LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 22 Mei I93; UITJE OMSTREKEN^ FINANCIEN. RADIO-PROGRAMMA. AALSMEER GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De raad kwam ln openbare vergadering bijten. Alle leden aanwezig, behalve de heer Raadacneiders, wegens ziekte. Na opening werden ae notulen aer vorige ver gadering goedgekeurd. Verschillende Inge komen verslagen en besluiten van Oed. Staten werden voor kennisgevmg aange nomen. Do Jaarrekening der Gezond heidscommissie, gezeteld in deze gemeen te, werd goedgekeurd, eveneens een wijzi ging van de Oegrootlng 1932 Gemeente werken. Op een verzoek van de aid. Aals meer der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde, om prijzen bescnikoaar te stellen voor de Lathyrus-ten toons belling, werd op voorstel van B en W. een kleine gouden medaille geschonken. B. en W. steloen den raad voor. een gemeentelijke bijdrage te verleenen ln de kosten van doorloopende openstelling van den tele foondienst (dus ook des nachts en op Zon- en feestdagen). Na eenlge bespre kingen vereentgae de raad zien met het voorstel en stond een bijdrage ln de meer dere kosten toe van f. 110.50. Op een adres van bewoners van den MIJnsheerenweg, betreffende verbetering van bedoelden weg, werd afwijkend be schikt. Aan bet bestuur van 't badhuis „N.IBA." werd als lid van den raad toe gevoegd de heer G. H. v. Iterson, en als lid van B. en W. de heer J. P. Berghoef. Den heer Burgers te Kudelstaart werd een schadevergoeding van f. 100 toegekend, in verband met nlet-ultvoerlng plannen tot aanschaffing gemeentelijke ziekenauto. De heer A. Knobbe werd, te rekenen vanaf 1 Mei 1633, ln vasten dienst benoemd als teekenaar-opzichter. De Arbeiders Sport bond alhier werd een perceel land ver huurd a f. 60 per HA De Kweekersweg herdoopte de raad, op voorstel van B. en W. ln Sportlaan; de pas aangelegde weg ln 't verkavellngsplan der landarbelders- wetplaatsjes werd als Wllgenlaan gedoopt. B. en W. hadden den raad voorgesteld, een 8-tal gemeentewoningen te doen bouwen aan de Sportlaan. Oe voorzitter deelde mee dat het college dit voorstel wenschte terug te nemen, omdat de huren ondanks dat ze beneden f. 4.50 zouden blijven noch tans voor dezen tijd te hooe werden ge acht. Van s.d.-zijdc werd aangedrongen de woningen wel te doen bouwen, om ln de heerschende nood in dezen eenigszins te gemoet te komen, of anders de plannen van „Goed Wonen" voor bouw nog eens in overweging te nemen. In stemming ge bracht, werd het voorstel van B. en W„ om niet tot bouw over te gaan, aangenomen, met de stemmen der 3 s.d. leden tegen. Daarna werd door den voorzitter ln behan deling gebracht het voorstel van B. en W., om tot de vaststelling der elschen voor den bouw van z.g. zomerhuisjes over te gaan. Reeds eerder was dit punt in behan deling geweest, doch aangehouden. In verband hiermee besloot de raad tot wit- zlgtng der bouwverordening. De betref fende zomerhuisjes worden eventueel ge bouwd lanes den Kleinen Poel. doch zullen aan benaalde elschen moeten voldoen Op voorstel van B. en W. werd de doodgra verswoning op de nieuwe begraafplaats tot wederonzegglng verhuurd aan den gemeente-timmerman J. P Schutter tegen f. 2.per week, met beding van ver schillende voorwaarden, om. schoonhou den der aula met nevenruimten en kleine reparaties. De raad ging accoord met het voorstel van het college tot het aanleggen van een landljsbaan ln werkverschaffing (op een gemeente-terrein in den Stom- meprpolder) en daarvoor den steun en de medewerking der regeering ln te roepen. Daarna ging de raad over in Comité- Generaal. BENTHUIZEN Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Cornells Vermeulen, 28 en Cornelia van Rijssel, 22 jaar, te Hazers- woude: Daniel Kuhlman, 25 jaar, te Zoetermeer en Grietje Verweij, 21 jaar. Zaterdag kwam de arbeider B. D. van Leeuwen, in het weiland te vallen waarbij hij zijn enkel zoodanig bezeerde rlat dr. Steur overbrenging naar het zie kenhuis te Leiden, noodig achtte. HAARLEMMERMEER Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus, z. van Q. C. Kamp en G. Heemskerk Cornells Jan, z. van M. Been en H. van den Brink Adriaantje, d. van H. de Wit en K. Kulk Jelle TJipke Memdert, z. van T. M. Haitsma en M. Visser Gerritje, d. van J. Mantel en G. H. Feenstra Evertje Annlgje, d van E. Beid en J. van Erkelens Leentje Allda, d. van W. Engel en A. E. den Har- tog Johannes, z. van P. C. van Aalst en A Koch Petronella Paula. d. van J. A. M. Cupido en C. Tol Catharlna Wll- lemina Gerarda, d. van A. A. van Bruggen en H. J. Kortekaas. Ondertrouwd: J. H. Oudshoorn 21 j. en J. M A. Been 20 j. J. van Saarloos 24 j. en B. M. van den Berg 22 j. L. Jansen 27 j. en J. C. C. Dekkers 23 j. H. van der Kwast 24 j. en J. Lok 23j. J. Rooden- burg 28 J. en A A. van den Heuvel 23 J. Getrouwd- P C. Beerendonk 30 j. en C. M. Vervaart 25 J. C. P. de Jong 22 J. en K. Krijgsman 24 J. L. Joore 29 J. en T. Jansen 26 J. M. van Wierlngen 24 J. en M. A. Scharrlghuisen 23 j. Overleden: Adriaan Pleter Johan Buijs 68 J. ongehuwd Jan, 11 dagen, zoon van R. Kelderhuls en C. W L. Wallg Pleter, 6 zoon van J .Bokhorst en L. Bouterse Naatje Vreeken, 86 J., wede. van F. Schuuring Willem Schouten. 47 J.. geh. met J. G. van Maasdam. Loop der Bevolking. Gevestigd: Marinus L. Koopman, van Amsterdam, Vossiusstraat 5, naar Schln- keldljk 47 Jakobus J. Koeleman, van Beverwijk, Polder 2, naar Kruisweg 1256 Franke Hosper. van Staphorst. F. 66, naar Vljfhulzerdijk 226 Teunis A. Hoeijenbos, van Hillegom Patrimoniumplein 33 naar Venneperweg 420 Kornelia J. Hoekman, van Bloemendaal, Vogelenzangscheweg 44, naar Spieringweg 567 Gerrtt Grooten- boer, van Amsterdam, Sassenheimstr. 5, naar Akerdljk 201 Martinus T. Allard, van Amsterdam, Sassenheimstr. 47, naar Nleuwemeerdijk 178 Marinus van den Bergen, van Amsterdam, Nicherlestraat 50 hs.. naar Frledalaan 21 Pieter Blom, van Amsterdam Hooldweg 2341, naar Slo- terweg 106 Hubertus M. van Bruggen, van Deventer, Nieuwe Markt 39, naar Beu kenlaan 4 Jeanne M. Cassing, wed. Th. P Beulink, van Amsterdam, Hemonystraat 22 hs., naar Wilgenlaan 51 Johanna C. C. Dekkers, van Bloemendaal, Bloemen- daalscheweg 65. naar Bennebroekerdljk 80 Dorothea Dudink. van Schermerhom, B 6, naar Zwanenburgerdljk 509 Jan Grlekspoor. van Callantsoog. wijk A. 5, Venneperweg 677. Vertrokken: Kornelis Bols. van IJweg 1152. naar Ambt-Hardenberg, Lutten Jentje Bols, echtgenoote J. A. Plass, van Kruisweg 1451, naar Ambt-Hardenberg, Lutten Martha Zeilmaker, van Frleda laan 21. naar Amsterdam, van Boetzelaer- straat 58, III Franciscus Klein, van •Spieringweg 194, naar Haarlem, Leidsche- vaart 28 P Maaike Jongbloed, echtge noote M. Tolenaars, van Spieringweg 194, naar Haarlem, Leidschevaart 28 P Klaas Hettlnga, vr.n Concourslaan 36. naar Oldehove (Gr.i p/a wed. U. Hettlnga Frans van Dam, van Venneperweg 422, naar Hillegom. Vlnkelaan 2 Trijntje Beukers, van Lisserdijk 503. naar Hillegom, Hoofdstraat 40 Harmen Hogenhout. van Nleuwemeerdijk 369. naar Gorssel, Almen, A 59 Hendrik Buising. van Leimuider- dljk 363, naar Amsterdam. Dapperstraat 95 II Dirkje van der Blij. wed. W. van der Blij, van Venneperstr. 3, naar Voor schoten. Veurscheweg 20 Gerrit Cnossen, van Domineeslaan 95 naar Warns iFr.) Z. 100 Cornelia Vuiik, van Spieringweg 164, naar Boskoop. Nieuwstraat 117 Sijmen Visser, van Bennebroekerdljk 7, naar Haarlem. Colensostraat 25 zwart Adrlana C. van 't Hof. van Venneperstraat 15. naar Benebroek, Meerwee 2 Josepha AM. Liethart. van Kastaniplaan 31, naar Amsterdam. Hoofdweg 263II Adriaan W. Mekke. van Dennenlaan 57, naar Am sterdam, Elandstraat 127II. Intrede Ds. D. Bouman. In de Ned. Hervormde Kerk te Nieuw- vennep vond onder groote belangstelling en ln tegenwoordigheid van den consulent ds. J. C. Salverda van Hoofddorp, de be vestiging plaats van ds. D. Bouman uit Molkwerum, die het 2e beroep naar Nieuw- vennep heeft aangenomen. Ds. Barneveld uit Warns, die den nieu wen predikant ln zijn ambt bevestigde, sprak hierbij naar aanleiding van: Hande lingen 22 15: „Want gij zult hem getuige zijn bij alle menschen van hetgeen gij ge zien en gehoord hebt", vestigde de aan dacht er op dat ook Ds. Bouman ln deze gemeente een getuige moet zijn van Chris tus, en de moeilijkheid om in dezen we- reldschen tijd te getuigen moet trachten te overwinnen en hield na voorlezing van het formulier nog een toespraak, waarna de gemeente Ds. Bouman toezong Ps. 134 3 's Middags hield de nieuwe leeraar zijn intreepredlkatie. Het kerkgebouw was ook thans weder stampvol. Z.Eerw. had tot tekst gekozen: Petrus 1 19 „En wij heb ben het Profetische Woord dat zeer vast ls en gij doet wel dat gij daarop acht hebt als op een licht, schijnende in een duistere plaats, totdat de dag aanlichte en de morgenster opga in Uwe harten. Aan het einde gekomen van zijn rede, waarnaar met groote aandacht werd ge luisterd, richtte Ds. Bouman het woord tot Ds. Barneveld, den consulent Ds. Salverda. den Kerkeraad, de predikantenln den Ring Haarlem, den heer v. d. Meer. Evangelist te Abbenes, de hoofden der bijzondere scholen de burgemeester van deze gemeente Mr. A. Slob en ten slotte tot de gemeente. Na het dankgebed werd Ds. Bouman toegesproken door den ouderling J. Weststeijn, de heer v. d. Meer en Ds. Salverda en door de ge meente toegezongen Gezang 96. Afsluitboomen stukgereden. Terwijl de afsluitboomen van de brug over de Ringvaart bij Sloten alhier, dicht waren, werden deze stukgereden door een auto, die niet tijdig stopte. Kort daarop, nadat men bezig was geweest om de schade te herstellen, reed er voor de tweede maal een auto door de afsluitboomen heen. Voor het steeds drukker wordende auto verkeer ls de brug ter plaatse veel te smal. Gelukkig is er ook in dit opzicht een groote verbetering op til, omdat er reeds omstan digheden zijn die er op wijzen, dat het plan voor een breedere brug ernstig over wogen wordt. O.a de verplaatsing van de brugwachterswoning naar den overkant aan den Sloter straatweg, alwaar een nieuwe woning zal verrijzen en waarin wordt gezien dat er gedacht- wordt aan een nieuwe brug tegenover de Burgemees ter Amersfoortlaan. Openbare verkoopingen. In de Beurs te Hoolddorp wérd ten overstaan van Notaris Overmeer uit Nieuw- vennep, publiek verkocht vier huizen, samen groot 8.47 are. gelegen aan de Raad huislaan te Hoofddorp en eigendom van den heer W. N Bakker. Kooper werd de heer J. Weber alhier voor f. 3100. Alsmede het woonhuis met erf en grond, groot 5.70 are, gelegen aan den Kruisweg en behoo- rende tot de nalatenschap van wijlen Pastoor Soepnel. «ooper de heer S. Koe nen. alhier voor f. 790. Verder werd ten overstaan van Notaris H. Bax verkocht het woonhuis met schuren enzgelegen aan den IJweg. en groot 1 HA. 23 are en 90 c.A. Gekocht door den heer Vervloed Jr. voor f. 4200. Wegvcrbetering. Het bestuur van den Haarlemmermeer polder heeft besloten thans ook uitvoering te geven aan het plan tot asphalteering van den Aalsmeerderweg vanaf den Vijf- huizerweg tot aan den Kruisweg. Over eenige dagen zal er mee begonnen worden, zoodat. het werk dezen zomer nog gereed komt. o HILLEGOM De U.L.O- naar den Achterhoek. Het plan bestaat, dat de leerlingen van de Openbare U.L.O. Svliool. hoofd de heer W. van Lingen, op 7 en 8 Juni een uit stapje n aar den Achterhoek maken Zij zullen per auto-bus reizen. Verleden jaar ls een soortgelijk reisje ondernomen ;>er trein. Burgerlijke Stand. Geboren :Jaantje, d. v. H J. Postma en A. Bootsma; Henriette Louisa Elisabeth, d. van L van Leijden en B. Betram; Nico- laas Jacobus, z. v. S Ultendaal en M. Tlmmers; Christina Lidwina Maria, d. v. j F. J. Gerritsen en R. M. P. Litjens; Chrlstlaan d. v. P Pijpers en H. van der Meel. Ondertrouwd: J. Vermei) en A. C. van Roode; N. C. van Haaster en A. M. Mes- kers; A. P. Balkenende en C. Vonk. Getrouwd: P. A. Smits en A. H den Boer. Overleden: M. Voren wed. van H. Opstal 78 j.; J. Verbruggen m. 79 j. Dagen en kosten voor huwelijksvoltrekking Op 1 Juni treedt een nieuwe ver ordening in werking, waarbij de dagen, klassen cn kosten van het voltrekken van huwelijken zijn geregeld. Deze zullen worden: Dinsdag eerste klas f. 30, Donderdag tweede klas f. 10, Vrijdag tweede klas f. 10, Zaterdag tweede klas f. 10, Zon- en feest dagen f. 50. Kosteloos op Maandag en Woensdag 9 tot 1 uur en 2 tot 5 uur. Kosteloos inenten. Gelegenheid tot kosteloos inenten en herinenting zal geboden worden op Woensdag 24 Mei om 3.30 uur in de open bare lagere school, Wilhelminalaan. Een plankier voor verkeersregeling. Op den hoek van de Hoofdstraat en de Raadhuisstraat is een houten plankier ge maakt. Het lijkt veel op een vluchtheuvel, maar de bedoeling is regeling van het verkeer. Sinds geruimen tijd waren daar witte lijnen op den sveg getrokken; die hebben blijkbaar niet voldaan, van daar dit middel. Het is een proef, die bij vol doening zal vervangen worden door iets blijvends, met stompe hoeken in plaats van de scherpe hoeken, die het plankier nu heeft. De werkloosheid. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs staan rngeschreven: 5 fabrieksarbeiders, 1 snel persdrukker, 1 drukker, 1 letterzetter, 2 grondwerkers, 10 metselaars, 15 opper lieden, 2 schilders, 18 timmerlieden, 3 mach. houtbewerkers, 1 loodgiefer-zink- werker, i steenhouwer, 1 halfwas-metse laar, 3 mandenmakers, 1 kistenmaker, 1 vloerlegger, 1 waschknecht, 1 schoenmaker, 2 electriciens, 1 scheepsmaker, 2 smeden, 1 wagenmaker, 1 smid-bankwerker, 1 horlogemaker, 1 boekbinder, 2 broodbak kers, 23 bloemistarbeiders, 289 landarbei ders, 6 tuinarbeiders, 4 boerenarbeiders, 1 plantsoenarbeider, 3 jeugdige landarbei ders, 1 tuinarbeider, 2 m winkelbedienden, 2 venters, 1 handelsreiziger, 2 schippers, 1 halfwas-schipper, 7 chauffeurs-monteurs, 1 expeditieknecht, 1 dekknecht, 1 weg werker, 1 verzekeringsagent, 1 boekhou der, 4 m. kantoorbedienden, 1 dienstbode, 39 losse arbeiders, 1 handlanger, 1 con troleur. Totaal 472. Aanvragen werkgevers 2, plaatsingen 2. Teruggetrokken 6. Ver vallen 69, waaronder een groot aantal, die niet aan de reglementaire bepalingen voldoen, om als werkzoekenden bij de ar beidsbeurs ingeschreven te blijven. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. J. Balm met vr„ v. d. Endelaan 16; P. van «Ier Bent met gezin, Meerdorpstraat 61: H. Rodewijk-Cozijn, Vosselaan 5; C. A. Bouwmeester, idem; M. A. Enthoven, Weeresteinstraat 12; M. Leloux, Prins Hendrikstraat 11: A. Moraal, Weeresteinstraat 45 a; D. Ph. P. Willems, Mariastraat 42; G. G. van Zuilen met gezin. Meerstraat 35. Vertrokken: L. v. Maris, A. 385, Heiloo; J. H. G. Terra, Schoterveenstraat 21, Haar lem; C. Droppert met vr., Meenkschelaan 19, Driebergen; El. Th. van Rooden, Bloemendaal. Nog 25 auto's te kort. Het comité voor de herdenking van Prins Willem van Oranje had een batig saldo van f. 80.47. Besloten is dit bedrag af te staan aan het Comité voor den auto tocht met Ouden van Dagen. De secretaris van dit laatste comité heeft niet voldoende auto's toegezegd gekregen. Er zullen ongeveer 80 wagens noodig zijn, terwijl er 55 opgegeven zijn. 25 bezitters van auto's mankeeren dus nog. Omdat de tocht moet slagen en omdat niemand der oudjes thuis mag blijven, verzoekt de secretaris beleefd om spoedige opgaaf van auto's aan zijn adres Wilhel minalaan no. 36. Het comité blijft ver trouwen op aller medewerking aan het symmpathieke doel. KATWIJK AAN ZEE. De stand der werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 546 werkzoekenden (vorige week 554) zijnde: 1 stucadoor, 15 opperlieden, 66 grond werkers, 16 timmerlieden, 1 schilder, 10 metselaars, 4 fabrieksarbeiders, 1 potten bakker, 41 kuipers, 1 broodbakker, 141 losse arbeiders, 129 landarbeiders, 1 tuin man, 3 bloemisten, 1 autogeen-lasscher, 11 varensgezellen. 2 chauffeurs, 1 machinist koopvaardij, 1 scheepsmaker, 7 stokers, 7 binnenschippers, 2 loodgieters, 1 straat maker, 1 mandenmaker, 80 visschers, 1 typograaf, 1 zeilmaker. Beneden de 18 jaar: 1 timmerman. Examen Visscherijschool. Bij de in de Visscherijschool gehouden examens voor het certificaat in kennis van de internationale bepalingen ter voor koming van aanvaring op zee zijn ge slaagd Willem Klinkenberg, Engel Haze- noot, Jacob v. d. Bent. Willem Ouwehand, Jacob van Duijvenbode. Klaas Haasnoot, Cornelis van Duijn, Floris de Best en Arie v. d. Boon; allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser, directeur van de visscherijschool alhier. Rijksgedelegeerde was kapitein J. H. Götz, lid der examencommissie voor stuur lieden. Het a.s. badseizoen. Zaterdag en gisteren werd al druk ge bruik gemaakt van het baden op het Stille Strand. Bij de Uitwatering genoten Zaterdag reeds een veertigtal jongens van het frissche bad! De temperatuur van het zeewater valt echter nog niet mee. Ook waren er op het strand verscheidene tenten opgeslagen. De zeilsport werd door een opgetuigde kano in zee uitgeoefend. De hotels op den Boulevard hebben de deuren geopend om de gasten te ont vangen; de tarieven hebben zich aan de tegenwoordige tijdsomstandigheden aange past, De pensions, opnieuw fraai in de verf gezet zijn van binnen gerestaureerd. Men hoopt op een druk bezoek. Overal in het dorp staan de kaarten met „ge meubileerde kamers te huur" weer voor de ramen, in afwachting op eventueele huurders! De drukten langs het strand vooral ook bij de Wassenaarsche Slag was gisteren reeds zeer groot. Op het voormalige Badhotelterrein, ver rijzen de zes villa's reeds een goed stuk uit den grond; druk wordt gewerkt aan de groote lunchroom, om deze nog tijdens het badseizoen te kunnen openen. „Op Hoop en Zegen" worden de komende maanden afgewacht. Tragisch ongeval. De 5-jarige Cornelis, z. van Dirk van der Plas uit de Zwanenburgstraat alhier mocht reeds verscheidene malen met zijn oom meerijden, die steenen reed voor den nieuw te bestraten weg in Duinoord. Zaterdagmiddag omstreeks half 4 zat het knaapje weer op den wagen. Toen deze zich in beweging zette, viel het er af en kreeg een der wielen over het lijfje. Direct werd het het dichtbij gelegen Gemeente-Ziekenhuis binnengedragen, waar de hulp van dr. J. Eikelenboom werd ingeroepen. Deze achtte overbrenging naar het Acad. Ziekenhius te Leiden nood zakelijk. Des nachts om 4 uur is het daar niettegenstaande operatief ingrijpen, tengevolge van de bekomen inwendige verwondingen overleden. W. V. uit de Varkevisserstraat deed bij de politie aangifte, dat zijn zoontje zoodanig is gebeten door een hond van A. V., dat het door den dokter verbonden moest worden. Voor het Definitief Examen Bouw kundig Opzichter slaagde te Amsterdam de heer D. Verloop, die zijn opleiding ontving aan den Cursus voor Uitgebreid Technisch Onderwijs „U.T.O." te Leiden. De extra-collecte ten behoeve van huwelijksbijbcls en kerktelefoon in de Herv. Kerk gehouden, heeft opgebracht de som van f. 213.27. NOORDWIJK AAN ZEE. ALG. VERGADERING VER. „ZEEBAD". De plannen voor het a.s. seizoen. De Vereeniging „Zeebad" belegde een algemeene vergadering in café „Centraal". Na opening werden de notulen voorgele zen en goedgekeurd. Bij de mededeelingen was vcoral de voigende kennisgeving van veel belang. Veel zal er gedaan worden op het ge bied der reclame, om te trachten de Ne derlander-s zooveel mogelijk ln eigen land te houden Op initiatief van den heer Tappenbeek .zal door bemiddeling van de A. N. V. V. het volgende worden gedaan: a. het verspreiden van 20 000 Holland- sche folders der Ned. Noordzeebadplaatsen aan diverse adressen in ons land; b. van 15 Mei tot 15 Juli wordt in 9 groote bioscopen in ons land een lan taarnplaat vertoond: „dezen zomer naar Nederlands kust". e. het aanbrengen van reclameplaten op de voornaamste spoorwegstations ln het Noordelijk en Oostelijk gedeelte van ons land; d. de verschillende bureaux van V.V. zenden elkaar wederkeerig hun reclame- materaal toe om een in het oog vallend plaatsje te krijgen aan de verschillende bureaux en kiosken. Uitbreiding wordt gegeven aan het toe zenden van reclame materiaal aan de on derscheidenen verkeers- en reisbureaux in ons land. e. Het aanbrengen van affiches ln de bureaux van V.V., de verschillende reis en verkeersbureaux ln ons land en op andere publieke plaatsen met het op schrift: „Kiest het eigen land voor uwe vacantie". f Dan zullen er op initiatief van den heer de Graaf, bestuurslid van V.V., 15.000 circulaires aan verschillende notabele in gezetenen ln ons land worden verspreid, ter opwekking om mede te werken de va cantie in eigen land door te brengen. Punt 3 der agenda, den postdienst be treffende werd besloten een request aan het Hoofdbestuur der P. T. T. te richten, met veel handteekenlngen, tot het verkrij gen van; vervroegde eerste bestelling, op heffing beperkte openstelling van het bij postkantoor te Noordwijk aan Zee en op nieuw vestiging van postagentschap in boekhandel Ruys. Voorts zal getracht worden bij de N. Z. H. T. M. te bereiken dat. in den vervolge, de mogelijkheid wordt geopend, de reis desgewenscht te onderbreken. Vervolgens werd op voorstel van het bestuur, besloten aan de Noordwij ksche Golfclub een subsidie ad 50 gulden toe te kennen. Over het subsidieeren van de te houden strandfeesten werd eveneens gunstig be schikt; hiervoor werd een bedrag van f. 150 uitgetrokken. Hierna volgde de rondvraag en sluiting. LISSE. Loop der bevolking. Vertrokken: Mej. H. C. Bouwman, naar Schiebroek Mej. C. A. M. Verduyn, naar Amsterdam Mej. C. W. Kouwelaar, naar Hillegom Mej. F. Meijer, naar Noord- wijk Mej. H. Visser, naar Alphen aan den Rijn J. Mastenbroek, naar Haar lemmermeer C. v. Diest, naar Diepen veen Mej. E. Buurman, naar Amsterdam Mej. A. J. de Bruin, naar Haarl.-m E M. Mulder, naar Rotterdam. Gevestigd: Mej. Ch. A. Paulus, van Ben- nebroek, Heereweg 258 Mej. H. Hen- drikse, van Lelden. Heereweg 275 Mej. E. C. Kwartel, van Leiden, Heereweg 275 G. J. M. Vreeburg, van Oss, Achterweg 4 A. J. H. N. Blaauw, van Noordwij ker- hout, Poelpolder 1 a. Bur- rllike stand. Geboren: Cornelis, zn. van A. v, py en van J. Bloemendal Jan en Wilt* mina, zn. en d. van J. Braam en van j Verhoog Theodora Margaretha, d J G. Vermelj en van J. v. Heusden peö! Cornelis, zn. van C. v. Stein en van c v. d. Ing Cornells Maria, zn. van j Noordermeer en van G. v. Dijk. Overleden: Jannetje Star, echtgenoM. van C. Balkeneinde, oud 47 jaren. Ondertrouwd: M. A. v. d. Berg en H a Bon Th. Janssen en A. v. Hoven. Getrouwd: C. v. Velzen en W. M. Keri vliet. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blijkens het jaarverslag van de NV Rotterdamsche Lloyd bedroegen de totaii inkomsten van het bedrijf over 1932 ruim f 6.300.000 minder dan in 1931. Het saldi der exploitatierekening dat f. 4.281.149 (v j. f. 3.528.605) bedroeg, is niet toereikend om daaruit de noodige afschrijvingen u doen, zoodat uit enkele reserverekeningen ee noverboeklng naar de winst- en verlies- rekening moest plaats vinden. VOOR DINSDAG 23 MEI. Hilversum, 296 M. AVRO-uitzendinz 5.30 VPRO, 6.30 RVU. 8.00: Gramo- foonpl. 10.00: Morgenwijding 1015. Gramofoonpl. 10.30: Concert. A. v. i Laan (piano). Gr. Haenties (zang) mmv E. Veen (piano) 11.00' Kook- en bak- praatje door mevr. R Lotgering—Hllle- brand 11.30: Vervolg concert 12.00— 215: Omroeporkest 0. 1. v. N. Treen ea Gramofoonpl. 2.30: Gramofoonnl 3.00: Knipcurus 4.00: Vioolrecital Borii- Lensky 4.30: Radio-Kinderkoorang o.l 1. van J. Hamel 5.00: Verhalen voor c'il kinderen door Mevr. A. van Dijk 5JJ-I Jeugdhalfuur VPRO 6.00: Gramofoon- platen 6.30' RVU Th. Llgtharb: Libera voorbeeld van te vroeg verleende z?i;.| standlgheid 7.00: Gramofoonpl. 7'jl J. G. P. Sabel: Noorwegen 800: Val Dias 8.05: Orgelconcert P. Palla, m e. v. Henk Viskil (tenor) en Jan 'Seveiutsa (saxofoon) 9.00: „De gestolen menten". hoorspel door P. van 't Vet Regie: Kommer Klevn 9 15: Koraj I.aios en ziin orkest. Zang door de AV80- girls en Bob Scholte 10 00: Gramofoos-I platen 10.15: Vervolg Kovacs Lajos-I II.00: Vaz Dias 11.1012.00: Gras:- foonplaten. Huizen, 1875 M. KRO-Uitzendin; -1 8.009.15 en 10.00: Gramofoonpl. lijll Godsd. halfuur 12.151.45: Orkest»!-" eert en Gramofoonpl. 2.00: Vrouwe- uurtje 3.00: Gramofoonpl. 4.00: gelconcert en Gramofoonpl. 5 00: tetconcert en Gramofoonpl. 7.15 Ltrq| 7.35: Gramofoonpl. 7.45: CauserM 8 00: Oratorium-concert. Circa 915: Dias 11.00: dito 11.05—12.00: mofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgetrl ding 10.50: Tijdsein en berichten -1 11.0511.20: Kookpraatle 1220: mofoonDl. 1.20: Shepherd's Bush P:">| joen-orkest o. 1. v. H. Frver 2.20: Vat de scholen 2.50: Muzikale causerit-l 3.55: Fransche les 4.25: Lezing —(61 R. Tapponnier en zifn orkest 5.35: E; l deruur 8.20: Berichten 6.50: Brahrj'l sonates voor cello en plano 7.15: IbT liaansehe conversatie 7.45: Radio-W tair-orkest. o. l.v. B. Walton 0"Donnell. m. v. G. Ferrari (tenor) 8 50: LOTil en berichten 9 40: 2de en 3de acte nil Puccini's „La Bohème" 0. 1. v .J. Bartd-I ï'olli. In de pauzes: Voordracht: 1050— I 12.20: Dansmuziek door Lew Stone en Monseigneur Band. Parijs „Radio-Paris", 1724 M. Gramofoonpl. 12.20: Concert doorhal Krettly-orkest 1.25: Concert lSj| Vervolg orkestconcert 7.40: dito - 831 Cabaret-programma 9.05 Radiotooneet Kalundborg, 1153 M. 12.20—2 Concert uit het Bellevue-Strandhotel - 3.205.20: C. Rydahl's orkest 8.20: Ri- dio:tooneel met muziek. Leiding: Fht: Mahler 10.20: Deensche liederen ro(' pianobegeleiding 10.55: Volksdansen door het Omroeporkest o. 1. v. Mahler - 11.2512.50: Dansmuziek o. 1. v. Teddy Petersen. Langenberg, 473 M. 7.30 en 12.20: Gramofoonnl. 1.20: Concert 0. 1. van Wolf 2.50' Gramofoonpl. 4 50: Con cert o. 1. v. Kloss 8.25: Sted. Orkest van Münster o. l. v. Wolf m. m. v. bas Rome, 441 M. 9.05: „Siberia", open van Giordano. Orkestleiding: Santarelu- Koorleiding: Casolari. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 1220: Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans L™ Gramofoonpl. 5.20: Omroeporkest o.LV. André 6.50: OmroeDklelnorkest oiv. Leemans 8.20: Gevarieerd programma 1030: Gramofoonpl. 508 M.: 12.20: Gramofoonpl. Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans 528 Symphonieconcert o. 1. v Meulemans - 6.35: Orgelconcert 8 20: Omroeoorke<> o. 1. v. André 8.55: „Rerum Novarum - uitzending 9.20: Symohonie-concen j o. 1. v. Meulemans 10.30: Gramofoon- platen. Zeesen, 1635 M. 7.20: Stunde der Na- lion: „Das grüne Banner" 8.20: C°ncer uit Hamburg, m. m. v. orkest en solisten o. 1. v A. Seeker 9.20: Actueele uitze°~ ding 9.30: Volksliedenconcert door so listen, koor en orkest o. I. v. E Prad? 10.20 en 11.05: Berichten 11 2012-4"- Concert uit Hamburg o. 1. v. O. E- ron Sosen. GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF le programma: lederen dag van 8 uur: Hilversum. 2e programma: lederen dag van uur: Hulzen 3e nro-ramma: Dinsdag 23 Mei: 8—13.35: Langen^ 13.35—15.20: North Reg.; 15.20-1^ Kalundborg; 17.20—19.20 Warschau: n" —afloop: Luxemburg. 8-24 Wijzigingen voorbehouden. 2—3

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10