HUISVROUWEN VAN NEDERLAND! 4* Jaargang L=^ LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 23 Mei 1933 Derde Blad No. 22447 GEMEENTEZAKEN. ontslag. R cn W. stellen voor op verzoek eervol -tdag to verleenen aan den heer F. A. Withuizen als hoofd der o. l. School j.jntrel B. en aan mej. A. C. Boom als derwijzeres aan de o. l. School Paul - gerstraat A. kasgeldleening. 13 Februari J.l. werden B. en W. ge- arhtigd, om gedurende het 2e kwartaal 1033 met inbegrip van het in rekening- "urant bij de N.V. Bank voor Nederland- -he Gemeenten op te nemen bedrag, kas- eldleeningen aan te gaan tot een maxi- um van f. 1.000.000.—. Hoewel tot dusver geen kasgeldleening hoefde te worden aangegaan en ook geen elden in rekening-courant zijn opgeno men komt het B en W„ in verband met e gedurende het 3e kwartaal te doene talingen voor rente en aflossingen van eldleeningen, ondersteuning van werk- -zen enz., gewenscht voor, in dat tijd vak tot versterking van de kasmiddelen oor den gewonen dienst te kunnen over- 3Evénals over het 2e kwartaal, kan ook ver het 3e kwartaal het maximaal be- rag der kasgeldleeningen op f. 1.000.000, ■orden vastgesteld. een rechtsvordering. Eenigen tijd geleden werd door het mo orschip „3 Gebroeders II", eigendom van de N.V. Schiedamsch Goederenvervoer v.h. Gebr. de Vringer, de aan de gemeente oebehoorende Kraaierbrug aangevaren, aardoor schade ontstond, waarvan de herstellingskosten hebben bedragen jf. 324.38. Aangezien genoemde N.V. voor deze schade aansprakelijk is te stellen en 1 tot. dusverre niet bereid was haar ge- eel tc vergoeden, zal gemeld bedrag ans langs gerechtelijken weg moeten orden ingevorderd. hooge morschweg en zoeterwoudsche weg. 19 December 1932 werden voor de ver tering van den Hoogen Morschweg en en Zoeterwoudschenweg bedragen van nderscheidenlijk f. 16.000.en f. 8.000. schikbaar gesteld. Ter uitvoering van it besluit werd aan een negental daar- r in aanmerking komende wegenbouw- ~a's prijsopgave gevraagd voor het nbrengen van een gesloten wegdek op bovengenoemde wegen. Van de ingekomen aanbiedingen is naar eening van B. en W. het meest aanne- iijk die van de N.V. Moderne Wegen- aw, te Heerlen. Deze vennootschap biedt nl. aan voor bedrag van f. 9.628.wat betreft den en Morschweg en een bedrag van ■330.— voor den Zoeterwoudschweg, in 1 derhalve voor een bedrag van 14.958.—. te maken een wegdek, be nde uit twee lagen teerslakken, inge- t tot een totale dikte van 6 c.M. en gedekt met een laagje hoogovenslakken- -f. Na eenigen tijd wordt een opper- akte-behandeling met wegenteer toege- st. waarbij de teerlaag weer met een agje hoogovenslakkenstof wordt afge- ekt. Het gewone onderhoud blijft voorts "eéurende de eerste drie jaren voor reke- ing van de vennootschap. verhuring woningen etc. De bovenwoning Garenmarkt No. 6a is op 1 Mei j.l. door den gebruiker verlaten, ■oodat in de verhuring van dit boven in:- opnieuw moet worden voorzien. Ook omt weder voor verhuring in aanmei- ng het perceel Nieuwe Rijn No. 22a, waarin voor den duur der verbouwing van de H. B. S. voor Meisjes de concierge dier school werd gehuisvest en welke verbou wing tegen 1 October a.s. gereed zal zijn. Als gegadigden voor de huur van deze woningen hebben zich aangemeld onder- hcidenlijk Mevr. Wed. J. M. I. Ritman Herfst en A. Eradus, beiden alhier, die be reid zijn de woningen te huren tegen Prijzen van f. 500.— en f. 450. 16 Februari 1931 werd aan G. Willems, 'e Leiden, voor den tijd van 10 jaren, in gegaan 1 Januari 1931. het gedeelte grond en water langs den Haarlemmertrekvaart- weg en het Poelmeer, groot pl.m. 1150 M-\, verhuurd tegen den prijs van f. 90.— per laar. De strook grond langs het Poelmeer 15 destijds buiten de huur gehouden, ten einde de eigenaren van de ter plaatse aan wezige schuitenhuizen in de gelegenheid te stellen deze te bereiken. Aangezien de heer Willems daardoor steeds onvrij op zijn terrein is, heeft hij verzocht ook de strooken grond en water, samen groot pl.m 56 M2, te mogen huren. Daardoor zal n.l. de mogelijkheid worden SeoDend om ziin terrein af te sluiten. Tegen inwilliging van dit verzoek be staat. noch bij de Commissie van Fabri cage, noch bij B. en W. bezwaar. Het meest oostelijke schuitenhuis in het Poelmeer zal dan echter slechts te berei ken zijn over het door den heer Willems Sehuurde terrein, zoodat aan den eigenaar jan dat schuitenhuis (thans P. H. van wek (kosteloos overpad zal moeten worden verleend. De heer Willems kan zich zoowel met deze voorwaarde, als met de gevrahgde verhooging van den huurprijs tot f. 95. Per jaar vereenigen. DE VIER VOETBALVELDEN. In het voorstel tot beschikbaarstelling aJJ keiden voor het inrichten van eenige ddelen weiland in den Stadsuolder tot ™«balvelden, merkten B. en W. nog op, at de uitgifte van de terreinen aanhan- nf°u worden gemaakt. c.r® voetbalvereeniging ..Fides Pacta" is haivÜF voor de huur van de twee voet- liiü. n- Be'egen langs de spoorlijn 17Rnn ~T?00fdd°rP en de Zijl, groot nX'rf ,"A.. en de speeltuinvereeniging derrie i artier" voor de huur van het errvo n!?RS die spoorlijn gelegen terrein, len sl 1® H A. Belde vereenigingen wil- 3 v. den huren voor den tijd van Der u "en een huurprijs van f. 150. Het en per iaar. daaronVl"rc'e voetbalveld ware met een kleerih,,i„va", gemeentewege te plaatsen aan r lusteloos in gebruik te geven missie rLfc?i?sch Crisis-Comité (Subcom- besnoute? j keling en Ontspanning) voor ^*UnS door werkloozen. het voorstel kuipers. Bij de behandeling van de gemeente- begrooting voor het loopende jaar, werd het volgende voorstel van den heer Kul- pers aangenomen: „Ondergetcekendc stelt voor, B. en W. op te dragen, de noodige maatregelen te treffen, om aan het personeel van de zweminrichting „Rijn- en Schiekanaal" alsnog de ingehouden korting over 1932 uit te keeren, volgens raadsbesluit van 2 Mei en 6 Juli 1932. Alsdan te rekenen over de 22 weken, dat het personeel aan de zweminrichting dienst heeft gedaan". Met betrekking tot dit voorstel, dat het karaicter draagt van een motie, brengen B. en W. in herinnering, dat een korting 9P de wedden en loonen werd ingevoerd, in het algemeen bedragende -.4» over het gedeelte van de wedde of het loon boven een bedrag van f. 700.-. Voorts werd het College gemachtigd maatregelen te nemen tot invoering in de door hen aan te wijzen gevallen van een overeenkom- stige korting voor het personeel in dienst bij instellingen, in wier financiën geheel of gedeeltelijk door de gemeente wordt voorzien, alsmede om ter uitvoering van het raadsbesluit het noodige te verrichten, waaronder begrepen de beslissing van ge-' vallen, waarin de regeling niet mocht voorzien. Aan een en anjer gevolg gevende, be paalde het College o.m.. dat voor de be rekening van de korting op de week-, dag- en uurloonen ib.v. voor arbeidscon- tractanten), deze tot jaarloonen moeten woiden herleid, waarna de aftrek van f. 700 - plaats heeft. Deze alleszins logische regeling werd ook toegepast ten aanzien van de korting op de loonen van het personeel bij de zweminrichting „Rijn- en Schiekanaal". De heer Kuipers wenscht nu op het gedurende een gedeelte van het jaar ver diende loon in mindering te brengen den voor een vol jaar geldenden aftrek van f. 700,-. Het onlogische van dit denkbeeld springt dadelijk in het oog. Voor de berekening van de korting moet men toch óf het weekloon herleiden tot jaarloon óf den aftrek over een vol jaar omzetten in een aftrek per week; men kan immers niet met ongelijksoortige groot heden werken. De consequentie zou natuurlijk vorderen, dat de methode-Kuipers ook werd toe gepast voor het personeel bij de zwem inrichting ,X»e Zijl" en de andere seizoen arbeiders en verder voor alle personen, die met tusschenpoozen, zooals jaglooners. op arbeidsovereenkomst in dienn worden genomen, met het gevolg, dat deze cate gorieën practisch van korting werden vrij gesteld B. en W. kunnen niet aannemen dat dit de bedoeling van den voorsteller of van den Raad is. Zli vertrouwen dan ook. dat de Raad bij nader inzien ook van oordeel zal zijn. dat in het ohderhavige geval de korting op de juiste wijze plaats vond en dat dus aan den in de motie uitgedrukten wensch geen gevolg kan worden gegeven. VERBOUWING VAN KLOETEN. De heer S. B. van Kloeten heeft, vergun ning gevraagd- tot het bouwen van een winkelwoonhuis op het door slooping van het. bestaande pand vrijgekomen terrein op den hoek van de Breestraat en de Vrou- wensteeg. Blijkens de bij het verzoek overgelegde teekeningen zal de bij artikel 19 eerste en tweede alinea van de verordening op het bouwen en sloopen voorgeschreven maximum-hoogte voor een gebouw ter plaatse in dier voege worden overschre den, dat de aan den voorgevel aan te brengen zuil. breed pl.m. 1.40 M„ 80 c.M. en de ziigevel aan de Vrouwensteeg, over een lengte van 2 30 M.. 5.60 M. hooger zal worden opgetrokken, dan ingevolge ge noemde beoalingen geoorloofd is. B. en W. stellen voor daarvoor onthef fing te verleenen. DE SPANJAARDSBRUG. In het voorstel inzake de overdracht aan de provincie Zuid-Holland van den Zijldiik, de Zijl en de Spanjaardsbrug merkten B. en W. op. dat de provincie voor het aanleggen van den oprit naar de nieuw te maken Spanjaardsbrug aan den Leiderdorpschen kant ook de beschikking behoeft over de aan de gemeente behoo- rende voormalige tolpachterswoning aan den Ziildijk. De door de provincie te be talen koopsom behoort tot de kosten van de brugvernieuwing. waarin de gemeente een derde gedeelte, tot een maximum van f. 50.000 - biidraagt. Van Gedeputeerde Staten is inmiddels een verzoek ontvangen om het tolhuis met erf tegen den prijs van f. 6000.- te mogen koopen en om tevens in beheer en onder houd (eigendomsrechten op den weg heeft de gemeente niet) aan de provincie over te dragen 50 Meter weg op den Lagen Riindijk en 50 Meter oeververdediging langs dien wee. aansluitende aan de be staande brug Dit gedeelte weg met oever- verdediging moet verlegd en vernieuwd worden, om te dienen als oprit naar de nieuwe brug. STRAATAANLEG. In verband piet den bouw van een schoolgebouw met gymnastieklokaal aan de Potgieterlaan dienen de strooken voor straat bestemden grond, gezamenlijk groot pl.m. 665 vierk. M.. aan de gemeente te worden overgedragen, ten einde tot straat te worden aangelegd. Deze straataanleg zal urberaajd voor rekening van de RJC. Parochiale Jongens scholen onder RK. Parochiaal Kerkbe stuur. welke instelling de school c.a. doet bouwen, plaats hebben. Het komt B. en W. met de Commissie van Fabricage gewenscht voor. dat tege lijk met dien straataanleg het aanslui tende gedeelte van de Potgieterlaan tot aan de Zuidzijde van de Oltmansstraat, alsmede voor zooveel noodig, de laatst genoemde straat op de definitieve breedte worden gebracht Vermits laatstbedoeld gedeelte van de Potgieterlaan en 't aan te leggen gedeelte van de Oltmansstraat zich uitstrekken langs door de gemeente bouwrijp verkocht terrein komen de od f. 1800.- geraamde kosten van dien definitieven aanleg ten laste van de gemeente. GEM REINIGINGSDIENST. Voor het maken van een ruimeren toe gang tot het terrein van den Gemeente- liiken Reinigings- en Ontsmettingsdienst vamff de Hendrikstraat, heeft de gemeente de beschikking noodig over een gedeelte grond, groot pl.m. 9 vierk. M. De eigenaar van dit strookje grond, de heer J. Zand bergen, is bereid gevonden dit om niet af te staan, onder voorwaarde, dat de kosten van overdracht voor rekgnlng van de ge meente komen en dat op de nieuwe eigen- domsgrens door en voor rekening van de gemeente een draadgaas-afscheiding wordt gemaakt, gelijk aan de te verplaatsen af scheiding langs het terrein van de ge meente-reiniging; ook het onderhoud zal ten laste van de gemeente komen. Tegen overneming van het terreinge deelte op den aangegeven voet bestaat geen bezwaar. De kosten van overdracht enz. kunnen worden bestreden uit het bij raadsbesluit van 4 Juli 1932 toegestane crediet voor de reorganisatie van den Ge meentelijken Reinigings- en Ontsmettings dienst. Ten behoeve van het verplaatsen van de afscheiding langs het terrein van de ge meente-reiniging behoeft de gemeente mede de beschikking over een gedeelte van het perceel, sctie A, No. 1193, welk perceel bij den heer Zandbergen in ge-, bruik is. zonder dat dit gebruik geregeld is. Ter regeling van dezen toestand, is met den heer Zandbergen overeen gekomen, het niet-benoodigde gedeelte van dit per ceel, groot p].m. 435 vierk. M„ tot weder- cpzeggens aan hem ten gebruike af te staan tegen een jaarlijksche recognitie van f. 5.- en onder bepaling, dat door hem en op zijn kosten, voor afsluiting van den grond zal worden zorg gedragen. IN EXPLOITATIE BRENGEN VAN TERREIN. De N.V. Nationaal Grondbezit te 's Gra- venhage, heeft de medewerkingvan de gemeente gevraagd ten einde te geraken tot het in exploitatie brengen van haar terreinen, gelegen ten Oosten van de Drift straat en ten Westen van de Zijl, voor- zoover deze terreinen niet voor industrie terrein zijn bestemd. De gevraagde medewerking kan verleend worden, indien, overeenkomstig het be paalde in de verordening op den aanleg van straten en wegen: le. kosteloos en vrij van alle lasten aan. de gemeente in eigendom wordt overge dragen de voor straat enz. bestemde grond; 2e. ter nadere verrekening in de ge meentekas wordt gestort een bedrag van f. 68.013.—. Bij een uitzetting vanwege het kadaster ter plaatse is gebleken, dat het terrein der N.V. niet onmiddellijk zal grenzen aan de j door te trekken Atjehstraat, doch daar van door een strook gemeentegrond, ter grootte van 120 M2zal zijn gescheiden. De N.V. heeft verzocht haar deze strook grond te verkoopen. waartegen geen be zwaar bestaat. Als koopprijs kan worden aangehouden een bedrag van f. 2.25 per M2„ waarmede de N.V. zich kan veree nigen. Voorts heeft de N.V. verzocht van de gemeente te mogen koopen een strook grond, groot 546 M2., waardoor haar terreinen worden gescheiden van de even wijdig aan de Driftstraat geprojecteerde zijstraat van de /Atjehstraat. Ook hier tegen hebben B en W. geen bezwaar, mits daarvoor een prijs- .wordt betaald van f. 12.25 per M2. Echter achten zij het wenschelijk, dat de gemeente bij deze ge legenheid, ter afronding van haar eigen dommen in deze omgeving, in eigendom verkrijgt het aan de N.V. toebehoorende gedeelte bouwterrein, gelegen ten Noorden van de te verlengen Timorstraat. Dit ge deelte, groot 225 M2„ ware te ruilen tegen een gedeelte van gelijke oppervlakte van de vorengenoemde strook. De N.V. kan zich met een en ander eveneens véreenigen. Ten slotte verdient het aanbeveling, tegelijk met de uitvoering van den straat aanleg op de terreinen der N.V., over te gaan tot het bouwrijp maken van de aan grenzende gemeentegronden. De kouten hiervan worden geraamd op f. 18.300. in het geheel, welk bedrag komt ten laste van het Grondbedrijf. AANKOOP PERCEEL L'ANGEBRUG. De heer W. J. Batist Sr. heeft aan de gemeente voor den prijs van f.5250.te koop aangeboden het huis en erf aan de Langebrug No. 103, groot 108 M2. Aa.ikoop van dit perceel is voor de ge meente van belang met het oog op zijn ligging ten opzichte van het politiebureau, aangezien hierdoor een verbreeding van den achteruitgang van het bureau en een verbetering en een. verruiming van de woning van den concierge mogelijk wordt. Het pand behoort bij aankoop onmid dellijk te worden gesloopt. Met het oog op de toekomstige bebouwing van het vrij komende terrein dient voorts met den eigenaar van het aangrenzende perceel, Sectie G No. 1802, dat door dezen is afge broken en wordt herbouwd, een overeen komst te worden aangegaan, dat de zui delijke muur van diens gebouw een ge meenschappelijke muur zal zijn. Met den betrokken eigenaar is te dezer zake overeenstemming verkregen op dezen voet, dat de gemeente in de kosten van slooping van den bestaanden en den bouw van den nieuwen scheidingsmuur, welke kosten op f. 575.worden geraamd, voor de helft bijdraagt tot een maximum van f. 287.50. AANKOOP GROND. De heer J. J. Dingjan heeft zich bereid verklaard een terrein aan de P. J. Blok- straat groot 1490 M2. aan de gemeente te verkoopen tegen den prijs van f. 5.50 per M2. en de aangrenzende halve sloot, groot 80 M2„ om niet af te staan. De aankoop van den onderhavigen grond c.a. is voor de gemeente van belang met het oog op zijn ligging ten opzichte van de gemeentelijke terreinen op het Raam- land. Bovendien kan de P J. Blokstraat alsdan over een grootere lengte, n.l onge veer tot de Kernstraat ter volle breedte worden aangelegd, terwijl het maken van een beschoeiing met hek ter plaatse nog verder kan worien beperkt, hetgeen een besparing van f. 600.oplevert. ARBEIDERSWONINGBOUW. Het plan voor den bouw van gemeente wege van een aantal arbeiderswoningen op een terrein tusschen de Lusthoflaan en de Os- en Paardenlaan, h-eft een on derwerp gevormd van een langdurgie cor respondentie en van vele besprekingen tusschen de rijksautoriteiten en de ge meente. Aangezien in dien tijd de rente der RECLAME. 1298 Laat U door enielt centen niet weerhouden het leiirl vóór het onzekere te nemen. Blue Band fcoit slachu enkele centen per pakje meer dan andere, goedkoopere soorten - meer als Ge Blue Band koopt koopt Ge gelijktijdig de 011 p zekerheid dat de allerbeste grondstoffen en de allerfijnste roomboter voor de bereiding worden gebruikt. Die zekerheid ook voor wal de buitengewone hygiënische wijze ven bare ding aangaat, kunt Ge U verschaffen door een bezoek aan dw Blue Band-fabrieken te Rotterdam; deze toch staan steeds vow iedereen ter bezichtiging operu Koopt uitsluitend Blue Bend - dan houdt Ge alle onzekerheid en twijfel buiten de deur VERSCH GEKARND MEI 40°fr AltERfUNSIE ROOMBOTER ONDER RIJKSCONTROLE rijksvoorschotten hooger was dan die voor geldleenlngen op de particuliere markt, zou de gemeente ditmaal zelf In de bouw kosten voorzien en derhalve geen rijks voorschot aanvragen. De bouwkosten (zonder den grond) wer den geraamd op f. 11.— per M3.; hierbij kwamen dan nog de kosten van toezicht, teekenwerk en renteverlies. De grondkosten werden uitgetrokken op bijna f 11.— per M2.. welk bedrag den kostenden prijs vertegenwoordigde van den bouwrijpen grond, voor het onderwer- pelijke terrein als een op zich zelf staand perceel berekend. Verder uitgaande van een rentevoet van 4'/i7o, werden de huren als volgt geraamd 6 woningen voor groote gezinnen, type A, f. 6.51 per week, 6 woningen voor groote gezinnen, type B, f. 5.64 per week, 38 woningen voor gezinnen van normale grootte, type C. f. 5.per week, 6 woningen voor kleine gezinnen, type D, f. 4.68 per week. Voorzoover de woningen werden gebe zigd om de verdere ontruiming van onbe woonbaar verklaarde woningen te bevor deren konden deze huurprijzen worden verminderd met de rijks- en gemeente- bijdrage van ten hoogste f.75.per jaar en per woning voor de woningen voor groote gezinnen en van ten hoogste f. 50- per jaar en per woning voor de overige woningen. Tegen dit plan. dat in Augustus 1931 aan het oordeel van den toenmahgen Minister van Arbeid, Handei en Nijver heid werd onderworpen, nadat omtrent een overeenkomstig vroeger ontwerp reeds briefwisseling was gevoerd, bleken bij de Regeering met het oog op de huurprijzen overwegende bezwaren te bestaan De huren waren te hoog. Hetzelfde be zwaar bleef ook ten aanzien van een 2de plan. betreffende den bouw van 12 grootere en 42 normale woningen. (De 12 grootere woningen hebben 2 slaapkamers meeri. Vermits echter verdere bezuiniging op het bouwplan zelf uitgesloten was. werd naar een andere mogelijkheid gezocht, om tot de noodzakelijke verlaging van de kostprijshuur te geraken. Het bleek nog mogelijk de grondkosten. die laatstelijk waren becijferd op f. 10.32 per M2., in be langrijke mate te verlagen, door niet te rekenen met de kosten van het onder havige terrein als een afzonderlijk geheel, doch door den gemiddelden prijs per M2. bouwrijpen grond van het geheele com plex gemeentegronden in de desbetref fende omgeving aan te houden. Als gemid delde prijs voor 't eigenlijke bouwterrein (bouwrijp, zonder renteverlies) wordt dan f. 7.25 per M2. verkregen. Voor de bouw kosten nader een prijs van f. 9.75 per M3. aannemende, bedroeg de kostpriishuur. bij een rentevoet van 5 f. 4.83 voor de normale woningen en f. 5.56 voor de groote woningen. Op dezen voet kon het gewijzigde bouw plan eindelijk de instemming van den Minister van Binnenlandsche Zaken ver werven. De Commissie van Fabricage kan in meerderheid zich met het nieuwe plan vereenigen. Ook de Gezondheidscommis sie ging er mede accoord. Inmiddels had het College zich nader tot den Minister van Binnenlandsche Zaken gewend met het verzoek om de rente van het voorschot lager dan 5 te stellen. De Minister antwoordde, dat de vraag, of tot verlaging van den rentevoet van woningwetvoorschotten kan worden overgegaan, opnieuw in onderzoek is ge nomen. doch dat eenige positieve mede- deeling terzake nog niet kon worden ge daan. Aangezien hieromtrent ook thans nog geen definitief bericht ls ontvangen, achten B. en W. het wenschelijk, dat de Raad inzake de financiering een tweeledig besluit neemt, n.l. dekking van dc bouw kosten uit een door de gemeente zelf aan te gane leening óf bouw met rljksvoor- schot. Al naar gelang van de beslissing van den Minister en den toestand op de kapitaalmarkt kan dan te zijner tijd worden gehandeld. Het bouwvoorschot bedraagt f. 144.700, het grondvoorschot f. 32.700. Voor straataanleg, rioleering, enz. is een crediet benoodigd van f. 33.000. Hieronder ls een bedrag van plm. f. 17.500 begrepen voor werken, die niet rechtstreeks op den woningbouw betrekking hebben. De te ver lengen gedeelten Nassaustraat en Lusthof laan worden, hoewel slechts aan één zijde wordt gebouwd, reeds op de volle breedte aangelegd. Voorts moet in de Lusthoflaan een riool op paalfundeering en op belang rijk grootere diepte, dan normaal, worden gemaakt, zooals ook is geschied in het reeds aangelegde gedeelte van de Lusthof laan. aansluitende aan den Heerensingel. Dit bedrag van f. 17.500 kan niet ten laste van de grondexploitatie komen en blijft dus ton laste van den algemeenen dienst der gemeente; het restant ad f. 15 500 be treft het bouwrijp maken van grond en komt derhalve ten laste van het Grond bedrijf. Dit bedrjjf moet bovendien aan de ge meente betalen den omslag va" .150 per M2. bouwrijpen grond of ln totaal rond f. 6760, doch ontvangt daartegenover ten Jaste van het woningbouwplan f. 32.700, wegens beschikbaarstelling van bouwrijpen grond. Voorshands is in den begrotings staat voor de dekking van de kapitaals uitgaven de post geldleening verhoogd; in dien de gemeente den bouw niet uit lee- r.ing mocht bestrijden, moet later uiter aard rijksvoorschot in de olaats daarvan treden. LEIDSCIIE DUINWATER MIJ. In aansluiting aan de inlichtingen, die de wethouder van financiën in de raads vergadering van 17 Februari 1933 gaf om trent het verloop van zaken bij de voor bereiding van dc wijziging der statuten van de N.V. Leidsche Duinwater Maat schappij, deelen B. en W. mede. dat de behandeling thans zoover ls gevorderd, dat de wijziging aanhangig kan worden ge maakt. De herziening beoogt in de eerste plaafc; het aantal commissarissen uit te breiden van 3 tot 5. ten einde gelijk de wethou der van financiën in de genoemde raads vergadering mededeelde, in deze aan de uitgesproken wenschen van den Raad te gemoet te komen. In verband met de be palingen van de concessie zal van deze commissarissen evenals tot nog toe één als gemeentelijke commi..,aris. door den Raad worden benoemd; de 4 andere com missarissen. onder wie de commissarls- voorztter zullen worden benoemd door de vergadering van aandeelhouders. De bepaling dat de gemeentelijke com missaris voorzitter ls van het College van Commissarissen, vervalt, aangezien het de bedoeling is. dat het lid van het College dat tot Commissaris wordt benoemd het voorzitterschap bekleedt Deze uitbreiding van het aantal commis sarissen maakt tevens wijziging noodig van genoemde regeling, voor zooveel betreft de aanwijzing van candidaten voor de door aandeelhouders te benoemen commissa rissen Thans dient te worden bepaald dat de stemmen zullen worden uitgebracht voor den commissaris-voorzitter op eer. candidaat aan te wijzen door en uit het Co.lege van B. en W. en voor de drie ove rige commissarissen op candidaten aan te wijzen door dien Raad, die vrij blijft een

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9