KATWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 20 Mei 19; UIT DE OMSTREKEN. GESTOOMDE MAKREEL! C. DEN DULK Jaspzn ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz AGENDA. BENTHUIZEN. Knaapje aangereden. Gistermiddag wilde de 4-jarige G. Havenaar de Dorpstraat oploopen, juist toen de vrachtauto van de touwlabiiek te Leiderdorp, bestuurd door den chauf feur W. v. W. passeerde. Het jongetje werd vermodelijk door het achter spat bord gegrepen en tegen den grond ge slingerd. Dr. Steur verleende de eerste hulp en constateerde dat het rechterbeen gebroken was, terwijl het ventje bovendien een diepe wond aan het been had ge kregen. Het werd naar het Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Den chauffeur treft vol gens ooggetuigen geen schuld. HAARLEMMERMEER. Uit een raam gevallen. De heer v. d. R„ wonende aan den Kruis weg te Hoofddorp, had, terwijl hij zich-op een bovenkamer in een openstaand raam te ver voorover boog, het ongeluk z'n even wicht te verliezen en van eenlge meters hoogte naar beneden te vallen, v. d. R.die een onderarm bleek gebroken te hebben en een beenkneuzing had bekomen, kon niet dan met groote moeite overeind ko men en zich naar zijn woning begeven. De hulp werd Ingeroepen van Dr. B„ die een voorlooplg verband legde. Veeljarige trouwe dienst. Gisteravond vergaderde in de Landbouw te Hoofddorp de afdeellng Haarlemmer meer van de Holl. Maatschappij van Landbouw. Voor deze bijeenkomst waren uitgenoo- digd de heer L. Amperse, die gedurende 40 jaren op de hoeve „Mentz" bij de familie Hazekamp aan den Kruisweg en de heer G. Poldervaart, die gedurende 25 jaren bij de familie Rlp te Vijfhuizen in dienstbe trekking ls geweest. De voorzitter, de heer Reinders Folmer, complimenteerde deze arbeiders met hun veeljarigen trouwen dienst, bracht een woord van dank en waardeering voor de door hen steeds betoonde trouw, eerlijk heid en bekwaamheid en overhandigde ieder een gecalllgrafeerd getuigschrift en een enveloppe met inhoud. Een attractie op het a.s. concours- hippique. Het bestuur van de vereeniglng „Voor uit" ter bevordering van de paardenfok kerij in Haarlemmermeer heeft besloten ter gelegenheid van het op Woensdag 19 Juli a.s. op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp te houden 24e concours-hip- pique als attractienummer een voorstelling te geven van den intocht van Prins Willem van Oranje. Dat belooft een schitterend succes te worden. Inbraak. Des nachts is ingebroken in de woning van den heer Post, hoofd van de R.K. school aan den Spaarnwouderweg nabij Vijfhuizen alhier. De dief of dieven hebben eerst in het kozijn van 't kantoorraam een gat geboord, de pen er uitgeduwd en zich toen door opschuiving van het raam toegang tot het vertrek verschaft. Toen ze aldaar niets van hun gading vonden dan een paar belastingplaatjes, die ze en passant maar medenamen en de deuren vonden afgesloten, zijn ze denzelfden weg weer teruggegaan, om ook andere raam kozijnen op dezelfde wijze te bewerken en zoodoende de woning verder binnen te dringen. Het ls hun echter bitter tegen gevallen. want ook vandaar moesten ze zonder buit van eenlge waarde vertrekken. De politie stelt een onderzoek in. Begrafenis Pieter Bokhorst. Op de algemeene begraafplaats te Nieuwvennep werd onder groote belang stelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den 6-jarigen Pieter Bok horst, die door een auto-ongeluk op zoo'n noodlottige wijze om het leven ls gekomen. Om de groeve stonden ook geschaard de kinderen uit de klas. waarin Piet gezeten liad. Het woord werd gevoerd door Ds. Aangeenbrug en de heer van Arkel. hoofd der school. HILLEGOM. De werkloosheid. Het aantal werkloozen ls van 532 ver minderd tot 472. Deze cijfers en speciaal de vermindering is niet overeenkomstig de werkelijkheid, omdat velen wegens regle mentaire reden zijn afgeschreven. Gevonden. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: schroeven draaier. ceintuur, alpinomuts. Aanwezig en te bevragen bijP. Wagen mans. Loosterweg III No. 20. zwarte hee- renhoed; P. v. d. Weiden, van Vlietstraat 44, postduif; Hartman. Stationsweg 128, stroomatras; A J. v. d. Leek. Duinlaan 17 Bennebroek. étui inh. rozenkrans: Waas dorp, Hoofdstraat 2. heerenriiwiel; N. Win kelaar. Molenbuurt 13, zitting van een auto. O KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Maarten, z. van C. van Duijn en A. van den Oever: Hendrika Arendje, d. van J. van Rijn en A. Guijt; Jacobus z. van D. Kuljt en W. Dijkhuizen: Willem Cornelis z. van C. Guljt en A. van Duijn: Comeiis z. van C. Haasnoot en W. van Dijk; Albertus z. v. A. van der Meij en G. C Minnee. Overleden: Cornells Driebergen, oud 76 jaren, weduwnaar van E. Zwaan: Maar ten van Duijn. oud 5 daeen. z. van C. van Dutin en A. van den Oever. Getrouwd: A van Duljvenbode en A. Verdoes: T. Schaan en K. Erhardt: M. v. Duiin en G van Beelen. Ondertrouwd: A. v?n Rijn en A. Messe- maker; J van den Oever en J. Groen; M. van Rhjjn en A. Haasnoot; A. Haas noot en W. van Duljvenbode. Van Oeffelen komt nu met spoed De visch is nu ooedkoop en j?oed, 5 of 6 pond voor één kwartje Dat gaat zeker naar het hartje. Men behoeft nu naar geen andere plaats te [loopen, Daar U alles in den vischwinkel goedkoop [kunt koopen, Naar een andere plaats te #aan is te duur, Wij verkoopen nieuwe baring En ook baring en u tjes in het zuur. Wij zullen nu niet meer schrijven, Andei*s zou U heelemaal wegblijven l 1224 Beleefd aanbevelend: Zuidstrait 45, Telefoon II, Katwijk aan Zee KATWIJK AAN DEN RIJN. Oprichting R.-K. Voetbalvereeniging. Gisteravond kwamen de voetballers ter vergadering bijeen in de zaal naast het parochiehuis. Pastoor J. P. Buijs opende de vergadering met den Chr. groet en heette allen van harte welkom, in het bijzonder de heeren L. J. v. d. Valk, J. C. v. d. Berg en L. Schrama, die bereid waren gevonden de club met hun kennis en ervaring te dienen. Vervolgens zette spr. uiteen het nut van de voetbal in het algemeen, en de wenschelijkheid van een R.K. voetbalvereeniging in onze parochie in het bijzonder, deelde mede, dat er over een terrein reeds onderhande lingen worden gevoerd en hoopte spoedig een goed resultaat te bereiken. Van de aanwezigen gaven er zich 25 op ais lid. Hierna volgde bestuursverkie zing. De 3 heeren, die de deskundige leiding op zich wilden nemen werden z.h.st. gekozen. Door de leden werden 7 candidaten genoemd. Benoemd werden de heeren H. Fennes ,C. E. v. d. Berg, E. Eshof en J. Verhart. De Valkenburgsche-weg. De bestrating van den Valkenburgschen weg is gereed, de verbinding met Molen weg, Moientuinweg en Voorstraat is weer verkregen en Katwijk a. d. Rijn beeft nu een wegverbinding met Valkenburg zooals nog nimmer heeft bestaan. Niet alleen voor Katwijk, doch niet minder voor Val kenburg is dit van groote beteekenis. Nu de Valkenburgsche weg gereed is, zal met te grooter spoed aan de Kerkstr. en den Zeeweg kunnen worden voortgewerkt. HET BLAD T00R KATWIJK EN OMSTREKEN GEEFT OW ADVERTENTIÊN EN ABONNEMENTEN OP AAN DEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VElf STREKT KATWIJK AAN ZEE. Examens E.H.B.O. Voor den eersten herhalingscursus „Eer ste Hulp bij Ongelukken" gegeven door de Katwijksche Reddingsbrigade zijn ge slaagd de dames: J. Boot-Montagne, B. Berkouwer, G. van Duljvenbode, C. de Jong, A. Jongenus, G. Kuipers-van der Voori, J. Nijveld, A. Parlevliet, A. E. Roest, S. Roest, B. Slottje, J. Vooijs; en de heeren A. Brouwer, M. Buijs, Fr. de Graaf, C. Jonker, A. G. Spakman, B. Vooijs en G. J. v. d. Voort Allen zijn leerlingen van dr. J. Eikelen boom, die de lessen gegeven heeft. Examens Visscherijschool. Bij de in de Visscherijschool gehouden examens voor het oertilicaat kennis der internationale bej.a.ingen ter voorkomingen van aanvaring op zee zijn geslaagd: Arie Nijgh, Willem van Beelen, Piet van Dui venvoorde, IJsbr. v. d. Plas, Dirk Remmei- zwaal. Huig van Duijn Hzn, Kees de Vreugd VVzn., Jacob Hoek, Krijn v. d. Plas, W. Meljvogel, D. v. Duijn. Huibert de Best .Jacob Klok, W. Ouwehand, Wil lem van Beelen, Dirk Hoek, Maart v. d. Plas, Kees v. d. Oever, Cor v. d. Niet, allen van Katwijk aan Zee: Jacob van Rooijen, C. van Roon, Dirk Duindam, J. Klinkenberg, Aai Plug, C. Heemskerk, J. Arameraal, L. van Duijn, A. v. d. Niet allen van Noordwijk aan Zee. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser .directeur van de visscherij school alhier. Rijksgedelegeerde was kapi tein J. H. Götz, lid der exawencommissie voor stuurlieden. Te Den Haag zijn geslaagd voor het examen van stuurman op zeilzeevissehers- vaartuigen Maarten v. d. Zwan, Nic. van Dijk Bzn., en Simon Schaap: allen leer lingen van de visscherijschool alhier. J. A. H. uit de Havenstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat van zijn rijwiel, het belastingplaatje met bijbehoorend kokertje was ontvreemd. Hij gaf aan de politie het signalement op van een persoon, die zich in de omgeving had opgehouden. Aangehouden werd J. R. uit het 2e Duinpad. Bij huiszoeking door de politie werd het verbroken kokertje in de vuilnisbak aangetroffen en het be lastingplaatje onder de vloer bi] de kachel. De dader heeft bekend en is op het politiebureau in bewaring gesteld. LISSE Opheffing Openbare U.L.O.-School. B. en W. stellen den gemeenteraad voor om de Openbare School voor U.L.O. op te heffen, gezien het geringe leerlingen aantal dat ae U.L.O. afaeeiing bezoekt. Den heer W. van Ingen zal eervol ontslag worden verleend als overtollig onderwijzer aan de Openbare U.L.O.-school alhier. NOORDWIJK. De Werkloosheid. Bij liet alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn als werkzoekenden ingeschreven 461 personen t.w.: 2 letterzetters, 2 metselaars, 27 opper lieden, 26 timmerlieden, 3 schilders, 6 stucadoors, 1 loodgieter, 1 wagenwaker, 1 bakker, 244 landarbeiders, 59 visschers, 63 losse arbeiders, 5 chauffeurs, 15 jongens beneden 18 jaar. Hiervan zijn er 100 ge plaatst in de werkverschaffing. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. Garbuschewaki dienstbode van Den Haag, Statenlaan 96 naar Goo- weg 12; H. Ch. Duijndam, dlenstb., van Noordwijkerhout, Hardepad 25 naar Wil- helminastraat 15; P. A. Reeuwijk geb. Romijn, van Leiden, Haarlemmerstraat 204 naar Offemweg 58a: A. G. A. Slaman, leerl.-verpleegster, van Beverwijk, Baan- straat 98. naar Langeveld 29; C. S. van Dobben de Bruijn, bloemb.-kweeker. van Bodegraven, Noordstraat 66 naar Voor straat 43; B. J. J. de Groot, bloemb.-kwee ker, van Den Helder. Koegras Korte Vliet 10 naar Plckéstraat 62; J. J. Nauman, dlenstb., van Rotterdam, Plantageweg 39b naar Oranjeweg 25; E. C. Jonkergouw, 1.1.- verpleegster, van Den Bosch, Markt 55, n, Langeveld 29; TJ. Wildschut, verpleegster, van 's Gravenzande. Naaldwijkervoetpad 5 naar Zwarteweg 20. Vertrokken: W. C. Huisman en familie, ambt. t. secr., van Kerkhofpad 22 naar Drachten, Zuid 102. i Burgerlijke Stand. Geboren: Martinus Johannes Wilhelmus, zoon van W. G. J. Custers en M. P. van Opbergen; Apolonia Johanna, dochter van J. P. G. de Haas en E. M. Verlaan; Adria- nus, zoon van L. van Beelen en K. Plug; Marinus Jan, zoon van C. Welling en H. M. Staal; Simon Gerardus Cornelis, zoon van A. P. van Rossum en H. M. Klein Margaretha, dochter van W. Varkevisser en A. J. van Egmond. Ondertrouwd: M van Tol, 34 jr. en S. W. M. de Groot, 32 jr.; P. Th. Warmerdam 27 jr. en A. A. van Teijlingen, 24 jr.; B. Star, 24 jr. en M van Rooijen, 20 jr. Getrouwd: Q. M. Bentverlaen, 31 jr. en G. C. H. Salman, 28 jr. Overleden: Alida Adriana Plug, oud 19 jr., d. v. J. Plug en J. M. Hagen; Johannes van der Zalm, oud 66 jr. OEGSTGEEST. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg nabij de Duin zichtstraat stak de wielrijder O. alhier zonder uit te kijken den rijweg over, toen op korten afstand een auto naderde, be stuur ddoor G. S. te Heemstede. De wiel rijder werd door de aufo gegrepen en tegen de straat geworpen. Het rijwiel werd totaal vernield, terwijl O. zich ernstig be zeerde. Hij is naar zijn woning vervoerd. Door den heer L. S. alhier is met zijn auto een straatlantaarn in de Oranje- laan stuk gereden. D8 schade zal worden vergoed. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis, z. van C. Vooijs en T. van Leeuwen; Cornelis Martinus, z. van J. Wijsman en A. J. v. d. Berg. Ondertrouwd: Cornelis Driebergen en Adriana van Egmond; Dirk Theodorus Hogervorst en Arendje v. d. Meij. Getrouwd: Gerrit Jan Minnee en Maria van Delft. Goed afgeioopen! Aan de Vliet geraakte een hit met kar, toebehoorende aan C. de M. alhier, te water. Op den wagen bevond zich een 2-jarig kind en het kostte eenige moeite dit te redden, maar gelukkig slaagde men daarin nog tijdig. Ook de* hit kon ongekwetst aan wal gebracht worden. De bloemenhandel. Met het mooie weer is de aanvoer be langrijk toegenomen, terwijl tevens nog aardig wat Darwintulpen van den kouden grond, die van 5—15 ct. per bos op brengen, aan de markt komen. De kwaliteit is niel extra Pyrethrums gaan voor f. 1.70 —2.80, Trolliu» 40—70 ct., Anjers 35—60 ct.. Anemonen 70—90 ct., Margrieten 20—35 ct,, Papavers f. 1.90—3.10, Lathyrus 40—60 et., Korenbloemen 70—90 ct., Centaurea 30—35 ct.. Campanula f. 1.50—2.20, Rozen per bos 55—90 ct. SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes Cornelis, z. van J. Aangeenbrug en M. J. KnopperL Overleden: H. Hoogeboom, 4 jaar, d. van J. Hoogeboom en A. Woudstra: C. Raven horst, 57 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: T. Hagemann, Beukenlaan 5S, van Duisburg; C. C. van Rijn, Kerklaan 32, van Warmond: C. J. v. d. Zwaan, J. v. Beierenlaan 25, van Bloemendaal; J. J. Noordermeer, v. Heemstrastraat 37, van Voorburg: F. Spitshorst, J. P. Gou- verncuriaan 24, van Avereest. Vertrokken: J. H. v. d. Burg met gezin, Zandslootkade 25, naar Oterleek; H. F. Noorbergen met gezin, Bijdorpstraat 3, naar Groningen; G. Krebs, Hoofdstraat 320, naar 'sGravenhage: A. Colijn, met gezin, J. v. Beierenlaan 9, naar Leiden. Gevonden voorwerpen. Een zwart wollen póismof, een zilveren collier, een sleutel, twee bankbiljetten van f. 10. Inlichtingen worden door de politie verstrekt Met de Stscrt. no. 96 zijn verzonden de afdrukken van de statuten betreffende de R.K. Vereeniging voor Volksgezondheid en Ziekenverpleging „Het Wit-Gele Kruis", gevestigd alhier. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: G. Ouwersloot en G. C. Heid- feld van 's-Gravenhage. VEURLEIDSCHENDAM Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. Onder leiding van den heer C. Weerden, burg had de Jaarvergadering plaats van de Ooöp. Boerenleenbank. Besloten werd een brief van rouwbeklag te zenden aan de echtgenoote van wijlen den heer F. van Heyningen. De notulen worden gelezen en onver anderd onder dank goedgekeurd. BIJ monde van den heer de Haan bracht de commissie tot het nazien der rekening en balans 1932 verslag uit en verklaarde alles ln de beste orde bevonden te hebben waarna de rekening en balans onder ap- plaus met alg. st. werden goedgekeurd. Uit het keurige verslag stippen wij o.m aan, dat het aantal leden op 31 December 1932 bedroeg 124. Het aantal spaarboekjes bedroeg 471. Uitgegeven werden 37 nieuwe boekjes. Van 26 boekjes werd het geheele saldo opgevraagd. In omloop waren op 31 December: 92 boekjes met een te goed van minder dan f. 10,-; 158 boekjes met een te goed van f. 10,- tot f. 100,-; 144 boekjes met een te goed van f. 100,- tot f. 1000,- en 75 boekjes met een te goed van f. 1000,- en hooger. Verleend werden 51 nieuwe vorschotten: 40 voorschotten wer den geheel afgelost. Op 31 December bedroeg het saldo der spaargelden f. 280,942,70'/;; het bedrag der voorschotten f. 284.672,83; van de Centr, Bank werd ontvangen f, 176.891,31; Gestort werd f. 164,413,55; schuld in loopende rekening bij de Centrale Bank f. 56.972,45: in loopende rekening met de leden ontvangen f. 49.926,84; ln loopende rekening met de leden uitgegeven f. 43.263,31; op 31 December bedroeg het tegoed f. 44.412,73; het reservefonds f. 27.467,58'/;; de winst f. 2138,33, terwijl de geheele omzet bedroeg f. 1.158.465,24 De heer Romijn, voorzitter van den Raad van Toezicht, bracht namens dezen Raad verslag uit en verklaarde steeds alle boe ken en bescheiden bij den kassier in orde bevonden te hebben. Hij bracht hulde en dank aan het bestuur en kassier voor hun vele en goede werk, dankte zijn medeleden voor de prettige samenwerking en hoopte, dat allen met denzeifden ijver zullen blij ven voortwerken in het belang en tot bloei der Boerenleenbank. De voorzitter heette den pastoor, die in tusschen ter vergadering is gekomen, har telijk welkom. Bij de verkiezing van een bestuurslid wegens overlijden van den heer F. van Heyningen, werd met vrijwel alg. st. ge kozen de heer C. van Heyningen, een zoon van den overledene. Deze nam de benoe ming aan, dankte voor het gestelde ver trouwen en hoopte met denzelfden ijver als zijn vader steeds heeft gehad, voor de Bank te werken. De voorzitter feliciteerde den heer van Heyningen met zijn benoeming, terwijl burgemeester Keijzer de vergadering geluk- wenschte met, deze keuze, waardoor zij getoond heeft ook groote waarüeering te hebben voor wijlen den heer F. van Hey ningen. Met vrijwel alg. st. werd de heer C. da Koning herkozen als lid van den Raad van Toezicht. In de commissie tot het nazien der reke ning en balans voor het volgende Jaar werden benoemd de heeren J. J. Olsthoorn, J. W. v. d. Ham en D. v. d. Berg, Het voorstel het maximum der te verlee- nen voorschotten te brengen van f. 12.000 op f. 10.000 werd na een opmerking van den heer Zuidwijk en na toelichting door den voorzitter met alg. st. aangenomen. Het voorstel om f. 200 van de winst te schenken aan de St. Elisabeths-Vereeni- ging werd eveneens met alg. st. goedge keurd, waarbij de pastoor hartelijk dank bracht voor de gulle gift. Bij de rondvraag drong de heer Zuid' wijk er op aan. dat er stappen zullen ge daan worden bij de regeering de aflossing van hypotheken af te schaffen zoolang de crisis duurt en ook de aflossing van groote credieten; de voorzitter zegt toe deze kwestie aan de Centrale Bank te zullen voorleggen. Hierna sloot de voorzitter onder dank voor de opkomst de vergadering met den Christelijken groet. Zilveren jubileum. 1 Juni a.s. herdenkt de heer B. Kuperus hoofd van de Chr. School den dag, waarop hij 25 jaar geleden bij liet Christelijk Onderwijs werd te werk gesteld. Het aantal werkloozen ingeschreven bij de Arbeidsbeurs bedroeg deze week voor Stompwijk 42 en voor Veur 44. De daling houdt nauw verband met de werk zaamheden in den tuinbouw. - Met de werkzaamheden betreffende de reconstructie van den Broekweg zal Maandag 29 dezer een aanvang worden ge maakt. VOORHOUT. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Dinsdag 23 Mei, des avonds te 8 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot heffing van 100 opcenten op de Gemeentefonds belasting dienst 1933—1934. 4. Voorstel van B. en W. inzake ver laging van Pachtsommen, WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Pietemella Hendrika, d. van N. Verhoef en H. H. de Ruyter: Maria Anna d. van Ch. F. v. d. Berg en M. K. van Seggelen; Maria Gijsberta Theresia, d. van C. van Haastregt en Th. Borst: Gerrit je, d. van W. A Koudijs en G Breedijk. Getrouwd: Frederik de Witt, j.m. 26 jaar en Neeltje Breedijk, j.d. 26 jaar; J. F. van Kampen, j.m. 25 jaar en W. M. van Winsen, 25 jaar. Overleden: J. J. Chr. Sarlet, 62 jaar; J. G. Kerkvliet, 56 jaar, Joannes de Groot 70 jaar; P. H. Romeijn, 20 jaar. Een gezelschap Noorsche en Deen- sche journalisten bracht dezer dagen een bezoek aan de Kagerplassen alhier. Met de Fe ja van den heer Sijthoff werd een HEDEN: „Concordia": E..L. K.- en R.-gezels 8 uur nam. Jeruël: Bidstond te 8 uur nam. Nutsgebouw: Prop.-avond JeugtUr voor Onthouding. 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Bidstond te 8". nj namiddag. Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 u. voom en 6'/; uur nam. Leger des Heils (Hooigracht): Stuw- komsten te 10 uur voorm. en 8 uur nam'I Stadsevangelisatie (Morschweg 59) menkomst te 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten 10 uur voorm. en 7 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u nsa-l „Het congres danst". Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 uur, Luxor-Theater Stationsweg 8 uur nam! „Wenn die Liebe Mode macht". Woensdag en Zaterdag nam 2 Qat n Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Trlanon-Theater Breestraat 8 u nanvl „Es war einmal ein Muslkus". Woensdag en Zaterdag nam 2 uwl Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Gene», kundeConsultatiebureau voor moeiuiu kinderen. Halftwee tot 3 uur nam luit ting tegen diphterle 45 uur nam Donderdags: Inst. v. Praeventieve Gt.| neeskunde. Consultatiebureau voor aimJ holisten. 7—10 uur nam. Dagelijks. Den Haag, Dierentuin: Voor jaarsfeest van 2—12 uur nam. Dagelijks Den Haag (Scala): Bouuirl ter's revue, 8 uur nam. 's Zondags 21 matinee. De avond-, nacht en Zondagdieust csL apotheken wordt van Maandag 15 let a| met Zondag 21 Mei a.s. waargenomen om de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat lij Telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraa: l Telef. 1313. De geneeskundige Zondagsdienst te L<| den wordt van Zaterdagavond 8 uur1 Maandagmorgen 8 uur waargenomen c de doctoren De Graaff. Hovens Gréve. ft| Jager, Polak en Timmermans. Te Oegstgeest wordt deze dienst dd waargenomen door dr. Varekamp, tel. 131 tochtje gemaakt op de Kagermeren le-l wijl de Warmondsche Fanfare dit taJ(el opluisterde met muziek. Na beëitifs: I van dit watertochtje begaf men zlchttfl de bekende boerderij „Meerrust" en fc'. I daar nog langen tijd gezellig bijeen 't-1 was vol lof over de prachtige meren! ZEVENHOVEN. Gedaalde werkloosheid. In de werkloosheid is een dalende rfc-1 ting te constateeren. Dezen winter is Ml hoogste cijfer 39 geweest; op het ooga-| blik bedraagt het 3 personen. ZOETERWOUDE. Verboden visschen! Het was den politie reeds geruimen ti|j I bekend, dat door den visscher v. A uit I Leiderdorp des nachts eenige aan andere» I toebehoorende wateren in de omgeving W> I een groote vischzegen werden afgevisebt, f terwijl het gesloten vischtijd is. In den afgeioopen nacht is v. A. twee zoons door de politie van hier e» I Leiderdorp op heeterdaad betrapt, "e groote vischzegen is in beslag genome»; de stroopers zullen er wel meer I hooren. Gecompliceerde aanrijding. Op den Hoogen Rijndijk alhier had «W I eens een gecompliceerde aanrijding p!»»1* I De auto gemerkt H 85336 kwam met bel motorrijwiel G 45414 in aanrijding. bestuurder van de auto geraakte door os botsing, het beheer over 't stuur kwijt e» reed een voor hem uitrijdenden wielrijder den heer J. de B. van hier aan. n« rijwiel werd geheel vernield, doch de kwam er zonder ernstig letsel af. Bn« auto's zijn doorgereden, docli huil n"®' iners waren goed opgenomen! De "j] der van het motorrijwiel, die als schul dige werd genoemd zal zich moeten ver antwoorden. Gevonden voorpen. Een bïndtasrt met inhoud, een colbertjasje, een polshorloge, een aanvullend leerboek vo, de politie van Stapel en Koning. M|1C tingen bij den Gem. veldwachter a. Rijndijk. O WARMOND. Loop der bevolking. Gevestigd: C. Romijn, van Haarlemmer meer: N. M. J. de Muijer, van s o L hage; R. van Benten, van Leiden; n. J. de Graaf, van Ned. Indië; H. J- van Westellingwerf; H. Soldaat, van ;den; H. Schëltens ,van Leiden; Ih- ,uenn. ociicueiia »vdu wauuui -tnlii Keijzer, van 'sTiravenhage; C. H. Vers' i van Hillegom; F. Slegel, van sura hage; G. J. A. M. Ruijgrok, v. Maastrw J. Th. Ammerlaan ,van Leiden. Vertrokken: N. Ramp, naar IWJiTfl, P. v. d. Hengst, naar Sassen hew'. Regeer ,naar Hoorn; P. v. d. Vhc|. Hilversum; C. G. de Vroomen, naar y E. Breedveld, naar Wassenaar; D- r te Gelder, naar Alphen a. d. Rijn; u. naar Duitschland; L. W. Weijcr;, Leiderdorp; N. Breedijk. Noordwijk; J. C. J. v. d. P'oeS' ;(".r- Alkemade; A.. W. Overwater, naar A - dam; W. Baarns, naar Veenendaai. Lau .naar Velsen; L. Rijk, naar renhoek.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6