rnpprcPOMnrNTiP ANEKDOTEN. isselientje, 't kleine vosje, Was een heel ondeugend ding, it alleen het was al avond! 't Warm en veilig hol uitging. isselienlje liep het bosch in. Bleef van schrik verlamd plots staan., at kwam onder d'oude eiken Daar voor grappig wezen aan? Een kabouter met een puntmuts! Nooit nog had de kleine vos Een kaboutertje gezien, want Zij mocht niet alleen in 'tbosch! Vosselientje ging aan 'tloopen, Viel op eens en brak een poot, Aan den and'ren kant der sloot? Dacht: Hoe kom ik ooit bij Moeder Puntmuts droeg haar fluks naar huis toe. Vosselientje dankte hem Vol berouw. Er klonken tranen Ook van pijn! in Lientje's stem. (Nadruk verboden). 'ooals ik jullie verleden week al heb teld. kan de kinderkrant deze week t op Donderdag verschijnen daar het i Hemelvaartsdag is. Deze week ver- ijnt de kinderkrant dus op Woensdag, i dag eerder, dus nu kan ik natuurlijk n lange correspondentie geven en geen roerige antwoorden op de brieven. Jle nieuwelingen weer van harte wei- li. Tot 11 iaar behoort men tot de klei en Iven weer als antwoord op zeer vele :ndelijke vragen, hoe het met mij gaat, ik jullie vertellen, dat ik met het mooie !r dagelijks in de lucht kom en als ik vooruit blijf gaan. ga ik over eenige (en naar buiten in Zeeland dat weten lie wel in Kloosterzande en dan gaan brieven daarheen en schrijf ik jullie M van daaruit. Ik zal het later wel edeelen als het zoo ver is. Iet waren verleden week 165 brieven, oteren en kleineren met elkaar, dus wat i massa ik vind het altijd aardig als zooveel liefhebberij is en dan wil ik wel extra werk voor doen. en v. d. Mark ik geniet erg als het oi weer is, dat ik weer uit mag. larjanna en Marius v. d Anker als het oi weer is. ga ik altijd wat rijden, wan en is te vermoeiend. De raadsels die ge- ékt zün. zal ik gebruiken, maar er zijn •1 bij, die er al hebben ingestaan, wie en Jan de Graaff wat een aardige at heeft Jan mij gestuurd ik vind heel (dig dat je die aan mij wou afstaan, wat hebben jullie weer je best gedaan, een lange gedichten ik was blij die zóó vroeg te krijgen want anders zou zeen tijd gehad hebben alles te lezen er op te antwoorden en nu kreeg ik al Vrijdagavond en dit schrijf ik nu lerdags ai. Heeft Arie al veel mooie iels? ^mie Haxteveld heb je verleden week brief apart over de post verzonden? Je irijot dat ik nu niet precies meer al die even weet, het waren er veel meer dan alles bij elkaar. Als ik dien van jou ('■'mg en de oplossingen waren goed, r' zou ik je natuurlijk hebben opge geven. ■e° Balje neen fietsen heb ik nooit ge- Jn maar ik geniet nu heel veel van ''en rijden, dat is heerlijk, beo Liebert nog wel gefeliciteerd hoor. ik vind dat je mooi papier hebt gekregen. Alle zusjes Prenen te zamen. ja jullie mogen wel wat inzenden. .Conny van Vliet hebben dat neefje en nichtje het Leidsch Dagblad, toch zeker niet hè. In Haarlem is toch ook wel een kinderkrant. Jo en Ticl van der Linden het is hier ook volop zomer, gisteren en vandaag zelfs heel erg warm. Mientje van Weeren ja ik miste je al een poos. In het begin der corresponden tie kan je lezen hoe het met mij gaat. July Franke hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag, je treft het dat het een vacantiedag is dat is dubbel aardig. Veel pleizier dien dag. Tine van der Star wat zal Suze blij zijn met haar hondje dat ze van je krijgt, en jjj zult het dan ook nog wel dikwijls zien als je bij Suze komt Ali de Blauw zoo kwamen de vriendin nen je vertellen dat je een prijs had, had je het niet durven denken? Ali van Weerden wat vervelend, hè, zoo dikwijls kiespijn Moet je ook naar den tandarts? Adé Pooi als je nu zoo hard moet wer ken voor je examen schrijf, dan maar geen brief bij de raadsels, enkel maar een groetje Hcnnie de l'Eeluse al weer uitvoering van de zangvereenigingik hoop dat je een prettigen avond hebt gehad. Drietal van Vliet jullie gaan zeker naar dezelfde zanguitvoering op Dinsdag waar over ik net antwoordde, ik zal jullie ook maar een vrooliiken avond wenschen. Wim Hoek nu het was al heel prettig dat alle andere vakken en cijfers goed waren gebleven. Marie Biesheuvel, zóó blij dat je geluk kig hebt geloot en waren je ouders ook zoo blij dan kan nu iedereen genieten van je prijs. Eie Oudshoorn prettigen verjaardag ge had? Aardig dat jullie nu geen brieven hebt geschreven nu ik zooveel minder tijd had. Jo van Helden je moet aan mij nooit de oplossingen van rebus of foutenzoekplaatje sturen. Je kunt al flink fietsen hoor. Drietal de Wit de anecdote zal ik plaat sen. Mooie rapoorciifers hoor ik begrijp dat ie er blli mee was. Jannie Neuteboom o was die brief zon der naam van iou? iammer hoor want nu kon ie niet meeloten verleden week, nu ik niet wist van wie de brief was. Marie Brokaar neen dat wordt te moei lijk als je al die letters door elkaar doet, dan kan men het niet raden. Marietje Laterveer die anecdote is wel wat al te laag en eigenlijk niet erg ge schikt voor een kinderkrant. Ali Varkevisser ik moet wel een en an der veranderen aan het raadsel voor ik het kan plaatsen. Beb Nieboer och wat iammer van die 2 witte muizen ik begrüD best dat jullie er veel SDijt van had. Dat zou heerlijk zijn als jullie later een hondie kon krijgen, daar heb je nog meer Diezier van dan van witte muizen. Houd maar moed dat je ook eens gelukkig zal loten. Ploon de Kort dank voor je briefje, al had je geen tijd voor de raadsels wou je mij toch even schrijven dat is aardig van je. Joke Kouw, hoe staat het met de hut die jullie maken, waar wordt die van ge maakt? en waar? Tineka Nuyt je doet pas kort mee dus je beurt kan nog best eens komen dat je gelukkig bent bit het loten. Ziezoo nu heb ik toch nog een lange correspondentie klaar gekregen al komt de kinderkrant een dag vroeger. Allen hartelijk gegroet door Mej A KOOPMANS VAN BOEKEREN. Den Haag, Van Beuningenstraat 42 Ingezonden door Co - r. Rosdorff. Vader (heel streng) „Waarom heb jij school moeten blijven? Piet". Piet: „Och vader, ik wist niet waar de Azoren lagen". Vader luistert maar half en denkt dus niet aan de Azoren de eilanden. Vader: „O was je weer slordig, voortaan moet je beter weten waar de dingen liggen, begrepen?" Ingezonden door Ahram v. d. Ouweelen. Pieters: „Zeg, hoe heet jij? heet je soms Jan Jones?" Kolenhandelaar: „Ja waarom vraag je dat?" Pieters: „Ach dan heb jij in de groote liefdadigheidsloterij een mud cokes ge trokken".

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 17