J. VAN DER STOK Wmkflfo Uiteen )SCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 17 Juni 1933 tyrwkAmmtn f- 32.40 per 60-deelig Servies in onze aid,: BREESTRAAT 155 UIT DE RIJNSTREEK. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. I Gistermiddag 3 uur: 758. Hedenmiddag 12 uur: 745. telegrafisch weerbericht. liedegedeeld door het Kon Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste stand 764,1 te La Coruna. Laagste stand 733,8 te Thorshaven. Verwachting tot den avond van 18 Juni. Meest matige Westelijke tot Noord-Wes- lijke wind. Zwaar bewolkt-met tijdelijk jidaring. Waarschijnlijk nog regenbuien, 'einig verandering in temperatuur. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt hedenmorgen 17 toii 8 50 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede!" buitenlandsch weerbericht. I, h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt [In den loop van den dag heeft zich de lepressie. die gisterochtend over IJsland fc: aanzienlijk uitgediept, waarbij de kern fecii naar het Z.O. ontwikkelde met een Ü'.ooper over de Noordzee, zoodat het hch:drukverval toenam en over de Brit- JtSe eilanden, het Noordzeegebied en ons 1 sterke wind intrad met regen en af- xliig. Het is te verwachten, dat ook de tedere ontwikkeling van deze depressie fee1 zal verloopen, doch van de eigenlijke perr die nog tusschen IJsland en Schot- led ligt, is na voorloopige opklaring nog 1 regen en krachtige wind die vrij xl zal blijven in onze stréken te ver rechten. Alleen in het Z.O. van het gebied is de jestand van zwakken wind, lichte be- oiking en vrij hooge temperatuur nog feet verstoord. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 12 gr. C. (54 gr. F.). 12 uur 's midd.: 12 gr. C. (54 gr. F.) POOGWATERT1JDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. Voorm. te 12,28 uur; nam. te 1,13 uur. Voor Maandag. Voorm. te 0,56 uur; nam. te 1,33 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk." 's Middags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 's Middags 12 uur: 20 gr. C. licht op voor fietsers e.a. Zaterdag van 9,53 u. n.m. tot 4.07 u. v.m. Zondag van 9,54 u. n.m. tot 4,06 u. v.m. rect-ame. [Breestraat 155 152 Haarl.straat 135 Telefoon 1823 Telefoon 103 Telefoon 314 IN GR00TE VERSCHEIDENHEID "c nieuwste modellen in zuiver kristal vanaf ernstige overstrooming in spanje. Madrid, 17 Juni. (v.d.). De Spaansche 8™vincie Guipuzcoa is door een ernstige ,™,eers- en overstroomingscatastrophe ge- Tn» j De Steele oogst werd vernield. dusverre zijn 6 dooden te betreuren; mist echter n°£ vele menschen ver- J? ®an Sebastian stond het water op aaro !ge P'aatsen 2 M. hoog! Een groot viiJhL mureh is ingestort. In de dorpen branli de 'hwoners naar de daken. De hf. heeft groote moeilijkheden bij komp g^werk. Ook is veel vee omge- EeheelSM]P00rWeB" en autoverkeer staan kW^barte biJ San Sebastian werden het n. „f,en de kerk overstroomd. belrvJ» ,e 's n°£ niet vastgesteld doch Srovi? i ihflioenen peseta's. Ook in de Schart. Murcia heeft het onweer groote door rt aan8ericht. Vier personen werden °°r dcn bliksem gedood. koudekerk, gemeenteraad. „Bijdorp" wordt gemeentehuis. De Raad kwam in spoedeLschende ver gadering bijeen. Afwezig was de heer De Jong. Aan de orde was het voorstel tot aan koop van de buitenplaats „Bijdorp" en deze te bestemmen tot Gemeentehuis. De voorzitter zeide, dat de gemeente thans voor een gewichtig moment staal. Het tegenwoordige Gemeentehuis laat aan ruimte veel te wensen en over en aan- of verbouw bleek niet praktisch. Thane is het gelukt de hand te leggen op een zeer ge schikt pand, nauw verbonden aan de his torie van de gemeente. Getracht zal wor den het oude Raadhuis en de veldwach terswoning te verkoopen, doch hierom trent zullein in een volgende vergadering nadere voorstellen worden gedaan. De gemeente heeft voor de som van f.9350 op genoemde buitenplaats beslag weten te leggen en hiervan is reeds een voorloopiige akte opgemaakt Bij de kos ten van aankoop komen dan nog de no- tarieele- en andere onkosten, welke te samen f. 1071,25 bedragen. Dus in totaal is benoodigd een bedrag van pl m. f. 10.420. De voorzitter sprak den wensch uit, dat de Raad thans het besluit wil bekrachtigen en dat het den Raad gegeven moge zijn in het nieuwe Raadhuis nog tal van jaren mede te werken tot het nemen van wijze besluiten in het belang dezer gemeente. Ook was spreker er van overtuigd, dat dit gewichtige besluit met groote instemming door de ingezetenen zal worden vernomen. De heer van der Lee vroeg enkele in lichtingen over de overname van inven taris, welke door den voorzitter werden beantwoord. Het besluit werd z. h. st. aangenomen. De heer v. d. Lee wilde geacht worden te hebben tegen gestemd, in verband met de moeilijke financieele tijdsomstandigheden. Behandeld werd een credlet-aanvrage voor het aanbrengen van inwendige ver anderingen in genoemd pand. Het heeft B. en W. aan tijd ontbroken om nu al reeds met een vast plan bij den Raad te komen. Er zijn echter eenige uit gaven noodzakelijk, zooals voor stoffeering, vloerbedekking, enz,, waarvoor zij dan voorloopig crediet vragen van f.500.—. De heer Lieverse achtte het beter eerst een vast plan te doen opmaken, opdat de Raad dan beter beoordeelen kan. De voorzitter vroeg dan een blanco cre diet voor eenige kleine uitgaven, terwijl de architect een plan kan opmaken voor eenige noodzakelijke veranderingen en het maken van een kluis. Spreker was voor eenvoudige, degelijke inrichting. Aldus werd besloten. De gemeentebegrooting 1933 werd in verband met bovenbedoeld besluit gewij zigd. Het ligt in de bedoeling een geldlee- ning aan te gaan, doch hieromtrent zul len B. en W zeer spoedig met nadere voor stellen bij den Raad komen. De heer van der Lee informeerde of de gemeente-opzichter het toezicht kan uit oefenen. Hieromtrent is nog niets met zekerheid te zeggen. Hierna sluiting. HOOGTERECORD VAN BALLON. BITTERFELD, 17 Juni (V.D.). Een gis terochtend uit Bitterfeld gestarte groote ballon „Bartsch von Sigfield" is na een tocht van verscheidene uren bij 't dorpje Nissma in de provincie Saksen, dicht bij Meuselwitz vlot geland. De ballon had 'n hoogte van bijna 11.000 Meter bereikt en daarmede, de controle van de nog verze gelde meetinstrumenten voorbehouden, 't reeds lang voor den oorlog bestaande hoogterecord voor ballons met open korf aanzienlijk verbeterd. De bemanning van den ballon verkeerde in goede conditie en alle wetenschappelijke instrumenten wa ren onbeschadigd gebleven. Per vracht auto is het omhulsel en de gondel naar Bitterfeld teruggebracht. SLANGEN-INVASIE IN TURKIJE. ANKAR, 17 Juni 1 Reuter). Het dorp Kusudjuvel bij Mersina is door duizenden slangen overvallen, die alle huizen en ge bouwen binnendrongen De bewoners stonden geheel machteloos tegenover deze plaag en een paniekach tige stemming maakte zich van hen mees ter, toen eenige personen, die door de slangen gebeten waren, stierven. Ook de politie uit Mersina en andere steden, die tot hulpverletning naar het dorp was gekomen, stond tegenover deze slangen geheel machteloos. De bewoners van Kusudjuvel zagen zich tenslotte genoodzaakt hun dorp te ont ruimen en eenige kilometers verder in de open lucht te overnachten. TREINBOTSING BIJ DERBYSHIRE. LONDEN, 17 Juni. (V.D.). De express- trein Bristol-Sheffield liep bij Wingfield in Derbyshire op een goederentrein. De twee locomotieven van den expresse-trein stort ten om. Een machinist werd gedood, twee stokers en een conducteur werden ge wond. MOORD EN POGING TOT MOORD. JERUSALEM. 17 Juni (Reuter) Dr Chaim Arolosoroff. de leider van de Jood- sche Labour en lid van het Uitvoerend Comité van het Joodsch Agentschap te Jerusalem, is vannacht door twee mannen koelbloedig vermoord. Hij wandelde met zijn vrouw langs de kust bij Telaviv. toen de aanvallers drie schoten op hem losten. Arolosoroff werd in den buik getroffen. DAIREN, 17 Juni. (Reuter). George Flint, een employé van de Texas Oil Com pany is hedenochtend in zijn huis nabij Moeiden door bandieten overvallen en ernstig met dolkstooten gewond. Zijn vrouw werd door de bandieten gebonden en er werd haar een prop in den none zecluwd. Zij wist later echter te ontkomen en naar bet Amerikaansche consulaat te vluchten. academische EXAMENS- Geslaagd zijn voor het doctoraal exa men Wis- en Natuurkunde, hoofdvak plantkunde, de heer IJ. T. Rintsma (Rot terdam); doctoraal examen rechten de heer E. J. Dlepeveen (Kampen); doctoraal examen geschiedenis de heer R. E. J. We ber (Den Haag); doctoraal examen rech ten de heer M. Lens (Den Haag) en docto raal examen godgeleerdheid de heer M. a. Beek (Leiden 1. Aan de Technische Hoogeschool te Delft zijn geslaagd voor het propadeutlseh examen voor electro technisch Ingenieur d eheeren ir. R. M. M. Oberman (Lelden), D. M. J. van Norden (Leiden) G. J. Film (Oegstgeest), en M. van Dobben de Bruyn (Hazerswoude). Door de politie is mej. C. K. als on- gewenschte vreemdelinge over de Duitsche grens geleid. Bij de politie zijn inlichtingen te be komen over een vet kalf. dat gisteren op de veemarkt is achtergebleven eai bij ae stalhouderij Dieben is geschut. Zondag 2 Juli organiseert de Natuur- vriendengroep een autotocht naar N -Hol land. Een bezoek zal worden gebracht aam een gedeelte van den afsluitdijk, terwijl tevens de plaatsen Hoorn, Den Heider, Alkmaar enz. zullen worden aangedaan. Belanghebbenden worden verwezen naar de kleine advertentie van heden. Tot rector-magnificus der R.K. Han- delshoogeschool is voor het studiejaar 1933'34 benoemd prof H A. Kaag en tot secretaris van den Senaat, monseig neur prof. dr. Th. Goossens. DE OMZETBELASTING EN DE VARKENSHANDEL. De Nederlandsche Bond van Varkens handelaren heeft een adres gezonden aan de Tweede Kamer, waarin wordt verzocht haai' medewerking aan de tot standkoming van een wet tot heffing eener omzetbelas ting te onthouden ,en anders te willen be vorderen dat varkens worden opgenomen in de rubriek van goederen, die van de omzetbelasting zijn (worden 1 vrijgesteld c.q. de omzet tusschen handelaren onder ling en aan derden wordt vrijgesteld. De varkenshandelaren meenen in deze omzetbelasting een nieuwe factor te moe ten zien, die hun reeds zoo moeizaam be staan verder zal benadeelen en bemoei lijken, ja zelfs met vernietiging bedreigt. TELEGRAM AAN Dr. COLIJN. Door het Centraal Bureau voor de Tuin bouwveilingen; de Centrale van Vereenl- gingen voor den Aardappelen-, Groenten- en Fruithandel, omvattende 22 vereeni- gingen; de Nederlandsche Vereeniging van Fruit- en Groentenexporteurs; de Vereeni ging van Groothandelaars De Koophandel, is het volgende telegram gezonden aan Dr. H. Colijn te Londen: „Hebben met bijzonder genoegen kennis genomen van Uwer Excellentie's rede eco nomische wereldconferentie, waarmede ten volle instemmen. Als groot belanghebben den bij resultaten Conferentie, wenschen Uwe Excellentie alle succes bij pogingen afschaffing handelsbelemmeringen en bij Nederalndsche exportbelangen". UIT NED. OOST-INDIE. DE STANDPLAATSTOELAGEN. BUITENZORG. 17 Juni (Aneta) Met ingang van 1 Juli a.s. worden de stand plaatstoelagen voor Java geheel afge schaft De standplaatstoelagen worden gehandhaafd voor Medan (met Belawan- Deli). Palcmbang (met Kertapati). Plad- joe, Soengei Gerong, Soengsang, Lahat, gewest Djambi, Pangkalpmang, Blinjoe, Bandjermasin. Longnawan, Samahinda, Pamoesian (Tarakan), Longpocdjoengan, Balik Papan, Makassar, Ambolna en Tanah Merah (D)goel), waar zij worden genivelleerd op 5 procent met een maxi mum van f. 25. VERMINDERING AMBTSTOELAGEN BUITENZORG, 17 Juni (Aneta) De ambtstoelagen worden met ingang van 1 Juli a.s. als volgt verminderd. Voor de groep, die thans nog 70"/» van de oorspron kelijke bedragen geniet, wordt de toelage verminderd tot 40®/», voor de groep, die thans nog 40/ van de oorspronkelijke be dragen geniet, tot 20/ hiervan. GYMNASTIEK. NIEUW-BRUNHILDE NAAR EPINAL. De definitieve inschrijving voor de wed strijden te Epinal is thans verzonden. Ingeschreven is voor knotsoefeningen met een groep van 24 dames, voor rhyth- mische oefeningen met een groep van 20 dames en in de afdeeling balletten met een groep van 13 dames. Het ballet wordt ontworpen en ingestu deerd door den heer H. J. v Leeuwen Jr. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. xrv (Slot). Het was in den ouden tijd een veel voorkomend gebruik om belangrijke ge beurtenissen men zou ze tegenwoordig „feiten van den dag" noemen in dicht vorm te bespreken. Zoo is ook over het muiten op de „Nijenburg" een gedicht ge maakt, dat we hieronder laten volgen en als een specimen kan worden beschouwd van 18e eeuwsche krantenkopij. Een Nieuw Lied, wegens het Afloo- pen van het Oostindies Com- pangnies schip Nyenburg, Schip per Jacob Ketel, benevens het Ombrengen van verscheidene Offi cieren. Uitgevaren den 8 Mey 1763 Stem: Daar was een Magetje vol benouwen Wat boord men niet al droeve mare! Behalven ln ons Amsteldam Van Menschen die de Zee bevaren Wat onluk dat hun overquam! Niet door het razen van de Golven Of door het stooten op een klip Maer hoe een pary Avond Wolven: Een onraed bragten op het Schip. Het Schip dat voer hier uit van Hooren Was Nyenburg genaemt te regt De Kapitein daer op verkooren Was Ketel, zoo de Courant ons zegt, En voor die Kamer uitgevaren Den agsten Mey voorleeden Jaer En na 't gezworven op de baren; Wierd men de Muytery gewaer. Met zy aen kaep de Hoop belanden Van Duytzers Mof en Poep bemand Zag men het yver vuur ontbranden Van menig snoode Dwingeland: Zij zaem gerot met groote hoopen Hebben met ysselyk geweld Het schip zoo dadelijk afgeloopen Zooals ons de Courant vermeld. Deeze vervloekte rot genooten Hebben den Schipper in kajuyt En Opperstuurman opgeslooten! Een naer hun boos en hels besluyt Den Onderstuurman aangegrepen En Officieren omgebragt! Terwijl zy met haar helsche kneepen Het schip dus kreege in haar magt. Sy na Cajenne zig begaven En 't Anker heten vallen voort By de kaep du Nord of Oranje haven En aen de zuyd zy van deez' boord Gekomen van dit Eyland even Zijn eenig volk met Silver, Goud Uit 's Schip in sloep en Boot gedreven En weg gevlugt zoo jong als oud. Dog hondert man van deeze boeven Zijn ln Cajenne gearesteert: En vast gezet met yzere schroeven Om dat men had uit hun geleert Dat het by zlg had Goude Platen Waar voor zij goederen veel'er ley Zlg Inliet om te koopen laten; Waer door dat hunne Dievery. Nu is ontdekt en hun wandaden! Geworden dadelijk openbaer, Hoe 't gaen zal ik niet wel te raden Men wagt het nader van dit Jaer. En mogelyk schielyk God doen lukken Dat men hen straft voor al haer kwaed; En haer bedreeve booze stukken! Die zy uitvoerden opstlnaet. Texel. Op 10 Februari 1764 arriveerden wij te Texel, waar wij met de gevangenen zoo lang moesten blijven, tot de Hooge Krijgs raad arriveerde; den 17 Maart kwamen de heeren hier aan met twee jachten van de Compagnie, namelijk één van de Kamer Hoorn en de andere van de Kamer Enk huizen De Hooge Krijgsraad bestond uit de volgende leden: Luitenant-Admiraal E. Schrijver, Schout-blj-Nacht Van de Waayer, de Kapiteins Vlak. De Haan, De Boer, Binkes, Hartogs. Vis, Van Gennep, en den „Advocaat-Viscaal" Galle. Den 19den Maart hield de Krijgsraad op ons schip de eerste zitting, die nog door verscheidene andere zittingen werd ge volgd. De Opperstuurman, de derde stuur man en nog twaalf anderen werden op vrije voeten gesteld, terwijl zes rebellen gevangen gehouden en schuldig verklaard werden Eind April kwam de Scherprechter met zijn knecht uit Leeuwarden bij ons aan boord en werden eenige van de re bellen gepijningd, terwijl op 1 Mei de andere rebellen op de pijnbank werden gelegd. „Den 7den Mey seyde de Advocaat-Vls- „caal vier van de rebellen de dood aan „onder een wel gepaste en treffende aan spraak. Op 8 Mey wierd haar de sen tentie voor gelesen. Op ons schip en met „een commando soldaaten ln de loots- „schuyt na de Helder gebragt en van daar „met een waagen na Kykduyn, alwaar de „galg stond en alwaar zy des middags om „één uur aan kwamen; die vier die op gehangen wierden. waaren Jacob Boos, „Simon Alberge, Johan Michlel Heyden- „veld en Jacob Koot; na dat zy dood „waaren wierden zij één voor één van de „galg genoomen en in yseren banden om „het lyf, hoofd, hals, armen en beenen „gedaan, en met keetens wederom op ge hangen, omdat zij ter langen duur ter „gedagtenls konden blyven hangen. „Eene Fred Stysel stnod met de strop „om den hals onder de galg en wierd „daarna gegezeld en gebrandmerkt met „een galg op de rug en uit de Zeven „Provintien gebannen; en Antoni Stalne „wierd gegezeld en vrydom gegeven om te „gaan waar hy wilde". Den 9den Mei vertrok de Hooge Krijgs raad weer uit Texel. Den volgenden dag kregen wij de drie gevangenen van kapitein Honsdorff aan boord, die eerst zoolang bij kapitein Rie- merssma ln de boeien hadden gezeten, omdat wij zooveel gevangenen hadden; deze knapen waren namelijk te Lissabon gedeserteerd en werden nu bij ons in de boeien gesloten. Op 24 Mei werd een kaag met 47 zieken naar Amsterdam gezonden, waarvan en 20 voor het gasthuis bestemd waren; de an deren konden gaan waarheen zij wilden. Den 25sten Mei ging Ik naar het schip van den Graaf van Bylandt, alwaar onze drie deserteurs werden gevonnist; een van hen werd driemaal gekielhaald, terwijl hij 120 slagen met een kort dik touw In ont vangst had te nemen. De twee anderen moesten driemaal van de raa vallen en kregen vervolgens vijftig slagen met het dikke touw. Degene, die gekielhaald was, moest voorts drie jaar zonder gage bij kapitein Cromlyn varen en de anderen moesten dienst nemen bij den Graaf van Bylandt, terwijl de gage, die zy tegoed hadden, werd ingehouden. Op 9 Juni 1764 werd onze bemanning „afgedankt" en ik ging met eenige offi cieren en onderofficieren met de kaag naar Amsterdam; wij konden echter dien- zelfden avond niet meer in deze stad komen en liepen te Durgerdam binnen. Ik en nog eenige andere officieren wilden den nacht aan boord van de kaag door brengen. maar twee anderen gingen aan wal en bespraken ln een der grootste loge menten alle slaapplaatsen, waarop zij terugkwamen en ons trachten over te halen mee te gaan. En of wij wilden of niet, wij moesten mee naar dat logement, waar de tafel al gedekt stond; salade, car- bonade, ham en de noodige flesschen wijn. Wij lieten ons niet onbetuigd en het werd een vroolijke partij, die tot laat in den nacht voortduurde. Wij dronken verschei dene malen op een goede nachtrust in een ledikant en op 't afscheid van de kooien en hangmatten. Eindelijk werd het echter rustig en wij sliepen tot laat in den morgen Het kostte den schipper heel wat moeite om ons aan boord te krijgen, aangezien wij wilden wachten op een goe den wind. De schipper zeide echter, dat hij ons wel met laveeren naar Amster dam kon brengen, waarop wij antwoord den, dat wij al genoeg gelaveerd hadden. Wij gingen toch maar aan boord en arri veerden den 18den Juni te Amsterdam. Hiermede zijn wij aan het slot gekomen van het verhaal van Joannes Veltkamp, Opper Heel- en Geneesheer ten dienst van de Admiraliteit van Amsterdam, die ons bij het lezen van zijn dagboek van Am sterdam uit interessante reizen heeft laten maken naar de landen rond de Oude Wereldzee, naar Madeira en naai* ons haast vergeten koloniaal bezit St. Eusta- tius. Hij heeft ons verder doen kennis ma ken met het leven aan boord van een 18- eeuwsch oorlogsschip en wij hebben met zijn ups and downs, zooals hij ons die ver teld heeft, meegeleefd. Mochten al eenige tooneelen den lezer door hun ruwheid walging hebben ingeboezemd, hij duldo het ons niet ten euvel. Wij hebben Velt- kamp's verhaal meerendeels ongewijzigd gelaten, ook in zijn realiteit, om daarmede een zuiveren indruk van het 18-eeuwsch leven te geven. En verder: ruwheid en zee mansleven waren toentertijd onafschei delijk. Nu zijn we weer ln Amsterdam en de reiziger Veltkamp laat zijn dichtader nog eenmaal den vrijen loop en besluit zijn journaal met; „Ik schik mij naar den tijd, 't zoek overal mijn winden' „Ik wil my aan geen plaats verbinden, ,,'tls waar, de zeelucht is wel frisch, .Maar somtijds heeft het land ook Iets wat streelend ls" (Bovenstaand .Journaal" ls bewerkt, van aanteekeningen voorzien en voor het publiek van heden leesbaar gemaakt door den .heer J. A. Brongers te Voorburg, die ook de inleiding stelde, welke aan het ver haal vooraf ging. Red.). LEIDEN, 16 Juni Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Blocipenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken". Andijvie f.OJO f. 1.80, Kroten f. 1.40—2.50, Komkommers f. 1.50—9.50, Bloemkool 1 f. 3.50—8.20, idem II f. 1.50—3.40, Pieterselie f. 0.50—1.50, Ra dijs f. 0.50—1.40, Kropsalade f. 0.50—1.30, Selderie f. 0.50—1.80, Wortelen f. 1.80—7.50, Rabarber f.1—1.80 per 100 stuks. Snij- boonen f. 30—50, Stamboonen f. 58—65, Tuinboonen f.6—10, Doperwten f.14—22, Peulen f. 5—16, Postelein f. 25, Spinazie f.2—11, Tomaten A f. 32.90, B f.31, C f. 30.60, CC f.1880 per 100 K.G. Botermarkt, 17 Juni Prima fabrieks- boter f. 1.60, prima boerenboter f. 1.40—1.50 per K.G. Aangevoerd 74-8 en 17-16 vaten, wegende 1650 K.G. Handel goed. Turfmarkt van 12 tot en met 17 Juni. Lange tur fgeen aanvoer. Prijs f.7—9 per 1000 stuks. LEIDERDORP, 16 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 4200 stuks. Kipeieren f. 2.10—280, eendeieren f. 1.60—2 per 100 stuks. Kaas 18—26 ct. per pond. Kipen 50 ct., jonge hanen 30 ct. per stuk. TER AAR, 16 Juni. Centrale veiling. Peulen f. 0.20—2, Doppers f. 0.65—1.15. Cape. f. 0.65—0.90, Tuinboonen f. 0.55 0 70, Kasboonen f3.50—4.50, idem stek f. 1.15— 2.50, Bloemkool 2—6 ct., Sla f.0.50—1.10. ROELOFARENDSVEEN, 16 Juïli, Bloem kool 2—5 cent per stuk. Peen 4—7 ct p. bos. Sla f. 0 701.10 p. 100 krop. Aard beien 32—42 cent per kilo. Snljboonen f. 3.70—4.40. Idem stek f.2—2.60. Peulen f 0.20—1 60 Doperwten f.0 80—0.90. Capu- cijners f.0 80—0.95. Tuinboonen f.0.60— 0.75 per 10 K.G. WESTLAND. Middelprijs van de West- landsche veilingen op 16 Juni. Roode bes sen 50—1.00; aardbeien 20—60 ct.; drui ven 842.18; prinsesse boónen 4060 ct dubbele boonen 40—84 ct.; snijboonen 40 —50 ct.; postelein 25 ct.; aardappelen 28 ct. per Kilo; tomaten A 3.403 80 B 3 30—3.70, C 3,20—3.50, CC 2 30—2 75 feer bak; bloemkool 1.50—6.10; andijvie 45 1.20; komkommers 1.50—7.00; eieren 2.30 —3.25 per 100; meloenen 27—1.10; perzi ken 3—30 ct.; pruimen 16 ct. per stuk asperges 2681 et.; peen 25.00; groote boonen 4—8'/= ct. per KG. 3-1

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3