De economische wereldconferentie geopend. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 13 Juni 1933 Koning George en Mac Donald aan het woord. ZILVEREN JUBILEUM TE VEUR-LEIDSCHENDAM. RECHTZAKEN. RADIO-PROGRAMMA. „WIJ MOETEN SLAGEN". Londen stond gisteren geheel ln het tceken van de Economische Wereldconfe rentie. die te drie uur geopend werd en waarvoor de gedelegeerden met hun stal van secretarissen en ander personeel uit 66 landen te Londen bijeen kwamen. Alle groote gebouwen. In het bijzonder de hotels en de groote zakengebouwen. hebben gevlagd. Reeds tegen 12 uur had zich een groote menigte voor het confe rentiegebouw verzameld om te wachten op de aankomst van den Koning, die van Windsor kwam. Reeds In den loop van den ochtend kwa men vele gedelegeerden naar het con ferentiegebouw om hun plaatsen uit te zoeken en zich te orienteeren. In het ge bouw heerschte groote drukte, doordat Vollkenbondsambtenaren. Lagerhuisleden, gedelegeerden, journalisten en secretaris sen dooreen krioelden, terwijl bovendien monteurs, schilders en timmerlieden nog overal de laatste hand aan het werk leg den opdat 's middags te drie uur alles ge reed zou zijn. Den geheelen nacht heeft men doorgewerkt en zelf tegen twaalf uur waren op vele plaatsen in het gebouw werkvrouwen bezig de sporen van het werk der schilders en timmerlieden te ver wijderen. In de groote zaal staan de groene tafels met groengeverfde stoelen in dichte rijen achter elkaar. Dicht bij de diplomatenloge is de geheel gereedzijndc bar ingericht, waar alle soorten cocktails te krijgen zijn en waar de mixers reeds 's middags aan het werk waren en o.a. een speciale confe rentie-cocktail bereidden, die den opti- mistischen naam van „Droefheidsverdrij- ver" heeft Gistermorgen werd in Downingstreet 10 nog een conferentie gehouden van de leden van het Britsche kabinet met de ge delegeerden van het Vereenigd Koninkrijk van de Britsche Dominions, onder voorzitterschap van Ramsay Mac Donald, ter bespreking van de richtlijnen der op de komende conferentie te volgen poli tiek door de deelen van het Britsche Wereldrijk. Te drie uur precies wordt het stil in de zaal. Vaag dringt van buiten 't gejuich van de menigte door, waaruit blijkt, dat de koning met zijn gevolg is gearriveerd. Aan den ingang wordt de koning ont vangen door minister-president MacDonald als voorzitter der conferentie, door den secretaris-generaal van den Volkenbond, Sir Eric Drummond en door den secretaris der conferentie Avenol. Als de koning de zaal binnentreedt ver heffen allen zich van hun zetel en links en rechts buigend begeeft hij zich door den middengang naar het podium, waar een gouden microfoon de plaats aanwijst waar hij zijn rede zal houden, die wordt uitgezonden naar alle deelen der wereld. Rede van koning George. Koning George spreekt aldus: In dezen tijd van economischen nood is het met een diep besef van verant woordelijkheid. dat ik deze conferentie open. Ik geloof, dat het de eerste maal in de geschiedenis is, dat een souverein de openingszitting eener conferentie van alle volken der wereld presideert Ik wensch uiting te geven aan mijn voldoening over dit feit en aan het vertrouwen, dat deze conferentie zal leiden tot vruchtbaar resultaat. Ik heet de vertegenwoordigers welkom van de staten-leden van den Volkenbond. Het werk van den Volkenbond heb ik steeds met de grootste waardeering en be langstelling gevolgd. De Volkenbond heeft deze conferentie bijeengeroepen, als ge volg van den nuttigen arbeid der commis sie van deskundigen Zonder den bond en zonder de idealen, welke hij nastreeft, zou deze groote conferentie, geloof ik, niet zijn bijeengekomen. Koning George voor de microfoon Hartelijk heet ik ook de vertegenwoordi gers der staten, die geen lid zijn van den Volkenbond hier welkom. Gaarne breng ik hulde aan den geest van samenwerking, die hen ertoe bewogen heeft, aan deze beraadslagingen deel te nemen. In het bijzonder heet ik ook de vertegenwoordi gers van mijn Dominions en van mijn Indisch rijk welkom. Ik wensch den deelnemers aan deze conferentie te verzekeren, dat ik mij met diepe bewogenheid wend tot deze bijeen komst. die reeds zoo grootsch is en toch nog iets veel grooters vertegenwoordigt, nl. de hoop en de verwachtingen van de ge- heelc wereld. De wereld verkeert thans in een toe stand, die groote zorg baart. Op degenen, die thans den arbeid van het herstel ondernomen hebben, rust een zware taak. Die taak kan slechts vervuld worden door goeden wil en ernstige samenwerking. Daarom roep ik nogmaals een hartelijk welkom toe aan de gedelegeerden op deze conferentie en ik wensch van ganscher harte, dat hun werk zal leiden tot het succes en de goede resultaten, welke de wereld met zooveel ongeduld verwacht. Ik erken ten volle den omvang van de taak van deze conferentie. Maar er zijn teekenen van den oprechten wensch om tot overeenstemming te komen, die mij met hoop vervullen. Alle naties lijden aan een gemeenschappelijke kwaal. Dit blijkt slechts al te duidelijk door het voort durend stijgen van het werkloosheids cijfer De beteekenis van dit cijfer en zijn uit werking op het lijden der menschheid was in de laatste jaren mijn voortdurende zorg. zooals het de zorg is geweest van u allen, die hier bijeen zijt en de regee- ringsverantwoordelijkheid hebt gedragen. Tegenover een crisis, waarvan wij allen te lijden hebben, doe ik een beroep op u allen, om voor het hoogste welzijn der geheele wereld samen te werken. Ik kan niet gelooven. dat het buiten het vermo gen der menschheid ligt. om de groote bronnen der wereld zóó te gebruiken, dat zij den materieelen vooruitgang der be schaving veilig stellen. Deze bronnen zijn niet verminderd. In tegendeel zijn door uitvindingen, ontdek kingen en organisatie de mogelijkheden zoodanig vergroot, dat door den overvloed der productie zelf nieuwe wegen zijn ge schapen en tegelijk met dezen verbazing- wekkenden materieelen vooruitgang is een nieuwe erkenning ontstaan van de weder- zijdsche afhankelijkheid der naties en de waarde van hun samenwerken. Thans bestaat de gelegenheid dit nieuwe bewustzijn van de gemeenschappelijke be langen der menschheid uit te buiten, in 't vaste geloof dat de onderlinge discussies op deze conferentie de eerste stap op den juisten weg zullen zijn Ik zal uw besprekingen met de grootste belangstelling en de grootste opmerkzaam heid volgen en ik hoop vurig, dat het resultaat van uw arbeid de wereld zal terugbrengen op den weg van de welvaart en den geordenden vooruitgang". Rede Mc Donaid. Nadat de koning zijn rede beëindigd en de zaal verlaten had, uitgeleide gedaan door een commissie onder leiding van Mc Donald, nam onder de bijvalsbetuigingen der aanwezigen de Britsche premier het woord, om zijn openingsrede te houden. Ik hoop, aldus MacDonald, dat uw ver blijf hier te Londen succesvol in zijn re sultaten zal zijn en dat gij, als gij Londen verlaat, den naam der Londensche wereld conferentie onder de groote internationale bijeenkomsten zult hebben gerangschikt, welke de menschheid zege gebracht heb ben. De doeleinden van onze vergadering zijn van de grootste beteekenis. Zijne Majesteit zelf heeft de conferentie met een bemoe digende rede geopend en ik stel voor in uw naam onze dankbaarheid voor de ons be toonde eer en voor het belang, dat hij in ons werk stelt, jegens hem te betuigen. Dit voorstel van MacDonald vond bij de aanwezigen luiden bijval. Er zijn thans een groot aantal naties vertegenwoordigd, waaronder tien. die geen lid van den volkenbond zijn. Hoe belangrijk ons werk wordt beschouwd blijkt wel hier uit. dat practisch geen enkel uitgenoodigd land heeft geweigerd te komen. Dat groote aantal vertegenwoordigde landen op deze vergadering bijeen, geeft haar autoriteit. Vervolgens bracht MacDonald den eco nomischen nood ter sprake. De machinerie van den internationalen handel, aldus spr., van welken de kracht en het menschelijke leven der wereld benevens de welvaart der naties afhangt, is geleidelijk verlangzaamd het verkeer tusschen de naties werd steeds meer bemoeilijkt, de gouden stan daard is practisch verlaten en de werkloos heid is gestegen. De daling der prijzen heeft den schul denlast der wereld aanmerkelijk ver zwaard. In 1932 is, vergeleken met 1929, de productie der grondstoffen met 30 pet. af genomen. Het ruilverkeer tusschen de ste den en het platteland is geweldig vermin derd. In alle landen is het nationale in komen gedaald. In sommige landen zelfs met 40 tot 50 procent Verscherpt door de beperkingen, invoer rechten, contingenteering en deviezen- controle heeft de algemeene crisis sedert 1929 het internationale ruilverkeer terug gebracht tot 3/4 van den omvang en tot de helft van de waarde. Dit kan niet doorgaan. De stemming is wanhopig. Er zijn pogingen tot verbetering geschied, maar een oplossing is nog niet gevonden. Er dient een definitieve oplos sing gevonden te worden. Vervolgens bracht de Britsche premier de oorlogsschulden- en herstelbetalingen ter sprake, waarbij hij wees op de onvoor waardelijke noodzakelijkheid, dat de kwes tie der oorlogsschulden geregeld wordt. Hij bracht hulde aan de resultaten van de conferentie van Lausanne, Lausanne moet voltooid en de kwestie der oorlogs schulden voor goed uit den weg geruimd worden. Ter bestrijding van de crisis hebben de naties gegrepen naar nationale maatrege len, die haar eenige tijdelijke verlichting hebben gebracht, maar men voelt thans reeds, dat dit niet voldoende is. De resul taten van de laatste Jaren hebben trou wens bewezen, dat deze nationale hulp gaat ten koste van andere naties. Een uit weg biedt slechts wederzijdsche hulp en steun. Internationale samenwerking is de beste hulp voor een nationale opleving. Daarvoor zijn wij thans, aldus MacDonald, hier bijeengekomen. Op deze conferentie moeten de groote wegen aangegeven worden, waarvan de ge- détailleerde uitwerking overgelaten zal worden aan de nationale regeeringen, ook 1 in samenwerking met elkander. De verant woordelijkheid van deze vergadering is groot, moge haar dat sterken in haar sa menwerking. Zich tot Avenol richtende, begroette hij hem als den nieuwen secretaris-generaal van den Volkenbond. Tot de gedelegeerden zeide hij, dat een kleingeestige opvatting van hun taak succes onmogelijk zou ma ken, maar bij een breede opvatting zal de conferentie slagen. Wij moeten ook slagen. Ik ben er zeker van. aldus spr. dat wij allen overtuigd zijn van de zware verantwoor- lijkheid, welke op ons rust. Wij moeten de wereld toonen, dat wij willen slagen. Wij moeten geen theorieën verkondigen, maar wij zijn. naar ik vertrouw, hier, om prac tisch werk te verrichten. Mannen, die sue- i ces willen hebben, moeten hun taak begin- nen in den geest van mannen, die reeds geslaagd zijn. Wij verklaren de wereld als t resultaat van onze eerste vergadering, dat wij besloten zijn succes te hebben. Vertra ging kunnen wij niet toelaten. Snelheid bij het tot stand komen der overeenkomsten is voor het succes der conferentie noodza kelijk. Laten wij toonen, dat wij beslissin gen kunnen nemen en leiders kunnen zijn. Ik noodig daarom alle delegaties uit haar voorstellen in nauwkeurige bewoor dingen in te dienen, opdat wij zonder tijd te verliezen kunnen overgaan tot bestudee ring van hetgeen wij in daden kunnen be spreken, hetgeen elk van ons kan doen in samenwerking met de anderen. Wij zullen maatregelen moeten treffen, die hetzij van tijdelijk, hetzij van meer permanent ka rakter zijn Laten wij, aldus besloot de Britsche pre mier. de wereld met nieuw vertrouwen ver vullen en laten wij een einde maken aan de jaren van onzekerheid en aan de poli tiek. welke ons allen in nood heeft ge bracht. Laten wij ervoor zorg dragen, dat, vóór wij uit elkander gaan, wij hoop, ener gie opnieuw hebben opgewekt en weder gelegenheid tot leven geschapen. Daarop wacht de wereld en het ligt in onze macht haar dit alles te schenken. De sfeer. Volgens een Reuterbericht was het ka rakteristiek voor den geest, die de econo mische wereldconferentie bezielt, dat geen enkele militaire of marine-uniform door de gedelegeerden werd gedragen, toen de Engelsche Koning de openingsplechtigheid verrichtte. Onder den indruk van de groote waardigheid der gebeurtenis droegen allen zeer eenvoudige kleeren. uitgezonderd een Indiër, die een witten turban droeg, en een Arabier, die een lang wit gewaad droeg en een met goud afgezetten hoofdtooi had. De gesprekken verstomden plotseling toen de komst van den Koning werd aangekon digd. De koning die er gebruind en flink uitzag, kwam de zaal binnen gekleed in een zwart colbert waaronder een grijs vest en met een witte anjelier in het knoops gat Hij was vergezeld door MacDonald en Avenol. die ter rechter- en ter linkerzijde van den Koning plaats namen. Allen hoor den de rede des Konings staande aan. welke door luidsprekers door de zaal werd verspreid Commissie ingesteld. De Conferentie werd verdaagd eenige minuten nadat zij een commissie had be noemd. belast met de verificatie van de geloofsbrieven der gedelegeerden. De zit ting werd gistermiddag te 4 u. 23 min. hervat MacDonald stelde de instelling voor van een bureau, waarin de volgende landen elk met één gedelegeerde zijn ver tegenwoordigd: Argentinië. China. Tsjecho- Slowakije. Frankrijk, Duitschland. Hon garije, Italië. Japan. Mexico. Nederland, Spanje, Zweden. Sovjet-Rusland. Canada, de Vereenigde Staten. De zitting werd te 4.37 tot hedenmorgen 10.30 verdaagd. Bij de voornaamste mogendheden bestaat de besliste tendenz. dat de deelnemers hun redevoeringen beperken en met de werk zaamheden zoo spoedig mogelijk te be ginnen. Het bureau der Conferentie zal zetelen onder presidium van MacDonald. Er had onmiddellijk na de verdaging van de ple naire conferentie een voorloopige bijeen komst achter gesloten deuren plaats. De gedelegeerden van het bureau stelden voor loopig den vorm vast. welken de confe rentie in de onmiddellijke toekomst zal aannemen Het is waarschijnlijk, dat de plenaire bijeenkomsten van alle gedele geerden van alle landen der wereld de ge legenheid hebben, voorstellen van pracli- schen aard in te dienen Huil en Daladier zullen o.m. vandaag het woord voeren. Het bureau heeft voorts bepaald, dat de redevoeringen der gedelegeerden bij de al gemeene discussies hoogstens een kwartier zullen mogen duren, teneinde, zoo moge lijk, de algemeene discussies op 15 dezer reeds te doen eindigenl. Voorts werd besloten tot de instelling van twee commissies, een monetaire en een economische, waarin alle landen zullen vertegenwoordigd zijn. Deze commissies zullen 16 Juni haar werkzaamheden beginnen, eventueel, als n.l. de algemeene exposé's in de plenum- zitting dan nog niet geëindigd zijn, paral lel met die plenumzittingen. Tenslotte is door het bureau vastgesteld, dat de conferentie dagelijks zal vergade ren van half elf tot kwart vóór één en 's middags van 3 tot 6 uur, behalve tijdens het week-end. Een banket. Gisteravond heeft de Engelsche regee ring een banket aangeboden aan alle de legatieleiders. De feestmaaltijd werd ge houden in Grosvenor House. Minister-pre sident MacDonald presideerde. Reeds een uur voor den aanvang van den maaltijd hadden honderden belang stellenden zich voor het gebouw verza meld. De dochter van MacDonald, Ishbell, heeft in Dorchester Hotel den dames der gedelegeerden een maaltijd aangeboden. Getoast is door MacDonald. Huil en Daladier. De heer M. Wijtzes. 20 Juni a.s. herdenkt de heer M. Wijtzes den dag, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de Spoorwegen. De heer Wijtzes was aanvankelijk als magazijn-beambte bij de Z.H.E.S.M. werkzaam. Den jubilaris, die voorzitter is van de Gem. Zangvereeniging „Morgenrood" en bestuurslid van de afd. Stompwijk-Veur van Volksonderwijs, zal het dien dag zeker niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: J. Th. J. B„ Den Haag, autorijden zonder licht, f.6 of 3 d.; G. D.. Katwijk, openbare dronkenschap, f. 5 of 3 d.; H. K., idem, f.5 of 3 d.: A. W., Sassenheim, idem f.5 of 3 d.; K. A. M. B., overtreding der spoor wegwet. f. 6 of 3 d.; J. B. idem f.3 of 2 d.; Th. W. V., Ter-Aar, overtreding der motor en rijwielbesch, f.3 of 2 d..: F. A. de B., Zoeterwoude, in bochten links van den weg motorrijden, f. 6 of 3 d.: J. H. H„ wielrijden zonder licht, f.3 of 2 d.: P. J. de R.. Boskoop, wielrijden zonder bel, f.3 of 2 d.; J. H., Rijnsburg. idem, f.3 of 2 d.; L. v. H„ wielrijden over een gesloten ver klaarden weg. f.2 of 1 d.; W. F. v. d. H., te Leiden met een handwagen rijden in verboden richting, f. 2 of 1 d.; D. v. d. B., te Leiden zonder schriftelijke vergunning van B. en W. met een handwagen een standplaats innemen, f.2 of I d.; A. R„ te Leiden, zonder schriftelijke vergunning van den burgemeester op den openbaren weg liedjes zingen f.2 of 1 d.; A. S., te Leiden zonder schriftelijke vergunning van den burgemeester op den openbaren weg muziek maken. f. 2of 1 d.; R. W„ Amsterdam, geen geldig nummerbewijs vertoonen, f. 10 of 5 d.; A. G. v. T., Den Haag, geen geldig rijbewijs vertoonen, f10 of 5 d.; W. Chr. G. R.. Amsterdam, over treding der motor- en rijwielbesch. f. 3 of 2 d.; J. A. M. B„ Rijpwetering, autorijden zonder verlicht nummer met Ietter en zon der rood achterlicht, 2-maal f. 4 of 2-maal 2 d.: M. C. P. J. D„ Wassenaar, idem, 2- maal f.3 of 2-maal 2 d.: Th. M.. auto rijden over een gesloten verklaarden weg, f.6 of 3 d.; IJ. N„ Waddinxveen, overtr. der alg. pol. verord. van Zoeterwoude f. 2 of 1 d; D. v. d. P., Katwijk, overtreding der verord. Katwijk op de straatpolitie. f.3 of 2 d.; A. v. d. R.. overtreding der verord. Leiden op de markten, f. 2 of 1 d.: J. D„ overtreding der trekhondenwet, 2-maal f.5 of 2-maal 3 d.; G. E. S„ Amsterdam, geen geldig rijbewijs vertoonen, f. 10 of 5 d.; M. N., idem. overtreding der motor- en rijwielbesch. f.3 of 2 d.; H. B„ Hoogmade. varen zonder vergunning, f.10 of 5 d.; M. J. S., Noordwijk, te Noordwijk, zonder ver gunning met een voertuig een standplaats innemen, f.2 of 1 d.; W. J. O., openbare dronkenschap, f. 5 of 3 d.; N. C. de B„ Gouda, overtreding der motor- en rijwiel besch. f. 3 of 2 d.; C M„ zwervende, open bare dronkenschap, f.5 of 3 d.; P. v. d, N., Noordwijk. te Noordwijk een 2de persoon per rijwiel vervoeren, f.2 of I d.: P. de H., zwervende, openbare dronkenschap, f. 5 of 3 d.; H. D idem f.5 of 3 d.: J. J. B., idem, f.5 of 3 d MOORD OP CARNAVALSAVOND. Voor de rechtbank te Maastricht werd behandeld de strafzaak tegen den Duit- scher H. M. van der S., geboren in Dort mund, laatst gewoond hebbende te Limmel Maastricht, thans gedetineerd in 't huis van bewaring alhier. Aan verdachte wordt ten laste gelegd, dat hij te Maastricht op den Carnavals-Zondagavond 26 Februari opzettelijk en met voorbedachte rade L. H. J. Melotte van het leven heeft beroofd. Het O. M„ waargenomen door mr. Fabius, requireerde terzake van doodslag 12 jaar gevangenisstraf. Een studentengrap. Tijdens de openingszitting hebben En gelsche studenten voor het conferentiege bouw eenige honden losgelaten, die door de groote menschenmenigte zenuwachtig wer den en begonnen te blaffen. Een groot aantal studenten maakte eveneens blaf fende geluiden tot groote vreugde van het publiek. Het lawaai was duidelijk hoor baar tot in de conferentiezaal, waar juist de koning het woord voerde. Direct scho ten politiebeambten toe om de orde te herstellen, hetgeen direct gelukte. In het conferentiegebouw was inmiddels het ge rucht verspreid, dat communisten be toogden. RECLAME. Duurder dan een huishoudt Wanneer muizen zich toegang weten ternwtaju tot Uw provisiekast, slinken de voorraden vetlS d3n wanneer een groote familie er van eet Mm zijn tevens verspreide» van besmettelijke dqó, zoodat het niet alleen eigenbelang maar ook plicht is dit ongedierte te bestn|den.Geeakaio;t is in slaat vijftig nnnzen m één nacht te vangen, don met één doosje Rodent verdelgde de Heer A. fi in 2 avonden 113 muizen. Rodent taait numj- het trekt muizen en ratten onweerstaanbaar 3 en reeds bet eerste hapje is doodeüjk. Koop nog beden een enkele doos 5 50 et of een cfc bete doos a 90 ct en morgen zntt U van 0 gedierte bevrijd zijn- Fa. B. Mefar*- Den Haag. 23701 VOOR WOENSDAG 14 JUNI. Hilversum, 296 M. VARA-uitzendu 8.00: Gramofoonpl. 8.15: Orgelspel t_ Steyn 8,45: Gramofoonpl. 10.00: Mori genwijding VPRO 10-15: Voor Arb de Continubedr.VARA-Orkest 0. 1. v de Groot, F. Nienhuys ((declamatie) -<J listen en Gr.foonpl. 12.00: VARA-Kleïn orkest 0.1. v. H. de Groot, en Gr.foonpl I.15 Orgelspel J. Jong - 1.45 Zenderven: 2.00: Voor de vrouw 3.00: Kinderuu: 5.30: „De Flierefluiters" o. 1. v. J. Horst en Gramofoonpl. 6-30: VA... Kinderkoor „De Roodborstjes" 0. L~j Lelda Hulscher, en Gramofoonpl, 7 oo Causerie door J. Oudegeest 7.20: Gul mofoonpl. 7.59: Herh- S.O.S.-Berichte 8.00: Causerie over de vakbewegin door S. de la Bella 8.20: VARA-0:>;c O. 1. v, Gebert 9.00: VARA-Tooneel v. W. van Capellen 9,30: Vervolg coi cert m. m. v- S. Frenkel (viool) log Vaz Dias 10.15: Vervolg concert II.0012.00: Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. NCRV-Prograt 8.00: Schriftlezing en meditatie i Gramofoonpl- 10.30: Morgenwijdi door ds. J. W. Eggink 11.00: Orgelsn door M. F. Jurjaanz met medewerking v: mej. C. de Jager (alt) en mevr. R- f.tia. houtBakkenist (sopraan) 12.13 Kwartetconcert 2.00: Landboumjn 3.00: Chr. Lectuur 3.30: Zang doe klasse van de Dr. J- Woltjersschool 1 Amsterdam onder leiding van F. C. Paul m. m. v. C. Hoed (begel.) en Gramofoonj platen 5.00: Kinderuurtje 6.M Pianorecital Bep Tjonsma 6.30: Aigsj staan 7-15: Ned. Chr. Persbureau - 7.30: Declamatie 8.00: NCRV-Strijkor kest o. I. v. P. v. d. Hurk (organist) - 9g Dr. J. Riemens: „Geloofsverzekerdheaij 9 30: Vervolg concert C.a. 10.00: Vil Dias 10.4011.30: Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgensjjj ding 10.50Tijdsein, berichten 11.1 11.20: Lezing 12.20: Orgelspel Q Mai Lean 1.05: Western Studio-Orkest e v. F. Thomas 1.50: Gramofoonpl. - 2.45: Voor de scholen 3.20: Lezing - 3.50: Gramofoonpl. 5.05: Orgelspel II Foort 5-35: Kinderkoor 6.20 Ber.^J ten 6.50Bach-liederen door G. Path (bariton) 7.10, 7.25 en 7.50: Len 8.20: Duke Ellington en zijn oré.:-j 9.05: Phlyllis Clare and her ThreS 9.20: Berichten, lezing 10.00:3 dinavisch concert, door het BBC-0u?S o- 1. v. J. L. Mowinckel 11.15: Vef- dracht 11.25—12.20: Dansmuziek Roy Fox en zijn Band. Parjjs „Radio-Paris", 1724 M. 88 Gramofoonpl. 12.35: Concert doorrij Omroeporkest 12.50: Orgelconcerten G. T, Desserre 1.25: Vervolg orkestr eert 7.40: Gramofoonpl. 9.05: J cent vierges", operette van Lecocq. !>jel medewerking van orkest 0. 1. v. Libit en solisten. L Kalundborg, 1153 M. 12.20—»1 Concert door strijkorkest o. 1. v. Petersen 2 50—4.50: Carl Rydahls instrumental ensemble 8.20: Concert door het On roeporkest 0. 1. v. Reesen 9.35: DuetJ tenconcert door H. Björxig en Hedvig Bi* 10.30: Concert door het OmroeporkeS o. 1. v. Reesen 11.20—12 50: DansmuseO o. I. v. Jens Warny uit „Nimf." I Langenberg, 473 M. 6.40 en 7.25: ui?1| mofoonplaten 12.20: Populair coticerjl o. 1. v. Wolf 1.20: Weragkamerkmntem m. m. v. alt 2.50: Gramofoonpl. (Jij Weragcellokwartet o- 1. v. Eysoldt Concert m. m. v. Weragorkestlcaen Hoersch (tenor), Strienz (bas) Radiotooneel 10.5512.20: poneer door het Groote Orkest o. 1. v. Kujin Rome, 441 M. 9.05: Gevarieerd con- cert (viool en sopraan) 950: Ra™ tooneel 10.20Gramofoonplaten w-* Dansmuziek. j Brussel. 338 en 508 M. 12.20: Concen 0. 1. v. Felleman 1.30: Omroeporkest 1. V. André 5.20: Dansmuziek ui Sauveur 6.50: Gramofoonpl. »- Radio-Symphonieorkest 0. l.v. Meuleiro 9.20: Declamatie en vervolg conce:rt -- 10.30: Dansmuziek uit St. Sauveur - M.: 12-20: Omroeporkest o. I. v. Andre - 1.30: Concert o. 1. v. Felleman -- Radio-Symphonie-orkest 0. 1. v- mans 6.35: Zang door H. Toutenel 7-20- Gramofoonpl. 8.20: Omroepows o. 1. v. André 8.35: Radiotooneel Vervolg concert 9.35: Radio-:Synip j nieorkest o. 1. v. Meulemans Gramofoonplaten. Zeescn, 1635 M- 8.25: BraMs-M eert door strijkksertet 9-10- 0. uitzending 9.30: Concert uit Be™ 1 v. H, Frickhöfer 10.20 en 11.05 richten 11.20—12.20: Concert uit nigsberg 0. 1- v. Eugen Wilcken. GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF Ie programma: lederen dag Fan uur: Hilversum. 2e programma: lederen dag van uur: Huizen. 3e programma: „ui—17.20: 8,00—13.50: Langenberg - Daventry 17,20—20,20: Brussel 20 20afloop: Daventry. Wijzigingen voorbehouden. nuniinmniiiiiiiuinRinirainiiniinniiiiinnDnniiminninminimnnnmrir) Denkt morgen om de Woend"^ collecte van het Crisis-C°m'

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10