DE VIJANDEN VAN HET BIJENDORP LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad UIT OE OMSTREKEN. AALSMEER. PERMANENTE TULTNBOUW TENTOONSTELLING. Interessante lezing over de Iepenziekte. In een der lokalen van de tuinbouw school alhier is sedert het vorig jaar or dergebracht een permanente tentoonstel ling van leermiddelen en gebruiksartikelen in den tuinbouw, maar speciaal voor de Aalsmeerschc culturen. De expositie toont een afwisselend beeld van hetgeen direct of Indirect met den tuinbouw, praktisch ol theoretisch ln verband staat. De grond legger van deze ongetwijfeld zeer nuttige, doch bovenal leerzame tentoonstelling, de heer Augustijn, ambtenaar van den Phy- topathologlschen Dienst alhier, is er dit maal In geslaagd op deze expositie tot den 25sten Mei a.s. onder te brengen de hoogst belangrijke inzending van het comité ter be6tudeerlng cn bestrijding van de Iepen- ziekte ln Nederland, welke is saamge- bracht door 't Phytopathologisch labora torium WUIy Commelen Scholten te Baarn en den Plantenzlektenkundigen Dienst te Wageningen. Ter gelegenheid van liet ex- posceren van dit Interessant cn leerzaam studiemateriaal is door den heer Augustijn het woord gevoerd voor een aantal genoo- dlgden, waarbij deskundigen en leeraren op tuinbouwgebied. Spr. herinnerde er aan dat voor ons land de iep steeds ls geweest de laan- en parkboom bU uitnemendheid. Enkele Jaren geleden openbaarde zich in deze boomsoort oen ziekte, welke destijds iepengrlep genoemd werd. Het optreden van de ziekte nam hand over hand toe, zoodat de plantenzlektenkundlgc weten schap voor een groot probleem gesteld werd. Dank zij echter het onvermoeide werken van de plantenzlektenkundigen was enkele jaren na haar optreden de verwekster (een zwam) gevonden, meer klaarheid ln deze zoo duistere zaak ge bracht. wat echter niet wegneemt, dat er nog veel duistere punten zijn gebleven. In- tusschen ging de ziekte voort, en steeds grooter werd 't getal slachtoffers onder de Iepen. Doch de wetenschap zat intusschen niet stil. sloeg de handen met de praktijk ineen en daaruit ls ontstaan het comité ter bestudeering en bestrijding door par ticulier Initiatief der iepenziekte. Dank zij den steun van velen kon het comité dade lijk zijn moeilijken arbeid aanvangen, doch de beschikbare geldmiddelen zijn tot nu toe ontoereikend geweest om te kunnen doen wat men zich voorgesteld had. 't Spreekt natuurlijk vanzelf, dat het comité steeds bedacht ls op versterking zijner kasmiddelen, o m. ln den vorm van jaar- HJksche bijdragen van particulieren, ge meenten, polders enz. Jammer genoeg blijft deze steun nog vaak uit van die genen, die zeer sterk bij dit vraagstuk ge ïnteresseerd zijn. Als gunstige uitzond ering noemde spr. Aalsmeer, dat ondanks de gemeente weinig aanplant van iepen heeft het goede werk heeft willen steu nen. Spreker gaf gegevens van verschil lende grootere plaatsen, waaruit duidelijk bleek hoe geweldig de iepenziekte reeds huishield, cn het is zeker een nationaal belang om haar bestrijding zeer intensief ter hand te nemen. Het lag in spr.'s be doeling hier zeer binnenkort een samen komst te beleggen met gemeente-, water schapsbesturen en andere belanghebben de lichamen, waartoe Prof. Westerdijk de toezegging gedaan heeft de iepenziekte te willen behandelen. Spr. dankte het comité rn de instituten voor het tijdelijk afstaan van het verzamelde studiemateriaal en hoopte, dat de inzending mocht bijdragen tot meerdere kennis der iepenziekte en bekendheid met het werken van het be treffend comité, dat zoowel moreel als fi nancieel grooten steun verdient. Spr. gaf verder aan de hand van het geëxposeerde een uitvoerige beschouwing over het op treden der lepenziekte en haar bestrijding Vast is komen te staan, dat een zwam de oorzaak der ziekte ls. welke in sterke mate wordt verbreid door een kevertje, dat ln iepenboomen zijn eieren legt. Licht aan getaste iepen kunnen door oordeelkundi- gen snoei en flinke bemesting behouden worden Verder ls de tentoonstelling weer verrijkt met kaarten, aangevende het ver spreidingsgebied van den Coloradokever cn bisamrat, welke beide zich in de rich ting van ons land bewegen en een groot gevaar beteekenen resp. voor de aardap pelcultuur en dijken, waterkeeringen enz. Op deze tentoonstelling is een uitstekende verzameling studiemateriaal voor de tuin bouwers e.a. te zien ook 'n schitterende collectie water- en andere vogels, allo hier ter plaatse gevangen het loont alles zins de moeite een kijkje te nemen. BENTHUIZEN. Beroepen. Door de Ned. Herv. Kerk alhier is een beroep uitgebracht op den heer Th. G. Vol- lebregt, cand. te Delt. HAARLEMMERMEER. Bescheiden dieven. Twee bewoners van den IJweg J. V. en P. W„ kwam 's morgeus tot de on aangename ontdekking, dat ongewenschte bezoekers zich 's nachts toegang hadden verschaft tot de achter hun woning staande schuren en van een 3 tal rijwielen de electrische lantaarns had ontvreemd. De dieven vonden het blijkbaar al te onbe scheiden om ook de fietsen mee te nemen. Dc politie stelt een onderzoek in. Bad- cn Zweminrichting „Hoofddorp". In een in de Landbouw te Hoofddorp gehouden buitengewone ledenvergadering van de vereeniging Bad- en Zweminrichting i,Hoofddorp" werd opnieuw breedvoerig van gedachten gewisseld over het in de vorige bijeenkomst genomen besluit om dagelijks gelegenheid te geven tot ge mengd zwemmen, waartegen nogal bezwa ren werden gemaakt. Het resultaat der besprekingen was, dat dit besluit werd ingetrokken en het bestuur een nieuw voorstel ter tafel bracht, houdende be paling, dat er 3 maal per week gelegen heid tot gemengd zwemmen zal worden gegeven. Dit voorstel werd aangenomen met 28 tegen 26 stemmen. De tegenstem mers konden ztch met het gewijzigd be stuursvoorstel niet vereenigen, omdat zij hun principieel bezwaar daardoor nog geenszins zagen weggenomen. Aanbesteding. Rij de gehouden aanbesteding van het bouwen van een dubbele brugwachters woning bij de nieuwe brug over de Ring vaart bij Aalsmeer alhier werd 't laagst ingeschreven door N. J. Meuleman te Aals meer, voor f. 10288. Nog een inbraak. Bij den lieer R. aan den Ringdijk alhier, hebben een of meer personen 's nachts toegang verschaft tot de achter liet huis staande cn meester gemaakt van een brons- koperen motorbootschroef met 3 Maden, ter waarde van plm. f. 50. Weldadighcidsuitvoering. Te Nieuw Vennep werd ten bate van het Witte Kruis onder veel belangstel ling door het Mannenkoor V.K.G. en de Harmonievereeniging V.O.O.A. uit Lisser- brock ecu goed geslaagde uitvoering ge geven. De bijeenkomst stond onder leiding van den kringvoorzitter, den heer Alke made. Als spreker trad op dr. Bult, voor zitter van de afd. Haarlemmermeer. De heeren C. Kooi en mr. Jansonius, secretaris cn penningmeester der afdeeling, woonden de uitvoering hij. 't Was oen mooie avond die de liefde voor het Witte Kruiswerk in niet geringe mate heeft verhoogd. Twee 25-jarige jubilea. Op 16 Mei a.s. zal het 25 jaren geleden zijn dat dc heeren W. A, Meeuwig en B. van der Moren te Hoofddorp, hun vaste aanstelling als brievenbesteller bij de Posterijen aldaar ontvingen Beiden hebben steeds inet veel ijver en toewijding hun taak vervuld. Meeuwig is reeds vele jaren bestuurslid in de organisatie van den centralen Post- bond en een bekende figuur in de ver eeniging „Gezellig samenzijn", waaraan hij nog steeds z'n beste krachten wijdt. Ook v. d. Moren is nog een krachtige persoonlijkheid en een van de eersten die weer cn wind trotseert om te zorgen dat de ingezetenen niet van hun post verstoken blijven. Het zal beiden op 16 Mei dan ook zeker niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Bruggenbouw. De uitvoering van het besluit van het Polderbestuur tot den bouw van een 6 tal nieuwe bruggen in Haarlemmermeer is thans in vollen gang. Te Nieuw Vennep is het oude complex van 3 bruggen af gebroken, terwijl een noodbrug is ge slagen over de Hoofdvaart tegenover de Nieuwstraat met een draagkracht van 5 ton. Ook over den tocht nabij café Nijssen ligt een noodbrug. Verschillende gedeelten van den Hoofd weg en Venneperweg zijn afgesloten en met borden in de richting aangegeven, die nu gevolgd moet worden. Alle ver keer gaat thans door de binnenwegen. Inbraak. Bij den landbouwer B. aan den Sioter- weg hebben ongenoode gasten 's nachts een bezoek op het erf gebracht. B. die door het stommel wakker werd en direct naar beneden ging, zag een tweetal mannen ijlings de vlucht nemen. Er werd niets vermist. Gegund. De bouw van een tweetal landarbeiders woningen (architect de heer L. Kraak) is na gehouden aanbesteding gegund aan de laagste inschrijvers en wel de woning voor R. van Zanden aan den Kruisweg aan de firma Mik en Rood alhier voor f. 2473 cn de woning voor J. de Laak aan den IJweg, aan L. Barendrecht, te Hoofddorp voor f. 2441. Belangrijke wegenverbetering. Door den Haarlemmermeerpoider zal worden overgegaan tot asphalteering van den Westelijken Hoofdweg van den Spaarn- wourierweg af tot den Ringdijk en tot het verharden en in profiel brengen van het gedeelte IJweg tusschen Spaarnwou- derweg en IJweg. Voor beide werken werden de materialen reeds aangevoerd. Naar ons werd gemeld is de Nieuwe- meerdijk op het aanvullend provinciaal wegenplan geplaatst, zoodat verwacht kan worden, dat binnen niet al te langen tijd ook de zoo hoog noodige verbetering van dit weggedeelte ter hand zal worden ge nomen. De lieer M. v. d. Berge, onder- machinist bij dc Ned. Spoorwegen, is bevorderd tot machinist met als stand plaats Amsterdam. HILLEGOM Examen voor E. H. B. O. Bij liet gehouden eind-examen der E. H. B. O. onder leiding van dr. Boon akker. dr. Versluijs en dr. ten Hoopen zijn geslaagd: de heeren J. v. d. Linden, L. Schoonderbeck, H. Vledder en H. J. Warmerdam. T.B.C.-bestrijding en het Emmablocmpjc. Geen betere aanbeveling van het t.b.c.- bloempie, dat Woensdag a.s. hier door jonge dames zal worden verkocht, dan het relaas van hetgeen verleden jaar door de Hillegomsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose is verricht In 1932 waren ingeschreven voor huisbezoek 119 gezin nen met 146 patiënten. Het aantal huis bezoeken bedroeg 2812. Uitgezonden wer den naar sanatoria en kinderhospita 1 man, 3 vrouwen en 10 kinderen. Het aantal woningverbeteringen was 9, terwijl aan 9 gezinnen toeslag op de huishuur werd verstrekt om deze gezinnen in een betere woning te kunnen huisvesten. In de lighal werden verpleegd met volledige voeding 30 patiënten met 4044 verpleegdagen. Op het consultatiebureau voor zuigelingen werden overgeschreven van 1931 67 zuige lingen, terwijl 108 zuigelingen nieuw wer den ingeschreven. Het aantal consulten was 1195: het aantal huisbezoeken 369. Er zijn helaas teekenen van een toe nemend aantal gevallen van tuberculose in de laatste maanden, zoodat uitbreiding van dezen hoogst belangrijken arbeid voor de volksgezondheid niet is uitgesloten. Schoonmaak in de Zweminrichting. Voor de gemeente-zweminrichting op 15 Mei a.s. geopend wordt, er er groote schoonmaak geweest. Er is veel gewerkt, ook in den winter al. want de bassins zijn leeg geweest en gezuiverd van modder. Langs de beschoeiing is op een afstand van een meter, en tot ongeveer een meter beneden het oppervlak van het water oen tweede beschoeiing geplaatst. Het doel daarvan is. verontreiniging van de bassins door grond, welke onder de oude be schoeiing heen kwam, te voorkomen. De kieren langs den vloer der kleedkamertjes zullen verdwijnen en liet tochten vermin deren. Verder is er druk geschrobt, ge teerd en geschilderd. Rood en groen zijn de kleuren. Ook de heesters op de taluds staan in blad en bloein, zoodat de ge- heele inrichting vorfrischt cn verschoond is als straks de zwemmers en zwemsters een had komen nemen. Onlangs zijn de tarieven voor abonne menten verlaagd. Werkloozen hebben ge legenheid eenmaal per week kosteloos ge bruik te maken van de inrichting. Arbeidsbemiddeling. Bij de gemeentelijke Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 6 fabrieksarbeiders, 1 snel persdrukker, 1 drukker, 1 letterzetter, 1 betonwerker, 3 grondwerkers, 9 metse laars, 15 opperlieden. 18 timmerlieden, 4 schilders, 1 halfwas-timmerman, 3 mach. houtbewerkers, 1 loodgicter-zinkwerker, 1 steenhouwer, 3 mandenmakers. 1 kisten maker, 1 vloerlegger. 1 waschknecht, 1 schoenmaker, 2 electriciens, 1 scheepsma ker, 2 smeden, 2 wagenmakers, 1 rijwiel hersteller, 1 monteur, 1 smid-bankwerker, 1 boekbinder, 3 broodbakkers, 30 bloe mistarbeiders, 297 landarbeiders, 4 boeren arbeiders, 11 tuinarbciders, 1 plantsoen- arbeider, 3 jeugdige landarbeiders, 1 j. tuinarbeider, 1 Ioonploeger, 2 m. winkel bedienden, 2 venters, 2 handelsreizigers, 3 schippers, 1 halfwas-schipper, 6 chauf feurs-monteurs, 1 exjieditieknecht, 1 dek- knecht, 1 wegwerker, 1 verzekeringsagent, 1 boekhouder, 6 m kantoorbedienden, 41 losse arbeiders, 1 handlanger, 1 controleur. Totaal 504. Aanvragen werkgevers:! vol daan. Plaatsingen 6. Teruggetrokken 6. Vervallen 28. Loop der bevolking. Vertrokken: C. G. P. Hermans, Pens. St. Louis Amersfoort: A. de Vos, Julianastr. 28, Lisse. De Belasting. Spoedig zijn voorstellen le wachten om de opcenten van de Gemeente fondsbelas ting te verhoogen cn to brengen van 60 op 80 opcenten. Ook die voor Personeele Belasting zullen verhoogd moeten worden. Loonsverlaging. Het plan bestaat de salarissen en de Ioonen van het gemeentepersoneel te verlagen. Thans wordt 5 pet. voor de pensioenpremie ingehouden. KATWIJK AAN ZEE. Hopman-Installatie bij de Padvinders. Het was voor onze padvinders een ge wichtig oogenbllk. toen in het clubhuis in de Zuidstraat hopman Visser als zoodanig door ds. Kalkman, hoofdkwartier-com missaris van de padvinders, voor het front der troep werd geïnstalleerd. De verkenners onder vaandrig Kalkman en de welpen onder Akeela Ohma stonden in de houding opgesteld, toen ds. Kalk man en de heer Visser binnenkwamen. Ds. Kalkman nam het woord en merkte op dat het voor de troep een plechtig oogenblik was nu hij als hoofdkwartier commissaris den heer Visser als hopman zou installeeren. De stichter Baden Po well heeft gewild, dat zoo'n gebeurtenis met de meest groote plechtigheid geschie den zal. Wij willen dat ook doen plaats hebben in den geest van onzen stichter, maar daar de Julianagroep een speciale groep vormt, aangesloten bij de C. N. J. V. padvinders van Nederland en een Christe lijke groep is, willen wij eerst opzien naar den Almachtige en Zijn zegen vragen. Nadat ds. Kalkman het gebed uitgespro ken had. sprak hij ongeveer als volgt: Broeder-padvinders zoo staan wij gereed voor een der meest plechtige handelingen ln onze beweging. Gij weet zelf nog wat het zeggen wilde, toen ge de belofte moest afleggen en ge u op die wijze wildet ver binden aan God, het Vaderland en de andere wenschen. Dit ls voor een verken ner altijd een gewichtig oogenblik. De wel pen verlangen er naar, dat zij ook eens zullen worden opgenomen ln de horde en in de broederschap van de padvinderij van de geheele wereld. Iets anders ls het wan neer Iemand in een hoogeren rang wordt geïnstalleerd. Van zoo iemand hangt het leven en het bestaansrecht van de troep at. Als de leider niet iemand ls, die ge traind is in het spel, dan loopt het mis. Als de leider zelf niet bezield is, dan loopt het op een fiasco uit. De leider is het mid delpunt en van hem hangt alles af. Als het goed is. moet deze alles beheerschen en de stuwkracht zijn. Wij kennen allen vaandrig Visser, zijn proeftijd van meer dan 3 maanden als hopman heeft hij mee- igemaakt en hij heeft getoond de rechte man op de rechte plaats te zijn. Daar wij tem goed kennen is een gunstig advies iver hem uitgebracht en is aan mij als hoofdkwartier-commissaris de taak opge dragen om Visser te installeeren als hop man. Eerst werd de padvinderswet gelezen en het saluut voor de vlag gebracht. Hierna legde hopman Visser, onder de gebruike lijke ceremonieën, de belofte af. Ds. Kalkman installeerde hem nu als hopman bij de Julianagroep alhier. Spr. hoopte, dat wij in hopman Visser niet be schaamd zullen worden, hij had dan ook groot vertrouwen in de toekomst en dat men in hem een modelleider zal hebben. Spr. hoopte, dat God de Almachtige aan den hopman kracht mag geven om zijn taal te vervullen en dat hij de jongeren en ouderen zal wijzen op den grootsten pad vinder die er geweest is, n.l. Jezus Chris tus, diens sporen na te gaan en te volgen in het leven en dat eens het spoor zal ge vonden worden, dat uitloopt op het Vader huis tot zegen van de Julianagroep te Katwijk aan Zee. Namens den hoofdver kenner Rambonnet overhandigde ds. Kalk man aan hopman Visser de volmachten van verkenner en groepleier. Ds. Kalkman sprak een woord van op wekking om het goede te doen met het oog gericht op Jezus Christus, waarna het padvinderslied „Voort, zegt het voort" ge zongen werd. Hopman Visser sprak een woord van dand tot ds. Kalkman, richtte het woord tot de padvindersafdeeling en hoopte, dat het vertrouwen in hem gesteld niet beschaamd zoude worden. Nadat twee copletten van het Wilhel mus staande gezongen waren, eindigde ds. Kalkman met dankzegging. Examens Visscherijschool. Bij de in de Visscherijschool gehouden examens voor het certificaat in kennis van de internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn geslaagd: Alb van Duijn, Jacob Haasnoot, Arend van Duijvenvoorde, Michiel Schaap, J. Haasnoot Pzn., Nic. Hus, Willem Meij- vogel, Gerrit van Duijn, Pieter v. d. Oever, Jacob Hoogeveen, Jac. v. d. Marei, Pieter Varkevisser, Leen Haasnoot, Willem Klin kenberg, Cornells Jonker, D. v. d. Plas, W. Ouwehand, Arie Jonker, Leen de Mol, Z. Barnhoorn, C. Varkevisser Bzn„ K. H. Ouwehand, Dirk Guijt, Arie Krijgsman, allen zijn leerlingen van den heer C. Var visser, directeur van de visscherijschool alhier. Rijksgedelegeerde was kapitein J. H. Götz, lid der examencommissie voor stuur lieden. De stand der werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 588 werkzoekenden (vorige week 601) zijnde: 3 stucadoors, 13 opperlieden, 61 grondwer kers, 12 timmerlieden, 2 schilders, 17 met selaars, 5 fabrieksarbeiders, 1 pottenbak ker, 43 kuipers ,1 broodbakker, 143 losse arbeiders, 134 landarbeiders, 2 tuinlieden, 5 bloemisten. 112 visschers, 3 motordrijvers, 1 smid, 1 autogeen-lasscher, 2 chauffeurs, 1 machinist, 7 stokers, 6 binnenschippers, 3 loodgieters, 1 straatmaker, 8 varens gezellen, 1 mandenmaker, 1 typograaf. Be neden de 18 jaar: 1 timmerman. Geplaatst werden 1 opperman en 2 losse arbeiders. Telefooncellen. Van bevoegde zijde vernamen wij, dat er weldra ten gerieve van hen die tele- foneeren willen, openbare spreekcellen ge plaatst zullen worden: één bij den Drie- plassenweg en één op het parkeerterrein bij dc muziektent, welke dag en nacht voor het publiek beschikbaar staan. Ook zal in het belang van de duizend» badgasten, die des zomers op het stra-j vertoeven een spreekcel geplaatst word» in een kiosk op het Noorderstrand een op het Zuiderstrand; deze blij» slechts zoolang toegankelijk, als de kioske, geopend zijn. Voorwaar een voortreftclih maatregel in het belang der badplaau. H. E. wonende Emmalaan te 0e geest deed bij de politie aangifte het feit ,dat zijn rijwiel, dat hij in J Liersteeg alhier j tegen een huis had plaatst, vernield is door een span paarde, waarvan één op het rijwiel trapte. KATWIJK AAN DEN RIJN. Veel belangstelling heeft hier Zate. dagmiddag de overmeestering getroüa van een ontsnapte krankzinnige, die jë pakt werd. doch in de Voorstraat trachtn te ontsnappen, waarbij een worsten- ontstond. De man kon echter overmande gebonden worden, waarna hij naar hn politieburealu vervoerd en verder transport gesteld werd. OEGSTGEEST. Door een paard en wagen bestaps door J. J. K. wonende te Katwijk is i omrastering van het plantsoen in Is liet Wilhelminapark stuk gereden, doordi de voerman de bocht te kort omred Hierdoor brak het lemoen vïn het te Persoonlijke ongelukken hadden niet plaik VOORSCHOTEN. Zendingsfeest op Pinksteren. Op Tweeden Pinksterdag a.s. houdt di Voorschotensche Zendingsvereeniging tn Zendingsfeest op het landgoed van B.V, de Koningin „Raaphorst" te Waswair, Als sprekers zullen optreden ds. fl P, Fortgens, Voorschoten: ds. W. A. Zei)'.»! Rotterdam; ds. A. Hoekert, Voorburg, i J. Fokkema, Rector Zendingsschool Oeg geest en de heer H. van der KL' zendeling. Aanrijding. Omstreeks half negen heeft gisfermoras in de Schoolstraat een vrij hevige botsrj plaats gehad tusschen een auto, bestair: door v. d. H. en een driewielig transpor: motorrijwiel met als bestuurder A. W. Beide voertuigen kwamen aan de ow zijde van de straat tegen de huizen tereoh ■terwijl A. W. tegen den grond irerl geworpen. Na ter plaatse te zijn re- bonden .heeft hij zich onder geneeskuné.' behandeling gesteld. De materieele schilt was vrij groot, terwijl de tramdienst rei- traging ondervond. Vereeniging van Vrijzinnig Hervormd!» Het provinciaal bestuur van de vereni ging van Vrijzinnig Hervormden in Zuk- Holland hield een ojpenbare bijeenkomst 1» Hotel Deurloo, die goed bezocht was. De heer L. J. van Dijk, van Rljsmjt voorz. van het prov. bestuur, opende m« een bespreking over „Wat wij willen ej wat wij doen", waarin in korte trekken M doel. de werkwijze en de verschillende al- deelingen van de vereeniging werden be sproken. Hierop behandelde ds. G. Westmijse, «a Rotterdam: „De groote vraag en.... brt antwoord". Beide sprekers werden met den grootsten aandacht gevolgd. Na gcdachtenwisseling kon men zich op geven als lid van deze plaatselijke veree* niging. Mevr. M. A. StokerMesenig maal» kekend, dat binnenkort een oprichtings vergadering zal worden gehouden. vijftigtal leden hebben zich dezen a~"" opgegeven. 297. Blij gezind ging Jaap naar huis doch werd onderweg door zijn vrouw al opgevangen. Deze stond huilend voor hem. „Jaap huilde ze. de menschen hebben onzen korf vol rook gedaan. Ik ben nog net kunnen ontvluchten" en met dien uitroep zonk ze op den grond en kwam een heele poos daarna weer tot bewustzijn. 298. „Niet huilen", troostte Jaap zijn vrouw, „Ik heb dat al zoo dikwijls meegemaakt" en zonder dat mevrouw de Bie het zag wischte ook Jaap een traan weg. Toen zagen ze, dat een boer den korf opnam en er de honing uit deed en eerst tegen den avond durfde Jaap weer naar zijn woning te gaan. 2-J

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10