Pc-J- 74ste Jaargang ZATERDAG 6 MEI 1933 No. 22433 eoi Sjj inminer bestaat uit VIER Bladea EERSTE BLAD. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. :Cf| a EIDSCK DAG BLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENT1EN: «1 ct! ner regel voor advertentlën alt Lelden en plaatsen -eentschappen vaD ons Blad gevestigd zijn Voor alle lïSere advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën SSinltend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. El een maximum aantal woorden van 30. EL,,„ volgens postrecht Voor eventueele opzending van io cts porto te betalen - Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per 3 maanden t.2.35: per week I.0J8 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn. per week „0.1» Franco per post f. 2.35 portokosten. vu HINDERIVET. «gemeester en Wethouders van Leiden; Eten het verzoek van: a. H. C. van om vergunning tot het oprichten i een brood-, koek- en banketbakkerij het perceel Hoogewoerd No. 122, kada- ntl bekend Gemeente Leiden, Sectie D. 1624 en 90; b. L. Janson om vergun- ng tot het oprichten van een zuivel- ™ek in het perceel Langebrug No. 33, straal bekend Gemeente Leiden, Je G. No. 1118; c. C. J. Oud om vergun- itot het oprichten van een inrichting fhet bewerken, rooken en zouten van ihwaren in het perceel Levendaal 39, kadastraal bekend Gemeente m, Sectie E. No. 1483; d. L. H. Be- r om vergunning tot het oprichten een handels- en boekdrukkerij en zet- in het perceel Steenschuur No. 5, taal bekend Gemeente Leiden, G. No. 1751; e. M. J. Weyl om ver- ,g tot het oprichten van een brood- iketbakkerij in het perceel Klok- No. 3, kadastraal bekend Gemeente ién, Sectie G. No. 552; f. Ph. van der len om vergunning tot het oprichten een koek- en banketbakkerij in het eel Diefsteeg No. 13. kadastraal be ft Gemeente Leiden, Sectie G. No. 841; Relet op de art. 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge ide verzoeken met de bijlagen op de starie dezer gemeente ter visie ge- jd ajn; Ipmede dat op Zaterdag, den 20en Mei k des voormiddags te half elf uren in perceel Breestraat 125 (Bureau van ■netmewerken) gelegenheid zal worden om bezwaren tegen deze deze Koeten in te brengen, terwijl zij er de 'ïcit op vestigen, dat niet tot beroep itigd zijn zij, die niet overeenkom- art, 7 der Hinderwet voor het ge- itebestuur of een zijner leden zijn ïenen, ten einde hun bezwaren mon- toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris, eiden, 6 Mei 1933. HINDERWET. lemeester en Wethouders van Leiden igen ter algemeene kennis, dat door vergunning is verleend aan: a. K. Jaan en G. W. Horree en rechtverkrijgen- fjtt, tot het oprichten van een metaalbe- Wringsbedrijf in het perceel Zoeter- pfcdscheweg No. 11, Sectie O. No. 161; b. 8. van Weesel en rechtverkrijgenden, tot set oprichten van een koper- en blik- Wêerij en loodgieterswerkplaats in het Perceel Hoogewoerd No. 112, Sectie D. No. '542: c. de Noord-Zuid-Hollandsche mweg Maatschappij en rechtverkrij- iden. tot het oprichten van een be nplaats voor benzine op het perceel Jnsburgerweg No. 1, Sectie L. No. 1338; d- L p. van de Geer en A. Stuifzand en rechtverkrijgenden tot het oprichten van ien ondergrondsche bewaarplaats voor Jenzine met bovengrondsche aftapinrich- Ing op het perceel kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie O. No. 1054, ge iten aan den Zoeterwoudschen weg. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. 'iden, 6 Mei 1933. 504 (j eindexamens kweekscholen. De minister van onderwijs, kunsten en nschappen heeft voor de eind-examens der Gemeentelijke en Christelijke Kweek- sonool alhier als gecommitteerden aange wezen de heeren: K. Brants, hoofdinspec teur van het lager onderwijs in de tweede ftri-dinspectie te Haarlem (voorzitter); H Weustink. oud-inspecteur van het «eer onderwijs Haarlem; m. J, van Doorn ^■jl-Inllsch ambtenaar te Oegstgeest; en fc b|,aatsvervangende gecommitteerden: ■f- J P. Cannevieter, nredikant .te Alphen Wkn- n Rbn; P Th' van Baars oud-ar- jpn '^ements^choolODZiener te 's-Graven- mei- J S C. P. van den Bent. oud- •ftdolopzlener te 's-Gravenhage. ais gecommitteerden elders zijn aange- zen onze stadgenooten mevr l. van iv-T^~Zernlke en de haer J- Baak tfVoorho't ^nmdde de heer G. Bulten BIJZONDERE VRIJWILLIGE LANDSTORM. handelsregister kamer van koophandel. 3 Opheffing; ïadélmakerUledènrarenWOerC' Wijziging: electr^v, Jï?8611, °ude Rijn 90, Leiden; Een geslaagde propaganda-avond. In de met vlaggen en bloemen vroolljk versierde Stadsgehoorzaal is gisteravond een propaganda-bijeenkomst gehouden van den Bijzonderen Vrijwilligen Land storm. Onder de aanwezige autoriteiten bevonden zich generaal Zeeman, majoor Boots, commandant van het Vrijw. Land stormcorps Zuid-Holland-West, de heer Royaards, voorzitter van de jur. commis sie en luitenant Karres, secretaris van oeze commissie, majoor Van Mens, com mandant van de Burgerwacht, luitenant" kolonel v. d. Ende. de heer Ten Cate Brou wer de legerpredikant ds. Nauta, de heer Eskens, hoofdinspecteur van politie ea Generaal Duymaer van Twist, burge meester v. d. Sande Bakhuyzen, en de heer Meyer, commissaris van politie, hadden bericht van verhindering gezonden De avond stond onder leiding van den voorzitter van de plaatselijke Landstorm- commissie, ds. H. Thomas. In zijn ope ningswoord wees spr. er op, dat de her denking van Willem I van Oranje ons midden in de vaderlandsche geschiedenis heeft gebracht Spr. wilde daarom zijn openingsrede ook in het teeken der ge schiedenis plaatsen. De geschiedenis, dat rs niet iets dat achter ons ligt, verloren. Wij zijn er nog één mee en het is de groote vraag maar of de geschiedenis zal zijn een wondere krachtbron, door in ons persoonlijk en gemeenschapsleven de ont wikkeling van het nationaal gedoe te be vorderen en ons daardoor te laten bezie len. Spr. roept daarom de aanwezigen iets van 1918 voor den geest. Tegen het Insti tuut worden van soc.-dem. en andere zijden ernstige bezwaren ingebracht. Deze bezwaren ontzenuwde spr. één voor één. Tegenover redeneeringen plaatste spr. de onweersprekelijke geschiedenis der nuch tere feiten. In 1918 hebben de revolutionairen in Duitschland precies hetzelfde willen doen wat zij nu in ons wraken. De geschiedenis toont aan, hoe de S.D.A.P. met geweld onderdrukt wat tegen haar. als ze op het kussen gekomen is .opstaat, en derhalve dat ze genegen is. om geweld te gebrui ken, om op het kussen te komen. Daarom roept spr. de B.V.L.-ers en B.W.-ers toe: Weest paraat, houdt uw kruit droog en het geweer bij den voet. De geschiedenis leert ons wat eenheid, vastberadenheid en doortastendheid ver mogen. De Nederlanders staan bloot aan het kwaad van tweesDalt. op staatkundig en godsdienstig gebied. Daarom verheugt het spr. zoo machtig, dat te midden van de verdeeldheid de B V.L. daar staat als in eenheid bloeiende. Daarom is de B.V.L. een van de schoonste instituten van ons land, omdat hij zooveel kwaads keert en als 'tmoet. neerslaat; maar ook omdat hij de voorwaarde voor de welvaart en de veiligheid van een volk vertoont: bij be sliste handhaving van eigen vast beginsel: eenheid en verdraagzaamheid. Het daverend applaus der vergadering, dat op deze rede volgde, ging over in het zingen van twee coupletten van het Wil helmus. De oude Jagerband speelde daarna eenige pittige nummers en vervolgens zong mej. Greta Versteegh. a. d. vleugel bege leid door mej. Irma Timmerman, eenige liederen, die groot applaus verwierven. De heer E. Raams. plaatselijk leider van den B.V1., wekte vervolgens in een korte maar krachtige rede de aanwezige oud soldaten. die dit nog niet waren, op iid te worden van den B.V.L. Vervolgens droeg de heer Siebesma uit Voorburg eenige Vaderlandsche liedjes voor. die. naar uit het applaus viel op te maken, krachtig insloegen. Thans was het woord aan kapelaan H J. Bangert, die begon met er op te wij zen. dat de B.V.L .niet behoeft op te treden tegen een vijand van buiten, zooals herhaaldeliik de goegemeente wordt wiis gemaakt. Als de B.VX ooit optreden zal, dan zal het gaan. helaas, tegen een bm- nenlandschen vijand. Honderdvijftuig dui zend sterke vrijwilligers staan gereed om ons mooiste bezit, het gezag en onze maat- schappij, te beschermen Waarom maken wii ons zoo warm voor de handhaving van het gezag? De mensch is onvolkomen, egoïstisch en daarom hebben we gezag noodig. Daarom vragen we er nadrukke lijk om en daarom geven we onze volle liefde aan Koningin Wilhelmina, zegenrijk regeerend nu al jaren lang- In het regeerend Oraniehuis eeren wij het wettig gezag. Voor het gezag buigen is eervol. De B.VX.-ers zijn de slapersdijken die misschien in vele jaren niet noodig zijn, maar de mogelijkheid dat ze noodic zhn blijft bestaan en daarom geven we er gaarne duizenden en nog eens duizenden voor uit. Als die dijken noodig waren en we hadden ze niet. hoeveel waardevols zou er dan verloren gaan. Zoo is met de,, B.V.L. ook. Misschien is de moeelnkhe d, dat de revolutionairen het nog eens wM- len probeeren gering, maaide "J°2e! k heid blijft bestaan en daarom blfift de B V.L bestaan en is ze paraat als de nood aaDezeen met" groot enthousiasme uitge span r?d1 werd met langdurig daverend apnlaus beantwoord. h» Na de Pauze, waarm plegetóe'd be etond zich als lid vand p„ geven, waarvan druk 6eb™lk we g maakt, reikte majoor J. P. Bootst cojn i-.pt vriiw Landstorm Korps mandant van net vmjw harte- Zuid-Holland-West met eenigenarte 1 lijke woorden het brevet voor koning schutter uit aan den heer D. Wassenaar en het brevet voor scherpschutter aan de heeren J. J. van Seventer, D. Cossee, M. v. Egmond, J. J. Bernard, N. de Jong, E. Raams, Th. W. C. Stijnman, B. J. Dlemel en Q. W. A. Bleys. De zaal huldigde de onderscheidenen door luid applaus. Nadat mej. Versteegh en de heer Sie besma nogmaals met groot succes waren opgetreden, werd nog het woord gevoerd door generaal Zeeman, door den heer Royaards, voorzitter van de Gewestelijke Landstormcommissie en door den heer Karres, secretaris van deze commissie, die allen met aandrang de Landstormers op wekten om paraat te blijven. Ds. Thomas sprak een dankwoord. Mej. Greta Versteegh en mej. Irma Tim merman ontvingen bloemen, de dir. van de Oude Jagerband een krans. Ds Thomas eindigde den zeer geslaag den avond met de kreet: Oranje Boven! Leve de B.VX.! OPENING STUDIEZAAL CHR.-HIST. JONGERENGROEP. Door den heer J. Splinter Gzn. Gisteravond werd in gebouw Prediker door de Chr.-Hist. Jongerengroep een stu diezaal geopend. De opening, die een officieel karakter droeg, vond plaats door den wethouder van Fabricage te dezer stede, den heer J. Splinter Gzn. Spreker vangt zijn inleiding aan met er op te wijzen, dat het noodzakelijk is, dat er een Christ.-Hist. Jongerengroep bestaat en gaat vervolgens het doel en de werk wijze der C H. Jongerengroep na. De noodzaak van een politiek getinte Jongerengroep vindt zijn oorzaak in het feit, dat, hoewel men op jeugdigen leeftijd totaal niets of wel zeer weinig politiek voelt, men op lateren leeftijd zich in vrij wel de meeste gevallen met de politiek gaat inlaten Van veel belang is het dan te noemen, zoo men dan niet geheel on voorbereid en totaal onkundig op het poli tieke terrein belandt. Dit nu is de taak der Ohr.-Hist. Jon gerengroep. De werkwijze die zij volgt, om tot dit doel te geraken, is niet enkel sprekers uit- noodigen, om hun meening omtrent be paalde aangelegenheden te hooren, doch ook, en niet in het minst, om de meening van bepaalde personen aan die van ande ren te toetsen. In de eerste plaats is hiervoor noodig dat men tegenover de economische en sociale problemen niet geheel en al vreemd staat. Om dit te kort aan bijzondere ken nis te ondervangen, zijn door de C. H. Jongerengroep z.g.n. kadercursussen inge legd, die zeer zeker hun vruchten zullen afwerpen. En in de tweede plaats is hier voor noodig dat er kan worden beschikt over voldoende litteratuur op verschillend gebied, alsmede een plaats waar deze bron nen worden geraadpleegd en bestudeerd. Hiertoe heeft de C. H. Jongerengroep een studiezaal in het leven geroepen. Hiermde is in het kort gezegd de be- doeling der z.g.n. studiezaal, dus niet een zaal. waar men zwaarwichtig over politieke problemen gaat denken en spreken, maar wel een gelegenheid waar men op min of meer diepgaande wijze kan kennis nemen van de talrijke maatschappelijke aangele genheden, die ons aller belangstelling vragen. Met deze korte inleiding, aldus spr.. meen ik te kunnen en mogen volstaan, en spreek de hoop uit, dat de nieuwe instel ling moge groeien en bloeien tot heil van de Jongeren en van, zij het slechts in de toekomst, van de Chr.-Hist. Unie. Hierna werd het woord nog gevoerd door den heer J. B. Meynen, waarna de plechtige opening plaats vond van de Studiezaal door den wethouder. Den leden werd vervolgens thee aan geboden en bleven hierna nog eenigen tijd gezellig bijeen. NATUURVRIENDENGROEP LEIDEN VAN HET INSTITUUT V. ARBEIDERS ONTWIKKELING. Het zoo juist verschenen en rijk aan afwisseling zijnde zomerprogramma van de Natuurvriendengroep vermeldt o.a. een autotocht naar het Natuurvriendenhuis „Krikkenhaar" bij Almelo voor de belde komende Pinksterdagen Door een gunstige overeenkomst met een autoverhuurder kan door het bestuur wor den medegedeeld dat nu tijdens dezen tocht 2 warme maaltijden. 1 twaalf uurtje en eenige consumptie's kunnen worden verstrekt benevens logie's met ontbijt op het huis zelve Bovendien zijn de deelne mers geldelijk verzekerd tegen ongelukken. Waar slechts enkel het twaalf uurtje voor den eersten dag behoeft te worden meege nomen. behoeven dus zoo goed als geen kosten meer te worden gemaakt dan de aangegeven reiskosten De tocht zal gaan door de mooiste gedeelten van Utrecht Gelderland Montferland en terug door Twente en het Gooi over Amsterdam naar huls De termijn van aanmelding Is nog verlengd met 10 dagen en bepaald op 15 Mei dus niet 5 Mei zooals het programma aangeeft. Nu alle reizen naar en door Duitschland door de Centrale leiding zijn afgelast, Is dit een Drachtige gelegenheid om voor be trekkelijk niet te hooge kosten van het schoone in ons eigen land te genieten. R. K. S. V. „ST. AUGUSTINUS". Viering van het achtste lustrum. Vandaag en morgen viert de RK. Stu- dentenvereeniging „Sanctus Augustinus" haar achtste lustrum. De feestelijkheden begonnen hedenmor gen om halftien met een Plechtige Hoog mis in de Sint Lodewijkskerk aan de Steenschuur, opgedragen door rector R. J. J Reijnen met assistentie van de heeren L J. J Pop als diaken. P H van Laer, sub-diaken en A. P. M. Mikx, ceremonia- rius. Na een gemeenschappelijk ontbijt in het Eigen Huis op het Rapenburg, werd heden middag in het groot-auditorium der Universiteit de eigenlijke feestvergadering gehouden. Na een openingswoord van den praeses. den heer J. F. M. Molkenboer, sprak prof. dr. Gerlachus Royen O.F.M uit Utrecht over „Katholieke wetenschap en cultuur". Onder cultuur verstaat spr. iets. dat bin nen de ontwikkeling ligt van 's menschen natuurlijke en redelijke vermogens. Cul tuur wetenschappelijk en zedelijk is in den grond van haar wezen en in haar middelen iets menschelijks. terwijl de Katholieke godsdienst goddelijk is in wezen, middelen en doel Men kan dan ook katholiek zijn in zijn persoonlijk, huiselijk en godsdienstig leven en daarnaast cultuur-mensch zijn, neu- traal-cultureel-wetenschappelijk naar de rede, naar den geest. Het is echter verkeerd te meenen, dat uit wetenschap geloof kan geboren worden. Tusschen rede en geloof bestaat slechts een o n rechtstreeksch verband. De rede kan geen gegronde bezwaren te berde brengen tegen het geloof. Wat de rede kan opwerken, kan door diezelfde rede gemak kelijk worden opgelost en weerlegd. Wat wij van katholiek cultuurstandpunt de moderne „wetenschap" verwijten, is niet op de eerste plaats een zekere onzijdigheid ten opzichte van het Katholicisme Weten schap is immers uit den aard der zaak iets neutraals, iets amoreels, iets a-gods dienstigs. Het Katholicisme heeft trouwens van de meeste wetenschappen niets te vreezen en niets te verwachten. Het aan vaardt gaarne reeds a priori alle weten schappelijke resultaten. Het Katholicisme laat deze wetenschappen hun eigen metho den volgen. Het Katholicisme bedelt geen gunsten af van de wetenschap. Maar toch heeft het Katholicisme ook in dezen een taak te vervullen, een dub bele taak zelfs, een dogmatische, boven natuurlijke, goddelijke èn 'n menschelijke. Het Katholicisme richt zich tot het absolute in den mensch en daarom ont snapt het aan alle relativiteits-theorieën. Het Katholicisme in zijn cultuurbeteekenis vindt zijn ruggesteun in het Katholieke dogma en de evangelische moraal. Maar het behoudt en vertoont de bekende ge laatstrekken van het zuiver, volmaakt menschelijke. Daarom ook is de crisis van het Katho licisme. de verloochening van de christe lijke cultuur thans geen geloofscrisis, maar de crisis van de menschheid. De huidige wereldcrisis is er een bewijs van. Dit is een „katholieke" crisis, waarin geloof en godsdienst slechts onrechtstreeks betrokken zijn. De inzet is de mensch met al zijn menschelijke waarden. Het is de strijd tusschen de laatste over blijfsels van een ten onder gaande christe lijke cultuur de ontkerstende maat schappij kan zich zoo maar niet ontdoen van de evangelische zuurdesem: het is de strijd op leven en dood tusschen de cul tuur van een officieel en principieel afge dankt Christendom en een nieuw barba rendom: de cultuur van* beschaafde bar baren. Na de particuliere, relatieve dwalingen der 19de eeuw: neutralisme, naturalisme, politicisme. economisme: na de gecivili seerde vormen van een gecamoufleerd materialisme: het wetenschappelijk libera lisme, socialisme, communisme; na de progressieve ondermijning van de men schelijke samenleving, bedreigt deze katho lieke cirsis de menschheid zélf met ondergang. Eerst moesten God en godsdienst, Christus en Kerk worden opgeruimd. Nu weg met den mensch en alles wat nog gold als een wet. een eisch der menschelijkheid. Ook de student heeft hier tegenover een taak te vervullen, met name de katho lieke student; een taak voor zich zelf, een taak ook voor anderen. Het Katholicisme, aldus eindigde SDr., mag en kan niet in de eenling worden verborgen, het moet zich ODenbaren i n de gemeenschap, maar ook als gemeenschap Katholiek belijden en optreden als vereeniging is geen be- kromDen of eigengereid separatisme: het is een aaneengeslotenheid die alleen de mogelijkheid schept zich blijvend katho liek te bezinnen d.i. de katholieke cultuur- idee bij zich zelf levend te houden, en in daden om te zetten tot eigen heil. maar tot zegen ook der overige menschheid Na afloop hield het bestuur in het Eigen Huis een druk bezochte receptie, gevolgd door een gezamenlijken maaltijd. Hedenavond vindt de ontvangst en réunie der oud-leden plaats, terwijl mor genavond tot besluit in den Schouwburg een voorstelling wordt gegeven van ,,'t Wondere rond Kilian". ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaats examen rechten de heer G. Haroen (Leiden)voor het doctoraal examen rechten de heer E. Caalen-(Den Haag) en voor het doctoraal examen Romaansche taal mevr. J. G. Rut gers (Oegstgeest). BINNENLAND. De onderhandelingen van dr. Colijn; uiterlijk Dinsdag antwoord van verschil lende fracties gevraagd. (Binnenland, Se Blad.) Beslissing van minister Reymer inzake de politiek in den aether. (Binnenland, 3e Blad.) Minister Reymer keurt de communisti sche radio-uitzending goed. (Binnenland, 3e Blad.) Versnelde bruggenbouw; memorie van antwoord aan dc Tweede Kamer (Bin nenland, 3e Blad.) Het visscherij-conflict te IJmuidcn; uit eenzetting van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond. (3e Blad.) Het handelsverdrag met Duitschland; slechte resultaten voor den haringhandel. (Binnenland, 3e Blad.» De Davis-Cup-wedstrijd Nederland Polen; Timmer wint, Hughan verliest. (Sport, 4e Blad.) BUITENLAND. Rondom de besprekingen te Washington (Buitenland, le Blad.) Stadhoudersbenoemingen in Duitschland. (Buitenland, le Blad.) Baldwin pleit voor voortzetting der na tionale regeering in Engeland. (Buiten land, le Blad.) Nieuwe actie tegen de communisten in China. (Buitenland, le Blad.) VEREENIGING VOOR SCHOOLKINDER VOEDING EN -KLEEDING. De jaarvergadering. Onder voorzitterschap van den heer A. J. Ensink werd gisteravond in het gebouw aan de Pieterskerkgracht de jaarvergade ring gehouden van bovengenoemde ver eeniging. Aan het jaarverslag van de secretaresse mevr. W. J. MenkhorstSwart is het vol gende ontleend: De eerste uitdeeling van kleeding had plaats in het begin van Mei. Hierbij wer den uitgedeeld: 376 jongenshemden, 376 jongensbroeken, 374 meisjeshemden, 374 meisjesbroeken, 750 paar kousen. Bij de tweede uitdeeling in December werden uitgereikt: 540 Jongensblouses, 540 bovenbroeken, 578 meisjesjurken, 578 meisjesschorten, 1118 paar kousen. In to taal werden uitgereikt 3490 paar klompen. Gedurende dit jaar werden 211740 porties eten verstrekt. De kosten per portie kwamen met be diening op 15 cent. De gemiddelde grootte der porties was 0.651 L. Het gemiddelde aantal kinderen per dag bedroeg 723. De Armenraad verstrekte 590 rapporten. Met het oog op de zeer slechte tijden werd ons Bestuur door het Gemeentebe stuur aangezocht om ook gedurende de zomervacantie de voeding te laten door gaan, aan welk verzoek door ons werd vol daan. De opkomst van de kinderen gedu rende deze vacantie was zeer evredigend, evenals gedurende de Herfst- en Kerst- vacantie. De inkomsten der Vereeniging werden op de gewone wijze verstrekt door giften, collecten en bijdragen van verschillende vereenlgingen en particulieren. Het aan tal contribueerende leden ls wederom iets achteruitgegaan en bedraagt thans 155. De staat van inkomsten en uitgaven over 1932 vermeld: De ontvangsten bedroegen f. 41.414.75'/», waarvan aan subsidie Gemeente Lelden f. 40971.90, Contribution f. 288.25, Bijdra gen en giften f. 51.84'/»; Collecten en bus jes f. 35.13; Buitengewone ontvangsten f. 67 59 De uitgaven waren: Voeding f. 29167.18; Kleeding f. 8617.38; Loonen f. 2649.89; Advertentlën en druk werken f. 123.70; Meubilair en materialen f. 591.90'/»; Kosten van vergaderingen, verschotten f. 190.40; Zegels en assuranties f. 73.76. Totaal f. 41414.71'/!. Het jaarverslag werd onder dankzegging goedgekeurd. Namens de kascommissle rapporteerde de heer B. Hoff, dat alles in de beste orde was bevonden. Beide penningmeesters, de heeren W. J. Nyholt en C. B. Velds, werden daarop gedechargeerd. Zulks eveneens met een woord van dank. Als bestuursleden waren aan de beurt van aftreden de heeren W. J. Nyholt en D Schuit, die belden werden herkozen Voorts werden gekozen ln de twee be staande vacatures mevr. Van Ommeren— Herfst en mej. M. Soesman. Tot leden der kascommissle werden we derom aangewezen de heeren Hoff en Huibregtsen. Hierna sluiting.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1