geklaagd wordt over het optre den van het B. Armbestuur. Nader gesommeerd om een geval te noe men, deelt hij mede dat enkele maanden geleden een vrouw opneming in het wees huls vroeg, en dat dit door den weesvader geweigerd werd zonder dat het B. A. hier in gekend werd. Na bespreking wordt be sloten. dat B. en W. eerlang te dezer zake een rapport zullen uitbrengen Aan de Chr. HBS. wordt na goedkeu ring der begrooting voor 1933 f. 1893 75 subsidie verleend. Vo'gt voorstel van B en W tot verhuur van het gymnastieklokaal der O.L. school Schoolstraat aan de afd. Aiohen a. d. Rijn van den Arbeiderssportbond. Weth. Hemereen verklaart zich hier tegen omdat de S.D.AP en het N.V.V. waarmee deze Bond annex ls ten opzichte van de overheid een gevaarlijk standpunt Innemen, Hij wil niet medewerken om dit streven te bevorderen. De heer Den Uijl gelooft, dat dit be zwaar meer voortkomt uit vrees voor alles wat uit arbelder=krinven opkomt, wat de weth. ten sterkste ontkent De heer Groeneveld vraagt maatregelen dat het onderwijs geen hinder ondervindt Het voorstel wordt aangenomen met 13 tegen 3 stemmen. Voorstel van B. en W tot weder-verhu- ring van de woningen Dorpsetraat 103 en Hooftstr. 258 Z h. st aangenomen Voorstel van B. en W tot beschikbaar stelling van een crediet van f. 350 voor het maken van 3 grafkelders op de begraaf plaats a. d. Zuidetndewer te Aarlander- veen. Z. h. st. aangenomen. Voorstel van B. er. W tot het maken van een boordvoorziening a. d. Kromme Zt--"ie Z h. st aangenomen Voorstel van B. en W. om de gemeente garant te stellen voor een gedeelte van het aan boomkweekers in de gemeente door het Rijk te verleenen crediet De heer Groeneveld vreest, dat het ge noemde bedrag iets te laag geraamd is en vraagt daarom eenige verhooging. De heer den Ouden meent, dat dit altijd nog kan. Daarna z. h. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot den verkoop van bouwgrond aan de van Dijkstraat aan den heer S. D. v. Hemsbergen aannemer alhier q.q. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Conradstr. aan W v. d. Helm alhier. Voorstel van B en W. tot het in eigen dom overdragen van verschillende percëe- len openbaren weg ten behoeve van weg- verbreeding Z. h. st. aangenomen. Mededeeling door B. en W. van het door hen ingestelde onderzoek naar de ver meende overtreding van art. 26 Gemeente wet door het raadslid den heer J. L. H. Boeren. De heer van Kleef is niet geheel bevre digd. Hij vraagt wie B en W. op dit ge val, zoowel als dat van den heer Engels man attent maakte. Persoonlijk zou hij niet voor schorsing stemmen, maar hij 1 vindt de houding van den heer Boeren toch niet geheel juist, toen deze de aan dacht vestigde op een familiezaak. On juist was het ook, dat de eerste inschrij vers hun biljetten geopend terug kregen. De heer Boeren constateert, dat de alge- meene bekendheid van deze zaak veroor zaakt is door drang op enkele Raadsleden uitgeoefend. Spr. staat zoo zuiver moge lijk Hij heeft een reprimande gegeven aan den Directeur, die slechts drie perso nen ter inschrijving uitnoodigde en op de vraag of hij persoonlijk belang heeft bij de firma Maseland, rust niet op hem maar op de aanklagers de bewijslast. Spr. noch een der comm.-leden heeft de eerste bil jetten geopend gezien. Dat deze wel ge opend zijn, ls een fout geweest, maar dit gaat buiten spr. om. Hij kan elk onderzoek gerust afwach ten, maar geeft toch den raad, om zich niet met zulke futiliteiten bezig te houden. De heer Verdonk vindt het ook gevaar lijk, dat de heer Boeren juist deze firma noemde. Weth. Herngreen zegt, dat hij als voor zitter der betreffende Comm. zoowel in dit als bij een vorig geval de aandacht van B. en W er op gevestigd heeft. Zij waren eenparig van oordeel dat hier geen over treding plaats had. Hij bevestigt de ver klaring van den heer Boeren inzake de eerste inschrijving. Nadat de heer Boeren nog gezegd heeft, dat hij de firma met geen enkel woord gewaarschuwd heeft, wordt de bespreking gesloten. Voorstel van B. en W. inzake het in be heer overdragen aan het bestuur der speeltuinver. Bloemhof" alhier van het speelterrein „Bloemhof". Z. h. st. aangenomen Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van een plan tot straataanleg aan de Aarkade en om deze ondershands te gun nen aan W. v. Beijeren, aannemer alhier. Z. h. st. aangenomen Voorstel van B. en W. tot. afbraak van de perceelen Schoolstr. 24, 26, 28 en 30 en den bouw van een loods ter plaatse. Op aandrang van enkele leden zal nog eens terdege worden nagegaan of het plaatsen van een loods in eenig opzicht ook hinder kan veroorzaken bij het onder wijs, voordat tot opbouw wordt overge gaan. Benoeming van een lid voor de comm. van pl. toez. op het 1. o. in de vacature- de Jong. Aanbevolen worden de heeren: 1. B Lam; 2. H R. Overbeek. Gekozen de heer B. Lam met 13 st. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de heffing van keur en slachtrechten voor het keuren en slachten van varkens aan de noodslacht- plaats. Z. h. st. aangenomen. De toestand van den Heerenweg. De Kamer van Koophandel en fabrie ken voor Rijnland heeft aan het ge meentebestuur alhier een adres gezonden, zulks in verband met den slechten toe stand van den Heerenweg. Hieraan ont- leenen wij: Onze Kamer zag zich toege zonden een gedetailleerd verslag van de vergadering den 19en Mei te Rijnzater- woude gehouden ter bespreking van de mogelijkheid om den Heerenweg in bete ren toestand te brengen en te houden op welke vergadering ook uw bestuur tegen woordig was. Het komt de Kamer voor, dat deze voor stellen 't komen tot een vergelijk tusschen cle verschillende localiteiten inzake de verdeeling der kosten, zeer zullen verge makkelijken Het belang dat de gemeente A'phen a. c. Rijn heeft bij een goeden verkeersweg door den Vierambachtspoider naar de Haarlemmermeer en verder naar Amsterdam en Haarlem, is naar de Kamer meent te kunnen beoordeelen, wel zoo groot dat de verbetering van dezen weg een financieel offer van uw gemeente motiveert. Teneinde te dezer zake in haar eerstvolgende vergadering een volledig verslag van den stand van zaken te kun nen uitbrengen zou de Kamer het op prijs stellen van uw bestuur te mogen vernemen of door uwe gemeente op de aangeboden regeling kan worden ingegaan. Geslaagd uitstapje. De leerlingen van de 4e kl. der Chr H.B S. hebben in een viertal auto's een uitstapje naar Franeker gemaakt. Via Leiden—Haarlem werd eerst een bezoek aan Alkmaar gebracht. Over den afsluit dijk ging het vervolgens naar Harlingen en Franeker waar o.a. het wereldvermaarde planetarium werd bezocht. Ook op den terugweg via Leeuwarden, Meppel. Amersfoort en Utrecht werden nog tal van bezienswaardigheden bezocht. Eerst laat in den avond keerde men huis waarts. Bij de politie werd aangifte gedaan van de ontvreemding van groenten uit hun moestuin door de bewoners Sm. en Kl uit de Ridderbuurt. —Bij den winkelier v. 't W. werd bij de politie aangifte gedaan van de vernieling van een tweetal ruiten van zijn woning. Van een zelfde feit deed ook de fa Wed. C. R aangifte Bij laatsgenoemde zijn ver schillende ruiten van de fabriek vernield. De heer V. geraakte met zijn hand tusschen een motor bekneld. Zijn rechter wijsvinger werd hierbij zwaar ver wond. zoodat terstond heelkundige hulp moest worden ingeroepen. Onder leiding van mevr. Moolhuizen maakte de Jongedochtersverg te Aarlan- derveen een zeer geslaagd uitstapje naar Bergen aan Zee. BODEGRAVEN Onze plaatsgenoote mej. A. Selters is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Haastrecht. NIEUWVEEN. Hedenavond te half 9 komt de Gemeenteraad in openbare zitting bijeen. NOORDEN Afd. Bijz. Vrijw. Landstorm. Op verzoek van de Gewestelijke Land stormcommissie Zuid-Holland West heeft zich hier een Plaatselijke Landstormcom missie gevormd, die bestaat uit de heeren P. van der Weijden, burgemeester van Nieuwkoop, eerevoorzitter; C. J. Groenen dijk, gemeentesecretaris van Nieuwkoop, voorzitter; Th. Pieters (B41, Noorden) secretaris. Pastoor W. J. J. W. Borsboom: P. C. G Groenendijk; Th. Maurits; F. Pie- terse; P. Preesman en Jac. Otto Aan de Gewestelijke Landstormcommissie is voor gesteld, om denjheer Th. Pieterse te be noemen tot Plaatselijk Leider. WADDINXVEEN De maandeltjksche collecte in de Geref. Kerk van de nieuwe Kerk heeft opgebracht f. 107.02. Mej. V. d. K. geraakte door een dui zeling bevangen te water. Hulpvaardige buren brachten haar spoedig op het droge. HAARLEMMERMEER. Onvoorzichtig. De bestuurder van een motorrijwiel, de lieer S. uit Amsterdam, beging op den Hoofdweg de onvoorzichtigheid met zijn handen geheel los van het stuur te rijden. Toen bij bij het passeeren van een tweetal auto's het stuur weer wilde vastgrijpen, sloeg dit door een oneffenheid in den weg om, met het gevolg dat bij met motor en al in de Hooidvaart reed, tusschen het frame bekneld raakte en door voorbijgan gers niet dan inet groote moeite uit zijn moeilijke positie kon worden bevrijd. Na van droge kleeren te zijn voorzien en voor een bekomen beenkneuzing onder ge neeskundige behandeling te zijn gesteld, werd hij per auto naar zijn woning ge bracht. Het motorrijwiel werd een paar uur later opgevischt en met een vracht auto weggehaald. Schade door den regen. Door de vele landbouwers en tuinders in Haarlemmermeer wordt thans niet ten onrechte verlangend naar droog warm weder uitgezien. Door den overvloedig ge vallen regen is er opnieuw stagnatie in den hooibouw ontstaan, terwijl sommige stukken van het graan, door de zwaarte van het hier en daar reeds in de aren staand gewas liggen platgeslagen. In de meeste gevallen kon reeds worden ge constateerd, dat de aren den grond nog niet raken. Zoolang dit nog niet het geval is, kan er bij gunstig weder nog veel van terecht komen. Ook voor de aardappelen, met het rooien van de vroege soorten is reeds een begin gemaakt, is het te hopen, dat er spoedig verandering in de weersgesteld heid ten goede zal komen. Laffe daad. Gisteravond werd op het pad langs den Geniedijk, een wielrijder, de 25-jarige koopman W. K. door een tweetal ver moedelijk onder den invloed van sterken drank verkeerende mannen, aangehouden van de fiets getrokken en zoodanig ge slagen, dat hij eenige oogenblikken, het bewustzijn verloor. Toen K. weder tot bewustzijn kwam en zich rekenschap van het gebeurde kon geven, bleken de aan vallers zich uit de voeten gemaakt te hebben. Het was hun blijkbaar niet om geld te doen, want K. miste zijn porte feuille en portemonnaie niet. Daar ook de banden van zijn fiets stukgesneden waren, wordt aan wraakneming gedacht. HILLEGOM. Plechtige opening der Chr. Kleuterschool. Gistermiddag was het gebouwtje achter de Ned. Hervormde Kerk geheel bezet voor de opening van de Chr. Kleuterschool „Wilhelmina" alhier. Doordat in het ach terste deel van het lokaal vele fröbel- artikelen en speelgoederen uitgestald wa ren, was de beschikbare ruimte voor de leden, ouders en belangstellenden bijna te klein. De genoemde versiering met planten en bloemen had het lokaal een feestelijk karakter gegeven- De voorzitter van het bestuur der ver- eeniging, de heer J. D. Jansen, liet zin gen Psalm 105 vrs. 5, ging voor in gebed en las Marcus 10 vrs. 1316. Vervolgens hield hij een toespraak, waarin hij zijn blijdschap uitsprak over de groote belang stelling en meedeelde wat het bestuur en de leden tezamen voor de voorbereiding der kleuterschool hebben verricht. Ook heette de voorzitter in het bijzonder wel kom den heer Vermeer, wethouder, vertegenwoordiger van het Gemeente stuur, Kerkeraadsleden der Herv K.- schoolbestuur en personeel der Ju school, benevens mejuffr. Leyer, ouders, hoofd der Kleuterschool en juffrouw van der Pluim, helpster, hoopte dat het personeel onder bldde opzien tot God zijn zware taak zal vet richten. Voorts schetste de voorzitter geschiedenis van het ontstaan der eenigirm, en de misluke poging tot same werking met de Gereformeerde veret ging tot stichting van een fröbelsch waarbij hij opmerkte dat God nog de h ten kan nelgen en dat de wegen en l delen tot samenwerking nog open s' Een Chr. Bewaarschool is niet meer gelegenheid tot opberging van kinder in den ouden tijd. Het doel is: aan naam bezig houden en opvoeden in Ch: telijken lijn. Een half uur van eiken i zal besteed worden aan versjes en Bijbel sche geschiedenis, met gebed zal begc nen en geëindigd worden- Spr. dankte den heer N. C. Veldhuis r de versiering van het lokaal en hoopte d de Chr. Kleuterschool onder Gods zeg moge groeien en bloeien. Hij beval school aan in de belangstelling en d- steun van de ouders; reeds nu vroeg de medewerking voor een bazar ten I van de kas, die al leeg is door de schaffing van de benoodigde artikelen Mejuffrouw Leyer, het hoofd der sch- hield een toespraak over hetgeen de k!e:_ terschool wil zijn en moet zijn, zij ze' hoopt de vriendin der kinderen te word- De kinderen moeten niet opgeborgen zij omdat moeder ze graag wil missen, nr zij moeten netheid leeren, liefde krijge voor dieren en planten, zooals Jezus he den kinderen leerde, in vertrouwen o God moet hun vreugde, liefde en licht geven worden. Wethouder Vermeer zei namens het G" meentebestuur met groote belangstel! het werk van de vereeniging gevolgd hebben, vooral omdat deze groep niet <t overheid om steun heeft gevraagd. De i meentenaren moeten in deze tijden zich zelf helpen, daar alle subsidies uit de t meentekas onder de loupe genomen wo den. Deze arbeid dwingt bewondering en zal succes hebben als God Zijn zege" blijft geven. De heer I. C. Baas sprak namens h' bestuur der Juliana-school om geluk te wenschen, hij hoopte voorts dat d juffrouw in haar moeilijke taak gedrag- zal worden door Gods onmisbaren zeg en dat zij kracht zoeke bij Jezus Christ De voorzitter dankte de verschillen sprekers- Ten slotte is thee aangebod en op de gebruikelijke wijze gesloten. Hedenmorgen om 9 uur kwamen de kin deren voor het eerst in de Kleuterschoo Ongeveer 70 kleinen stonden ingeschreve o VALKENBURG. Groote diefstal van bloemen. Toen de heer Chr. v. D. gistermorg- zijn lelie's wilde snijden, kwam hij t de zeer onaangename ontdekking, d anderen hem voor waren geweest en werk 's nachts voor hem hadden op knapt. Voor den eigenaar een fin schadepost, daar er ongeveer 1500 blo? afgesneden zijn. De politie stelt onderzoek in. o WARMOND. Jubileum van ds. Kelder. Woensdag 28 Juni a.s. mag ds. W H. Kelder, Ned. Herv. predikant te Chatlos i Rotterdam) den dag herdenken, dat hij gedurende 25 jaren aan zijn tegenwoor dige gemeente verbonden is. Tevorea diende ds. Kelder van 19031908 <i! Ned. Herv. Kerk alhier. Woensdag van 2 uur tot 12 uur. Donderdagavond vanaf 8 uur Woensdagmiddag 2 uur en 3K uur POPPENKAST en GOOCHELAAR voor de Kinderen in de Zaal. Reuze leuke Attracties, Mutiek, Prijzen enz, 2725 Entrée 10 et SANCTA VERONICA. VER. TOT STEUN AAN STILLE AKME^ BEDIENEN WIJ U COULANT EN BILLIJK! Vraagt een onzer 200 uitgeschreven Auto- reizen van 4 tot 30 dagen (alles inbegrepen). U heeft genoegen, wij hebben de zorgen H GEÏLLUSTREERDE REISGIDS a 30 CENT Redametocht, 4 dagen Valkenburg, Ardennen, f. 30 alles inbegrepen, onder controle van „Cebuto". HOLLANDIA REISWAGENS KOFFIEBRANDERIJ EN THEEHANDEL 9468 per pond (Bij de meeste Winkeliers verkrijgbaar) MIDDELWEG 3—7—9 TELEFOON 69 'ALLEEN MORGEN SPECIALE VERKOOP COUPONS 500 METER POLO MATTING Het moderne matting-weefsel voor tennisjurken, strandpyama's en kinderkleedmg, 70 cM. breed. Effen, in alle zomerkleuren, per Meter Speciale prijsDD C» 2776 ^iiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiii Al onze artikelen worden tegen zeer verlaagden prijs uitverkocht. Ceintuurs - Kragen - Gespen, Clips - Handschoenen en Kousen hillillillllllllllllIIIWIWH 2768

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 8