LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 1 Mei 1 SPORT. Burgerlijke Stand v. Leiden UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. VOETBAL. SERIEWEDSTRIJDEN R.S.E. Op verzoek van verschillende inschrij vers zijn de wedstrijden uitgesteld tot 15 Mel a.s„ met het oog op den zomertijd. Daarvoor ls de Inschrijving verlengd tot en met 7 Mel a s. NIEUW TERREIN R.B.F. De vereeniglng R.B.F. opent een nieuw sportterrein achter de remise van dc H.T.M. te Wassenaar. Ter gelegenheid van het in het gebruik nemen van dat terrein zal R.B.F. een wed strijd spelen tegen C.G.W., morgenmiddag te 5 uur. Scheidsrechter is de heer Crama. Donderdagmiddag te 5 uur zal R.B.F. op haar terrein spelen tegen het personeel van Koole-Nlcola. KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Uitslagen van gisteren. Kamp. van Nederland: Blauw Wit D OS. 8—2; Wordt Kwiek—H.K.V. 0—3. Promotie en degradatie: Westelijke le kl. Noord: Hercules D D.V. 1—2. Westelijke le kl. Zuid: Gymnasiasten H.S.V, 0—7. Oostelijke le kl. B: Zwart Wit—Ons Clubje 4—1. Westelijke 2e kl. Zuid: QuickTer Gouw 0—1. Competitie: West I Zuid: D.K.C.Ons Eibernest 41; 't ZuidenRegenboog 53. Oost IA: NoviomagumZ.K.C. 34; 't OverschotjeBe Quick 44. Oost IB: H.K.C.—Achilles 2—7. Noord I: Leeuwarden—Nlc 41. West IIA: Ready TeckaZKV. 3—3. West IID SpangenRozenburg II 21; Deetos IIVreewijk 32. West IIIG: Fluks IIEmma 52; Ami- citia—O.D.I. 2—8. Overzicht. Zonder veel moeite heeft BI. Wit ook haar tweeden wedstrijd tegen de Ooste lijke kampioenen met sprekende cijfers gewonnen (82) en heeft zich hierdoor ln de finale voor 't kampioenschap van Ne derland geplaatst. De andere Westelijke kampioen was een tikje bescheidener, doch heeft het waar schijnlijk zwaarder gehad dan de N.-Hol- landsche kampioenen. Niettemin won zij nog met goede cijfers (30). waardoor zij een mooie kans maakt eveneens ln de linale uit te kunnen komen. Voor de promotle-degradatlecompetitie begon D.D.V. zeer goed. door van Hercules te winnen, zij het slechts met oneven goal verschil. (21). In Zuid-Holland werd Gymnasiasten ten tweeden male door H.S.V. verpletterd, thans met 70. waardoor de Hagenaars thans verder met Regenboog, dat gis teren met 53 van 't Zuiden verloor en hierdoor definitief no. laatst is in de Wes telijke le klasse Zuid moeten uitmaken wie er 't volgend seizoen in Ie klasse mag uitkomen. In Overijsel verloor Ons Clubje haar eerste degradatiewedstrijd tegen Zwart wit (41), waardoor laatstgenoemde uit haar tweede wedstrijd slechts één puntje behoeft te halen om te promoveeren. Hier ter stede behaalden de Fluksreser- ves door een 52 zege op Emma ongesla gen het kampioenschap der Westelijke 3e klasse G. Onze gelukwenschen, Rood- Witten! Moge de promotiewedstrijden voor hun eveneens het gewenschte succes op leveren! KLIMOP IIOLYMPIA IV 3—1. Door deze overwinning handhaafde Klimop 2 zich ongeslagen aan den kop van haar afdeellng, mede door het feit, dat de verloren wedstrijd tegen H.V.O. II ongeldig ls verklaard. Voor de rust is- het een gelijk opgaanden strijd, waarbij de aanvallen van Olympia iets gevaarlijker zijn. Na 25 minuten weten zij dan ook uit ten gemakkelijke kans te doelpunten, 0-1. Hoewel de verdediging en het middenvak van Klimop goed werken, is het spel in den aanval veel te peuterig en laksch om tot succes te leiden Terwijl de scheids rechter voor rust fluit, zweeft de bal bo ven de Olympia-mand en verdwijnt hij erin. Dit doelpunt wordt terecht gean nuleerd. Na de hervatting lukt het beter en spoedig, brengt Klimop met 'n goed schot de partijen op gelijken voet. De Leldenaars rijn nu overwegend in de meerderheid. Door van te grooten afstand te schieten, blijven voorloopig echter doelpunten uit. Eindelijk nemen zij met een goed gericht schot de leiding welke zij even voor het einde vergrooten. 31 De scheidsrechter leidde goed. o ZWEMMEN. JENNY KASTEIN VERBETERT EEN WERELDRECORD. Ook een Ned. estafette-record verbeterd. Bij zwemwedstrijden, die Zaterdagavond door de H. D. Z. In de zweminrichting aan den Heiligeweg te Amsterdam waren geor ganiseerd, heeft mej. Jenny Kasteln een poging gedaan om het op haar eigen naam staande wereldrecord 400 M school slag te verbeteren. Zij ls hierin schitte rend geslaagd en bracht het van 6 min. 31 4-5 sec: op 6 min. 28 seconden Het estafettenummer 400 meter vrije slag bracht de tweede verrassing van dezen avond. De R. D. Z. vestigde hier een nieuw Ned. record. De ploeg, bestaande uit de dames Timmermans, Baumeister, Brouwer en Den Ouden bracht haar eigen record van 4 min. 57 4/5 sec. op 4 min. 52 4/5 sec. Een verbetering dus van niet minder dan 5 sec. NIEUW WERELDRECORD 100 METER SCHOOLSLAG DAMES. Else Jacobson verbeterde gisteren te Ko penhagen het wereldrecord 100 Meter schoolslag dames tijdens een tweekamp voor dames tusschen de Deensche dames- zwemvereeniging D.K.G. en de Charlotten- burger S. C. (Duitschland) Zij bracht het wereldrecord op 1 min. 25,8 sec. SCHERMEN. JAARVERGADERING K. N. A. S. B. Luit.-Generaal Scheffer voorzitter. In café „De Kroon" te Den Haag is Za terdagmiddag de Jaarvergadering van den K. N. A. S. B.. welke eerst op 11 Febr., en daarna op 25 Maart j.l. werd geschorst, voortgezet. Aan de orde was het voorstel van den Haagschen schermbond tot onslag van de bestuursleden Dullemond en Kraan. Dit voorstel werd aangenomen met 26 tegen 14 stemmen. In de vacatures werden gekozen de heeren J. J. Rinses en Nieuwenhuyzen. Als voorzitter werd gekozen Lult.-Gen. G. A. Scheffer met 31 tegen 9 stemmen op den heer Kraan In de vacature Timmer, Scheffer en Besier werden benoemd de heeren W. Landa (Rotterdam), W. Drie bergen (Amsterdam) en mr. B. J. Bcsier (Den Haag.) In principe werd besloten de wedstrijden om de clubkampioenschappen nog dit Jaar te hervatten. MOTORSPORT. AMUSEMENTSRIT TE BEVERWIJK. Een groep van de ln tweeën gescheiden Motorsclnb Leiden en Omstreken startte gistermorgen te 9 uur vanaf het clublo kaal, café Hoppenbzrouwer, met een flink aantal leden, voor het deelnemen aan een amusementsrit. op uitnoodlging van de Kennemer Motorclub te Beverwijk. De rit ging van Beverwijk, LTmuiden, Bloemendaal. Haarlem, Spaarndam, Kas teel Assenburg, naar clublokaal van de Kennemer Motorclub, alwaar de finish was. Bovengenoemde Leidsche groep wist be slag te leggen op den 2den, 4den en 5den prijs en eenige troostprijzen, terwijl de dames als mede-passagiers werden verrast op verschillende luxe voorwerpen, naar ge lang het puntenaantal van den motorrij der, Om 5 uur werd er ln clubverband, onder voortreffelijke leiding van den heer M. Sweris naar huis gereden. PUZZLERIT TE WASSENAAR. Een groep van de in tweeën gevallen motorclub Lelden en Omstreken heeft met 14 leden deelgenomen aan een Puzzlerit, uitgeschreven door Willem Bakker (Den Deyl) ter gelegenheid van het 5-jarig be staan zijner zaak. Voor deze rit waren ruim 60 deelnemers aan den start verschenen. De afstand voor deze rit was plm. 105 K.M. De route ging hoofdzakelijk over pol derwegen en dijken zoodat het meer een prestatieritje was te noemen. De leden der hiervoor genoemde groep wisten beslag te leggen op de hoofdprijzen n.l. den eersten prijs in de auto-, en den eersten-, derden en vierden prijs in de mo torklasse. De overige leden kwamen nog in aan merking voor eenige troostprijzen. Een aardig succes. As. Zondag wordt deelgenomen aan een prestatierit uitgeschreven door de Goud- sche Toering Club te Gouda. o WIELRENNEN. VAN DE RIJSWIJKSCHE BAAN. Gisteren werden op de wielerbaan te Rijswijk de volgende wedstrijden gehou den Wedstrijden achter motoren: 1. Rausch; 2. Krewer; 3. Linart; 4. De Graaf; 5. Lorie. Revanche-match sprintswedstrijd: 1. Egmond; 2. Leene. Sprintswedstrijd amateurs: 1. Krooi- man; 2. Verheyen; 3. Beukers. o SWIFT. Gistermorgen liet „Swift" de 100 K.M. verrijden om den Ravensberg wisselbeker. Veel belangstelling was er niet voor, van de zijde der renners, want er waren maar 2 deelnemers n.l. J. Verschoor en A. v. Egmond Ondanks dat is er toch zeer goed gere den want de tijd was 2 u. 55 m. Strijd kon er niet zoo zijn dan wanneer er meerdere deelnemers waren geweest, J. Verschoor wist als le de finish te passeeren in den snellen tijd van 2 u. 55 m. Hiermede heeft hü voor de derde maal deze beker op zijn naam gekregen en daar mede is hij definitief eigenaar geworden. Bij de B-klassers, die 50 KM. moesten rijden was er een betere opkomst, n.l. 6 renners. Hier was het M. v. Aart, die een mooie overwinning wist te behalen. Hoe de renners ook trachtten bij elkaar te blijven toch wist v. Aart er tusschen uit te gaan. Hierop was er een strijd tusschen de overigen waarbij R. Riethoven een mooie prestatie leverde door in de sprint te win nen van C. Paats. Als 4e kwam C. Stafleu over de eindstreep, 5e M. Gros, 6e C. de Roode. o BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. De Kampioenswedstrijden. Wederom zullen er door den L.B.B. wed strijden worden gehouden om het kam pioenschap en wel in 4 afd. De gemiddel den hiervoor vastgesteld zijn als volgt: 4e afd. van 1.502 25, 3e afd. van 2.25—3 25, 2e afd. van 3.254.50, le afd. daarboven. Het aantal te maken caramb. bedraagt respectievelijk 75—125 175 libre en 250 cadre. Het inleggeld voor alle afd. be draagt f. 025-De. Inschrijving sluit 9 Mei eerstk. i De uitslag van den wedstrijd Hollandia 2P. v. Cleef 1 voor de extra comp. L.B3. luidt: pnt. brt. h.s. gem. B. Teegelaar 443 P. v. Cl, 381 37 38 10.29 W. Haasnoot (121) Hollandia 121 37 18 3.27 W. F. K. (170) 170 28 25 6.07 G. H. v. d. Laan Jr. (121) 89 27 29 3.29 A. L. Iterson (115) 115 40 14 2.87 D. Kleen (118) 63 39 7 1.61 G. Teegelaar Sr. (104) 104 37 18 2.81 Th. Kleft (114) 85 36 21 2.36 P. v. Cleef 2 punten, Hollandia 0 punten. De eindstand extra comp. L.B.B. le afd. luidt: gesp. gew. gel. vrl. gw.p. vrl.p. p. P. v. Cleef 1 6 3 3 0 17 7 9 't Gr. Lajcen 1 6 2 4 0 14 10 8 Hollandia 1 6 1 3 2 11 13 5 Hollandia 2 6024 6 18 2 Dinsdag D.O.S. 2—P. v. Cleef 2. De eindstand 2e afd. is: gesp. gew. gei. VTl. gew. p. veil. P- P. D. O. S. 2 8 4 2 2 1» 13 10 P. v. Cleef 2 8 4 2 2 19 13 10 O. G. 8 3 4 1 18 14 10 'tGr. Laken 2 8 3 2 3 16 18 8 Hollandia 3 8 1 0 7 8 24 2 D.O.S. 2 en P. v. Cleef 2 spelen nog een uit- en thuiswedstrijd om het kamp. der 2e afd. DUIVENSPORT. „HET OOSTEN". Onderlinge wedvlucht vanaf Roosendaal. Alle deelnemers, welke een half uur na de eerst geconstateerde vogel, een duif toon den, verwierven een prijs. Uitslag: H. v. d. Vecht le, 9e, 10e, 12e, 19e, 20e, 22e, 23e, 27e; Th. Houthoff 2e, 4e, 13e, 14e, 15e. 16e; I. Monteba 3e, 6e, 27e; A. Stoeke 4e, 24e. 25e; N. Hoogervorst 5e, 33e; H. E. Christiaanse 7e, 8e, 11e, 21e. 27e, 28e. 30e, 31e; W. Beij 12e, 26e; C. Geel 13e, 17e, 18e; J. Schippers 29e; H. Zaalberg 32e. le met aangewezen vogel met No. 7 H. E. Christiaanse. In concours lYt vogels. N.W.-wind. Eerste geconstateerde 2 uur 25 min. 24 sec. Laatste prijswhiner 2 uur 47 min. 11 sec. o GEVLEUGELDE VRIENDEN (Wassenaar). Wedvlucht met oude duiven vanuit St. Cathr. Wavre (België), afstand 119.636 K.M. De eerste duif behaalde een snelheid van 1022,5 Meter per minuut. De laatste prijswinnende vogel 869,45 Meter per min. De uitslag was: K. I. Waasdorp, le, 3e, 7e, 10e, 15e, 21e: C. Versteeg Jr. 2e, 4e, 8e, 13e, 14e, 25e: J. P. Brederode 5e, 6e, 9e, 16e, 24e; K. Scheffer 11e. 12e, 19e, 23e, 26e; A. Groeneveld 17e; H. Oudshoorn 18e: J. L. de Groot 20e, 22e. o I 'V DE SPERWER (WADDINXVEEN). Wedvlucht van uit Rozendaal. Aankomst eerste duif 8 u. 50 m. 47 sec-, laatste duif 9.03,59. De prijzen werden behaald als volgt: W. van Ringelenstein le 2e 30e; A. Verweij 3e 5e 10e 12e 14e 18e; A. J. Pij pers 4e; W. Berkestein 6e 15e 16e: P. Met selaar 7e 8e 13e; J. Sleeuwenhoek 9e 19e; P. Vink lie; B Batink 17e 21e; C. van Dijk 20e; Abr de Graaf 22e; N. J. la Grand 24e 28e 29e: A Versluis 25e; P. van Gelooven 26e; D, Cchröder 27e e DE SNELVLIEGER. Wedvlucht vanaf St.Kathelijne Wavre (België). Afstand 114 K.M. In concours 72 duiven, gelost 10.15 uur v.m. Wind Z.-W. A. P. v. d. Voort le 3e 7e en 9e J. R. Smits 2e 4e 5e 6e 17e. C. Walle 8e 10e 12e 13e 14e 15e 18e en 22e. W. le Mair 11e 20e 21e en 24e. D. Klein 16e 19e en 23e. Eerst geconstateerde vogel te 11 u. 47 m. 27 sec. 24e of laatst geconstateerde vogel 12 u. 20 min. DAMMEN. T.E.P.—P.DX.V. (LISSE). De wedstrijd T.E.P. (Leiden)P.D.L.V. (Lisse) werd door P.D.L.V. gewonnen met 119. (Leiden) (Lisse) P. LigtvoetA. Wijnhout 20 J. v. LeeuwenC. Blom 20 J. H. WegmanA. Dannijs 02 G. BlijlevenJ. Overduin 29 Th. BartenP. Kooy 20 W. BerefengerJ. C. Hobo02 W. J. v. d. BurgH. Baartman 02 J. v. d Kaay—D. Algera1—1 Id. J. MoerkensTroost 0 2 A. SaunierW. Molman 02 GEBOREN. Maria Johanna, dochter van W. Ouds hoorn en J. van Egmond Cornells Jo hannes Antonius, zoon van P. J. Swaak en G. M. J. v. d. Ven Joseph Johannes, zoon van J. van Dijk en Chr. B. Lub. o ONDERTROUWD. J. W. v. d. Kraan, jm., 24 jaar en E. T. F. Vinkestein. jd., 26 jaar K. Kukler, jm, 22 jaar en M. Koppeschaar, jd.. 21 jaar J. Kramp, jd., 26 jaar en A. C. Berk hout, jd. 23 jaar B. Philippo, jm., 24 j. en E. Redel, jd. 22 jaar B. Kret, jm., 25 jaar en E. Werkhoven, jd., 25 jaar P. J. Bakker, jm., 37 jaar en M. M. Jansen, jd., 43 jaar. OVERLEDEN: g. J. Segaar—Mathlener, Wede., 87 jaar. AALSMEER. Sluiting cursus Handelsavondschool. In de openbare school Rozenstraat heeft in tegenwoordigheid van den burgemeester wethouder Berghoef, meerdere hoofden van openbare en bijzondere scholen, leden der plaatselijke schoolcommissie, directeur en leeraren der school e.a. de jaarlijksche sluiting van den Handelscursus plaats gehad. Bij deze gelegenheid is door verschillen de heeren het woord gevoerd, allereerst door den directeur, den heer De Hertog. Spr. betreurde het, dat een 3-tal leerlingen van het nu afgesloten 4e leerjaar geen diploma kan worden uitgereikt; het di ploma wordt niet lichtvaardig gegeven. Spr. raadde de leerlingen ernstig aan, op den ingeslagen weg voort te gaan en zich nog op te geven voor den vervolgcursus, teneinde van verschillende vakken kennis op te doen. Spr. dankte het Dag. Bestuur en den raad der gemeente voor hun steeds betoonde welwillende medewerking in verband met dezen cursus. De heer K. A. Wesselius sprak als voorzitter der schoolcommissie. Hij bracht dank aan di recteur en onderwijzers voor het door hen gegeven onderricht; de leerlingen felici teerde hij met hun behaald diploma. Spr. hoopte, dat zij op het bij hen gelegd fun dament zouden voort mogen bouwen en reikte dan aan de geslaagde leerlingen de diploma's uit: de dames H. Buis. C. Jore, M. J. v. d. Laarse, A. Maarse, J. W. Sant brink Sanderink. W. v. Zanten: de heeren J. Alderden, K. Been. H D. Baardse, D. Baardse, W Braber. A. Groeneveld, M. Jongkind. M. Joore, K Keessen. G. Kniep, P. v. d. Laarse, P. Maarsse, J. A. Panne- koek, J. A. Quik. G. Ravestein, Th. J. van Rijt. S. Rinkema. Joh. Schreuders Czn., L. Silvis en W. de Vries. Vervolgens werd gesproken door den burgemeester, die directeur en onderwij zers dankte voor hun onderricht. Namens de gemeente gaf spr. de verzekering, dat den Handelscursus een warm hart wordt toegedragen en dit feit zooveel mogelijk in daden zal getoond worden. Ten slotte sprak de heer Jb. Alderden Dzn. als lid der schooleommissie bemoedigende woorden tot de leerlingen. De directeur de heer De Hertog, sprak zijn dank uit voor de belangstelling en in het bijzonder dankte hij het onderwij zend personeel, dat hem steeds met zijn beste krachten heeft gesteund. o BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Marinus Slappendel 26 jaar te Hazerswoude en Susanna Bregman 21 jaar alhier. Loop der Bevolking. Gevestigd: Cornelis Vermeulen, landar beiders, van Zegwaart. Vertrokken: Marinus Brugman en gezin landb. naar Zevenhuizen Pieter Blonk en gezin, tuinder, naar Hazerswoude Lena N. Korbijn, gehuwd naar Hazers woude Petronella B. van Driel, dienst bode, naar 's-Gravenhage Johannes Suurd, landarbeider naar Hoornsterzwaag. Bij den agent der arbeidersbemidde ling zijn 6 werkloozen ingeschreven, waar van 3 steuntrekkend. Van heden af zal geen geldelijke steun meer worden verleend. HAARLEMMERMEER. Bezwaar tegen gemengd zwemmen. In de laatstgehouden vergadering van de vereeniging „Bad- en Zweminrichting Hoofddorp", werd besloten gelegenheid te geven tot gemend zwemmen. Met het oog op de hiertegen geopperde ernstige be zwaren, is het bestuur voornemens een buitengewone ledenvergadering te beleg gen, teneinde de kwestie met betrekking tot gemengd zwemmen nader onder de oogen te zien en te komen met een nader bestuursvoorstel dienaangaande. Autorit voor Ouden van Dagen. Het bestuur van de Oranjevereeniging „Hoofddorp" is voornemens een autorit voor ouden van dagen te organiseeren, en wel op Dinsdag 16 Mei a.s. De te maken route zal nader worden vastgesteld. Willem de Zwijgerherdenking. Zaterdagavond werd in de Beurs te Hoofddorp op initiatief van een daartoe gevormd comité onder groote belang stelling een Oranje-avond gehouden, ter herinnering aan de geboorte van Prins Willem van Oranje. Afgewisseld door het zingen van vader- landsche volksliederen traden als sprekers op: vóór de pauze de heer A. J. Bothenius Brouwer, oud-hoofdredacteur van de Nieuwe Courant te 's-Gravenhage, over: „Het Wilhelmus" als Volkslied" en na de pauze de heer mr. G. A. Diepenhorst, lid van Ged. Staten der provincie Utrecht, te Zeist, met het onderwerp: „Vier eeuwen Oranje". De heer H. C. de Pous uit Nleuwven- nep, nog niet lang geleden bevorderd tot hoofdagent van Politie te Rotterdam, is thans als zoodanig eervol ontslagen en be noemd tot Inspecteur van Politie aldaar. o HILLEGOM. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. de Koning, van Meerbeek straat 5; C. Kroschell, Prins Hendrikstraat 15: J. A. van Nobelen niet gezin, Leid- schestraat 145; W. Vaas, Veenenburger- laan 2. Vertrokken: C. H. Versluijs, Heerenweg 22 a, Warmond; H. Roeland, Molenbeek, St. Jean, Brussel; M. A. Brederode met gezin. Kanaalstraat (nieuwbouw) Lisse; D. Reusche, Woest; geweg 32, Amersloorl; A. Beutick, Hoofdstraat 116, Sassenheini; J. F. Menke, Berkenweg 4, Doom. W. Jansen Elshout, Oudheusdèn; C. W. Stammers, Tugelastraat 47, Haarlem: S. H. Vermeere, met gezin, Hillegommerdijk 372, Haarlem mermeer. j HEDEN: Casino-bioscoop: Rev. Mei-conu uur nam. Jeruël: Bidstond te 8 uur nam. Dinsdag. Nutsgebouw: Spir. Ver. Harmonij Leiden. 8 uur nam. Oud Hortuszicht: Leidsche Radio»» 8'lx uur nam. Prediker: Samenkomst van Jeruël s nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 591 menkomst te 8 uur nam. Stadszaal: Gen. rep. Mij. tot be: Toonkunst afd. Lelden. 7'/t uur nam. Oegstgeest: (Pauluskerki-n eert te 8 uur nam. Woensdag. Prediker: Samenkomst van Jeruël nam. Stadszaal: Uitvoering Mij. tot be: Toonkunst, afd. Leiden. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 3 u. na „Carnavals vlindertje." Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur u- ,.De Philantroop." Woensdag en Zaterdag nam. 2 E Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 ue Trianon-Theater Breestraat, 8 u. nu „De Prins van Arcadië." Woensdag en Zaterdag nam. 2t Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 he. De avond-, nacht- en Zondagsdj der apotheken wordt van Maandag 11 en met Zondag 7 Mei a.s. waargena door de apotheken: P. du Croix, Rj» burg 9, telef. 807 en J. E. M. ten Haven 18, telef. 85. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Laurentius, z. ra Obdam en M. Spreeuw; Johannes,:.: P. A. Wagemans en H. P. Brouwer. Ondertrouwd: H. van der Voet ej; F. Donselaar. Overleden: G. J. Hazenberg, vr. Itja Abonnementen Zwembad. Naar aanleiding van het gesproker: de raadsvergadering over de tarieven': de Zweminrichting, welke half Mei opend zal worden, heeft het raadstc. heer G. A. Spilker, het volgende B. en W. voorgesteld: Abonnement voor zwemonderwijs id. volksbaden 50 ct., abonnement vrnree persoon f. 5, tweede en derde ét tt gezin elk f. 2.50, elke volgende pera f. 1.50. De voorsteller meent, dat door tarief de resultaten der inrichting minst: beter zullen worden dan in het vos seizoen. Tentoonstelling speeltuinen. De speeltuinvereeniging „Patrimot- welke al sinds enkele jaren met e succes een speeltuin beheert, en de langs opgerichte speeltuinvereenic „Goed Wonen", welke nog geen ten: heeft, zullen gezamenlijk een tentoon» ling organiseeren. Voornamelijk zal i door kinderen vervaardigde geëxposs worden. Vermoedelijk vindt half Mei opening plaats. Het Postkantoor. De verbouw en vergrooting van oude postkantoor is nog in vollen gei Wel is het buitenwerk af, maar inwesa valt er nog veel te doen. De uitbd naar de achterzijde is van grooten p yang. De oude gevel aan de voorziji is, evenals de bovenwoning, onverand* gebleven. Dat was ten minste het - vankelijke plan. Nu is echter door gemeentebestuur vergunning verleend 'Ie rechter hoek aan de voorzijde op1 trekken. Daardoor wordt de eenheid het gebouw eenigszins bevorderd. 0) de topgevel, een scherpe spits, wordt f wijzigd en zal stomper worden. De Arbeidsbeurs. Bij de Arbeidsbeurs staan in ge schrei 6 fabrieksarbeiders, 1 snelpersdrukker, drukker, 1 letterzetter, 1 betonwerker, grondwerkers, 9 metselaars, 18 opperlied 18 timmerlieden, 4 schilders, 1 half»-; timmerman, 3 mach. houtbewerkers, 1 gieter-zinkwerker, 1 steenhouwer, 2 «p was-metselaars, 3 mandenmakers, 1 kis*-* maker, 1 vloerlegger, 1 waschknech,. schoenmaker, 2 electriciens, 1 scheep maker, 2 smeden, 2 wagenmakers, r wielherstellers, 1 monteur, 1 smid-»1-, werker, 1 boekbinder, 3 broodbakkers - bloemistarbeiders, 295 landarbeiders, boerenarbeiders, 11 tuinarbeiders, 1 P';" soenarbeider, 3 jeugdige landarbeiders, loonploeger, 2 m. winkelbedienden,; venters, 2 handelsreizigers, 1 loopje??^ 3 schippers, lhalfwas-schipper, 6 du- feurs-monteurs, 1 expeditie-knecht, 1 Pv ser, 1 dekknecht, 1 wegwerker, 1 I ringsagent, 1 boekhouder, 6 in. kanto,; bedienden, 1 idem ben. de 18 1-^ 44 losse arbeiders, 1 handlanger, troleur. Totaal 510. Teruggetrokken ï(j I vallen 35. Autotocht Ouden van Dagen. Het comité tot het houden van tochten met -ouden van dagen heert sloten wederom een autotocht zooan de drie voorgaande jaren te houden I goedkeuring van B. en W. zal in den ^;l van deze week een damescomité .1 collecte houden om dit financieel me» I te maken. Het woord is nu aan burgerij. Gevonden voorwerpen. AanwejOjj te bevragen aan het bureau van P° actetasch, sleuteltje, blauwe regenjas, yy kleurige ceintuur, zakmesje, portew0 inlu.SOct.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6