CHIEF WHIP T)e(ftócfieS(aofïe LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Zaterdag 17 Juni I933 Uitsluitend de beste bla den van gezonde tabaks planten worden voor Uw CHIEF WHIP gebruikt. Deze tabak - door en door rijp en belegen en waaruit alle onzuivere bestand- deelen, zand en stelen, volgens speciale methodes verwijderd worden - be staat alleen uit 100 °/o ZUIVERE VIRGINIA zonder eenig surrogaat. Daarom eisch - TELEGRAMMEN. FAILLISSEMENTEN. verrichten stortte niet hy Ineen, doch de wereldhuishoudlne Het was een noodlot tige dwaling, te meenen dat een volk door de verarming van een ander volk rijker kor wordwn dan moest men den vrijen ruilhandel ln de wereldeconomie herstel len. De Dultschers waren arme duivels en hadden niets meer weg te geven of te ver liezen doch zij hechtten trots alle tegen overgestelde beweringen waarde aan hun goeden naam en beschikten over de uit het ongeluk geputte ervaring Er waren twee maatregelen, waardoor Dultschland zijn Internationale bet al Ings vermogen kon vergrooten. De eerste was dat men Duitsch land zijn koloniale rijk ln Afrika teruggaf, de tweede dat het ,volk zonder ruimte" gebieden werden geopend, waarin het zijn energiek ras kolonisatieruimte kon ver schaffen en groote vredeswerken kon op bouwen. Intusschen worden tal van „onder onsjes" gehouden. Von Neurath heeft een onderhoud gehad met den Engelschen mi nister van handel Runciman en met den Itallaanschen staatssecretaris van bulten- landsche zaken, Suvtch. Huil, Cox en Senator Pittman zullen heden met MacDonald lunchen op Che quers. Harrison, de gouverneur der Federale Reservebank van New York, heeft een onderhoud gehad met Moret, gouverneur der Bank van Frankrijk, Harrison zal bij het begin der volgende week naar New York terugkeeren om Roosevelt in te lichten. Het gerucht wil, dat Moley bij het be gin der komende week Washington zal verlaten om aan de besprekingen der Economische Conferentie deel te nemen. Gisteren waren 25 vertegenwoordigers der mogendheden-credlteurcn verschenen bij de onderhandelingen tusschen de ver tegenwoordigers van de crediteuren van Duitschland en de vertegenwoordigers der Dultsche banken. De besprekingen betrof fen de schulden op langen termijn. Naar van Amerikaansche en Zwitsersche creditcurszijde wordt medegedeeld hebben de onderhandelingen tot het volgende re sultaat geleld: Van de Dawes-leening zal de rente en de aflossing gelijk tot dusverre betaald wor den door de Bank voor Internationale Be talingen te Bazel. De rente van de Young- leening zal eveneens, gelijk tot dusverre worden betaald. De amortisatiebedragen zullen echter in Marken worden gestort op Duitsch „Sperrkonto" en dus niet worden getransforeerd. Naar verluidt gaat Ds. Schacht met deze voorstellen der crediteuren accoord. De definitieve aanvaarding ls echter afhan kelijk van de houding die de Dultsche re geering waarmede thans allereerst contact gezocht moet worden, in dezen zal aan nemen. De genomen beslissing bij de Stillhalte- bespreklngen houdt de volgende bepalin gen in 1. Opschorting van de transferbetalin gen aan het buitenland (Transfersauf- schub) voor de door de Golddlskontbank gegarandeerde credieten, die na 30 Sep tember 1933 zouden vervallen. De tot 30 September vervallende credie ten moeten dus nog naar het buitenland worden overgemaakt: dat zijn echter slechts enkele mlllloenen marken. De opschorting van de betalingen dei- na 30 September vervallende Golddlskont- bankkredite loopt tot 28 Februari 1934. Dan zullen er nadere onderhandelingen plaats vinden. 2 De crediteuren krijgen een optie voor de omzetting der door de Golddlskontbank gegarandeerd- credieten en registermar- ken. Bij uitoefening dezer ootie zou de G. D.B, van haar garantie ontslagen worden. 3 De rentebetalingen der G.D.B. heb ben volgens de geldende voorwaarden ver der plaats, maar od een lager niveau. De rente od de Sttllhalte-saldi wordt als volgt verlaagd: Voor contante cTedieten van 4 3/4 tot 4 1/4 oCt voor acceptcredie- ten van 4'/- tot 4 1/8 pCt inclusief de pro visies. Voor zoover de rente reeds onder de 4 1/8 pCt. lag, blijft zij onveranderd. Opschorting voor terugbetaling aan het buitenland van de oer 1 October verval lende preferente „Kiirzungsrechte". RECLAME. DUITSCHLAND. Redevoeringen vail Hitier cn Goebbels. De Badenwacht ontbonden evenals de ambtenaarsvereenigingen. Gisterochtend heeft Hitier voor de 2de maal het woord gevoerd op de leidersbij eenkomst der N.S.D.A.P. Hij behandelde het probleem: leiding en leiders en hun beteekends voor het leven dei- natie. Het was eexn pleidooi ln bekenden geest voor het nationaal-socialisme, dat dan ook aldus eindigde: Onze taak ls het in Duitschland een politieke leiding op te bouwen, welke zich voegt naar de grondslagen van het natio nale leven. De Duitsche revolutie is pas dan afgesloten, wanneer het geheele Duit sche volk geheel is gereorganiseerd en op nieuw opgebouwd. Wij zullen een leiders klasse vormen, welke hard is als staai. Wanneer een beweging den staat veroverd heeft en besloten is volgens de wetten van het leidersdom de macht te handhaven, dan kan deze staat door niets meer wor den omvergeworpen Zooals de leiding is, ls het volk en zijn lot. De Rijkskanselier heeft voorts een be zoek gebracht aan Bernau. waar de Rijks- leidersschool der N.S.D A P. en der natio- naal-socialistlsche bedryfscellenorganlsa- tie. welke in het Bernauer Wald ligt. is ingewijd. Goebbels heeft zich te Hamburg gekeerd tegen de naar Praag gevluchte sociaal democraten. in welk verband hij o.a. het volgende n^ar voren bracht: De sociaal-democratische party van Duitschland, ls thans in twee helften uit eengevallen. waarvan het eene deel niets wil weten van het andere. Zij gelooven ons te kunnen misleiden, maar zij ver gissen zich, wanneer zy van Praag uit het Ryk In moeiiykheden willen brengen, dan zullen wy ons houden aan hen, die in Duitschland aanwezig zyn. Wij zullen het woord op hen toepassen: Meegegaan, mee- gevangen meegehangen! wy doen dat niet uit partybeang, mar wy laten niet toe. dat Dultsche arbeiders hun brood verliezen, omdat gewetenlooze arbeiders- IS VOOR VISCR'T AUERFUNSTE WAT ER IS. 2599 leiders hun persooniyk partybelang stel len boven het belang van de Duitsche natie. Dat moesten de heeren van de „Vor- waerts" goed weten. Wanneer de heer Loebe met het gezicht van een vasch profeet verklaart „Ik ken U niet meer, Gy broeders ln Praag, Zurich en Parijs, dan kunnen wy daar op antwoorden: wy kunnen hen niet pakken en daarom moe ten wij ons met jelui schadeloos stellen Wels heeft voor hij uit Duitschland vluchtte, strategisch verklaard, dat hij niets meer met de Tweede Internationale wilde hebben uit te staan. Thans, nu hy ln Praag veilig zit. zegt hy, dat hij deze verklaring onder druk heeft afgelegd, en dat zij niet geldig is. Wie garandeert ons, dat wat de heer Loebe thans verklaart, niet morgen door hem in het buitenland wordt herroepen als onder druk gezegd? Dan moet Ik hem zeggen: Veilig ls veilig en wat men heeft, dat heeft men. Wat de burgeriyke partijen betreft, aldus Goeb bels verder, behoeft men niet veel woorden te verliezen. Men kan hun alleen naroe pen Laat de dooden met rust. De ont wikkeling heeft hen achter zich gelaten. Wij zyn er van overtuigd, dat de revo lutie nog niet ten einde is. Wy gaan ver der, tot nationaal socialisme en Duitsche natie één begrip vormen. De Rijksminister van binnenlandsche zaken heeft in aansluiting op het optre den in Pruisen aan alle ryksressorts een oproep gericht, de ambtenaarsvertegen woordigingen over de geheele rijksadmini stratie op te heffen, aangezien deze instel ling volgens beteekenis en doel een verhou ding vooronderstelt tusschen superieuren en minderen die niet gebaseerd is op ver trouwen van mensch tot mench, maar staande in het teeken van lnneriyke ver vreemding, de inschakeling van een derde lid behoeft, hetgeen onjuist is. De Badensche minister van binnenland sche zaken heeft de „Badenwacht" voor gansch Baden ontbonden en verboden ver klaard Naar de persinstantie van genoemd de partement meldt, „heeft de ontbonden Badenwacht" blijk gegeven, niet loyaal den nieuwen staat te aanvaarden. De „Ba denwacht" is niet anders dan een stryd- organisatie van het Centrum. De geheime staatspolitie heeft het ver bod van de Duetsche Algemeine Zeitung met ingang van 17 Juni ingetrokken. Zooals bekend is, was de D.A.Z. voor den duur van drie maanden, van 31 Mei af, verboden. OOSTENRIJK. De strijd tegen de Nazis. Dollfuss is op weg naar Weenen. Te Parijs had hy nog een onderhoud met Daladier en Boncour. De arrestatie van Nazis duurt nog voort, doch zy zullen niet wegens hoogverraad terecht staan Een paar leiders uit Stier marken hebben tijdens het transport kans geziei. te ontvluchten. In de gisteren gehouden zitting van den Neder-Oostenrljkschen landdag kwam het tot stormachtige tooneelen en botsingeen tusschen de soc.-democraten en chr.- socialen eenerzyds en de nazi's anderzyds. Afg. Höfinger zeide in een rede, dat de nazi's in Oostenrijk onschuldig worden vervolgd, waarop men hem uitschold voor hoogverrader en moordenaar. Afg Ringmeister begon zyn rede met „heil Hitler", waarop de soc.-democraten met gebalde vuisten op den vertegenwoor diger der N. S. D. A P. toeliepen om hem uil de zaal te verwyderen Ook de chr.- socialen riepen: „er uit met de hoogver raders'" waaroo de voorzitter wegens het dreigende handgemeen de vergadering schorstt Na de hervatting der zitting begon het tumult opnieuw De chr.-socialen trachtten tezamen met de soc.-democraten de nazis uit de zaal te dringen, waarbij het ten slotte tot een kloDpartij kwam. Van Duitsche zijde is natuurlijk prompt een ,J5s is nicht wahr" verschenen over de behandeling van dr. Wasserbaech. Hitier ontving gisteren den uitgezeten Habicht in een bespreking, die eenige uren durude. Ten slotte bracht de leider, aldus de mededeeling der N.S.D. A P., party genoot Habicht dank en hy verzekerde hem op nieuw zyn bizonder vertrouwen. De ministerraad heeft besloten een ml- nisterieele commissie in te stellen voor volksvoorlichting en propaganda. Tot de commissie zullen behalve de bondspresi dent ook de vice-kanselier Winkler en bondsminister Schuschnigg behooren. Tevens werd besloten tot het uitvaardi gen van een verordening' tegen excessen van politieke propaganda in den vorm van het aanplakken van biljetten en het be schilderen van muren, gevels, etc. ZWEDEN. Koning Gustav 75 jaar. De viering van den 75sten verjaardag van koning Gustav bereikte gisteravond haar hoogtepunt, toen de koning zich in een redevoering tot het volk wendde. De koning dankte harteiyk voor alle liefde en al het vertrouwen, dat hem van alle kan ten te allen tyde gegeven is. In Stockholm werd overal gevlagd en in de straten der binnenstad zyn overal vlaggestokken opgericht. Tegen den mid dag werden van de oorlogsschepen ln de havens saluutschoten gelost. In het slot Fullgarm is de koning per- soonUjk harteiyk gehuldigd. De soc.-den. regeering, de voorzitters der belde Kamers en vele leidende figuren kwamen persoon iyk den koning hun gelukwenschen aan bieden. TURKIJE. Politieke amnestie. Uit Ankare wordt gemeld, dat de Turk- sche regeering voornemens is amnestie te verleenen aan alle personen, die wegens politieke delicten veroordeeld zijn. Deze amnestie zal verleend worden ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Turksche republiek, dat over enkele maanden wordt gevierd. Men gelooft, dat ook een aantal andere gevangenen in vrijheid zal worden ge steld. RECLAME LETLAND. Oplossing van het conflict met Duitschland? Daar de Letlandsche regeering van mee ning was, dat een langer handhaven van het Duitsche invoerverbod voor Letland sche boter niet mogeiyk ls, ls den secreta ris-generaal voor den Volkenbond een te legram gezonden van den volgenden in houd: Met ingang van 12 Juni heeft de Dult sche regeering den invoer van boter uit Letland verboden en dit verbod gemoti veerd met een verwyzing naar de besluiten van eenige Joodsche organlsaies en van het centrale comité der sociaal-democra tische party, Duitsche waren te boycotten. De regeering van Letland, welke zich zonder voorbehoud heeft aangesloten bij den door de economische wereldconferen tie voorgestelden economischen wapen stilstand beschouwt dezen maatregel der Dultsche regeering, welke genomen is op den dag der opening van de conferentie van Londen, als byzonder overijld en acht het een maatregel welke in strijd is met den geest van economische kalmeering. Het telegram is onderteekend door den plaatsvervangenden minister van buiten- landsche zaken den minister van oorlog, generaal Ballodis. Maar de kwestie schynt intusschen te Londen opgelost. De minister van buiten- landsche zaken heeft daar onderhandeld met den Duitschen minister, von Neuroth. Van Letlandsche zijde is verklaard, dat de Letlandsche regeering met alle haar ter beschikking staande middelen den boycot van Duitsche waren zal verhinderen. De Duitsche regeering zal daarom den invoer van boter uit Letland weer toe laten. 1JMUIDEN, 17 Juni. Tarbot per K.G. f. 0.70—0.50, Griet per kist van 50 KG. f.32—15, Tongen per K.G. f. 1.45—0.90, Middelschol per kist van 50 K.G. f.28, Zetschol f. 24-12.50, Kleine Schol f. 16—2.40, Schar f.5.50—3.10, Pieter man en Poontjes f. 3.80—1.20, Kleinmiddel Schelvisch f. 8.50, Kleine Schelvisch 1.6— 0.95, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 18—16, Gullen per kist van 50 K.G. f. 6-0.10, Wijting f. 2.40-1.20. Aangekomen 3 Stoomtrawlers: 1JM. 159 met 1.1033, IJM. 42 jnet f.948, R.O. 15 met f.1832: 7 loggérs: R.O. 1 met f.611, K.W. 140 met f.402 K.W. 67 met f.709, K.W. 45 met f.1137, K.W. 31 met f.564, K.W. 40 met f.592, SCH. 196 met f.487; 1 kotter: E. 449 met f.201: IJM. 149 met f. 4304 voor pekelharing. IN DEN BLOEMENTUIN. Een mooi grastapijt is een sieraad van den bloementuin. Het eischt veel zorg en onderhoud. Het dient steeds kort ge maaid te worden, liefst tweemaal per week. Hiervoor zijn de handmaaimachi- nes het meest aan te bevelen. Meestal is hieraan tevens een rol aangebracht, zoo dat het gras tevens wordt gerold. On- kruidplanten worden regelmatig verwij derd, zooals madeliefjes, paardebloemen, weegbree e.d. Van veel belang is ook ge durende den zomer te mesten, byv. met kunstmest. In den handel is verkrygbaar speciaal gazonmest. Hiervan strooie men liefst bij droog weer, per 10 vierk. Meter l','i Kilo Wie over enkelvoudige kunst meststoffen beschikt strooie 4 ons super fosfaat, 4 ons patentkali en 2 ons Chili- salpeter. eveneens per 10 vierk. Meter. Genoemde hoeveelheid kan ook in enkele gieters water opgelost om daarna over het veld te verdeelen. Waar waterleiding aanwezig is, kan de uitgestrooide kunstmest worden mge- sproeid. Genoemde bemesting toe te pas sen in de maanden Juni, Juli en Augus tus. Aldus behandeld krijgt men een mooi grasveld, waarin zich geen mos zal ver- toonen. Zyn er open plekken, dat dient daar graszaad te worden gezaaid en dit dient flink aangerold en dagelyks ge goten. Tweejarige bloemplanten. Dit zyn bloemgewassen, welke meestal in Juni worden gezaaid en als kleine plant den winter doorgaan om dan een volgend jaar te bloeien, zaad te vormen en af te sterven. Zeer bekende onder deze ru briek zyn byv. de Judaspenning. Het ge was bloeit MeiJuni met lila bloem, welke worden opgevolgd door de bekende wit- zilverachtige vruchten. Takken met deze vruchten afgesneden en de laatste van de buitenbladen ontdaan, geven als rest een aantal blanke middenschotten, welke de grootte hebben van een gulden onge veer. Takken met bedoelde vruchtresten doen in droogbouquetten dienst en vor men. gemengd met siergrassen en distels een aantrekkeiyke versiering. Een niet minder bekende ls de Muurbloem, bekend om de buitengewoon heerlyke geur. Deze bloemen worden in verschillende hoogten in de kleuren van geel tot donkerbruin aangeboden. Een volgende ls de bekende Duizendschoon. Met vele kleuren bloeit dit gewas en bereikt een hoogte van ongeveer 60 e M Zeer interessant is tevens Campanula Medium. Deze ontwikkelt in Mei en Juni bloemstengels ter lengte van 1 Meter ongeveer, bezet met mooie witte, rose of blauwe klokken. Een veel ge kweekte variëteit hiervan is de C. M. Calyanthcma. de bekende kop en scho tel". Bij de bloemen van laatstgenoemde is de kelk gekleurd als de bloem en lykt de laatste veel op genoemd nuttig tafel gerei. Ten slotte noemen we Vingerhoeds kruid. Dit gewas wordt ongeveer 1.50 M. hoog en vormt ln Juni mooie bloemsten De beste Sigaret voor Uw gezondheid! gels. Men denke er om, dat deze (de zaden en de bladeren) vergiftig zyn. Al de bovengenoemde en veel ge vraagde sierplanten worden nu gezaaid. Hiervoor is geen broeibak noodig, dit doet men op een klaargemaakt bed in den groentetuin en zaait 't zaad. in geultjes, byv. 60 c.M. uiteen. Na ongeveer 4 weken worden de jonge plantjes afzonderlyk ge zet, pl.m. 10 a 15 c.M. uiteen. Het ver dient meestal aanbeveling de jonge planten op deze plaats te laten over winteren. bij strenge koude desnoods be schut met enkele dennetakken. Op natte gronden wil de Campanula Medium wel eens verrotten en doet men goed hier een raam over te leggen door het maken van een eenvoudig bakje. In Maart-April uitgeplant op de plaats waar ze moeten bloeien, geven deze ge wassen daarna gewoonUjk veel genot. Het zaad koopt men in enken zaadhandel. Men raadplege een prijscourant. De rozen trekken nu ook de aandacht. Bij stam- zoowel als by struikrozen lette men goed op of zich ook zoogenaamd „wild" aan den voet ontwikkelt. Dit zyn scheuten, welke de „wilde" onderstam vormt, waarop de eigenlijke soort is ge- ent. Deze scheuten van den onderstam kan men direct herkennen aan de kleine, lichtgroene blaadjes, terwijl de scheut zelf meestal over de geheele lengte met kleine, scherpe doorntjes is bezet. Deze wilde scheuten, welke soms op een Meter afstand van de roos uit den grond komen, moeten steeds worden verwyderd. Wanneer we rozensnijden om in huis in een glas met water te plaatsen, snydt I men ze af even boven een zUscheutje. Dit laatste groeit dan snel door en vormt spoedig weer een bloem. De doorbloeiende soorten kunnen tot diep in het najaar met bloemen zyn bezet. De bekende roode trosklimroos Turners' Crimsons Rambler ziet men weer op vele plaatsen met de vuurroode trossen prijken, terwijl ook de bekende enkele trosroos American Pillar en de mooie rose Dorothy Perkin (om maar enkele van de meest bekende te noemen) mooie hagen vormen of langs hekken zijn geleid. De eerstgenoemde T. C. Rambler wordt, evenals sommige perk- en stamrozen, vaak geteisterd door een schimmel, welke vooral de jonge scheuten cn bladeren aantast en deze doet afsterven. We be doelen de zwam, welke „het wit" veroor zaakt. Men kan bij het eerste optreden of zelfs vóórdat de ziekte zich vertoont de bladeren bespuiten met bloem van zwavel. In den handel zyn speciaal daarvoor gebruikte verstuivers te koop. Dit zwa velen doet men 's morgens vroeg, als de bladeren nog nat zijn van de dauw. Men doe het enkele dagen achter elkaar. Wil men deze ziekte en tevens bladluis en zoogen. spuugbeestjes bestrijden, dan menge men in 10 Liter water 2 ons groene zeep. Daarna lost men 10 gram salicyll- zuur op in een maatje brandspiritus en mengt dat door de verkregen zeepsop. Door hiermede de rozen te spulten wordt het wit daadwerkeiyk bestreden en tevens genoemd ongedierte opgeruimd. Ook hiermede spuite men enkele dagen ach tereen. Zoo mogelyk kyke men dagelyks de rozeplanten na; veel vyanden kunnen worden afgezocht als rupsjes en larven, waardoor veel gevreet kan worden voor komen. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". ROOSEVELT MET VACANTIE WASHINGTON, 17 Juni. (Reuter) - President Roosevelt is per trein naar 4i kust van Massachusetts vertrokken, waar hy zich zal inschepen aan boord van zijn klein jacht „Amberjack" om met zyn zoom en eenige vrienden een vacantietocht ijj twee weken te maken. ONTVOERING IN AMERIKA. St. PAUL (Minnesota), 17 Juni. (Reciai William Hamm Junior, een ryke bia- brouwer is ontvoerd. De ontvoerders dreigden hem te zullen dooden als niet terstond een losprijs va 100.000 dollar op een aangegeven plaats wordt gedeponeerd. DE TARWE-WETGEVING. WASHINGTON. 16 Juni. (Reuter). De minister van landbouw heeft aangemoe digd, dat met Ingang van 1 Aug. a.s. een additioneel? belasting van de koopers van tarwe zal worden geheven van maximaal circa 30 dollar-cent per bushel. De opbrengst van deze belasting zal die nen om het plan voor de beperking van den tarwe-oogst te financieren. Er is uo? geen beslissing genomen over de vraag net welk percentage de met tarwe verbouwde oppervlakte zal worden beperkt, maar bet is ze zeker, dat dit meer dan 20 pCt. zal zyn. Volgens dit plan zal gedurende dit jaar aan de farmers een bonus van in to taal 150 millioen dollar worden uitgekeerd Het tarweplan zal voor een periode van drie jaren gelden. Er zullen geen pogin gen worden gedaan om de thans reeos met tarwe beplante oppervlakte te ver minderen. Op 17 dezer zal een additionee.e belasting van ca. 4 dollar-cents per pen' katoen, te heffen van de koopers, alsmeoo een plan om de met katoen bplantf op pervlakte te reduceerem, worden aange kondigd. LONDEN. 16 Juni. (Reuter). De verte genwoordigers van Australié, Canada. Ar gentinië, en dier Ver. Staten zijn in be ginsel tot overeenstemming gekomen om trent de stabilisatie der tarwemarkt. Me meent, dat zy thans naar middelen zuirea zoeken tot het toepassen der stabilisatie. Uitgesproken: G. Verheul, aannemer, Waddinxveen. R.-c. mr. G. L. van Es. Cur. mr. G. A Vos, Schoonhoven. Opgeheven: A. van Laar, te Ter-Aar, WEDEROM EEN AARDVERSCHUIVING TE LÏON. LYON, 17 Juni (V.-D.) Te Li;on heeft zich boven de plaats, waar eent, jaren geleden een aardverschuiving rui 20 slachtoffers elschte, een nieuwe gron verschuiving voorgedaan, die groo schrik onder de bevolking heeft veroo zaakt en een massale vlucht uit ae trokken stadswyk ten gevolge had. De voortdurende regenval van de iaa ste dagen had den grond onder ae - heele wyk onderspoeld en leidde er B teravond toe, dat de onderaardscne nalen, ie van het hooggelegen stao deelte naar de Rhone loopen, de wa massa niet meer konden verwerken overliepen. Groote hoeveelheden waie slik stroomden door de straten naa Rhone en maakten het verkeer onu lyk, waardoor ook het verkeer langs grooten straatwég naar Straatsburg stremd werd. Over een afstand KM. zijn de muren van lact Kanaa gestort terwijl men vreest dat op Q meer plaatsen de muren het wei kunnen houden. .fsezet De betrokken buurt is Se5f® J!n yt en groote groepen arbeiders zyn aai werk gezet om het gevaar r ,ej!Cn Steeds meer menschen in de ho°--&jj wyk ontruimen hun woning en trens familie in.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 2