K AT WIJ KERS LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Zaterdag 17 Juni 1933 LAND- EN TUINBOUW. UIT DE OMSTREKEN. ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz AGENDA. MUSEA. het Leidsch Crisis-Comité. Steunt met Uw qaven DE INVOER VAN ROGGEMEEL EN BLOEM Wetsontwerp tot regeling ingediend. Ingediend ls een wetsontwerp tot rege ling van den Invoer van roggebloem en roggemeel. Aan de Memorie van Toelichting wordt het volgende ontleend: Van dc ln artikel 2 der Crlsis-lnvoerwet 1931 verleende bevoegdheid ls bij K B. van 5 Mei 1933. nadat de ln dat artikel be noemde commissie ls gehoord, gebruik ge maakt om den Invoer van roggemeel en roggebloem te verbieden, voor zoover deze te boven gaat lOO'/o van den gemiddelden invoer dier artikelen gedurende 1931 en 1932. Ingevolge het voorschrift, vervat ln arti kel 3 van genoemde wet, is dus thans indiening van een wetsontwerp tot voor ziening ln het in bovengenoemd besluit geregeld verbod van invoer noodzakelijk. De omstandigheid, dat de invoer gedu rende de eerste drie maanden van dit jaar den totalen invoer van 1932 reeds overtrof, was voor den minister aanleiding ten deze op korten termijn een onderzoek te doen Instellen. HlerbU kwam vast te staan, dat, als gevolg van de getroffen maatregelen tot steun aan de tarweverbouwers, verschil lende bakkers zijn overgegaan tot het ver mengen van roggebloem in de voor brood bereiding benoodlgdc tarwebloem. Waar reeds gevallen bekend zijn van een meng sel van 20*. roggebloem, spreekt het vanzelf, dat de afzet van de tarwebloem A in belangrijke mate wordt belemmerd, hetgeen zijn onmiddellijken invloed oefent op den afzet van inheemsche tarwe. Bovenaangedulde vermenging levert voor de bakkers, gezien de abnormaal lage prijzen, waarvoor in groote hoeveelheden roggebloem wordt ingevoerd, een niet te versmaden middel op, om den kostprijs van het brood te verlagen waarvan echter de consument geen profijt trekt. Het ligt voor de hand, dat de verhoo ging van het mengpercentage Ingevolge de Tarwewet van 25 op 35°/», welke in wer king trad op 13 Februari jlbovenbedoelde praktijk niet onbelangrijk heeft gestimu leerd. Het komt den minister voor, dat, indien niet aan den Invoer bij onderhavige arti kelen een beperking wordt opgelegd, ten gevolge van het niet worden opgenomen van den tarweoogst van 1932 de werking van de Tarwewet aanzienlijk zal worden bemoeilijkt. Hier komt nog bij, dat ten gevolge van de zeer abnormale prijsconcurrentie de toestand voor de Nederlandsche rogge- meelproducenten in hooge mate ongunstig dreigde te worden, zoodat ook uit dezen hoofde eenige grond aan den onderhavlgen maatregel niet is te ontzeggen. De verschillende categorlën van belang hebbenden, welke ln de gelegenheid zijn gesteld, hun meening te doen kennen, konden zich zonder vele bezwaren met deze contingenteerlng vereenigen, nadat was toegezegd, aan enkele bijzondere be zwaren op bevredigende wijze te zullen tegemoet komen. AALSMEER Te haarlem is geslaagd voor de acte L.O. onze plaatsgenoot de heer H. L. Harmsen. HAARLEMMERMEER. Het bewustzijn teruggekeerd. In den toestand van den 25-jarigen ongehuwden landbouwer v. d. B die door een auto werd aangereden en een schedel fractuur bekwam en in het Wilhelmina- Gasthuis te Amsterdam werd opgenomen, is verbetering ingetreden. Zijn toestand geeft thans noop op herstel. Inbraken. In de omgeving van Vijfhuizen zijn 's nachts 3 inbraken gepleegd. Bij twee bewoners werden de dieven in hun werk gestoord, zoodat ze zonder buit van eenige beteekenis het hazenpad kozen. De Je bewoner kwam 's morgens tot de ontdek king, dat ze zich over zijn ia de schuur staande fiets hadden ontfermd. Van een auto gevallen. Gisteren beging het 9-jarig zoontje van don heer B. op den Kruisweg de on voorzichtigheid op een in beweging zijnde vrachtauto te klimmen. In een bocht ver loor het jongetje zijn evenwicht en viel van de auto. Met een gebroken arm werd het knaapje opgenomen. HILLEGOM Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelm, z. van J. H. Beukers en H. Naber; Elisabeth Maria Gerbertha, d. van H. H. Veldhuijzen van Zanten en M. A. MoolhuijzenMaria Petronella, d. van J. J. van de Loo en C. de Rooy: Gerar- dus Wilhelmus, z. van J. G. Vleit en J. M. Duivenvoorden; Teunis, z. van A. L. de Heer en G. Langerak; Wilhelinina, d. van C. Elder- broek en J. C. C. Dekkers. Ondertrouwd: N. G. van der Putten en I. R. Teeven: H. Scheepmaker en E. P. J. van der Bosch; E. van Nieulande en Th. L. Sistermans. Overleden: C. van Westenbrugge, wed. v. B. Meljll, 69 jaar; E. Dekkers, vr, 19 jaar. G rootsche Tentooiistellingsplannen. In het Gemeentehuis is onder voorzitter schap van Burgemeester Pont een bijeen komst gehouden, waartoe uitgenoodigd waren voorzitter en secretaris van diverse vereenigingen, zooals Bloembollencultuur, Vreemdelingenverkeer en de drie midrien- standsvereenigingen. Burgemeester Pont lichtte het doel der bijeenkomst, het houden van een tentoon stelling van bloemen uit de streek en nijverheidsartikelen, in den geest van het plan, dat door den heer C. de Wreede in den raad ter sprake is gebracht, toe. Mede aanwezig waren de gemeente secretaris, de directeur van Openbare Werken en de heeren Vogel en Weiman. Hoofddoel is een groote bloembollenten- toonstclling voor de streek te organisecren en er aan te verbinden een nijverheids- of middenstandstentoonstelling. Van ge dachten is gewisseld over de plaats der tentoonstelling, de dagen van openstelling, en den vorm van beheer en exploitatie. Omdat de vertegenwoordigde vereenigingen niet voorbereid waren, zullen zij zich daarover nader beraden en binnen een paar weken weder ten raadhuize ver gaderen. Als plaats zijn genoemd een terrein bij de nieuwe Burgemeester Pontstaat de oude tramremise of het veilingsgebouw. De tijd zou zijn voorjaar 1934. Omtrent het risico zijn voorstellen gedaan, die aannemelijk lijken. Intusschen moet alles nog rijp overwogen worden. Het plan van den heer de Wrëede heeft dus wel spoedig ingang gevonden. Men denkt de zaak degelijk en flink aan te pakken. Geslaagd schoolreisje. Door de leerlingen van de Chr. Burger- School is gisteren een reisje gemaakt. Per extra-tram is naar Leiden gereden waar «len Hortus is bezichtigd. Daarna voer men per salonboot over het Braasseiner- meer en de Kagerplassen. De tocht was bij het schitterende mooie weer van be gin tot einde een groot genot. Het uitstapje is zeer goed geslaagd: er is volop en rustig genoten. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie de volgende gevonden voorwerpen: rieten boodschappentasch, bruin beursje, rijwielbelastingmerk in etui, lidmaatschapkaart van volksontwikkeling en ring met sleutels. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Nelly, d. van D. C. van Leeu wen en A. Plug; Jan Cornelis, z. van J. C. Zwanenburg en S. M. Stikkelorum; Maarten, z. van M. Imthorn en C. Zwa nenburg. Overleden: Levenloos kind van W. van der Plas en J. van der Plas. Getrouwd: G. Vis en A. Plug; A. Durieux en I. Barnhoorn; C. van Dijk en C. van der Plas. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. G. Roodhuijzen, E. A. Borgerstraat 32: M. Baltus, Boulevard 76: G. Boes, E. A. Borgerstraat 57: C. v. Beelen, de W. Malefljtstraat 101; K. Er- hardt, Varkevisserstraat 201; A. A. Buiten- dijk-Heiner, Waaigat 24: C. v. d. Hoeven, E. A. Borgerstraat 47. Vertrokken: J. C. Vendrig, naar Nieuwe Niedorp, Minderbroederklooster; J. W. Broers, naar Utrecht, Hoogstraat 26; J. Kromhout, naar Leiden, Doelesteeg 6; C. G. v. d. Kamp, naar Noordwijk, Hoofd straat 48. HET BLAD V00B KATWIJK EN OMSTREKEN geeft üw advertentiën en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwvereeniging „K. en O." Gisteravond hield de Tuinbouwvereeni ging „Katwijk en Omstreken" een leden vergadering in „de Kroon' De voorzitter de heer J. v. d. Perk leidde de ver gadering en deelde mede, dat de ver koop van een strook grond aan de Kalk- Zandsteenfabriek zijn beslag gekregen had en dat de veilingleider was herbenoemd voor de controle op de aardappelen voor uitvoer bestemd. Vervolgens waS aan de orde het vaststellen van den datum waarop begonnen zal worden met veilen. Besloten werd aan te vangen op Vrijdag 23 Juni n.m. 1 uur. Ten slotte bracht de voorzitter ter sprake de regeling der minimumprijzen ingevo'ge de Steunwet, gaf nog eenige toelichting en wees er nadrukkelijk op, dat niet alleen het bestuur streng zal moeten toe zien op de naleving der voorschriften en, dat de leden verplicht zijn, zich te houden aan de desbetreffende bepalingen. Bij de rondvraag werd het bestuur ge vraagd vooral te waken tegen het veilen van producten welke niet van leden der veiling zijn. Het bestuur zegde dit toe en zal voortaan hiertegen streng optreden en de maximum boete toepassen. De Begrafenisvereeniging. Een grootsch opgezette propaganda bracht aan de begrafenisvereeniging „St. Barbara een 40-tal leden behoorende tot de groep jongelieden en een tiental, be hoorende tot de groep ouderen. Thans is vrijwel iedere parochiaan lid dezer ver- eeniging. Onveilig duin. Het scliietterrein achter de Rijksschiet banen zal volgende week wegens schieten met scherp onveilig zijn op Dinsdag tot en met Vrijdag van 9 uur v.m. tot S uur n.m.. Zaterdag van 2—9 uur n.m. Gevonden zijn een sleutel en een vijzel. De maandelijksche collecte voor het bouwfonds der Geref. Kerk heeft opge bracht f. 52.02. KATWIJK AAN ZEE Ouderavond „Julianagroep". In het troephuis in de Zuidstraat werd door de Katwijksche padvinders aangeslo ten bij de Chr. Groepen in de N.P.V. een ouderavond gehouden. Hopman Visser opende de vergadering met gebed, heette allen welkom en sprak den wensch uit, dat de bijeenkomst het doel zou beantwoorden nJ. dat tusschen de ouders en leiders een blijvend contact zal ontstaan. Verschillende referaten werden vervol gens gehouden. Na een geanimeerde dis- cissie werd besloten tot het zoeken van een geschikte kampplaats niet te ver weg. Ds. W. M. A. Kalkman sloot dezen leer- zamen en gezelligen ouderavond met dank gebed. Jeugddag Chr. Meisjes Verbond. Uitgaande van de vereenigingen, aange sloten bij het Chr, Meisjes Verbond, zal Woensdag 21 Juni a.s. alhier een jeugddag gehouden worden voor de Provincie Zuid- Holland. Er zullen ongeveer 450 meisjes aan dezen jeugddag deelnemen. Een groot deel van hen komt per extra-tram, "die om kwart over 10 uit Leiden vertrekt en ongeveer om haltelf in Duinoord aankomt. Meisjes van de Katwijksche vereeniging „De Vier- boet" zullen in Leiden ter begroeting aan wezig zijn. In Duinoord zal een optocht geformeerd worden: door de Voorstraat en langs den Boulevard gaat de stoet naar de Oude Kerk ,waar een „Wijdingsdienst zal gehouden worden, die hoogstens drie kwartier zal duren. Om ongeveer 12 uur zal vandaar in optocht getrokken worden door de Varkevisserstraat en Roest van Limburgstraat naar de Zaal voor Prot. Belangen in de Voorstraat, waar de officiëele ontvangst zal plaats vinden door mevr. Pras, voorzitster van de plaatselijke vereeniging „De Vierboet". Vervolgens heeft daar een gezamenlijke maaltijd plaats en gaat het in optocht naar de duinen, waar verschillende wedstrijden gehouden zullen worden, spelleidster is mej. Bruin, jeugdsecretaresse van het Ned. Meisjes Verbond. Na afloop van de spelen wordt een oogenblik op het strand vertoefd, daarna wordt weer naar de Zaal gemar cheerd. Hier geeft nu de mondorgelclub van Katwijk a. d. Rijn een uitvoering. Ds. R. P. A. Rutgers zal een slotwoord spreken. Moge het weer dien dag mede werken De werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 420 werkzoekenden zijnde: 15 opperlieden, 51 grondwerkers, 10 timmerlieden, 1 schilder, 9 metselaars, 3 fabrieksarbeiders, 2 potten bakkers, 18 kuipers, 1 broodbakker, 108 losse arbeiders ,2 tuinlieden, 3 bloemisten, 64 visschers, 1 autogeen-lasscher, 1 chauf feur, 5 stokers, 6 binnenschippers, 1 straat maker, 7 varensgezellen, 1 mandenmaker, 1 typograaf, 1 zeilmaker, 2 motordrijvers, Beneden 18 jaar: 1 timmerman, 1 winkel juffrouw. Geplaatst werden: 1 opperman, 3 kuipers, 1 landarbeider. J. v. E. uit de Paul Krugerstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat zich aan zijn woning een onbekende vrouw vervoegde, die aan zijn dochter een doos roode was voor den prijs van 70 cent gaf, zeggende, dat deze was be steld. Later bleek dit niet het geval te zijn, terwijl de prijs minstens de helft te hoog was. Men. zij dus op zijn hoede! Op het politiebureau is te bevragen een zwart gelakt Héerènrijwiel, dat on beheerd bij het Postkantoor is aangetroffen. Tot groepsleider van de afd. Katwijk van de Nationaal Socialistische Beweging is aangesteld de heer P. M. v. d. Berg. LISSE. Dinsdag zal de Harmonie „Trou moet Blijcken" een zomerconcert geven in de Gemeentelijke muziektent. Gisteravond is door de Gem. Arbeids beurs weer een boterdistributie gehouden. Niet minder dan 1040 pakjes goedkoope boter werden uitgereikt A 11 ct. per pakje van i/i K.G. NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. Een onbelangrijke agenda. Gistermiddag kwam de raad in open bare zitting bijeen. Afwezig waren met kennisgeving de hee ren H. Liefferink en C. den Hollander. Bij de ingekomen stukken was een aan vrage van het bestuur der Ned. Herv. School om gelden beschikbaar te stellen voor het aanleggen van een centrale ver warming en van het bestuur der Chr. U. L O.-school om gelden beschikbaar te stellen voor een beduidende verbouwing Nadat de heer Van der Meer er op heeft aangedrongen dat met genoemde school besturen onderhandelingen worden ge voerd om de Ingediende plannen uit te stellen tot betere tijden, werden de ver zoeken in handen gesteld van B. en W. De voorzitter deelde mede, dat B, en W. dezer dagen zullen publiceeren een ont worpen wijziging van den legger van wegen en voetpaden, waarbij de kwakel bij de gasfabriek en de kwakel over de Spoelsloot aan den openbaren dienst wor den onttrokken. Bij de mededeeling van den voorzitter, dat de Minister van Binnenl. Zaken heeft bericht, dat de gemeente niet voor haar rekening mag nemen vakbondcontributies van jeugdige werkloozen, verzocht de heer Meijer B. en W. overleg te plegen met de gezamenlijke dagelijksche besturen van de Bollenstreek om alsnog pressie op den Minister uit te oefenen. De heeren Braun, Vink en Caspers steunden het betoog van den heer Meijer. De voorzitter zegde over weging toe De rekeningen over het jaar 1932 van de Gezondheidscommissie te Katwijk en den Schoolartsendienst te Hillegom wer den vastgesteld. Besloten wefd tot het verhuren voor één jaar voor dan som van 1.100 het tegen over het Palacehotel gelegen terras aan dat hotel. De Voorzitter deelde mede, dat B. en W. van de agenda afvoerden hun voorstel In zake het stichten van 4 publieke telefoon cellen met medewerking van de ge meente. B. en W. vroegen aan den Raad een crediet van f. 760 teneinde den architect Co Brandes te Den Haag te kunnen op dragen het maken van een verkavelings plan met straatopstanden voor de ge meentelijke bouwterreinen in den Noord- Zijderpoider. Tegen dit voorstel kwamen van alle zijden bezwaren en uitvoerig be spraken verschillende leden de reeds ont worpen plannen. Tenslotte namen B. en W. hun voor stel terug en werd de commissie voor openbare werken uitgenoodigd deze zaak opnieuw voor te bereiden en met nieuwe voorstellen bij den raad te komen. Vastgesteld werden de driej aarlij ksche afrekeningen met de bijzondere scholen ln de gemeente, nadat de heer Braun er de aandacht op heeft gevestigd, dat het open baar onderwijs de laatste jaren steeds duurder wordt. Eenige reclames schoolgeld werden af gedaan conform het voorstel van B. en W. Van het bestuur van de jeugdherberg ln het Langeveld was bericht ingekomen, dat zij het verzoek om subsidie intrekken. Besloten werd aan de gemeente Eind hoven wederom voor drie maanden een kasgeldleening van f. 100,000 te verstrek ken tegen 3°/o. B. en W. boden den raad een voorstel aan tot wijziging van de electriciteits- verordening. De voorzitter lichtte deze voorstellen uitvoerig toe. De heer Soete- man vestigde er de aandacht op, dat in het voorstel is opgenomen een verlaging van meterhuur voor de grootere meters, echter niet voor de kleine van f 0,35, die juist het grootste aantal nl. 1500 uitmaken. De heer Krau zeide, dat het hier juist omge keerd gaat als bij de loonsverlaging. Daar begint men met de kleintjes en hier bij de groote. De heer van der Niet was er voor om ook de goedkoopste meters met 10 ct. per maand te verlagen, evenals de heer Meijer, die vroeg of op deze meters niet een zoet winstje wordt gemaakt. De heer C. W, Alkemade was er niet voor tot deze verlaging over te gaan zonder eerst Ir. Trooster te hebben gehoord en stelde voor de kwestie van de meterhuren uit te stellen en de rest aan te nemen. Aldus werd besloten. Bij de rondvraag informeerde de heer Krau of de autoparkeerplaats gegund is aan den hoogsten inschrijver. Weth. Alke- madé zeide, dat moeilijk is uit te maken bij een dergelijke inschrijving wie de hoogste inschrijver is, omdat voor ver schillende voertuigen voor een ander ta rief wordt ingeschreven. Ook moet op den persoon worden gelet. De heer v. d. Meer vraagt of de groote geldsommen, die nu voor de werkverschaffing in de Noorddui nen worden besteed niet beter voor meer productieve werken kunnen worden aan gewend. De voorzitter zeide, dat als objec ten van werkverschaffing op de eerste plaats in aanmerking komen die waarbij weinig materiaalkosten zijn omdat anders de kapitaalsuitgaven te hoog worden. De heer van der Meer vroeg voorts de vaca ture ter secretarie niet aan te vullen. De voorzitter zeide, dat dit niet mogelijk is. De heer C. W. Alkemade besprak uitvoe rig de slechte finantieele vooruitzichten voor onze gemeente in de eerstkomende jaren en vroeg of naar de meening van B. en W. het maken van nog meer reclame op dit oogenblik voor de badplaats nog gunstige resultaten zou kunnen opleveren. De voorzitter meende dat het hiervoor nu te laat is. De heer van der Meer heeft van villahuurders de klacht gehoord, dat Noordwijk erg duur is met zijn levens- behoeftêri eiiz.. dat is geen reclame De voorzitter geloofde niet dat Noordwijk duurder is dan een andere badplaats. Tenslotte werd de rioleering besproken, waarbij de heeren Braun, Vink en Meyer critiek uitoefenden op de wijze waarop 'tot het werk is besloten en dit is uitgevoerd. NOORDWIJKERHOUT Raadsagenda. Ter behandeling van onderstaande pun ten komt de raad Woensdag 21 dezer des avonds om 7 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Wijziging begrooting, 1932. 3. idem 1933. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de met C. Th. Willemse en E. Hoger- vorst gesloten overeenkomst ter zake van den aanleg van straten. 5. Voorstel van B. en W. A. tot vast stelling van reglementen op den rechts toestand van het personeel in dienst der gemeente; B. tot vaststelling van ver ordeningen, regelende de bezoldiging van het secretarie personeel, den gemeente-op zichter, den gemeentebode, den haven meester en den plaatselijk deurwaarder en der veldwachters. Saneeringsplan Blocmbollenbedrijf. Wegens de uitgebreide werkzaamheden voor het saneeringsplan, is thans als hoofd controleur benoemd de heer J. R. Zonne veld. Wegens de slechte tijdsomstandig heden zullen de leerlingen der Herv. School ook dit jaar hun jaarlijksch school reisje moéten missen. OEGSTGEEST. Raadsagenda. De gemeenteraad zal op Maandag 19 Juni a.s. in openbare vergadering bijeen komen ter behandeling van de volgende agenda: 1. Opening. 2. Notulen, ingekomen stukken, mededee- lingen. 3. Voorstel van B. en W. tot het door trekken van de Duinzichtstraat en het verkoopen van bouwterrein aan de firma De Later en Meijers, over welk voorstel in de vorige vergadering de stemmen staakten. 4. Vaststelling begrooting grondbedrijf 1933. 5. Prae-advies- van B. en W. op het verzoek van den directeur van de sjiclïting Providentia te Sterksel inzake hét zich garant verklaren tot betaling van de ver- pleegknsfen van L W. A. Nouwens. 6. Idem inzake het adres van bonden van werkgevers en werknemers in het bouwbedrijf betreffende het uitvoeren van werkzaamheden bij werkverschaffing. 7. Voorstel van B. en W. tot het oitumi- neeren van den Lagen Morschweg. 8. Goedkeuring rekening 1932 Burgerlijk Armbestuur. 9. Goedkeuring begroöting 1934 Burger lijk Armbestuur. 10. Goedkeuring rekening 1932 H Geest- Armbestuur. HEDEN: Jeruël, Groenesteeg: Samenkomst 8 i™ nam. Zondag. Jeruël, Groenesteeg: Samenkomsten M uur voorm. en 6'/» uur nam. Oud-Hortusztcht Tutnconcert „De Po^.l 8 uur nam. Vrije Evang. Gem„ Middelstegrscht'l Samenkomst 10 uur voorm, en 7 uur na® Dinsdag. Jeruël. Groenesteeg: Samenkomst 8 uia namiddag. Donderdag. Breestraat 19; Alg. ledenverg. Ver. bev. v. d. bouw van Werkmanswoningen.'! 4'/t uur nam. Hooglandsche Kerk: Concert „SursunJ Corda". 8 uur nam. BIOSCOPEN. Caoino-Bloscoop Hoogewoerd, 8 u. nam,; I „Onder Tucht". zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam.:| „Wat mannen weten moesten". Woensdag en zaterdag nam. 2 nur, I Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Trianon-Theater Breestraat, 8 u. nam.; I „Der verliebte Blasekopp". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Stedelijk Museum de Lakenhal. Oudél Singel. Geopend in November, December,! Januari en Februari van 103 ure® in Maart, April en Mei van 104 uur ia| Juni. Juli, Augustus en September vai 105 uur in October van 104 uur. Zon-1 dags vanaf halféén. Entrée Zondags kos-| teloos, Maandags f. 0.25, overige" f. 0.10, Rijksmuseum van Oudheden, Rapenbuij 28. 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uur. 1 Febr, tot 1 April van 10—4 uur, 1 April—1 Oct ran 10—5 uur. 1 Oct.—I Dec, van 10—4 uur. Zondags van 14 uur Entrée Masn- dags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Ethnographlsch Musenm, Rapenburg I —69 en Breestraat 18. Op werkdagen ran 104 uur. Entrée Maandags f- 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hijt., r. d. Werff- park. Werkdagen 8.30—12, 1.30—5, Zater dags 8-30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks na I 9—12.30 en 2—6 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. 0} J werkdagen van 1 April1 Oct, van S-8l en 1»/=6 uur Zaterdags tot 5 uur. 1 fós-l ber—31 Maart 9—4 uur. Op Zondag) doorloopend geopend van 104 uur. Kos teloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk I Museum (Stationsweg): Alle werkda?:n 1 behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Academisch Historisch Museum. Dins dags en Vrijdags van 1012'/» room. en IV»5 uur nam. Kosteloos. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Garenmarkt)Op werkdagen van 9—12 en l'/i4 uur. Kosteloos. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau voor moelMka kinderen. Halftwee tot 3 uur nam Inen ting tegen diphterie 45 uur nam Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7—10 uur nam. Dagelijks Den Haag (Scala): Bouwmees- ter's revue, 8 uur nam. 's Zondags 2 uur matinee. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Juni a.s- waargenomen door de apotheken: C. F. Reyst, Steen- straat 35. Telefoon 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Telefoon 1313. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bruins Slot, de Bruyne, P. van Es, Niemer en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekanip, teiei- 1916. 11. Goedkeuring begrooting 1934 H Geest Armbestuur. het 12. Voorstel van B. en W- 'ot vast aanstellen van den tijdel. Ml- h ineenteopzichter J. Brummel. 13. Comptabiliteitsbesluiten. 14. Schoolgeldreclames. Rondvraag. RIJNSBURG. Dc Kleuterschool. Naar men ons mededeelt, nadert nieuwe Kleuterschool haar volloon"'' A.s. Dinsdag van 10—5 uur, is het gebouwtje te bezichtigen. hoopt Op een nader te bepalen datiun j het bestuur de nieuwe school n(jer- te openen en het personeel h0°s - wijzeres, onderwijzeres en 3 help» te installeeren. 2-J

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6