LEJDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 13 Juni 193] SPORT. CORRESPONDENTIE Losse nummers van ons Blad AGENDA. Denkt morgen om de Woensdq collecte van het Crisis-Comili DE OLYMPISCHE DAG. OP 25 JUNI TE AMSTERDAM. Reeds nadert met rassche schreden de 25ste Juni, de dag waarop de bloem der Nederlandsche sportwereld ln het Amster- damsche Stadion zal getuigen van haar capaciteiten. Chronologisch luidt het programma van dezen sportdag als volgt: 1,30 uur: Wielrennen; 1,45 uur: Athle- tlek; 1,55 uur: Wielrennen; 2,003,45: Voetbalwedstrijd; 3,50 uur: Wielrennen; 3,55 uur: Athletlek; 4,05 uur: Hippische sport. Men weet het doel van dezen gevarieer- den sportdag: versterking der geldmidde len, die noodlg zijn om voor een behoor lijke Nederlandsche répresentatle bij de Olympische Spelen ln 1936 zorg te dragen. Voor den voetbalwedstrijd zal een zeer sterk Hongaarsch elftal vrijwel het zelfde dat op 5 Maart tegen het Neder landsche elftal speelde in het veld tre den tegen de volgende uitverkorenen: Doel: v. d. Meulen (H.F.C.); achter: Weber (ADO.) en v. Run (P.S.V.); mid den: Pelllkaan (Longa) Anderlessen (AJax) en Breltner (A.D.O.); voor: Adam (H.V.V.). Vente (Neptunus), Lungen (A.F.C.), Bonsema (Velocltas) en Mulders (Ajax). Voor het welslagen van de wielerwed strijden zullen de volgende renners zorg dragen: v. Egmond, B. Leene. v. d. Linden, v. d. Leur, v. d Heuvel, B van Dijk, Vreeswijk en Vroomen. Waarschijnlijk zal dit keurcorps nog worden uitgebreid met rijders uit Brabant, Utrecht, Gelderland en het Noorden. De volgende ruiters hebben bereids hun medewerking aan het sportfestijn toege zegd: majoor J. M de Kruyff, ritmeester G. P. de Kruyff, ritmeester baron Sirtema van Grovestins, luit. jhr A. van Lennep, luit. Pahud de Mortanges, ritmeester Schummelketel, luit. v, d. Voort van Zijp, lult. J. J. Greter, dr. H L, M. van Schalk en mej. E. Pauptit. Natuurlijk zal de athletlek een groote rol spelen bij deze sportdemonstratie. Het volledige athletiekprogramma voor dezen dag luidt als volgt: 100 Meter hardloopen: Chr. Berger, A. Benz en J. Houtman (allen van A V 1923), K. F. R. Jansen en de Wale (Vlug en Lenig) en H. P. Belntema (Hellas). 400 Meter hardloopen: S. W. Geurts en G. Bijlstra (Vlug en Lenig), Sierhuis, Oostermeyer en Robert (allen van AV. 1923) en J. v. d. Booren (Haarlem). 100 Meter hardloopen voor dames: Tol- lien Schuurman, C. Aalten (T.O.V.), Dal molen (Brunhilde Gr.), Dumee (Gymkha na). Ter Horst (Hercules) en A. Doorgeest (A.D.A.). 4x100 M. estafette heeren: A.V. 1923 (le equipe bestaande uit: Houtman, Mes man Schultz, Benz en Berger; 2e equipe bestaande uit: v. Beeveren, Zwolsman, Sierhuis en Oostermeyer)Blauw Wit met Prins, Elkema, Moerman en Kok; A A C. met Hennlngs, v. d. Kar. Nussbaum en Lorenz; Vlug en Lenig met De Wale, Jan sen, BHlstra en Geurts en Hellas met v. d. Kaar, Koetsier, Belntema en Otten. 4x 100 M. estaffette voor dames: A.D.A., Brunhilde (Gr.), T.O.V., U.D.A., Gymkhana en een gemengde ploeg. WATERPOLO. DE ZIJL I—G. Z. C. I. Donderdagavond om 8 uur 15 min. speelt de Zijl I tegen O. Z. C. I voor de 2e klasse van den N.Z.B. ln de Zweminrichting de Zijl. o— ATHLETIEK. KRANIGE WANDELAARS. In aansluiting aan het bericht in ons Sportblad onder het hoofd „Kranige Wan delaars" zil vermeld dat na Zaterdag aan den 40 K.M. marsch van de Leldsche Po litie Sportvereeniging te hebben deelge nomen. ook mej. B. Schmld van Noord- wijk en de heer J. Overvoorde van Sas- senhelm, den volgenden dag de door de Haagsche Wandelsportvereenlging „De Vierdaagsche" uitgeschreven afstand- marsch van 50 K.M. hebben volbracht. Dat is dus 10 K.M. meer dan de door ons reeds vermeldde personen. LOOP DOOR DORDT Bij den gehouden loop door Dordrecht hebben zich een tweetal Zuidwyckers uit stekend geweerd. Uit het zeer groote veld van 145 loopers plaatsten A. Slingerland en W. Houps zich als 15e en 16e en moch ten hiervoor een prijs ontvangen. Zaterdag en Zondag a.s. neemt Zuid- wyck deel aan de provinciale wedstrijden op het S.V.V.-terrein te Schiedam. LAWN-TENNIS. TIMMER IN ENGELAND. Aan een verslag in het Hbld. ontleenen wij dat Timmer heeft deelgenomen aan een tournool te Bristol om de kampioen schappen van West-Engeland. In den eindstrijd heeren-enkelspel won Prenn (Dultschland) met 62, 7—9. 64, 6—4 van Timmer. Onze landgenoot won echter de twee andere kampioenschappen, waaraan hij meedeed. Hij en I. H. Wheat- croft wonnen het heeren-dubbelspel van L. Smith en L. Jones gemakkelijk met 64, 63, 6—2 en met Miss Kath Stam mers het gemengd dubbelspel van Prenn en Mrs. A. H. Mellows met 60. 62. OM DEN DAVIS-CUP. De stand van de match Australië—Zuid- Afrika luidt thans 21. VOETBAL. NEDERLAAGWEDSTRIJD L. D W. S. I—FIDES PACTA. Morgenavond om 7 uur speelt L.D.W. S. I haar derden nederlaagwedstrijd tegen F. Pacta I. Tot op heden is het nog niet ge lukt L.D.W.8 I een nederlaag te bezorgen De wedstrijd staat onder leiding van den heer J. Arnoldus. Het terrein ls te bereiken vanaf de Korevaarstraat met de tram (N.Z.H.T.M.), halte veiling. H T. M—R. B. F. Donderdag a.s. zal de Sportclub H.T.M. bezoek ontvangen van de R.B.F. (perso neel van de Rotterdamsche Broodfabriek uit Leiden.) De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein der H.T.M., gelegen achter de remise te Wassenaar, te 7 uur. HANDELS- EN KANTOORBEDIENDEN. Morgenavond te 8 uur speelt op het ter rein achter Pomona een Lugdunum-comb. tegen een combinatie van Handels- en Ka ntoorbedienden. Maandagavond zal de definitieve oprich tingsvergadering plaats hebben van de sportgroepen voetbal en korfbal. Getracht zal worden een Haagschen col lega uit te noodlgen een nadere uiteenzet ting te geven over de sportgroepen in Den Haag. o OM DEN C. G. W.-BEKER. Morgenavond 7.30 spelen om den C.G.W.- beker de elftallen van Koole Nicola en Cronesteijn II op het Cronesteijn-terrein. DUIVENSPORT. DE BLAUWKRAS. Wedvlucht vanaf Orleans (Frankrijk), afstand 508 K.M. hemelbreedte. In con cours waren 50 duiven, welke om 5 u. 30 gelost werden met Noordenwind en be wolkte lucht en als volgt werden geconsta teerd: P. v. d. Leek le, 2e, 6e, 15e; U. F. Slraa 3e: E. M. Schreuder 4e; J. Marijt 5e, 16e; Abr. v. Royen 7e, 11e, 12e; J. Schreu der 8e, 14e, 17e; F. Swagers 9e, 10e, 13e, le duif aankomst 3 uur 4 min 22 sec.; 17e prijswinner 21 uur 8 min. 2 sec. Deze vlucht is zeer zwaar geweest en op sommige hokken waren nog al verliezen. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN TOURNOOI VAN „LEIDEN". Het aanvankelijk voor Juni vastgestelde tournooi van „Leiden" is nader bepaald op 8, 9 en 10 September. (Wassenaar.) Wedvlucht met oude duiven vanuit Or leans (Fr.), afstand 504.024 K.M. De dui ven werden in vrijheid gesteld te 5 u. 30 voorm. met Noordenwind bewolkte lucht. De eerste duif bereikte het hok te 3 uur 34 min. 34 sec. de laatste prijswinnende vogel eerst Maandag te 12 uur 46 min. 52 sec. De uitslag was: 1, 11 en 12: K. Scheffer; 2, 8 en 10: J. H. Groeneveld; 3: A. L'Ami; 4, 6 en 7: K. I. Waasdorp; 5: J. P. Brederode; 9: C. Ver steeg o SCHAKEN. E. SCHAAKGENOOTSCHAP—VELSEN Hieronder volgt nog één der best ge speelde partijen uit den wedstrijd van jl. Zondag d4 opening. Wit: W Demmendal (L.S G.) Zwart: A. de Groot (Velsen). 1. d2d4, Pg8—f6; 2. Pgl—f3, c7—c5; 3. d4d5, b7b5; 4. Lel—g5, Dd8—a5i 5. c2c3, Lc8b7: 6. Lg5xPf6, e7xLf6; 7. e2e4, Pb8a6; 8. Pbl—d2, Lf8—d6; 9. a2a4, b5—b4; 10. Pd2—c4. Da5—c7; 11. Pc4xLd6t, Dc7xPd6; 12. Lfl—c4, 0—0; 13. 0—0, Pa6c7; 14. Ddl—d3, Tf8—d8; 15. Pf3—h4. g7—g6; 16. f2—f4, Lb7—a6; 17. e4e5, f6xe5; 18. f4xe5, La6xLc4; 19. e5xDd6, Lc4xDd3; 20. d6xPc7, Td8—e8; 21. Tfl—f6, b4xc322. b2xc3, Kg8—g7; 23. Tf6d6, Te8e724, Tal—dl, Ld3— c4; 25. Tdlbl, Ta8—c8; 26. Tbl—b7, a7a6; 27. Ph4—f3, h7—h6; 28. h2—h3, f7—f6; 29. Pf3—d2. Lc4—d3; 30. Pd2—b3, c5c4; 31. Pb3c5, Ld3—f5; 32. Pc5xa6, h6—h5: 33 Tb7—b8, Te7—e8: 34, Tb8xTc8, Te8xTc8: 35 Td6—b6, d7—d6; 36. Tb6xd6, zwart geeft op. C. v. O. te K. Op die zaak kunnen wij niet verder ingaan. G. M. te L. Uw stuk is van te persoon lijken aard om het op te kunnen nemen. iiiiiiiiiiiiiuiiiiiin iiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiininiuiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiniiiiiiiiiiiiii zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERW1L Az. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 126 Joh. HOGERVORST, Haarl.str. 128 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4 en bij BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No, 59 - Oegstgeest i en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN, H. Rijndijk 74 Kiosk Prinsessekade. griiiiiiiiiiiiiniiiHiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiniiiuniiiuiiiiuiiiiiiiiniiiniiniiiiiuiiiiiiiiiinuiiiiiiiiDiib AALSMEER. Een zeldzaam jubileum. Zaterdag was het 70 jaar geleden, dat de heer K. Vreeken in dienst kwam bij de familie C. Spaargaren en Zonen, aan den Ulterweg alhier. Des morgens is de jubi laris ten huize van den jongsten firmant, den heer P. C Spaargaren ontvangen, waar, behalve de talrijke familieleden, mede aanwezig waren het hoofd der ge meente, den heer J. Kastelein, de beide wethouders, de heeren P. v. d. Meer Pzn. en J. P. Berghoef, de gemeente-secre taris. de heer P. Kaptein en anderen. Het is natuurlijk vanzelfsprekend, dat de heer Vreeken de hartelijkste felicitaties ln ont vangst had te nemen met zijn zoo hoogst zeldzaam jubileum. Doch het moest wel een buitengewoon groote voldoening en een ontroerend oogenblik voor den ouden, trouwen werker zijn geweest, toen de bur gemeester hem ln een zeer hartelijke toespraak kan mededeelen, dat aan Vree ken bij Kon- Besluit de eeremedaille in zilver der Oranje Nassau-orde was toege kend. welke spr. hem op de borst spelde. 10 jaar geleden, bij zijn 60-jarig jubileum, werd hem dezelfde medaille in brons ver leend. Verder zij van dezen voor Vreeken zoo gedenkwaardlgen dag nog vermeld, dat het graanpakhuis, waarin hij nog dagelijks bezigheid vindt, was versierd. Aan den voorgevel prijkten de cijfers 70, van graan korrels vervaardigd. Ook zijn woning was in de bloemetjes gezet! Allerwege, zoowel in de buurtschap Aalsmeerderdijk als aan het einde van den Ulterweg, wapperde de driekleur, wel bewijs hoezeer de bewoners meeleefden met dit jubileum van den ouden Klaas. Des avonds bracht „Uiter- wegs Fanfarecorps" den jubilaris een se renade, welke veel menschen op de been bracht, en waarvoor Vreeken en zijn fa milie zeer dankbaar waren. Deze dag van zijn 70-jarig jubileum is voor Klaas Vree ken ongetwijfeld tot een der mooiste zijns levens gemaakt. Moge hij daarop nog menig jaartje met veel voldoening kun nen terugzien. Feestavond Centraal Genootschap. Voor den in „Bloemenlust" gehouden feestavond van het Centraal Genootschap was flinke belangstelling; ongeveer 500 personen waren present, waarbij een lid van het hoofdbestuur, de heer Vos, van Egmond aan Zee. Eenzelfde programma als in „De Oude Veiling" werd afgewerkt en het publiek was zeer dankbaar voor het gebodene. Beide avonden hebben onge twijfeld op den zwakken toestand der kas van het Centraal Genootschap een heil- zamen invloed uitgeoefend en zal zij daardoor in staat zijn haar mooie taak, uitzending van zwakke kinderen naar herstellingsoorden en vacantiekolonies, te volbrengen- o BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Gerrit Visser, 38 jaar te Hazerswoude en Margje Hendrika van der Bijl, 33 jaar. Raadsagcnda. Woensdagavond 8 uur zal de Raad in openbare zitting bijeenkomen ter behande ling van onderstaande punten: 1. Notulen. 2. Rekening bouwvereeniging. 3. Ontheffing schoolgeld en oninbaar- verklaring. 4. Vaststelling uitkeering art. 101 L.O.- onderwijswet. 5. Aansluiting centraal archief ir.tictir.gen bureau collecten inlichtingen bureau licht- contracten met Leiden. 6. Wijziging begrooting. Electrificatie straatverlichting. HAARLEMMERMEER. Valsch geld in omloop. De koopman G., wonende aan den Aalsmeerderdijk, bemerkte bij zijn thuis komst, dat hij een valschen rijksdaalder in betaling had ontvangen. Hij deed hier van aangifte bij de politie, die het val- sche geldstuk, dat door zijn loodkleur van echt zilvergeld was te onderschelden, in beslag nam en proces-verbaal op maakte. Toestande Zuster Wtemveerde. Omtrent het aan zuster Wtenweerde te Vijfhuizen met haar rijwiel overkomen ongeluk, vernemen we, dat haar toestand vooruitgaande is Toch zal het nog wel geruimen tijd duren eer ze haar werk zaamheden weder zal kunnen hervatten. Noodlottige val. Het achtjarig zoontje van den heer B. gleed op een speelplaats aan den Spie- ringweg alhier uit en brak een sleutel been. Hij moest onder geneeskundige be handeling worden gesteld. Directeur Chr. Landbouwwinterschool. Aan den heer J. Woldendorp, directeur van de Chr Landbouwwinterschool te Hoofddorp, is als zoodanig eervol ontslag verleend met ingang van 1 Aug. a.s. Dr. ir. C. Kooij, landbouwkundig Ingenieur aan de Calvé-fabrieken te Delft, die in zijn plaats werd benoemd, heeft voor deze benoeming bedankt. Autobotsing. Op den Spaarnwouderweg botste een personen-auto van den heer H. te Heem stede ln volle vaart tegen een boom. De auto werd totaal vernield. Het is onbe grijpelijk. dat de bestuurder ongedeerd bleef. Met een kraanwagen werd het ln elkaar gedrukte en versplinterde motor rijtuig naar de plaats van bestemming gebracht. Koninginnefeest. Het comité Koninginnedag te Vijfhui zen alhier heeft ondanks den druk der tijden besloten ter gelegenheid van den verjaardag van H M. de Koningin, kinder- en volksfeesten te organiseeren en is reeds ijverig ln de weer om dit plan te verwezenlijken. De beambte-telegrafist van den stationsdienst bij de Ned. Spoorwegen, de heer A. W. Meuleman, is van Haarlem overgeplaatst naar Haarlemmermeer (standplaats station Leimuiderdijk). HILLEGOM De Werkloosheid. Bij de arbeidsbeurs staan ingesclireven: 6 fabrieksarbeiders, 2 drukkers, 2 grond werkers, IQ metselaars, 14 opperlieden, 2 schilders, 13 timmerlieden, 2 mach. hout bewerkers, 1 loodgieter-zinkwerker, 1 steenhouwer, 1 kistenmaker, 1 vloerlegger, 1 waschknecht, 1 schoenmaker, 2 electri- ciens, 1 scheepsmaker, 2 smeden, 2 wagen makers, 1 smid-bankwerker, 1 horloge maker, 1 boekbinder, 3 broodbakkers, 24 bloemistarbeiders, 306 landarbeiders 4 boerenarbeiders, 8 tuinarbeiders, 1 plant soenarbeider, 2 jeugdige landarbeiders, 2 m winkelbedienden, 2 venters, 1 handels reiziger, 3 schippers, 2 halfwas-schippers, 8 chauffeurs-monteurs, 1 expeditieknecht, 1 dekknecht, 1 wegwerker, 1 poetser (tramj, 1 nachtwaker, 1 'verzekeringsagent, 1 boek houder, 5 m. kantoorbedienden, 36 arbei ders zonder bepaald beroep, 1 handlanger, 1 controleur. Totaal 490. Aanvragen werkgevers 8. Plaatsingen 7. In andere gem. 1. Teruggetrokken 3. Ver vallen 7. Loop der Bevolking. Gevestigd: B. van Wieringen, Arnoud- straat 11; F. van Santen, Hoofdstraat 46; C. M. M. Peporkoom, van Vlietstraat 80; H. Mense met vrouw, Hoofdstraat 35; P. de Jong, met gezin, Leidschestraat 128; C. Bakkum met gezin. Ambachtstraat 58. Vertrokken: H. Triezenberg, Julianaweg 8, Renkum, Oosterbeek; J. J.~ P. van Riek, Kanaalstraat 54, Lisse; Th. J. v. Steijn, Voortingstraat 46, Haarlem: H. S. Weijers en J. M. Brouwer, Regenvlietweg (nieuw bouw) Noordwijkerhour: J. C. M. Jansen, Lollestraat 316, Öudenbosch; A. M. Scholte, Delftweg, Noordwijkerhout; J. Heersmans, met gezin. Acacialaan 62, Wijk aan Zee en Duin; F. W. v. d. Voorn, Venneperweg 460, Haarlemmermeer; J. C. van Dijk, Spieringerweg 1157, Haarlemmermeer; M. L. Mulder, Meeuwenlaan 313 hs., A'dain; C. van der Akker met gezin p.a. N.V. „Veenstroo" Sloten; E. van den Bogaerde .p.a. Freule van Loon, Kade Zeist: E. A. H. Piskorsch Lüchtringen, Duitschland. Verbindingsweg in aanleg. De Burgemeester Pontstraat, de aan staande verbindingsweg van de Meerlaan naar de Hoofdstraat bij het Postkantoor, zal tevens gebruikt worden om op drukke tijden de Hoofdstraat te ontlasten door een eenrichtingsverkeer, n.l. via Raadhuis straat, van Meerbeekstraat, Prins Hendrik straat, Meerstraat en Burgemeester Pont straat (een zeer groote omweg). Van be lang is, dat het punt Prins Hendrikstraat- Meerstraat-Pontstraat niet te scherp en bochtig wordt, waarom het plan bestaat om de hoek van het kantoor der firma Flentrop en Co. af te stompen. De mede werking voor dit plan is reeds onder enkele voorwaarden officieus toegezegd. De ingang van den 10 meter breedén weg zal daardoor zeer veel verbeteren. De oude huisjes zullen gesloopt worden zoo dra zij ontruimd zijn. Op den nieuwen weg, iets van de Meerlaan af, komt een klein parkeerterrein. Het nieuwe rioleeringssysteem. De rioleering van de Pontstraat is in vollen gang. Het werk wordt door „Open bare Werken" in eigen beheer met werk- loozen uitgevoerd. Er is gebroken met liet oude systeem om riolen horizontaal aan te leggen en niet waterdicht te maken, hetgeen thans een paar duizend gulden aan de gemeente kost aan schoonmaken der oude riolen. Het nieuwe riool wordt op schot, met verval gelegd. Bij de haven, het punt van lozing, wordt een groote put gemaakt, waarin de specie zich ver zamelt. Deze put wordt zoo noodig op bepaalden tijden leeggepompt. De riool naden worden aangevuld met cement en omringd met een band van gewapend beton. Er mogen geen gaten in gehakt worden, op bepaalde afstanden zijn op- zetstukken stukken voor straatkolken en huisaansluitingen. De deksels der straat- kolken sluiten precies, zij zijn naar een nieuwe vinding genoten en klepperen niet als er een wagen over rijdt. De ligging der opzetstukken en aan sluitingen wordt geregistreerd opdat nooit gezocht behoeft te worden. De andere bedrijven, gas, water, telefoon, hebben er zich naar te regelen en hebben er profijt van. Alles is degelijk en solide; de rioolbuizen liggen op een kleine paalfun- deering om verzakken te voorkomen. Nieuwe postdirecteur. Met ingang van 1 Augustus a.s. is tot directeur van het postkantoor alhier be noemd de heer J. Swemle, die thans post directeur is te Franeker. In de maand Mei werden in de bad inrichting genomen: kuipbaden 287, douche- baden 1295, douchebaden kinderen 211, Volksbaden, kuipbaden 3, douchebaden 34, douchebaden kinderen 22. Op de veiling bij afslag, verleden week ten overstaan van notaris D. Lodder alhier gehouden, waren zij die afmijnden, niet de koopers. Eigenaars zijn gewórden: van de bloembollenschuur aan de Wil- helminaiaan de N.V. A. J. van Engelen, van den bloemboliengrond aan de Wilhel- minalaan en de Kerkstr. mr. D. F. Pont en van den tuin aan de Vosselaan de heer W. Granneman in de Zilk. Het bouwen van zes woonhuizen is onderhands opgedragen aan de firma B. Imthorn en Zoon alhier, en wei twee huizen voor rekening van den heer H. Schniedewind aan den Loosterweg II, en vier huizen voor rekening van mejuffrouw M. Dekker te Heemstede aan den Paralel- weg alhier. o KATWIJK. Loop der bevolking. Vertrokken: J. Taffijn en gezin naar Soestdijk, Korte Brinkweg 34 J. Glas bergen en gezin, naar Den Haag, aan de Hoornbrug G- Parlevliet, naar Den Haag, Aardbeistraat 36 J. M. Kruysse, naar Rotterdam, 2e Schansstraat 72 a J. v. d. Maaden, naar den Bosch, Yssel- steinstraat 3 A. den Dekker, naar den Bosch, Ysselsteinstraat 3. A. A. H. Dijks man en gezin, naar Rijnsburg, Lange- vaart 27. Ingekomen; J- L. N. Berendse, Gvsr- rijn 7 H Brons, idem G. v. d. Kerkhof, idem N. F. Klom, idem H. J. Post, Woensdag. In den vergulden Turk: Alg. Verg. T| Aandeelhouders N.V. Elcctr. en Ga- v.h. de Vries en Stevens, 8 uur n.m. Donderdag. Katwijk aan Zee: Gemeentezaal, Cs, de Jong van Rijnsburg, 8 uur. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. na» „De Rat". Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nat „Ich und die Kaiserin". Woensdag en Zaterdag nam. 2 0. Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Trlanon-Theater Breestraat, 8 u. naa „Das blaue Licht". Woensdag en Zaterdag nam. 2 os Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genes kundeConsultatiebureau voor moeiiij] kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. inëi ting tegen dlphterie 45 uur nam- Donderdags: Inst. v. Praeventieve o neeskunde. Consultatiebureau voor Ale holisten. 710 uur nam. Dagelijks Den Haag (Scala): Bouwmee ter's revue, 8 uur nam. 's Zondags 2 o matinee. De avond-, nacht- en Zondagdienst d apotheken wordt van Maandag 12 tot met Zondag 18 Juni a.s- waargenoim door de apotheken: C. F. Reyst, Stee; straat 35, Telefoon 136 en A. J. Dot Doezastraat 31, Telefoon 1313. idem L. Janssen, idem J. den Hollar der, Varkevisserstraat 21 Klaas Oun hand met gezin, Varkevisserstraat 75 - Elisabeth v. d. Drift, Voorstraat 22 - Trijntje de Vreugd, Louwestraat 33 Stijntje v. d- Wijngaard, Sandtlaan 2 - Hilletje Hobma, Duinoord 27 Chr. II Klootwijk, Zeehospitium Corns. F; Ophen, Overrijn 7 H. W. B. J. Henri; c gezin, Badstraat 1 Sophia W. M. 4 Groot, Valkenburgerweg Th- J. Ei]? vogel, Nwe Duinweg 57 Jac. J. v. i Kamp en gezin, Nwe Duinweg 53 Johi van Egmond, Adrianastraat 81 Hart dr Adra wed. Ouwehand, Blommerstraa: Maria A. Doel, Achterweg 9 sanna M. A. van Es, Badstraat 10 Sipè| Brandsma, Mr. Fockstraat 18. KATWIJK AAN ZEE. De film over het „Trawl"-bedrijf, Te IJmuiden is van de trawlvisscte teruggekeerd de K.W. 151 van de reefc N. Parlevliet, schipper Arend van Dull waar aan boord waren de heeren H Bloot een der firmanten van de Rafr Centrale en C. Varkevisser, directeur de Visscherijschool óm een film te w vaardigen van het ;,trawl"-bedrijf. Wij hadden een onderhoud met <k' lieer Varkevisser, die ons een en ante omtrent de reis mededeelde. Voordat verleden week Dinsdag de hare van IJmuiden werd uitgevaren, werde verscheidene opname van het havencoï; plex aldaar opgenomen. Vervolgens «w koers gezet naar de vischplaats Hom reven bij de Deensche kust, waar vE' scheidene andere Katwijksche loggen reeds aan het visschen waren. Het geheet trawlbedrijf werd in beeld gebracht; 6 werd daar veel schelvisch en kabeljauv gevangen. De eerste dagen had men mos weer, maar de laatste dagen was de onstuimig, zoodat er veel water over kwam. Dit was oorzaak, dat men er va moest af zien, om ook een klankfilm maken, daar dit veel gevaar oplever»! voor het opstellen van de instrument^ Het leende zich aldus op dezen logt-' buitengewoon voor dit doel, daar g" vaartuig voorzien is van een electnsw installatie. Heden zou een film gemaa» worden van het lossen der visch. Evenals verleden jaar geschiedde W de haringvisscherijfilm, hopen de heere: Bloot en Varkevisser deze film in komenden winter voor het publiek te v': toonen. In de Gemeentezaai werd een tentoiw stelling gehouden van de werken van Wereldbibliotheek te Amsterdani-Sloterdm- Ook werd tentoongesteld een kleine, gezochte verzameling Exlibris van Nederlandschen Exlibris-Kring. De hela»»' stelling was groot. In het Jeugdhuis had onder vo»1' zitterschap van ds. W. M. A. Kalkma» een bestuursvergadering plaats met belanjr stellenden om definitief de plannen de Vereeniging voor Strandevangehs3'* „Het Vischnet" vast te stellen, geslote werd, dat er op een nader te bepa' dag en uur een „Wijdingsstond" voor" strandwerk in het a.s. badseizoen g»l,c' den zal worden. LEIDSCHENDAM. Eerste Mis gecelebreerd. Na Zaterdagavond door de Parochial van Leidschcndam en Veur bij monde - burgemeester W. Keijzer te zijn ontvang ;r waarna in optocht, voorafgegaan gymnasten, patronaatsjongens en "e j Harmonie naar het Patronaatsgebouw getrokken, droeg de heer H. Roozen Zondagmorgen in de Parochiekerk eersteplechtige H. Mis op. De ne werd bijgestaan door pater J. v. Heini kapelaan P. van Vliet, pastoor en Kapelaan Dunselmaan. 's Middags een drukbezochte receptie gen f5 waarna kapelaan Roest uit Oegstgjj pater van Bohemen den neomist nn eerste plechtig Lof assisteerden.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6