laatste berichten. land- en tuinbouw. scheepsverbindingen. beursoverzicht. marktberichten. EiDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 1 Mei 1933 BINNENLAND. WEERBERICHT. Barometerstand. [ELEürahsch weerbericht. nedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt- Lgste stand 763.5 te Abisko. Igste stand 752.1 te Janmayen. Echting tot den avond van 2 Mei. ike tot matigen wind uit Noordelijke Eigen. Nevelig tot zwaarbewolkt. lg of geen regen. Weinig verandering Eperatuur. itenlandsch weerbericht, b Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt ^fcrst geleidelijk heeft zich de strook dHtagste luchtdrukking Oostwaarts ver pikt, zoodat die thans van de Golf van 'ije naar de Oostzee en Finland loopt. ooge drukgebied op IJsland is door |lakke depressie verdreven, maar een van matig hooge drukking loopt nog en Oceaan tot op Spitsbergen, zoodat ^^ude Noord-Oostelijke strooming tot Hftnd is doorgedrongen. Op het vaste ^Hwordt bijna overal windstil en mistig ^gemeld met regen in Zwitserland. Z - Duitjchland en Oostenrijk. Ook in Enge land valt nog regen, om de Oostzee hier en daar sneeuw. Waarschijnlijk zullen de luchtriroomen zich verder Oost- huns uitbreiden, maar daarna de tem- ■Miur ae'eidelijk gaan stijgen. In ons land, Zwitserland en Zuid-Duitschland is p'.a Jelijk flinke regen gevallen. LUCHTTEM PER ATUUR. t HUr voorm. 10 gr. C. <50 gr. F.). S^llïur 'smidd.: 12'/? gr. C. (55 gr. F.) 3 opnam.: 14 gr. C. <58 gr. F.). HOOpiVAIERTUDEN TE KATWIJK ZEE Voor Dinsdag. Voorn;, te 7 u. 26 min.; nam. te 7.58 min. HLlCUI OP VOOR FIETSERS e.a. "jBandig; 7.55 nam. tot 3.59 voorm. ^■lAAiVS- OP- EN ONDERGANG. 1 Mei: op: 8 u. 37; onder: 1 u. 25. DE 1 MEI-DAG PARIJS, 1 Mei (V.D.) De Fransche matter van Binnenlandsche Zaken heeft voor den len Mei alle demonstraties en opiothten in de straten van Parijs ver boden. gelijke verboden gelden ook voor de ncies. Onder voorbehoud, dat geer. "lng der orde zal plaats hebben is in osten van Parijs een bijeenkomst in en lucht toegestaan. Overigens wor- hedenavond in vele zalen massa-ver gaderingen gehouden. De vakvereenigin- gen hebben haar leden opgeroepen heden biet aan het werk te gaan en men gelooft "den hieraan gevolg zullen geven. |d« veie moskou, 1 Mei. (V.D.). Reeds op den Ed voor den 1-Mei dag verkondigden I inden plakkaten en vlaggen in Mos- de hoofdstad van de Sovjet-republiek tt Centrum van het Wereldcommunisme. ^Beest van den len Mei. Tot de bevol- gt is een proclamatie gericht, waarin gewezen wordt op de vorderingen van de wereldrevolutie van het proletariaat in het a'geloopen jaar. De arbeiders worden op geroepen voor den strijd tegen de „koe- j*tten" en de politieke obstructionisten in bet binnenland. Heden wordt op het Roode Plein te Moskou de jaarlijksche parade gehou den Ook in honderden andere Russische steden wordt het feest op deze wijze ge vierd. luik, I Mei (V.D.). Heden hebben de socialisten hier een 1 Mei-demonstratie gehouden. De demonstranten trokken Mar liet Duitsche consulaat, waar de Ha- kenkruisvlag was uitgestoken. Er werden enkele steenen geworpen, waardoor ruiten werden verbrijzeld De Hakenkruis-vlag werd afgerukt. CHICAGO, 1 Mei. (Reuter). Op vijf ver schillende plaatsen in de stad zijn bom men ontploft, welke ernstige materieele schade aanrichtten. Personen werden echter niet getroffen. Men vermoedt, dat de bommen zijn ge worpen in verband met den eersten Mei. In de groote steden zijn uitgebreide orde-maatregelen genomen in verband met de verwachtte manifestaties. Te New York zal een groot aantal socia listen en communisten zich verzamelen op Union Square, waar 1000 poiltie-mannen gereed staan, voorzien van traangas-ap paraten, voor het geval zij noodig zijn DE VERJAARDAG VAN PRINSES JUEIANA. ZUIVERING IN RUSLAND. moskou, 1 Mei Reuter). De centrale controle commissie van de Communistische Partij heeft een nieuwe zulverings-actie aangekondigd welke op 1 Juni zal begin nen. De actie zal zich over het geheele jand. ook over Siberië uitstrekken en heeft doel de partij te zuiveren van onge •aschte elementen. Viering te 's-Gravcnhagc en Amsterdam. Hoewel eerst heden de verjaardag van HK.H. Prinses Juliana officieel door de bevolking wordt gevierd, was er te Den Haag toch reeds gisteren duidelijk te be merken, dat er iets bijzonders aan de hand was. Er werd druk gevlagd; vooral in de binnenstad boden de straten een fleurigen aanblik. Feestvertoon was er gisteren niet. Echter werd natuurlijk wel de geboorte dag van de Prinses in de verschillende kerken herdacht. De trams waren op de gebruikelijke wijze gepavoiseerd. Ook het Lange Voorhout was, evenals andere jaren, weer met een ontelbaar aantal kleine vlag getjes en wimpels versierd. Op de fellcltatie-registers ten palelze werd druk geteekend. Hedenvoormiddag heeft het Haagsche Comité voor Volksfeesten namens de aan gesloten vereeniglngen een bloemstuk doen bezorgen aan den Ruigenhoek. Voor hedenmiddag stonden er meerdere feesten op het programma. Te Amsterdam werd gisteren en heden drukker gevlagd dan anders. Hedenmor gen om 10 uur trok een stoet van ongeveer 400 jongens en meisjes met vlaggen in op tocht van de Christelijke Hoogere Burger school in de Moreelsestraat. Langs de Lairessestraat, Zeilstraat en Sloterstraat- weg werd het Jaagpad bereikt, waar op een speelterrein den dag vroolijk werd doorgebracht. Op verschillende pleinen werd hedenmorgen een concert gegeven, waarvoor veel belangstelling bestond. Ook in den namiddag hadden dezen concerten veel belangstelling. VERDRONKEN. Gisteravond is te Nijmegen de slager G. E. toen hij van de pont over de Waal op den wal wilde stappen, misgestapt en in het water terecht gekomen. De man is verdronken. NED. ACAD. HISTORISCH INSTITUUT TE ROME. Het agentschap Stefani meldt, dat Zater dagmorgen te Rome door Mussoliniin tegenwoordigheid van de onder-staats secretarissen Suvich en Solmi, den Neder- landschen gezant mr. Patijn, en verschil lende afgevaardigden en autoriteiten, de nieuwe zetel geopend is van het Neder- landsch A'cademisch- Historisch Instituut. Onder-staatssecretaris Solmi herinnerde aan het gelukkig initiatief van Bloch, die in 1904 dit insiituut heeft ingesteld en daarmede de cultureele betrekkingen tus- schen Nederland en Italië inniger heeft gemaakt. Des middags was de Nederlandsche kolonie met mr. Patijn aan het hoofd aan wezig bij de opening van de Nederlandsche afdeèling der bibliotheek, die bijna 2000 boekdeeïen bevat. De totstandkoming hiervan is bevorderd door een commissie, waarvan prof. Hui- zinga, Rector Magnificus der Leidsche universiteit, voorzitter was. NACHTELIJKE OVERVAL TE HERPEN. Daders met een buit van f. 250 vertrokken. In den afgeloopen nacht omstreeks drie uur hebben bandieten een overval ge pleegd op drie alleenwonende zusters van den Heuvel genaamd ,in de Broekstraat te Herpen (N.Br.) De indringers haalden de drie vrouwen uit het bed. Een der zusters werd in den kelder opgesloten. Het kelderraam was te voren van buiten met zakken zand en hout dichtgemaakt, waarschijnlijk met het doel eventueel hulpgeroep te smoren. De beide andere zusters werden in dekens ge wikkeld en in een kamer gesloten. Een van haar slaagde erin naar buiten te komen. Zij heeft toen de buren te hulp geroepen. Intusschen waren de indringers verdwe nen. Zij hadden alles overhoop gehaald en een bedrag van f 250. dat zij vonden, mee genomen Men vermoedt dat er in totaal viif personen bij dezen overval betrokken zijn. waarvan er eenlgen buiten op wacht hebben gestaan. HET RECLASSEERINGSCONGRES VAN HET LEGER DES HEILS. Zaterdag en gisteren heeft het Leger des Heils in de Aula van de Kweekschool te Amstelveen zijn jaarlijksch congres gehou den. Reclasseerders uit alle deelen des lands samengekomen luisterden Zaterdag avond naar een belangwekkende lezing door dr. W. L. Slot Jr.. directeur der Refc- kensche Inrichtingen", over het werk in genoemde inrichtingen. Gisteren hadden drie besloten samen komsten plaats alleen toegankelijk voorde Reclasseerders van het Leger. Al deze sa menkomsten stonden onder leiding van kommandant. Bouwe Vlas. In de middag-samenkomst spraken nog de heeren S. L Veenstra inspecteur der Reclasseering over het onderwerp: ..Wie vergeten worden" (de bewoners van woon wagens) en de heer G. C. Peeterman uit Utrecht over: ..De gecombineerde vrij heidsstraffen". De maatschappelijk secre taris, luitenant-kolonel J. Wiikhulzen gaf een overzicht van-den Reclasseeringsarbcld van het Leger over 1932 waaruit blijkt, dat de practtsche reclasseerinzs-arbeid van het Leger van n'et geringe beteekenis ls als h-:»n heden':' dat in dot laar 14135 celbe- zoeken wider afgelegd en aan huisbe zoek. onderroek ep vergaderingen 59.235 uren werden besteed. DE ENGELSCHE GEZANT IN DEN HAAG TREEDT AF. Naar Reuter meldt, zal de Engelsche gezant in Den Haag, sir Odo Russell, binnenkort aftreden Tot zijn opvolger heelt de Engelsche regeering aangewezen sir Charles Hubert Montgomery, thans als Onder-staats-secre- taris verbonden aan het ministerie van buitenlandsche zaken Naar wij nader vernemen verlaat Sir Odo, die den 63-jarigen leeftijd bereikt heeft, den diplomatieken dienst. Hij gaat in Engeland wonen. Zijn vertrek zal waar schijnlijk tegen het einde van den zomer plaats vinden. Hij is hier gezant van 9 Augustus 1928 af, toen hij lord Granville, die nu gezant te Brussel is, ls opgevolgd. De nieuwe gezant, Sir Hubert (zooals hij wordt genoemd) is in 1876 geboren en in 1900 in diplomatieken dienst getreden. Zijn gezantschap in Den Haag zal de eerste, door hem bekleede. buitenlandsche post zijn. Sir Hubert heeft Nederland be zocht en kent ons land dus reeds uit eigen aanschouwing. HOLLANDERS IN' DUITSCHLAND GEARRESTEERD. Op hun doorreis naar Sovjet-Rusland. De Vereeniglng van Vrienden der Sovjet- Unie deelde ons het volgende mede: Een Hollandsche arbeidersdelegatie, die op weg was naar de Sovjet Unie werd op de doorreis in Duitschland te Hannover gearresteerd. De delegatie, bestaande uit negen personen, en behoorende tot diverse politieke richtingen, o.a. een drietal so ciaal-democraten. w.o. het raadslid van Lonneker, de heer P. Langedijk. werd te Hannover uit den trein gehaald. Daar werden zij, hoewel zij allen in het be zit van geldige paspoorten waren, opge sloten in de gevangenis. Ook een Duitsche vrouw, die niets met de delegatie te maken had, werd gearresteerd. De Hollandsche consul, wiens hulp werd ingeroepen, advi seerde. de delegatie naar Holland terug te zenden. De delegatie weigerde dit en ver langde naar Berlijn te worden overge bracht, alwaar op het Russische gezant schap de passen geviseerd moesten worden Dit werd tenslotte toegestaan en onder strenge bewaking van S.A.-mannen wer den zij naar Berlijn gebracht, waar zij naar het Karl Liebknechthuis werden ge voerd. Hier werd de bagage en alles wat zij bezaten in beslag genomen, terwijl de gedelegeerden zelf werden vastgehouden. Tenslotte werd aan een van hen toege staan, zich met de passen naar het Soviet gezantschap te begeven, alwaar onmid- delijk de visa worden verstrekt. De dele gatie kon toen 's avonds de reis naar de Sovjet Unie voortzetten en is gisteren te Moskou gearriveerd. De delegatie bestaat uit de volgende per sonen: D Radder. Zaandam: P. Lange dijk, Enschedé: J. J. Schaeffer, Rotter dam: A. H. Rouwhof, Atnhem; Driesels, Amsterdam; C. Groen, P.oftfrdam; C. Zuur land. Amsterdam: mei. F. de Graaff, stu dente in rte Russische taal- en letter kunde, te Leiden, wonende te Den Haag. en de secretaris van V.V.S.U., de heer Sollinga. BOND VAN AMBT. NED. SPOORWEGEN. De vergadering van den B. A. N. S. (Bond van Ambtenaren bij de Nederland sche Spoorwegen) is gisteren in restaurant Royal te Arnhem voortgezet. Aan de orde was o.m. een voorstel van de afd. Amersfoort om te trachten bij de eerstvolgende R. D. V.-herziening afzon derlijk ambtenarenoverleg te verkrijgen. Er werd o.a. betoosd dat niet vast staat dat een afzonderlijk ambtenarenoverleg gewenscht is. De mogelijkheid bestaat, dat van de zijde der bembten wordt erkend'de bijzondere positie van de ambtenaren waardoor het samengaan van beambten en ambtenarerf een noodzakelijkheid zou worden. Overeenkomstig het advies van het Hoofdbestuur werd besloten om af te wachten hoe de toestand zich verder zal ontwikkelen DE KABINETSCRISIS. H M. de Koningin heeft heden in ver band met de Kabinetscrisis op den Rui genhoek ter conferentie ontvangen de voor zitter van de Tweede Kamerfracties van de Liberale Staatspartij „De Vrijheids bond" van den VrijzirnigDemocratlschen Bond en van de Soc.-Dem. Arbeiderspartij, onderscheidenlijk de heeren mr H J. Knottenbelt, mr H P. Marchant en ir J. W. Albarda. BRAND. In den afgeloopen nacht omstreeks half vier ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak brand in den sigarenwinkel van H Konings In de Hoogstraat te Veenen- daal. De winkel met aanwezige voorraad brandde totaal af Het boven gelegen ge deelte werd eveneens door het vuur ver woest. De brandweer kon tegen het vuur niets uitrichten en bepaalde zich er toe de belendende perccelen nat te houden, waardoor uitbreiding werd voorkomen. Verzekering dekt de schade. MISLUKTE MOORDAANSLAG. Zaterdagavond heeft In de Guido Ge- zellestraat te Eindhoven een moordaanslag plaats gehad op de 21-jarige winkeljuf frouw C Romijn. Een Duitsche cellist. W. Weinrich, met wien zü in Duitschland eenigen tijd ver keering heeft eehad kwam hier om haar per auto te halen. Toen zii weigerde met hem mee te gaan loste hit drie revolver schoten op haar welke gelukkig het doel misten. In zijn auto ls de aanrander over de grens gevlucht doch de politie heeft hem in de stad Luxemburg gearresteerd. De auto is in Eysden in beslag genomen. MOOIE EN GOEDKOOPE BLOEMEN. Mooie bloemen, speciaal geschikt voor het vullen van vazen ln huls behoeven niet altijd duur te zien. Ook ls het niet noodig er dure kweekgelegenheden als bakken en kassen voor te bouwen en bovendien is er niet veel vakkennis voor noodig om ze te kweeken Met deze mooie bloemen bedoelen we speciaal de éénjarige bloemgewassen; ,<L z. die planten, welke in het voorjaar gezaaid, in den zomer bloeien, zaad vormen in den ,trfst en dan afsterven. Ze moeten dus elk jaar gezaaid, maar. zooals boven opge merkt, dat gaat eenvoudig en gemakkelijk. De voornaamste voorzorgen zUn de vol gende: Voor kweekplaats is noodig een in de zon liggend stukje grond: ln de schaduw gekweekt of wel onder de drup van bij- staand opgaand hout komt er meestal weinig van terecht. De grond moet vooral niet zwaar bemest; dit laatste heeft ge woonlijk alleen tot resultaat, dat de ge wassen zeer bladrijk en hoog worden en spoedig door regen of wind plat gaan lig gen. Een grond, waar in het vorig jaar met stalmest is gemest of waarin men eenige reserve van vorige Jaren kan aan wezig achten, mest men bij voorkeur met kunstmest. Bijv even Vóóv het spitten strooit men per 10 vlerk Meter 8 ons su perfosfaat en 8 ons patentkali. welke meststoffen worden ondergespit. Is de grond waarop gekweekt moet worden, reeds gespit dan kunnen genoemde messtoffen ook worden gestrooid en ln geharkt of ge- schoffend. Daarna strooit men. eveneens per 10 vierk. Meter 3 ons Chlllsalpeter of 2 ons zwavelzure ammoniak, welke laatste stoffen worden in geharkt. De grond is dan zaalklaar. Dit zaaien wordt gedaan begin Mei. Men verdeelt de oppervlakte ln bedden van bijv. 1.25 M. breed en paden er tusschen naar behoefte en nu worden geultjes ~emaakt, ter diepte van enkele c.M. en daarin wordt 't zaad gestrooid. De afstanden van deze geultjes onderling ls verschillend. Als regel neemt men hiervoor de helft van de hoogte van het te zaaien bloemgewas Bijv men zaait de zoo bekende en gewilde Struis veder Aster Op de meeste gronden wordt deze bloemsoort 50 a 60 cM. hoog De afstand der zaaieeultjes dient dan te zijn plm. 25 c.M. Na het zaaien worden de geultjes goed dicht gemaakt en de opper vlakte Tink aangedrukt dit laatste vooral op lichte gronden. Bij droog weer gieten is van belang: hiermede dient dan te worden doorgegaan tot het zaad flink ls gekiemd. Dit zaaien op rijen heeft behalve het ge makkelijk zuiveren van onkruid dit voor, dat ongeoefende tuiniers (sters) de kleine bloemplanten gemakkelilker van het on kruid kunnen onderschelden. Men weet door od rijen te zaaien waar men de jonge bloemplanten kan verwachten Wanneer het gewas gemiddeld 5 c M. hoog is. ls het goed bij een te dichte stand uit te dun nen. De Dlanties staan n 1 spoedig te dicht wat gaat ten koste van de geheele ontwik keling dus ook van de bloemen. Als on derlinge afstand geldt ook weer de helft van de te bereiken hoogte. De uitgenomen plantjes kunnen elders gebruikt: bij voor keur doen we dit werk teven den avond en bij regenachtig weer Gedurende een paar dagen gieten tegen den avond is aan te bevelen Hoogere soorten doet men soms goed van een steun te voorzien, door er eenvoudig rijshout tusschen te plaatsen, voorkomt men het tijdroovende aanbinden en heeft het gewas toch eenige steun Bij normaal zomerweer kan men er op reke nen in Juli of begin Augustus bloemen te plukken en vele soorten van het éénjarige gewas gaan hiermee door tot de vorst er een eind aan maakt. Wij noemen hier eenige van de mooiste. Behalve de boven genoemde gevuldbloemlee Aster zijn er nog de Enkelbloemige. 't Is moeilijk te zeggen welke de mooiste zijn. Beide blijven ze meerdere dagen goed ln water in een niet te warme kamer. Beide soorten worden in gemengde kleuren aangeboden. Leeu.webekken. hoog. halfhoog en laag in verschillende kleuren. De eerste twee zijn 't meest geschikt voor het snijden van bouqetten Voor velen heeft ook de blauwe korenbloem (Centaurea cyanus) veel aan trekkelijks. In vazen geplaatst met dub bele Goudsbloemen maken ze een aardig effect. Goudbloemen (Calendula officina lis) vindt men in biizonder gevulde soor ten in geel en oranje aangeboden. Onder de eenjarige Chrysanten ls de Chrysanthe mum segetum aan te bevelen, evenals de Chr inodorum. De kleinbloemige zonne bloemen zijn meestal gezocht: Helianthus cucumerlfolius Stella. Prachtig materiaal voor bloemvazen. Dit gewas wordt 1 25 M hoog. Van de mooiste klimplanten, geschikt om tegen een hekwerk te kweeken noemen we vooral de welriekende Erwt 'Lathyrus odoratus) Nu buitengezaaid. bloeit dit ge was JuniJuli. Men zaait in een geultje langs een hek of wel plaatst er later de steunsels bij zooals dat ook bij doperwten wordt gedaan. Wie een schuurtje of veran da met een bloeiend bloemgewas wil laten begroeten, zaale nu de rankende Oost-In dische kers 'Tropaeolum Lobblanum) Men kan de stengels laten slingeren langs voor af gespannen touwtjes 0f wel langs kip pengaas of rijshou' Nogmaals wijzen we op de hoofdzaken bil het kweeken van bo vengenoemde gewassen n.l. veel zon en weinig mest. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede' dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. De navolgende schepen zijn morgen adiotelegraflsch te bereiken via 't kust- statton Schevenlngen-Radlo. Baloeran Costa Rica. Cottlca, Crijnssen Dtmpo. Indrapoera, Joh. v. Oldenbarne- velt. Stuyvesant. Kota Nopan Kota Pi nang. Kota Tjandi. Leerdam, Mam. van St. Aldegonde, Orania, Poelau Bras, Zee- landia. jjt AMSTERDAM, 1 Mei. Vaste markt Aandeelen koersen alge meen aanzienlijk hoogar Nederlandsche obligaties flauw. Duitsche obligaties ge drukt. De stemming stond heden weer geheel onder invloed van de scherpe reactie van den dollar die onder f. 2.10 kwam. Zooals den laatsten tUd gebruikelijk ls vormde do daling van het publiek een inleiding van Nederlandsche aandeelen te koopen even als men zulks te New York doet. Daar het aanbod beperkt is, leidde deze koopbewe ging tot een scherpe stijging van het niveau zonder dat de handel omvangrijk was. Het feit, dat in de eerstvolgende 14 da gen de New-Yorksche openingskoersen reeds te half drie hier bekend worden maande tot voorzichtigheid. De hoelieden besloten dan ook de uitvoering in midden koers-orders niet te garandcercn. In tegenstelling met de aandeelen leden de obligaties van verkoopsdruk. De notee- rlneen liepen terue 4"/» 1933 daalde tot 97 5/8 pCt. Koninklijke Olie avanceerde tqt 6'h pCt boven Zaterdag. De Amerlkaansche soorten waren vast. Van de Industrieelen waren Philips ge- favorleerd. Een winst van 6 pCt. was het gevolg. Unilever en Ford waren resp. 4 en 7 pCt. hooger. Aku's werden slechts 1 pCt. beter genoteerd. Cultuurfondsen algemeen vast Scheepvaarten en Minwaarden vorm den geen uitzondering al waren de win sten beperkt. Amerikanen goed van toon, vooral Staal- en Koper-aandeclen trok ken aan. Duitsche obligaties aan den ge- drukten WISSELKOERSEN. Engeland 8.27; Duitschand 57.60; Frank rijk 9.79; Belgle 34.77; Zwitserland 48.05: Denemarken 37; Zweden 43; Noorwegen 42.40; New-York 2.10; Prolongatie 1 pCt, LEIDEN, 29 April. Eierenveiling. Totaio aanvoer 17244 stuks. Kipeieren f.2—2.75, eendeieren f. 1.752.10 per 100 stuks. Handel matig. BOSKOOP. Copp. Verceniging „De Bos- koopsche Veiling29 April. Rozen per bos Else Poulsen 67—110 ct., Pouls Scarlet 16 ct„ Hadlcy 28-45 ct., Florcx 21-26 ct.. President Hoover 32 ct., Mac Keiler 18 ct.. Briarcliff 16-24 ct., Butterfly 16-22 ct.. Claudius Pcrnet 26 ctüoldcn-Ophclia 15—20 ct., Edith Helen 62—70 ct., Rosa- landia 16—21 ct., Columbia 14 ct., Poly- antharozen 67—81 ct., Wilh. Kordes 20— 26 ct., Kilham 21—3 let., Gemengde rozen 10—15 ct., Diversen per bos: Iris, 15 ct.. Balrozen 8 ct.. Lathyrus 8—12 ct., Gerberu 26 ct., Rhododcndronbloemen 23 ct., Hor tensia's in pot per stuk, 58—65 ct. AMSTERDAM. I Mei. Veemarkt. - Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 4 wagons geslachte runderen uit Denemar ken; 588 vette koeien; le kw. 5660, 2e kw. 4454. 3e kw. 3342 per kilo slachtgewlcht; 56 melk- en kalfkoelen f 100160 per stuk; 174 vette kalveren: le kw. 5256, 2e kw. 4450, 3e kw. 30 42 per kilo levend gewicht; 131 nuchtere kalveren f.150f. 3.50 per stuk; 121 scha pen f.1014 per stuk; 636 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90H0 kilo 3940, zware varkens 3738. vette var kens 34—35 per kilo slachtgewicht; 21 paarden f.55—100 per stuk Overzicht. - Runderen mindere aanvoer dan vorige week. handel flauw, dalende prijzen, weinig beste kwaliteit. Vette kal veren aanvoer minder dan vorige week Maandag, handel slecht cn mindere prij zen. Nuchtere kalveren gewonen aanvoer, kalmen handel, prijzen statlonnair. Scha pen ruimen aanvoer, stillen handel, prij zen iets minder Varkenshandel zeer ge drukt, minderen aanvoer dan vorige week. Prijzen iets dalende. ROELOFARENDSVEEN. 29 April. Aard beien 23—29 ct., per doosje. Sla f. 0.40—2.50 per 100 krop. Andijvie 3—4 ct„ Spinazie 4—7 ct Postelein 9 ct., per K.G. Peulen f.2—2.20 per 10 pond. ROTTERDAM, 1 Mei. Veemarkt. Aan gevoerd 725 koeien en ossen, 645 vette kalveren, 233 schapen of lammeren, S76 varkens en ovcrloopers. Prijzen per K.G. Koeien 15-17',?, 22-25, 27'/?-30, ossen 15—17, 20—22, 24—26, vette kalveren 271/2—321/2, 40-45, 50-55, overj. lam meren 9—13.50 por stuk, varkens 14, 15, I5V«. Overzicht. De aanvoer van koeien en ossen was groot, de handel was traag, de prijzen van de vorige weck konden met moeite gehandhaafd worden; een enkel prima best vee ging tot 1 cent boven noteenng. Stieren niet genoteerd wegens te weinig aanvoer. Vette kalveren met iets grooteren janvoer; de handel was zeer slecht; met lagere prijzen. Een prima best kalf ging nog van 2'/s tot 5 cent boven noteering. De aanvoer van schapen en lammeren was gering; de handel was zeer traag, de prijzen waren lager. Var kens ruimer aangevoerd; de handel vas redelijk; dae prijzen voor le soort lager dan de vorige week; met vermoedelijk slechten afloop. Maand Apnl-aanvoer: 14064 runderen, 711 paarden, 9 veulens, 278') vette kalveren, 6767 nuchtere kalveren, 1651 schapen en lammeren, 94 biggen, 34 bokken, 2 ezels, 2884 varkens. WESTLAND, Westlandsche Bloemenvei ling van 29 April. W. Copland 3—7 ct., Sanders 6—19 ct., Pr. Elisabeth 8—10 ct., Clara Butt 10—12 ct., Mad. Krelagc 7—11 ct., Le Notre 5—9 ct., W. Pitt 8—13 ct.. Yellow 1016 ct., Irrissen 6—12 ct„ per dozijn; Violieren f.6—13 per 100, Lathy rus 6—13 ct. per bos. Middelprijs v d. Westlandsche vei lingen van 29 April. Bloemkool f. 2.50—17, sla f. 0.40—2.60, eieren f. 2.40—2.60 per 100; peen f.7—28 per 100 bos, spinazie 1'/- ct. per K.G.Groene komkommers f.5.80-8.30 per 100, aardbeien f. 1.50—1.60 per K.G.; tomaten 49—57 ct. per K.G. 3—1

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3