(SCH DAGBLAD Tweede Blad Dinsdag 23 Mei 1933 JU DE OMSTREKEN. benthuizen. noordwijk binnen. katwijk. |katwijk aan den rijn. katwijk aan zee. fis Puntje bij Paaltje komt totBAALBERGEN Linoleums Tapijten Meubelen Bedden Dekens [oorstraat 43, Katwijk aan Zee, noordwijk. noordwijk aan zee. oegstgeest Zilveren jubileum. rijnsburg. stompwijk. veur. Burgerlijke stand. veur—leidschendam. voorhout. warmond. wassenaar. zevenhoven. zoeterwoude. boskoop De Bad- en Zweminrichting. UIT DE RIJNSTREEK. alphen. hazerswoude. noorden. Burgerlijke Stand. .rbden: Arie van den Berg, 81 jaar. van Claslna v. d. Mast. ■en Hillegonda Margaretha, d. v. Adrianus rakker en Willemljntje HAARLEMMERMEER. f jasvooniening in Zwanenburg. voorbereidende werkzaamheden voor ^voorziening in het dorp Zwanenburg zijn thans zoover gevorderd, dat inet leggen van de hootdbuisleidingen Lng een aanvang zal worden gemaakt. uitvoering van het werk is opge ien aan den aannemer P. H. van Essen falfweg- De super-primaire weg. verband met den aanleg van den Lprimairen weg Amsterdam—Rotter- kan worden medegedeeld dat weder «edeelte van het grondwerk voor .1 grooten verkeersweg is aanbesteed fel het gedeelte over een afstand van gelegen tusschen Vijfhuizerweg en lebroekerweg. J Mej. G, W. A. Stammers, afkomstig ILooien en sedert April 1931 hoofd |de reeds meer dan 6J jaren bestaande lelr.i Sophia-bewaarschool te Abbenes [er aan welke school de naam van j. P. Heije onafscheidelijk verbonden heeft als zoodanig eervol ontslag vraagd. Door B. en W. is toestemming ver leend tot het houden van een collecte tn onze gemeente aan de vereeniging tot werkverschafiing aan hulpbehoevende blin den te Amsterdam in Mei of juni van dit jaar, aan het bestuur van het Santos fonds van den R.K. Middenstand op Hemelvaartsdag en aan het bestuur der stichting „Hoenderloo" te Apeldoorn. tijdelijk agent van politie, ge durende de zomermaanden werden benoemd de heeren: S. A. M. Dietvorst te Bergen op Zoom en C. J. M. van Gils te Cuyk. Gevonden voorwerpen. Een klein sleuteltje aan een touwtje, een witte fox- terrier, een bruine lederen riem, een blauwe kindermuts. Inlichlingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt des Woensdag en des Zaterdags van 12—1 uur n.m. ten Politiebureele te Noordwijk-B. De lieer V. te Rijnsburg deed bij de poliJe aangifte dat van zijn, onder de gemeen e Noordwijk gelegen land, een hoeveelheid tulpen bij den bol ziin af geknapt, terwijl er verscheidene bollen vertrapt zijn. Loop der Bevolking. Irtrokken: A. P. Noort, naar Ainster- T Amstellaan 93, II; J. Vooijs, naar b .urg, B.oek.aan 28; P. J. Viiegent- naar Rijnsburg, Koestraat 4; H. J. I en gezin, naar Den Haag, Cartesius- jrsslraat 7; H. M. F. v. d. Voort, naar Biest 15; J. P. B. Schreijen naar iken, Hoogciuts 61; P. A. A. Bozet, Heerlerheide, Beerdalsweg 64; J. J. I Breukel, naar Nijmegen, Parkweg 34; L Berkelaar, naar Wychen, B. 304; Jong, naar Moercapeile, Achterweg K G. v. h. Kaar, naar Winterswijk, kmcheweg 31G. B. v. d. Male, naar lerkerk, B. 233 k; A. Minnee, naar to naar Waardstraat 65; A Rljkinans- Daar Leiden, Rijnsb.weg 161; A. v. n, naar Wassenaar, Lange Kerk- gd: W. Patz, Bruggestraat 2; t.ip. Louwestraat 39; A. C. Treur, diikstraat 12; J. M. v. d. Linde, Pierstraat 40; S. Bakhuijzen en gez., hsserslraat 134; J. v. d. Hoonaard en knoote, Nizuwsteeg 15; J. Kromhout, 1 Malefljtstraat 21; J. E'en en gézin, instraat 13; H. v. d. Kwaak, Duin- E. Smits, Tarbotstraat 16; j. v. d. pen en gezin, Varkevisserstraat 263; Nieuwenhuizen en gezin, Varkevis- fraat 30; J. J. Koldewijn, Zuidstraat I Wed. Joiy-Bottema en gerin, Varke- grstraat 12; K. Hoek, 3e Kanaalstraat de Winter, Tramstraat 1 e. r De collecte ten bate van aankoop van «e instrumenten, gehouden bij de 'kale rondwandeling der Mondharmo- [rereeniging alhier, bracht f. 60.30 op. Officieele opening Badseizoen. lp Donderdag 25 Mei a.s., Hemelvaarts- I- zal het Badseizoen ofiicieel voor Jpend verklaard zijn. ■Geslaagd voor het examen bouwkundig rditer B.N.A. de heer G. de Regt alhier. èn in kwaliteit èn in prijs enz. enz. 9762 De Strandtarieven. fedj'iT'i vernemen, zijn door B en W. wvnüï". d.c tarieven voor het seizoen f»oor H e'en en tenten op het strand 2i.n zet aden, Zijn wij wel inge.icbt ■zo er verschillende wijzigingen in ■lar ,n vergeleken bij het vorige P^Bgen in voor het publiek I De Bevolking. pksfek '1C' Centraal Bureau voor de foor on,„ ls thans het bevolkingscijfer iaar nii®?m?en'e °P: Januari van oners 5fSaeel vastgesteld op 1C893 in- mannen en 5802 vrouwen. BRAND IN HOTELKAMER. De gast sliep rustig door. Hedennacht te 13/« uur ontdekte een controleur van den Noordwijksche Nacht- veiligheidsdienst, dat een slaapkamer in brand stond. Terwijl de bewoner dezer kamer rusdg te bed lag waren bed, ledi kant en nauitaastje reeds een prooi der vlammen. Door het snel en nandelend op treden van dezen cont.oleur is zeker erger voorkomen en de bewoner van een ver stikkingsdood gered. De controleur wekte directe de be be woners belde poiije en brandweer op, die spoedig ter plaatse waren. Daar echter de brand inmiddels met een snelblusch- apparaat was gebluscht, behoelde de brandweer geen dienst te doen. Als ver moedelijke oorzaak werd genoemd een brandende sigaret Vergadering Noordw. Reddingsbrigade. De Noordwijksche Reddingsbrigade ver gaderde in Hotel „Centraal de opkomst was niet onbevredigend, doch gezien de belangrijkheid der agenda had zij beter kunnen zijn. De voorzitter, dr. Hermamdes, opende met een woord van welkom, waarna de 2e secretaris, de heer v. d. Wil- lik, de notulen voorlas welke onveranderd onder dank werden goedgekeurd. Door den len secr., den heer B. de Groot, werd thans ter tafel gebracht de ontvangen en uitgegane correspondentie; van de aid. Bloemendaal was een verzoek ingekomen om deel te nemen aan de door deze afd. te organiseeren Kustwachtdemonstratie. In principe is door het bestuur reeds toe zegging gedaan tot deelname met dien verstande dat er met genoemde afd. een regeling zal worden getrofien over de eventueel te maken onkosten. Naar aan leiding van de op de vorige vergadering geopperde wenschelijkheid, om nog en kele sleutels aan te schaffen voor de sein- toestellen. was de secretaris in correspon dentie getreden met de Seintoeslellen- fabriek welke echter niet aan het ver langen kon voldoen, zoodat nadien deze functionaris een 4-tal sleutels bij de P.T.T. heeft aangekocht, die op de ver gadering aanwezig waren. Vervolgens was naar aanleiding der agenda van de jaar- verg. van den Bond tot redding van Dren kelingen een protescschrijveii verzonden, waarij afkeuring werd uitgesproken over de persoonlijke aanval ten opzichte van den afd voorzitter, en dat als protest deze jaarvergadering iriet zal worden bijge woond. Inzake deelname aan de ultge- schreven wedstrijden in Stokerbal, moest thans worden medegedeeld, dat deze we gens onvoldoende deelname, geen door gang kunnen vinden; de reeds gedane in- schrijving Komt dus te vervallen. Aan de Maatschappij tot redding van drenkelin gen ls weder een verzoek gericht voor sub sidie in aanmerking te komen, teneinde hierdoor het werken der Brigade zoo actief mogelijk houden. Hierop was een goed gunstig bericht ingekomen en werd een subsidie van f. 100.- toegezegd. Voor deze toe zegging is door het bestuur een dank schrijven verzonden. Nog was aan deze Mij. een vragenlijst gezonden over de uitkee- ringen der levensverzekering, t. z. t. zal het antwoord hierop de leden bekend worden gemaakt. Ter gelegnheid der onderschei ding van mr. de Vries Fyens tot Rid.,ei in I de orde van der. Ned. Leeuw, was door de I afd een gelukstelegram gezonden, waarop een dankschrijven was binnengekomen. Punt 4 der agenda was bespreking rege ling der Verzekeringskas; de vorige vergadering had men puntsgewijze de artikelen van dc statuten en het Hulsh. Reglement, behandeld en aangenomen behoudens art. van het H. R waarvan de le alinea als volgt luidde. Door het be- stuui kunnen schadevergoedingen worden toegekend aan werkende leden die in dienst der Brigade schade bekomen en wier ris® op dit gebied niet elders ge dekt is door het bestuur werd thans vooi- gestkd' dew alinea als volgt te wijzigen: Door het bestuur kan te zijner beoordee lt ncT schade v igording worden toegekend aan de leden die in dienst der Brigade schade bekomen. De heer v. Wijk kan zon der meer met deze wijziging niet aceoord eaan en had liever wegens het delicate 3ë£ kwestie een en ander meer posWei omschreven gezien in het H. Kegi. ue voot zitter argumenteerde nog nader het be- sluu rsvjostel de nadruk er op leggend dat In deze geen vormen konden^o^n I ^'en'bStuur moch^steUen, dat ill leder geval objectiel zouden behande len waar gein tegen-voorstellen werden need end weid dit bestuursvoorstel z. h. i st aangenomen .vaar thans alle artikelen i z>1n aangenomen werden de statuten en h Reg: in zijn gewijzigden vorm van I kracht verklaard. I Door het bestuur waren besprekingen geopend met het zemeente-bestuur van I Sassenheim om als Brigade dit jaar weder te kunnen zwemmen in het bassin aldaar; dit verzoek zal Woensdag as. In een ver gadering van B. en W. worden behandeld: dan zal de badprijs worden vastgesteld voor dc Noordwijksche Brigade. Inzake de vraag of er eenlg gevaar kan bestaan In het bassin voor de ziekte van Well. Is door den badmeester positief ontkennend ge antwoord daar er geen ratten In het bes sin zijn. Waar dezen winter weinig ge oefend is in het zwemmen, gingen er stemmen op spoedig te beginnen. Besloten werd dat Dinsdag 30 Mei te Sassenheim de eerste oefening zal gehouden worden, de deelnemers gaan per fiets, vertrek des avonds 7 uur vanaf de hoek Molenstraat- WiLhelmlnastraat; voor de volgende oefe nineen zal er weder per autobus gereisd worden, hetgeen dc leden nog nader be kend zal worden gemaakt. Voor de te ma ken reiskosten wordt maximaal f. 100 uit de kas beschikbaar gesteld. Met algeme.ne stemmen werd nog aangenomen dat tij dens bet zwemmen te Sassenheim de le den zullen worden verplicht V» uur te oefenen. Tevens werd ook besloten dat dit jaar wed', des Zaterdagmiddags op het vrije strand in de Noord in zee geoefend zal worden door de zwemmers. De samenstelling der strandwacht kwam in stand, doordat zich hiervoor een 20-tal leden opgaven Vervolgens werd aan den heer J. v. d. Niet opdracht gegeven de ge- heele leiding over boot en vlet der Bri gade op zich te nemen, zoodat in het ver volg zonder diens toestemming de boot niet in zee mag. en hem tevens te mach tigen bij eventueele hulpverleening de boot te doen bemannen. Ter zijner beoor deeling echter met inachtneming dat voor zoover zij aanwezic en bekwoam zijn, de leden der roetbloee de voorkeur genieten. Een en ander werd door den heer v. d. Niet welwillend op zich genomen. Bespre king Pronagandaavond en 12'/i-jarig be staan werd samengevat en het bestuur ge machtigd enkele plannen uit te werken. In de rondvraag kwam de heer v. Wijk nogmaals op art. 18 terug waarop de voorz. aanraadde om op een e.v. vergade ring dit reeds vastgestelde artikel door een afgerond voorstel alsnog te doen wij zigen. Hierop werd onder dank voor de aange name besprekingen deze bijeenkomst ge sloten. Den len Juni a.s. zal het 25 jaar ge- lenen zijn dat de heer G. Kok, thans commies, werd benoemd tot ambtenaar ter secretarie alhier. In de vacature, ontstaan door het verleende eervol ontslag aan mej. J. J. C. van Griethuijsen als Hoofd-Commies ter secretarie, is als zoodanig benoemd de heer J. de Visser te Voorburg. Brand in houten schuur. Vermoedelijk door het in brand ge raken van een waschtornuis, ontstond gisteren brand in een houten schuur van B. S. aan de Vliet alhier. Eenige spuitgasten waren spoedig met de inoiorspuit aanwezig. Thans bleek echter weder de noodzaak om steeds te blijven oefenen, omdat door tijdig ingrijpen thans nog uitbreiding voorkomen kon worden. Burgerlijke Stand Bevallen: J. Luk geb. Jansen, Z. J. B. v. Logchem geb. v. d. Helm, D. A. M. de Bruin, geb. Riemenschneider, Z. Ondertrouwd: G. P. Th. de Heer en C. M. E. v. dMeer. Getrouwd: G. M. v. Mill en J. A. Blom; C. M. Koetsier en M. Binnendijk. Overleden: P. A. Th. v. d. Geest, vr. 7 maanden. Bevallen: J. C. v. Bohemen geb. Jur- gens, D. Ondertrouwd: F. v. Leeuwen en M. Doby; N. J. de Groot en P. M. v. d. Togt; H. M. Lelieveld en A. C. Nieuwland; P. Oosterlee en C. M. Huisman. Getrouwd: W. J. M". Nieuwland en J. J. Bergmans. Overleden: J. Goemans, m. 81 jaar, Geslaagd voor het examen bouwkundig opzichter B N.A. de heer G. de Regt ulhier. De collecten der Kerkvoogdij van de Ned. Herv. Kerk hebben over April j.l. opgebracht f. 186.12, o Kerkelijke Bevolking. Volgens de in 1930 gehouden volkstel ling bedraagt het aantal inwoners dezer gemeente naar de kerkelijke gezindten: Ned. Hervormd m. 172, vrr. 188; Waalsch Hervormd m. 172, vr. 1Remonstrant m. 2; Evang. Lutersch m. 1; Geref. Kerken m. 59. vr. 49: Roomsch Katholiek m. 1541, vr. 1167: Andere vr. 4; geen m. 6, vr. 6. Totaal m. 1781, vr. 1415. Kinderclub „Dc Spreeuwen". Door de leiders van dc kinderclub „de Spreeuwen" was ten huize van mevr Dijkhuis een tentoonstelling georgamseeid van wilde bloemen en planten door de kinderen zeit bijeengebracht. Het aantal planten was zeer groot en alleszins be zienswaardig Deze club, die op neutralen grondslag staat, stelt zich ten doel de kinderen met de natuur in aanraking te brengen, en ben daarvoor liefde in te prenten Belangeloos leider van deze club is de heer M. Huijsman. Woningbouwverecniging Warmunda. Door de heeren mgr. H. J. M. Tasldn, P. H. Romeijn, C. O. do Vroomen en C. M. van Stijn Sr. is aan B. en W. eervol ontslag verzocht als leden der woning stichting „Warmunda", welk ontslag aan hen is verleend. In de vacatures is voor zien door de benoeming van de heeren Alb. Oudshoorn, C. Zwetsloot, J. Heitlager en C. Breedijk, die allen hunne benoe- j ming hebben aanvaard. Werkverruiming. Waar de door deze gemeente aangegane geidleening van f. 55.00J door Geil. S aten dezer provincie is goedgekeurd, kan niet de werkzaamheden, die niet deze leening verband hielden, worden begonnen zoo'at er gelukkig weer heel wat werk in het verschiet is. EEN INTERESSANTE VOORJAARS- MARKT. Velerlei attracties. Door het Bestuur van de Vrouwenvereni ging tot bevordering van het geestelijk en "sociaal leven, waarvan mevr. Eernst- man-Steghers presidente is, werd een voorjaarsmarkt ingericht, w.lke hedenmid dag door haar met een toespraak is ge opend, waarna koorzang volgde. Deze interessante „voorjaarsmarkt", die door talrijke att/acli.s wordt opge'uisterd, kwam dank zij veler medewerking tot stand en is ingericht in het voor het goede doel volkomen be'ang'oos afges ane Huizo Selvetta. 't Ziet er nier nu buitengewoon aanlokkelijk uit. De villa met serres en terrassen is omgetooverd in een gezellig Openluchtrestau ant, waar talrijke verkoop sters kunstzinnige en smaakvolle artikelen ten bate van het goede doel aanbieden. Dc „stands" zijn ondergebracht in de ruime villa-kamers; er is een artistieke kunstkamer, een bloemenkamcr en een kraamkamer, waar een ouderwetsche baker troont, getooid in bet zwart en inet een plooimuts. Niet te vergeten de wonderbaby die onder haar rokken een serie loten verbergt. Er is nog veel meer: wij denken aan de handwerkenkamer, de vredeskamer, een literatuurkamer, een snoepkamer enz. Alles even bekoorlijk ingericht. Beneden een fraaie theesalon, een warong en een Indisch restauiant, waar dames in sarong en kabaai rondgaan, 's Avonds is er con cert, muziek, cabaret in apart zaaltje en hier kan men dan genieten van de presta ties van verschillende bekende kunstena ressen en kunstenaars. Ongetwijfeld zullen velen opgaan naar dezen smakelijken bazar, die zooveel biedt! Dc „markt" is te bereiken inet de Wasse- naarsche tram, uitstappen halte Nach'.e- gaallaan. In een oogenblik is men dan bij net Selvetta-huis! Zaterdagnacht wordt de bazar besloten niet een tuinfeest en openluchtbal. Dank zij de groote zorgen aan een en ander besteed, belooft alles bijzonder te worden 1 Verwarring inzake den zomertijd. lil deze gemeente houdt men zich aan den ouden tijd, uitgezonderd natuurlijk de gemeente-secretarie, Post en Spoor. De 3 kerken (R.K., Herv. en Geref.) blijven bij den ouden tijd; van de 3 scholen zijn do O L.S. en de Chr. school gehalveerd, de R.K. geheel oude tijd. Welk een verwarring! De drinkwatervoorziening. Ged. Staten van N.H. hebben aan de stichting Drinkwaterleiding „De Elf Ge meenten" te Nieuwveen-Zevenhoven ver gunning verleend tot het leveren van water aan een aantal in de buurtschap Tolhuis der gemeente Uithoorn gelegen woningen. De postbestelling blijft op Hemel vaartsdag achterwege, afhalen als op Zondag. Geen verzending. Er wordt wel ont vangen. Voor de 3 diensten Post- Telegraaf en Telefoon den geheelen dag gesloten. In Café Plantage vergaderde het be stuur met de Ingelanden van den Roden- burger ol groote Cronesteir.pc.lder, onaer voorzitterschap van den heer Stllevis. De begrooting 1932 werd vastgesteld. Ont vangsten bedroegen f. 1337.45 en de uit gave f 927.20. Aizoo een batig saldo van f. 410.25. ''oor het jaar 1933 werd dc be grooting geraamd op f. 1615, Ui ontvang sten en uitgaven. De omslag wera bepaald op f. 2 f>er H.A. In de plaats van den heer P. F. de Jong werd als beslaunlid geko zen de heer H. C. Voorsluis. d. Velden, zonder beroep, Bruggestr. 14 Rljnzaterwoude, Maria J. H. Bosland, dienstbode, Kortsteekterweg 46 Hazers- woude, Jobannes G. Boere, dandarbeiaer, Hoorn 93 Hazerswoude, Petronella C. Haagen. echtgenoote van J C Boere, zon der beroep. Hoorn 93 Hazerswoude, Adrlana A. Boere, dienstbode, Hoorn 113 Wateringen, Bastiaan Rietkerk, tuln- arbelder, N Nassaustr. 12 Llsse, Helena Visser, dlenstb.. Westkanaalweg 15 Nieuwveen, Johanna E. Wetter, echtgen. van J. Hoogeveen, zonder ber„ Dorpstr. 96. Vertrokken naar; Leiden, Trompstr. 36, Agnes de Heij, eentgenooto van H. G. van hees, zonder beroep, Hoornstr. 5 Ha zerswoude, Rijndijk A. 259, Nlcolaas v. Zwleten .verhouder, Hoorn 246 Ter Aar, C. 97. Christina M. Verlaan, dienstbode, Hedestr 32 's-Gravennage, Zuiderpark- laan, Johannes D. Hoogervorst en gezin, zonder beroep, Oranjestr. 10 Bodegra ven, Zuidzijde, Jonannes Hogervorst en gezin, kaasnandelaar, Hoorn 156 Am sterdam. H. Trompstr. 6, Arieaantje van der Zwan, zonder beroep, Hoorn 150 Viaardlnger-Am bacht, Oostveenscheweg 26 M. Verboom en gezin, veehouder, Vinkebuurt 3 Ter-Aar C. 2a7, Aantje G. Roos, aienstb., Dorpstr. 64 Soest, Vrede- hotweg 35. Maria Kroonen, dlenstb., Raad- hulsstr. 44 Martina J. v. d. Linden, dlenstb., idem Voorburg, Voorstr. 24, Pleter Pols, winkelbed., Prinsenlaan 20 Leiaen, Plantsoen 17, Margje v. d. Linden, verpleegster, Julianastr. Lelden, Hee renstraat 35. Margaretha J. Blom wed van C. Domburg en gezin, zonder berPrinsen- laan 17 Nieuwkoop, Dorpstr. A. 253, Adrlanus F. Schuurman, kantoorbed., Steekterweg 65 Zwammerdam p.a. Hoo- gendoorn, Pleter van RUsdam, Rijksstraat weg, veehouderskn., Visserstraat 6 Pijnacker, Oostlaan 5, Hendrik G. v. Muyen, broodbakkerskn., Raadhuisstraat 231 Hoogland, Hooglandsche weg E, 166, Johanna Harting, zonder beroep. Kortsteekterweg 44 Nieuwkoop, Zutd- elnde 13, Cornelia Tijsterman, hulsh., Sta tionsstraat 19 Ter-Aar p.a. wed. Ten- sen, Johanna van Varlk, hulsr., Gnephoek 67 Kockengen, Kerkweg 40, Annlgje C. v. Vliet, zonder beroep, Raadhulsstr. 95. In de sloot gevallen. Gisteren had het U-jarlg zoontje van de tam. v. H. in de Visserstraat het onge val. toen hij zich ln een perceel welland bevond, achter de spoorlijn ln een sloot te vallen. Op zijn geroep wist zekere V. die zich in de nabijheid bevond de Jongen ge lukkig te redden! Aanrijding. Op de hoek JullanastraatBruggestraat kwam gisteravond een landbouwer met zijn meikwagentje en daarvoor bespannen paard, doordat hij zijn bocht tekort nam, in aanrijding met een vanuit de richting Utrecht komende personenauto. Een dei" zijruiten der auto werd vernield terwijl het paard door de glasscherven licht werd verwond. De schade zal vermoedelijk onderling worden geregeld. Een dochtertje van de familie van N„ dat gisteren op haar bloote voeten buiten liep en in een glasscherf trapte, werd hierbij zoodanig aan haar voet verwond, dat overbrenging naar het Acad. Zieken huis te Lelden noodzakelijk bleek. Beroepen is bij de Ger. Kerk te Ouds hoorn ds. H. Post te Ambt Vollenhoven. In de Emmalaan werd de onbeheerde wagen van den pètrolcumventer P. M. ge laden met bussen met petroleum aangere den door den autobestuurder de G. Dc wagen kantelde en kwam daarna in de sloot terecht. De bestuurder deed toezeg ging de schade te zullen vergoeden. In de ledenvergadering van de Holl. Mij. v. Landbouw werden tot afgevaardig den gekozen naar de te Amsterdam te houden vergadering de heeren W. Verkleij en J. Verduljn, De afgevaardigden zullen bespreken het hypotheek vraagstuk voor de hypotheekboeren en verder protesteeren tegen de op handen zijnde veebejwrktng. Ds. J. Schoneveld van Kethel die 6 Augustus a.s. zijn intrede zal doen bij de Ned Herv. Kerk Jullanastraat zal worden bevestigd door ds. J, Rodenburg van Vroomshoop. De bad- en zweminrichting alhier is wederom voor het jjubllek opengesteld. Voor onvermogenden zal het zwembad geopend zijn voor mannen; Woensdag en Zaterdag van nam. 6 uur 45 tot 8 uur en voor wouwen: Dinsdag en Vrijdag van 7 tot 8 uur. Het post- en telegraafkantoor alhier I zal op Hemelvaartsdag geopend zijn, zooals I op Zondag. o Burgerlijke Stand. Geboren: Wijntje, d. van J. Mostert en M. M. Kwakernaak Anna Catharina, d. van A. Huygens en J. de Wijs Bernar- dus, z. van Th. A. de Groot en C. v. Eg- mond Willem, z. van A. J. Reumerman en M. v. Lienden Jantje, d. van A. ter Bork en D. Hunneman Henricus Petrus Maria, z. van C. M. v. Haastrecht en M. W. Janmaat Teunis, z. van J. Griffioen en C. v. d. Vis. Overleden: H. W. Kop, wedr. van E. v. d. Spelt 72 J. Cornelia Morgenrood 16 maanden. Gehuwd: An toon v. d. Neut 35 j. en N. F. W. J. Verburg 22 j. Dirk Lekx 24 j. en KI. Hogervorst 24 j. B. v. d. Lee 24 j. en KI. Pols 23 j. Loop der Bevolking. Ingekomen van; Oegstgeest Engelina J. v. Varlk, dlenstb., Gnephoek 67 Drie- bergen-Rijsenburg, Jan de Graaf, veehou dersknecht, Noordelnde 90 's-Graven- hage, Emma S. Mulder, dienstb., Hooftstr. 241 Woubrugge. N Schullenburg dienst bode, Gnephoek 82 - Hillegom Angela E. Behrens, modiste, v. Mandersloostr. 96 Boskoop, Maartje Verkerk, wed. van W. v. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje, D. van 3. Francken en W. Vork. Ondertrouwd: P. Th. Warmerdam 27 J. en A. A. van Teyllngen 24 j. j. c. Ver meulen 28 j. en C. van Rijssel 22 j. Gehuwd: F. J. Hoogeveen 26 j. en A. van der Haven 24 j. P. Cammeraat 26 j. en M. van den Toorn 23 J. M. Slap- pendel 26 j. en S. Bregman 21 j. A. Kruijt 24 j. en P. Langendam 19 j. H. van Rijn 23 j. en A. van Vliet 23 J. J. G. van Kuilenburg 24 j. en W. Borreman 24 j. Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling alhier staan als werk loos ingeschreven 150 personen, waarvan 57 steuntrekkend. Kweekplaats voor visch. Eenigcn tijd geleden is bij puulieke ver- kooping de heer dr. W. H. leuphen te sUravenhage eigenaar geworden van blji.a 10 H.A. rietland en water in den Po der Achttienhoven eerder eigendom van Jhr. J. A. Boreel de Mauregnault te Hainieen Door atdamming van het water heel" de nieuwe eigenaar daar thans aange'egd een kweekplaats voor karper en andere visch- soortcn, welke veel belangstelling trekt. 3—2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7