De Nederlandsche Turnploeg. Hockeywedstrijd Nederland-Duitschland 4— LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 15 Mei Foto Bleuzé Di Nederlandsche turnploeg, die op Eersten Pinksterdag op het groote tournooi van het K. N. G, V. te Rotterdam, zal uitkomen tegen België en Engeland, traint reeds meerdere Zondagen in het gymna stiek-lokaal aan de Pieterskerkgracht al hier onder leiding van den heer Ant. Metz. Onze fotograaf nam er gistermorgen bovenstaand plaatje. Hierop ziet men, van beneden af: F Wedel (Den Haag' die kampioen van Nederland is, W. Haufe (Heerlen), E, Melkman (Antwerpen) P van Dam (Den Haag); J van Genderen iVlaardingen) en J. van der Vinden (Koog aan de Zaan.) Daarnaast de leider van de ploeg de heer Ant. Metz, alhier. ADPHEN II—VI.O.S. II 4—1. Op den goeden weg. AI was de overwinning voor Alphen ver diend. doch geeft de uitslag niet geheel de juiste verhouding weer. De wedstrijd was zeer spannend, doch van goed spel was maar weinig te bespeuren. Het spel der Hagenaars was over het geheel genomen beter, dan dat van de thuisclub, doch het enthousiasme dat de Rijnbewoners aan den dag legden, heeft hen de overwinning doen behalen. Om halfdrie wordt onder leiding van scheidsrechter Hoppennol afgetrapt. Alphen komt dadelijk in den aanval, doch deze eerste bezoeken worden door de VI O.S. verdediging naar behooren be antwoord. V I.O.S. neemt dan het leder eens over, doch kan evenmin het net vinden. De thuisclub neemt de leiding, wanneer Tuinenburg een voorzet keurig benut 10. V.I.O.S. begint dan wat beter aan te pakken en heeft na eenigen tijd succes, wanneer haar midvoor een goed aangegeven bal onberispelijk inschiet 1—1. Als daarna het spel eenigen tijd meer gelijk is opgegaan, laat de linksbui ten der thuisclub vlak voor de rust den Haagschen keeper nogmaals visschen 21. Na de rust ls er nauwelijks een minuut gespeeld of Tuinenburg vergroot voor Alphen weer den voorsprong 31. Alphen blijft aanvallen, waardoor V.I.O.S. veelal op eigen helft wordt teruggedrongen. Bij een scrimage voor het Haagsche doel, weet een der Alphenaren zijn tegenstander den bal te ontfutselen en den voorsprong te vergrooten tot 4—1. De Hagenaars komen nu eenigen. tijd in het offensief, maar hun aanvallen stranden meestal op buitenspel. Bovendien is het slechte schieten van hun voorhoede oorzaak, dat doelpunten uitblijven. Ook de thuisclub weet haar voorsprong niet meer te ver grooten, zoodat ongewijzigd het einde komt. QUICK BOYS III—S. L. F. II 4—0. Zaterdag zijn de nederlaagwedstrijden van Quick Boys ingezet met den wedstrijd Q. B. IllS.L.F. II, welke wedstrijd niet veel op een nederlaagwedstrijd geleek, daar de lichtmenschen zelf een 40 nederlaag te slikken kregen. Rust 30. De scheidsrech ter leidde dezn in goede verstandhouding gespeelden wedstrijd, uitstekend. T.O.N.A.—SPORTMAN. Morgenavond speelt T O.N.A. I tegen Sportman I op het T.O.NA.-terrein, aan vang 7 uur. Woensdagavond T.O.NA. 2—Sportman 2, ook op het T.O.N A.-terrein, aanvang 7 uur. R.S.E.—L.V.V. Ter gelegenheid van de opening van haar terrein speelt R.S.E. een vriend- schappelijken wedstrijd tegen L.V.V. I. Aanvang 5.45 op het R.S.E.-terrein aan de Zijl. Om 7.15 speelt het slagerselftal tegen Rijnlandia voor de seriewedstrijden. o HET BEZOEK VAN RIFENSIA. De Roemeensche prof-club Ripensia. die met 72 van Den Haag verloren had, heeft met 30 gewonnen van R.C.H., ter- .wijl tegen Ajax 3—3 jverd gespeeld. BODEGRAVEN II—ALPHIA II 3—2. Ook de voorlaatste wedstrijd van Bode graven II is in een overwinning geëindigd waardoor de roodzwarten met 10 winst punten zelfs Alphia op de ranglijst achter zich hebben gelaten. Ook al mochten straks soms de reglementaire 2 winst punten voor het staken bij Alphen II nog in mindering worden gebracht, dan nog hebben de Bodegravenreserves het in eigen hand, de laatste plaats aan anderen over te laten. Het eerste kwartier gaat net spel vrij gelijk op en neer en Oostveen miste eenige moeilijke scoringskansen. Dan komen de gasten opzetten Na ongeveer 20 minuten spelen nemen zij met een schot van groo- ten afstand de leiding 01. Alphia blijft het meest aanvallend, doch de verdediging van Bodegraven weet van geen wijken en met een matige 10 voorsprong voor de Alphiareserves wordt gedraaid. Na de rust heeft Bodegraven het windvoordeel. Bij een aanval der roodzwarten is de midden voor juist een tikje eerder bij den bal dan de uitloopende doelman en hij scoort in het verlaten doel 1 1. Bodegraven is nu sterker en weldra is het dezelfde speler, die met een diagonaal schot zijn club de leiding geeft. 21. De Bodegraven-voor hoede profiteert nu goed van de kansen en het is weer de middenvoor, die bij een w edloop met den doelman der gasten juist bijtijds den bal bemachtigt en via den staander het leder in het verlaten doel deponeert. 31. Als de Bodegraven- achterhoede wegens vermeend buiten spel staan blijft, verkleint Alphia haar achterstand. 3—2. Nog volgen enkele Bo degraven-aanvallen, doch gedoelpunt wordt er niet meer en het einde komt met een kleine 32 zege voor Bodegraven II. WEDSTRIJD TE BOSKOOP. Morgennam. te 7 uur zal er op het ter rein aan het Noordeinde te Boskoop een vriendschappelijken wedstrijd gespeeld worden tusschen Bosk. Boys Juniores en Bodegraven Juniores. Ter gelegenheid van het behaalde af- deelingskampioenschap, speelde 't tweede elftal van De Boys" gisteren een wed strijd tegen het Goudsche Olympia 3 welk elftal in de 1ste klasse G. V. B. speelt. Deze wedstrijd was tevens een oefenwed strijd voor de a.s. promotiewedstrijden. De Boys wisten zich danig te weren. Zij wonnen met 61. Minder gelukkig was het 4de elftal van de Boys. dat tegen Schoonhoven 3 moest verliezen met 0—6. D.T.S.WESTERKWARTIER 1—2. Met een sterken wind dwars over het veld, nam D.T.S. het spel in handen. Na een 5 minuten gespeeld te hebben, bracht de spil den stand op 10 Een kwartier voor de rust, maakte Westerkwartier gelijk 11. In de tweede helft, werden eenige goede aanvallen door den Westerkwartier verwerkt. Twintig min. voor het einde bracht de linksbuiten den stand op 12. Hiermee kwam het einde in. Scheidsrech ter Vermeer leidde goed. NIEUWSBRON—L.D. Morgenavond te 7 uur speelt het L.D.- elftal een wedstrijd tegen het elftal van het dagblad De Nieuwsbron, op het A.D.O. terrein in het Zuidersportpark te Den Haag. o L.P.S.V. II—C. G. W. II. Morgenochtend te 10 u. speelt L P.S.V. II tegen C.G.W. n op het terrein aan den Zoeterw. Singel. o LUGDUNUM V—U.V.S. VI 0—5. U.V.S. VI kampioen. Door een mooie overwinning op Lugdu- num behaalde het zesde elftal van U.V.S. het kampioenschap van den L.V.B. in haar afdeeling. De blauw-witten waren voor rust in de meerderheid en scoorden dan ook drie maal. In de tweede helft was de strijd meer verdeeld U.V.S. was echter schot- vaardiger. doelpuntte nog tweemaal en won alzoo verdiend Het elftal dat het kampioenschap ver wierf zag er als volgt uit: Doel: Bosboom: achter: D. Kraaaijen- brink en K. Kraaijenbrink; midden: v. d. Berg. Vermeulen en v. d. Reijden; voor: S. la Rooy. Mioch, Lubbe, Kramp en J. la Rooy. ZEILEN. BOB MAAS NATIONAAL JOLLEN-KAMPIOEN. NA DRIE ACHTEREENVOLGENDE OVERWINNINGEN. Wedstrijden zonder spanning. Nog slechts enkele jaren geleden was het aantal deelnemers aan de wedstrijden om het nationale kampioenschap in de twaalfvoets jollenklasse zoo groot, dat er drie voorwedstrijden noodig waren eer wij aan de eigenlijke kampioenswedstrijden toe waren en waar het toen tijdens de jollenkampioenschappen nog al eens pleeg de te regenen en te waaien, was die lange wedstrijdenreeks doorgaans geen pretje. Na de invoering van de selectie verleden jaar. was het aantal deelnemers al tot tien gedaald zoodat geen voorwedstrijden noodig waren en ditmaal waren er slechts zes gegadigden voor den kampioenstitel. Veel te weinig op een vloot van veel meer dan tweehonderd scheepjes. Zoo was dit maal Huybers, de kampioen van 1931 en 1932, niet van de partij, omdat hij de jol- lenzeilerij er aan heeft gegeven, deels om redenen van particulieren aard maar voor een ander deel omdat hij meent, dat on der de jollen-zeilers niet meer de sportieve geest van vroeger heerscht. Maar behalve Huybers misten wij ook anderen, wij noe men b.v. De Wit. Obst. Gallé, Karreman, Borgerhoff Mulder, Zweep, De Ridder, Botré, Van Helvert, J. H. van der Stadt, allemaal zeilers, die zeker een kans op den kampioenstitel zotiden hebben. Het veld van zes deelnemers was dus al direct wat teleurstellend en daarbij kwam, dat de races zonder noemenswaardige spanning zijn geweest. Door twee over winningen wist Bob Maas Zaterdagmiddag 'onmiddellijk een goede kans op den kam pioenstitel te scheppen en reeds de Zon dagmorgen bracht de beslissing. De Zater dagmiddag gaf overigens vrij goed zeilweer ondanks een dreigend begin met plasre gens in den voormiddag. Maar toen te kwart voor vier het eerste startschot viel was er een zonnetje en er woei een aardig briesje uit het Zuid-Westen, bij welke windrichting er helaas wat weinig valt te kruisen op de Kaagbaan. Bob Maas startte in de eerste race het snelst, terwijl de vijf overigen vrijwel ge lijk over de lijn gingen. Voor den wind naar de boei op het Zweiland kwam er natuurlijk weinig teekening in den strijd en bleef het veld vrijwel bijeen. Bob Maas handhaafde zijn voorsprong en rondde als eerste de boei. Daarna volgde E G. van de Stadt en vervolgens Van 't Hoogerhuys. Er was een beetje strubbeling tusschen Jan Maas en Kagchelland, die bij de boei vrij wel boord aan boord lagen. Jan Maas ech ter in de binnenbocht. Kagchelland heeft toen den Loosdrechtenaar te weinig ruim te gegeven, waardoor Jan Maas den Rot terdammer even raakte. Kagchelland heeft dit vermoedelijk zelf niet bemerkt althans hij voer door. Barzilay was bij de boei op het Zweiland laatst en ging toen wat avonturen door na de boei te blijven door liggen. Hij had daarmede in zooverre suc ces. dat hij voor Van 't Hoogerhuys kwam. wien het na zijn verblijf in Indië nog aan wedstrijdroutine ontbreekt Op het rak naar het Norremeer liep Bob Maas al zoo ver weg, dat hij volkomen onbedreigd was. Zijn broer was tweede geworden. Veel ver andering kwam er verder niet meer. zoo dat de uitslag werd: 1. Bob Maas 1 uur 18 min. 38 sec,; 2. Jan Maas 119.35; 3. Van de Stadt 1 20.35; 4. Kagchelland 1.20.46 5. Barzilay 1.20.56: 6. Van 't Hoogerhuys 1.23.13. Ook in de tweede race was Bob Maas het eerste weg. gevolgd door zijn broer. Van de Stadt ging te vroeg over de lijn en werd teruggeroepen. Hij haalde zijn achterstand echter gauw in door een goe den slag na de boei op het Zweiland. De gebroeders Maas waren na de boei direct overstag gegaan en waar hun onderling verschil aanvankelijk niet groot was draai de Jan telkens met Bob mee. Bob liep ech ter veel sneller en liep ook zienderoogen uit, zoodat hij na de boei op het Norre meer ver voor lag. Daarmede was ook nu weer de strijd beslist, want hoewel Van de Stadt, Jan Maas en Barzilay hardnek kig kampten om de tweede plaats, een be dreiging voor Bob Maas waren zij niet. De uitslag werd: 1. Bob Maas 1.18.49; 2. Van de Stadt 120.13; 3 Jan Maas 1.20.58; 4. Barzilay 1,21.14; 5. Kagchelland 1.22.48; 6. Van 't Hoogerhuys 1.23.4. Op een tijd. waarop menig stedeling nog nauwelijks uitgeslapen was. had men gis termorgen de wedstrijden reeds hervat! 't Had er triest uitgezien in den vroegen morgen toen de regen eindeloos neerdreln- uit een taodrwareo liwuei en geen en- X Zeven minuten voor het einde leidde Nederland met 4-2, Het Stadion te Amsterdam was gister middag ongezellig door de vele lecge plek ken by den wedstrijd Nederland-Duitsch land. Een 3000 toeschouwers was toch wel wat heel weini& voor een dergelijke ont moeting. Overigens is het een uiteist spannende wedstiijd geworden met meer malen hoog technisch spel. Na de begroe ting met de beide volksliederen stelden de ploegen zich om ruim half drie als volgt op: Nederland: Van der Does De Waal Rees Braat Ter Haar van Lierop „Vecht" v. d. Berg Dupon Wagener van der Haar O— Katzenstein Mehhtz Weiss Lockemann Jakob Kuoerg Kleingeist David Zander Dr. Harenberg Paffenholz. Duitschland. Scheidsrechters waren de heeren Eve- kink voor Nederland en Reinberg voor Duitscnland. Hei begon met een overwicht aan Hol- landsche zijde en nauwelijks was het spel drie minuten aan den gang of van der Bergh liep schitterend door op een pass en scoorde fraai het eerste punt 1—0. Het eerste kwartier was Nederland iets snelier en in de meeste gevallen ook gevaarlijker voor doel. Doch ciaarna ging het spel ge lijk *p. Opvallend was her ongelooflijk vele fluiten der beide scheidsrechters. Telken male werd het spel onderbroken bij wer kelijk geringe overtredingen. In de laatste tien minuten voor rust vielen er niet min der dan drie doelpunten. Na 25 minuten spelen kreeg Weiss den bal goed aange geven en zijn schot knalde langs van der Does 11. Vijf minuten later ontstond het tweede Hollandsche doelpunt, op dezelfde wijze als het eerste. Van der Bergh kreeg keurig langs den grond aangegeven, hii rende door de Duitsche verdediging heen en ook Paffenholz werd gepasseerd. 2—1. Niettemin mocht Nederland zijn voor sprong voor rust niet behouden, want al weer was de snelle Katzenstein er van door, hij passeerde op prachtige wijze onze verdediging, plaatste naar binnen en Lockemann kon gemakkelijk scoren. 22. Dit geschiedde twee minuten voor rust. Met 2—2 stand kwam dus de pauze. Ook de tweede helft begon met een Hol- landsch overwicht. Het spel werd echter te klein gehouden. Aangemoedigd door het enthousiaste publiek, kwam onze ploeg niettemin in de meerderheid en eindelijk verkreeg zij weer een voorsprong. T. van Lierop passeerde naar van der Haar. De Haagsche speler ging langs Harenberg, rende op Paffenholz af, doch Zander kwam te hulp. Op het juiste moment plaatste van der Haar naar binnen, waar van der Berg klaar stond om op fraaie wijze het derde en zijn derde! Hol landsche doelpunt te maken. Even later nam Van der Haar goed een corner, en op magnifieke wijze scoorde Dupon, hoog in doel, het vierde Holland sche punt. 4—2. Met een 4—2 voorsprong en nog 6 minuten speeltijd leek de wed strijd gewonnen. Doch wellicht juist deze schijnbaar veilige voorsprong was fataal voor ons elftal. Twee inzinkingen in onze achterhoede en Duitschland profiteerde er evenzoo veel malen van. Mehhtz en Jacob hadden van plaats verwisseld en na stevig doorzetten van Jacob zag deze kans den achterstand 4 minuten voor tijd tot 43 te verkleinen. En het was de schitterend spelende Katzenstein, die even later op energieke wijze naar binnen liep, onze ver dediging in een rush passeerde en van der Does het nakijken gaf. 44. De stand gelijk met nog 1 minuut speeltijd. En bijna had Nederland nog verloren, toen de Duit- schers alweer terug kwamen en het schot van Jacob juist over ons doel ging. Daarna was het tijd en bleef de stand 44. Over het geheel genomen is het een uiterst spannende kamp geweest met een sensationeel slot. De Nederlanders behoef den in geen enkel opzicht voor de tegen standers onder te doen en waar 't energiek en enthousiast werken betrof, waren de Hollanders beter. De tijden zijn wèl ver anderd. Aan den eenen kant staat B menteel het Hollandsche spel op nationaal hoog peil we denken aai] wedstrijden tegen de Anglo Indiam tegen Frankrijk, en nu tegen DuUm land, aan den anderen kant is het tb sche spel iets achteruit gegaan. Wat de spelers individueel aangaat l allereerst het spel onzer achterhoed. roemd worden. Van der Does verdedigde zijn doel go,, doch zijn uitloopen was niet zeke: daarbij koos hij nimmer het goede c ment. Indirect zijn hierdoor eenige punten ontstaan. Hij heeft er ech', eenige harde schoten uitgehouden De Waal speelde prachtig. Hij had zeer lastige wing tegenover zich. Wei- Katzenstein waren niet voor poes! Bovi dien was Braat niet tegen den sneli, handigen Duitschen linksbuiten op b.v. sen. waardoor de taak van de Waal i verzwaard werd. Hij redde tallooze ma! op prachtige wijze. Rees speelde mede als invaller voor Tii ling, die ongesteld was. Om Tresling vervangen moet men heel wat in de i mars hebben en het was zeker een msj lijken taak voor den Hilversummer, m wij moeten zeggen. Rees heeft zich schitterende wijze door zijn debuut he geslagen. Hij mist nog wel de internal nale routine van een de Waal, maat heeft op prachtige wijze menigen Di schen aanval onschadelijk gemaakt, kan tevreden zijn over zijn spel in des moeilijken wedstrijd. In de middenlinie was Van Lierop ster. Zoo langzamerhand wordt deze'ffl versummer een der vaste pilaren van a internationaal hockeyteam en zijn 3 terlandwedstrijden kunnen er mee m Hij speelt nog altijd sterk. Ter Haar selde goede met zwakke momenten doch daar de Duitsche spil ook al niet de uitblinkers behoorde, had de Aim: dammer het niet zoo moeilijk. Hij t vaak op handige wijze zijn voorhoede het werk gezet en vooral zijn passes' van der Berg of de binnenspelen v zuiver en afgemeten. Een beetje openen naar de buitenspelers zou wel wenschelijk zijn. Braat had een taak tegen Katzenstein. Onvoldi speelde de Hagenaar zeker niet, dot vermocht geen moment boven het 4 delmatige uit te komen. Een falen ral niet, doch o.i. zijn er op het oogenblii betere middenspelers in ons land. In de voorhoede draaide alles oo der Berg. Hij was de ziel van den en zijn drie doelpunten waven vat stekende kwaliteit. Hij vormde een durend gevaar voor het Duitsche d beide binnenspelers Dupon en V waren nuttige schakels en haddi groot aandeel bij het maken dei- Zoo was het doelpunt van Dupon corner bijzonder fraai. Wagenei Gunning vervangen en dat deed goed. Doch over het algemeen was sterdammer, ondanks zijn snelheid der in zijn spel dan de Bloemend;;; Van der Haar was niet zoo op dreei <- gen Frankrijk, al dient erkend te wei dat hij dr. Harenberg zeer moeilijk passeercn. Toch vormde dit vijftal, goed combineerde en daarbij uiterst wegelijk speelde, een voortdurend ;c voor de Duitsche achterhoede, al er bij meer open spel zeker ook meer i punten gekomen. Bij de Duitschers schitterde de Lj Harenberg in de verdediging. In de ra hoede blonk Katzenstein uit. Zijn spel voortreffelijke, verbluffend waren rushes en zijn voorzetten, terwijl stoktechniek ongeëevenaard is. Zelden: men een dergelijk speler op de boet velden. Het publiek, altijd objectief, loonde den Duitscher vaak met har» applaus voor diens voortreffelijk spel.® Weiss is op zijn retour en hard ook. rest was niet opvallend goed. Tenslotte de scheidsrechters. In de a ste helft hebben beiden den strijd 96 met het fluitje onderbroken en n tweede helft nog meer, n.l. 109 ma» 70 minuten speeltijd totaal hebben scheidsrechters dus 205 maal het spel derbroken, d. w. z. practisch gesproken? minuut drie maal. Gemiddeld kloot c- na iedere 20 sec. spelen het fluitje werd het spel onderbroken. Men rv thans gemakkelijk wie het meest in wedstrijd opgevallen zijn! kei zuchtje de wateroppervlakte beroerde, maar tegen tienen begon het gelukkig te Bob Maas. klaren 't Werd droog, een briesje zette door uit het Noord-Westen, wat vlagerig soms, maar toch vrij stevig en toen om halfelf het startschot viel, waren de om standigheden in allen gevalle lam. ongunstig. Jammer dat de windiicW opnieuw een zoodanige was dat gect rakken van de gewone Kaagbaan ia wind lag. Het bleef .bij enkele slagen schen Zweiland en Norremeer en o:' niet genoeg om veel spanning en ver®* ring te brengen. Bob Maa* had na magnifieken start onmiddellijk den genomen en zooals de zaken nu stow* was hij al winnaar toen hij als eerst* boei op het Norremeer rondde met voorsprong van 45 seconden op zfln c Jan. Even na het Zweiland had df-"_: poogd het hem lastig te maken en wen lijk scheen dat even strijd te zullen gen. maar te spoedig ging Jan ove: waardoor hij onder den hoogen ws vaart en zijn kans verspeelde Bob h onbedreigd eerste en met halven kreeg niemand gelegenheid het bet- moeilijk te maken. Voor twaalven we de zeilers terug in de Kaagsociete- daarmede was toen de strijd reeds den. Een record dat niet spoe-'- evenaard worden zal! Uitslag: 1. Bob Maas 1 u. 2 m. 7 Jan Maas 1.2.39: 3. v. d. Stadt l-J-'f; Kagchelland. 1..4.20: 5. Barzilay Van 't Hoogerhuys 1.4.33. De totaalstand luidt na de drie den wedstrijden: 1 Bob Maas 3 pi -.... Maas, 7 p.; 3. v. d. Stadt 8 p.: 4.p- land, 13 p.; 5. Barzilay. 14 p.; 6- Hoogerhuys 18 p. Na afloop heeft de heer Crone den pioen gehuldigd voor de fraaie wilp op hij den nationalen titel, evenals - en 1931. heeft veroverd. 1'

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 12