LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 10 Mei I93 FINANCIËN. RECHTZAKEN. Burgerlijke Stand v. Leiden UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. Man en vrouw zijn één DE GOUDVOORRAAD VAN DE NEDERLANDSCHE BANK. De actie der goud-hamsteraars. De N.R.Crt. bespreekt den weekstaat van de Nedcrlandsche Bank en constateert dat de goudvoorraad natuurlijk ls verminderd. In aanmerking genomen het kabaal dat er den Iaatsten tijd ls gemaakt over de positie van onzen gulden valt het bedrag der verdere goudafglften nogal mee. In de tweede week van Maart werd haar niet minder dan f. 60' mlllioen goud onttrok ken. Thans ls dit tot f. 47 millioen beperkt gebleven, al moet worden opgemerkt dat een week tevoren f. 24 mlllioen goud de keldeTs der bank heeft verlaten. Ten slotte beschikt de Bank nog altijd over een enormen goudvoorraad, die haar ln staat stelt,, de verdediging, d.wz. de handhaving op goudparitelt. van onze nationale munteenheid met kracht voort te zetten en aldus het beste middel toe te passen om de dwaze geruchten, die er ten aanzien van den gulden in omloop zijn gebracht te ontzenuwen. Dit middel heeft probaat gewerkt en is aanleiding geweest dat de Fransche franc beneden het goud-uitvoer-punt is terug gebracht. Wat de oorzaken van den hoogen stand, waarop de franc-koers zich zoo lang heeft kunnen handhaven, betreft, zij opgemerkt dat men hier ten deele te doen heeft met een indirecte goudonttrekking door een zeker gedeelte van ons eigen publiek, dat in oogenblikken van benauwdheid niet beter weet te doen dan een gedeelte van zijn vermogen om te zetten in renteloos goud. hetwelk echter de meesten, nog vóór dat de toestand geheel ls opgeklaard, wat al te zwaar op de maag blijkt te liggen, zoodat zU dan, door schade en schande wijzer geworden, weer naar beter en voor- deellger emplooi voor hun spaarpenningen gaan zoeken. Maar den Iaatsten tijd zijn de goudhamsteraars weer aan het potten gegaan. Tot de Nederlandsche Bank be hoefden zij zich niet te wenden, wel weten de dat onze centrale credletinstelllng het al sinds onheugelijke tijden niet tot haar taak rekent, den beschikbaren goudvoor raad. die ter verdediging van onze natio nale munteenheid tegenover het buiten land dienst moet doen, aan bij voorko mende gelegenheden angstig wordende landgenooten te verspillen. De goudham steraars moesten dan ook om hun honger te stillen, in het buitenland, speciaal op de open markt van Londen, terecht komen, en het gevolg was, dat er ter betaling van dat goud ponden sterling noodig waren, die, nu de gouden standaard in Engeland if afgeschaft, aan geen goudpunt meer ge bonden zijn en aldus ongebreideld omhoog kunnen loopen. Op die wijze werd het voordeellger hier francs te koopen, waar mee men zich te Parijs op 'n goedkoopere manier de benoodlgde ponden kon ver schaffen, wat echter weer tot gevolg had, dat de koers van den franc boven het punt steeg, waarop gouduitvoer naar Parijs loonend werd. En aan de uit dien hoofde bij haar binnenkomende aanvragen heeft de Nederlandsche Bank, gelijk reeds opge merkt, regelmatig voldaan, ten einde aldus onzen gulden op pariteit te houden. Vraag naar ponden uit andere oorzaak heeft, op gelijke wijze als boven werd aan gegeven, tot het opdrijven van den franc- koers geleld. Een rechtstreeksche aanlei ding tot de hooge waardeering van dit laatste devies ten opzichte van onzen gulden, kan men moeilijk aanwezig achten. Daartoe bestaat gezien het wantrouwen ln de eigen valuta, waarvan men in Frankrijk zelf, mede met het oog op den zorgelljken toestand van de Fransche overheidsfinan ciën, blijk geeft, zeker wel allerminst aanleiding. De laatste dagen ls er aan de aankoopen van goud te Londen goeddeels een einde gekomen, mede als gevolg van het overleg door de Nederlandsche Bank met de banken ten onzent gepleegd, en daardoor een der oorzaken van de abnor male stijging van den franckoers gedeel telijk uit den weg geruimd. DE BOOMEN NIET GESLOTEN. Ovcrwegwachter voor het Hof. Op 5 October van het vorige jaar had in de gemeente Houten, bij den overweg van wachtpost no. 7 een tragisch ongeluk plaats. De overwegwachter had 's morgens te 5.40 uur de boomen niet gesloten, toen de goederentrein uit Culemborg in de richting Houten passeerde. Een vrachtauto, bestuurd door O. Zomer, werd door den trein gegrepen. Zomer werd zoo ernstig gewond een voet werd van het lichaam gerukt dat hij kort na het ongeluk overleed. De overwegwachter C. V. had zich voor de rechtbank te Utrecht te verantwoorden wegens veroorzaken van dood door schuld, subs, wegens veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel. Op 31 Januari j.l. sprak de Utrechtsche Rechtbank den man vrij. Gisteren stond hij in hooger beroep terecht voor het Gerechts hof te Amsterdam. Het O.M. was in appèl gekomen. Evenals voor de rechtbank beriep verd. er zich op, dat het electrische kloksignaal, waarmee de nadering van den trein be hoorde te worden aangekondigd, niet was overgegaan. De stationschef te Houten verklaarde, dat verd. een uitstekend arbeider is, die nis zeer flink bekend staat en die zijn dienst goed doet. Een arbeider-telegrafist uit Schalkwijk had het kloksignaal in werking gesteld. De trein was een half uur te laat. ln Houten was het signaal wél overgegaan, naar een volgende getuige verklaarde. Deze beide getuigen hadden nooit iets gemerkt van niet functionneeren van het kloksignaal bij post 7. Wel was er na 5 October herhaaldelijk geklaagd over niet overgaan van het signaal. De (jrocureur-generaal mr. van Harinxma thoe Slooten was van meening, dat verd. ten onrechte was vrijgesproken Naar zijn meening is het kloksignaal wel overgegaan. Verd. is alléén afgegaan op dit signaal, terwijl hij uit de dienstregeling had kun nen weten, dat een trein naderde. De post van verd was zeer verantwoordelijk, temeer daar de openbare weg, die den spoorweg kruist, zeer druk is. Spr. roquireerde vernietiging van het vrijsprekend vonnis en veroordeeling tot één maand hechtenis. Het Hof zal 23 Mei arrest wijzen. GEBOREN. Susanna Agatha, d. van A. Ouwerkerk en P. Distelvelt Elisabeth, d. van M. Bouman en M. C. Horree Anna Cornelia Maria, d. van H. A. F. Wesseling en Chr. C. Aarts Theodoras Coenradus Maria, z. van C. P. A. v. d. Zalm en E. Visser. OVERLEDEN: M. A. Sciiravendijk ongeh. vr. 80 j. J. C. Poppe ongeh. vr. 76 j. A. Chr. Ter louw—van Leeuwen vr. 49 j. H. de Heij den wedn. 92 J. o GEVESTIGD: H. Beetjer, los werkman, aan boord woonschip K. van HanswijkBenning en fam.. Oude Rijn 50 N. T. Benschop. Groenhovenstraat 18 IJ. M. van den Bergh, huishoudster, Lijsterstr. 2 B. Bezouska, dienstbode. Rembrandstr. 27 G. Bogaards, kantoorbediende. Wasstr. 5- D. van Bommel en fam., chauffeur, Groenoordstr. 32 J. Bosman en fam.. Merelstr. 9 C. de Braijn en fam.. aan boord Langegracht L Ceuvel, Nachte gaallaan 17 J. C. Delfos, verpleegster, Zijlsingel 54 J. E. Chr. VisscherDron- kers. Nachtegaallaan 17 K. K, Edler, monteur, Pieterskerkstr. 8 Chr. van Eg- mond. dienstbode, Hartesteeg 2a E. H. Ensing, slagersknecht, Haarlemmerstr. 218 S. J. Fanoy, luitenant L. d. H„ Lammer markt 36 W. G. A. Frans en fam., let terkundige, Rapenburg 78 H. Giesber- gen, vulcaniseerder, Nieuwsteeg 17 J. S. Göbel, instrumentmaker, Heerenstr. 20 L. van Halm, los werkman. Jan Vossen- steeg 59 H. M. DauveHamilton of Sllvertonhill. Rijnsb. weg 162 W. C. den Hartog, veehoudersknecht, Bosch en Gasth. polder 5 A. van Hoek, schoen maker. RIJnstr. 5a E. L. C. Huyg. Noord einde 35 A. de Jong, huisschilder. Mare- dljk 67 D. van der Klits, dir. Lands drukkerij, Stationsweg 45 E Kuhn, dienstbode. Koningsstr. 39 V, Leemans, tramconducteur. Groenoordstr. 32 C. J. KuUvenhoven—van der Maat. v. Lennep- straat 7 A. C. Hutvan Manen, da Costastr. 29 E, Menninghaus, dienst bode. 3 Octoberstr. 26b M. L. Meijer, verpleegster, Rijnsb. weg 10 H. H. Mol, kantoorbediende, aan boord Zijlsingel J. Molnar en fam., reiziger, Roodborststr. 35 J. J. Muijzer en fam., R. en Schie- kade 121d M Ober. dienstbode. Nieuwe Rijn 65a J. M. van den OudendijkPie- terse, .J de Wittstr. 40 M. M. Ouwer kerk. de Wetstr. 30 J. van der Plas, 1.1. stuurman, Apothekersdijk 14 M. M. van Poll, Hoefstr. 16 S. van Praag, Rijnsb. weg 5 D. Roest en fam., vertegenwoor diger, Pasteurstr. 30 L. P. Schaaij. eta leur, Lokhorststr. 19a E. M, Schouten, dienstbode, Haarlemmerstr. 218 M. J. B. Schouten, Roodenburgerstr. 1 E. Spaan broek en fam., zetkastelein, Stationsweg 51 W. E. Straijer, Rijnsb. weg 10 P. Veltenaar en fam., vulcaniseerder, Nieuw steeg 17 P. de Vries, bakkersknecht, H. Rijndijk 49 G. Wallet, dienstbode, Zoe- terwoudsche Singel 104 H. A. van der Water, Ambachtstr. 13 E. P. van Wet- ;en, dienstbode, H. Rijndijk 35 F. de Wit, onderwijzeres, H. Rijndijk 66 E. Wohlidka. dienstbode, Haagweg 37 H. Zuldema en fam., Tomatenstr. 18. VERTROKKEN. S. Bakhuijzen en fam., Katwijk, Varke- vlsserstr. 134 Ch. J. Belmon, Zandvoort, Kostverlorenstr. 3 W. Bemelmans, Dus- seldorf, Dusseltholerstr. 40 S. J. C. Bender, Oegstgeest, Dorpsstr. 32 J. C. van Benten, Den Haag, Schenkkade 296 Th, M. A. J. C. v. d. Bergh, Oegstgeest, Rhljngeesterstr.weg 147 H. O. Beuling, Den Haag, Schenkstr. 165 Beurschgens en fam,. Voorschoten, Noortheystraat 19 H. Beurschgens, Breda, Sophlastr. 36 G, H. Blanken. Barneveld, Garderen F. A, Bollmann, Naumburg a/Sadle Th. J. C. de Bree, Utrecht, J. v. d. Borchstraat 46 bis C. Drathen, Voorschoten, Noort- heijstr, 19 - N. Dunnebier en fam.. Utrecht Vleutenschevaart 24 C. A. van Dijk, Alphen a. d. Rijn, Gouwsluischeweg 35 J. N. van SwigchumVan Dijk. Terschel ling, N.-H. Pastorie J. W. van Eek en lam., Oegstgeest, Rhijngeesterstr.weg 147 H. de Goeij, Wassenaar, Oostdorperweg 18 M. E. Henzen, Hillegersberg. Kerk straat 3 J. M. van der Hoeven. Zoeter- woude. H. Rijndijk F 95 F. J. Hopman, Gennep, Spoorstr. 325 M. B Planjer— Hoving en fam Zandvoort, Parallelweg 15a E. Huisman, Amsterdam, v. Baerle- straat 20a A. C. C. de WaalVan Inge- veld. Ginneken, Bavelschelaan 73E C. C Kammerman Rotterdam, St Janstraat 15b J. C. van Klink. Alkemade. B No 240 K. E Knapp. Rotterdam, St. Jan straat 15b K. Knotter en fam., Venlo, Kaldenkerkerweg L. J. Koek en fam., Zoeterwoude, Zuidbuurt C 70 J Krom hout, Katwijk. De Waal Malefijtstr. 21 Wed. S. van GelderenLigtenstein. Den Haag. Lyceumplein 40 C Los. N.-O.Indië D Louwerse en fam Oegstgeest, En- degeesterstr.weg 12 A Mars, Rotterdam. Coolslngel H, M. Blanken-Mastenbroek, Barneveld. Garderen J. J. Mechelse, Amersfoort, Lageweg 8 C. W. van Meurs en fam.. Heerlen, Benzenraderweg 5 J. Vermel.)Mieremet, Leiderdorp, Ko ningsstr. 39 B. Moolenburgh en fam., Oegstgeest, Fred. Hendriklaan 11 F. A. P Moot), Utrecht, Pr. Hendriklaan 89 W. Noll, Oegstgeest. Weth. Duivenvoorde straat 39 T. Oenstra, Den Haag, Gev. Deynootplein 30 H. Plrang. Linden am Bodensee J. Pontier. Rotterdam, Schie- kade 113 A. van Reen en fam., Rotter dam. Mathenesserdijk 391a A. Roden burg, Boskoop. Zijdeweg 240 A. G. H. H. Roeffen. Nijmegen. Groesbeekscheweg 11 Wed P. Folkard von ScherlingRohn, Jönköping, Björnebergsvagen 10 Wed. A M. van HeterenSirre, Oegstgeest, Rijksstraatweg M. M. Slimmers en fam., Amsterdam. Hoofdweg 361 huis W. Star. Bennebroek. Huize Vogelesang P. J. Teske. Bussum, Heerenstraat 11 H. A, Thladens. Noordwijkerhout, Langevelder- weg 10 J. G. Troost en Fam.. Oegstgeest Burg. Terweeweg 35 J. B. K. Vermeij, Leiderdorp. Koningstr. 39 Wed G. W. M. BotermansVan der Vlist. Oegstgeest. Sumatrastraat 32 L. Vogelsang. Sneek, Kruisbroederstr. 47 Wed. W Frank- huljzen—Voorbrood. Capelle a. d. IJssel, Kerklaan 11 S. H. Vredenburg, Schie dam. Algem. Ziekenhuis J. M. de Waal en fam.. Amsterdam. Ceintuurbaan 51 hs M. Wetselaar. Den Haag. Mesdagstr. 90 J. Wordt en fam.. Voorschoten Leidsche- weg 242. ALPHEN. EEN ONHANDIGE AUTOPASSAGIER. Veroorzaakt een serie ongelukken! Dat mederijders voor autobestuurders niet altijd tot de prettigste passagiers be- hooren doch integendeel groot nadeel kunnen opleveren, ondervond ook onze plaatsgenoot de veevervoerder R. V. al hier. Deze kwam gistermiddag omstreeks halfvijf langs den Lindehoveweg met een den vorigen dag nieuw ontvangen vracht auto „Chevrolet" geladen met vee en had ais mederijders in zijn cabine de vee handelaar L. V. en D. A. R. alhier. Toen de bestuurder zijn wagen tof stilstand bracht en zijn motor geheel had afgezet, tot het doen afleveren van een koe en zich hiermede van zijn wagen had verwijderd bekroop den medcrijder D. A. R blijkbaar zoodanig de lust om ook eens te chauffee- ren, dat hij probeerde de motor opgang te krijgen, wat hem inderdaad gelukte, hoewel hij blijkbaar van het besturen van auto's weinig afwist Dit blijkt wel uit het volgende: zoodra de wagen in beweging kwam reed R. allereerst tegen de werk plaats van den wagenmaker C. B.. die be langrijk werd beschadigd. Als tweede doel verkoos hij een knotwilg, als derde een groote Duilsche vrachtauto van de fa. L. R. S. afkomstig uit Elberfeld, welke wagen belangrijke schade bekwam, waarna de onhandige bestuurder nog een electrische straatlantaarn finaal omver reed. Het laatste bedrijf was dat hij met auto en 5 koeien nabij de woning van de wed. R. in de sloot reed. R. kwam er zelf nog goed af, evenals de vervoerde koeien; een der beesten bleek slechts verwond aan zijn hoorn. De andere passagier de koopman L. V. had na de eerste aanrijding wijselijk kans gezien van de wagen te springen! De zwaar beschadigde wagen werd ge licht door den garagehouder van N. Dit sensationeele geval trok natuurlijk ln den rustige omgeving van de Lindehovestraat groote belangstelling! De eigenaar werd de dupe van een niet onbelangrijke schadepost. Over het ge drag van, R. was hij natuurlijk slecht te spreken en hij wendde zich terstond tot de politie die een uitgebreid onderzoek instelde. Voor R. kan dit avontuurlijke reisje wel eens onaangename gevolgen hebben! In de sloot gereden. Langs de Steekterweg ter hoogte van de Vinkebuurt reed de autobestuurder D. E. uit Woerden met zijn wagen in de al daar langs den weg gelegen sloot. De be stuurder bleef ongedeerd, doch de wagen die met de wielen naar boven lag, werd zwaar beschadigd. Het ongeval werd ver oorzaakt doordat de bestuurder plotseling moest uithalen voor een ouden man die met een handwagen plotseling den we? overstak. Deze scheen, volgens den be stuurder, doof te zijn. In de Wllhelminastraat nabij de Wil lemstraat kwam een tweetal vrachtauto's bestuurd door W. H. uit Haarlem en C. H. alhier ln botsing, doordat eerstgenoemde bestuurder een verkeerde manoeuvre maakte. Het ongeval bleef beperkt tot materiale schade, die waarschijnlijk on derling zal worden'geregeld. BOSKOOP. Zondagsdienst doktoren. Zondag 14 April zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater. Dam doorgebroken. De werkzaamheden aan de nieuwe over scheping voor den Vereenigden Polder in den Ham ondervinden zeer veel stagna tie. Ter plaatse is in de Gouwe een ijzeren dam geslagen, met de bedoeling het water uit den kil te pompen, waartoe 3 machi nale pompen ln het werk werden gesteld. Toen evenwel circa V/i Meter waterwas weggepompt, bleek de druk veel te groot te zijn, met het gevolg, dat de damwand werd ingedrukt. Een zeer zware paal. welke als stut diende, knapte als een^lucifer af. o LEIDERDORP Been gebroken. Bij het plotseling oversteken van de straat kwam het dochtertje van het echt paar de J. in botsing met den wielrijder v. W. Met een gebroken been werd het patientje door den heer v. W.. wien niet de minste schuld trof, opgenomen, en naar dr. Persant Snoep gebracht, die heelkun dige hulp verleende. Burgerlijke Stand. Geboren; Willem ,z. van A. Verbeek en A. van Z wieten Ondertrouwd. Jan Gijsbert van Kuilen burg jm. 24 j. en Wilhelmina Borreman jd. 24 j. Gerardus Johannes van Loef jm. 25 en Lena Jongeleen jd. 23 j. Overleden Petrus Johannes Ramaker 74 Jaar. Verkeersongeval. Gistermorgen had in de Hoofdstraat een aanrijding plaats tusschen een be stelauto van de firma de Gr. te Leiden en een bakfiets van den melkslijter de R. Een hoeveelheid melk en een 80-tal eieren gingen hierbij verloren. Van de bakfiets bleef niet veel over. De R. kwam er zelf goed af. Beide bestuurders gaven elkan der de schuld. De politie zal de schuld vraag oplossen. LEIMUIDEN. De tolgeldheffing. De tolgeldheffing alhier is wederom voor een jaar, ingaande 1 April j.l. goedge keurd. De tarieven zijn ongewijzigd ge bleven. o- NIEUWKOOP. Loop der bevolking. Gevestigd: J. M. Scheer, zonder be roep. uit Bodegraven W. Budding, boe renknecht, uit Moordrecht Th. Slootjes, groentenhandelaar, uit Boskoop W. P Tijsterman, zonder beroep, uit Alphen aan den Rijn M. A. Verhage. dienstbode, uit Reeuwijk M. Visser, zonder beroep, uit Leeuwarden M. A. H. Denker, dienst bode, uit Zevenhoven, G. Kalshoven, boe renknecht, uit Ter Aar A. Klarenbeek, groentenhandelaar, uit Ter Aar C. N. H. van Ginhoven. zonder beroep, uit Al phen aan den Rijn A. Voorn, onderwij zer, uit Schiebroek. Vertrokken: G. Potgieter, onderwijzeres, naar Wormer S. Adema, boerenknecht, naar Ferwerderadeel C. H. A. Wilden burg, zonder beroep, naar Baarn A. P. van Leeuwen, dienstbode, naar Leiden W. Budding, boerenknecht, naar Hillegers berg A. van Leeuwen, dienstbode, naar Leiden A. van Velzen, dienstbode, naar Woerden M. A, Verhage, dienstbode, naar Reeuwijk G. Wallet, dienstbode, naar Leiden J. Verwaal en gezin, smid, naar Utrecht C. M. G. van der Arend, zonder beroep, naar Utrecht J. C. van der Wilk. zonder beroep, naar Rotterdam. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Ingekomen: Cornells Buys en gezin van Mijdrecht: Jacob Alewijn en gezin van Aalsmeer; Leentje Willemstijn van Capelle a. d. IJsel. Vertrokken: G. A. v. Egmond naar Uit hoorn; Adr. Verbij en gezin naar Hazers- woude; D. Koffijberg naar Amsterdam. Burgerlijke Sstand. Overleden: Sophia Maria Porstensen, 82 jaar; Wilhelmus Gerekink, 78 jaar; Grietje Oderkerk. 79 jaar. Ondertrouwd: Jacobus Hoogeveen, 27 j. en Johanna Elisabeth Wetter, 28 jaar; Johannes Schalkwijk, 29 jaar en Petro- nella Joanna v. Egmond, 21 jaar; Albertus Johannes Preijer, 23 jaar en Johanna Hendrika Balster, 24 jaar. Bij den agent der Arbeidsbemidde ling staan ingeschreven 20 werkloozen. Hiervan zijn geplaatst bij de Werkver schaffing 13 personen. Tot commies der Belasting is aange steld in de plaats van den heer A. J. v. d. IJsel de heer K. v. d. Veen uit Groes- beek. Tot lid van het R.K. Kerkbestuur is door den Bisschop van Haarlem benoemd de heer Th. Vink. Herbenoemd werd de heer Mart. Notenboom. RIJNSATERWOUDE. DE SLECHTE HEERENWEG EN DE HOOGE TOLTARIEVEN. Protestvergadering onder leiding van den heer v. Tol. In het café van den heer J. W. de Boer werd een protestvergadering gehou den tegen den slechten toestand van den Heerenweg en tegen de hooge toltarieven te Leimuiden. De heer C. v. Tol, welbekend als de groote tolbestormer van Mei 1929, opende de vergadering. Hij zette in het kort het doel van de vergadering uiteen. Hoofddoel is een ern stig protest tegen den slechten toestand van den Heerenweg in den Vier Ambachts polder. Tweede doel is protest tegen de hooge toltarieven te Leimuiden. Over het laatste punt zal de lieer van Tol niet veel zeggen, aangezien hij een ambtenaar van de gemeente Leimuiden in den Tolgaarder aanwezig ziet. Het spijt den heer van Tol buitengewoon dat zoo weinig wegge bruikers gehoor hebben gegeven aan zijn oproep. Er wordt altijd gejammerd en geklaagd, maar gedaan wordt er niets. De heer de Kroes had gedacht hier een vertegenwoordiger te zien van den A.N. W.B. of van de K.N.A.C. De lieer Biemand vond dat men weinig aan den A.N.W.B. heeft; deze wil wel wat doen, maar men moet lid worden. Als men echter zijn vijf gulden gestort heeft, hoort men nergens meer van. Ten slotte werd besloten een voorloopig comité van actie te benoemen. Benoemd werden de heeren C. van Tol, P. Rooden- burg, beiden te Rijnzaterwoude en J. Bie- mond te Kaag. Besloten werd om alle groote wegge bruikers een oproeping te doen toekomen voor een in café de Boer te houden open bare vergadering. Men kan dan definitief bepalen wat te doen staat. De lieer Boekhoven van Woubrugge zegt dat men personen moet weten te vinden, die in den Haag op de departe menten den weg weten, en zich niet met een kluitje in iiet riet laten sturen. Ten slotte kwam aan de orde het hooge tolrecht te Leimuiden. Aangezien de pers cn nog enkele andere personen uit Leimuiden geen autobezitters 1 aanwezig zijn, werd besloten in comit-generaal te gaan. De pers vroeg ook toegelaten te worden, maar aangezien zij geen autobezitter is, kan zij den heer van Tol niet vermurwen. Naar wij later vernamen is in deze vergadering niet veel meer besproken; men zal voortgaan met adresseeren. Wij betreuren het, dat de pers steeds een warm voorstander van de verdwijning der middeleeuwsche tollen, op deze wijze geweerd is. In deze zaak is openbaarheid in de eerste plaats geboden, te meer waar de pers ln dergelijke zaken steeds diligent is gebleken. a WADDINXVEEN. Massa-bekeuring. Het publiek, vooral vrouwen en meisjes, ondervindt nogal overlast van jongens, die op hoeken van straten en wegen samen scholen en dan voorbijgangers hinderen of najouwen. De politie maakt hieraan thans een einde en bekeurde op één avond een 10-tal belhamels. De Polder Bloemcndaal. Tot secretaris van den polder Bloemen- daal werd gekozen de heer G. J. Spruijt alhier. Besloten werd voorts de Bloemen- daalsche weg zoo mogelijk over te dragen aan het Rijk in de verwachting, dat er dan een breede verkeersweg zal komen Mocht de overdracht niet geluk ken, dan werd het bestuur gemachtigd een aantal uithaalplaatsen te maken, op- HEDEN: Ned. Leger des Heils (Lammermarkt Samenkomst te 8 uur nam. Patrimonium: Evangelisatiesamenko», te 8.15 uur nam. Stadszaal: Prop.uitvoering van D.0.S i uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsf J 8 uur nam. Vrijdag. Prediker: C.-H. Jongerengroep. Spr, Frida Katz. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd. 8 u. „Zwei Herzen und ein Schlag". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 ma. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nana „Eine Tür geht auf'. Woensdag en Zaterdag nam. 2 uc Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater Breestraat, 8 u. naa_- „Leve de Vrijheid". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uo Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 ma. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees, kundeConsultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. inên- ting tegen diphterie 45 uur nam Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge. neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst Sc apotheken wordt van Maandag 8 tot a met Zondag 14 Mei a.s. waargenomen da- apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt no. t Telef. 552. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Liet de maand April vooral wat 4 tweede helft betreft met den groei zee- veel te wenschen, een gulle Meirega veranderde aan het aspect in het weilani in enkele dagen buitengewoon veel. Kaal- achtige weiden veranderde in een om®, zien in weelderige velden en alzoo werd» nog veel goed gemaakt. Maken we nu er. vergelijking in de verhoudingen van prijzen der verschillende veesoorter.- speciaal die verhouding van melkvee e; slachtvee dan staat deze voor den te ln veel gunstiger positie, dan de voort.'- gaande jaren. Immers wanneer thans e slachtkoe van behoorlijke kwaliteit rat afgezet, dan kan er voor hetzelfde of soms nog met behoud van f. 10—2 een vrij goede melkkoe voor warden tem;- gekocht en dat „werkt" voor den boer il wat gemakkelijker. Bovendien zit et bi meer stabiliteit in de melk- en ztael- prijzen, zoodat er weer eenige basis t winstmogelijkheid, kan worden getroki Er was de laatste dagen eenige opto; in den melkveehandel merkbaar, roos thans de aanbiedingen, die trouwens i meer zoo groot waren, geplaatst kont: worden en er zat schot in den handel Os voor het slachtvee waren de markten st williger en stonden de prijzen enkele co ten per K.G. hooger. Goede .melkkoeien werden verkocht re f.140—160, beste f,180. Mindere sooits beneden sorteering. Soms minder dan (IS per stuk. vaarzen f.100—f 140: varekoeh; waarin niet zoo'n drukken handel st bleven toch op prijs f.80—f.140. Sonimif extra beste voor f. 10f. 15 hooger. Slachtvee in de goede soorten tussclffl 50—60 cent per K.G. geslacht. De minder; varieerde tusschen 40—50 cent. Vete kalveren voor de prima kwaliteiten een opgewekte vraag, met prijzen van S tot ruim 30 cent per pond levend gewicht; 2de en 3de soorten van 1522 cent. Nuchtere fok- of slachtkalveren troffen over het geheel een betere markt en kon den de prijzen even verheffen, t. 2—1.1 F- stuk. terwijl voor beste foksoorten te. f. 15 toe werd betaald. Op de schapen- markt was de toestand nog onveranderd slecht, terwijl in de varkensprljzen weiM of geen verandering kwam. VAN DER S. RECLAME. in hun lof over .,Zij"-crême. Zij is inde" daad even onmisbaar voor de verzorgt* van huid en teint der vrouw, ais voor den man die op pijnloos, spiegelglad en onbe rispelijk scheren gesteld is. In prijzen van 2075 cent. dat Ged. Staten de weg dan voor beperk auto-verkeer zullen openstellen. De lasten moesten worden verhoogd van i- op f. 12 per H.A. Opening Zwembad. Het zwembad zal op Maandag 15 voor het publiek worden opengesteld. ZWAMMERDAM. Opgedragen. De bouw van een nieuw woon- en ri®" keihuis voor de firma Le Blansch en Wijk. alhier, is onder architectuur den heer D. Scheer, bU ondershand* - inschrijving opgedragen aan den heer Mulder, aannemer te Bodegraven. Door den Bisschop van Haarfe®ii benoemd tot kerkmeester der R K- alhier, in de vacature, ontstaan door u overlijden van den heer C. Verklei, heer H. L. van Bunningen. De verkoop van het bekende Effl®s bloempje heeft opgebracht f. 28.30. De nieuwbenoemde kantoorhe^'.; der Posterijen, de heer F. Th. W. P°u";. te Beunlngen, zal 15 Mei a.s. alhier functie aanvaarden.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6