C. G. SMIT DE DEUR IS LOS! GEURIGE BAAITABAK LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 19 Mei 1] UIT DE OMSTREKEN. Uw huis voor Fijne Vleeschwaren warme Croquetten en Salades. FOTO- EN KINOHANDEL Fa. DE GRAAFF HAVEN 20 Fa. Wed. C. J. VISTER - LEIDEN AGENDA. AALSMEER. De Aalimeeruche Reddingsbrigade. Gisteravond heeft de Aalsmeersche Reddingsbrigade haar jaarvergadering gehouden in hotel ,,De III Kolommen", onder voorzitterschap van den heer L. H. Trommel. In het algeloopen Jaar slaagden 12 leden voor het examen; 13 leden ver- wlervan het diploma eerste hulp bij onge lukken. De secretaris, de heer J. van Doesburg, las de notulen der vorige algemeene ver gadering. welke overeenkomstig werden vastgesteld. Vervolgens las dezelfde func- tionnarls het Jaarverslag 1932, waaruit wel bleek, dat deze vereenlging zeer actief werkzaam is geweest. Dr. Oei werd als medisch adviseur aangesteld. Het aantal leden is tot 41 gestegen. Dc voorzitter bracht den secretaris dank voor zyn jaar- \erslag. De penningmeester, de heer W. v. d. Meer, gaf dan verslag van zijn gehouden beheer. De ontvangst over 1932 waren f. 100.47, de uitgaven f. 113.13, nadeellg saldo f. 12.66. De vereenlging bescnikte op 31 December nog over een reserven van f. 213.60. Boeken en kas waren nagezien en in orde bevonden. De voorzitter bracht den penningmeester dank voor zijn accu raat beheer. Besloten werd, dat 's Maandagsmiddags in „Het Oosterbad" geoefend zal worden voor het algemeen en Dinsdagsavonds in „Oosterbad" en „Viba" voor het vereeni- gings-dlploma. Als leden van een te vor men Technische Commissie werden ge kozen de heeren W. v. d. Spoel, E. 6ta- tema en M. van Zoelen. Als bestuursleden werden bi] acclamatie herbenoemd de heeren J. van Doesburg en W. Vermeer. Nadat bij de rondvraag nog enkele zaken van meer internen aard waren be sproken, sloot de voorzitter met een dank woord de vergadering. Op concours. „Aalsmeer's Harmonie" (directeur de heer J. C. Hulsbos) neemt op Hemelvaarts dag deel aan het muziekconcours te Baarn. Het corps komt uit in de afdeeling Uitmuntendheid. De iepenziekte. Over dit onderwerp heeft mej. dr. Buis man. van het Phyt. Lab. Willie Commelln Scholten te Baarn. in een der lokalen van dc Rijks Tuinbouwschool alhier, gespro ken. O.m. waren daarbij tegenwoordig B. en D„ de directeur van Gemeentewerken van deze gemeente, de opzichters van den Haarlemmermeerpolder, de directeur van Gem. Plantsoenen te Nieuwer-Amstel en eenige polderbesturen uit deze omgeving. De samenkomst stond onder leiding van den heer Augustijn, ambtenaar van den Phat Dienst alhier, die tenslotte spr. dank bracht voor haar zeer leerzame rede. HAARLEMMERMEER. Aan dc gevolgen overleden. De heer v. N., die op draaibrug naby Sloten door een auto werd aangereden en zoodanig verwond werd .dat hij naar een ziekenhuis in Amsterdam moest worden overgebracht, is in deze inrichting aan de gevolgen overleden. De superprimaire weg door dc Haarlemmermeer. Naar wij vernemen is een begin ge maakt met de werkzaamheden voor den bouw van een viaduct over den Spaarn- wouderweg naby Schiphol, in verband met den aanleg van den super-primairen weg AmsterdamRotterdam. Er is sprake van dat een dergelijk bouwwerk ook verryzen zal over de Ringvaart en den Nieuwemeer- dijk. Een vreemd geval. Gisteren ging te Hoofddorp het gerucht dat een voor het Kantongerecht aldaar staande auto zou zyn gestolen. By infor matie is de juistheid daarvan echter niet gebleken, omdat er by de politie nog geen aangifte van gedaan werd. Wel kwam een autobestuurder uit Haarlem, die "aan het Kantongerecht alhier een bezoek had ge bracht, toen hy weer wilde wegrijden tot de minder prettige ontdekking, dat een ander misschien de eigenaar hom voor geweest was en de auto onder zyn be reik vandaan had gebracht. Neutraal Fröbelonderwijs. Van wege de vereeniging voor neutraal fröbelonderwys, had gisteravond in tegen woordigheid van vele genoodigden. de feesteiyke opening plaats van de nieuwe leslokaliteiten in de verbouwde voormalige openbare lagere school aan den Zwanen- burgerdyk alhier. Nadat de voorzitter een openingswoord had gesproken, hield de heer P. v. Mever te Koog a. d. Zaan, oud wethouder van onderwijs van Zaandam, een van groote waardeering voor het stre ven der vereeniging getuigende rede. ge volgd door een toespraak van mevr. Stolp, directrice der school, die ook een harteiyk woord van dank bracht voor de van ver schillende zyden ondervonden krachtige medewerking Hierna werden de ruime, frissche en ge zellig ingerichte leslokalen bezichtigd en bleef men nog een uurtje gezellig byeen. waarna de byeenkomst door den voorzitter werd gesloten. Ry u icldiefstal. Naby Halfweg alhier werd een lieeren- rywiel ontvreemd uit een by een woning staande schuur. Van dezen diefstal wordt verdacht een ongeveer 40-jarig man. die een koffertje by zich had en zich kort te voren in die omgeving had opgehouden ,n even later te Halfweg een rywiel te koop had aan geboden. De politie stelt een onderzoek in. RECLAME. 1155 Steen straat 49 Telefoon 485 HTLLEGOM. Dc bloembollenbeurs. De beurs werd gisteren door 67 perso nen bezocht. Er is veel gesproken over het saneeringsplan en weinig over den handel. Land verkocht. Het bloembollenland aan de Leidsche- vaart bia den Nieuweweg, groot 2.59.00 H.A.. dat"n bod stond op f. 16.600, is gis teren met f. 1600 afgemijnd en voor f. 18 200 verkocht aan den heer J J. Roozen te Haarlem. GEMEENTERAAD. De belastingen verhoogd. De raad heeft gisteren vergaderd onder voorzitterschap van burgemeester Pont. De heer Goemans was afwezig. De no tulen zyn aangehouden. De stichting van een urinoir in de Kui- persteeg, kosten begroot op f300. was het eerste het beste punt, dat verzet onder vond. B. en W. stelden het voor, met de stem van weth. Klaver tegen. Inwilliging van het crediet beteekende ook afsluiting van de steeg, waarmee de diaconie der Herv. Kerk, die eigenaresse van den grond is, zich gaarne accoord verklaarde. De eerste tegenstander was de heer Mathot, die een urinoir in de steeg ver oordeelde en in den Hoftuin bij de brug wenschte. De voorzitter deelde mee. dat vroeger dc bedoelde plaats door de wethouders is afgewezen, terwyi hy ook sterk is tegen plaatsing op den Houttuin of vóór de Herv. Kerk. Afsluiting van de steeg, be nevens plaatsing van de urinoir aldaar is door den voorzitter warm verdedigd; anderen beriepen zich op een vroeger be sluit van den raad om dezen weg open te houden en kwamen op voor de nabij - wonenden. Tusschen weth. Klaver en den voorzit ter bleek een groot meeningsverschil te bestaan. Het debat is geëindigd is met stemming: 8 tegen en 6 vóór. Het voor stel is dus afgewezen. De continueering der aanstelling van twee nachtwakers is ook afgestemd. De nachtwakers zyn voor dezen winter als proef aangesteld; dit is geslaagd. De voorzitter zei als burgemeester over de politie zeer tevreden te zyn, maar als de nachtwakers om de financiën verdwijnen, wordt de toestand moeilijk, ook door de invoering van het ambtenaren-reglement met beperkten werktyd en dure overuren. Mutaties onder het corps staan te vree- zen; de ryksveldwacht is hier sterk ver minderd tot één man voor twee ge meenten tezamen. Thans is er een be- hooriyke nachtdienst en het bureau dag en nacht geopend. De heer Loerakker kon niet met het plan meegaan om de financieele offers, die straks nog gevraagd worden. De heer De Wreede betoogde, dat de bloembollen geen extra-bewaking meer vorderen, terwyi de heer Mathot vreesde voor een verkapte uitbreiding der politie, en de heer Fyma met het oog op de kos ten er tegen is. De heer Carlier ver wachtte geen hoogere uitgaven, omdat de tegenwoordige nachtwaker straks als werkloozen toch gesteund moeten worden. De voorzitter heeft de tegenwerpingen bestreden, zelfs zóó dat de heer Loerak ker zei jaloersch te zijn op den titel van meester in de rechten, maar het voorstel viel met 1 tegen 3 stemmen, die van de heeren Vermeer, Jansen en Carlier. De mededeeling van den heer Van Lierop, dat het dienstrooster volgens de agenten niet goed zou zyn, werd door den voorzitter zeer ernstig opgevat, omdat het agenten verboden is met anderen over den dienst te spreken, waarop de heer Loerakker kwam verklaren, dat de mede deeling op een misverstand moest be rusten. De per adres gevraagde verlenging van het sluitingsuur voor café's, is afgewezen met 12 stemmen voor en 2 tegen de af- wyzing. De verstreking van kleeding en schoei sel aan werkloozen tot een bedrag van f. 1000 als het Nationaal Crisis-Comité dit bedrag vergoedt, is goedgekeurd. De reorganisatie van het Gasbedryf, dat beteekent f. 100 000 voor vernieuwing en ontslag van personeel, dat overbodig wordt, was in de voorgaande zitting aan gehouden. Thans was het rapport der gascommissie aan de leden toegezonden; inmiddels is door de gemeente Leiden een voorstel gedaan om gas aan Hillegom te leveren, wat volgens den voorzitter, een voordeel van f. 17 000 zou opleveren. De gasdirecteur en de gascommissie oordee- len hun voorstel beter en dat van Leiden onaanvaardbaar. Weth. Vermeer bezag het voorstel van Leiden met tegenzin omdat Leiden onge past optrad en omdat een vertegenwoor diger een vertrouwelijken brief schreef aan den heer Loerakker, die per abuis aangezien is voor een wethouder. De heer Fyma zei, dat de gascommissie niets afweet van het voorstel van Leiden, waarop de voorzitter antwoordde dat het voorstel eerst kortgeleden is ingekomen. De gedachte van den voorzitter om het Leidsche voorstel te bestudeeren en aan Gedeputeerde Staten voor te leggen, ter- wyi inmiddels toch offerten voor den verbouw gevraagd zullen worden vond byval. Besloten is hoogstens f. 100000 toe te staan en ontslag aan overbodig personeel met een wachtgeldregeling te verleenen. Het besluit is met algemeene stemmen genomen. Dekking van het tekort op de begroo- ting 1933 komt neer op het volgende: lo. verhooging der opcenten gemeente fondsbelasting van 60 od 80, opbrengende voor 3933 ongeveer f. 10.000; 2o. aanwending der voor 1934 bestaande reserve ad f. 57.000 in 1933. Aanvankehjk had de meerderheid van B en W. afgezien van loon- en salaris verlaging op dit oogenblik, maar 't prae- advies is gewyzigd en nu stelden B. en W. voor 5 pCt. op de traktementen en loonen te korten als bijdrage aan de premie voor het pensioen. Alleen de steunregeling vordert een Uitgaaf van f. 130.000. De heer Fijma sprak over het productie stelsel en Karl Marx, waaromtrent de heer Loerakker en weth. Vermeer heel anders dachten. Eerstgenoemde vroeg werk- objecten, waarover de andere woordvoer ders verbaasd stonden De commissie voor Georganiseerd Overleg was tegen 5 pCt., en voor 3'h pCt. korting, wat de heer Van Lierop voorstelde. B. en W. verklaar den dit niet te kunnen aanvaarden. Een persoonlijk feit verweet de heer Paase aan weth Vermeer, die eerstgenoemde woorden in den mond gaf, die de heer P. niet gebruikt heeft. Met algemeene stemmen is besloten tot de verhooging der opcenten op de fonds belasting De salarisverlaging met 5 pCt. is aangenomen met de stemmen van de 3.D.AP tegen, teiwijl de heer Van Lierop aanteekening verzocht ook tegen te hebben willen stemmen. De benutting der reserve voor 1934 in dit jaar is met algemeene stemmen goedgekeurd. De vraag van Gedep. Stalen om over legging der notulen cener geheime zitting is afgewezen. De harddraverij heeft een adres over de kermis ingezonden, welk adres is aan gehouden. Twee nieuwe straten zyn gedoopt als Pontstraat en Wilsonstraat. By de rondvraag stelde de heer De Wreede voor in het volgende voorjaar een groote bloemententoonstlling te organi- seeren voor de massa, welke in het voor jaar de bloemenvelden pleegt te komen bezoeken. De voorzitter zei, dat het gemeente bestuur zoo iets niet ondernemen kan, maar de vrager kreeg ten slotte toch de toezegging, dat het plan overwogen zal worden. B .en W. zyn nog diligent voor een ander plan, maar „Bloembollencul tuur" verwaardigde zich niet eens op brieven te antwoorden. De rest van de rondvraag der zeer lang durige zitting was slechts van onderge schikt belang. In het pand Hoofdstraat 56, opent heden de fa. de Graaff een foto- en kino- handel. naar de eischen des tijds inge richt. De winkel maakt een voornamen indruk, terwyl een groote sorteering apparaturen en benoodigdheden tot koopen noodt. De firma geniet reeds een goede reputatie in de streelt.door haar zaak te Sassenheim. Men zie de advertentie in dit Onze Foto en Kinohandel voor Hillegom en Omstreken is GEOPEND. Onze tweede zaak. waarin wij 0 hopen te mogen dienen met alles, wat met Foto en Kino te maken heeft. 3783a SASSE.TIHKHI - HILLEGOM Bee'.en, Gerrit van Duijn, Herman van Beelem, Huig Bruin, Jan v. d. Oever, Jaap Spaanderman Bouwe den Haas. Dirk Hoek Kees Hoek. Corn. Remmelzwaal, Jeroen v. d. Oever. Bouwe v. d. Plas, Piet Hoek, Zeeg v. d. Plas, Willem van Beelen en Piet van Duyvenvoorde; allen zyn leerlingen van den heer C. Varkevisser. directeur van de visscheryschool alhier. Ryksgedelegeerde was kapitein J, H. Götz, lid der examen commissie voor stuurlieden. Jaarvergadering Ned. Christelijke Landarbeidersbond. De afd Katrwyk aan Zee van bovenge- noemden bond vergaderde in Casa Cara. De voorzitter de heer G. Vooys opende met te laten zingen Ps. 119 17, las 1 Petr. 2 1125 en ging voor in gebed. Hy sprak een welkomstwoord en gaf een korte uiteenzetting naar aanleiding van het voorgelezen Schriftgedeelte. Voorts gaf hy een overzicht van het afgeloopen ver slagjaar. De secretaris-penningmeester de heer A. J. v. d. Heiden bracht zy'n jaarverslag uit. Het ledental groeide van 137 tot 170 en ging dus met 33 leden vooruit. Aan contributie is ontvangen f.5124 48 en aan werklooze leden is uitgekeerd f. 10777 90. Achtereenvolgens werden ver schillende ingekomen stukken behandeld. Het volgende punt der agenda was be stuursverkiezing. De aftredenden waren de heeren A. J. v. d. Heiden en C. Jonker, die met bijna alg. st. werden herkozen. De controle-commissie bracht by monde van den heer J. J. v. d. Voort verslag uit, de boeken en bescheiden werden in de beste orde bevonden. Tot leden van de controle-commissie voor het volgend jaar werden benoemd de heeren W. v. d. Plas en A. Vooys. Na rondvraag volgde sluiting. Tot agent van politie zyn alhier be noemd D. Duindam, thans als zoodanig tydeiyk in dienst te Velzen-IJmuiden en G. Boes. korporaal by de militaire politie- troepen te 's-Gravenhage, waardoor in de vacaturen van resp. Van Eizinga en Schaap is voorzien. o NOORDWIJKERHOUT Bollenveiling. Een bollenveiling ten bate der St. Jozef kerk en R.K. Armen bracht op f. 1317.80 en wel f. 739.80 ten bate der kerk en f578 voor de armen der St. Jozef parochie. De veiling stond onder directie van de „Hobaho" te Lisse. RIJNSBURG. De Tuinbouw. De werkzaamheden bepalen zich voor- namelyk tot die in de bloembollenbedrij- ven. In de bioemkweekerijen ging het de laatste dagen vrij goed; de pryzen waren door het koude weer zeer goed en de handel vlug. Een gehouden veiling van te veld staande bloembollen liep naar wensch. De gemaakte prijzen vielen mee. Het gewas staat in het algemeen matig. RECLAME. 4061 45 cent per pond - 18 cent per ons KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. De gevaarlykste tijd voor het afvriezen der vroege aardappelen is thans voorby. „Verrassingen" zyn echter nimmer bui tengesloten. Het gewas laat zich' goed aanzien, beter dan in het algemeen de jonge peen. Deze heeft veel van het zeer droge weer geleden en ook de vorst deed hieraan nog wel eenig kwaad. De bloem- bollenoogst zal ongetwijfeld zeer tegen vallen. Dit jaar heeft het z.g. „vuur" veel kwaad gedaan en wanneer eenige wanne dagen komen zullen de gewassen, die hier van het meest te Iyden hebben, spoedig afsterven. De betalingen per 1 Mei zijn, behoudens enkele uitzonderingen, goed verloopen. Het viel in het algemeen ge sproken, nog al mee. Thans heeft het saneeringsplan en de uitvoering hiervan de meeste belangstelling! Het onveilig duin. Het duin terrein achter de Rijksschiet- banen zal volgende week wegens schieten met scherp onveilig zyn: Maandag tot en met Vrijdag van 9 uur v.m. tot 5 uur nam. Zaterdag van 18 nam. De actie tegen de Posterijen. Zooals bekend zou gisteravond een ver gadering gehouden worden van besturen van verschillende vereenigingen en eenige vooraanstaande personen ter bespreking van eventueele verslechteringen die by de posterijen zouden worden ingevoerd. Het bestuur van de Kamer van Koophandel „Rynland" kon echter na ingewonnen advies en gehouden correspondentie met het bestuur der posteryen mededeelen, dat voor een opheffen van het hulpkan toor nog geen vrees behoeft te bestaan. Waar dit een der voornaamste punten was waarvoor de actie zou gevoerd wor den. werd besloten de aangekondigde ver gadering thans niet te laten doorgaan. o KATWIJK AAN ZEE. Examen Visscherijschool. Bij de in de Visscherijschool gehouden examens voor het certificaat In kermis van de internationale bepalingen ter voor koming van aanvaring op zee zyn geslaagd Floos v. d. Plas, Willem de Jong. Huig van VEUR—LEIDSCHENDAM. Zilveren jubileum. De heer P. Olivier, assistent-opzichter by het depot LeidschendamVoorburg der Nederlandsche Spoorwegen, herdacht zijn 25-jarig ambtsjubileum. Van de zyde der directie ontving de jubilaris de gebruikelyke gratificatie en van het personeel een gouden horloge met dito ketting. De gasverbruikers zyn door het ge meentelijk gasbedryf verrast met een ko peren lucifershanger. WARMOND. Vergadering Oranje Commissie. In Hotel de Stad Rome had een alge meene vergadering plaats van de Oranje- Commissie, die stond onder voorzitterschap van den heer H. L. van Delft. Nadat deze de aanwezigen een hartelijk welkom had toegeroepen sprak hij een woord van dank tot het vertrokken lid de heer D. Janssen, hoofd der O.L. School en tot den heer A. Zekveld die wegens persoon lijke redenen ontslag als lid der Commissie had genomen. Hierna verzocht spreker den secretaris de notulen der vorige vergade ring te willen voorlezen, welke zonder op of aanmerkingen en onder dankzegging werden vastgesteld. Hierna kwam aan de orde de bespreking van eventueel te hou den feesten bij gelegenheid van de ver jaardag van H.M. de Koningin. Over deze aangelegenheid ontspon zich een uitvoerige discussie. De voorzitter deelde mede dat de burgemeester hem had medegedeeld tegen deze herdenking op de traditioneele wijze in het minst geen bezwaar te hebben, zoodat na eenige bespreking besloten werd dit jaar wederom twee dagen feest te vieren en deze feesten te doen plaats vinden op 6 en 7 September a.s. Over gegaan werd tot instelling van eenige sub commissies die de voorbereidende werk zaamheden op zich zullen nemen en in overleg zullen treden met de houders der diverse vermakelijkheden en de besturen der beide muziekkorpsen teneinde aan dit feest weer den grootst mogelijke luister bij te zetten. In de bovengenoemde vaca tures werd voorzien door de benoeming van de heeren W. Ouburg het nieuwe hoofd der O.L. School en den heer J. Uit den Boogaard. Hierna was het woord aan den penningmeester tot het uitbrengen van het financieel verslag. Het bleek dat de rekening sloot met een batig saldo van f. 136.85 een prettig begin voor de komende feesten. De rekening en beschei den werden nagezien door de heeren de Vogel en Heemskerk en aangezien alles in volkomen orde werd bevonden werd de penningmeester gedechargeerd voor zijn gevoerd beheer terwijl hem hiervoor dank werd gebracht Aldus is het tradiiio- necle feest in Warmond weer in eere hersteld, zeer zeker tot voldoening van de inwoners. Alleen missen wij nog de alom bekende en gewaardeerde hard draverij maar wie weet, wellicht prijkt deze geapprecieerde sport over enkele weken weer op het programma! Pogingen in dezen geest worden tenminste reeds aan gewend. - Zaterdag. Katwijk a, d. Rijn (Parochiehuis) Katwijksche Burgerwacht 41/4 uur BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 11 5 „Het congres danst". Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 o Luxor-Thcater Stationsweg 8 uur g „Wenn die Liebe Mode macht". Woensdag en Zaterdag aam 21 Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 oml Trlanon-Theater Breestraat 8 u. na „Es war einmal ein Musikus". Woensdag en Zaterdag nam 2t Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 um I De avond-, nacht en Zondagdienst u apotheken wordt van Maandag 15 tc;l met Zondag 21 Mei a.s. waargenomen 4] de apotheken: G. F. Reyst, Steenstra:: Telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraa' Telef. 1313. 40-jarig-jubileum. Op 15 Augustus a.s. zal het 40 (J geleden zijn dat de heer J. van EgmoJ alhier werd benoemd tot dirigent van t, R K. Zangkoor van de R.K. Kerk St. Matkj alhier. De heer van Egmond heeil opleiding genoten van den bekenï muziekleeraar C. A. Bonten destijds L Leiden thans wonende te Nijmegen 0,1 zullen nog wel gelegenheid hebben deze aangelegenheid nader terug komen. Volgens mededeeling van den corn— pondent der arbeidsbemiddeling bëdro9 het aantal ingeschreven werkloozen 1 deze gemeente 57 terwijl aan steun i uitgekeerd een bedrag van f. 360.55 WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Het salaris van den boden-concierge rul] gesteld Bydrage Woningbouwver. Willibrordus Discussie over de htllj van eerste-hulpverleeningsgelden - stemmen staken. De Raad dezer gemeente vergadai onder leiding van Burgemeester Wiegman. Afwezig wegens ziekte de heer A. Bod der. Mededeeling werd gedaan van dirq ingekomen stukken, w.o. een schrijven u den heer Rooy akkers houdende het ;l zoek het terrein gelegen tusschen S::.-j van 's-Gravensandeweg en Kerkstras' bestemmen tot plantsoen. Dat schrijven werd naar B. en W. gen] voyeerd om advies. Op verzoek van dr. Verloop om vergnj ning tot verplaatsing van een ijss windmolen werd gunstig beschikt. Besloten werd tot verkoop van 5BI bouwgrond aan P. C. v. d. Stoel alhra den prys van f. 9.03 per M2. Vasttrt'.l werd vervolgens het Kohier van dei'.-l denbelasting voor 1933 met een eindt;':] van f. 5923. Daarna was aan de orde een vooral van B. en W. tot wyziging der salaris::] ordening. B. en W. stellen voor nu dooi kt overiyden van den heer G. Looyesteijn vacature van concierge in het raadhuiüf ontstaan de functies van Bode en f cierge combineeren en daarvoor vaS s stellen een jaarwedde van f. 2100- f. 2500.met genot van vrydom pene neele belasting, vry licht, vrye unifocj kleeding, vergoeding onderhoud rijwiel kindertoelage. In te stellen de functie va schryver by gemeente-werken op eet jaarwedde van f. 1200.tot f. 1600.—. fflt| kindertoelage. De heer Wildt Meijboom heeft gecomU-l teerd, dat het tractement voor bode-co'-'l cierge hooger is, dan voor de concierge ral bepaald. Hij vraagt naar de reden hienail De Voorzitter zeide, dat de verplichting zal worden opgelegd, om twee vrouwelijk! werkkrachten aan te stellen. De heer Idenburg vindt dit salaris in ver- gelyking met het salaris van den eer- cierge-Bode, of concierge-Portier hoof. Deze geniet f. 1500.—, f. 19.00. waaio) 8V2 °/o wordt gekort en bovendien crislt- korting wordt toegepast. De Voorzitter wees erop, dat hier tW volwassen krachten noodig zijn. Zoo lx- zien is het salaris plus molumenten, totaal geschat op f. 36.00.— niet hoog. He voorstel werd daarna goedgekeurd. Daarna was aan de orde een voorstel, 0 aan de woningbouwvereeniging St. Wi t' brordus te vergoeden het nadeelig saiw der exploitatie van den met het by raads besluit van 7 Mei 1931 verleende voorscno' aangekochten grond, omdat de vereenls'»! thans door veranderde zienswyze en de ge wijzigde tijdsomstandigheden geen uitv«- ring kan geven aan haar voornemen et- woningen te bouwen voor groote gezinnen. De heer Idenburg meende, dat de recB- ten der gemeente niet voldoende zijn ver; zekerd. Als de vereeniging niets doet me; het terrein, betaalt de gemeente telkens het nadeelig saldo en is over 75 jaren y grond bovendien nog eigendom der ver- eeniging. Terecht hebben B. en W. inge zien, dat er hier gesaneerd moet wort®' dat er een rotte piek is. Hy acht het beten dat de vereeniging den grond teruggeg aan de gemeente en deze tracht te ven koopen. De Voorzitter zeide, dat van dit voor schot een annuïteit van f. 3532.10 schuldigd is. Gezegd is. dat de moet blyven betalen. Dit is niet inzooverre dat de gemeente den grond naasten. Het is echter wel gewensent er termijn te stellen. De regeling van deze aangelegeni"1 heeft gewacht op een rapport van - Commissie voor het Woningvraagstuk B. en W. hebben gemeend den S™ niet terug te moeten nemen, omdat 2-maal overschriivineskosten moeten den betaald. Bovendien als de tijden anderen, zal de vereeniging weer g«- bouwen. Hy vond het wel goed een termijn 5 a 6 jaren te stellen. j-» De heer Idenburg dankt voor toer:^,. Hy wilde echter den grond, die niet na. e is, zoo mogelijk verkoopen. j De Voorzitter zeide. dat al een 2—*

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6