gemengd nieuws. kunst en letteren. faillissementen. radio-programma. Tegen lintbebouwing langs wegen. M,te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 8 Mei 1933 Derde Blad No. 22434 1ge aanvaring op de schelde. 7«.edsch stoomschip verdwijnt 1 in de diepte. -dagnacht te 3.45 uur is het Zweed- stoomschip „Januaria". vermoedelijk ■fnen met ijzererts, groot circa 1500 ton .nde van Antwerpen en bestemd voor ."dam ter hoogte van het z.g. roeiers- m od de Schelde, aangevaren door den r Antwerpen opstoomenden Hsrwich- -r Malines." Srstgenoemd stoomschip bekwam zulke re averij dat het direct begon te zin- De bemanning, tellende 17 koppen, in de sloepen en is te Vlissingcn aan i gebracht, deels door de Belgische torloodsboot, deels door eigen booten. Engelsche mailboot- kon op, eigen cht naar Antwerpen opstoomen. Het r was regenachtig en zware mistban- n hingen over de Schelde, welke het uit- ht zeer belemmerde. -jstermorgen te 8 uur kon men vanaf Vlissingsche boulevards het achterschip n het zinkende schip, hetgeen nog boven n waterspiegel uitstak, duidelijk waar nemen. De afstand tusschen schip en den gal is ongeveer 1 mijl Te circa 10 uur verdween ook het ach- -hip in de diepte. Blijkbaar hadden de Iten welke het schip nog drijvende lelden, het begeven. ne diepte ter plaatse is pl.m. 20 Meter. Sleepbooten en visschersvaartuigen lig- n rondom het wrak. om de eventueel -ar boven komende wrakstukken te rgen. M.m. UITSLAANDE BRAND IN MANDEN- LOODSEN. an de voormalige Loosduinsche veiling. Gisteravond omstreeks 11 uur heeft een are uitslaande brand gewoed in de voor- 'ige mandenloodsen van de Loosduin- e veiling. Een groot deel der loodsen is -n prooi der vlammen geworden. Enkele rden konden nog bijtijds worden ge- De schade is aanzienlijk. De Haagsche ndweer verleende assistentie. groote brand in een electr. korenmolen. Schade 50 a 60.000 gulden. Gistermiddag omstreeks half drie, brak -nd uit in den electrischen korenmolen Gebr. Muller, te Den Hulst (Ov.) In, n tijd stond de molen in lichter laaie, j ook het aangrenzende woonhuis t pakhuis in brand geraakten. Kriel aan redden niet meer te denken, vtl met twee slangen het vuur werd Wen. De bewoners, die van den brand li hadden bemerkt, werden door een meisje gewaarschuwd. De molen met i woonhuis brandden geheel af, terwijl geheele' inboedel, benevens 200.000 K.G. i en 100.000 K.G. kunstmeststoffen, 2 •htauto's en eenige vrachtwagens een "i der vlammen werden. De schade wordt geraamd op 50 a 60.000 lden en wordt door verzekering gedekt. KERKINBRAAK TE AFFERDEN. Ongeveer f. 1000 ontvreemd. Iu den nacht hebben inbrekers zich toe an? verschaft tot de pastorie der R.-K. erk te Afferden (Geld.) De inbrekers heb- ~-ri alle vertrekken doorzocht en een groo- wanorde aangericht. In de brandkast een der vertrekken hebben zij een gat 'brand, waardoor het hun gelukte een oot bedrag aan geld en tafelzilver te men ongeveer f.. 1000. te bemachtigen. Ook in de keuken hebben de dieven een ast opengebroken, waaruit het huishoud- eld is gestolen. Aan de politie werd. toen e inbraak ontdekt werd. onmiddellijk ken- is gegeven, waarna een uitgebreid onder dek werd Ingesteld. Tot op heden is men echter nog niet in geslaagd eenig spoor van de daders te ontdekken. Naar wij ver- emen waren de bewoners der Dastorie te- Een inbraak verzekerd. (Tel.) T1VEE ARBEIDERS ONDER KLEI BEDOLVEN. Een hunner ernstig gewond. Te Kerkdriel is op de Steenfabriek Ter- ïndt een ernstig ongeluk gebeurd. Twee werklieden, die aan den voet van een berg aarde bezig waren grond te mengen, wer ven plotseling door een groote hoeveelheid lei. die van den berg naar beneden stortte pedolven. Onmiddellijk snelden eenige ar beiders te hulp. Spoedig wist men een ?"n"e,r. den arbeider C. van D. uit zijn hachelijke positie te bevrijden. Hij bleek geen noemenswaardig letsel te hebben be somen. De andere arbeider evenwel, zekere '5 L. uit Kerkdriel. lag verder onder de idmassa verborgen en eerst na ongeveer een kwartier graven slaagde men er in ook EfS te bevrijden. Het slachtoffer dat geen teekenen van leven meer gai werd per brancard naar het ziekenhuis ;v'°?rd- Na eenigen tijd keerde het be- "n teru|. De behandelende genees- achtte zijn toestand echter hoogst mug, zoodat men het ergste vreest. (Tel.) BOERDERIJ TE ZUIDWOLDt AFGEBRAND. omstreeks 4 uur is de ten "geslagen in de boerderij van T. De r!rüfvt 'e Fort (gemeente Zuidwolde). alWm bejaarde bewoners wisten zich in te hrl-- rejJ?en en het vee in veiligheid kerd n' s en inboedel, beide verze- sloet. £-fen m vimmen op. De bliksem door rio^ieL0p de telefoonleiding, waar na geruïm.n^lF met omliggende plaat- gerujmen tijd was verbroken. noodlanding van een dditsch vliegtuig. Te Pesse bij Hoogeveen moest Zaterdag middag wegens benzinegebrek een post en passagiersvliegtuig van de Deutsche Lult Hansa een noodlanding maken Het toestel van den dienst Berlijn—Hannover Amsterdam had vijf passagiers aan boord. De noodlanding had een vlot ver loop, doch door terrein-moeilijkheden kon 't toestel zijn reis niet vervolgen De passa giers gingen per trein verder, ook de post werd overgeladen. NOODWEER BOVEN KOERANGE. Zaterdagmiddag ontlastte zich boven het dorp Koekange, bij Meppel, een hevig onweer De bliksem sloeg in de boerderij van den landbouwer R. Zandinge. Een groote hoeveelheid hooi werd een prooi der vlammen, het woonhuis kon door den brandweer worden behouden. Verzekering dekt de schade. OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagmiddag te ongeveer kwart over 4 is p den Rijksweg bij de Burgervlotbrug in de gemeente 't Zand (Gr.) de ongeveer 42-jarige heer N. v. K. uit Rotterdam, hoofd der expeditie onderneming Fa v. Koningbruggen, door een auto uit Leeu warden aangereden en vrijwel op slag ge dood. Bij het passeeren van een andere auto slipte de wagen waarbij het slacht offer werd geschept en tegen een brug wachtershuisje werd gesmakt. Het slacht offer is later naar een ziekenhuis overge bracht. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. OVERVAL MET BEROOVING. In den nacht van Zaterdag op Zondag te circa twee uur is de alleenwonende 77- jarige v. d. B. in zijn woning te Veghel overvallen en van f. 680.beroofd. Hij werd aan handen en voeten gebonden. De onbekende daders vertrokken daarop per rijwiel. De politie heeft een uitgebreid on derzoek ingesteld. Enkele maanden ge leden waren bij denzelfden persoon f. 300 gestolen. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE ONTVOERING VAN PEGGY MAC MATH. In verband met de ontvoering van het dochtertje van den staalkoning Mac Math, dat. zooals men weet tegen betaling van een losgeld weer aan haar ouders is terug gegeven, zijn twee broers. Buck genaamd, gearresteerd. De politie heeft medegedeeld, dat het geheele losgeld ten bedrage van zestigdui zend dollars dat betaald is aan de ont voerders, is teruggevonden. Zij ontdekte tienduizend dollars in een kast en vijftig duizend dollars in een aantal inmaakblik- ken ten huize van Kenneth Buck, een der gearresteerde broers. BOSCHBRAND IN OOST-OPPER-SILEZIE. Zaterdag brak in de bosschen tusschen Kattowitz en Emanuelssegen een brand uit die tengevolge van de droogte een reus- achtigen omvang aannam. Ongeveer 1000 hectaren 20 jaar oud hout werden ver nield. Behalve de brandweer uit alle om liggende steden en dorpen nam ook een groot deel van het garnizoen te Kattowitz aan het blusschingswerk deel. Hierbij liep een soldaat levensgevaarlijke brandwon den op. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Een Duitsch vliegtuig stiet in Johannes- thal tegen een 38 meter hoogen steen. De botsing was zoo hevig, dat een der draag vlakken afbrak. Het vliegtuig stortte neer en werd geheel vernield. De piloot werd doodelijk gewond. ONDERGANG VAN DE „ROUSLAN". Noorsche arbeiders op Spitsbergen, die van Barentsburg terugkeerden, waar zij een bezoek aan de Russen aldaar hebben gebracht, melden, dat het sovjet-Russische bergingsvaartuig ..Rouslan" dat tijdens den storm op 24 April ].I de verbinding met den ijsbreker ..Malygin" verloor, met man en muis is vergaan. De geheele be manning, bestaande uit 23 personen, kwam om het leven De draadlooze installatie van de ..Rous lan" is tot in den nacht van 26 op 27 April blijven werken, toen de kapitein een boodschap zond naar Barentsburg. waarin hij verzocht zijn brieven en foto's welke zich daar bevonden naar zijn vrouw te zenden. De boodschap eindigde met de woorden: „Een laatst vaarwel aan allen, we zinken". Nadien heeft men niets meer van de Rouslan" vernomen. De ijsbreker „Kras- s'in heeft nog drie dagen naar het schip gezocht echter zonder resultaat. aardverschuiving in west-seryie. Volgens een bericht van de „Polttika" heeft zich in West-Servie. in de nabijheid van de gemeente Gorye-Toplice. een aard verschuiving voorgedaan. Tengevolge van voortdurende regens in de afgeioopen we ken scheurde op een berghelling plotse ling de grond over een lengte van onge veer 1 KM Het onderste deel van de helling gleed snel dalwaarts waardoor de spleet steeds breeder en dieper werd Spoedig daarop viel ook het bovendeel der helling waarop 15 huizen stonden. Al deze hulzen stortten in den loop van een uur m den afgrond. De bewoners konden zich nog bijtijds in veiligheid brengen. Na de aard verschuiving bood het dal een geheel ver anderd aanzien Niet alleen de hulzen maar ook de akkers en de boomgaarden zijn volkomen verdwenen. De vroeger vruchtbare berghelling is nog slechts me, modder en steengruis bedekt, GROOTE BRAND IN AMERIKA. Tengevolge van een tot dusverre onop gehelderde ontploffing is in Oakland in Californië. een mijlenlange uit staal en hout gebouwde landingspier vanwaar de schepen naar San Francisco varen volko men afgebrand. Een volle groote veerboot was even te voren van de pier afgevaren. Een leege veerboot en 35 op de pier staan de tramwagens werden door de vlammen vernield. De materieele schade bedraagt ruim 3 millioen dollar. De bocht van San Francisco was helder verlicht door de vlammen. DE „GRAF ZEPPELIN" NAAR ZUID-AMERIKA. De „Graf Zeppelin" is Zaterdagavond onder bevel van dr. Eckener gestart voor de eerste reis van dit jaar naar Zuid- Amerika. Er zijn 11 passagiers aan boord. Het plan is dit jaar 9 reizen te maken. Gistermorgen werden postzakken uitge worpen boven Barcelona. Gisteravond pas seerde het luchtschip kaap Palos (Oost kust van Spanje). ZEILVLIEGER VERONGELUKT. Tijdens een zeilvlucht is de Berlijnsehe vlieger en vliegtuigconstructeur dr. Meyer in de bergen nabij Borken omlaag gestort en gedood. ONGEVAL BIJ AUTOWEDSTRIJDEN. Te Neurenberg is bij autowedstrijden een ernstig ongeval gebeurd. Een der deel nemers overreed een kind. dat aan de be komen verwondingen is overleden. De automobilist is gearresteerd. BRAHMS-HERDENKING TE HAMBURG. In de Musikhalle te Hamburg werd gis termiddag een plechtige herdenking ge houden van den honderdsten verjaardag van den componist Johannes Brahms. Op wensch van de Rijksregeering gold deze plechtigheid tegelijkertijd als de officieele Rijksherdenking. omdat Brahms te Ham burg geboren werd. Nadat een zijner Rhapsodieën ten ge- lioore was gebracht, nam burgemeester Krogmann het woord voor het uitspreken van de feestrede, waarin hij o.a. zei, dat het Duitsche volk zich opnieuw moest vrij maken van een kunstmode. Kunst moest weer beoefend worden niet voor de kunstmarkt, maar om de kunst zelf. Brahms heeft zijn werken geschapen uit zijn eigen innerlijk. De kleine muzikanten- zoon uit het Dithmarsche geslacht, begon zijn kunstenaarsloopbaan zonder geld noch aanbevelingen. Hij bezat echter, wat men elk Duitsch kunstenaar zou toewen- schen: de zegen van een goede fee en het geloof, het vertrouwen en de goddelijke kracht, die hem de zekerheid gaven, waar mee hij de stemmen zijner inspiratie aan anderen kon laten hooren. Burgemeester Krogmann deelde vervol gens mee. dat de bronzen Brahmsmedaille was verleend aan prof. Spengel, Eugeu Papst en prof. Alfred Sittard. Verder ias hij een brief van den Senaat van Ham burg voor, waarbij werd medegedeeld, dat aan den eenigen bezitter van de gouden Brahms-medaille, den dirigent van het Hamburgsch Philharmonisch Orkest, dr. Karl Muck, als bewijs van vereering van geheel Hamburg een lauwerkrans werd overhandigd. Prof. dr. Ferdinand Pfohl hield hierna een rede over het onderwerp „Johannes Brahms, de mensch en kunstenaar", waar in hij de internationale beteekenis van Brahms' werk uiteenzette en erop wees. dat de nationale regeering van het Duit sche Rijk naast de artistieke ook de na tionale beteekenis van deze herdenking wilde laten uitkomen. Onder leiding van Karl Muck en Eugen Papst werden tenslotte eenige werken van Bramhs uitgevoerd, waarna de burge meester een krans aan het voetstuk van het Bralims-monument neerlegde CHR. ORORATORIUM VEREENIGING „CON AMORE". Voor haar eerstvolgende uitvoering heeft bovengenoemde Vereeniging in studie genomen de „Grosse C moll Messe" van W. A. Mozart, Alois Schmitt, de bekende Dresdener dirigent, getuigt van dit werk, dat het zich „door zijn immer waardige schrijfwijze, door het aanwenden van 5- en 8-stem- mige koren, door den breeden opzet van de op zichzelf staande deelen. zoowel als door de behandeling van het orkest, hoog boven Mozart's vroegere werken van dezen aard verheft en ook door zijn uiterlijken vorm, een plaats vraagt nevens Bach's „Hohe Messe" en Beethoven's „Missa Solemnis". Uitgesproken P. H. de Groot, schilder, Sassenheim, Kerklaan 40. R.-c.: mr. G. H. B. van den Boom Cur.: mr. H. F. A. Donders, Leiden. In de week van 1—6 Mei zijn in Neder land 78 faillissementen uitgesproken. VOOR DINSDAG 9 MEI 1933. Hilversum, 296 M. AVRO-Uitzending. 5.30—6.00: VPRO. 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Gram.pl. 10.30: Orgelconcert door G. Stam m. m v. Maja Reilingh (sopraan) 11.00: Kook- en bakpraatje door mevr. R. Lotgering- Hillebrand 11.30: Vervolg concert 12 002.15: Ensemble Rentmeester en Gra mofoonpl. 2.30: Gram.pl. 3.00: Knip cursus 4.00: Cellorecital door Harry Son. A. d. vleugel: Egb. Veen 4.30: Radio-kinderkoorzang o. 1. v. J. Hamel 5.00: Verhalen voor kleine kinderen 5.30: Jeugdhalfuur v. d. VPRO 6.00: Kovacs Lajos en zijn orkest 7.30: Mr. dr. J. v. Schevichaven: De Harz 8 00: Vaz Dias 8.05: Orgelconcert Pierre P.'.lla. M m. v. Henk Viskil (tenor) 9.00 Op treden van Koos Speenhof 9 20: Om roeporkest o. 1. v. N. Treep 10.00: Het Kon. 's Hertogenbosch Mannenkoor o. 1. o Verslag van de commissie en het antwoord van den minister. Over het wetsontwerp tot vaststelling van bepalingen tot het tegengaan van lintbebouwing langs wegen, onder beheer van het Rijk of op het rijkswegenplan voorkomende, heeft de vaste commissie uit de Tweede Kamer, voor openbare wer ken, verkeers- en waterstaats-aangelegen heden verslag uitgebracht. Tevens heeft de minister van Waterstaat geantwoord. Bij vele leden der commissie heeft ken nisneming van den inhoud van het wets ontwerp tot teleurstelling geleid. Wekt toch de considerans aanvankelijk de verwachting op. dat de reeds zoolang ver beide wettelijke voorziening tegen 't euvel der lintbebouwing langs de verkeerswegen door de regeering thans in een voorstel van wet was neergelegd, zij het dan nog slechts voor wegen, onder beheer van het Rijk of op het rijkswegenplan voorkomende de inhoud van het wetsontwerp voldoet geenszins aan de verwachting. Immers het wetsontwerp strekt niet tot het tegengaan van lintbebouwing, doch tot het op zekeren afstand van den weg ver wijderd houden van bebouwing. Om tot een afdoende regeling te komen, is het in de eerste plaats noodig. zich rekenschap te geven, wat lintbebouwing is. welk het karakter is van het euvel, dat moet worden bestreden, alsmede naar welke bebouwing in de plaats daarvan moet worden gestreefd. In zijn antwoord op het bovenstaande zegt de Minister dat met artikel 9 van het ontwerp blijkt, dat uitwegen op rijkswegen geweerd zullen worden en alléén toege laten, waar het verkeersbelang zich daar tegen niet verzet of waar een burgerlijk recht van uitweg tegenover het Rijk aan wezig is. Voor zoover bouwgrondeploitatie ook in de toekomst rijkswegen tot richtsnoer mocht kiezen, zal men dus kostbare parel- lelstraten op eigen terrein moeten aan leggen. Het ontwerp is er op berekend spoedig kracht van wet te kunnen verkrijgen, teneinde zonder tijdsverzuim op de aan gelegde of nog aan te leggen rijkswegen te kunnen worden toegepast. Lintbebouwing aan den weg voor door gaand verkeer is volgens de commissie niet toelaatbaar uit maatschappelijk oogpunt: lintbebouwing op kleinen afstond uit dien weg is ongewenscht uit hygiënisch en uit aesthetisch oogpunt, terwijl lintbebouwing aan den weg tevens economisch te ver werpen is, omdat, zij leidt tot noodelooze kosten in verband met den aanleg en het onderhoud van gas-, electriciteits- en waterleidingswerken. Zij is ook op zekeren afstand van den weg te verwerpen, omdat zij het natuurschoon aantast, de streek- ontwikkeling bederft en beplanting langs den weg belemmert. Wettelijke bevoegdheden kunnen de lintbebouwing niet afdoende verhinderen. Met den minister is de commissie van oordeel, dat een nadere regeling ter voor koming van lintbebouwing noodig is. De commissie acht deze niet alleen noodig voor wegen onder beheer van het Rijk of op het rijkswegenplan voorkomen de, maar voor alle wegen dus primaire secundaire en tertiaire wegen, waarbij evenwel de regeling onderscheid tusschen die drie categorieën kan maken. Ook kan een regeling voor primaire wegen bij afzonderlijk wetsontwerp voorafgaan, mits de regelingen voor de secundaire en tertiaire wegen spoedig volgen Een voldoende wijze van handelen, om overal, waar het wegennet dat wenschelijk maakt ook in kleine gemeenten spoedig tot de vaststelling van een uit breidingsplan te geraken, zou naar het oordeel der commissie zijn wijziging van de Woningwet. Een andere weg is. dat de minister van Binnenlandsche Zaken Ged. Staten uitnoodigt. elke gemeente, die nog geen uitbreidingsplan heeft, alsnog de verplichting tot het vaststellen van een uitbreidingsplan op te leggen. Andere leden der commissie, hoewel in abstracte de wenschelijkheid van een der- gelijken gang van zaken en van uitvoering erkennende, waren nochtans van oor deel, dat het wetsontwerp op practischc wijze voorstelt een eersten stop op den weg naar die regeling te zetten. Bij waakzame samenwerking tusschen de departementen van Waterstaat en Bin nenlandsche Zaken en bij een goede opvatting van het begrip overleg, is. vol gens de hier aan het woord zijnde leden van de commissie, met het wetsontwerp, in verband met de Woningwet, het beoogde doel van rijkswege in het algemeen te be reiken. Het brengen van de voorgestelde regeling op het terrein van de Woningwet verdient volgens den minister geen aanbeveling. De Woningwet en dit ontwerp hebben elk hun eigen sfeer: hier het belang van het snelverkeer, daar dat van de volkshuis vesting en van de uitbreiding der ge meenten. Conflicten zullen bij de toepassing van beide wetten vermeden kunnen worden. De minister deelt mede van oordeel té zijn, dat althans eerst de wettelijke rege ling voor het tegengaan van de lintbebou wing langs de primaire wegen tot stand moet komen, voordat daarnaast eene zoo danige regeling voor de secundaire en ter tiaire wegen wordt ter hand genomen. Een wettelijke regeling voor de secun daire en tertiaire wegen kan zijns inziens thans beter bulten verdere beschouwing blijven teneinde de regeling, die blijkens de considerans van het ontwerp voor het oogenblik in de bedoeling ligt, niet op te houden. Intusschen merkt hij nog op, dat een regeling voor de tertiaire wegen meer nog dan de thans voorgestelde regeling in aanraking zal komen met gemeentelijke uitbreidingsplannen, zoodat de vraag mag worden gsteld. of hier niet eenige voor zichtigheid moet worden betracht met het stellen van dwingende regels naast do bepalingen, die de Woningwet reeds bevat. De omstandigheden doen de plaatselijke belangen dikwijls zoo naar voren treden, dat het wellicht bezwaarlijk zal zijn met nog grooter aantal algemeene regels té dezen te komen. Ten aanzien van het vraagstuk der schadeloosstelling was er bij de commissie geen eenstemmigheid. Eenige leden gaven als hun meening te kennen, dat de regeling van de schade loosstelling, zooals deze Is neergelegd in artikel 10, niet bevredigend is. Zij achten een objectieve regeling van de verplichting tot schadevergoeding bij de wet uiterst gewenscht. Andere leden der commissie konden zich met het hier betoogde niet vereenigen. Zij stelden voorop, dat het wetsontwerp, uit gaat van een in het algemeen belang ge- wenschte beperking van de beschikking over het eigendomsrecht. Deze beperking nu kan doch behoeft niet altijd een reden tot het eischen van een schadeloosstelling. Wel gaven deze leden toe, dat in sommige gevallen beperking van de uitoefening van het eigendomsrecht van zoo ver strekken- den aard kan zijn, dat schadeloosstelling op redelijkhcidsgronden geboden kan zijn, b.v. wanneer iemand een smalle strook grond, speciaal bouwgrond, bezit langs een weg, waarvan tengevolge van de toepassing van artikel 5 van deze wet een strook langs dien weg van 5 meter breedte voor den bouw van woningen onbruikbaar wordt verklaard Als gevolg daarvan kan da eigendom zeer aanmerkelijk aan verkoop- of huurwaarde verliezen. Tegenover de gevallen echter, waarin de beperking van de uitoefening van het eigendomsrecht schade zou kunnen berok kenen, staan naar het oordeel dezer leden tallooze gevallen, waarin de eigendom in waarde toeneemt. De minister meent dat slechts indien men onredelijk zwaar wordt getroffen tegemoetkoming kan worden ge geven. Te allen overvloede merkt de minister nog op, dat voor het in rekening brengen van waardevermeerdering van wel door het verbod getroffen terrein als gevolg van den aanleg of verbetering van den weg, zijns inziens geen aanleiding bestaat. p. Kallenbach 10.20: Vervolg omroep orkest 1100: Vaz Dias 11.10: Om roeporkest 11.30—12.00: Gram pl. Huizen, 1875 M. kro-Uitzending. 8 00— 9 15: Gram.pl. 9.30: Hoogmis 10.30: Gram.pl. 11 30: Godsd. halfuur 12 15 1.45: Sextetconcert en Gram.pl. 2 00: Vrouwenuur 3.003.30: Gram.pl. 3.30: Solistenconcert 4 50: Gram.pl. 5 10: Schlagermuziek Grampl. 7 15: Granr- platen 7.25: Lezing 7.45: dito 8 00: Orkestconcert 8 30: Vaz Dias 8.35: Hoorspel 915: Koorconcert 9.45: Zangvoordracht 10 00: Koorconcert 10 30: Vaz Dias 10.35: Orkestconcert 11.00—12.00: Gram.pl. Daventry, 1554 M 9 35: Morgenwijding 9 50 Tijdsein, berichten 10 05: Kook- praatje 10.2011 05: Reportage y, d. Jaarvergadering v. d. ..Congregational Union of England and Wales" 11.20: Gram pl. 12.20: Shepeherd Bush' Pavil joenorkest o. 1. v. H. Fryer 1.20: Voor de scholen 1.50: Muzikale causerie 2.55: Fransche les 3.25: Lezing 3.45: R. Tapponier en zijn orkest 4.35: Kin deruur 5 20: Berichten 5.50: Brahms' sonates voor clarinet en piano 610: Italiaansche les 6.40 Radio-Militair- Orkest o. 1. v. B Walton O Donnell m. m. v. F. Hall (harp) 7 50: Lezing 8.20: Berichten 8.40: „The castle on the hill", drama met muziek 9.55: Voordracht 10.00—11.20: Dansmuziek door Lew Stone en de Monseigneur Band. Parijs. ..Radio Paris", 1724 M. 7.05: Gra mofoonpl 11.20: Concert d. h. Krettly- orkest 12.25: Pianorecital 1.55: Ver volg orkestconcert 6.40: Concert d. h. Krettly-orkest 7.20: Cabaretprogramma 8.05: Gram.pl. 8.20: „Oh Papa", ope rette van Yvaln. Leiding: M. Chagnon. Kalundborg, 1153 M. 1120—1.20: Con cert u. h. Bellevue-Strandhotel 2.20 4.20: M. Hansen's orkest 7.20: Operette Die Czardasfürstin" van Kalman. Leiding N. Grevillius 10.3511.50: Dansmuziek uit rest. „Nimb". Langenberg, 473 M. 6.35: Gram.pl. 10.50: dito 12.20: Concert door militair orkest o. 1. v. Radecke 150: Gram pl, 350: Concert (viool en piano) 6.20: Rijkszending uit Berlijn 7.25: Werag- orkest o. 1. v. Buschkötter m. m. v. violist) 8 10: „Bastien und Bastienne", operette van Mozart. Muzik. leiding: Kiihn. Regie: Anheisser. Rome, 441 M. 7.35: Concert (sopraan en piano) 7.50: Berichten 8 05: Fragm. Amico Fritz", opera van Mascagni m .m. v. orkest, koor en solisten 9.20: „II cavallino rosso", musical-comedy van Bonavolonta 10.15: Berichten. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 11.20: Omroeporkest o. 1. v. Leemans 12.30: Gram.pl. 420: Omroeporkest o. 1. v. F. André 5 20: Grara.pl. 5.50: Omroep- kleinorkest o. I. v. Leemans 7.20: Om roeporkest o. 1. v. André 8.20: Sym- phonie-concert o. 1. v. Meulemans 9.30: Grampl. 508 M.: 11.20: Gram.pl. 12.30: Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 4.20: Symphonieconcert o. 1. v. Meule mans 5,35: Gram.pl. 5.50: Religieuze muziek 7 20: Symphonieconcert o. 1. v, Meulemans 8.20: Omroeporkest o. 1. v. André 9.05: Voordracht met vleugelbegel. 9 30: Gram pl Zeesen, 1635 M. 6.20: Schillerherdenking. Concert en declamatie 7.20: Orkestcon cert 8 20: Voordracht 8.50: Zwabi- sche Volkskunst. M. m. v. solisten o 1 v. Görlich 9.35 en 10.05: Berichten'—. 10.20—11 20: Concert uit Hamburg o. 1 v. Eibenschütz GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie programma: lederen dag van 824 uur: Hilversum. 2e programma: lederen dag van 824 uut: Hulzen. 3e programma: Dinsdag 9 Mei: 811.20: Langenberg: 11 20—14 20: North Reeional: 14.20—16 20: Kalundborg: 16.20—20 00: Brussel (VU: 20.0023.00: Luxemburg Wijzigingen voorbehouden,

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9