De opening van de Economische Wereldconferentie te Londen In het Paleis van den Koning FEUILLETON. 748te JaargangLEIDSCH DAGBLAD w Tweede Blad KEN NIEUWE SERIE ZEEMANS-ZEGELS - welke DE MIUTAIBE VLIEGER jhr. van Aseh van Q J EcOÜOmiSche WtTeldcOtlftrtntie binnenkort uitgegeven zal worden. W«ck verbeterde het Ned. hoogterecord en T J bracht dat op 9587 meter. IC LuOTldQTl. J'E WERELD-TENTOONSTELLING TE CHICAGO LEVERT BIJ WOND EEN PRACHTIG EN AANBLIK OP. DE ONTVANGST VAN MISS EUROPA 1933 bij haar terugkomst to Parijs uit Spanje. Duizenden schijnwerpers en lichtzuilen werpen hun stralen over het tentoonstellingsterrein. Miss Europa met haar Parijsche vrienden. Een liefdesgeschiedenis uit *t oude Madrid door F. MARION CRAWFORD. Naar het Engelsch door W. H. C. B. 8) ..Je bent koppig, meisje," zei hij, zij elk woord met het hoofd knikkende, „heel KoPPig, denk maar eens goed na." ..Het is geen koppigheid, het is mijn ^"t. dat spreekt," antwoordde Dolores. "En bovendien," voegde zij er glimlachend toe, „ik ben uw dochter en u bent zelf ^?k niet erg zachtzinnig en toegeeflijk, nietwaar?" .Neen," antwoordde hij weifelend, „mis ken niet." Zijn trekken ontspanden zich n beetje en hij glimlachte bijna ook. Het was alsof de vrede was geteekend de moeilijkheden uit den weg waren geruimd, maar het was slechts schijn, want voor Mendoza was het even onmo gelijk toe te geven, als het voor Dolores ~°n zijn haar liefde voor Don Jan op te geven. Zij zag dit niet in en dacht dat er JJ} werkelijke verandering in zijn stem- da?i-wa3 gekomen en hij zou vergeten °at hij gedreigd had haar naar Las Huel- 8as te zenden. ..Wat geschied is kan niet ongedaan worden gemaakt," zei hij, opnieuw be droefd wordende. ,.Je zult nooit volkomen gelooven dat je gedurende heel mijn leven mijn alles bent geweest. Hoe zou het ook anders hebben kunnen zijn, mijn kind. Ik ben heel eenzaam. Je moeder is by na achttien jaar dood en Rodrigo Plotseling hield hij op want hij had den naam van zijn zoon nog nooit in byzyn van het meisje uitgesproken, sinds Ro drigo hem had verlaten om zijn eigen weg te gaan Ik geloof dat Rodrigo mijn hart heeft gebroken." zei de oude man na een korte pauze, zijn stem in bedwang houdende, waardoor zij koud en onverschillig klonk. En als er nog iets van overgebleven is, zal jij dat restje wel kapot maken. Hij stond op, en haar hand loslatende, wendde hij zich af met de ruwheid van den strengen, harden man, die met op nieuw aan zijn gemoedsaandoening wilde toegeven Dolores schrok er eenigszins van, want zü was nog onder den indruk van het vriendelijke gesprek van zooeven, maar zijn toon en houding kwetsten haar. ,U vergist U," sprak zij ernstig. Aan gezien u mij gezegd hebt, dat u van mij houdt, zal ik heusch mijn best doen u niet meer te kwetsen of te mishagen. Ik zal doen wat ik kan wat ik kan. De laatste woorden herhaalde zij lang zaam en met onbewusten nadruk. Dadelijk wendde hij zijn gezicht weer naar haar „Beloof mij dan dat je Don Jan va.n Oostenrijk nooit meer zult weerden, dm. je zult vergeten hem ooit te hebben liefge had, dat je hem heelemaal uit je gedach ten zult banen, en dat je gehoorzaam het huwelijk zult aanvaarden, dat ik voor je zal beramen." Woorden van weigering van zulk een gehoorzaamheid kwamen het meisje reeds op de lippen, geheel klaar en scherp. Maar zij zou die nu niet uitspreken, opdat niet nog boozere woorden de hare zouden be antwoorden. Zij keek haar vader recht in de oogen, haar hoofd een oogenblik trots omhoog houdende. Toen, glimlachende om de onmogelijkheid van hetgeen hij wenschte, wendde zij zich van hem af, liep zwijgend naar het raam, dat zij wijd open de, en leunende op de steenen venster bank, keek zij naar buiten. De maan stond thans veel hooger en overgoot het plein met haar witte licht. Het was haar bedoeling de discussie te staken zonder opnieuw boosheid te ver wekken. maar zij had geen slechter mid del kunnen kiezen om, wat er nog was overgebleven van de vriendelijke stem ming haar vaders, geheel te verdrijven. Hij verhief thans zijn stem niet, toen hij haar volgde en begon te spreken. „Dus je weigert dat te doen?" vroeg hij met iets onheilspellends in zijn toon. „U vraagt het onmogelijke," antwoordde zij zonder om te zien. „Ik heb niet gewei gerd, want hierin heb ik geen wil, geen keus. U kunt met mij doen wat u wilt, want u hebt macht over mijn uiterlijk le ven en schoot die macht te kort, dan zou de Koning u wel helpen. Maar verder reikt uw macht niet, noch over mijn hart, noch over mijn ziel. Ik hem hem lie! en deed dit al lang. Ik zal hem blijven liefhebben tot mijn dood en in het hier namaals. Hoe zou ik hem dan uit mijn ge dachten kunnen bannen? Het is krank zinnig om dat van mij te vergen." Zij hield een oogenblik op, terwijl hij met de tanden op elkaar geklemd achter haar stond en de hak van een van zijn zware laarzen op den vloer knarste. „En wat uw dreigement betreft," ver volgde zij, „u zult Don Jan niet dooden, het zelfs niet eens probeeren. want hij is 's Konings broeder. Als ik hem vanavond kan ontmoeten, zal ik het doen en daar bij zal hij geen gevaar loopen. Want ik onderstel dat u hem niet ter sluiks zult vermoorden Neen! Dan zult u' hem ook heelemaal niet aanvallen. Breng me mor gen of overmorgen, als de hoffeesten voor hem voorbij zijn en u zelf geen dienst hebt, naar Las Huelgas, en met zoo weinig mogelijk schandaal Maar ben ik «r een maal, plaats dan een sterke macht van gewapende mannen om mij daar te hou den, want anders ontsnap ik. En dan ga ik naar Don Jan. Dat is alles wat ik u heb te zeggen; het is mijn laatste woord." „Ik geef je het mijne en het was mijn eerewoord," zei Mendoza. „Indien Don Jan tracht hier binnen te komen, zal ik hem dooden. Morgen ga Je naar Las Huelgas." Dolores gaf geen antwoord, draaide zelfs haar hoofd niet om. Haar vader ging de kamer uit; zij hoorde zijn zwaren stap in de hal en kort daarop het sluiten van een grendel aan de verste deur. Zij was dus voor vanavond een gevangene, want de deur, die haar vader had gegrendeld, was de eenige, die het gedeelte der ver trekken, waarin de zusters woonden, af sloot van het kleinste deel der woning, dat hij voor zich zelf had gereserveerd. Do kamers van dit gedeelte, die geen anderen uitgang hadden, kwamen, evenals de zit kamer, in dezelfde hal uit. Toen Dolores bemerkte dat zij alleen was, sloot zij het raam; het had aan zijn doel beantwoord van een soort wijkplaats tegen haar vader en bovendien was do avondlucht koud. Zij ging zitten om na ta denken en trots haar eenigszins wanho pige stemming, moest zij glimlachen bij de gedachte hier in haar kamer als een klein kind, zonder avondeten opgesloten, te zitten. Maar dadelijk werd naar gezicht weer ernstig, toen zij een middel tot ont snapping trachtte te vinden. Inez was zeker niet in haar kamer hoogstwaar schijnlijk was zij naar het andere eind van het palels gegaan, onder voorwendsel van een der hofdames op te zoeken, doch met het doel te trachten Don Jan den brief ter hand te stellen. Er bestond alle kans dat haar niet zou worden toegestaan naar de kamer, waar haar zuster zich be vond, te gaan, want Mendoza zou haar zeker wantrouwen. Dat beteekende dat Dolores gedurende den avond en den nacht met niemand buiten haar vertrek ken in gemeenschap zou kunnen komen, en zij kende haar vader maar al te goed om er aan te twijfelen dat hij haar mor genochtend naar Las Huelgas zou zenden, zooals hij bezworen had te zullen doen. (Wordt vervolgd). g—-s——aasB— HET AMERIKAANSCHE STOOMSCHIP „GEORGE M. COX" is op een rots geloopen nabij* Houghton (N.-Amerika). De 124 opvarenden werden gered. De conferentie te Londen. Links: de voorzijde van het Geol. Museum, waar de wereldconferentie gehouden wordt Rechts de Zuidafrikaansche gedelegeerde generaal Smuts in goede stemming bij aankomst) te Londen. s S s s J J

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 5