Het feest van den arbeid in Duitschland LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 2 Mei Ij REDE VAN HITLER AGENDA. Gistermorgen waren te Berlijn reeds vroeg de straten, die 's nachts met vlaggen en groen versierd waren, met zingende menschcn gevuld. Overal zag men groote transparanten, die op de beteekenls van dezen dag wezen of de trouw der betoogers jegens het rijk en voor de nationale regee ring verkondigden. Een verrassenden aanblik boden vooral de arbeiderswijken, waar nog vier Jaar ge leden barricaden waren opgericht. Nu talrijke transparanten en vlaggen, met opschriften, die den klassenstrijd verwer pen en het Dultsche nat.-soclalisme aan prijzen. Alle verkeersmiddelen van de stad, evenals alle particuliere auto's en andere vervoermiddelen, waren rijk met bloemen versierd. Vóór het begin van de betooging werd in de Berlljnsche kerken een godsdienst oefening gehouden. Ook de Jeugd nam deel aan de plechtige viering van den Meidag. De leerlingen van alle scholen marcheerden ln optocht naar den Lustgarten. De Studenten kwa men samen op de Hegelplatz. Hitler, die even na acht uur op de rijks kanselarij aankwam, werd door de me nigte geestdriftig begroet. Van de Ber- lijnsche zangvereenlglngen waren 2000 zangers opgesteld, klankfilmoperateurs en fotografen maakten opnamen. Rijksminister Göbbels sprak de jeugd toe. Hij zclde o.a„ dat het geen toeval is, dat de feestdag van den Dultschen arbeid begint met een oproeping aan de Duitsche jeugd. Dit ls gebeurd op ultdrukkelljken wensch van den rijkspresident. De Jeugd ls de draagster van de toekomst, Jong en oud reiken elkaar de hand en sluiten een verbond, dat te allen tUde onverbreekbaar is. Spr. besloot zijn rede met „heil Hitler", waarmee de menigte Instemde. Vervolgens arriveerden Hitler en Hin denburg, met stormachtige ovaties be groet. De rijkspresident richtte het woord tot de Jeugd: Hartelijk begroet ik de Dultsche jeugd van scholen, hoogescholen en werk plaatsen, die hierheen ls gekomen om haar plichtsgetrouwe overgave te betuigen aan do natie en haar achting voor een schep penden arbeid. GIJ zijt onze toekomst, al dus do rijkspresident, slechts mannelijke tucht en offervaardigheid, zooals die tceds in het Duitsche leger hebben ge- lieerscht, kunnen een geslacht doen op staan, dat de groote taak die de geschie denis het Dultsche volk oplegt, zal kun nen volbrengen. Slechts wie heeft leeren gehoorzamen, kan later ook bevelen. Deze dag moet het verbond van alle schep pende krachten van het Dultsche volk met het vaderland en de groote taak van de natie bekend maken en een gedenkteeken van hooge zedelijke waarde van lederen arbeid zfjn. Dat er middelen gevonden worden om het leger van werkloozen weer werk en brood te verschaffen, is mijn innigste wensch en een van de voornaamste taken, die lk aan de rijksregeering heb gesteld. De tijd waarin wij leven is ernstig cn moeilijk. Maar wanneer wij allen eensge zind, met moed en onwrikbaar geloof sa men strDden, zal God ons verder helpen. Laat ons daarom gezamenlijk roepen: Duitschland, ons geliefd vaderland, hoera! Geestdriftig zongen de duizenden aan wezigen daarna het Deutschlandlied. Het luchtschip „Graf Zeppelin" bereikte op zijn tocht over Duitschland, dien het in verband met den feestdag ondernomen heeft, tegen den middag Berlijn en vloog eenige malen over de stad heen. Op het vliegveld Tempelhof te Berlijn werd een groote demonstratie van de ar beiders gehouden, ln verband met den eersten Mei. Kilometers lange stoeten van arbeiders uit de meest ulteenloopende be drijven, vóór allen natuurlijk de N.S B.O. (nationaal-sociallstlsche bedrijf scellenor- ganisatle), trokken uit de binnenstad, waar het verkeer vrijwel geheel stilgelegd moest worden. Op het vliegveld streken ook vele vliegmachines neer met vertegenwoor digers der arbeidersklasse uit allerlei plaatsen. Göbbels begroette hen. Deze ver tegenwoordigers werden 's namiddags ont vangen op het paleis van den Rijkskan selier waar zoowel Hindenburg als Hitier de arbeiders allen de hand drukten. Een visscher uit Dantzig had voor den Rijks president een zalm van 12 pond meege bracht. Alle arbeidersvertegenwoordigers brachten geloften van trouw aan de Rijks regeering uit. ook namens hun vakver- eenigingen Intusschen bleef het Tempelhofer vlieg veld volstroomcn, zoodat tegen vijven 's middags geen plekje gras meer tc zien was Meer dan honderd artsen stonden gereed om hulp te verleenen, maar er ge beurde niets bijzonders. Alleen veel kin deren raakten hun ouders kwijt, zij werden voorloopig ondergebracht ln een groote zaal Luidsprekers brachten muziek en ge ruststellende mededeelingen voor men- schen, die elkaar kwijt waren geraakt (tot groote hilariteit van de anderen.) De S A. en S S. zorgden voor de verdee- llng der menschenmenigte over verschil lende vakken, zoodat er nooit gedrang kon komen. Voor de groote tribune stond een eerewacht RIJksweer en Schupo en niet minder dan 3000 vaandeldragers. On der de vaandels was er één met een witte swastika op een blauw veld. Het was het vaandel van de Russische nationaal-so- elallstlsche beweging. Om acht uur 's avonds wordt de demon stratie van den nationalen arbeid offi cieel geopend. Adolf Hitler verscheen, stormachtig toe gejuicht. op de eeretribune. Göbbels leidde met een korte toespraak den Rijkskan selier in. Hitier zeide na gewezen te hebben op de beteekenis van den eersten Mei o.m.: Het symbool van den klassenstrijd zal zich thans veranderen in het symbool der ver heffing, tot symbool der groote eenheid van ons volk en daarom hebben wij dezen dag der ontwakende natuur voor alle toe komstige tijden gekozen als dag van den scheppenden arbeid. Het Duitsche volk heeft een moeilijken tijd achter den rug Mlllloenen menschen van ons volk willen werken, doch kunnen niet. Het Duitsche volk ls vervallen. Zijn geheele levens kracht wordt aan blnnenlandschen strijd misbruikt. WIJ zien thans de resultaten van dezen klassenstrijd bij ons. Wij willen uit deze resultaten leeren. Het Duitsche volk moet zich weer verstaan. De mil lloenen menschen. die kunstmatig in klas sen opeengehoopt, zijn bevangen door klassenwaanzln, moeten elkaar weer leeren begrijpen. WD zijn vastbesloten deze groote taak voor de Duitsche geschiedenis te vervullen. Wij zijn besloten de Dultsche menschen weer tot elkaar te brengen en wanneer ze niet willen, hen daartoe te dwingen. Dat ls de beteekenls van den eersten Mei Als motto voor dezen dag hebben wij gekozen: Eert den arbeid en acht den arbeider. Waar de arbeider ook werkzaam ls, nooit mag-worden vergeten, dat de natie slechts leeft door den arbeid van allen. Het ls noodlg dat iedere beroepsstand de betee kenis van den andere kent. Wij zullen naar de steden gaan om er het wezen en de noodzakelijkheid der Duitsche boeren te verklaren, en naar het land om er de beteekenis van den Duitschen arbeider uiteen te 2ett«n en den arbeider en boeren leeren. dat zonder Duitsche geest geen Duitsch leven mogelijk is, dat allen tezamen een gemeenschap moeten vormen: geest, en vuist, arbeiders, boeren en burgers. En voorts moet deze eerste Mei het Duitsche Volk tot bewustzijn brengen: de vlijt, de arbeid, alleen, schept niet het leven, Indien zij niet gepaard gaat met de kiacht en den wil van het Volk. Vlijt en kracht, arbeid en wil behooren tezamen. Slechts wanneer zich achter het woord arbeid de sterke vuist der natie verheft, tot bescherming, kan uit vlijt en arbeid wer kelijke zegengroeier. Duitsch Volk, je bent sterk, wanneer je één bent. Je bent gewel dig, wanneer Je den geest van je klassen strijd en je tweedracht laat varen. Wij denken aan een Dultsche natie welke ons volk weer het dagelijksche brood op aarde zal kunnen verzekeren. En wij weten, dat daarvoor de kracht der geheele natie noodlg ls. Geantwoord zal worden, dat dit idealen zijn. Doch meer dan 50 millioen menschen hebben dit ideaal. En wanneer wij inder tijd met tenauwemóod een half dozijn voor jullie zijn verschenen, thans leggen mll lloenen getuigenis af voor de kracht dezer idealen. Ook de verheffing van een Volk moet van binnen af komen. Wij zullen de vrijheid van ons volk veroveren en zullen dan bewijzen, hoezeer het Marxisme slechts theorie is geweest. Wij zullen er voor strijden, dat de nieuwe idee zich zegenrijk over geheel Duitschland verheft. Hen heeft minderwaardigheids complexen kunstmatig gesuggereerd, om dat het in overeenstemming ls met de minderwaardigheid der partijen, welks dit, volk jarenlang hebben misleid. Wij willen ook het vertrouwen versterken tot de regeering, welke zich met het volk ver bonden gevoelt, die een stuk van het volk is. er toe behoort, er mede voor je leven strijd, welke geen ander doel heeft don het Dultsche Volk weer vrij en gelukkig te maken. Een einde zal komen aan het vooroor deel, dat handenarbeid een schande is. Wij zullen de erkenning afdwingen, dat han denarbeid geen schande is, niet ontccrt, maar dat handenarbeid zroals iedere be zigheid diegene tot eere strekt, die hem met trouw en redelijkheid verricht. Wij hebben besloten, leder Duitsch individu, hij moge zijn. wie hij wil, van hoogen stand en rijk, of arm of zoon van een geleerde of zoon van een fabrieks arbeider, eens ln zijn leven zal hij handen arbeid moeten verrichten, opdat hU den arbeid zal leeren kennen, opdat hij ook gemakkelijker zal leeren bevelen, omdat hij zelf ook hier reeds heeft leeren ge hoorzamen. Wij zullen dit jaar voor de eerste maal deze groote ethische gedachte werkelijk heid doen worden, en wij weten, dat wan neer eenmaal vier jaren voorbij zullen zijn, het woord arbeid en handenarbeid voor de millioenen menschen precies de zelfde beteekenis zal hebben als indertijd toen de landsknecht werd vergeten en de Duitsche soldaat in zijn plaats kwam. Wij weten dat ons bedrijfsleven zich niet zal verheffen, indien niet een syn these zal worden gevonden tussehen de vrijheid van den scheppenden geest en de verplichtingen tegenover het geheele volk en daarom zal het ook onze taak zijn de verdragen de beteekenis te geven, welke hun toekomt. De mensch leeft niet voor verdragen, maar deze zijn er om het leven der menschen mogelijk te maken en ein delijk zullen wij er dit Jaar naar streven de eerste etappe af te leggen op den weg van een organische bedrijfsleiding. De werkloosheid zal moeten worden overwon nen door een werkverschaffing, welke wU In twee groote groepen indeelen: De par ticuliere werkverschaffing en de over- heidswerkverschaffing. Er zal dit jaar een groot, ontzaglijk werk worden aangevat, een werk, dat honderdduizenden arbeid zal verschaffen: het bouwen en herstellen van huizen Verder zullen w\j thans van deze plaats voor de eerste maal tot het geheele Duit sche Volk het appèl richten: Duitsch Volk, geloof niet dat het probleem dei- werkverschaffing in de sterren beschreven staat. Je moet zelf medewerken om het op te lossen Je moet naar inzicht en met vertrouwen alles doen. wat werk kan ver schaffen, ieder individu heeft de plicht niet te dralen en niet te wachten met de aanschaffing van zijn behoeften en vooral de plicht zich de Duitsche arbeid te her inneren. Wij zullen groots openhare problemen nog dit jaar verwezenlijken, en er in de AALSMEER. Het Meifeest. De afdeellngen Aalsmeer en Aalsmeer- derdljk der SU.AP. hebben in samenwer king met de bij den plaatseUJken Bestuur- dersbond aangesloten organisaties, het Meifeest gevierd. Voor de kinderen was een feestje georganiseerd op een terrein in Plan Zuid, waaraan de A. J. C. en de Sportbond medewerking hebben verleend. Verder zyn de kinderen op prettige wyze beziggehouden met verschillende spel letjes, terwijl de tractatles natuuriyk niet hebben ontbroken. Vooral des namiddags waren veel ouderen op het terrein om feest en spel der kinderen van naby gade te slaan. Naar en van het terrein werd ln op tocht door het dorp geloopen; een opge wekte, kleurige stoet, welke veel menschen op de been bracht. Van 78 uur des avonds werd een optocht gehouden door dorp en Plan Zuid, waaraan de leden der verschillende moderne vak- en andere or ganisaties deelnamen. In den stoet werden vele doeken met verschillende leuzen mee gedragen, alsmede vaandels en vlaggen. Een flinke optocht, waaraan door onge veer een 1000-tal vrouwen en mannen werd deelgenomen. Het Meifeest werd besloten met een sa menkomst in De Oude Veiling", welke zeer druk werd bezocht. Daar is gesproken, gezongen door „Kunst en Strijd", muziek ten beste gegeven door de Mandolineclub „Futura". terwUl verder medewerking ver leenden de Vrouwenclub, Sportbond, A. J. C. e. a. 't Een met het ander een goed ge slaagde avond, een mooi besluit van het niet minder goed geslaagde Meifeest! Geslaagde Ouderavond. In de nieuwe openbare lagere school aan de Columbialaan is de eerste en druk bezochte ouderavond gehouden, onder lei ding van het hoold. den heer L. Statema. Op deze samenkomst is gesproken door den heer S. N. Posthumus van Haarlem over schooltoestanden vroeger en nu. Hieruit bleek wel. welk een groote verandering in de laatste 60 tot 70 jaar op het gebied der scholen heeft plaats gehad. De heer Statema bracht den spreker dank voor zijn leerzaam en onderhoudend betoog. Dan werd een bestuursverkiezing gehouden voor twee leden der Oudercom missie. wegens bedanken van den heer D. Venema en vertrek van den heer M. v. Schaik. Gekozen werden de heeren D. v. Leeuwen Wzn. en J. Seholtsz. Hierna weiden door den heer J. v. Ben- tum eenige films vertoond, waarvan veel is genoten. De heer Statema sloot den avond met een dankwoord. BENTHUIZEN. Bedankt als bestuurslid van de „School met den Bybel". de heer P. Slootweg, pen ningmeester. HAARLEMMERMEER. Noodlottige val. Een zoontje van dén arbeider G. had gisteren op den Kruisweg-naby den Uweg het ongeluk van een uit de richting Heem stede komende vracht-auto te vallen. Aan het hoofd verwond werd het jongetje dat bovendien een lichte hersenschudding had bekomen, opgenomen en onder geneeskun dige behandeling gesteld en door de zorg van dr. B. naar de ouderiyke woning ge bracht. Het bloembollenfecst aan de Nijverheidsschool. De keuring der bloembollen aan de Nij verheidsschool voor meisjes, uitgaande van de Middenstandsvereemging .Haarlemmer meer". is dank zy het initiatief van de heeren Griekspoor en Telkamp telken- jare een weerkeerend feest. Elke leerlinge ontvangt eenzelfde aantal Lioembollen en aan die leerlingen die daaruit de mooiste bloemen te voorschijn brengen wjzden pry zen toegekend. Bit de laatstgehouden keuring b'.eek. dat de leerlingen van Hoofd dorp en Nleuwvenneo elkander niets toe gaven en dat van de 14 beschikbaar ge stelde prijzen aan ieder der scholen een geUJk aantal werd behaald. De Dryzen werden geschonken door den burgemeester van deze gemeente, mr. A. Siob. den heer Griekspoor, eenige bestuursleden en het personeel der school. Spontane huldiging mej. C. Blad. Gistermiddag had in de met een schat van bloemen versierde en geheel met be langstellenden gevulde groote gymnastiek zaal van de openbare lagere- en Ulo-school te Hoofddorp, de huldiging plaats van mei. eerste plaats naar streven het reuzenpro- gram dat wij niet willen nalaten aan de wereld te verwezeniyken, een program dat millioenen eischt: Het program voor den aanleg van nieuwe straatwegen; hiermede wordt een reeks openbare werkzaamheden ingeleid, welke er toe zullen bijdragen het aantal werkloozen steeds meer te doen verminderen en ten slotte zal een aanval worden ondernomen op de huidige rente. Wy zullen ook hier het besluit ten uitvoer leggen, dat voor ons nationaal socialisten reeds jarenlang een natuuriyke zaak is en in verband hiermede een handelspolitiek voeren, welke de stabiliteit der productie verzekert, zonder de Duitsche landbouw te vernietigen. Ons wordt niet geschonken. De wereld vervolgt ons. wy willen vrede, zy wendt zich tegen ons. Duitsch Volk. wanneer de wereld zoo tegenover ons staat, moeten wij destemeer tot een eenheid worden. Wij willen werken en ons als broeders gedra gen om eens tot God te bunnen zeggen: Heer. U ziet, wij zyn veranderd, het Duit sche Volk is niet meer het volk van eer loosheid, van schande, kleinmoedigheid en lichtgeloovigheid, het ls weer sterk gewor den. Zegen onzen dag en daarmede ons Dultsche volk en vaderland. Nadat Hitier geëindigd had werd het Deutschland-lied gezongen. De Hitler- Jeugd plantte toen een Jongen elk op het vliegveld ter eere van den RUkspresldent. Daarna had een groote taptoe plaats, welke besloten werd met een reusachtig vuurwerk, waarvan het laatste nummer een opschrift in vlammende letters was: „Deutschland 1st erwacht". Onder het zin gen van het Horst-Wessel-lled gingen toen de duizenden uiteen. C. Blad, ter gelegenheid van haar 25-jarig jubileum als onderwijzeres aan genoemde school. Onder het zingen door de leerlingen van een welkomstlied werd de jubilaresse de zaal binnen geleid: waarna de heer Vis, hoofd der school, haar en al de aanwe zigen een harteiyk woord van welkom toe riep. De heer Joosse, voorzitter van het hul- digingscomité. hield hierop een van groote waardeering en sympathie getuigende toe spraak en bracht hierby een woord van dank aan mej. Blad voor de vele goede diensteri door haar in het belang van het openbaar onderwys bewezen en den pret- tlgen omgang en vriendschap die zoovelen steeds van haar mochten ondervinden. Deze rede ging gepaard met de aanbie ding van een fraai damesbureautje met by passende boekenkast en schemerlamp. De wethouder van Onderwys. de heer Ouwerkerk, dankte namens het gemeente bestuur mej. Blad voor den yver, de toe- wyding en de liefde tot de school waar mede zy steeds haar taak heeft vervuld, sprak den wensch uit dat ze nog vele jaren aan deze school verbonden zal mogen zyn en zeide dat een stoffelük biyk van waar deering van gemeentewege nog op komst is. Het woord werd verder noe gevoerd door den heer Gerritse als lid van de plaatse- UJke schoolcommissie, en een oud-collega van mej. Blad. den heer van Mever. Van het personeel had de jubilaresse een prachtlgen horlogearmband in ont vangst te nemen terwyi nog meer ca deautjes haar bereikten. Intusschen wer den nog liederen gezongen door eenige leerlingen, ook uit haar klas. waarbij bloemen werden aangeboden. Er heerschte van het begin tot het einde een gezellige en prettige geest en deze in derdaad harteiyke. welgemeende en spon tane huldiging waarby 1 Mei 1933 voor me*. Blad tot een onvergetelijke dag werd gemaakt. leverde duideiyk het bewUs dat ze by leerlingen, oud-leerlingen, ouders, superieuren en collega's hoog staat aange schreven. HILLEGOM. Het 1-Mei-feest. Het 1-Mei-feest is gisteren hier gevierd, 's morgens met een wandeling van het kinderkoor en de A.J.C. naar het wandel bosch Groenendaal. en 's avonds met een feestvergaderlng in het Wapen van Fries land. De opkomst was groot. Door den voor zitter der SD.A.P, is een openingsrede ge houden. waarin hij wees op de tydsom- standigheden, de toestanden in het bui tenland en den uitslag der verkiezing. Velen hebben ln de O.S.P. in het commu nisme en ln het democratisch katholicisme de belangen van het kapitalisme gediend de belangen der arbeiders bestreden. Heb ben wU voldoende gestreden? vroeg de voorzitter. Heerscht er een geest van lam lendigheid? Hi1 spoorde aan den sinds 40 jaar gestreden sty'd voort te zetten, door zich te vereenigen. De socialistische geest kan niet gedood worden! Toen de Internationale gezongen was, kwam „De Stem des Jolks" aan de beurt om het programma te vervolgen De dich- ter-zanger Ernest Poostkoke uit Amster dam gaf satyrische liedjes ten beste. KATWIJK AAN DEN RIJN. Benzinediefstal. Mej. V„ garagehoudster aan de Voor straat alhier, deed bij de politie aangi.te, dat des nachts door den bestuuider van een groene vracluauto benzine werd in genomen uit de pompins.aliatie. Toen de bewoners zich hadden aangekleed en buiten kwamen om geld in ontvangst te neinen, was de auto verdwenen. Benzinehouders sluit dus de pomp des nachts af! KATWIJK AAN ZEE. FEESTELIJKE ORANJE-HERDENKING. Rede van ds. Kalkman. Gisteravond sprak ds. Kamman in de goedbezevie zaai voor P.ot. be.aagea o.er „De eersie Oianje en de laa.ste Oranje", fevolgd door een herha.ing van net eeaespel „Wilhelmus van Naasouwe". Tot de genoodigden behoorden begun stigers van de C.J.O., ouders van leden, lenen van den Kerxeraad en van het Kerxbestuur, leien der ueide Oranjever- eeniyingen, van de Cnr. Zangvereenigingen en van den Besiuienoond. Nadat gezongen was Ps. 138 1 en het gebed uiigespioxen was, ving ds. W. M. A. kaiKman zijn rede ongeveer als volgt aan: Wij zijn hier bijeen om te gedenken den geboortedag van d„n Vader de» Vader lands, den eersren O.anjo, en van Piinses Juliana, de laamie Oranje. Spr. ging na, hoe Prins Willem van Oianje, in üous hand, het middel is gewees., waai door wij tot op den huldigen dag een eigen volksbestaan hebben en wij nog in eere een plaats mogen innemen in de rij der natiën; en dat onze driekleur wappert in de geheele wereld en overal be.end is dat er tal van Hollanders er over ver spreid zijn om er hun werk te vinden. Wie zou zijn vader vergeten, ai zou hij reeds een veertigtal jaren geleden ge storven zijn? Zou dat niet een ontaa.de zoon of dochter zijn? Voor wien er nog een hart klopt voor vaderland en vorst, zal dien man niet vergelen, door wien God zooveel wonderen nee.t gedaan! Hij is geen gewoon mensch geweest, maar iemand, die terecht geteekend is als een gelooisheld. Hij zou een gemakkelijker leven gehad hebben, ais hij aan het hof van Fiiips gebleven was. Alle eer heelt hij aigewezen, omdat hij de vervolgde Neder landers wilde helpen om hen tot een vrij volksbestaan te b.engen. Hij heelt dit niet mogen beleven, een kogel trol hem op het Prinsenhol. Wij zijn hier ook bijeen om te gedenken den geuooiteuag van den laatste Oranje, dit moet niet ge nomen worden in abso.u.en zin Spi. toonde uitvoerig aan, hoe uit de geschiedenis bleek, dat het ons land wél ging als er een Oranje aan het hoofd slond cn hoe hopeloos ellgndig het werd ,als deze ver dreven was. Het drievoudig snoer God, Nederland en Oranje kan niet verbroken worden. Werd Oranje verjaagd, dan HEDEN: Nutsgebouw: Spir. Ver. Harmonii Lelden. 8 uur nam. Oud Hortuszlcht: Leidsche Radio,.. 8i/j uur nam. Prediker: Samenkomst van Jeruèl t nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 591 menkomst te 8 uur nam. Stadszaal: Gen. rep. My. tot be, Toonkunst afd. Leiden. 7'/s uur nat Oegstgeest: (Pauluskerki- eert te 8 uur nam. Woensdag. Prediker: Samenkomst van Jeruél 1, nam. Stadszaal: Uitvoering My. tot bev Toonkunst, afd. Leiden. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hnogewoerd, 8 u tii „Carnavals vlindertje." H Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 o® Luxor- Theater Stationsweg, 8 uur cn „De Philantroop." Woensdag en Zaterdag nam 21 Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 0® Trianon-Theater Breestraat. 8 u „De Prins van Arcadië." Woensdag en Zaterdag 'nam. 2 Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 u® DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genu kunde Consultatiebureau voor moeur kinderen. Halftwee tot 3 uur nam lal ting tegen dlphterle 45 uur nam Donderdags: Inst. v. Praeventieve G. neeskunde. Consultatiebureau voor holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondaga der apotheken wordt van Maandag 11 cn met Zondag 7 Mei a.s. waargeno door de apotheken: P. du Croix, Ra» burg 9, telef. 807 en J. E. M. ten Haven 18, telef. 85. kregen wij een hel op aarde, daaro: het noodig het Oranjehuis getrouw blijven. Of dit de laatste Oranje is: 8 weet het alleen! Bidden wij üod, l hij Prinses Juliana nog lang moge spa en dat het nog lang duren moge, r® dat zij den troon van Nederland beL men moge. Mog:e de Koningin nog regeeren, laat zij op onze trouw ha rekenen en dat nog een onaigebroken a jaren de band niet verbroken wordt Spr. waarschuwde uitvoerig voor 1 zweep van een Alberda en een Wijna Hij vond het ook een vaag tecken er zoo weinig vlaggen uitgehangen won Spr. wilde onder de aanwezigen faenj in den bloei der jeugd zijn, wijzen Prins Willem van Oranje, die zijn Icu gegeven heeft en op onze Koningiz, t wie wij een vorstin hebben, zooals ei »u weinig zijn. Spr. wees er ten slotte 0 welke een goede godsdienstige opvoed: Prinses Juliana van haar moeder gekrejl heeft, die haar leerde de knieën te bui; voor God in den Hemel. Hij eindigde op te wekken het Oranjevuur als t ouds weer flink te laten oplaaien, Onder daverend applaus werd het 1 gende telegram verzonden aan Pris Juliana der Nederlanden: „Oranjeklanten met de Chr. Jeugd',' nisatie bijeen ter viering van den boortedag van den Vader des Vader en van U. wenschen U recht harit geluk en bidden U toe den rijksten ze? des Allerhoogsten". w.g. Kalkman, vooa Gesink, secr. Hierop volgde een driewerf „Leve Pn ses Juliana". Daarna werd een herhaling gegeven u het Leekespel „Wilhelmus van Nassouf Ook nu gaf de heer A. den Dibs die weer de regie op zich genomen Lj een verklaring van het spel. Ds. Kaltcr sloot deze goed geslaagde avond dankzegging. Telegram aan H. K. H. Prinses Julius Door het besluur van de Oranje-verf*' ging alhier is het volgende telegram w zonden aan H.K.H. Prinses Juliana „Met groote dankbaarheid en inrif vreugde biedt Oranjevereeniging „Kat»"' aan Zee" Uwe Koninklijke Hoogheid, 0 we zoo gaarne noemen onze Punses, mens bevolking diepgevoelde geluk*" schen op haar verjaardag aan. Moge dag nog vele jaren algemeene blijds schenken", w.g. Volbeda, voorzitter, 9 drenth, secretaris. Baldadige jeugd. Ds. I. uit de Voorstraat deed bij j> politie aangifte van het feit, dat 0»* kerktijd een aantal jongens in den paslo tuin zijn gekomen en aldaar uit «j aquarium een 30 tal siervischjes M*" ontvreemd. Tevens is de duiventil 'e schadigd en zijn nesten met broedeif vernield. Bij onderzoek van de F- bleek, dat de daders waren J. S. e» D. uit de Baljuwstraat en A. Z. uit v Bestevaersweg. Vanaf de Baljuws"* waren zij over een muur geklommer zoo in den tuin gekomen. H. v. d. V.. uit de Badstraat deed - de politie aangifte van het feit, dat zyn fabriek een achttal ruiten zUn t nleld. Evenzoo deed A. N. uit de Va'', visserstraat aangifte van vernieling r-" een winkelruit, Op het politie-bureau is verbonden- 7-jarige D. v. D. uit de Noordstraat op de Voorstraat een steen naar het» was gegooid. P. K. uit de Varkevtsserstraai by de politie aangifte van het feit daI is gebeten en aangevallen door J! van H de V. uit de Kerksteeg. Dt 1» mouw van zijn colbertjas werd aar den gereten. li AN. van den Sluisweg en R*V uit de Adrlanastraat werden door f' litie aangehouden, omdat zii beider, een vonnis met de justitie te veren - hadden.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6