OM DEN DAVIS-CU LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 22 Mei DUITSCHLAND-NEDERLAND 4-1. QUICK BOYS I—SPARTA (IJMUIDEN) 2—1. Zaterdagavond heelt Quick Boys I een vrlendschappcUlken wedstrijd gespeeld tegen Sparta I, een toerelftal uit IJmui- den. De uitslag bleef langen tijd onbeslist, en het was Quick Boys, dat een paar minuten vóór het einde het geluk aan haar zijde had en den stand op 21 bracht. De gasten beschikten over een uitstekend elftal, en het veldspel was stukken beter dan van Quick Boys, doch de gasten schenen het voor het doel niet te kennen, zoodat de achterhoede der gastheeren steeds kon ingrijpen. Bij de gasten viel vooral de linksbuiten op, een speler waar menige eerste klasser trots op zou zijn. Bij Quick Boys viel alleen keeper Buis op, die keer op keer 'op su blieme wijze ingreep. Als onder leiding van den heer Hille- brand wordt afgetrapt onderneemt Sparta den eersten aanval en het is direct te zien. dat het een spannende wedstrijd zal worden. Vooral de gasten zitten enthou siast op den bal, soms wel wat al te enthousiast, zoodat de heer Hlllebrand de gemoederen wat tot bedaren moest bren gen. Als de keeper eens onverantwoorde lijk ver is uitgeloopen, en den bal vlak voor de voeten van G. v. d. Plas trapt, bedenkt deze zich geen oogenblik en schiet hard op doel, en via eenlge spelers ver dwijnt den bal in de touwen, 10. Om beurten verkeeren belde doelen ln gevaar cn de achterhoedes krijgen druk werk. Vermelding verdienen een paar keurige kopballen van A. v. d. Plas, die echter door den keeper op even goede wijze worden bedwongen. Na de rust is Kr. van Duijvenbode vervangen door W. Taat. Het is voorloopig maar één elftal dat voetbalt en dat is Sparta. Keurig gaat de bal van vleugel tot vleugel. Het stoppen en aangeven was uitstekend ver zorgd en hier kon Quick Boys nog geen oogenblik aan tippen. Als de linksbuiten dan een ren onderneemt, in één adem 4, 5 spelers passeert, een harden schuiver lost, Is de stand gelijk, 11. Voorwaar een keurig staaltje voetbal. 4 min. voor het einde onderneemt Quick Boys een aanval. A. v. d. Plas raakt even beklemd tusschen een paar spelers, en de bal caramboleert dan naar de vrijstaande Taat, die van deze qonverwachte kans een dankbaar gebruik maakt en „the winning goal" hoog in de vijandelijke touwen Joeg, 21. Met dezen stand komt het einde. Een gelijk spel of een kleine overwinning der gasten had de verhou ding beter weergegeven. De heer Hlllebrand leidde dezen for schen doch fairen strijd, uitstekend. QUICK BOYS II—L.R.C. I 4—3. Voor de nederlaagwedstrijden speelde Quick Boys II tegen L.R.C. I uit Lisse. In dit slappe partijtje wist Quick Boys met 43 te zegevieren. Rust kwam met 1—1. Direct na de rust maakt W. v. d. Plas er 2—1 van, doch de vreugde is van korten uur. en spoedig ls het 22, en dan door Verkerk met een keurlgen kopbal 3—2, en dan 3—3. Taat maakt er dan 4—3 van en daar bleef het bij. De heer Ladan leidde deze wedstrijd goed. o QUICK BOYS IV—NOORDWIJK II 2—6. In dezen wedstrijd moesten de Katwij- kers het tegen de Noordwljksche rood- broeken afleggen. Zij kregen een 6—2 nederlaag te slikken. BOSKOOPSCHE BOYS. Tijdens de zomermaanden zullen alle werkende leden van De Boskoopsche Boys in de gelegenheid worden gesteld, deel te nemen aan een intensieve training welke onder leiding zal staan van den heer H. Hesseling. sedert jaren aanvoerder van het lsle elftal V. V. Alphen te Alphen. Het bestuur heeft besloten, deze training welke gedurende twee avonden per week zal worden gehouden, verplichtend te s teilen. Ook bij ongunstig weer zal de training doorgaan daar dan in een der kleedloka len theoretische lessen zullen worden ge houden. o VERGADERING WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. Zaterdag vond in het Zuid te Den Haag de vergadering plaats van de vereeniging van Westelijke Eerste Klassers. Het be stuur, bestaande uit de heeren J. J. Groot meier. voorzitter. J. P. Lamey. secr.-pen- ningmeester en H. Scheen, commissaris, werd herkozen. Als candidaat voor het afdeelingsbestuui district I werd aangewezen de heer M. Koolhaas, voor district II de heer H. Scheen. Inzake het voorstel van D.F.C. tot uitbreiding van de Westelijke Eerste Klasse van 10 op 12 clubs werd besloten te ver zoeken dit op de agenda te plaatsen van de in September te houden jaarvergade ring van den K.N.V.B. Een voorstel van Sparta om het wed- Ktrijdprogramma niet meer door het af- deelingsbestuur. maar door den K.N.V.B. te laten samenstellen, werd verworpen met 13 tegen 7 stemmen. DE OUD-INTERNATIONALS VERLIEZEN Het elftal der oud-internationals speelde gisteren te Antwerpen tegen Beerschot veteranen Onze landgenooten verloren met 41 irust 21). NEDERLANDSCHE STUDENTEN VERLIEZEN. De Nederlandsche studenten hebben te Dordrecht met 31 van de Belgen verlo ren. Crt. WEDSTRIJDEN R. S. E. A De uitslag van den wedstrijd R. S. E. 1 tegen V. V. L. 1 is 44, Morgenavond om 715 uur speelt het Slagerselftal 1 tegen Excelsior 1 op het R. S. E. terrein. ZWITSERLAND—ENGELAND 0—4. Voor 25.000 toeschouwers speelde Zwit serland te Bern tegen Engeland. Zwitser land dat uitstekend speelde, had een onverdiende 01 achterstand met rust. In de tweede helft domineerden de Engel- schen sterk en met 40 kwam het einde Omtrent het spelverloop nog het vol gende: Aanvankelijk waren de Zwitsers in het veld iets sterker en tegen de verwachting bleven de gastheeren de eerste twintig minuten in den aanval. Aan den anderen kant viel echter juist een tegenpunt toen Bastin in de 21ste minuut fraai scoorde 01. Het tempo werd nog sneller en wer kelijk drongen de Zwitsers hun tegen standers op eigen helft terug. Toch zijn de Zwitsers in de tweede helft aan hun eigen tempo ten offer gevallen. Een kwartier na de hervatting viel hun spel ineen, de Engelsche domineerden en een onvermijdelijke nederlaag was het gevolg. Bastin schoot na 25 minuten num mer twee in. Vijf minuten later scoorde Richardson nummer 3 uit een doelworste- ling en twee minuten hierna was het wederom Richardson, die voor de vierde maal doelpuntte. Daarna was het een ver loren wedstrijd voor Zwitserland. De Engelschen namen het wat gemakkelijkei op. zoodat in de laatste tien minuten de Zwitsers sterk kwamen opzetten om althans een tegenpunt te kunnen maken, hetgeen echter niet mocht gelukken. De Engelsche defensie was niet te passeeren! Eindstand 40 voor Engeland. De Engel sche backs waren de beste spelers van het veld. Scheidsrechter Bauwens kende een doel punt van Zwitserland niet toe wegens buitenspel, hetgeen niet in den smaak viel van de Zwitsersche toeschouwers KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBAL-BOND. Uitslagen van gisteren. Kampioenschap van Nederland: Groep B: H.K.V.—WK. 5—3. Competitie. WestI Zuid: DeetosD.K.C101. Oost IA: HellasOnder Ons 132. Oost IB: Ons Clubje—D.O.S. 1—10; Achilles—A.K.C. 4—3. Noord I: UdiVitesse 43. West HA: Z.K.V.—Luto 3—1. Promotie cn degradatie. WestI Noord: D.D.VEendracht 23. WestI Zuid: RegenboogH.S.V. 05. WestH Zuid: Rood-Wit—Fluks II 0—4: R'burg n—Quick 42. Overzicht. R. B. F.—L. V. C. Donderdagmorgen te elf uur zal de R B. F. op haar terrein de sportclub L.V.C. ont vangen om een vriendschappelljken wed strijd te spelen. LV.C. looft een medaille uit. Het secretariaat van de R.BP. is ge vestigd H. J. v. Veygel. Javastraat 78 alhier. o D.T.S.—D.A.L. 4—1. Gisteren speelde D.T.S. een vriend schappelljken wedstrijd tegen D AL, welke door D.T.S. gewonnen werd met 41. Na een tien min. gespeeld te hebben, maakte de rechtsbinnen 10. Na de rust nam D.T.S. het spel in han den en het duurde ook niet lang of de stand werd opgevoerd tot 30. Daarna maakte D_A.L. er 31 van. Het einde kwam met 41. Scheidsrechter Olivier leidde goed. o B.N.L.—SLEUTELS I 4—6. In een prettig gespeelden wedstrijd wist Sleutels met 64 van B.NX. te winnen. Het was jammer dat B.N.L niet volledig uit kon komen. Scheidsrechter Lens leidde uitstekend. LAWN-TENNIS. LEIDEN I—DELFT II 7—0. Leiden I heeft haar kampioenskansen gisteren aanmerkelijk verbeterd. Ook de vorige maal wist zij met dezelfde cijfers van Delft te winnen. Echter kwam de tegenpartij met een nagenoeg nieuw team op, zoodat men nog eenigszins over den uitslag in onzekerheid verkeerde. Dit was niet geheel ongegrond, want de eerste mixed van Leiden bijv. was er in het begin hopeloos uit, en beleefde angstige momenten De voorsprong op no. 2 (S.O.S.) is nu weer vergroot tot 7 punten. De uitslagen waren: Heeren-enkelspel: T. DamstéJ. van Nieuwland 61, 60, B. van Haaften— L. Beeuwkes 61. 61. Heeren-dubbelspel: T. Damsté en H. J. de KosterL Beeuwkes en J. v. Nieuw land 6—2. 6—8. 6—3. Gemengd dubbelspel: Mej. H. Boekwijt en H. J. de KosterMej. E. van Kregten en L. Beeuwkes 68. 64, 62. Mej. A. Moolenburgh en T DamstéMej. P. Evers en J. van Nieuwland 61, 61. Dames-enkelspel: Mej. A Moolenburgh- Mej. E. van Kregten 75. 62. Damesdubbelspel: Mej. A. Moolenburgh en Mej. H. BoekwijtMej. E. v. Kregten en Mej. P. Evers 63, 61. Verdere uitslagen zijn: Ace IHLeiden n 52: Delft III Lelden III 4—3. Verdere uitslagen zijn: Dublin: IerlandJapan 05; Bazel: ZwitserlandZuid-Afrika 14: Genua: Italie—Oostenrijk 41. AUTOMOBILISME. DE DUMONCEAU-BEKEKRIT. Zaterdag en gisteren werd onder bui tengewoon gunstige weersomstandigheden de jaarlijksche Dumonceau Bekerrit ge organiseerd door de K.N.AC, en de K.N.M V. gehouden. Doordat de politie moeilijkheden in den weg had gelegd, was het niet mogelijk te Wuest Wezel (België) te starten. Derhalve werd begonnen te Beerse. op 30 KM. afstand van de oor spronkelijk vastgestelde startplaats. Er vertrokken dertig auto's in de zware en vier in de lichte klasse en 34 motoren, alle zware klasse. De tocht heeft een uit nemend verloop gehad. Alleen moest een wijziging in de route worden aangebracht, tengevolge van een aardstorting in de buurt van Burscheid. Het eindpunt van de tocht, werd, mede door verandering van startpunt, verlegd naar Pulderbosch (België). Een en ander maakt de berekening van den uitslag zeer ingewikkeld. Voorloopig is deze dan ook niet vast te stellen. Uitgevallen zijn 12 motoren en vier auto's. Van de motorrijders heeft geen enkele 0 strafpunten, van de automobi listen zijn er waarschijnlijk eenige, die geen enkel strafpunt hebben bekomen. Als winnaar van de motorrijders maakt Jan Fljmar (Amsterdam) een goede kans. Het Friesehe Wordt Kwiek heeft H.K.V. op kranige wijze partij gegeven, doch kon tenslotte niet tegen de Haagsche ploeg op. Haar 53 nederlaag is evenwel alles zins eervol. H K.V. zal nu met Blauw-Wit moeten uitmaken, wie dit jaar den cere- I titel mag dragen. i Van de thans weinig belangrijke com petitie-wedstrijden meer, kenmerkten zich drie door bijzonder hooge scores: In Gelderland won Hellas met niet minder dan 132 van Onder Ons, terwijl zoowel D.O.S. als Deetos met 10I de meerdere bleven over Ons Clubje en D.K.C. Voorts verloor in 't Noorden Vitesse met 4—3 van Udi. De promotie- en degradatiewedstrijden brachten een verrassing in den vorm van de nederlaag van D.D.V. tegen Eendracht, Laatstgenoemde club gaat nu dus met 3 punten uit 2 wedstrijden aan het hoofd, gevolgd door DD.V. met 2 punten uit evenveel wedstrijden. H.S.V. is praktisch reeds eerste klasser. Nu ze gisteren met 50 van Regenboog won. heeft ze haar doelgemiddelde op 201 gebracht. Regenboog zou dus haar resteerende 3 wedstrijden moeten winnen, terwij 1 ze dan per wedstrijd 8 a 9 punten moet maken en geen enkel punt mag doorlaten, wat vrijwel onmogelijk is voor de Dordtsche club. Fluks II heeft zich gisteren tegen het Haagsche Rood-Wit duchtig geweerd. Of schoon alle 4 punten in de 2de helft ge scoord zijn. zijn de Leidenaars. ook vóór rust voor het grootste deel in de meer derheid geweest en is hun overwinning ten volle verdiend. De andere tweede klasser deed het beter dan de Hagenaars en wonnen met 42 van Quick. ROOD WIT—FLUKS II 0—4. Na een zwak begin herstelt Fluks II zich vrij spoedig. Vooral het Leidsche middenvak is goed op dreef, terwijl in de verdediging J. Buys verscheidene ballen onderschept. De Leidsche aanval speelt echter te futloos om succes te hebben. Van een toegekende strafworp wenscht Fluks geen profijt te trekken, terwijl een kwartier later ook Rood-Wit een straf worp onbenut laat. Na een kleine opleving in de Fluks-aanval. die echter geen pun ten opleveren, komen de Hagenaars wat meer aan het woord, maar ook zij weten de mand niet te vinden. Rust 00. De tweede helft is nauwelijks eenige minuten oud of S. Buys heeft succes met een schot achter de paal. Ongeveer 15 min. later vergroot A. Zanen den Leid- schen voorsprong met een handig schot (0—2). De tweede aanval van Rood-Wit blijkt beter dan de eerste, doch ook deze weet liet niet tot punten te brengen. Aan den anderen kan weet Wassenaar, na herhaalde mislukte aanvallen, voor den derden keer de Haagsche korf te door boren. terwijl kort voor het einde mevr. Van WeeselVan der Steen de stand met een fraai schot op 40 brengt. Niet lang daarna kondigt scheidsrechter Van Loon, die maar matig leidde, het einde aan. De tenniswedstrijd te Berlijn, om den Davis-Cup, tusschen Duitschland en Ne derland is door de Dultschers met 41 gewonnen. Timmer veroverde gisteren het eenige punt voor Nederland door Kuhlman in drie sets te slaan. Het dubbelspel werd Zaterdag door de Duitschers Von Cramm en Nourney in vier sets gewonnen van onze landgenoo ten Timmer en Koopman. De cijfers waren 63, 61. 16, 86. Hiermede was de stand 3—0 geworden voor Duitsch land. zoodat Nederland den strijd defini tief had verloren. Duitschland komt in de derde ronde. Ongeveer 3000 a 4000 toeschouwers woonden bij prachtig weer den wedstrijd bij. Aanwezig waren o.m. de Rijkssport- commissaris von Tschammer und Osten, Hertog Friederich von Mecklenburg, de Rijksminister van Financiën en de Rijks minister van Binnenlandsche Zaken, resp. Graaf von Schwerin-Krosigk en dr. Frick en nog vele andere autoriteiten. De wedstrijd is niet een ontmoeting geworden, die nog lang in onze herinne ring zal blijven. Daarvoor werden aan beide zijden te veel fouten gemaakt, daarvoor speelden Timmer en Von Cramm met partners, die nog niet op Europee- sche tennishoogte staan. Aan Duitsche zijde speelde Nourmey nerveus, angstig zelfs en daardoor miste hij vaak eenvou dige ballen. Aan Hollandsche zijde speelde Koopman te defensief, te af wachtend om gevaarlijk te zijn. Alleen toen Timmer in den derden en vierden set alles op alles zette, punt na punt in zamelde, toen werd Koopman meege sleept, al bereikte zijn spel nimmer een hoog peil. Von Cramm begon met z'n servicegame te verliezen, en Koopman volgde dit voorbeeld, zoodat de stand 1—1 was. Ondanks het feit, dat Nourmey bij zijn service vele doublefaults maakte, kon Von Cramm door meesterlijk spel de schaal doen doorslaan naar Duitsche zijde en de eerste set kwam aan Duitsch land met 63. In den tweeden set begon Holland goed. doch na de eerste game ge wonnen te hebben misten Timmer en vooral Koopman te veel om tegen het Duitsche dubbel succes te hebben en met 61 wonnen de Duitschers ook den twee den set. Met dezen grooten achterstand leek de wedstrijd en dus de geheele ont moeting reeds verloren, doch in den der den set zette Timmer alles op alles. Hij verscherpte het tempo. Snel ging j,. 20, 30 en door prachtig spel van j mer, waarbij ook Koopman nu er' beteren vorm toonde, werd het 6j", Nederland. Zonder te pauzeeren werd aan vierden set begonnen. Afwisselend men beide partijen in het voordeel werd 10 voor Nederland. 1l, 2j Duitschland, 22, 32 voor Nedeu zelfs voor Nederland 42 door pra spel van, Timmer. Taai hielden de I schers vol, zij maakten gelijk, 0 groote spanning werd het 55. &I5 j Duitschland, door slecht spel van Nou weer 66, toen 76 voor Duitschland in de 14de game maakte Von Cramm 1 'n prachtigen smashbal den set uit, mede den wedstrijd en de geheele moeting winnende. Tot slot van den middag vond urn partij plaats tusschen Janecke en Menzl. die door Janecke met 6—1, 61 gewonnen werd. Gisteren werden de laatste twee en spelen resp. door Von Cramm en Tu gewonnen, zoodat Duitschland in een 41 overwinning heeft behaald Cramm triomfeerde gemakkelijk Leembruggen. De Nederlander bood nig tegenstand, alleen in den tweeden gaf hij von Cramm handen vol 1 overigens scoorde de Duitscher r punt na punt. Het resultaat werd 62, 63 voor Von Cramm. Ongeveer toeschouwers waren op de banen Blau Weiss aanwezig. Timmer won tuigend van Kuhlmann met 6-2. 62. Kuhlmann speelde geresem kwam op het veld als een geslagen rj Onze landgenoot scoorde zooals hij 1 en was zeker een klasse beter dan tegenstander. Het zou eentonig wa om 't verloop van den strijd, welke ej lijk geen strijd was, te schilderen. Ti was er goed in en zijn tegenstander geheel overspeeld. Juist door de ri van gisteren is duidelijk gebleken, ha gelukkig de loting voor ons land k weest. De moreele steun van een winning van Timmer op Kuhlmam ons op den eersten dag beter te komen. Intusschen is de strijd tharu 41 verloren gegaan en komt Duit land in de derde ronde tegen Jai wel op 9, 10 en 11 Juni te Berlijn ti] loop van de Internationale kampioenschappen. PALVER II—KLIMOP I 1—3. Deze op één na laatste competitiewed strijd der Leidenaars is weer in een ver diende overwinning geëindigd. Onder lei ding van scheidsrechter Hoogendonk wordt begonnen. Direct ontwikkelt zich een vlug spel, met Klimop iets in de meerderheid. Vooral de aanval werkt uit stekend samen en weet dan ook spoedig na een goed opgezetten doorbraak de leiding te nemen. 01. Hierdoor aange moedigd valt zij opnieuw enthousiast aan en het duurt dan ook niet lang of Klimop heeft opnieuw succes, 02. Met dezen stand breekt de rust aan. Na de hervatting stellen de Palvermenschen alles in het werk om den achterstand in te loopen. Enthousiast vallen zij geregeld weer aan en oefenen een kleinen druk uit op de Klimopmand. Langzamerhand wer ken de kampioenen zich los: Zij komen weer in de meerderheid. Klimop verhoogt het tempo en de aanval krijgt druk werk. Zij heeft echter nogal met pech te kam pen. totdat zij eindelijk met een fraai ver schot de leiding vergroot, 03. Kort hier op profiteert een Palver-dame van een misverstand in de Klimopverdediging en het is 13. Spoedig komt nu het einde van dezen, ondanks Sahara-temperatuur, prettigen wedstrijd. De leiding was prima. door Varzi gewonnen op Buggatti in 1 u. 25 min. 24.4 sec., met een gemiddelde uursnelheid van 206,9 K.M. 2. Graaf Czai- kovsky (Frankrijk). De snelheid werd per ronde steeds op gevoerd, en zoo liep zij op van 209.7 tot 1 213 K.M. gemiddeld per uur. I Varzi bereikte eenmaal 219 K .M. en I zelfs in de laatste ronde 221.7 K.M. ge middeld per uur. De resultaten waren: 1. Varzi (Italië) op Bugatti 1 uur 25 min. 24,4 sec. (206.9 K.M. gem.), 2. Graaf I Czaikovsky (Frankrijk) 1 uur 25 min. 24,6 I sec. (206,8 K.M.) eveneens op Bugatti; 3. Nuvolari (Italië) op Alfa Romeo tijd 1 uur 30 min. 55 sec (194,3 K.M.; 4. Bor- zachini (Italië) eveneens op Alfa Romeo in denzelfden tijd: 5. Jellen (Oostenrijk) op Alfa Romeo tijd 1 uur 35 min. 33,4 s. (gemiddelde uursnelheid 184,8 K.M,); 6. von Brauchitz (Mercedes Benz, Duitsch land) 1 uur 39 min. 42.6 sec.: 7. Hart- mann. Bugatti (Hongarije) tijd 1 uur 44 min. 14 sec. (gemiddelde uursnelheid 169,5 K.M.). Chiron (Frankrijk) moest den strijd op geven. Voor de wagens beneden de 1500 ccm bestond eveneens veel belangstelling. Winnaar werd Veyron (Frankrijk) op Bugatti in 1 uur 4 min. 54.8 sec. Gemid delde uursnelheid van 181.8 K.M. 2. Burg- galler (Bugatti) Duitschland, 3. Earl Howe (Engeland) op Delage; 4. Ruesch (Alfa Romeo) Zwitserland. LEIDSCHE MOTOR-TOERINGCLUB. Gisteren heeft bovengenoemde motor club, genaamd LM.T.C. een toerrit ge houden naar de Willigenplassen voor het bezichtigen van dit sportoord. Het vertrek was bepaald op 11 uur uit het clublokaal Café Hoppenbrouwer. De heer Erkelens kon aan dezen tocht niet deelnemen, daar hij op uitnoodiging van den A.N.WB deelneemt aan een 3-daagschen 1200 K M.-rit door Duitsch land. Dinsdagavond te 830 uur zal in het clublokaal een algemeene ledenvergade ring gehouden worden voor het bespreken en organiseeren van groot-toerisme. enz. RECLAME. ZUIDERKWARTIER A— OOSTERKWARTIER B. Deze wedstrijd welke een aardig verloop had en gespeeld werd op het terrein van „Zuiderkwartier" eindigde in een over winning voor Zuiderkwartier met 53. Opmerkelijk waren de goede vorderingen die men bij beide clubs kon constateeren. MOTORSPORT. DE AVUSRACES TE BERLIJN. In tegenwoordigheid van tienduizenden toeschouwers vond op de Avusbaan te Berlijn de jaarlijksche Avusrace plaats, welke door den Italiaan Varzi gewonnen werd. Het hoofdnummer was dat van de wa gens boven 1500 ccm., welke wedstrüd H.H. MOTORRIJDERS! Wordt nu lid van onze Leidsche Motor-Toerinir-Club. De Motor-Club voor Leiden en Omstreken. Secretariaat Café Hoppenbrouwer, Mandenmakerssteeg 7. 9076a PAARDENSPORT. DRAVERIJEN OP HOUTRUST. De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden als volgt: I. Aanmoedigingsprijs: 1. Xiphias eig A. de Vlieger Nieuw-Vennep: 2. Waldeck Piermont L. J. Eikhuizen Den Haag. II. Toekomstorijs: 1 Wilhelm G Wiskei Haarlem; 2. Weidlooper R. F. Sormani Rijswijk. m. Draverij A: 1. Vlieger D J. de Vlie ger Nieuw-Vennep; 2. Quick Boy C. J. Ockhorst Den Haag rv. Draverij B: 1. Xiphias. A de VHeeei Nieuw-Vennep; 2. Quick Boy C. F. Ock horst Den Haas: 3. Konora D. Pronk. Rotterdam; 4. Prinses Olga. J. de Vliegei Nieuw-Vennep, ZWEEFVLIEGEN. DE OEFENINGEN AAN DEN MAlIi Dat enkele maanden na de op het vliegkamp de prestaties der l en Haagsche Zweefvliegclubs zoof zijn toegenomen zal wel niemari J verwacht Nauwelijks drie maande.^ ingebruikneming van het tens: reeds enkele leden die dan!: uitstekende voorlichting van den teur, den heer Roos, en het on-thi werk van de technische sectie oak ding van den heer Chef d"Hotel de vrije avonduren de kleine reps verrichtte; waardoor de Zaterdag enj dag vrijwel steeds vrij waren vo: oefeningen zoo ver in de kunsl I zweefvliegen, dat zij waarschijnlijk Pinksteren, zullen trachten het A-'f] te bemachtigen! In deze korte werden niet minder dan ongeveer starts uitgevoerd! Wanneer het thassM in reperatie-zijnde Kassei toestel ear gereed zal zijn en er dus twee toestellen beschikking der leden zullen zijn nlj aantal starts vanzelfsprekend toenemen. In navolging van de Amsterdam Zweefvliegclub zuilen binnen kort c het Maaidriftterrein noningen word!»! daan met het Kassei toestel door van de auto-lier start een grootere M te bereiken en waarschijnlijk zal hef I ook mogelijk zijn langer dan tot nu t«| geval was in de lucht te blijven. F Niet alleen de vorderingen der 'J maar ook de vooruitgaande accoinoal van het terrein is voor de vereenieinrj verblijdend verschijnsel. De HocMSr „De Kieviten" stond haar clubhuis durende de zomermaanden af! L Onnoodig te zeggen, dat alleen wij en leden, dit gebaar hoogelijk op stellen! Waar de Haagsche club. belemj) door den grooteren afstand, welke alp moet worden bij de Leidsche zuster id| nadeel is, is toch haar ledental ?ry geworden dan dat van de Leidsche., reden temeer voor hopenliik vele Leio jongelui alsnog het zweefvliegen een; gaan aanschouwen en dan als lid jj" treden. Het secretariaat. Hooge R''nal,J zal gaarne alle gewenschte inhei)"»1 verschaffen. GOLF. NOORDWIJK—HILVERSUM l-5 Op de banen van de Noordwijb Golfclub heeft Hilversum gisteren 54 van Noordwijk gewonnen. 06 slagen waren: Foursomes: H. Binnendijk CM' J van der Graaft (11) si. W. Wijna (12) en G. W. A. Luden (17) F. K. Dixon (18) en mevr. Dl*™, verl. van G. Bierman (12) en J- J van Heel (21) met 3 en 1; W. R6® (20) en F. Koolhoven (24) verl. van H. Dudok van Heel (15) en H. van Heel (21) met 5 en 4. Singles: H. Binnendijk (12) si. man (12) met 4 en 3; A. van off et| (10) verl. van H. Wynaendts down; F. K. Dixon (18) verl. va" H. Dudok van Heel (15) meh 4 s itim Redelmeyer (20) ver), van G. (17) met 4 en 2; mevr. Dixon Dudok van Heel (21) met 3 en --J. hoven (24) sl. H. F. Dudok van m*1 met 1 up,

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 12