LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 29 Mei 1 ATHLETIEK. NATIONALE WEDSTRIJDEN VOOR DAMES. Goede resultaten voor Brunhilde. Op het U.V.V.-terrein te Utrecht zijn gis teren nationale wedstrijden voor dames gehouden, waarbij mej. Munnekes, uit Amsterdam, voor de zooveelste maal haar Ned. record Kogelstooten heeft verbeterd. Het staat nu op 11.29''» M. De uitslagen zijn: 80 M. horden, dames: 1 A. Doorgeest, A D A., 13.7 sec 2. R Meilink, A.D.A., 18.1 sec. Vèrsprlngen, meisjes: l. M van Weel, Athleta, 4.89 M.; 2. G. Kantebeen, Brun- nilde (Leideni 471 M.; 3. R. Kantebeen, idem 4.51 M. Kogelstooten, dames: 1. D. Munnekes, ADA 11.29'M. (niéuw Ned. record); 2, A. Doorgeest. A.D.A., 10.54 M.; 3. M v. d. Berg, A D A 9.66 M. 50 M hardloopen. meisjes: 1. M. v. Weel Athleta, 7.6 sec.; 2 G. Kantebeen, Brun hilde (Lelden) 7.7 sec.; 3 R. Jacobs. Ath leta, 7.8 sec 4. L. Nelck. Brunhilde, Lei den 7 8 sec 100 M. hardloopen, dames: 1. T. Schuur man, K.N.A.U.. 12.3 sec,. 2. C Aalten. TO.V. 12.8 sec.; 3. Jo Dalmolen. Brunh., Gr., 12.9 •sec 4. R. Brlejer. Brunhilde (Leiden) 13.5 sec.; 5. M. M. Knijff, U.D.A. Vèrsprlngen, dames: 1. A. Doorgeest, AD A., 5.43 M.; 2. R. Briejer. Brunhilde (Leiden), 5.39 M.; 3. R. v. Weel, Athleta, 5.14 M.; 4. P. Dieben, Brunhilde (Lelden), 4.98 M. Sneerwerpen, dames: 1. M. Cötte, A.D.A., 31 30 M.: 2. M. v. d. Berg, A.D.A., 31.30 M.; 2. M v. d. Berg, A.D.A 30.58 M.; 3. C. Aal ten, TO.V., 26.29 M. 4 x 50 M. estafette, meisjes: 1. Athleta 29 2sec.: 2. Brunhilde Lelden 29.3 sec.; 3. A A C. 35.6 sec. 800 M. hardloopen .dames: 1 B. Donker, V. et C„ 2 m 48.3 sec 2 M Andersen, G.A C 2 m. 50.1 sec.; 3. A. Kenner. A.W., 2 m. 53.4 sec. Hoogspringen, dames: 1. R Meilink, A D A 1.45 M.; 2. P Dieben, Brunhilde Leiden. 1.40 M.; 3. A. Doorgeest. A.D.A. 135 M. 4 x 100 M estafette, dames: 1. Brunhilde Gi 53.1 sec.; 2. ADA. I 55.1 sec.; 3. TO.V. 55 6 sec. Discuswerpen, dames: 1. C. Pels. A.D.A., 3107 M.; 2. D, Munn kes, A.DA.. 29.69 M.; 3. A. Stuurhaan. ADA.. 2870 M Vereenlgingsprijzen: Dames: 1. A.D.A. 32 pnt.; 2. Brunhilde Gr. 4 pnt. <na loting). Juniores: 1. Haarlem 20 pnt.; 2 Quick N 15 pnt Meisjesploeg: 1. Athleta 13 pnt. DE AFSTANDSMARSCH DER L. P. S. V. Het bestuur der Leidsche Politie Sport- Vereeniging heeft het navolgende par cours uitgestippeld. Vanuit de school voor Zeevaart door de Weddesteeg langs Galgewater, Prlnsesse- kade, Blauwpoortsbrug, Steenstraat. Sta tionsweg. Rijnsburgerweg naar Oegst- geest langs Endegeesterstraatweg. Oegst- geesterweg naar Rijnsburg. langs Tram straat. Heerenweg. Sandtlaan naar Kat wijk a. d. Rijn, langs Achterstraat naar Wassenaar. Berkheijstraat. Langstraat, Schouwweg tot aan de drie Papegaaien, langs Gr Haesebroekscheweg. Kievitlaan, Duinvoetlaan. Meyendelscheweg, Duinlust- weg, Doornweg, Slingerweg, Meyendelsche weg naar boerderij „Meyendel" (Hoofd controlepost) terug langs Meyendelsche weg. Berkenlaan, Wilhelmlnalaan, Zijde- weg tot aan Viaduct. Rijksstraatweg tot aan Den Deyl, Papelaan naar Voorscho ten, langs Straatweg naar de Vink, Haag- weg. Noordeinde, School voor Zeevaart. Inschrijvingen te richten aan den heer J. B. Straathof, Javastraat 42a. Gisteren heeft het L.P.S.V.-lid J. Eer- land met succes deelgenomen aan de af- standsmarsch der Avac te Amsterdam. Hij arriveerde in goede conditie als 10e van de 140 deelnemers. LEIDSCHE SPORTCLUB. Door twee leden der Leidsche Sportclub de heeren W Houps en G Wassink, werd deelgenomen aan den 70 K.M.-marsch, uitgeschreven door de A.V.A.C. te Amster dam. Deze tocht werd door beiden in ruim 12 uur volbracht, rust inbegrepen. Zij mochten zoodoende den daarvoor beschikbaar gestelden beker ontvangen Morgenavond halfacht trainingsmarsch vanaf de Haarlemmervaart bij de Mare- Poort. o DE SINGELLOOP TE UTRECHT. Onder zeer groote belangstelling en goed weer vond Zaterdagmiddag de traditio- neele Singelloop te Utrecht plaats, geor ganiseerd door den U.P.A.B be uitslag luide als volgt: 1. J Zegers Jr. A.A.V. Amsterdam. 13 min. 52.8 .<">c 2. W. Paul AVON Heerlen, 14 min. 10.2 sec. 3. B Moerman Rust. Roest Zierikzee 14 min. 20 sec. 4. J. Lodewijks AVAC Amsterdam 14 min. 21 sec. 5. P, Timmer. Sparta Delft 14 min. 23.3 sec. 6. P. Hartman DOS Rotterdam. 14 min. 23.4 sec. 7 J. L. v Toornenburg A.H C Amsterdam 14 min. 6.3 sec. 8. A, de Ruy- ter Boskoopsche Boys, 9 Fr. Goosens A, A,C. Amsterdam. 10. W Schrader A.V.D. Doesburg. Vereeniginesprijzen: 1. A.A.C, Amster dam. 48 punten. 2. A.V.A.C, Amsterdam, 65 p. 3. D.Ö.S. Rotterdam. 80 p. 4, Zuidwijk. Leiden 116 p. 5. Hellas. Utrecht 141 p. 6. Victoria Amersfoort 185 p. Aan den Singelloop hebben de navolgen de vijf Zuidwijkers J. Rijkelijkhuizen, Adr. Slingerland, Th. Tetteroo, G. v. d Linden en A Visser met succes deelgenomen. Alle bereikten zij volkomen fit de finish en konden zij na afloop een schitterend uit gevoerd diploma in ontvangst nemen be nevens een aantal andere prijzen, terwijl A Visser tevens een prachtige beker ont ving Vooral gezien de buitengewoon sterke deelname, zoo goed als alle cracks en B. klassers hadden ingeschreven, is deze prestatie fraai te noemen. LEIDSCHE WANDELSPORT-VEREEN. Gisteren hebben twee leden der L.W.S.V., de heeren Lovink en De Jager met succes deelgenomen aan den 70 K.M.-afstands- marsch, georganiseerd door Avac te Am sterdam. A.s. Donderdagavond trainingsmarsch der L.W.S.V. Vertrek halfacht van de Bolwerksteeg. Deze marsch is bedoeld als training voor den 40 K.M.-marsch der L.P.S.V ROEIEN. DE INSCHRIJVINGEN VOOR „HOLLANDIA". Loting op 6 Juni. De inschrijvingen voor de roeiwedstrij- den van Hollandia op 8, 9 en 10 Juni luiden 1. 4-riems (lichte ploegen: Njord. Hoop, D. T. R. V R'dam 2. 2-riems (overn. beg.): Njord, Nereus, Poseidon 3. 2-riems (Jun A): Njord. Nereus, Delftsche Sport, Leythe, Viking, Cadetten, Laga. 4. 4-riems (Jun. B)Njord, Argo, Amstel, Nereus, D T. R. V. R'dam, Cadetten. 5 Sciff (overn. beg.)Hoop, Amstel, Delftsche Sport, Willem IH. 6. Sciff (Jun B)Njord, Spaarne, Vi king, Willem in. 7 4-riems (overn. beg.): Argo, Water sportclub. Maastricht, Spaarne, Hoop, Am stel, Aegir, Triton, Nereus, Poseidon, Laak, Maas I, Maas II, Cadetten, Laga. Wil lem Hl 8. 8-riems Juni. A: Argo, Aegir, Triton. Nereus, Laga. 9 Sciff Jun. A: Njord, Hoop, Arsa, Am stel, Nereus, Laak, Delftsche Sport, Viking, Maas 10. 2 riems Sen.: Njord Laak, Willem IH. 11. 4-riems Jun. A: Argo, Spaarne, Aegir, Laak, Laga, Willem Hl. 12 2-riems Jun. B: Njord, Delftsche Sport. 13. 4-riems Sen.: Hoop, Laga. 14. 8-riems Jun. B: Njord, Argo, Nereus. 15. Sciff Sen.: Spaarne, Arsa, Laak, Laga. 16 8-riems Sen.: Nereus, Laga, Njord. 17. 2-riems (zonder stuurman) Maas. 18. 4-riems zonder stuurman). 19. Double sculling: Spaarne. 20. 8-riems (dames) Argo, Hoop, Vliet, Nautilus, Willem Hl. 21. 4-riems (dames) Nereus, Delftsche 6port, Hunze, Viking. 22. Double sculling (dames). 23. Sciff (dames) Hoop, Delftsche Sport. Leythe, Maas, Nautilus. 24. Stijlroeien 4-riems dames Sen.: Spaarne, Delftsche Sport, Laak. 25. Stijlroeien Sciff dames Sen.: Vliet. 26 Stijlroeien 4-riems overn. dames Jun.: Watersportclub Maastricht, Spaarne, Hoop. Arsa. Nereus. Vliet, Leythe, Hunze, Laak, Maas. 27 Stijlroeien Sciff overn. dames Jun.: Watersportclub Maastricht, Spaarne, Hoop, Arsa. Nereus, Vliet ,Maas. Voor de nummers- 2-riems zonder stuur man. double sculling en stijlroeien sciff dames Sen., waarin slechts één inschrij ving is ontvangen, bestaat alsnog tot de loting gelegenheid tot inschrijving. De loting zal plaats vinden op Dinsdag 6 Juni a.s. om 4.30 nam. in café „De Kroon", Spui 10, 's-Gravenhage. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Uitslagen van gisteren. Ie kl.: V.RA.-R. en W.: V.R.A. wint met I run en 1 wicket; HaarlemP.W.. Haar lem wint met 81 runs op de eerste innings. Overgangsklasse Noord: V.V.V.V.R.A. II: V.V.V. wint met innings en 131 runs; KampongQuick: Quick wint met 85 runs. Overgangsklasse Zuid: R. en W. II— Ajax: R. en W. n wint met 71 runs op de eerste innings: R.C H.-H.B8.: H.B.S. wint met 26 runs op de eerste innings. 2e klasse B: V.U.C.—L.C C.: L.C.C. wint met 5 wickets. Overzicht. P.W. heeft geen plezier beleefd van haar eerste uitstapje naar het Westen. Zater dag werd met innings van H.C.C. I verlo ren en in Haarlem brachten de En- schede-ers het tot 76, waarop Haarlem met 157 vor 8 sloot. Door den tijd uit te spelen (71 voor 5) ontkwam P.W. hier juist aan een inningsnederlaag. V.R.A. (154 voor 9) won op het kantje af van Rood en Wit (153). Ajax zette haar seizoen slecht in. Met een gehavend elftal werd van R. en W. II verloren. Men zie het verslag. H.B.S. (79) won in een wedstrijd met lage scores van R C.H. (53). In de andere overgangs klasse won Quick (189) normaal van Kam pong (104), terwijl voorts de inningsover winning V.V.V. (218 voor 9) op V.RA. II (27 en 55) valt te vermelden. De Groot meiers waren nu weer present. L.C.C. (59 en 34 voor 5) is gisteren in Den Haag tegen V.U.C (37 en 54) uitste kend begonnen Bravo! ROOD EN WIT II—AJAX. R. en W. wint met 71 runs op de eerste innings. In aanmerking nemend, dat Ajax met een ongeoefend elftal, dat vele invallers telde en o.m. niet over voldoende wisseling in den aanval beschikte er ontbraken maar liefst vier bowlers, n.l. Van Kuik, De Jongh, Wempe en Meyer naar Haarlem is getrokken, valt een nederlaag op de eerste innings ons goed beschouwd nog mee. Maar aan den anderen kant was die nederlaag zelfs onder deze ongunstige om standigheden niet noodig geweest, want Van Baasbank met 62 en Davidson met 43 werden beiden op zeer gemakkelijke kan sen gemist, toen zij maar net in de dub bele cijfers waren. Dat op den duur het bowlen van Van der Mey en Schüdel, die elk een dikke twintig overs gooiden, geen verrassingen voor R. en W. n meer had. is duidelijk. Toch waren het voornamelijk Van Baasbank en Davidson, die voor het grootste deel van het Haarlemsche totaal van 158 zorgden. Behalve die twee kwamen alleen Kramer (14) en Van Lennep (13*) in de dubbele cijfers. Van der Mey 764, Schüdel 3—72. De Ajax-innings leed daarna ook danig onder de vele invallers. Van der Mey scoorde een goede !l5 en Lob en Schüdel haalden, beiden mgt 13. de dubbele cijfers. Maar daarmee was het gedaan en twee vieren van Brouwer hij bleef met 8 not j out redden on2e stadgenooten per saldo voor den „follow on". Het Leidsche totaal I was toch nog 87 geworden. Goossens 437, j Van Lennep 231. Davidson, Kruseman en Kramer namen ieder een wicket resp. voor 7, 5 en 0 runs. o V. U. CL. C. C. ZEILEN. WEDSTRIJDEN BRAASSEMERMEER. Gisteren heeft de Zellvereeniging Braas- semermeer het seizoen geopend met wel geslaagde onderlinge wedstrijden. Het was een schitterende wedstrijddag, met een flinke bries en een zeer bevredigende deel name. Met name de U-klasse en de Regenboog klasse waren uitstekend bezet, resp. met 5 en 8 schepen. De uitslagen luidden: 30 M2. Scheren- kruisers. Ie race: 2 deelnemers, 1. Braasse- mermeer, st. H. Nathan 1 u. 33 m. 2 sec.; 2. Prikkebeen, st. J Heinen 1.33.55. 2e race 1. Prikkebeen 1.45.50; 2. Braas- semermeer 1.56.05. Totaal uitslag: 1. Prikkebeen, 2. Braasse- mermeer. U-klasse, 5 deelnemers, le race: 1. Walta st. Vermaat 1.38.07; 2. Coppelstock, st. Sie- verts 1.39.22; 3. Benati II, st. B. Fenenga 1.39.33. 2e race: 1. Boekanier, st. A. Warners 1.42.18; 2. Coppelstock 1.42.48; 3. Walta 1.45.50. Totaal-uitslag: 1. Coppelstock, 2. Walta. Regenboogklasse: le race, 8 deelnemers: 1. Braassemermeer, st. H. Nathan 1.49 30; 2. Hollandia. st. C. van Staveren 1.51.18; 3. Lies II, St. P. Chleffer 1.55. 2e race: 1. Lies H 1.52.46; 2. Braassemer meer 1.53 44; 3. Warmelda, st. W. Bakker 1.56.47. Totaal-uitslag: 1. Braassemermeer; 2. Lies II en 3. Hollandia. D.-klasse, 3 deelnemers: 1. Amcarthina, st. Pieck. ber. tijd 1.52.02 2. Filo st. F. Los ber. tijd 1.58.18. Veensche booten. In deze klasse is de uitslag: 1. A. Elstgeest, 2. J. van Rhoon. 3. W Vesseur en 4. H. Hoogenboom. Na afloop werden de prijzen op de Jachthaven De Brasem uitgereikt, bij welke gelegenheid de Voorzitter den wensch uitsprak, dat er bij de volgende wedstrijden in dit seizoen een even bevre digende deelname mocht zijn GOLF. OM DEN CALORAMA-BEKER. De wedstrijd om den Calorama-wissel- beker gisteren gespeeld op de banen der Noordwij ksche Golfclub had tot resultaat: 1. J. Ruys (30) netto score 68; 2. R. de Gorter (22) netto 72. L- C. C. wint met 5 wickets. De Leidsche heeft gisteren in den Haag een goeden dag gehad. Zonder mr. Bliss en A. de Vrind nog wel sloeg zij V.U.C. op de tweede innings. V. U. C. begon met batten maar voor 38 hadden allen een beurt gehad- Ch. van Goor 615 en A. van Es 419 boekten mooie cijfers. Vermelding verdient het goede werk van P. Kantebeen als keeper en van zijn broer Leo die in het verre veld een paar pracht vangen deed. L.C.C. maakte hierna 59 runs: A van Es 18, Ch. van Goor 13, P. Kantebeen 6, van Schie 6, Burggraaf 5x, Mioch 4. G. Warburton bowlde 110, R. Kokosky 118, Hagendoorn 38, H. Warburton 4— 11. De tweede innings leverde VU.C. 54 runs op waarvan 9 Warburton 20 en Ha gendoorn 16 dubbele cijfers bereikten. Ch. van Goor 316. A. van Es 635. L.C.C. maakte de benoodigde runs voor het ver lies van vijf wickets. P. Kantebeen 16, A- van Es 7, Metsch 6 not uit. LAWN-TENNIS. S. O. S. I—LEIDEN I 5—2. Te Wassenaar ls de strijd gestreden, die nog geen beslissing in zake het kampioen schap gebracht heeft. Leiden moet nu in den laatsten. nog te spelen wedstrijd vier punten behalen om zeker te zijn van de eerste plaats. Heel groot was gisteren het voordeel om op eigen baan te spelen. Zij. die gewend waren op een zachte mulle baan, waren wel in hun element. Van onze stadgenoo ten speelden alleen mej. A. Moolenburgh en B. van Haaf ten zeer goede partijen. Bij de tegenstanders vielen vooral op Jacob- son en mej. T. Broese van Groenou, die beiden veel beloften voor de toekomst in hun spel hebben. Jammer was het ook voor Leiden dat Damsté in roeitraining is gegaan en niet meer mag -Delen De uitslagen der partijen waren: Heeren-enkelspel: J. A. JacobsonJ. Drijber 62. 64. J. M. Elink Schuurman- B. van Haaften 64 16 36. Dames enkelspel mej. T. Broese van Groenou-Mej. A. Moolenburgh 63, 86. Dames dubbelspel: Mei. T. Broese van Groenou en mej. S. Broese van Groenou- mej. A. Moolenburgh en mej. H. Boekwijt 3_6. 8—6. 6—4. Gemengd dubbelspel: Mej. T. Broese van Groenou en J. M. Elink Schuurman-mej. A. Moolenburgh en B. van Haaften 63. 36. 26. Mej. S. Broese van Groenou en J. A. Jacobson-mej. H. Boekwijt en H. J. de Koster 6—4 6—2, Heeren-dubbelspel: J. A. Jacobson en J. M Elink Schuurman-B. van Haaften en J. Drijber 60. 64. o Leiden n won met 61 van S.OB. II, en Lelden UI met 4—3 van Berg en Bal. DE FRANSCHE TENNISPROFS TE AMSTERDAM. Dc Hollanders stelden teleur. Tegen één uur was Suzanne Lenglen Za terdagmiddag weer op Schiphol uit Parijs gearriveerd. En. ofschoon 'smorgens de wolken nog gevaarlijk laag boven ons landje dreven, klaarde het tegen den mid dag op, zoodat de op Hemelvaart wegens de slechte weersomstandigheden gestaakte wedstrijd (na de single PlaaJan Goed- raad) m het D.D.V.-stadion thans kon worden voortgezet. Om drie uur precies (men had het Don derdag ontvangen lesje ter harte geno men) begon de partij EstrabeauWaas dorp.' De eerste set gaf een vrij eentonig base line-duel te zien. doch in de tweede set zette Estrabeau er wat meer vaart achter. Hij hield Waasdorp met zijn drives achter to het veld, om dan plotseling zijn tegen stander met- een drop-shot naar het net te lokken en vlak daarop hem weer met een,drive te passeeren. De Hollander liet zich steeds weer verrassen. In de derde set was er bij Estrabeau een inzinking waar te nemen en Waasdorp won met- 75 De vierde set werd tegelijk met het dub belspel gespeeld. Estrabeau won met 64. waardoor ook de geheele match voor den Franschman was. Intusschen was er tegen vier uur steeds meer publiek komen opdagen voor de clou van den middag. Ook thans kwam er echter een incident-. Het dubbelspel werd niet. zooals de an dere wedstrijd op de middenbaan. maar op de zijbaan bij de eeretribune gespeeld. Het gevolg was. dat het publiek van de Oostelijke, verst verwijderde tribune, zich in drommen naar de duurdere plaatsen op de zijtribune begaf. En daar het na ver zoek weigerde naar zijn plaats terug te gaan, sprak de fiscus een woordje mee en eischte bijbetaling. De wedstrijd werd ge staakt en kon pas na 10 minuten hervat worden. De double LenglenPlaa tegen Jan en Thijs Goedraad was. afgezien van het in cident. in ongeveer 25 minuten uitgespeeld. Lenglen-Plaa namen direct de leiding en behielden deze. De gebroeders kwamen zoo goed als niet „aan den bal". In de eerste set liep de score al dade lijk snel op. van lange rallies was vrijwel geen sprake Met 60 eindigde deze set. Ook in de eerste games van de tweede set was weinig verbetering in het spel der Gebr. Goedraad te bespeuren. Daarna scheen het inderdaad of Thijs eenigszins aan de harde drives en verradderlijke lobs gewend raakte, en de vierde game wisten de Hollanders zoowaar te winnen. Daarbij bleef het echter, zoodat de Franschen deze set met 6—1 wonnen. De derde set gaf hetzelfde spelbeeld te zien Resultaat 61. Bewonderenswaardig was het voetwerk van Suzanne, haar service was bijna man nelijk, ofschoon haar spel toch nimmer ziin gratie verloor. Plaa heeft zich een subliem double-spe- ler getoond. Vooral zijn nu en dan on houdbare service viel op. DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE PARIJS. De Hollandsche deelnemers geslagen. De Hollandsche deelnemer en deelneem sters werden in het enkelspel van gisteren bij de Fransche tenniskampioenschappen verslagen en zijn daarmede uitgeschakeld. Timmer streed een prachtigen strijd tegen den Tsjech Malecek en moest zich in de vijfden set geslagen geven, niet dan na harden strijd. Timmer verloor met 75, 26. 16. 64, 68. Mme Mathieu sloeg mevr. Dros Canters met 60. 62 vrii ge makkelijk. o OM DEN DAVIS-CUP. Te Washington heeft Ver. Staten reeds met 40 de leiding tegen Argentinië. DE INTERN. CLUB TEGEN CAMBRIDGE Volgens de „Tel." heeft de Intern. Club van Nederland in den wedstrijd tegen Cambridge met niet minder dan 173 verloren. WIELRENNEN. SWIFT. Gisteren werd er team-achtervolging ge reden welke op schitterende wijze werd gewonnen met 10 M. versch/i] door het team E. Sladek. Th. de Roode, en C. Ouwe hand van J. Rietbroek. R. v. Aard en J. Strijk. De 2de ploeg welke met 25 M. won, bestond uit de renners Chr. de Roode C Stafleu en Schuller. Verliezers waren het team W. Gros. J. Riethoven Azn en Kapaan. In de klassementwedstrijd werd er hard om de overwinning gestreden. Het liet zich aanzien dat R. van Aard met de overwinning zou gaan strijken, maar toen deze zich niet goed gevoelde gaf hij na het vierde klassement op. Th. de Roode zag kans om E. Sladek van zich af te schudden en won zoodoende de laatste klassementen en behaalde ook de eind overwinning. Uitslag A klasse: 1. Th. de Roode 17 p.; 2. E Sladek 19 p.: 3. R. v. Aard opgegeven. In de B-klasae werd er met elk klasse ment hard gestreden. C. Paats en J. Riet- broek gaven elkander niets toe. Eerstge noemde brak z'n stuur maar hij zette moedig door met de enkele stuurpen, en wist z'n 2de plaats te behouden. P. Coe- bergh. die zijn eersten wedstrijd reed. en zoodoende nog niet wist welke versnelling hij moest rijden, zat te laag Hij kon de ploeg wel met een klein verschil volgen, maa.r mee sprinten ging niet. Zoodoende reed hij alleen een zwaren wedstrijd. De uitslag is geworden: 1 J Rietbroek 19 p.; 2. C. Paats 26 p.: 3 J Strijk 33 p.: 4. C. Stafleu 37 p.; 5. Canaan 54 p.: 6 J. Riet hoven Azn.; 7. Chr de Roode 55 gelijk; 8. P. Coebersh 58 p.: 9 W. Gros: 10 C. Ouwe- hand. Zondag as. 1ste Pinksterdag een 50 K.M. rit om den wisselbeker welke R. v. Aard eenmaal gewonnen heeft. Ook J. v. Ruiten heeft één keer gewonnen maar hij kan deze niet verdedigen omdat hij een ongeluk heeft gekregen. De A-klassers rijden 50 K.M. e; voor de A- en B-klasse ieder een pij Graafmans rijdt, Woensdagavond te op de Rijswijksche baan. Om 6 un, trekken de leden vanaf de Ambacht* naar Rijswijk. J. Riethoven start Pinksterdag te Gouda in den kop;* strijd. RIETHOVEN TE GOUDA. Gisteren werden te Gouda weer tig wedstrijden verreden voor amateur, onafhankelijken. J. Riethoven (Leid die voor de Goudsche club startte zijn 2 ritten in de sprint op overtuig, wijze te winnen, respt. van F. Giezen Everstein, beiden van Hollandia. uit Haag. Ook de koppelwedstrijd werd gewonnen door het koppel Riethov de Zwart met 10 pnt. en een ronde v sprong op C. v. RijnBiesheuvel. 6 De overige koppels waren 2 tot 5 rot achter. Na afloop kreeg Riethoven een uitda. van Everstein (Den Haag) over 15 ror achtervolging, welke wedstrijd door Leidenaar met groot verschil gewor werd. Hij haalde zijn tegenstander 7'/- ronde al in. Tenslotte een woord den kleinen R. Riethoven, die startte een sprint voor nieuwelingen en zoo zijn beide ritten wist te winnen. Een k rige prestatie. RIJSWIJKSCHE BAAN. Op 2den Pinksterdag rijden te Rij- achter groote motoren: Georgetti Utal Faillard (Frankrijk), Krewer (Duf land), Grant (Engeland), Schlebaum Lorié (beiden Nederland). DE MATCH PIJNENBURG—PIET VAN KEMPEN, Wie is de beste renner? Op de wielerbaan te Helmond het gisteren wielerwedstrijden plaats ge' Voor deze wedstrijden stond, voorna lijk door het tegen elkander uitkomen Pijnenburg en Piet van Kempen, groote belangstelling. De uitsl luidden: Sprintwedstrijd over drie ronden: serie: 1. J. Pijnenburg; 2. Piet van K pen. (Tijd laatste ronde: 13 4/5 sec) 2e serie: 1. J. Pijnenburg (tijd las ronde 13 1/5 sec.) 2. Piet van Kern Totaal: 1. Pijnenburg; 2. van Kemp.' 80 K.M. koppel wedstrijd over 400 ion in 5 klassementen: 1- P. van Kempr Jan van Hout, 8 pnt., op één ronde I PijnenburgA. Braspenning, 10 pnt.. Kilian—H. Vöpel, 12 pnt., 4. D. Sme:. Hagelsteens, 18 pnt., 5. F. v. d. Broei Mets 19 pnt., 6. A- Küsster—J. Stup: pnt., 7, BockomMuller, 23 pnt. Ti P. van KempenJan van Hout, 1 min. 20 sec. Na deze match is mt nog even ver en weet men nog steed wie de beste renner is. MOTORSPORT. LEIDSCHE MOTOR-TOERING CLUB. Gisteren hield de L. M. T- C„ I stigd door goed weer den voorgerio Zeven-Provinciën-tocht. De deelname niet slecht te noemen. Er verschenen 17 leden, alle met duorijders of rijds aan den start, welke om pl.m. hall bij De Waag plaats had. Er werd gere over Haarlem naar Alkmaar, waai half uur gepauzeerd werd. Verder ging h langs het Noord-Hollandsche kanaai de Kooy, over Wieringen en den afsl dijk, naar Sneek. Hier was de tweede van een uur- Na den inwendigen men: versterkt te hebben werd over Heerenv en Steenwij k naar Meppel gereden, al de derde pauze benut werd om de tn te gebruiken. Van hier voerde de tocht ov Zwolle en de Veluwe naar Amersfoort v dc laatste rust van een half uur. De 1 ste 74 K.M. van hier af waren nu maar een stapje. De tocht had een zeer g animeerd verloop, terwijl door de lei volop werd genoten, allereerst van de n torsport en ten tweede van het nalu schoon welke deze tocht den rijder blei Alles bij elkaar genomen kan dc L.M.T. met genoegen op een zeer geslaagden d terugzien. In de loop van de volgen week heeft de uitreiking van de toerm aailles plaats- ij MOTORCLUB LEIDEN EN OMSTREKD' Gisteren heeft de Motorclub Leiden Omstreken een toertocht gemaakt na Middelburg. Deze rit is gereden als volgt: Leid" Dellt, Rotterdam, Dordrecht, Moe™' Roosendaal, Berg op Zoom, Goes, IM®1' burg. De terugtocht is ongeveer over de zeno plaatsen gereden aangezien dit wei® mooiste route was. In de eerste plaats deze rit over goede wegen en ten tvret^ was de omgeving mooi wat natuurscW" aangaat. Vooral het gedeelte Brabant was moeite waard. Er is door de deelnemers aan ne^j tocht dan ook weer veel genoten, zw van natuurschoon als van de verschuw' bezienswaardigheden in Zeeland. De stemming onder de leden was, zw* gewoonlijk zeer goed te nemen, blijkt dat de M. C. L. O. haar toertocni zoo weet te maken dat het werkeUJ> v ziertochten genoemd kunnen woroe" j tevens de motorrijder kan genieten zijn motorrijwiel. Op dezen toertocm dan ook de M. C. L. O., evenals op 6 met volle tevredenheid terugzien. Er kan nog worden medegedeeld 2den Pinksterdag door de M. C. n. ontspanningsrit wordt gereden na3i en omgeving. Ook zijn er nog in voorbereid) prestatierit en verschillende anden- tochten waaraan ook door niet lea worden deelgenomen.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 12