DE VIJANDEN VAN HET BIJENDORP LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 12 Mei 1| UIT DE OMSTREKEN. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Tonnis J. W. F. M. Supheert, van Ned.-Indie naar Schlnkeldijk 47; sytje Berghoef, wed. P. Fook, van Aalsmeer, Chrysanthenstr. 45 naar Molenweg 253; Hendrik Spekman, van Amsterdam, Groote Houtstr. naar Badhoevelaan 109; Jan Jel- mer 8teenhuis, van Amsterdam, Weissen- bruehstraat 16. naar Eikenlaan 13; Slmon H. Vermeere, van Hillegom, Hoofdstraat 29 naar Hillegommerdijk 372; Popke de Jong. van Amsterdam, Sloterdljkstraat 13, Lijn- derdljk 251; Heinrlch J. Jansen, van Am sterdam, Bulten Brouwerstraat 15, naar Sloterweg 166; Johannes de Gruljl, van Amsterdam, Baarsjesweg 277II, naar Burgemeester Amersfoordtlaan 44; Frede- rlk J. Goudrlaan, van Amsterdam, Jacob van Lennepkade 299. naar Kastanjelaan 60; Leendert J. Wijshake, van Hillegom, Trekvaart 18, naar Venneperweg 494; Johan G. Schmidt, van Amsterdam. Keu- rheniusstraat 39 m. naar Badhoevelaan 17; Gerrit Hagen, van Amsterdam, Ege lantiersgracht 89, naar IJweg 19; Jan H. van den Heuvel, van Rotterdam, Kruis kade 51a, naar Lisserdljk 543; Cornells J. van der Linden, van Haarlemmerliede c a Dubbelebuurt 1, naar LJweg 85; Theo- dorus J. Smit, van Amsterdam. Sloterweg 1293, naar Hermlna Maria Dijklaan 4; Dina M. Morrien, van Amsterdam. Saxenburger straat 26, naar Wilhelmlnalaan 46. Zwa nenburg; Dirk P. van Maastricht, van FeUnaart c a. Heiningen D 22, naar Hoofd weg 1695; Jacoba P. Dal, van Arnhem, Oude Land 95, naar Huigsloterdljk 291 Vertrokken: Sebastianus van der Veek. van Lisserdljk 416 naar Sassenheim, Char- bonlaan 24; Dirk Boesveld, van Zwanen- burgerdljk 118, naar Haarlemmerliede, Bauduinlaan 29: Berend Puitrum, van Modderpad 61, naar Aalsmeer. Kleine Noorddijk 142: Johanna M. Haak, van Spieringweg 535, naar Vinkeveen c.a. Achtebosch A 27; Johan J. van Leeuwen, van Akerdljk 138, naar Amsterdam, Slo terweg 418; Elbert Benjamin, van Esschen- laan 95, naar Amsterdam, Goudsbloem straat 59 Johanna E. Scheper v. Esschen- laan 3, naar Amsterdam, WUlemsparkweg 197; Wlllemljndert P. van Burik, van Marktplein 39 naar Koudekerk IZH.1 Hoogewaart B 13; Nlcolaas P. van Steijn van Bennebroekerweg 950, naar Voorhout, Boekhorstlaan 31: Jacobus Ultermark, van Zwanenburgerdijk 514 naar Heemstede, Tlmorstraat 1: Henri Ph. Cramer, van Schlnkeldijk 93 naar 's Gravehhage, Wilg straat 53; Mattheus van der Stroom, van 8chinkeldljk 150. naar Amsterdam, Ege lantiersgracht 91 II achter; Leendert Nieuwenhuljse, van Cruquiusdijk 224 naar 's Heer-Arendskerke; Willem Verkerk, van Hoofdweg 1666 naar Aalsmeer (Oost) Mid denweg 6; Marinus J. van den Berge, van Beetslaan 109 naar Amsterdam, Pieter van der Doesstraat 88 hs. Burgerlijke stand. Geboren: Trijntje, d. van M. Biesheuvel en T. Pannekoek: Cornells Johannes, z. van A. L. van Bentcm en M. J. C. Floris; Jannetje, d. van E. Warries en J. Mol; Jacob, z. van P. D. Schippers en M. Verhoeven: Kommerina, d. van J. Ruig- haver en N. Teeuwkens; Johanna Maria, d, van S. F. van der Lans en M. A. Straathof; Johanna Hendrika Wilhelmina, d. van H. Kok en P. J. van Eden; Trijntje, d. van P. Bakker en O. Root: Jacob, z. van A. G. Blok en J. Verkuijl; Kuindertje, d. van A. W. H. de Roolj en W. Koolj; Joanna Petronella Maria, d. van G. A. Lommerse en J. M. A. v. d. Knaap. Ondertrouwd: J. Tienstra, 33 jaar en J. Scheffer, 27 jaar; G. Ritmeester, 25 jaar en J. Kerzaan, 22 jaar; H. Gijsenbergh, 28 jaar en C. J. Tos, 23 jaar; B. Q. van der Riet, 32 jaar en G. M. van Steen, 25 jaar. Getrouwd: B. P. Huurman, 26 jaar en Th. W. van Steen, 22 jaar: A. Robertus, 30 jaar en J. Kamerman. 33 jaar; A. de Vos, 23 jaar en J. van Andel, wed. 31 jaar; R. M. Witziers, 29 jaar en M. van Sta- verden, 22 jaar; C. C. Visbeen, 28 jaar en T. Biesheuvel, 24 jaar; A. Ofman, 35 jaar en J. Verbeek, 24 jaar; W. Heijstek, 45 jaar en L. B. Ludwig, 33 jaar; D. Offer man, 23 jaar en J. Mulder, 23 jaar. Overleden: Johannis Overbeek, 80 jaar, wed. van J. Struik: Matje Hulsbos, 77 jaar, geh. met H. Moolhuijsen; Frederik Jacobus, 2 jaar, z. van J. J. Uijtenhaak en F. A. M. Kouwenberg; Pieter de Jong, 68 jaar, geh. met J. Hartman: Adriana Christina van Leeuwen, '49 jaar, geh. met J. G. Terlouw. 25-jarige jubilea. Naar wij vernemen zullen op 16 Mei a.s. ook de heeren M. Langereis, wonende aan den Aalsmeerderdijk alhier en de heer ■W. Linthout den dag herdenken, waarop zij 25 jaren geleden als brievenbesteller bij de Posterijen in dienst traden. Beide functionarissen hebben steeds met ijver en toewijding hun taak vervuld. Het zal hun op dien dag dan ook niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding van het bouwen van een tweetal landarbeiders woningen (architect C. v, Damme) werd ingeschreven als volgt: Voor de woning aan den Venneperweg voor D. Koolhaas door C. Snaterse te Abbenes f.2430; A. Jonker te Nieuw-Vennep f.2415; fa. Kinkel en Bras id. f.2395: A. v. Damme, id. f.2378. Voor de woning te Hoofddorp voor K. L. de Ruite, door Gebr. den Ouden te Haar lemmermeer f.2410: Oebr. Moolhuijsen, id. f.2400: Gebr. v. Luiing, id. f.2376; fa. Mik en Rood f.2357; J. v. Scheppingen, id. f. 2350. HILLEGOM. Dc bloembollcnbeurs. De Hillegomsche Bloembollenbeurs was gisteren bezocht door 73 personen. De han del was Rauw Een mooie collectie Alaska was uitgestald door Gebr. Wit te Berkhout. De Beurscommissie. Door den Bond van Bloembollenhande laren is een brief geschreven aan de beurscommissie alhier, naar aanleiding van het besluit om onder zekere reserve toegane tot dc beurs te verleenen aan bui tenlanders. De commissie stelde voorop, sdat zij er steeds naar streeft samen te werken met de verschillende organen van het bloemboiilenbedrijf. Geantwoord zal worden hoe de commissie over dit bezoek denkt. Nooit zal zU toelaten dat buiten landers op deze beurs kunnen inkoopen. De ervaring heeft geleerd, dat dit niet ge schiedt. Het plan is een nieuw of tweede reclamebord te plaatsen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Verbetering Valkenburgsche weg. Een reeks van jaren hebben de bewoners langs den straatweg naar Valkenburg zich moeten behelpen met een toegangsweg die. vooral ln de laatste laren, erbarme lijk genoemd kon worden Eindelijk ls men uit de misère verlost. Na overname van dezen straatweg door de gemeente was het te voorzien, dat er tenslotte toch wel verbetering zou komen. Die verbetering zal er thans zeer spoedig zijn. De nieuwe straatweg zal dezer dagen gereed zijn, zoodat het verkeer weer gewoon, doch dan op een eerste klasse straatweg, kan plaats hebben. Daarna krijgt men nog aan weerszijden van den weg een pad van bazaltlnetegels, zoodat de verbinding langs dien weg dan „af" is. Jaarvergadering Coop. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank hield de jaar vergadering in „de Roskam". De voorzitter de heer A. Korpelshoek opende en heette allen welkom. Vervolgens kreeg de secre taris de heer J. v. d. Perk, gelegenheid voor het lezen der notulen. Deze werden goed gekeurd. Dan volgde het financieel verslag dat werd uitgebracht door den kassier en waarvan wij een uittreksel laten volgen: Spaargelden. Op 1 Jan. 1932 hadden de inleggers te vorderen f. 139.522.37'/«. In 1932 is Ingelegd f. 54.490.97Vs. Totaal f. 194 013.35. Terugbetaald aan spaarders f. 57.632.96. Op 31 Dec. 1932 was te vorde ren door spaarders f. 136.380.39. Voorschotten. Uitstaande voorschot ten op 1 Jan. 1932 f. 46.346.23. In 1932 is aan nieuwe voorschotten uitgegeven f. 3.453. Totaal f. 49.799.23. In 1932 is door voorschotnemers terugbetaald f. 1.000. Op 31 Dec. stond nog aan voorschotten uit f48.799.23. Loopende rekening met de leden. Op 1 Jan. 1932 was er te vorderen van Rek. Crt.-houders f. 66.670.70. Uitgaven aan medeleden f. 124.966.50. Totaal f. 191.637.20. In 1932 ln rekening courant ontvangen f. 128.423.31 Verschuldigd door rek. ert - houders op 31 Dec. 1932 f. 63.213.89. Loopende rekening met de Centrale Bank. Op 1 Jan. 1932 was het tegoed bij de Centrale Bank f. 29.110.19. Gedurende 1932 bij de Centr. Bank gestort f. 60.528.46. Totaal f. 89 638.65. Ongenomen bij de Cen trale Bank f. 60.078.09. Op 31 Dec. te vor deren van de Centrale Bank f. 29.560.56 Eindcijfer der ontvangsten over 1932 f. 258 421.93 Eindcijfer der uitgaven over 1932 f. 253.822 89. Kassaldo per 31 Dec. 1932 f. 4.599 04. Het aantal rek. crt.-houders bedroeg op 1 Jan. 44, op 31 Dec. 47. Het aantal voor schotten steeg gedurende 1932 van 36 tot 41. In het afgeloopen jaar zijn 15 nieuwe spaarboekjes uitgegeven. De reservekas bedraagt f. 9 083.53, be halve de winst van 1932 a f. 1028.50. Na toelichting werd de rekening goed gekeurd en de kassier dank gebracht voor zijn werk. Bij de bestuursverkiezing wer den de heeren A Korpelshoek en R. v. Delft, resp. voorzitter van het bestuur en secr. van den Raad van Toezicht met bijna alg. st. herkozen. Door den voorzitter werd de aandacht der leden gevestigd op de bekende spaar- busjes die men bij den kassier kan beko men, Deze zal desgewenscht ook de noo- dlge inlichtingen verstrekken. De rondvraag leverde geen belangrijks op zoodat de voorzitter hierna de verga dering, met dank voor de opkomst sloot. De Tuinbouw. Na de strenge nachtvorsten van 3 weken geleden zijn de vroege aardappelen weer gaan uit loopen en oogenschljnlijk lijkt het dat het met de toegebracht schade nogal zal losloopen. Toch zal dit volgens deskundigen blijken niet mee te vallen. Bekend is het, dat een groot gedeelte van het reservevoedsel der knol is opgebruikt en het opnieuw ontwikkelen der plant met mooite gepaard gaat. De afgevroren planten komen later met een grooter aan tal jonge stengels boven den grond en de kans is dan groot, dat men bij het rooien veel z.g. „kriel" oogst. Thans zijn de af gevroren planten allen weer boven den grond. Wanneer men van verdere nacht vorst gevrijwaard blijft, zal. nu er ook flink wat regen is gevallen, de schade ver moedelijk meevallen. Het zijn echter tot ongeveer 17 Mei voor wat nachtvorst be treft, nog gevaarlijke dagen. De bloembollen, staan lang niet meer zoo goed in het gewas. Nadat velt? per- ceelcn erg hadden geleden door de droogte, heeft het koude weer ln en vlak na het bloeitijdperk, aan de gewassen veel schade veroorzaakt. Thans kan gezegd worden dat dc gewassen in het algemeen maar matig staan. Of dit ongunstig voor de einduitkomst zal zijn. moet nog bltjken. Extra gewassen geven bij minderen koop kracht en dus overproductie, lage prijzen. Of zal het saneeringsplan hierin voorzien? De secretaris M. Kaak las de notulen die ongewijzigd werden vastgesteld. Mej. Nieuwenhuis gaf ter afwisseling een piano-solo, waarna het woord werd ver leend aan den heer L. Henkels uit Rotter dam. In korte trekken gaf de spreker weer op welke wijze in verkiezingsdagen van verschillende kanten propaganda gevoerd is in beeld en woord en toonde het ge vaarlijke in sommiger propaganda aan. Hiertegenover stelde spr. in het licht de propaganda der C.H.U. en de politiek die o.a. gevoerd werd door een man als Minister de Geer. Vervolgens werd het ontstaan der C.H.U. geschetst en de be- Sinselen der partij die gegrond zijn op od's Woord, waarbij het program der C.H.U nader bezien en besproken werd. O.a. kwamen ter sprake sociale wetgeving, huwelijkswetgeving. Zondagsrust ea. Deze rede werd met belangstelling ge volgd. De spreker ontving den dank der vergadering bij monde van den voorzitter. Na de pauze declameerde een der leden en werd een stemming gehouden ter voor ziening in een tweetal bestuursvacatures. Gekozen werden mej. N. Nieuwenhuis en de heer J. Wiersma. Mej. Nieuwenhuis bracht nog een piano solo ten gehoore waarna do vergadering met een slotwoord werd beëindigd. De werkloosheid Het aantal werkloozen is deze week weer in stijgenden lijn en bedraagt thans 295, niet medegeteld degenen die door de gemeente tewerkgesteld zijn bij ge meentewerken en Werkverschafing. Burgerlijke stand. Geboren: Maria, d. van J. Grimbergen en van C. Kortekaas: Annigje, d. van M. Smink en N. de Graaf. Ondertrouwd: A. Teeuwen en A. A. Prins. Getrouwd: P. J. Nelis en C. M. Smakman; A. J. v. Noort en G. Bobkiewicz; J. v, Stijn en A. M. Hoogkamer. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. A. de Vos, van Hillegom, Julianastraat 28. D. v. d. Aar, van Leiden, Heereweg 447: Mej. A, C, Bus, van Haar lem, Kanaalstraat 114; Mej. G. C. Knijnen- burg, van Wassenaar, Heereweg 348; Mej. A. J. Segers, van Haarlem, Heereweg 294; M. A. Brederode en gezin, van Hillegom, Kanaalstraat 193 Vertrokken: Mej. L Wienhold, naar Duitschland; Mej. C. C. Alders, naar Beemster; Mej. M, Th. de Vos, naar Wijk aan Zee en DuinJ. Hoogervorst, naar Hoorn: Mej. P. Hubbecker, naar Haarlem; Mej. C. M. Smakman, naar Haarlem. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Ingekomen: H. Timan, geb. Dreef, van Leiden, Groenesteeg 20 naar Hoofdstraat 25 J. W. H. van Oostaijen. van Heerlen, Gasthuisstr. 22 naar Plckéweg 16 A. Gerrits, van Oldenzaal, Watetorenstraat 1 naar Plckéweg 16 j A. de Stigter en fam., van Amsterdam, Haarl.weg C, 336b, naar Klei 1 M. G. Corsten, van Hillegersberg, Statenplein 29 naar Langeveld 29 M. Hermans, van Wassenaar, Weteringlaan 2 naar Zandvoortschestr. 40 J. M. Koe mans, van Leiden, Billitonstr. 13 naar Boerenb. weg 32. Vertrokken: M. F. Foiling, van Molenstr. 49 naar Northinham (Eng.) M. W. van den Berg, van Pickéweg 16 naar Maas tricht, Klooster St. Anna J. H. Chris- tiaanse en fam.. van Limb. St.str. 17 naar Noordw.hout, Zilk Regenvlietw. 22 J. M. van der Linden, van J. Kroonsweg 27 naar Katwijk, Paul Krugerstr. 40 G. J. j Beemster, van H. t. Duinstr. 26 naar Den Haag, Verhulststraat 47 E. M. Knauer, van P. Heinstr. 21 naar Delfs van de Spie- gelstraat 40 A. M A. Roberta, van St. 1 Jeroensw. 6 naar Ter Aar, Langeraar A. 63 J. J. Oosterom geb. J. M. Eijgensteijn, J van Rembr. weg 4 naar Andel P. M. Biegstraaten. van Wilhelminastr. 15 naar Leiden, Rijn- en Schiekade 17. Burgerlijke Stand. Geboren: Bertus, z. van J. H. Ch. Ples- man en M. Barnhoorn Joannes Theo- dorus Maria, z. van H. C. Hoogeveen en C. M. van Leeuwen. Ondertrouwd: A. van der Wiel 26 j. en H. Post 28 j, J. J. Romijn 28 j. en J. Spaanderman 21 j. J. Varkevisser 22 j. en T. v. Rooijen 22 j. Getrouwd: J. J. Oosterom 29 j. en J. M. Eijgensteijn 19 j. Overleden: Maria Alida Zuiderduin 70 j. Gerrit van den Boom 62 j„ geh. met C. Noppen Hendrik William Leonard Steenstra Tousant 47 j. Adriana van der Meer 67 j„ geh. met G. J. v. Veen Theodorus Hogervorst 86 J., wedr. van Jo hanna Groenewoud. KATWIJK AAN ZEE. Door een auto werd de draadafraste ring van de Meerburgkade afgereden; de politie stelt een onderzoek in. LISSE. Bijeenkomst Chr. Hist. Jongerengroep. Gisteravond vergaderde de Chr. Hisf. Jongerengroep afd. Lisse in Hotel „De Witte Zwaan". Deze werd geleid door den voorzitter der afdeeling L. Goldberg. Gezongen werd Psalm 84 3. Naast een woord van welkom tot den spreker werd gewezen op het doel en streven der vereeniging, welke de Christelijke Historische jongeren wil opvoeden in de beginselen der Chr. Hist Unie en tevens een krachtige positie wil innemen tegenover A.J.C. en andere vereenigingen die beginselen propageeren in strijd met God's Woord. Publieke telefooncellen. Naar wij vernemen, worden er tusschen het hoofdbestuur der posterijen en het gemeentebestuur onderhandelingen ge voerd over het aanbrengen van publieke telefooncellen op meerdere punten in deze gemeente. Uitbreiding Oranjebad. Naar wij vernemen, zal het Oranjebad aan den Noord-Boulevard van de Mij. „Zeebad" een beduidende nitbreiding on dergaan. NOORDWIJKERHOUT, Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Petronella Josefine, d. van P. A. Beelenvan Bourgondien Johanna Catharina, d. van Th. Korte kaasvan Wetten Adrianus, z. van P. van der ZwartHoek Akke Trijntje, d. van Foeke HofmanSchaap Cornelia, d. van C. GeerllngsHulsebosch Catha rina Barbara, d. van Wilhelmus Johannes Maria HulseboschMöller Geertrulda Catharina Maria, d. van Th. G. van Haas ter— Ruigrok Jacobus Josephus, z. van J. J .TasklnDuivenvoorden Cornelia Catharina, d. van C. N. KoomenKoppert Cornells Adrianus, z. van M. J. War merdamLangeveld Engelbertus, z. van J. van den BurgFranken Jacobus Maria, z. van P A. de Grootvan Leeu wen Gerardus Johannes, z. van C, J. van den BergDuivenvoorden Mat theus Jacobus, z, van J. J. Lammers Aartman Maria Cornelia Liduina, d. van H, A. van DenzenDuivenvoorden, Overleden: Thomas E. van den Berg 3 J. Jacobus Graaman 63 j., St. Bavo Ge sticht Hendrikus Ph. M. Hulsebosch 2 j. Ger. Joh. Boele 62 j., St. Bavo Ge sticht Cornells van den Nieuwendijk 68 j. Cornelia Flasmeijer 68 j weduwe van Jacobus Aartman Antje Caspers 70 j., echtgenoote van L. Koelewijn Helena Gerarda den Elzen 3 j. Bavonia C. W. Zonneveld 3 j. Johannes Schonenberg 61 j., St. Bavo Gesticht. Ondertrouwd: Johannes Jaspers 30 j. te Kolhorn en Elisabeth Duivenvoorden 24 j. Jacobus Welboren 23 j. te Lisse en Petronella G. Spreeuw 23 j. Hendrikus P. Munsterman 33 j. te Haarlemmermeer en Margaretha C. Verdegaal 23 j. Jo hannes A. van der Zwet 27 j. te Lisse en Cornelia M. Heemskerk 28 j. Johan Se bastian Brandts Buijs 27 j. en Henriette C. W. Troost 26 j. Autotocht Oude van Dagen Het plan bestaat om wederom een auto tocht te organiseeren voor Ouden van Dagen. Ditmaal zal „Schiphol" het doel van de reis zijn. Binnen eenige dagen zal het plan nader worden vastgesteld. NOORDWIJK AAN ZEE. VERGADERING „VREEMDELINGENVERKEER". De propaganda voor het a-s. seizoen. „Vreemdelingenverkeer" hield haar jaar vergadering in café Centraal. De voor zitter, de heer Liefferink, opende, waarna de notulen werden voorgelezen en goed gekeurd. De voorzitter gaf daarna een kort overzicht van hetgeen in 1932 door V.V. is verricht. Besprekingen werden ge houden met de directie der N.Z.H.T.M., over het Goederenvervoer, dat sedert 1 April, door de A.T.O. (v. Gend en Loos) wordt onderhouden. V.V. meende, dat deze regeling een achteruitgang zou kunnen be- teekenen; de directie gaf echter de per tinente verzekering dat zulks geenszins het geval zal zijn. Wat betreft het vervroegen van de eerste postbestelling zijn nog geen resultaten bereikt; de tusschenkomst van de Kamer van Koophandel te Leiden is ingeroepen en desnoods zal persoonlijk contact worden gezocht met het Hoofd bestuur der P.T.T, om verbeteringen mo gelijk te maken. Ook het opheffen van de postdepöt bij boekhandel Ruijs, was met in het belang van de badplaats. De pogingen tot het verkrijgen van een snel- tramdienst, in den ochtend en in den namiddag, bleven zonder sucoes, daar de N.Z.H. een waarborg stelde van tenminste 20 passagiers voor elke tram, hetgeen V.V. niet kon garandeeren. De besturen van V.V. en „Zeebad" houden voortaan ge combineerde vergaderingen, omdat zulks van het hoogste belang wordt geacht. In één dezer vergaderingen werd een com missie benoemd, die in studie heeft, het aanleggen van een verbindingsweg naar Noordwijk aan den geprojecteerden snel- verbindingsweg Amsterdam—den Haag, die op den Rijksstraatweg te Sassenheim zal uitkomen. V.V. en „Zeebad" zijn tegen de z.g.n. reisbelasting. Vervolgens las de heer Elzinga zijn jaarverslag voor, dat aan zorgvuldigheid en duidelijkheid, niets te wenschen om Belangrijk is o.a. dat onafgebrok. stelling van de Telefoondienst werjl kregen. Uit het jaarverslag van den 1 ningmeester ,den heer Urlus, bit, f de financiën van V.V. een dalendt j vertoonen; wel is de kas voor een j.l bewaard gebleven, echter moet vet tigheid en zuinigheid worden betrach-Jj begrooting werd daarna voorgelere- j goedgekeurd. Tot leden van de ka.l missie werden gekozen de heeren IX L. A. Roozen en P. v. Beelen. Verve» gaf de heer R. Tappenbeck een i.» zetting van de te maken reclame. folders zullen aan individueele adrél worden gezonden .waarbij gevoegd kaart, met de woorden: „Kiest het lang in uw vacantie". Een, door dM Graaf opgesteld schrijven, zal aan 'I steden en dorpen, aan vooraanstaj personen, worden toegezonden, met opwekking in eigen land te blijven I 9 bioscopen zal voorts, gedurende 2 - 1 den een reclame plaat op het witte ;J worden geprojecteerd. De Ned. SpooniJ zullen een 300 tal groote reclame blije' aan de stations doen ophangen V« zal een kaart worden vervaardigd Noordwijks plattegrond waarop een tal hotels, waaruit zal blijken dat Noo wiik tot de eerste klas wereldbadplajy benoort. Vervolgens is aan de orde het vertin van een bestuurslied, door het altrei van den heer v. Beelen. Dc he>: l Verloop stelde den heer van Vliet J didaat, die met bijna alg. st. werd kozen. Hierna volgde de rondvraag en de voorzitter deze belangrijke vergaderd OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: A, Dettmar, dienstbide. L ninginnelaan 2. van Katwijk; P. A. Visl gezin, kant. bediende, Sumatrastraat f van Hariingen; M. H. C. van der sj Rhijngeesterstraatweg 4, van Dordred Wed. J. I. van der Have en gezin, D-jiS voordestraat 4, van Rotterdam; E. jl Bos, Terweeweg 64, van Leiden; S. l.| Bender, Dorpsstraat 32, van Leiden: 1 Noll. Duivenvoordestraat 39, van LeijJ G. W. M. Botermans, geb. v. d. Vlistj gezin. Sumatrastraat 32, van Le.J M. v. d. Have, advocaat, Weth. Du;-d voordestraat 4, van Amsterdam; H. RiiJ geb. Mast en gezin, Anna v. Burenlaaaj van Voorburg; E. Gebauer, dienstia Koninginnelaan 16, van Leiden; J. iJ Herwaarden en gezin, Koninginnc-laa: I van Leiden: A. M. van Heteren, geb. a Rhijngeesterstraatweg 40, van Lelde;! Moolenburgh, en gezin, Insp. R. B. ij Hendriklaan 11, van Leiden; D. Loup en gezin, calculator, Endegeest-r-'aj weg 12, van Leiden; J. L. Koeman, da bode, Wil'helmtnapark 34, van Den 1 H, van den Berg, wagenmaker, Duinij straat 33, van Waddinxveen: S. Y en gezin, Emmalaan 50, van Den (Ing. b. d. Rijkswaterstr.)J. G. Tij en gezin. Terweeweg 35, van Leiden f acc. bij R. B.) J. L. A, Hotz en gezin j tegenwoordiger, W. Duivenvoorde?'? van Haarlem; P. Blanken en gezin.) saulaan 46, van Rotterdam. Vertrokken: Moersanah Kadimanl Oranielaan 28, naar Ned. Oost Indlë.l de Groot, van Oranjelaan 28, naarl Oost ïndië (onderwijzer); L, MuusveI Kemoenaerstraat 9, naar Rotterf Schietbaanlaan 15b; J. van der Mei. i H. Morschweg 28, naar Leiderdorp. 3| weg 25. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika, dr. van Hendnil Pree en Cornelia Nasveld. RIJNSBURG. De Tuinbouw. Het is thans niet de drukko tijd i; 4 tuinbouwbedrijven. Integendeel. Md4 teelt van grove tuinbouwproducten 4J hoeft men zich niet te haasten en tot dB intensieve cultuur zal men niet zoo tl makkelijk komen, daar de zware srondif zich niet zoo gemakkelijk voor leent teelt van vroege aardappelen veidst^ meer en meer en ook de vroege bloei koolteelt beperkt zich. Met de uitplï hiervan wordt thans begonnen. De wenf zaamheden concentreeren zich nu namelijk in de bloem- en bloemboUEj bedrijven. Maar 'ook hier ls van een c in de bedrijven geen sprake. De re?a| van deze week was vooral hier zeer wj kom. De grond is nu weer te bewerken f ZEVENHOVEN. De Emmabloem-collecte aan Amstel en ln de Buurt heeft f. "72 bracht. Een prachtige som! 305. De kunstenaar der bijen, een beeldhouwer werd bij de koningin ontboden en kreeg opdracht een mooi standbeeld te maken. Dag en nacht werkte de bij er aan en toen de groote dag was aangebroken kon iedereen het kunststuk bewonderen. Het was anderhalf maal zoo groot als Jaap zelf en met mooie letters stond zijn naam op het voetstuk gegraveerd. 306. Weldra brak de dag aan, dat het standbeeld ont huld zou worden. Een der geleerdste bijen hield een rede voering en het scheen wel erg gezellig te zijn, want al de bijen stonden te gichelen. Dat was ook niet te ver wonderen. want na afloop van de onthulling zou er ln het dorp groot feest worden gehouden, waaraan iedere bij deel mocht nemen.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14