Humor uit het Buitenland. j LE1D3CH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 26 Mei Ij UIT DE OMSTREKEN. De brldge-speler, tot zijn redders: Een oogen blikje, kerel. Ik moet net een robber-bod spelen. (London Opinion) „Hallo, hallo iemand moet ons verbroken hebben." (London Opinion). Amerika na opheffing van het drankverbod. .Hier 1 Ja meneer, lekker bier of wettelijk bier. (Judge). 'v£% Dienstbode, die het voorzichtig wil zeggen: O, mevrouw, die bloemen hebben nu geen vaas meer. (Passing Show) Heeft bet water bij de overstrooroiog zóó hoog gestaan Vlsscher (die niet in zijn geluk kan gelooven)„Gerrit, Neen, ruim twee Meter legermaar ggjoof dat het bier me naar het hoofd is gestegen. .Alles goed en wel. maar wat mot ik met een drink- da' zek o» ,T „nrinn onininn» ar "PJ100? 1 met die lezingen over de noodzakelijkheid van bezul- I u-onaon upmionj. de( niemand et hg jhao I (Excelmoc). nlging." (Humorist), waterfilter 7" AALSMEER. Tragisch verdrinkingsgeval. Gisterenmiddag omstreeks half twee is in de Ringvaart nabij deze gemeente ver dronken de ongeveer 22-jarige De Boer, van Aalsmeerderdljk. De B. was met den heer R. en een tweetal kinderen van laatstgenoemde met een roeiboot aan het varen, in de nabijheid van de nieuwe primaire brug, toen zij door een motorboot werden overvaren. Het roeibootje zonk en de inzittenden geraakten te water R. en de kinderen konden gered worden, doch de B. verdween in de diepte. Het mocht aan een zoon van A. V. alhier gelukken den drenkeling, na eenlge keeren gedoken te hebben, boven te brengen, doch de levens geesten bleken reeds geweken te zijn. Dr. Bon, die inmiddels ter plaatse was, kon dan ook helaas slechts den dood consta- teeren. De verslagenheid in de buurtschap, waar dit zoo tragisch ongeluk plaats had, is groot. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus. Z. v. Zeger. Hart man en Elizabeth de Vlaming. Teraardebestelling van wijlen den heer A. v. d. Berg. Alhier had onder zeer groote belang stelling de teraardebestelling plaats van het oud-raadslid en eertijds wereldkam pioen hardrijder op de schaats wijlen de heer A. van den Berg. De nu overledene, dio een groote bekendheid had als vee- verloskundige bereikte den leeftijd van ruim 81 jaar. Nadat het stoffelijk overschot in de groeve was neergelaten, werd het woord gevoerd door den beer C. van der Knijff. Een zoon van den overledene dankte voor de belangstelling. HAARLEMMERMEER Leger des Heils. Gisteren werden te Hoofddorp op het Marktplein door het Leger des Heids twee openluchtmeetingen gehouden. Verschillen de sprekers voerden het woord, terwijl ter afwisseling liederen werden gezongen. Er was veel belangstelling. Veel gras. Door het groeizame weder is de stand der weilanden zoo gunstig geworden, dat er overvloed aan gras is, zoowel voor het vee als voor hooiwinning. De Chr. Landbouwwinterschool. Woensdagavond hield de vereeniging van oud-leerilngen van do Chr. Landbouw winterschool te Hoofddorp, in het gebouw der school aldaar haar jaarvergadering. Ten aanzien van het 10-jarig bestaan van deze vereeniging was besloten geen aparte feestelijke bijeenkomst te organiseeren, doch op de jaarvergadering bij het feit der herdenking stil te staan. Bij deze gelegenheid hield de heer Chr. v. d. Heuvel, lid van de Tweede Kamer, wonende te Heemstede en voorzitter der vereeniging een rede over „De economische positie van het platteland". Beroepen. Voor de vervulling van de predikants plaats hij de Geref. Kerk te Hoofddorp (vacature ds. Willemsc) is van het opge geven tweetal beroepen ds. R. Oosterhoff te Wanswerd. KATWIJK AAN ZEE. HET BADSEIZOEN GEOPEND! Nog geen druk strandbezoek - Geslaagde sport-attracties. Hemelvaartsdag: openingsdag van het badseizoen! De vlaggen der voornaamste natiën wapperden als van ouds aan de vlaggestokken op den Boulevard! De bad stoelen en houten strandtenten stonden op het strand, vele kiosken waren reeds geopend. Het strand had zijn zomersch aanzien herkregen, maar helaasde menschen ontbraken! Deze uitgaansdag leende zich niet voor een bezoek aan de zee. Het was frisch. de koele zeewind maakte huiverig, de lucht dreigde des morgens al met regen. Voor de vele zaken- menschen die verlangend naar dezen dag hadden uitgezien om iets extra's te ver dienen, was het een groote teleurstelling. De tram ondervond er eveneens de na- deelige gevolgen van. De ingelegde trams waren 's middags overbodig. Zoo betrekkelijk stil als het aan den zeekant was. des te drukker was het land waarts. Op het Quick Boys veld concen treerde zich veel publiek en wel voor de gymnastiekultvoering en den voetbalwed strijd. Aan de gymnastiekuitvoering namen deel ..Hercules" van Katwijk aan Zee on der leiding van den directeur P. van Dam en de vereeniging „Brunhilde" uit Leiden, waaraan leiding gaf mej. T. Steffelaar. Nadat allen zich in het gymnastiek lokaal achter „Casa Cara" verzameld had den, stelde de stoet, waarin de vaandels der beide vereenigingen werden meege dragen, zich op. Voorop ging de Katwijk- sche muziekvereeniging „U.N.I." onder leiding van den directeur P. A. Langmuur. Onder geleide van de politie, omstuwd door een groote menigte, onder het blazen van vroolijke marschen, ging 't door Bad- straat, Voorstraat. Dwarsstraat, School straat, Varkevisserstraat en Nieuwe- Duinweg naar het bekende terrein, waar velen al aanwezig waren. Hier werden door .Hercules" vrije- en orde-oefeningen uitgevoerd, begeleid door de Harmonie, die 'n groot succes hadden. Er werd gewerkt door alle afdeelingen aan de brug. waaronder de senioren met den heer Van Dam uitblonken. Bewonde ring trokken de krachttoeren aan het hooge rek. waarin de oudste leden schit terend uitblonken. De heer Van Dam liet ook ditmaal zien. dat hij een der beste turners van ons land is. Algemeene bewondering werd opgewekt door het werken van de Leidsche dames van „Brunhilde" te beginnen met de le nigheids-oefeningen. Hoe rhythmlsch werd alles onder leiding van mej. Steffe laar afgewerkt! Voorts zagen wij de de monstratieve oefeningen, die op den Bondsdag te Rotterdam met Pinksteren zullen worden verricht. Deze beloven een prachtig succes! Met springtafel-oefenin- gen en estafetteloopen eindigden de dames. Zoowel „Hercules" als „Brunhilde" komt voor het vele schoone een woord van dank toe. eveneens aan U.N.I. Nog voller werd het veld bij den wedstrijd Quick-Boys en Stormvogels! Nog nooit is een match hier door zoovelen bij gewoond! (Voor het verslag van dezen wedstrijd verwijzen wij naar de rubriek „Sport" - Red.). Toen de wedstrijd afgeloopen was, keer de men in dichte drommen huiswaarts. De regen dreef een ieder naar zijn wo ning! De hoop is nu gevestigd op een warme Pinksteren! Tentoonstelling „Chr. Katwijksche Naaischool." In betere conditie, wat het schoolge bouw betreft, dan twee jaar geleden, werd de tentoonstelling gehouden van 't werk der leerlingen van boevngenoemde school, aan wier hoofd de bekwame leidster mej. H. Z. v. d. Weerd staat. Al zijn de lokalen verruimd, het lievelingsideaal van het be stuur is een eigen school te hebben, daar nu ook nog het gebouw van de Vlsscherij- school gehuurd is. Bij de opening der tentoonstelling was het bestuur aanwezig, bestaande uit de dames: A. N. de Voogd, presidente; M. Parlevliet, secretaresse; P. A. Boosma, penningmeesteresse; A. B. Minnée-Meije- rlng, B. ParlevlietDonner, Chr. Kobus en M. v. d. Waay, Vele ouders, vooral moeders, waren aan wezig om het mooie werk van hun doch ters te bezien. Er vielen lingeries, baby- uitzetten, wieg-aankleedingen, japonnen, mantels en kinderjurken in allerlei kleu ren te bewonderen. Nog dienen de fraaie handwerken vermeld te worden. Ook het verstelwerk nam een belang rijke plaats in, evenals het prachtige kant werk. Het nut van deze school in weer in hooge mate bewezen! Nieuwe politie-uniformen. De politie verscheen gisteren voor het eerst in de nieuwe uniform! Gevolgd is het Engelsche soldaten model, herinne ringen aan de Tommies, die gedurende den wereldoorlog is ons land geïnterneerd waren, kwamen weer op. De hooge kraag van de jas is vervangen door een liggende, met open vest en laag wit boord met zwarte das. Het goed is vervaardigd uit zwart geribde stof. Deze nieuwe uniform kan een groote verbetering geacht worden! Werkwilligen naar IJmuiden. Onder politiegeleide zijn 2 transporten met werkwilligen naar IJmuiden overge bracht. Er bestaat voor het varen op de stoomtrawlers op het oogenblik nogal veel animo. In eenige dagen tijds zijn reeds 11 stoomtrawlers in de vaart gebracht. Te Den Haag zijn geslaagd voor het examen stuurman op zeil- en stoomzee- visschersvaartuigen de heer M. v. d. Zwam, S. Schaap en N. van Dijk, examen stuur man stoomzeevisschersvaartuigen de heer W. Guyt, allen alhier. Openbare telefooncellen zijn aan-e gebracht in de kiosk van den heer D. van Beelen op het strand, recht voor de Varkevisserstraat en in die van den heer D. Varkevisser over de Buitenwatering. Uit een groot aantal sollicitanten is de heer J. van Hasselt, architect alhier, benoemd tot hoofd van den dienst van bouw- en woningtoezicht te Den Helder. LISSE. GEMEENTERAAD. Belangrijke schoolkwesties. De Raad dezer gemeente hield een open bare zitting, waarin een groote agenda werd afgehandeld. Na opening door den burgemeester wer den de notulen gearresteerd. Als eerste punt kwam aan de orde het verzoek om over te gaan tot een later sluitingsuur van café's, uitgaande van den Ned. en R.K. Bonden van Restaurant-, Hotel- en Koffiehuishouders, n.l. om dit in den zomer te bepalen op 12 uur 's nachts. Er werden echter geen termen aanwe zig geacht om dit verzoek in te willigen. Het sluitingsuur in den zomer blijft dus bepaald op 11 uur 's avonds. B. en W. stellen den Raad voor om aan den heer H. Kingma, hoofd van de O. L. en U. L. School, eervol ontslag te verlee- nen als zoodanig, onder dankbetuiging van de vele diensten ln het belang van het onderwijs bewezen. De heer Kingma, die den pensioengerechtigden leeftijd heeft bereikt, heeft een verzoek daartoe inge diend Voorgesteld werd dit ontslag over eenkomstig het verzoek te verleenen met Ingang van 1 September a.s. Op dit verzoek werd welwillend beschikt. In verband met de wijziging van de L. O. wet 1920 en bij de wet van 30 Dec. 1932, is aan de openbare school dezer gemeente een leerkracht méér werkzaam dan waar van de gemeente vergoeding ontvangt van het Rijk. B. en W. stellen den Raad voor een leer kracht aan de openbare school te ont slaan, omdat het in de tegenwoordige tijdsomstandigheden voor de gemeente bezwaarlijk is, om een overtollige leer kracht voor rekening der gemeente te nemen. Voorgesteld wordt den heer W. van Ingen, die naar het aantal dienstjaren in de gemeente het eerst voor ontslag in aanmerking komt, met ingang van 1 Sep tember 1933 eervol ontslag te verleenen, welke dan op wachtgeld komt. Het ontslag wordt eerst met ingang van 1 September verleend, omdat het B. en W. gewenscht voorkomt om den gang van het onderwijs niet te verstoren, aangezien op dien da tum een reorganisatie van het onderwijs zal worden voorgesteld, welk punt straks nader zal worden toegelicht. Betreffende het ontslag van den heer W. van Ingen werd besloten, gezien de be sprekingen in de geheime zitting, een definitief besluit alsnog aan te houden. In de geheime zitting was ook tegen woordig de heer Baak uit Leiden, inspec teur van het Lager Onderwijs. B. en W. stellen den Raad voor om met ingang van 1 Sept. 1933 de openbare school voor U. L. O. op te heffen. In ver band mee de ontslagname van het hoofd dier school en de wijziging van de onder wijswet komt het B. en W. wenschelijk voor de openbare U.L.O. op te heffen, te meer daar er een reorganisatie van het lager onderwijs mede gepaard zal gaan. De openbare UL.O. School, tellende 13 leerlingen, komt geheel ten laste van de gemeente, omdat door het geringe aantal leerlingen geen vergoeding naar de jaar wedden van de leerkrachten wordt geno ten. Bovendien werd aan deze school door een leerkracht van de OL. School onder wijs gegeven aan de UL.O in sommige vakken, zoodat het noodzakelijk werd ge acht, om aan deze school een kweekeling met akte aan te stellen, die eveneens ten laste der gemeente kwam. Door de opheffing van de openbare U.L.O. school ln deze gemeente en door de op handen zijnde reorganisatie van het openbaar onderwijs alhier, is het mogelijk om de openbare school zoodanig te per- fectioneeren, dat daar goed anderwijs wordt gegeven, terwijl de kosten voor de gemeente belangrijk minder zullen worden dan met instandhouding van de afd. U.L.O. Voor de leerlingen, die het openbaar UL.O. wenschen blijven te volgen, stel len B. en W. den Raad voor een regeling aan te gaan met de gemeente Hillegom voor de toelating van leerlingen dezer ge meente tot de openbare school voor UL.O. in de gemeente Hillegom. De heer C. Schrama ls er van overtuigd, dat het onderwijs er zeker mede ge diend is. De burgemeester verzoekt den secretaris een schrijven voor te lezen van de ouder commissie der openbare school, waarin deze commissie er haar verwondering over uitspreekt dat een voorstel tot opheffing werd gepubliceerd, zonder overleg met de ouder-commissie. De commissie acht het voor de gemeente van belang dat de U. L. O. gehandhaafd blijft, en verzoekt daarom geen overhaast besluit te nemen doch dit uit te stellen, daar de ouders volgende week vergaderen, waarvan rapport zal worden gezonden. De voorzitter, de bezwaren kennend, is toch van meening dat het belang van het onderwijs inderdaad gediend wordt door opheffing der UL.O. en de leerlingen over te brengen op de openbare UL.O. te Hil legom waar het onderwijs dan goed gege ven kan worden met een voldoend aantal leerkrachten. De heer Verduyn vindt het jammer dat de U.L.O verdwijnt doch is tevens over tuigd van het belang van het beter onder wijs voor de kinderen. De burgemeester zegt, dat practisch slechts één leerkracht voor de UIq| met hulp van de onderwijzers der li, school, hetgeen na 1 Sept. ook nleti volgens de wet zal worden toegelaten, j heffing is verreweg het beste. De heer Kingma vraagt of in de t van vervoer, indien noodig, kan tegemoet gekomen, waarop de toox een bevestigend antwoord geeft. De heer Noorlandt vraagt of de ren der ouders tegen opheffing, mfc.f zaak gaan over het vervoer der leerï^ hetgeen eveneens wordt bevestigd De heer Langeveld wil nog een 4 wagen om de ouder-commissie rif hield te geven zich te doen hooren. De voorzitter heeft echter een d houd gehad met den voorzitter all secretaris van de ouder-commissie 4 voldoende op de hoogte met de bezr Bovendien, aldus de voorzitter, dl beleid in handen van den gemeentel en behoort dit niet tot de taak der ori| commissie. Ten slotte werd z. h. s. besloten tal heffing der openbare U.L.O. (Wordt vervol? OEGSTGEEST. De Rattenbestrijding. Dezer dagen is van Gemeentewegen» aanvang gemaakt met de rattenbestrijoal In verband hiermede werd Woenscl'eo™ in „Irene" een film-voorstelling ge?»1® waarbij de heer Bach, vertegenwoordig van het Bacteriologisch Laboratoria „Ratin" een toelichtende lezing heeft f houden. Onder de aanwezigen merkten wij Burgemeester van Gerrevink, f;r-3 Raadsleden, ds. Timmermans, de heer) v. d. Voet, oud Gemeente-opzichter.deb Rietveld Gemeente Opzichter es. Aan de uiteenzettingen van den hel Bach verleenden wij reeds meerdere ma» plaatsruimte. Tot slot had de vertooning plaats 1 de biologische film „De Rat". Waarbij M rattengevaar en de afdoende verdelgd» met „Ratin" werd weergegeven. Met ingang van 1 Juni a.s. is bebodj tot Commandant der Burgerwacht de na K. J. C. Beekman, oud-kapit«® Infanterie van het N.I.-Leger. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. P. Redert, Warmonden" 58, van Dordrecht: J. M. J. van Wo» Dorpsstraat 76, van Bloemendaal; A- li mans, pensionhoudster, Wijttenbachneg van Leiden; G. van der Steen, dienstbo Leidschestraatweg 1, van Leiden: t der Meer, 1.1. verpleegster, Endegeest Hoogezand; A. C. Klok, 1.1. verpleeg»" Endegeest, van Landsmeer: E. Matw dienstbode, Warmonderweg 10, van W' Vertrokken: T. A. D. van Egmond, Rijnsb.weg 105, naar Rijnsburg, Ge® terweg 36; M. C. de Wit, van Surnac' straat 24, naar den Haag, Stuivcsants' 137: J. Bom, fruitteler, van Rïjnsbu weg 74, naar Axel, Nieuwstraat u_ H. J. Trommel, van Leidschestraattee naar Utrecht, Goedcstraat 106: G. J- senburg, van Oranjelaan 2, naar Rijndijk, 24, Leiden. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna, d. van A. Fleur en M. J. van Mantgem. -• Ondertrouwd: W. J. Hasselbach, 4» ean L. H. Wittenrood, 26 jaar, te W" Het Jeugddienst-Comité in Herv. Kerk hoopt Zondagmorgen 10 uur in de Pauluskerk ae 101 ste nj dienst te houden. Deze dienst zal t schouwd als een herdenkingsdienst - zal voorgaan ds T. J. Jansen Scboo i met het onderwerp: Wat berei" met onze Jeugddiensten? -rr. Men zie de advertentie in dit

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14