5AMEN EIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Maandag 19 Juni 1933 LAATSTE BERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 750. Hedenmiddag 3 uur: 746. telegrafisch weerbericht. Medegedeeld door het Kon Ned Meteorol. Instituut te De Bildt. I Hoogste stand: 763.7 te Vardoe. Laagste stand: 744.0 te Shields. Verwachting tot den avond van 20 Juni: Meest matige, Zuidelijke tot Zuid-Weste lijke wind. Half tot zwaar bewolkt of be- liokken. Nog regenbuien. Weinig verande- i temperatuur. buitenlandsch weerbericht. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt De diepe depressie, die Zaterdag van let Noord-Westen uit in het waarneming;- fcet'ied was binnengekomen, werd station- lair boven Engeland en de Noorsche Zee [en vult geleidelijk op. In het Oostzee- tebied kwam echter sinds gisteren een Eiemve depressie tot ontwikkeling, die bch uitdiept in de richting van het Katte- tet en zich met de anderen zal gaan -ereenigen. Op IJsland was de luchtdruk aderen weer langzaam dalende, in het itheele Noord-Westen zijn de luchtdruk- retKhillen gering en is het weer rustig, i het Noord-Oosten en Noorden heerscht i het gebied zonder nachten ware zomer- nraite, die hooge temperatuur geeft aan tóe Noorsche kust en merkbaar is tot aan 'ie faroer. Daarentegen worden de Brit- Kie Eilanden en het geheele vasteland tan Europa overstroomd met koele lucht- jnassa's, die tot diep in Centraal-Europa Buiig weer veroorzaken met plaatselijk fcvare regens en onweer. Het einde van Jdezen toestand van koel weer is nog niet [in zicht, al zal het weer wellicht minder wilg worden, wanneer de depressiecentra fcch iets meer naar het Noorden ver plaatsen. luchttemperatuur. uur voorin.: 11 gr. C. (52 gr. F.). 1.' uur 'smidd.: 11% gr. C. (53 gr. F.). 3 uur nam.: i 1 hé gr. C. (53 gr. F.). BOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Dinsdag. Vin. te 1 u. 51 min.; n.in. te 2 u. 12 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk." 'sMiddags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 'sMiddags 12 uur: 181/» gr. C. licht op voor fietsers e.a. Maandag: 9.55 n.m. tot 4.07 v.rn. maans- op- en ondergang. 19 Juni: op: 1 u. 56, onder: 18 u. 34. POOLSCHE bemiddeling tusschen roemenië en rusland? WARSCHAU, 19 Juni. (V.D.). Eenige Poolsche bladen weten met zekerheid mel ding te maken van het a.s. bezoek van Prins Nicolaas van Roemenie aan War schau Op het oogenblik vertoeven de Poolsche gezanten te Moskou en te Boeka rest beiden in Warschau. Men vermoedt dat de met hen gevoerde besprekingen rerband houden met 'n poging van Polen om te bemiddelen tusschen Sovjet-Rusland en Roemenië, tusschen welke landen nog Steeds de Bessarabisehe kwestie onopge lost is. boschbranden. HELSINGFORS, 19 Juni (Reuter). In Karelie aan de Finsch-Russische grens "oeden geweldige boschbranden. De regeering heeft troepen gezonden om "e bevolking te helpen de vlammenzee te bestrijden. Ook op Russische gebied woe den de boschbranden sedert enkele weken. Men Is hier niet in staat iets te doen om het vuur te bestrijden. ONZE TELEFOONIWV^RS REDACTIE 1507 STADSNIEUWS. academische examens- De heer M. a. Beek alhier, die Zaterdag hom fï aaaI ,examen in de godgeleerd heid aflegde, slaagde cum laude. aanbesteding. Door het Architectenbureau Ponsen en Lohmann Is heden aanbesteed het verbou wen van perceel Breestraat No. 29 tot fo tografisch bedrijf met winkel en boven woning. Het laagst was ingeschreven door firma gebroeders J. en P. Stikvoort alhier met f. 15 800. BINNENLAND. legervliegtuig gevallen. Bestuurder bleef ongedeerd. Hedenmiddag tegen 12 uur is het leger vliegtuig 564 boven Soesterberg tengevolge van het weigeren van den motor neer gestort en gedeeltelijk vernield. De be stuurder-sergeant-vlieger North, bleef ongedeerd Het toestel, waarmede een oefenvlucht w#s gemaakt, cirkelde in de omgeving van liet vliegveld, toen de motor weigerde. De piloot trachtte toen in glij vlucht te landen, doch op geringe hoogte stortte het vliegtuig plotseling neer. Het kwam gedeeltelijk op het vliegterrein gedeeltelijk op den straatweg Utrecht— Amersfoort terecht. e. van noordenne overleden. In den ouderdom van 60 jaar is te Slie- drecht overleden, de heer e. v. Noordenne, bekend industrieel, tot voor korten tijd lid van het hoofdbestuur van den Neder- landschen Aannemersbond. Voorts was hij president-commissaris van de N. V- Scheepswerf en machinefabrieken De Klop. 0 sterke aardbeving geregistreerd Gisteravond om 21 uur 50 min., tijd van Greenwich werd aan het Meteorologisch Instituut te De Bilt een sterke aardbeving opgeteekend. afstand 9100 K.M., oorsprong in of nabij Japan. wegverbetering in noord-west overijssel. Op initiatief van het bestuur van het waterschap Vollenhove is 'n krachtdadige actie begonnen om te komen tot betere wegen in den Noord-Westhoek van Over ijssel. Van de belangrijke provincialen wegenaanleg en wegvernieuwing in deze provincie is den Noord-Westhoek slechts zeer weinig ten deel gevallen. Het bestuur van genoemd waterschap heeft een groot aantal gemeentebesturen bereid gevonden tot een aaneensluiting om een primaire wegverbinding te verkrijgen van Zwolle door Mastenbroek over Hasselt. Zwartsluis, Blokzijl naar Lemmer en overig Friesland. Deze weg zal mede van groot belang zijn voor den nieuwen Noord-Oostpolder. 2500 (op 2 lijnen) D'RECTIE en ADMINISTRATIE het gouden jubileum van den a. n. w. b. Het getal inschrijvingen voor den door den A.N.W.B. op 29 en 30 Juni uit geschreven Stertocht. met Schiphol als eindpunt, heeft eenige dagen geleden de duizend reeds overschreden. Voor alle vormen van toerisme zijn inschrijvingen ingekomen en eiken dag komen er nog weer nieuwe bij. Bij de herdenking van het 50-Jang be staan van den A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland zullen verscheidene but- tenlandsche Touring-Clubs en andere vereenigingen en instellingen op toeris tisch gebied zich doen vertegenwoordigen. Een definitieve toezegging dienaan gaande werd reeds ontvangen van de vol gende organisaties: The Automobile Association (Engeland) Cyclists Touring Club Id.): Touring Club de Belglque (België): Ligue Veloeipedique Beige (id Touring Club de France (Frankrijk); T. C Suisse (Zwitserland), Office National Suisse de Tourisme (id), Alleemeiner Deutscher Automobil Club (Duitschland)Deutscher Touring Club (id); Bund Deutscher Radfahrer (ld. T C. Luxembourgeois i.Luxembuig). Tou ring Club Italiano (Italië); Turtsforenin- gen for Denmark (Denemarken); Svenska Turistforeningen Zweden)fu o- mobil Forbund (Noorwegen), Sodieaa de Propaganda de Portugal (Portugal), Tou ring en Automobile Club de Turqule ver tegenwoordigd door den Hon Consul-ge neraal van Turkije te Amsterdam en door den heer Ressit Saffet, die tevens als gedelegeerde van de Fédération Balea- nique de Tourisme en ad interim van de Juïoslovenskl Touring Club zaloptreden); de Enta Nazionale par le Industrie Tu- ristische (Italië) wordt vertegenwoordigd door5 den handelsattaché aan de ltaliaan- sche legatie te 'sGravenhage. De Griek- sche re^eering heeft haar zaakgelastigde te sGravenhage opgedragen, als \erte- genwoordiger van de Grieksche Touring Club op ti treden Het Office Hellenique du Tourisme 1 Griekenland 1 zal zich waar schijnlijk door zijn gedelegeerde te sGra" venhage doen vertegenwoordigen en de Directie der buitenlandsche verbindingen van het Prinsdom Monaco door den Consul-Generaal van Monaco te sGra- venhage. NOODLOTTIGE AANRIJDING. Oo de grens tusschen Nijmegen en Kleef is de heer J. uit Kleef met zijn auto tegen drie personen uit Kranenburg opge reden. Zekere S. P. werd onmiddellijk ge dood; S. en B. werden zwaar gewond. De auto ls in beslag genomen en de chauf feur aangehouden. Deze is heden door de politie van Kleef verhoord. BOND VAN JONGE LIBERALEN. Zoincrconlerentic Zaterdag en Zondag had op het land goed Rliijnauwen' tc Bunnik (UUcchll een conferentie plaats van den Bond van Jonge Liberalen ter behandeling van het onderwerp „Hedendaagsch liberalisme". Zaterdagmiddag werden de deelnemers verwelkomd door den conferentlelclder, den heer J. L Verhagen, waaina mr. M. H de Boer. tweede vice-voorzitIer van 't hoofdbestuur der Liberale Staatspartij een begroetingswoord sprak. Na een gemeenschappelijkcn maaltijd sprak mr. F Hollander, voorzitter van den B.JX. over bovengenoemd onderwerp. Deze rede was bedoeld als algemeene in leiding van de op Zondag te houden le zingen. De Zondag-bijeenkomst ving aan met een inleiding, gehouden door drs S. Kort weg (Tiet) over „Liberalisme en Maat schappij. Als gast nam aan de Conferentie deel de heer H. A. Kluthe uit Keulen Deze hield in den namiddag een kort referaat over liberale democratie en de aantastin gen. die deze zoowel op politiek als op economisch gebied heeft geleden in den laatsten tijd. Volgens spr. gaat het thans niet om een bepaald programpunt, maar om de vraag of Oswald Spongier gelijk zal krijgen, waar hij den ondergang van 't avondland voorspelt. Met moet zich daar toe aaneensluiten. Een groot gevaar voor de democratie ligt daarin, dat de macht van het geld alleenheerschend wordt. Voor alles is het taak van de democratische politiek, den bedreigden middenstand tot zich te trekken. De toestand, waarin deze verkeert, ls erger dan die van het prole tariaat. De ontwikkeling in Duitschland is sterk beïnvloed door de proletariseering van den middenstand. De toekomst van de democratie hangt er van af, aldus spr.. of men het werkloozenvraagstuk kan oplos sen en of het haar gelukt, sterke ïegee- ringen te vormen. In Duitschland is de de mocratie verloren Van buiten af kan men ons niet helpen. Door een boycot kunt U ons niet helpen het fascisme in Duitsch land omver te werpen. Bovendien schaadt men daardoor ook de aan deze ontwik keling onschuldige Duitschers. Dr N J. C. M. Kappeyne van de Coppello voerde tenslotte het woord over „Libera lisme ;n fascisme, punten van overeen komst en verschil." DE SANEERING IN' HET BLOEMBOLLENBEDRIJF. De Ned. Bloembollenkweekers-Centrale, gevestigd te Haarlem deelt nog nader mede: le. dat vaststaat dat door de regeering maatregelen ter saneering van de bloem bollenteelt worden genomen, 2e. dat deze maatregelen o.m. zullen be staan in het beperken der teelt in tweeër lei opzicht; a. door het doen inleveren van plant goed, leverbaar; b. door het geoorloofd .zijn der teelt af hankelijk te stellen vap teelt-vergunning; Zoowel de Inlevering alx de teeltvergun ning zal geschieden r.aax maatstaf van de geïnventariseerde oDpervlakte beteeld in het plantjaar 193233. Over de eventueele mogelijkheid van overdracht van teelt-vergunningen zullen nadere mededeelingen volgen; evenzeer betreffende de vraag welk percentage in geleverd moet worden en in welke mate bij de inlevering van hyacinten zal rekening gehouden worden met de bereids in het vorig jaar plaats gehad hebbende vrijwil lige teelt-beperking. Het telen van bollen zal worden ver boden tenzii men is aangesloten bij de Ned Bloembollenkweekers-Centrale. Aan sluiting is mogelijk voor hen, die het kwee ken van bollen als bedrijf of nevenbedrijf uitoefenen, mits na aanmelding bij het be stuur. gevestigd Parklaan 87 te Haarlem op daartoe nader te verstrekken formu lieren. Voorwaarde voor de aanneming als aan geslotene zal om. zijn, dat de betrokken kweeker nauwkeurig en zonder verzwijging de invertarisatieformulieren heeft inge vuld. 0 MISHANDELING DOOR N AT.-SOCIALISTEN. Gistermiddag hebben een achttienjarige bewoner van den Zuid-Oost-Binnen Sin gel en een negentienjarige bewoner van het Spui te Den Haag aan het politiebureau aan de Prinsestraat aangifte gedaan van mishandeling. Zij verklaren dat een groep nationaal-socïalisten hen in de Oranje straat heeft mishandeld door hen met karwatsen op het hoofd te slaan en hen tegen de beenen te trappen. De eene van de jongelui kreeg een bloedende wond bij den rechterslaap en schaafwonden aan armen en beenen, de ander een onbedui dende hoofdwond. Ook hebben zich aan het politiebureau gemeld de 36-jarige rijks- propagandist der nationaal-socialistische partij B S. en de 24-jarige A. C H., belden wonende aan de Mallestraat. De politie heeft hen voor-onderzoek aan het bureau gehouden Volgens de aangevers zouden zij de hoofddaders zijn en zou S. zijn troep, welke ongeveer twintig man sterk was, onder den uitroep „Grijp ze, jongens" heb ben opgeruid. laffe doodslag. Gisteravond omstreeks halftwaalf wilde de 25-jarige landbouwerszoon L van de Put. wonende te Oldebroek, nadat hij zijn meisje, dat bij den landbouwer W. S in betrekking is. naar huis had gebracht, zich naar de ouderlijke woning begeven. Op het moment, dat hij bulten kwam, werd hem door iemand, die hem buiten de deur had staan opwachten, met een of ander hard voorwerp een slag op het hoofd toegebracht. De getroffene zeeg di rect Ineen. Nadat het meisje haar patroon geroepen had, ontbood deze onmiddellijk dokter H., die een schedelbreuk consta teerde. Van de P. werd hierop per auto naar de ouderlijke woning vervoerd, waar hij eenlgen tijd later, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleed. De Rijks- en Gemeentepolitie stellen een onderzoek hl. De dader, of daders zijn nog niet bekend. De oorzaak ls vermoede lijk minnenijd. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De motorrijder B. uit Hilversum die ver leden week Dinsdag met 'n auto aldaar in botsing kwam ls heden in het St. Joris ziekenhuis te Hilversum aan de gevolgen van zijn verwondingen overleden. MOTORONGEVAL TE OEGSTGEEST. De heer S. te Oegstgeest wilde zijn vriend Z. leeren motorrijden. In de Dorpsstraat kwam een auto vanuit de garage Kranen burg den Rijksstraatweg op rijden waar voor de leerling Z zoo sterk remde dat S. die op de duo zat daarvan werd afgeslln- gerd en een 3-tal meters over de straat- steenen werd geslingerd. S. bezeerde zich zoodanig ernstig dat hij naar het Ac Ziekenhuis te Leiden moest worden vervoerd om te worden behandeld. Later ls hij naar huis vervoerd. De motor werd llink beschadigd. Uit Doorn meldt men ons. dal oud minister mr. Kan een bezoek heeft ge bracht aan den gewezen Duttschen keizer. Zaterdag had een excursie plaats van het Nederlandseh Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw naar de Wierlngermeer. Er waren ongeveer 200 deelnemers. Aan de Technische Hoogeschool te Delft ls geslaagd voor het propadeutlsch examen voor scheikundig ingenieur de heer G. Gaikhorst te Katwijk. UIT NED. OOST-INDIE. VELDPOLITIEPATROUILLE AANGEVALLEN. PADANG, 19 Juni (Aneta). - Een pa trouille der veldpolitie is te Slntoek, in het Prlamansche, door een biddenden In lander met een mes aangevallen. De Madoereesche agent Sadeli werd door een messteek in den maag vrijwel onmid dellijk gedood Een zijner collega's werd ernstig doch niet levensgevaarlijk in den rechterborst gewond Hij wist den aan valler het mes te ontrukken. De aanval- dler vluchtte, doch werd later gevat, De moordenaar, die een familielid van den kepala-negari is, beweert mata glap te zijn geweest. „de roode vloed". SOERABAJA, 19 juni (Aneta). In ver band met de verspreiding in geheel Ned.- Indië gedurende maanden, van een com munistische pamflet in Chlneesche ka rakters, genaamd „De roode vloed", in den vorm van een maandblad, slaagde de po litie er tenslotte in de personen te vinden die van deze verspreiding werden ver dacht. Hedenmorgen hadden huiszoekin gen plaats, waarbij veel materiaal in be slag werd genomen. Negentien Chlneesche onderwijzers en onderwijzeressen werden te Soerabaja, als mede in andere plaatsen, o.a. Malang, ge arresteerd. bloedige „plagerij", PADENGSIDENPOEAN. 19 Juni. (Aneta) Gisteravond had nabij Soemoeran in een auto met inlandsche scholieren als passa giers een steekpartij plaats. Vijf dezer scholleren werden zwaar gewond, drie hunner zijn later overleden. De oorzaak der steekpartij moet worden gezocht In plagerij. 0 door koeli aangevallen. SOERABAJA, 19 Juni. (Aneta). De heer T. J, E Kluyt. ambtenaar bij de zuivelfa briek Poewoarsi. is door een koelie aan gevallen met een stuk hout en aan het hoofd verwond. De oorzaak was het feit, dat de heer Kluyt den koelie een aanmer king op slecht werk maakte. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. SCHERMEN. JUNIORESWEDSTRIJDEN O.S.V. Zaterdagavond werd door de afdeellng Juniores van de Oegstgeester Schermver- ceniglng O.S.V. een onderlinge wedstrijd gehouden op floret. Voor dezen wedstrijd was o.m. door den heer J. C J. Wltmans een fraaie wissel beker beschikbaar gesteld. Vele ouders en andere belangstellenden waren naar de gymnastiekzaal in de O.L. School aan den Terweeweg opgekomen. Omstreeks 7 uur riep de Instructeur de heer M. de Troye allen een hartelijk wel kom toe waarna een 9-tal jongelui ln één poule vereenigd den strijd om den mooien beker of anderen prijs aanvaardde. De uitslag was als volgt: 1. J. L. de Troye. 8 gew part., 2 ontv. en 24 gegeven treffers; 2. D. Knuttel, 5 gew. part., 17 ontv. en 18 geg. tr.; 3. J. Splinter. 5 gew. part., 17 ontv. en 18 geg. tr.; 4 E. Wltmans, 4 gew. part., 14 ontv. en 19 geg. treffers; 5. D, Borger, 4 gew. part, 14 ontv. en 18 geg. tr.; 6. P. Trouw 4 gew. part.. 17 ontv. en 18 geg. tr.; 7 J. Trouw, 2 gew. part., 20 ontv. en 14 geg. treffers; 8. K. Volker, 2 gew. part 20 ontv. en 13 geg. tr.; 9. J. Blok, 2 gew. part.. 22 ontv. en 7 geg. treffers. Na afloop werd door den heer de Troye aan ouders en andere bewonderaars der scliermsport dank gebracht voor het be schikbaar stellen van de prachtige en nuttige prijzen, waarna hij ze met een I toepasselijk woord aan de winnaars over- I handlgde. TIJDSCHRIFTEN. R.K. Weekblad. Het R.K. Weekblad opent met een ar tikel van J. Jans, arch B N A. over de landelijke bouwkunst in Drenthe: Slmlra- mus bespreekt aan de hand van een groot aantal foto's het waagstuk voor een plat of hellend dak. De gebruikelijke, periodieke mededeelingen besluiten de aflevering. AMSTERDAM. 19 Juni. Vaste markt. Koersen algemeen hooger bij levendige» handel Duitsche obligaties verdeeld. Ne derlandsche Staatsfondsen goed prijshou dend. Het is moeilijk een verband te vinden tusschen de vaste houding ln Amsterdam en de eigenaardige ontwikkeling der con ferentie ln Londen, waarop tot dusver elk plan of voorstel bijna onmiddellijk na de indiening werd teruggenomen Toch ls er een verband en wel het onweerlegbaar feit. van de mededeellng van Roosevelt dat er voorloopig geen sprake kan zijn van dollarstabilisatie de speculatie deed koopen, daai men verwacht dat de in flatie hausse in de V S. weer zal worden voortgezet. Amerikanen waren dan ook flink ge vraagd en verhieven zich krachtig. Ook de locale markt kreeg haar deel. Van de Industrieelcn waren Philips een 6-tal pnt. hooger, terwijl Aku's en Unilever ruim 1 pCt. avanceerden. Ford was enkele pnt. beter. Rubbers verkeerden krachtig in herstel; waarbij winsten tot 10 pCt, waren op te teekenen A'dam Rubbers 6 pCt hooger. Tabakken lagen eveneens vast; terwijl Sulkers zich bi) de algemeene tendenz aansloten, H.V. A.'s golden een 4-tal pCt hooger. Konink lijke goed van toon en 4 pCt. hooger Ook de Amerikaansche soorten liepen op. Scheepvaarten waren gedrukt Van de Duitsche obligaties waren Dawesleenlng en Youngleening willig. De Nederlandsche Staatsfondsen waren goed prijshoudend. wisselkoersen. Engeland 8.43 1/4 (8.431Duitschland 59.09 (59 02"!), Frankrijk 9.79 1/4 (9.79 1 '41 België 34.75 (34.77), Zwitserland 48.03Vj (48.05). Denemarken 37.55 (37.65), Zweden 43.45 (43.45), Noorwegen 42.65 (42.75), New-York 2.045/8 (2.08 7/8), Prolongatie 13/4 pet. Tusschen haakjes zijn de koersen van Vrijdag. LEIDEN, 17 Juni. Elerenvelllng. Totale aanvoer 12124 stuks. Kippeneieren f. 2,00 —2,60; Eendeneieren f. 1,802,05 per 100 stuks. Handel matig. AMSTERDAM. 19 Juni Veemarkt. Aan gevoerd 5 wagons geslachte runderen, uit Denemarken. 505 vette koeien: le kw. 58 61; 2e kw 44—54; 3e kw. 32—40 per K G. slachtgewlcht. 100 melk- en kalfkoeien 100 160 per stuk. 298 vette kalveren: le kw. 3640: 2e kw. 28—32; 3e kw. 20—28 p K G levend gewicht. 113 nuchtere kalveren 2.50 4.50 p stuk 56 schapen 9—13 p stuk. 725 varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90—110 KG. 3940 p. KG. sl.g. Zware varkens 37—38; vette varkens 33—35 per KG. slachtgew 35 paarden 60—100 per stuk Overzicht: Runderen minder aan voer dan de vorige week door de hoogere vraagprijzen, stugge handel, over het ge heel prijzen Iets hooger. Vette kalveren groote aanvoer, slechte handel en lage prijzen. Varkens ruimen aanvoer, handel eerst vlot. afloop lui. prijzen hetzelfde. BORKOOP, Coop. Vcreeniging „De Bos- koopsche Veiling", 17 Juni. Rozen per bos: Butterfly 10—15 ct„ Briarcliff 14—17 ct., Hadlcy 27—3.5 ct., Else Poulscn 35—47 ct., Edith Helen 30-43 ct., Chas. P. Kilham 1524 ct., Mac Keiler 1218 ct,, Rosalandia 13-19 ct., Florex 15-17 ct., Willi. Kordes 15 ct,, Claudius Pernct 17—24 ct., Pauls Scarlet 10—15 ct., Elle Poulscn 37—41 ct. Diversen per bos: Clematis Durandi 20—24 ct., Gerbera 32 ct., Lelie's 23—35 ct., Dol- hinium 10 ct., Iris 6-8 ct.. Campanula 610 ct„ Gladiolen 30 ct., Aardbeien per mandje 87—94 ct. ROELOFARENDSVEEN, 17 Juni. Bloem kool 4—5 ct. per stuk; Aardbeien 2035 ct. per KG.; Snijboonen f. 3.504.30; ld. stek f. 1.90—2 60; Peulen f. 0,40—1.80; Doperwten f. 0.85-1.00; Capucijners f. 1.30; Tuinboonen 75 ct. per 10 K.G. ROTTERDAM, 19 Juni. Veemarkt. Aan gevoerd: 629 koeien en ossen, 428 vette kalveren, 581 schapen of lammeren, 984 varkens en overloopers. Prijzen per kilo: koelen 16—18, 22";—25, 27—29 ct., ossen 1617, 2122'/;, 2426 ct.vette kalveren 12'/i20, 2527'/:. 3135 ct., schapen per stuk f.6 tot f.10; zuiglammeren f.8 tot f.11 per stuk; varkens 14'/!, 15 en 16 ct. per kilo. De aanvoer van koeien en ossen was Iets ruimer; de handel traag; prijzen on geveer gelijk aan die van de vorige week; een enkel prima ex. 1 ct. boven noteering. Stieren niet genoteerd wegens te weinig aanvoer. Vette kalveren zeer ruim aangevoerd; handel zeer slecht; prijzen voor le en 2e soort gelijk aan de vorige week, 3e soort ging voor lagere prijzen; een enkel prima kalf ging tot 2'/! ct. boven noteering. De aanvoer van schapen en lammeren iets ruimer; de handel slepend; prijzen ondergingen weinig verandering; varkens veel ruimer aangevoerd; handel redelijk- prijken vrijwel gelijk aan die van dé vorige week; voor afwijkende kwaliteit vermoedelijk slechten afloop. WESTLAND, 17 Juni. Middelprtjs van de Westlandsche veilingen Aardbeien 10— 35 ct.; Dubbele boonen 45—52 ct.; Groote boonen 4—8 ct.; Druiven f. 0.78—1.16 per K.G. Aardappelen f. 0,80—1 35 per kist; Tomaten; A 1. 3.15-3.65. E f 2.80—3 40, Cf 3.00—3 45, CC f. 2.10—3.20 pei bak Blymkool^f. 1.50—5.90 per 100; Peen f. 2.004,50 per 100 bos; Meloenen 5360 ct. per stuk. 3—1

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3