LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Donderdag 18 Mei 19| UIT DE OMSTREKEN. SCHEEPSTIJDINGEN. HAARLEMMERMEER. Noodlottige val. Mej. V. aan den Sloterweg alhier, had gisteren terwijl zij in haar woning op een trapje stond om eenig huiswerk te verrichten, het ongeluk haar evenwicht te verliezen en zoodanig te vallen, dat ze een pols brak en geneeskundige hulp inocst worden ingeroepen. Een 90-jarige. Een de oudste inwoners van deze ge meente, de heer H. den Dekker aan den IJweg nabij Haltweg, die de wordings geschiedenis van den Haarlemmermeer- polder van den beginne af heelt mee gemaakt en o.a. 40 jaren onafgebroken bij do familie Laminerts met veel Ijver en toewijding als arbeider is werkzaam ge weest, hoopt Zaterdag 20 Mei a.s. zijn tWsten verjaardag te vieren. Het zal dezen nog flinken ouden man op dien dag zeker niet aan blijken van belangstelling ont breken. Een groote verbetering. Het was een goede gedachte van het bestuur van den Haarlemmermccrpolder om te besluiten ook het gedeelte Ooste lijker) Hoofdweg van het Polderhuis te Hoofddorp af tot aan den Spoorovergang aldaar, door asphaltccnng een belangrijke verbetering te doen ondergaan De uit voering van het werk is reeds in vollen gang en wordt gedachtig aan den slechten toestand, waarin dit gedeelte weg geruimen tijd heeft verkeerd aoor velen ten zeerste toegejuicht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Dc verbetering van Kerkstraat en Zeeweg. "Met de verbetering van Kerkstraat en Zeeweg worden goede vorderingen ge maakt. De rioloering ligt er thans in en zeer waarschijnlijk zal nog deze week met de bestrating kunnen worden begon nen. Nadat de bestrating gereed is, waarbij tegelijk trottoirbanden worden gelegd, is <le aanleg der trottoirs aan de beurt. Er zullen aan heide zijden van den weg, ook daar waar thans het wandelpad ligt bij het begin van de Zeeweg, trottoirs worden gelegd van bazaltinetegels. Dat zal een prachtige en practische verandering zijn. Tegen de Posterijen. Dc vergadering, uitgeschreven in ver band met veranderingen bij de posterijen waardoor de inwoners mogelijk een nadeel zouden ondervinden en waartegen men tijdig denkt te ageeren is bepaald op hedenavond in een der zalen van „de Roskam". Behalve de reeds genoemde ver- ccnigingen en vooraanstaande persoonlijk heden zal deze vergadering ook bezocht worden door den voorzitter en secretaris der Kamer van Koophandel te Leiden. Rusthuis Callao. De bouw van het Rusthuis Callao nadert zoover zijn voltooiing, dat thans met den plantsoenaanleg rond het gebouw zal kunnen worden begonnen. In verband met liet vergevorderd seizoen zal zulks met haastigen spoed gebeuren, zoodat het complex weldra een mooi aanzien zal krijgen. Muzikale rondwandeling. Dc Cbr. Mondaccordeonveroeniging „Crescendo", directeur de heer J. J. v. d. Reijden uit Leiden, zal bij gunstig weer a.s. Zaterdagavond een muzikale rondwan deling maken door het dorp. De Brandspuit. In tegenwoordigheid van B. en W. had de jaarlijksche beproeving der brandblusch- middelen plaats. Alles bleek puik in orde te zijn. De jeugd vond, als gewoonlijk in de demonstratie veel vermaak en velen kwamen met een nat pak thuis. De jaarlijksche algemeene vergadering van de Katwijksche Burgerwacht zal Zater dag 20 Mei a.s. des nam. te 4.15 uur in het Parochiehuis worden gehouden. KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering van de A.R. Kiesvereen. In Irene werd deze vergadering ge houden. De secretaris dc heer G. Poot bracht zijn jaarverslag uit, waaruit bleek, dat liet ledental steeds stijgende is en reeds 120 bedraagt, en dat de voorzitter, de lieer C. A. Veltkamp, deze functie 12i/j jaar heeft waargenomen. Uit dank baarheid voor hetgeen deze gedurende dat tijdsverloop voor de kiesvereeoiging heeft verricht, overhandigde de heer C. van Tongeren hem uit naam van allen het boekwerk „Caivijn als mensch en lier- vormer" van Doumerguc. De heeren Velt kamp en Poot werdén als bestuursleden herkozen; in de vacature van den heer Hageman werd gekozen de heer D. de Haas. Op voorstel van den voorzitter werd besloten een telegram aan dr. H. Colijn te zenden. Met dankgebed werd deze bijeenkomst gesloten. Vergoeding van schade. Dc afd. Katwijk van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders beeft de schade vergoed bij een van de 8 werkwilligen, den machinist van de IJmuidensche stoomtrawler. Mathijs Mos uit de Zeesteeg 7, bij wien door onbe kenden ruiten waren ingegooid. Evenzoo was door een steenworp de luidspreker vernield bij W. v. d. Plas in de Louwestraat 18 d: dit was eigen lijk bestemd geweest voor zijn buurman, stuurman Jac. v. Duijn, maar men had zich In net raam vergist. Ook deze schade werd door de afdeeling vergoed. Jaarfeest der Meisjesvereeniging „Wees een Zegen." In Irene werd dit eerste jaarfeest onder leiding van de voorzitster mevr. Pras ge houden. De geheele zaal was bezet met ouders van de meisjes: ook was aanwezig de zendingsvereeniging, vertegenwoordigd door de heeren A. Kuijt, Jer. Varkevisser, ,G. van Rijn en C. Bezemer. Dc bijeenkomst werd aangevangen met een korten liturgischen dienst, geleid door mevr. Pras, waarna zij met gebed voor ging. Na het zingen van het Bondslied sprak mevr. Pras een welkomstwoord. Hartelijk heette de spr. ook welkom bet bestuur van de Zendingsvereeniging die in zoo nauw contact staat met het werken der meisjes en waarbij men soms met te vergeefs om steun aanklopt. Zij ging na, wat er door de meisjes op de bijeen komsten verricht wordt en hoeveel stuks weggestuurd werden naar IndiS. In de eerste afdeeling werd begonnen met het vervaardigen van babyuitzetten, waarvan reeds enkele aan behoeftige ouders over gereikt zijn. Met de jongeren werden d^ avonden aangevuld met het lezen uit een Kinderbijbel en met het voorlezen van een mooi bock. Spr. vond, dat er in het nieuwe seizoen voor de meisjes boven de 16 jaar andere wegen ingeslagen moeten worden, anders komen wij bij de Gereformeerden en de S.D.A.P. ten achter. Spr. wenschte een ontwikkelingsavond in te voeren, waar de Bijbel onderzocht zal worden en waar men onderwerpen bespreken zal waarin de meisjes belang stellen. Het heerlijk schoone, het echt vrouwelijke zooals we zien in een Rebecca, moet naar voren gebracht worden. Spr. wees den moeders op haar duren plicht om het op straat slijpen van haar dochters des avonds tegen te gaan. Zij wees op den demoraliseerenden invloed, die van de straat uitgaat. Ver volgens wees spr. er op, dat de moeders liet vertrouwen van haar kinderen moeten trachten te winnen. Wij moeten met dezen mee strijden, mee bidden. Zoo hopen wij, als leidsters ,het nieuwe seizoen, met Gods hulp, in te gaan, vertrouwend op uw aller medewerking. Na dit openingswoord gaven een viertal meisjes het stukje „De watersnood", waar na een zangkoor onder leiding van mej. M. de Best, op voortreffelijke wijze eenige liederen zong. Mej. M. van Rijn gaf een verslag van den Verbondsdag in Wasse naar en mej. C. Haasnoot van een wandel tocht naar Noordwijk. Nog volgde een schitterend tableau, voorgesteld door alle meisjes was „De Vereeniging', waarin alle gorisch het werk der vereeniging werd voorgesteld. Met verschillende samenspra ken, enz. werd de avond zeer genoeglijk doorgebracht. De heer Jer. Varkevisser sprak namens de Zendingsver. een woord van dank voor alles ,wat door de meisjes voor de zen ding werd gemaakt. Nadat gezongen was Gezang 50 4, eindigde mej. N. van Leeuwen met dankgebed. De lieer S. van Wezel, werkzaam aan de Eerste Hervormde School alhier, Js benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de bijzondere school te Wassenaar, hoold de lieer Verschoor. De belanghebbende reeders hebben door de radio laten omroepen, dat van de Katwijksche haringschepen, die te zamen op zee visschen, de hoogste vanger, mits hij aan eigen vangst voor minstens 50 kantjes aan boord heeft, de vangsten van de overige schepen moet overnemen en onmiddellijk daarmee naar huis moet komen. Als dat nu niet mogelijk was, dan geldt ditzelfde bericht voor a.s. Zaterdag. Naar wij vernemen, hebben enkele Katwijksche reeders aan hun schippers opdracht gegeven pm voor de haring- visscherij geen leden van den Modernen Bond aan te nemen. Te Den Haag zijn geslaagd voor het examen van stuurman op stoomzeevls- schersvaartuigen Willem Guyt Krz. en Nlcolaas van Dijk Btz., beiden zijn leer lingen van de visscherijschool alhier. NOORDWIJKERHOUT. De Coöperatieve Boerenleenbank. Verschenen is het jaarverslag der Coöpe ratieve Boerenleenbank over 1932. Hieraan ontleenen wij het volgende: In 1932 werd ingelegd f. 323.744, 29; terugbetaald f. 4i8.622. Saldo op 31 Dec. 1932 f. 509.994.82. In 1932 werd verleend aan nieuwe voorschotten f. 23.207. Terug betaalde voorschotten in 1932 f. 54.284.53, Totaal uitstaande voorschotten op 31 Dec. 1932: f. 246.727.93. Op 31 Dec. 1932 had de Boerenleenbank van de Centrale Bank te Utrecht te vorderen f. 106.059.98. Op 31 Dec. 1932 had de Boerenleenbank van de leden in rekening-courant te vorderen f. 274.613.11, waarvan in 1932 in rekening courant werd uitbetaald 1.181.740.58, ter wijl het saldo op dien datum bedroeg f. 265.116.43. Saldo te vorderen van de Centr. Bank f. 307.78 1.83. Aandeelen van de Centrale Bank 170. Nog te vorderen rente en provisie van voorschotten f. 2.518.41. Kasgeld f. 27.568.33. Het totaal actief op 31 Dec. 1932 be droeg 1.571.778.48. Het totaal passief op dienzelfden datum f.571.778.48. Over 1932 bedroeg de rente van spaar gelden 31/: pet. evenals van deposito's en loopende rekeningen. De rente, die van voorschotten, zoowel van gewone voor schotten, als van voorschotten in loo pende rekening, moest worden betaald, bedroeg 4Va pet. In het afgeloopen jaar traden 5 nieuwe leden tot de vereeniging toe; op 31 Dec. 1932 bedroeg het aantal leden 330. F. Zonderwijk -f. Alhier is heengegaan, na een langdurige sleepende ziekte, de heer P. Zonderwijk, die ruim 43 jaren achtereen op eerlijke voorbeeldige wijze de belangen behartigde van de fa. A. Guldemond en Zn. te Lisse. Wijlen de heer Zonderwijk was hier be drijfsleider van genoemde export-mij. en had het opzicht over uitgestrekte bloem- bollenvelden met destijds talrijk personeel. Bij zijn chef, wijlen den onvergetelijken heer A. Guldemond te Lisse stond hij in hooge eere en genoot diens volle vertrou wen, hetgeen blijkt uit het hem toege kende pensioen op zestigjarigen leeftijd, waarvan hij ruim vijf jaren mocht genie ten. Hij maakte de wordings-geschledenis mee van het in cultuur brengen van ruim 40 HA. bosch- en duinland in vruchtbaar bollenland en was getuige van alle moei lijkheden daaraan verbonden. Lief en leed m zijn leven bleef hem niet bespaard. Met weemoed zal men hem blijven gedenken, als een voorbeeld van groote plichts betrachting, als een man van den ouden stempel, wiens evenbeeld moeilijk te vin den zijn zal! HIJ ruste In vrede! Vergadering Comité Ouden van Dagen. In café „De Zwaan" vergaderde het co mité, dat aan alle ouden van dagen, van 65 jaar en ouder een genoeglijken dag wil bereiden door het organlseeren van een auto-tocht. Ditmaal zal „Schiphol" het doel zijn, terug over Aerdenhout, Nieuwen Zeeweg en Zandvoort. Daar niet toegstaan is, met een lijst rond te gaan om gelden in te zamelen, zal op een andere wijze getracht worden, de be- noodlgde contanten bijeen te krijgen. Het comité vertrouwt wederom, op aller medewerking en doet een ernstig beroep op alle goed gesitueerden. Reeds beloofde de R.K. Voetbalclub de opbrengst van een te houden wedstrijd af te staan. Tot 30 Mei a s. kunnen gegadigden zich aanmel den bij het bestuur. Ook ouden van dagen uit De Zilk kunnen zich melden bij hun eigen comité, dat binnenkort aan een ge combineerde vergadering zal deelnemen. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. W. van Eek, Rhijngeester- straatweg 147, van Leiden; Th. M. A. J. Ch. van den Bergh, idem, idem; H. Bol, boterhandelaar. Dorpsstraat 5, van Hazers- woude; M. Vermeer, dienstbode, Leidsche- straatweg 11, van Hagestein; H. A. Auibers en gezin .winkelchef, Emmalaan 52, van Amsterdam; C. van den Beidt, en gezin, Terweeweg 104, van Katwijk; A. C. Wasse naar, dienstbode, de Kempenaerstraat 93, van Lisse; C. M. Ooijendijk, dienstbode, Haarlemmertrekvaart 15, van Zoeterwoude; G. Wiedemeijer, dienstbode, Rhijngeester- straatweg 203, van Leiden Vertrokken: E. E. M. van Gilse, naar Rijnsburgerweg 93, Leiden, van Willem de Zwijgerlaan 9, W. M. Hopper, verpleegster, van Endegeest, naar Amsterdam, Amstel 51; J. Th. j. Hoogeveen en vr. van Gevers straat 49, naar Leiden, J. de Wittstr. 42; J. A. Houps en vr., van W. Duivenvoorder- straat 14, naar Leiden, 3 Octoberstraat 23. Burgerlijke stand. Geboren: Andrina Maria Elisabeth, d. van P. Nagtegaal en C. Boer; Gerrit, z. van T. J. van der Lee en W. de Leeuw. VOORSCHOTEN. Verkeersongeval. Gistermiddag omstreeks half zes reden enkele personen uit Wassenaar, werkzaam op een bouwwerk op den Leidschewcg langs de Wijngaardenlaan huiswaarts. Voor hun reed de heer de K. uit A'dam met zijn auto, die plotseling moest remmen voor een jongen, die de laan overstak om een voetbal te grijpen. Eén der wielrijders, P. de L. botste hier door tegen de auto en kwam te vallen, hij bekwam verschillende verwondingen aan zijn hoofd en waarschijnlijk een sleu telbeenfractuur, terwijl zijn rijwiel zoo goed als vernield werd. Nadat enkele leden E.H.B.O. de eerste hulp hadden ver leend is hij naar dr. M. v. d. Stoel ver voerd. Openbare verkooping. Ten overstaan van notaris W. A. Caron, alhier, had in Café Al te Veur de ver kooping plaats van de bouwmanswoning met stallingen, schuren en div. perceelen weiland aan de Achterlaan 101 te Veur, groot ongeveer 14 H.A. en 78 A. Kooper was de neer P. Keukenmeester te Leid- schendam voor f. 22240. WARMOND. GEMEENTERAAD. Rioleering etc, bouwterrein - Benoeming G emeentebouwkundige. Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar, burgemeester had een openbare vergadering plaats van den Raad dezer gemeente, waarbij alle leden tegen woordig waren. Nadat de voorzitter had geopend, werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen en vastgesteld. Alvorens werd overgegaan tot behande ling der agenda sprak de voorzitter eenige woorden van gelukwenschen tot den heer Weyers ter gelegenheid van zijn zalveren huwelijksfeest. Spr. wenschte hem en zijn gezin nog vele jaren van voorspoed en hoopte dat hij nog langen tiid voor de zij nen zou gespaard blijven, mede in het be lang der gemeente, daar hit als raadslid op bijzondere wijze de belangen der ge meente behartigt. De heer Weyerr betuigde den voorzitter dank voor zijn felicitatie en den Raad voor het aangeboden stoffelijk blijk hem bij deze gelegenheid aangeboden, wat hij beschouwt als een teeken van sympathie dat hij en zijn echtgenoote op zeer hoogen prijs stellen. Vervolgens deel de de voorzitter mede dat sinds de vorige vergadering de navolgende stukken waren binnengekomen: Dankbetuiging van het bestuur van den R.-K. Volksbond voor het in den afgeloopen winter ln bruikleen af staan van het voormalige gemeentehuis, als ontspanningslokaal der werkloozen voor alle gezindten en het beschikbaar stellen van een subsidie. De voorzitter betuigt ook namens het college van B. en W. welge- meenden dank aan de bestuurders van den Volksbond, die op een keurige wijze de be langen der werkloozen hebben behartigd en leiding wisten te geven op de samen komsten die 'n prettig verloop gehad heb ben. Schrijven -an Ged. st. waarbij werd medegedeeld dat Is verdaagd het besluit tot ondershardsche aanbesteding van de rioleeringswerken op het bouwterrein van den heer Walenkamp. Schrijven van den Min. van Binnen!. Zaken, berichtende dat de subsidie in de ondersteuning van werk loozen voor 1932 is vastgesteld op 25%. Ontvangst bericht der verordening tot wij ziging van die met betrekking tot het zwemmen binnen deze gemeente. Deze stukken worden allen voor kennisgeving aangenomen. Op het verzoek van den heer G. Zwaan om ontslag als lid van de com missie van toezicht op het L. O. werd hem dit on eervolle wijze verleend onder dank betuiging voor hetgeen door hem in deze functie is verricht. De wijziging der voor waarden van de geldleening ad f. 55.000 zooals deze door B. en W. Is voorgesteld. I werd na eenige bespreking aangenomen. Hierna besloot de Raad tot rioleering. dem ping en verharding van den Schippersdam en dit werk behoudens goedkeuring van Ged. Staten op te dragen aan de Gebr. Beugelsdijk, zijnde de meest rechthebben den op die sloot. Tevens werd besloten tot rioleering, demping en verharding van de sloot liggende voor de perceelen van het bouwterrein van den heer H. Walenkamp en de aanbesteding in verband met werk verruiming uitsluitend te doen plaats vin den onder Warmondsche ingezetenen, in dien de inschrijving de begrooting voor dit werk nabijkomt. Hierover ontspon zich een breedvoerige discussie in verband met de verbreeding van den spoorwegovergang. Verscheidene leden vonden het economi scher, wanneer uitvoering werd gegeven aan het bekende groote belang om daar ineens roof den geheelen Heerenweg met inbegrip van den spoorwegovergang tot een afdoende verbreeding en verbetering te komen, welk inzicht de voorzitter niet deelde met 't oog op den grooten weg, n.l. die weike door het Rijk wordt aangelegd richting Rotterdam-Amsterdam, welke onze gemeente aan de andere zijde van het dorp zal kruisen, waardoor het gedeelte over het spoor minder zal worden ge bruikt zoodat het z.l. geen aanbeveling verdient hierdoor uitgaven te doen, Dit kan volgens spreker nog altijd gebeuren als ln de toekomst mocht blijken dat hier aan behoefte bestaat. Besloten werd tot rioleering en demping van bedoelde sloot terwijl wat de algeheele verbetering be treft B. en W. hieromtrent met nadere voorstellen zullen komen, zoodra de spoor weg verbreed is. Besloten werd tot ondershandsche ver huur van de voormalige onderwijzerswo ning aan den veldwachter W. Kaak voor den prijs van f. 5 per week. onder beding dat B. en W. bij den verbouw der O. L. School over een gedeelte der woning zoo noodig vrij kunnen beschikken. Tot tijdelijk gemeente-bouwkundige werd benoemd de heer C. O. de Vroomen op een salaris van f. 100 per maand, waar bij B .en W. de toezegging deden dat in de bestaande vacature zoo spoedig mogelijk wellicht in de volgende vergadering zal worden voorzien. De heer Heitlager wil een dergelijke tij delijke aanstelling niet lang bestendigd zien wijl dan van de voorgestelde bezuini ging weinig zal terecht komen. Zou deze tijdelijke aanstelling meerdere maanden moeten duren, om daarna een bouwkun dige aan te stellen op een jaarwedde van f. 500 is het voordeel in enkele maanden verdwenen. De voorzitter antwoordde dat B. en W. reeds doende zijn de ingekomen sollicita ties te onderzoeken zoodat, zooals reeds gezegd in de volgende vergadering in de vacature zal worden voorzien. Aan den af getreden secretaris der werkloosheidscom missie werd een gratificatie toegekend terwijl hem dank werd gebracht voor het door hem te dezer zake verricht werk. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werd ambtshalve benoemd de heer W. Ouburg, hoofd der O.L. Schoot terwijl in de commissie van toezicht op het L.O. werd benoemd een der ouders dei- leerlingen van de OIL. School de heer L. van Mastrlgt. De door B. en W. noodig geachte comp- tabiliteitsbesluiten werden goedgekeurd. Tot verhooging van het kwantum drink water voor gezinnen bestaande uit 7 of meer personen, zooals door den heer Weyers voorgesteld werd niet besloten mede gezien het rapport van den beheer der van het waterleidingbedrijf. De heer Weyers betoogde dat de bij hem ingedien de klachten hem waren tegengevallen wijl hij het rapport van den administra teur had ingezien waaruit hem was geble ken dat men met zuinig gebruik aan het toegekende kwantum water voldoende heeft, Bij de rondvraag gaf wethouder Ouds hoorn een verslag in verband met de ont smetting der plassen door .Jtatln" met betrekking tot de rattenplaag. Op de dien morgen gehouden excursie werden enkêie rattenholen opgegraven (gelijk door ons vermeld Red.) en werden verschillende cadavers dezer dieren aangetroffen, wel en bewijs dat de ontratting aan het doel zal beantwoorden. De voorzitter bracht spreker dank voor zijn verslag. De heer Weyers vroeg politie toezicht langs de Leede met het oog op de vele cadavers die daar worden aangetrof fen en om deze te doen opvisschen. De voorzitter merkte op, dat dit op den weg lag der gemeente-arbeiders die hier omtrent instructies zullen worden gege ven. Ook vroeg de heer Weyers de lan taarns niet meer zoo vroeg te dooven doch deze in den vervolge te laten branden tot ingang van den zomertijd. De voorzitter zegde overweging toe. Verder wees de heer Weyers op den ge vaarlijken hoek Bijleveldlaan-Heerenweg en zag daar gaarne een waarschuwings bord geplaatst, hetgeen de voorzitter ech ter onnoodlg vond daar men tusschen de aldaar staande heg en de langs den weg staande boomen nog voldoende ruimte heeft. Meer gevaarlijk vond de voorzitter de hoek bij de Lockhorstlaan, wat wethou der Oudshoom beaamde. Deze wilde voor dit punt een oplossing zoeken door het aanbrengen van een spiegel. Deze aange legenheid zal nader in het College van B. en W. onder het oog worden gezien. Nog besprak de heer Weyers de steunverlee- ning aan kleine kweekers, waarbij de voor zitter zeide eerst te willen zien hoe het saneeringsplan in het bloembollenbedrijf zal werken, en in geheime zitting nadere mededeelingen te dezer zake te zullen doen. De heer van Schie deelde mede dat het waarschuwingsbord met betrekking tot het harde varen bij het zoogenaamde Schuine Hoekje verdwenen is: hij zag dit weer gaarne geplaatst. Waar deze waar schuwingsborden destijds geplaatst zijn door Rijnland zal dit College verzocht wor den een nieuw bord aan te brengen. Hierna ging de Raad over in geheime zitting. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Hubertus Hendricus, z. van C. G. W. v. d. Plas en P. J. van der Hulst. Overleden: Theodorus Jacobus van Adrichem, 62 jaar, echtgen. han W, M. v. de Stap; Gerardus Joannes Spruit, 93 wedr. van M. Th. de Witte. Ondertrouwd: J. W. Hogendoorn en J. Sarnowski. Getrouwd: A. Klarenberg en J. G. Kee- mink; C. W. Bachofner en J, N. Bezuijen. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ BARNEVELD, uitreis, pass. 16 Mei 9 uur Fayal. GANYMEDES, 16 Mei nJn. 8 uur 15 A'dam te Hamburg. IRENE 16 Mei van Catania naar vea JTJNO, 16 Mei van Livorno naar Nape PERSEUS, 16 Mei n.m. 6 uur van Esl naar Amsterdam. RHEA, 16 Mei van Alicante te Barce, FLORA. 16 Mei van W, Indië te New j SIMON BOLTVAR, 18 Mei v.m. van A' te Barbados verw. CERES. 13 Mei van Puerto Barrios 1 San Pedro. BODEGRAVEN, thuisreis, 8 Mel van Co AURORA. R'dam naar Middl.' Zee 15 Mei Ouessant. ORESTES, uitreis, 15 Mei te Kingston MEROPE. 17 Mei van Amst. n. Hambi HERCULES, thuisreis, was 16 Mei vin u. 400 mijlen N. van Terceira. IRIS, 17 Mei van R'dam te Passages AGAMEMNON, 16 Mei van Genir Alexandrië. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, 17 van Batavia te Amsterdam. POELAU LAUT, uitreis, 17 Mei van s JOHAN DE WITT, uitreis, pass 15 Gibraltar. CHR. Huygens, thuisreis, 17 Mei Colombo. POELAU TELLO, thuisreis, 15 Mei Singapore. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. MAASDAM, New Orleans naar R'dam Antwerpen. 16 Mei van Santander DRECHTDIJK, R'dam naar Pacific 1 16 Mei van Londen. DELFTDIJK, vertrek 18 Mei van Van ver naar Rotterdam. MAATSCHAPPIJ OCEAAN. STENTOR, Java naar A'dam, 16 Mei Marseille. PHRONTIS, Liverpoal n. Java, 17 Mei Suez. HOLLAND—AFRIKA LIJN NIJKERK, thuisreis, pass. 16 Mei sant. NIEUWKERK, 17 Mei van Beira Mozambique. ROTT LLOYD KOTA AGOENG, uitreis, pass. 16 Mei 9 uur Suez. INDRAPOERA, 17 Mei van Batavia Rotterdam. SIBAJAK, 17 Mei van R'dam n. Bat KON. PAKETV. MU. HOUTMAN, 16 Mei van Kaapstac Durban, SIBEROET, arr. 15 Mei te Iloilo. VAN REES, arr, 15 Mei te Sydney. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. TJISADANE, 14 Mei van Shanghai Hongkong. KON HOLL. LLOYD. GAASTERLAND, uitreis, pass. II Dungeness. FLANDRIA, uitreis, 17 Mei v.m. 7 11 nando Noronha gep. ORANIA, thuisreis, 17 Mei van. 2 u. Rio Janeiro. SILVER—-JAVA—PACIFIC-LIJN BENGALEN, 17 Mei van Rangoon nas Pacific Kust. ROTTERDAM—ZUID—AMERIKA UI ALPHERAT, 16 Mei van R'dam te B 1 ALCYONE, thuisreis, 15 Mei van tevideo. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. MEERKERK, uitr., 17 Mei van Shangl HALCYON LIJN. MAASBURG, 16 Mei van R'dam te 1 Ferrajo. STAD HAARLEM ,16 Mei van MeUlla. STAD VLAARDINGEN, 17 Mei van Vla dingen n. Narvik. D DIVERSE STOOMVAARTBERICHT0 MERWEDE, 13 Mei van Sheerness Llanelly. MAASTROOM, 16 Mei van Bristol Newport. TRITO, 17 Mei van Dublin te Belfast, VECHT. 16 Mei van Leith n. Helsinglü APOLLONIA, 16 Mei van Constanza Alexandrië. AUGUSTINA, arr, 14 Mei te Singapore. ANGELINA, 11 Mei van Singapore Telok 'Anson. JOSEFINA, 11 Mei van Singapore Soesoe. PAULA, 11 Mei van Singapore n. Ba- Pappan. AGATHA, 13 Mei van Pladjoe n. Singapo MACUBA, 12 Mei van Hongkong Soesoe. SEMIRANIS, arr. 12 Mei te Genaan. MERULA, 11 Mei van Curacao n. Pao111 MAJA, arr. 14 Mei te Colon. PHOBOS, arr. 12 Mei te New Orleans. AMSTERDAM, tank, naar Constanza, 15 Mei 4 uur 40 n.m. 80 mijlen Z.W. Niton. COLYTTO, naar Montreal, was 15 Mei mijlen O. van Fame Point. DEN HAAG, naar Avonmouth, was 2 uur 30 v.m. 950 mijlen W.Z.W. Valentia. LAUWERZEE, sleepboot, naar GuadeW".- was 16 Mei 9 uur vm. Start Point. LEKHAVEN, naar Bremen, was 16 Mei 1 10 vm. 80 mijlen W. van Niton. LINGE, 14 Mei van R'dam te Behing» JONGE ELISABETH, 14 Mei van Sere Barcelona. ROODE ZEE, sleepboot, 15 Mei van John te St. Vincent. ROTTERDAM, tank, 15 Mei van Ada» COlOn. -nr LETO, naar Montreal, pass. 15 Me' w Race. LARENBERG, 16 Mei van A'dam te A», EBRO, sleepboot, naar Rotterdam ten ARY SCHEFFER, 15 Mei v. R.dam - BATAVIER m, 17 Mei van Roam Gravesend. hn)p BATAVIER VU, 16 Mei van Middle»" Aberdeen. DUIVENDRECHT. 17 Mei van Brtve» Hamburg. - 11! 11

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14