Jeuk, DE VIJANDEN VAN HET BIJENDORP GRATIS LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 15 Mei Ij BINNENLAND. PLECHTIGHEID TE DELFT. OVERDRACHT DER ORANJE-RAMEN AAN KERKVOOGDEN. Ook Prinses Juliana was aanwezig. Zaterdagmiddag had ln de Nieuwe Kerk te Delft de plechtige overdracht plaats van drie gebrandschilderde ramen, aan geboden door de Commissie ter herden king van het vierde eeuwfeest der ge boorte van Prins Willem van Oranje en van een gebrandschilderd raam, aangebo den door de Baronie van Breda aan de Kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente te Delft. In het koor, tegenover het grafmonu ment van Prins Willem I hadden plaats genomen een groot aantal genoodlgden, waaronder werden opgemerkt generaal Róell, commandant van het veldleger, lui tenant-generaal Seyffardt, chef van den Generalen Staf, minister mr. Donner. lui tenant-generaal van der Harst, Gouver neur der Kon. Militaire Academie, dr. Beumer, vlce-voorzitter van den Centralen Raad van Beroep te Utrecht, mr. R. J. H. Patljn, prof. J. A. van Hamel oud-Volken- bondscommissaris te Danzig, dr. Ir. F. G. Waller, Jhr. Ir. H. Strlck van Linschoten, secretaris van Curatoren der T H„ prof. Ir. J. A. Grutterlnk, rector-magnlflcus der T.H.. prof. Heymans, rector-magnificus der Gem. Universiteit van Amsterdam, .ihr. mr. dr. E. A. van Beresteyn, Den Haag, mr. B. van Baren, burgemeester van Delft, mr. P. Droogleever Fortuyn, burge meester van Rotterdam, enkele burge meesters uit de Baronie van Breda, de heer W. J. van Heeckeren, president, en de heer J. J. Suric, secretaris van het D. S. Ceen deputatie van de Cadetten der K MA.. A. J. da Costa, Amsterdam, W. C. Bonebakkcr, Amsterdam, Charles Smits, voorzitter Oranje Comité Breda, vele hoog leeraren der Technische Hoogeschool, mr. G. Engberts, secretaris van Delft, de wet houders mr. G. Bevers, J. Brinkman en S. P. Baart, Delft, prof. dr. W. Vogelsang, Utrecht, dr. N. Japlkse, directeur van het Kon Hulsarchief mr. dr. D. A P. N. Koo ien, lid van den Raad van State, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, vice-president van den Raad van Staten, prof dr. W. Martin, directeur van het Mauritshuis, predikanten der Ned. Herv. Gemeente en vele notabelen. Omstreeks 3 uur arriveerde Prinses Ju liana, vergezeld door haar kamerheer mr. J. C. Baron Baud. die bij den hoofdingang der kerk ontvangen werd door den presi dent-kerkvoogd den heer J. C. van Woer den en mevr. Röell. die de Prinses bloemen aanbood. Toen het gejuich der talrijke belangstel lenden was bedaard, werd door een Chr. meisjeskoor „Dat 'sHeeren zegen op U daal" de Prinses toegezongen en daarna het Wilhelmus. Terwijl de Prinses zich naar het koor begaf speelde de organist Gezang 224: 1, 5 Nadat allen hadden plaats genomen, zong de heer Bram van der Stap een Bede van Amorie. Namens het Uitvoerend Comité hield vervolgens jhr. mr. dr. A. Röell, Commis saris der Koningin in de provincie Noord- Holland. een rede. Hij bracht hulde aan de schenkers van de ramen en noemde 't een merkwaardig heid. dat de laatste plechtigheid, die ter viering van het vierde eeuwfeest der ge boorte van Prins Willem van Oranje ge houden wordt, zoovelen geschaard zag rondom 's Prinsen grafmonument. Het was een stemming van eerbied en ontzag ole het comité vergezelde, aldus spr., toen het beraadslaagde over de vraag op welke wijze de viering van den vierhonderdsten geboortedag van den Prins kon worden aangegrepen om zijn nagedachtenis door een passend gedenkteeken te eeren. En al spoedig trad het denkbeeld op den voor grond dat, wilde men Inderdaad een blij vende. nationale hulde aan die nagedach tenis brengen, daarvoor het koor van de Nieuwe Kerk te Delft in aanmerking kwam. De slechte tijden noopten het comité tot beperking. In overleg met de permanente Ramencommissie uit het ju bileumjaar 1923 werden de plannen inge krompen tot drie historische ramen. Deze zijn thans gereed gekomen, dank zij den van tal van zijden ontvangen steun. Het was spr. een groot voorrecht voor dezen steun een woord van dank te brengen aan allen, die tot het bereikte resultaat hadden bijgedragen. Spr. bracht een woord van eerbiedigen dank aan H. K. H. de Prinses voor haar aanwezigheid bij deze plechtig heid en sprak ten slotte den wensch uit, dat door de viering van het vierde eeuw feest der geboorte van Prins Willem van Oranje de hechte band tusschen Vorsten huis en Volk moge blijken nog nauwer te zijn aangehaald. Hiema sprak mr. Van Sonsbeek, burge meester van Breda. Deze gaf een korte be schrijving van het raam dat ter herden king van Prins Willem van Oranje is aan gebracht in het koor der Nieuwe Kerk. De belangrijkste feiten, die op de geschiedenis betrekking hebben, zijn uitgebeeld: het Kasteel van Breda, de poort waardoor de voorzaten van Oranje en hun gevolg, de Prins, in Nederland kwamen, de poort waardoor zij geleid werden tot voor ons land zegenrijken arbeid, voortgezet door hun vorstelijke nazaten tot op heden toe. Den Prins ziet men onder verwanten en edelen als hoofdfiguur op Jeugdigen leef tijd den Ncderlandschen bodem betredend, ontmoetend de besturende landvoogdes Maria Voorts vallen meer bijzonder in het oog de eerste Engclbrecht met zijn gema lin en Hendrik m. Terzijde de ouders van den Prins: Willem de Rijke en Juliana van Stolberg. De woorden: „Zoo bond Breda s Kasteel Oranje aan Nederland" vatten de bcteekenis der schilderingen samen en omvlechten aan den voet de wapens van de Baronie van Breda. Spr. bracht dank aan de heeren van Ko- nijnenbpurg en Nicolas, die in samenwer king, met zooveel bereidwilligheid, toewij ding en activiteit de uitvoering van het plan verzorgden. Ten slotte droeg hij uit naam van de Ba ronie van Breda het raam aan kerkvoog den over. Namens kerkvoogden der Ned. Herv. Ge meente te Delft werd gespjoken door den heer J. C. van Woerden, die begon met dank te betuigen aan Prinses Juliana voor hare tegenwoordigheid bij de plechtige overdracht van de ramen. Van harte hoopt het college, dat de tijd niet verre meer zal gijn, dat dc nog resteerende zeven ramen, die nog aan de voltooiing van deze gewij de plaats ontbreken .zullen worden aan gevuld. Spreker uitte de hoop, dat het der Prinses vergund moge zijn. op een niet ver verwijderd tijdstip daarvan getuige te wezen. Er is, ging spr. voort, alle reden tot dankbaarheid voor hetgeen, ondanks den ongunstigen tijd, werd bereikt, en hij deed een beroep op de door God rijkelijk met aardsche goederen gezegende vereerders van den Vader des Vaderlands, om kerk voogden te helpen, opdat binnenkort de laatste sporen van den noodtoestand tot het verleden zullen behooren. Bedenkt, zeide hij, dat de roem van ons Vorsten huis, ook is de roem van ons volk. Laat dan die roem ook van deze plaats worden uitgedragen aan de vele vreemdelingen en Nederlanders, die deze, aan het vorste lijk voorgeslacht gewijde omgeving, in groote getale bezoeken. TER-AARDE-BESTELLING MR. DR. A. VAN GIJN. EEN LEVEN, GEWIJD AAN DEN DIENST VAN HET ALGEMEEN WELZIJN. Onder groote deelneming is Zaterdag middag op de algeiheene begraafplaats te Den Haag aan den schoot der aarde toe vertrouwd het stoffelijk overschot van den oud-minister van financiën prof. mr. dr. Ant. van Gijn. Op den lijkwagen volgde een bloemen- rijtuig, waarachter zich aansloot een hof- rijtuig, waarin had plaats genomen de ver tegenwoordiger van H.M. de Koningin. Hr. Ms kamerheer i. b. d. jhr. mr. dr. J. D. H. de Beaufort, secretaris van den Raad van State. Met de familie bevonden zich verder in den stoet de heeren W. Duval Slothouwer uit Doetlnchem, F. de Court Onderwater uit Dordrecht, mr. H. P. van Heukelom uit Bussum, mr. dr. C. W. Maris uit Arnhem, Jacob Stoop uit Dordrecht, notaris Grone- man, 's Hage, prof dr. Verrijn Stuart uit Utrecht, mr. F. F. Beukema uit Groningen, 't oud-lid der Tweede Kamer P. J. de Kan ter, mr. R. J. H. Patijn, buitengewoon ge zant en gevolmachtigd minister, de ban kier E. Edersheim, mr. H. J. Knottenbelt, lid der Tweede Kamer, namens de Liberale Staatspartij de Vrijheidsbond, mr. H. K. Versteeg als 2e directeur der O.L.V.E.H., J. B v. d. Houwen van Oordt, oud-vice-presi- det van den Raad van Indië, dr. C. Hoit- sema uit Utrecht en M. Oele. directeur der drukkerij Trio. Onder de talloozen belangstellenden wer den opgemerkt: de ministers De Geer en de Graaff, de ministers van Staat Fock en Colijn, de oud-ministers Bosboom. Kraus en Aalb;rse, de leden van de Eerste Kamer H. Smeenge en S. v. d. Bergh; de Tweede Kamerleden van Kempen, dr. Vos en Joe- kes; de oud-leden der Tweede Kamer mej. Westerman, mej. Van Dorp en mr. ter Spill de heer Drion en prof. v. d. Bilt. /ie laatste tevens als voorzitter der raadsfractie van de Liberale Staatspartij De Vrijheidsbond; staatsraad mr. J. Limburg; Mr. L. J. A. Trip, president van de Nederlandsche Bank: mr. G. Vissering, oud-president; prof. mr. Bruins. Kon. Commissaris der Nederlandsche Bank; mr. J. Rutgers, se cretaris van de Liberale Staatspartij De Vrijheidsbond: de burgemeesters van Den Haag en van Arnhem; mr. A. R. Zimmer man. oud-commissaris-generaal van den Volkenbond te Weenen; prof. dr. Sneller, rector-magnificus en prof. Boerman, se cretaris van den Senaat der Nederland sche Handelshoogeschool; P. van der Meu- len, voorzitter en J. Henry Ledeboer, secre taris van den Bond voor plaatselijke keuze; J. Hoogendoom. secretaris van de Pen sioenraden: prof. mr. Methorst als voorzit ter van de Gezondheidscommissie te Den Haag; mr. J. P. A. Laman de Vries, voor zitter van de Ver. v Belastingwetenschap, en vele anderen. Uit den breeden kring trad het eerst naar voren prof. Verijn Stuart, uit Utrecht die een woord van afscheid sprak als vriend en een woord van bewondering voor de persoon van den ontslapene, wien hij dank bracht voor zijn vriendschap gedu rende 40 jaar. Zijn leven is gewijd geweest aan den dienst van het algemeen welzijn, nadat hij diepgaande studies van de so ciale toestand had gemaakt. Wars van elke persoonlijke eerzucht is zijn inzicht van diepe waarde geworden en heeft hij de verantwoordelijkheid van het besturen leeren gevoelen. Spreker prees zijn helde ren pittlgen, kemachtigen stijl en noemde hem 'n volkomen gave beginselvaste figuur onbaatzuchtig en eerlijk Met eerbied zul len wii zijn leven en zijn werken blijven gedenken Vervolgens heeft mr. Knottenbelt, na mens den Vrijheidsbond gesproken Er is verder het woord gevoerd namens de druk kerij Trio en door prof. Methorst Een fa milielid heeft dank gezegd voor de be langstelling. MASSA-ONTSLAG TE NIJVERDAL. Toenemende nood in dc textielindustrie. De directie van de Koninklijke Stoom weverij, te Nijverdal, heeft dezer dagen een fabriekscommissie bij haar ontboden en haar medegedeeld, dat het niet mogelijk is gebleken de Japansche concurrentie het hoofd te bieden. Het kon niet langer ont kend worden ,dat Japan de markten, die door de Nijverdalsche fabrieken van goe deren werden voorzien, zoo goed als geheel had veroverd. Het gevolg daarvan is, dat de directie zich genoodzaakt heeft gezien om ongeveer tweehonderd man van haar toch al sterk ingekrompen personeel het werk op te zeggen. Voor zoover het nog mogelijk was, zou getracht worden het be drijf aan den gang te houden, doch er viel op niets meer te rekenen. Voor een plaatsje als Nijverdal, die in hoofdzaak leeft van de textielindustrie, be- teekent deze inkrimping van een van de grootste bedrijven een zwaren slag. Men vraagt zich niet zonder vrees af wat het gevolg zal zijn. Het wordt voor de bestu ren van de Twentsche gemeenten een groote moeilijkheid om de talloos vele werkloozen nog langer te verzorgen. „Tel," VLIEGDAG OP SCHIPHOL. Propaganda voor het luchttoerisme. Sinds eenigen tijd heeft de AJ4.W.B.- Toerlstenbond voor Nederland er een nieu we afdeeling bij gekregen. In samenwer king met de Kon. Ned. Ver. voor Lucht vaart is opgericht de afdeeling „Lucht toerisme". Het doel van deze afdeeling is om gezamenlijk met de KLM. het pu bliek te doen interesseeren voor de lucht vaart. De leiders van de twee eerst genoemde vereenigingen, de heeren Westerouen van Meeteren en Wlttert van Hoogland heb ben daartoe contact gezocht met de KL.M. die direct bereid was om samen te werken en zoodoende op groote schaal het publiek te interesseeren voor de luchtvaart en alles wat daarmede verband houdt. Op de verschillende vliegvelden in ons geheele land zullen daartoe speciale vlieg dagen georganiseerd worden. De leden van den A.N W.B. en de KH.V.V.L. kunnen dan tegen een zeer laag tarief, n.l. slechts f. 2.50, een rondvlucht van vijftien minu ten maken. Op de vliegvelden Schiphol en Waalhaven vinden dan tevens rondleidin gen plaats onder deskundige leiding. De eerste van deze vliegdagen vond Za terdag plaats op Schiphol. Hoewel het weer niet zoo bijzonder gunstig was, maakten zeer velen van de geboden ge legenheid gebruik en hebben heel wat menschen dien dag hun luchtdoop ont vangen. In een der hangars is een kleine show ingericht. We zagen hier een mooi diorama van Amsterdam's luchthaven, een model van een Fokker F, 36, een 4-moto- rig vliegtuig, waarvan de motoren ln den romp zijn ingebouwd. Dit nieuwe type zal grooter zijn dan de tegenwoordige en zeer comfortabel en ruim zijn ingericht. Men hoopt aan het einde van het jaar de eerste vlucht met dit toestel te kunnen maken. Verder ziet men er een volledige route kaart. zooals die op de Indië-vluchten ge bruikt wordt. Deze heeft een lengte van niet minder dan 40 M. De Fokkerfabrieken, de Nationale Lucht vaartschool, de Amsterdamsche Aero Club. de Amsterdamsche Club van Zweefvliegers en de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart heb ben er elk een propagandatent, terwijl ook de Shell en de A P.C.-reclame maken voor hun producten. De fototechnische dienst van de K.L.M. biedt ook zeer veel leer zaams. Een aardig contrast bieden een klein twee-persoons Pandersportvliegtuig, waarvan men voor f6500 bezitter kan zijn en een F. 18. de „Kwartel", een van de machines van den Indië-dienst. Men kan hier dus wel kennis maken met alles wat met de luchtvaart te maken heeft. We zijn er van overtuigd, dat door deze vliegdagen de belangstelling bij het pu bliek voor het luchttoerisme zeer zal groeien. Deze vliegdagen op Schiphol du ren tot en met Zaterdag 20 Mei. DIRECTEUREN EN UITGEVERS VAN DAGBLADEN. De gedelegeerden van de landen, welke zich hebben doen vertegenwoordigen op de voorbereidende conferentie van de Fe deratie van directeuren en uitgevers van dagbladen te Den Haag, hebben Zaterdag hun besprekingen in Hotel des Indes voortgezet en beëindigd in drie bijeen komsten, die duidelijk hebben getoond de volmaakte overeenstemming der gezichts punten en zeer verblijdende uitingen van collegialiteit op internationaal terrein. Een uitgewerkt programma van werk zaamheden is vastgesteld tot aan de ver gadering in October a.s. te Madrid. De vertegenwoordigers van België, Frankrijk, Polen en Zwitserland hebben de vereeniging „De Nederlandsche Dag bladpers voor haar gastvrijheid bedankt. Het lag geheel in de lijn van Nederland, het land van de vrijheid en van de schoone pers-tradities, om mede te werken aan de oprichting van dit belangrijke interna tionale orgaan. De Koningin en de minister-president hebben aan den heer Rf mann, presi dent der federatie, persoonlijke telegram men van dank gericht voor de telegram men van hulde, welke men gezonden had. CHR. HISTORISCHE JONGEREN-GROEPEN. De Chr. Hist. Jongeren-Groepen hebben hun jaarvergadering gehouden te Utrecht. Besloten werd de volgende algemeene vergadering te Alphen aan den Rijn te houden. Bij de bestuursverkiezing werd ge kozen de heer C. Belger en gekozen in de vacature-mejv d. Tempel, mej. Gré Dekker; vacature mej. G. L. van 't Land de heer I. I. Gramsbergen, terwijl in de plaats van den heer D. Hendriks de heer A. Kroon werd gekozen. Hiema was het woord aan mr. dr. A. A. van Rhijn, in Den Haag, die sprak over Gezag en Vrijheid. MOOI NEDERLAND. Wandelweg van Beek naar Berg en Dal afgesloten. De Nijmeegsche correspondent van het Hbld. meldt: Tusschen het gemeentebestuur van BeekUbbergen en de directie der N. V. Mij. tot Exploitatie van onroerende goe deren Mooi Nederland is een conflict ont staan als gevolg waarvan de Maatschappij besloten heeft de eigen wegen op het ter rein der vennootschap, den Van Rand- wijekweg inbegrepen, van Maandag 15 Mei af voor alle verkeer af te sluiten. Dit be sluit beteekent, dat de buitengewoon fraaie wandelweg van Beek naar Berg en Dal, de Van Randwijckweg, en eveneens de vele. andere mooie wandelwegen in Mooi- Nederland, die jaarlijks door duizenden en duizenden toeristen en vacantiegan- gers bezocht worden, dezen zomer ver boden terrein zullen zijn. Het tramverkeer dat door dit gebied door de gemeente Nijmegen onderhouden wordt, het karakteristieke eenige Neder landsche bergbantje. zal ongehinderd kun nen plaats hebben, dank zij de concessie- bepalingen. Maar het verkeer per auto, rijwiel en te voet is verboden. Mr. E. H. J. baron van Voorst tot Voorst, burgemeester van BeekUbbergen, wien wij terzake om inlichtingen vroegen, deelde ons mede dat de moeilijkheden zijn ontstaan door de toepassing van de bouwverordening van de gemeente, waar bij het verboden is te bouwen aan wegen die niet in onderhoud zijn bij het rijk, een gemeente of een waterschap. EEN AUTOBUS OP RAILS. De „Tel" schrijft: Een autobus op rails een tramwagen op den weg, dat is het voertuig, waarvoor nog een Nederlandsche naam uitgevonden moet worden, en dat Donderdag a.s. als eerste van dien aard op het Continent door de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij in dienst gesteld zal worden: de „road-railer", een autobus, welke zich zoowel op den weg als op rails kan voortbewegen. Daarmede begint de R.T.M. een experiment dat voor de oplos sing van het probleem in zake het voort bestaan der tramwegen van groote betee- kenis kan zijn. Deze eerste road-railer de eerste op het Continent alleen in Engeland rijdt er een op de trajecten van de London Midland Scottish zal dienst doen op het traject RotterdamRockanje Van Rot terdam tot Oostvoome volgt het voertuig, dat plaats zal bieden aan een dertigtal passagiers, de trambaan; te Oostvoome verlaat de wagen de rails en rijdt dan als autobus naar het Voomsche badplaatsje. Vandaar gaat het voertuig, ook weer als autobus, naar Hellevoetsluis om passagiers te brengen naar de sneltram van Flakkee naar Rotterdam, en reizigers op te halen voor Oostvoome en Rockanje. Van Rockan je rijdt het dan als autobus naar Oost voome. en vandaar ten slotte als tram naar Rotterdam. Voorloopig zal de road- railer driemaal per dag deze tweeledige functie vervullen. De R.TM. wil nu nagaan in hoever de road-railer zou kunnen dienen als aan- vullingsvervoermiddel voor de bestaande tramwegen. Voor massa-vervoer leent het type zich niet. Doch het lijkt bijzonder geschikt voor voorziening in de vervoers behoefte tusschen plaatsen, die een vrij geregeld klein verkeer hebben en slechts gedeeltelijk door een trambaan verbonden zijn. Als voordeden worden genoemd: meer comfort voor het publiek, niet overstappen, lagere exploitatiekosten dan van gewone autobussen en gxootere veiligheid, door het afleggen van een groot traject op rails. Een korte proefrit toonde ons, dat het overbrengen van weg op rails en van rails op weg in goed drie minuten kan geschie den, zonder dat de passagiers de wagen verlaten. o VAKVEREENIGING VOOR KATH. MARINE-PERSONEEL. Te Den Helder is opgericht een militaire belangenvereeniging op katholieken grond slag ter behartiging van de met de mili taire positie verband houdende belangen van het Katholieke Marinepersoneel. Deze vakvereeniging van Katholiek Marineper soneel is geheel overeenkomstig de Mi- nisterieele resolutie van 18 April 1933 in gericht. In deze oprichtingsvergadering werd het Reglement der Vereeniging behandeld en aangenomen. Bisschoppelijke en daarna Ministerieele goedkeuring op dit Regle ment zal worden aangevraagd. Ook zal oogenblikkelijk vergunning wor den gevraagd voor het samengaan van meer dan één categorie in een vereeniging. Het Hoofdbestuur werd samengesteld als volgt: Maj. mach. R. J. Wols, voor zitter, sergt. mont. E. Spreeuw, penning meester; korpl. torpedomaker W. van Lin- RECLAME. Wanneer gij last hebt van Ekzeem, Open Beenen, Dauw worm, Zweren of andere huid aandoening, zendt dan een briefkaart an U ontvangt gratis een monster'lacon D.D.D., de vloeistof die 'n de huidporien dringt en de ziektekiemen doodt Enkele druppels doen de hevigste jeuk „I ondragelijkste pijn bedaren. Adres: Qr| Comp. Amsterdam. SS! den. secretaris; maj. der mams. c. Stikkelman en sergt. schrijver A i Rooy als leden, terwijl het Hoofdbèr de machtiging ontving nog enkele pq nen als lid-H.B. aan te zoeken. In afwachting van een nadere goeób ring door den Min. van Defensie werd sloten gebruik te maken van de diei van een niet-militair Raadsadviseur, voor de heer A. W. P. Angenent, joi® list, te Den Helder werd aangezocht sn reid gevonden. De oprichtingsvergadering werd bjj woond door den Vlootaalmoezenier l M. M. Alink. (Msbj o MASSA-ONTSLAG OP DE MIJN». Naar de „Limburger Koerier" verma zal op 15 Mei op verschillende mijnent groot aantal arbeiders worden ontslag Op de Oranje Nassau-mijnen vier ia tal, zullen 200 tot 250 mijnwerkers onti gen worden. Ook op de .Laura" e; „Julia" wordt een groot aantal mijn; kers ontslagen- Op de „Willem Sop! zullen geen ontslagen worden gegeven, De reden is, naar het blad venra te zoeken in het steeds slechter vod van de afzetmogelijkheden, speciaal huisbrandkolen. De voorraden daai zijn zoo sterk gestegen, dat niet las kan worden voortgegaan met dezelfde 1» veelheden te blijven produceeren Het blad verneemt nog dat op de Dj niale Mijn aan 55 arbeiders ontslag t verleend. Aan de Staatsmijnen eveneens ontslag aan een aantal mijn kers verleend, maar dit getal is niti langrijk hooger dan het gewone nna lijksche ontslag dat hier plaats vind; verband met de moeilijkheden inzaë huisbrand zijn hier honderd arbeider; de „Wilhelmina" naar de „Emma" s gebracht. o NEDERLANDSCHE RONDVLUCHT 1! Na het succes van de Nederl; rondvlucht in 1932 is thans in voa ding de rondvlucht over Nederland, Voorloopige data zijn 25 en 26 Aug.. (Hl o VERSPREIDE BERICHTEN. Gisteren vierde de heer H. S1 directeur van de ..Nieuwe Rotterdam Courant", zijn zestigsten verjaardag, o UIT NED. OOST-INDIE. OFFICIEELE MUTATIES. BUITENZORG. 13 Mei (Aneta) Ben® met ingang van 20 Juni tot Hoofd vanr" bedrijf der Telegrafie en Telefonie van Wessem. thans Hoofd der a f dee J Algemeene Dienst bij dit bedrijf. Verleend eervol ontslag als Regeeffl commissaris bij het Gemeenschap?» Eiectriciteitsbedrijf Bandoeng en OnffiT ken aan A. F. Raasveldt. Aangewezen als RegeeringscommK» bij het Gemeenschappelijk Electrlcire® bedrijf Bandoeng en Omstreken Ir.' Mesdag. Bevorderd met ingang van 24 Mei majoor bij de Intendance de kapltW W. F. van Langen. Benoemd tot assistent-resident Langkat dr. R. J. W. Reis. VOOR ONTSLAGEN INLANDSCH PERSONEEL. SOERABAJA, 13 Mei (Aneta). De suiK fabriek Bedagoeng van de H.V.A beschikt over een erfpachtsperceel t grootte van 550 bouws, heeft dit ter r schikking gesteld van ontslagen Inland" personeel voor rijstbouw. 309. Plotseling bleef mevrouw de Bie staan. Kijk toch eens Jaap, wat een schattige hoedjes, riep ze uit. Ik moet er een hebben. Ik kan zoo niet meer loopen ,ik, de vrouw met een man met een standbeeld. Altijd wat anders, bromde Jaap en hij ging met zijn handen in zijn zakken voor de etalage staan. Wil jij zoo'n gek ding koopen, vroeg Jaap tenslotte boos en mevrouw knikte heftig Ja, en nam Jaap mee naar binnen. 310. Eindelijk na een heele hoop hoeden te hebben op gepast, had mevrouw de Bie er één naar haar zin. JaaP vond het niets geen leuk hoedje. Hij lachte stlekum o® zijn vrouw, die nu heel deftig over de straat liep en rri dat ie wel achter haar aan zou loopen. Natuurlijk wilde mevrouw de Bie dat niet hebben, maar ze durfde ook ge® ruzie te maken, nu ze er zoo deftig uitzag.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10