LFfDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 1 Mei UIT OE RAADZAAL SPORT. TELEGRAMMEN. BELASTING. VERHOOGING. Na de beg.-ootlng wezen wl] ei op dat de Kaad zien aan net beteren was. viysaz is dat weer eens tot uiting gekomen: te agenda (wel niet overladen, doch goea ge vuld!) werd in een middagzitting afge werkt. Het groote punt vormden de voor stellen van B. en W. tot belastingverhoo- glng, de kwestie waarover de beslissing bij de behandeling der begrooting werd uitge steld. B. en W. deden toen toch het voor stel om Lelden van de le klasse naar de 2e klasse der gemeentefondsbelasting over te brengen, waartegenover de heeren De Keede en Donders verdedigden dat. waar deze klasse-overbrenging ook zou drukken op thans van belasting vrijgestelden beter was het brengen der gemeentelijke opcen ten van 60 op 80. het hoogste percentage, dat Is toegestaan, bijzondere gevallen daar gelaten. Helaas hebben zich de toestanden zoo toegespitst, dat B. en W. zich tot hun spijt genoodzaakt zagen, om beide maatregelen te combineeren. Het is te betreuren, dat dit noodzakelijk bleek, doch Leiden's belang is slechts gebaat door een zulver-stellen '.an de financiën. Hoe hard het ook moge zijn, de begrooting moet sluiten! En om daartoe te geraken, waren geen andere maatregelen meer open. gelet op de zeer f!?,T?0Ptc wljz€ van belastingheffing-moge lijkheden, aan de gemeente overgelaten Dientengevolge heeft de Raad met flinke meerderheid door den zuren appel heen gebeten en de nieuwe voorsteilen van B en W. aanvaard. Verzet kwam slechts uit den rosen en rooden hoek, de heer Vos dan daargelaten. Daar wilde men den druk op de lagere inkomens niet doch men wees geen en kele andere bron aan, om aan het noodige geld te komen dat juist moet dienen voor werkloozen-ondersteuning. De regeering moet meer bijpassen, was de leus. Een leus w aarvoor zeer zeker veel te zeggen valt en in die richting is men bezig pressie te oefenen maar die voorlooplg geen baat geeft. En daarop komt het toch maar aan! Nogmaals de begrooting moet toch sluiten en dat kan niet bereikt worden door een wissel van onzekerheid op moge lijke regeerlngsmaatregelen. De pas beëedigde opvolger van den heer Knuttel, de heer v. Weizen, hield direct zijn maidenspeech en wij slaan, gelooven wij. de plank niet ver mis. als wij consta- teeren, dat van hem een geregelde prin- cipieele communistische politiek is te ver wachten. In hoofdzaak bedoeld als propa ganda onder de arbeiders. Overigens leverde de agenda geen pun ten van beteekenls op. zoodat behoudens nog een kort debat over enkele daarvan, deze vlug onder den hamer doorging. Aanvang en einde der zitting waren ge lijk. De heer v. Eek wilde interpelleeren over het weigeren van toestemming voor een optocht op 1 Mei. de heer Wilbrink over het toestaan van dien optocht op gisteravond. De burgemeester stelde zich echter op het standpunt, dat hij als hoofd der politie hierover geen verantwoording schuldig was aan den raad en weigerde de interpellaties. Wel wilde hij. desgewenscht. Inlichtingen geven De heer v. Eek hield voet bil stuk. zegevierde zelfs in den raad die de interpellatie toestond doch Inter pelleerde niettemin niet. daar de burge meester het besluit ter vernietiging aan de Kroon voordraagt, waardoor het besluit werd opgeschort. De heer Wilbrink hierdoor geleerd, was met inlichtingen tevreden en zag nog eens het bekende standpunt van den burge meester uiteengezet in deze materlp. Nieuws was daarbij uit den aard der zaak niet meer. Het is een materie, die slechts met de grootste verdraagzaamheid kan worden gehanteerd en daaraan mangelt het nog wel eenigszins Volgens mlnisterlee'.e beschikking krij gen de werkloozen niets meer uit het be spaarde brandstofootle" Den wethouder werden daarover nog scheroe verwijten gemaakt, 't Is een leer voor het volgende seizoen VOETBAL. WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Het derde elftal van de Bosk. Boys heeft op eigen terrein een wedstrijd gespeeld tegen Woerden 3 en gewonnen met 32. Het vijfde elftal van De Boys heeft even eens thuis gespeeld tegen Woerden 4. met resultaat dat zij een geduchte nederlaag le boeken kreeg, n.l. 04 o BILJARTEN. 'T GROENE LAKEN—T. O. P. De vereenlging 't Groene Laken speelde ren vriendschappelijke wedstrijd over honderd caramboles uit en thuis tegen de vereenlging „Tot Ons Plezier". De uit slag is: pnt brt. h.-s. gcm. p. Meijers 77 39 10 1.97 J. Harteveld 100 39 11 2.56 H. Ouwerkerk 95 32 11 2.96 B. Boom 100 32 21 3.12 B. Brandt 100 30 14 3.33 B. v. d. Burg 71 29 9 2.44 N. v. d. Hoogt 65 40 6 1.62 C. v. d. Burg 100 40 9 2.50 Harteveld 58 33 6 1.69 P. Meyers 100 33 14 3.03 B Boom 83 41 9 2.02 H. Ouwerkerk 100 41 9 2.43 B. v. d. Burg 67 46 8 1.45 B. Brandt 100 46 11 2.17 C. v. d. Burg 84 47 12 1.79 N. v. d. Hoogt 100 47 12 2.12 ZEILEN. DE NATIONALE JOLLENKAMPIOENSCHAPPEN. Slechts zes deelnemers. Voor deze wedstrijden om het nationale jollenkamploenschan. op 13 en 14 Mei a.s. od de Kagerplassen te houden, hebben in geschoven J J van 't Hoogerhuys J. Maas B Maas E G. van der Stadt D M. J. Kagchelland en Jac. Barzilay, Ook de titelhouder Huybers ontbreekt dus. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het werk te Genève. In de commissie voor de effectieven ter Ontwapeningsconferentie werden de de batten over de Duitschc „Schutzpolizei" voortgezet. Uit de beraadslagingen is ge bleken, dat de meerderheid van de effec tieve commissie op het standpunt staat, dat de Schutzpolizei" de politiescholen en de reserve-polltle, d.i. de kazernepolitle, ten getale van circa 38.000 man, bij de berekening van de effectiefsterkte van het Dultsche landleger moeten worden meege teld. Op Uit standpunt stelden zich de ver tegenwoordigers van Frankrijk. Engeland. België Tsjecho-Slowakije. Polen en Zwit serland. In een uitvoerige rede trachtte de Duit- sche vertegenwoordiger, generaal Schoen- heinz, de leden der commissie van hun meening af te brengen. De commissie komt hedenmiddag nog maals bijeen, om een besluit te nemen. Zou. zooals te verwachten is, besloten wor den dat de genoemde afdeelingen der „Schutzpolizei" als militaire troepen in den zin der door de commissie opgestelde grondbeginselen berekend worden, dan zal de Duitsche vertegenwoordiger een uit drukkelijk voorbehoud maken. De definitieve beslissing ligt bij de hoofd commissie der Ontwapeningsconferentie, die zich binnen het kader van de kwestie der effectleven ook nog wel met deze kwestie zal bezig houden. Er zal afzonderlijk over gestemd worden, of de kazerne en de politie scholen bij de berekening van de effectiefsterkte van het Dultsche landleger moeten worden meege teld. Zaterdag heeft voorts een bespreking plaats gehad tusschen den leider der Duit sche delegatie. Nadolny, met den voorzit ter Arthur Henderson en den Engelschen gedelegeerde Eden. over den arbeid der verschillende subcommissies van de ont wapeningsconferentie. Men kwam overeen, dat eerst over de eerste artikelen van het Engelsche plan zal worden gestemd De amendementen op de overige artikelen zullen tot de tweede leizng worden uitgesteld. Men hoopt tot overeenstemming te ko men over de problemen, die vooral de toe komstige Duitsche vlieg- en U-booten be treffen Op dezen grondslag, dat Duitsch- land het recht krijgt vliegtuigen en U- booten te bouwen In gelijke mate als de andere mogendheden maar zich verplicht voor een zekeren tijd, van dit recht slechts gebruik te maken in een bepaalden om vang. Het organisatiecomité ter voorbereiding van de Economische Wereldconferentie heeft besloten de conferentie op 12 Juni bijeen te roepen. Als inleiding tot de con ferentie zal Amerika een douanebestand aankondigen. Op grond van het feit, dat de Amerl- kaansche regeering zich bereid verklaard heeft, in onderhandeling te treden met de andere landen, die graan uitvoeren, ver wacht men in Volkenbondskringen een conferentie van de vier mogendheden, die het meeste graan uitvoeren, de Vereenigde Staten, Argentinië, Australië en Canada. Waarschijnllijk zal deze conferentie op 10 Mei te Geneve plaats vinden. De kabinetschef van Mussolini, baron Aloisi, heeft Zaterdag te Geneve vertrou welijke onderhandelingen gevoerd met de Turksche en Grieksche ministers van Zui- ter.landsche Zaken. Mededeelingen werden niet verstrekt. De indruk wordt echter versterkt, dat het hier gaat om een groote reorganisatie van de betrekkingen tusschen Italië, Grie kenland en Turkije. Naar verluidt, zou de Italiaansche regeering den Turksche en Grieksche regeeringen uitgebreiden finan- cieelen steun in het vooruitzicht heoben gesteld onder voorwaarde, dat de beide mogendheden zich nauwer bij Italië zou den aansluiten. De besprekingen zullen in het begin van de week worden voortgezet na den aankomst van den Boelgaarschen minister-president Moechanoff. In wel ingelichte kringen houdt men rekening met de mogelijkheid, dat het resulltaat van deze onderhandelingen zal zijn een nieuwe versterking van den Itallaanschen invloed op den Balkan en een engere aan sluiting van Griekenland, Turkije en Boelgarije bij Italië. DUITSCHLAND. Het feest van den arbeid De Stahlhelm en Kyffhauserbond. Heden is het het feest van den natio- nalen arbeid. Groote versleringen zijn aan gebracht. Overal zijn groote transparanten ge plaatst met opschriften als „Gemeen schapsbelang boven eigenbelang". „Wie den arbeider eert, eert zijn volk" enz. Minister Seldte schrijft in de „Magde- burgische Zeitung". Wij moeten bijzondere zorgen hebben voor het lot der werklooze volksgenooten. De Rijksregeering zal juist nu met ver dubbelde zorgvuldigheid de kwestie der werkverschaffing behandelen. De tot nu toe genomen maatregelen voor werkver schaffing zijn niet voldoende Daarom moeten voorzorgen worden getroffen om deze te kunnen uitbreiden. In het bijzonder zal de kwestie der verlaging van de pro ductiekosten moeten worden onderzocht. Een dergelijke verlaging zal zeer zeker kunnen worden bereikt door een „elasti sch loonpolitiek", welke zich in dienst der LAWN-TENNIS. LEIDSCH L.T.C. II—A.C.E. III 0—1. De resultaten van dezen wedstrijd zijn: Heeren-Enkelspel: J. A. Gaykens verliest van U von Grünberg 4—6, 79: A. Schölvinck verliest van F. Aerts 6—3. 1—6, 1—6 Dames-Enkelspel: Mej. N. J. Goekoop verliest van mej. S. Strootman 46. 46. Gemengd-Dubbel: Mej. N. J. Goekoop en J. A. Gaykens verl. v. mej. Strootman en v. Grünberg 46, 16; mej. W. J. Hes- sellnk en A. Schölvinck verliezen van mevr. A von Pelt en F. Aerts 1—6. 26. Heeren-Dubbel: A. Schölvinck en B Dros verliezen van F. Aerts en A v. Grünberg 1—6. 1—6. Dames-Dubbel: mej. Goekoop en mej. Hesseltnk verl, van A v. Pelt en mej. Strootman 16, 6—3, 57. werkverschaffing stelt. Verder evenwel ook door een verlaging der sociale lasten. Daarnaast moeten nog een aantal andere maatregelen worden uitgevoerd, waardoor werkloozen weer zouden kunnen worden opgenomen in het productieproces zooals bijv. een zoo ver mogelijk gaande vervan ging van vrouwen door mannen, zoomede door de opschuiving van den leerplichtigen leeftijd met een jaar. Zeer zeker zal de kwestie der werkloos heid niet alleen door maatregelen van staatswege kunnen worden opgelost, men mag evenwel niet over het hoofd zien, dat de staat slechts de noodige voorwaarden kan scheppen voor het weer op gang brengen van het bedrijfsleven. Daaren boven blijft evenwel het persoonlijke initiatief, de medewerking van allen die van goeden wil zijn, onontbeerlijk. Indien een ieder zoo op zijn plaats zijn plicht doet, dan zullen wij alle nooden van dezen tijd overwinnen. De werkgevers hebben besloten vanaf heden 200.000 werkloozen te werk te stellen. Uit een verklaring, die door de rijks leiding der nationaal-socialistlsche partij is uitgegeven, valt op te maken, dat de Stahihelm-organisatie niet zonder meer in de partij van Hitier zal opgaan, maar veel eer als een soort onder-afdeeling zal wor den beschouwd, die echter haar eigen organisatievorm blijft behouden. In de mededeeling, die door Hitler's plaatsvervanger Rudoif Hess is ondertee kend, heet het: ,,De verklaring van den Stahlhelm-lei- der Seldte, dat hij met zijn geheelen bond tot de N.S D AP. toetreedt, wordt begroet als een symbolische daad, waardoor van de zijde van den bond der frontsoldaten het leiderschap van Hitier wordt erkend. Anderzijds zal in wederzijdsch overleg aan den beproefden organisatorischen .vorm worden vastgehouden, in zoover, dat een werkelijk dubbellidmaatschap ook nu niet toelaatbaar zal zijn. De N.S.D.A.P. is er van overtuigd, dat de vriendschappelijke geste van den Stahlhelm bijdraagt tot een inderdaad vriendschappelijke samenwer- I king tot hell van het Duitsche volk". Rijkskanselier Adolf Hitler heeft het volgende schrijven gericht aan den eersten Bondsleider van den Stahlhelm, Rijks minister Seldte: „Ik betuig U langs dezen weg mijn diep- gevoelden dank voor de betuiging van Uw loyaliteit en vriendschappelijke gezind heid. die gij hebt geuit. Ik ben er van overtuigd, dat de band tusschen de beide bonden voor alle tijden onverbrekelijk zal zijn, een voortdurende waarborg voor de duurzaamheid der nationale revolutie. Ont vang mijn hartelljken dank en groet. De rijkspresident heeft aan Düsterberg een brief gezonden, waarin hij schrijft: Uw uittreden uit de bondsleiding van den Stahlhelm geeft mij aanleiding met I dankbaarheid de groote verdiensten te ge- j denken, welke gij u gedurende moeilijke jaren bij den opbouw van den Stahlhelm en de daarmede samengaande handhaving van den vaderlandschen en militairen geest in Duitschland verworven hebt. Uw nationale arbeid in den Stahlhelm sluit zich waardig aan. aan uw eervolle militaire loopbaan in den oorlog en den i vrede als officier van den generalen staf j en aan het front, welke ik steeds dankbaar gedenk Voor dit alles u mijn erkentelijkheid en mijn dank te brengen, is mij een werke- i lijke noodzaak. i Ais bewijs van deze erkentelijkheid ver- I zoek ik u bijliggend militair portret van mijn persoon te willen aanvaarden. In Beieren is op heden nog amnestie verleend aan' 3600 „politiek misleiden". I Te Grenzenhausen (Beieren) heeft gis- teren een groote nationaal-socialistische betooging plaats gehad. In het Bergftall- Wald werd een monument ingewijd ter herinnering aan de nationale revolutie. Boven op dit monument is een bronzen l hakenkruis geplaatst. Met gouden letters j staat op <4.e 7 M. hooge obelisk: „ter her- innering aan de nationale vereeniging van i het volk door Adolf Hitler op 5 Maart 1933". De oudstrijdersbond voor Kurhessen en I Waldeck heeft op een bijeenkomst besloten generaal v Horn, den president van den Rijksbond van oud-strijders een telegram te zenden, waarin deze wordt verzocht den Kyffhauserbond onder Rijkskanselier Hit- Ier te stellen onder volledige waarborging der zelfstandigheid. - oI ENGELAND. Ghandi gaat weer vasten. Ghandi ontbood gisteren zijn zoon bij zich in de gevangenis te Yerava en deelde deze mede besloten te hebben om op 8 Mei a.s. een vasten te beginnen van 3 weken. Men vreest dat dit voor Ghandi een zeke ren dood zal beteekenen. Ghandi's zoon Devidas Ghandi zei dat "t besluit van zijn vader onherroepelijk en onvoorwaardelijk was: hoewel hij gedurende 2 uren gepoogd had, was het hem niet gelukt zijn vader van zijn voornemens af te brengen. Deze nieuwe vastenperiode van den Mahatma houdt weer verband met de i kwestie der onaanraakbaarheid. Ghandi zelf verklaart, dat hij er toe over gaat voor zelfzuivering en dat zijn daad I geen politieke ondergrond heeft. Bevoegde kenners van Ghandi's karakter leggen zijn besluit tot vasten uit als zijn uitdrukking van ontevredenheid over den voortgang der pogingen om de Hindoes uit de hoogere klassen te brengen tot afschaf fing van de onaanraakbaarheid en omdat de Mahatma overtuigd is. dat de onaan- raakbaren er van overtuigd zijn. dat de Hindoes in de hoogere klassen geen op recht spel spelen. RUSLAND. Oproep aan het Roode leger. Heden heeft de commissaris van oorlog, Worosjilof als aanvoerder van de geza menlijke strijdkrachten der Sovjet-Unie een oproep aan leger en vloot uitgevaar digd waarin hij de aandacht vestigt op het oorlogsgevaar dat de Unie dreigt. De Sovjet-Unie is aan alle kanten door vlian- den omringd. Derhalve moet de krijgs macht up to date zijn Worosjilof herin nert dan aan de verkiarinv van Stalin dat n'emand een voetbreed Russische bodem zal worden afgestaan De trP'Uaire krach ten moeten op ieder gebied, te land ter zee en in de lucht, worden versterkt. ZUID-SLA VIE. Matsjek veroordeeld. Het gerechtshof tot bescherming van den staat heeft den Kroatenlelder dr. Matsjek veroordeeld tot 3 jaar streng ar rest. In de motiveering wordt gezegd dat Matsjek door zijn streven naar onafhan kelijkheid voor de Kroatische gebieden in volk de overtuiging heeft wakker geroe pen. dat Kroatië van Joego-Slavië zou moeten worden gescheiden. Als een bewijs voor de verraadplannen van Matsjek wordt aangevoerd, dat de Kroatische eischen in het bijzonder door de Italiaansche pers met instemming zijn begroet en dat Matsjek interviews heeft toegestaan aan buitenlandsche journa listen. VEREENIGDE STATEN. Bestrijding der werkloosheid. - Revolutie op Cuba. De vrouwelijke minister van arbeid inde nieuwe regeering, miss Frances Perkins, heeft sedert zij in functie trad, niet min der dan 2000 voorstellen ontvangen van burgers, die meenden het middel gevonden te hebben, om het land uit de huidige de pressies te helpen. In een interview ver klaarde minister Perkins, dat zij het een belangwekkend feit vond, dat de burgers zich zoo sterk bezighielden met de midde len tot verbetering van den toestand. Enkele van de voorstellen, die zij ont vangen heeft, zijn zeer drastisch, doch in sommige zit wel iets goeds. Als haar eigen meening gaf zij te ken nen, dat er op groote schaal openbare wer ken moesten worden uitgevoerd,- waartoe binnen enkele maanden 2 a 3 milliard dol lar ter beschikking zal worden gesteld. Met dit geld zullen geen monumentale werken worden uitgevoerd, doch alleen werken, die een verhoogmg van den le vensstandaard tengevolge hebben. Zoo zullen nieuwe wegen, rioleerings- werken, telefoon- en electrische lichtlijnen naar de kleinere dorpen worden aangelegd. Bovendien zullen goedkoope huizen met badkamers worden gebouwd. De minister is van meening, dat hier door niet alleen de werkloosheid belang rijk zal afnemen, doch dat tevens de alge meens toestand zal verbeteren. Op Cuba is weer een revolutionaire actie ingezet vanuit Jamaica. De regeering Machado heeft in allerijl troepen afge zonden en een scherpe censuur ingesteld. CHINA. Het nieuwe Japansche offensief. Het Telegraaf Agentschap Sjimboen Rengo deelt mede. dat de Japansche troe pen die op 23 en 14 April verschillende streken bij Loean hebben ontruimd, bevel hebben gekregen, het offensief te hervat ten. De Japansche cavalerie heeft de Chi- neesche stellen aan den spoorweg Peiping- Moekden aangevallen en getracht, de Chi- neesche stellingen tusschen Tsjimin en Anscan te veroveren. De Japansche troe pen hebben de stad Finjin in Jehol weer veroverd. Het Japansche Ministerie van Oorlog heeft verklaard dat de Japansche cavalerie Plpeiho heeft bereikt. De Minister van Oorlog heeft de vloot bevel gegeven, Takoe opnieuw aan te vallen. Verklaard wordt dat het lot van Peiping en Tientsin in twee of drie dagen zal zijn beslist. n PERU. DE PRESIDENT GEDOOD. De president, Luiz Sanchez Cerro is öoo<igeschoten. Nader wordt hieromtrent gemeld, dat Cerro een revue van 2000 jonge mannen in het park Jorge Chavez had bijgewoond en in zijn auto steeg om weer naar zijn paleis terug te keeren. Terwijl het voertuig wegreed sprong een zekere Abelarao Hurtaao de Mendoza op de treeplank en loste een aantal scho ten op den president. Soldaten schoten op den moordenaar en doodden dezen. Volgens de politie was Mendoza lid van de oppositioneele „aprista" partij. Cerro overleed In het ziekenhuis. In het geheele land is den staat van beleg af gekondigd; de ministerraad is onmiddel lijk bijeengekomen en benoemde generaal Oscar Benavides, de minister van finan ciën, tot president van de republiek. De begrafenis van president Cerro is vastgesteld op Donderdag a.s. Op het oogenblik is de toestand te Lima vrij rustig. Volgens een bericht uit Washington sprongen drie individuen op de auto van den president en legden hun revolvers in zijn, rug; een kogel doorboorde het hart van den president; twee van de moorde naars werden door de omstanders gedood, de derde werd gearresteerd. Een kapitein van de civiele garde sprong op-de treeplank van de auto van Cerro, teneinde hem tegen de kogels te be schermen, doch werd zelf eveneens ge wond. Sanchez Cerro is in 1930 aan het be wind gekomen door een milita'ren staats greep tegen president Leguia. Een contra revolutie die korten tijd later plaats had, verjoeg de voorloopige regeering van Sanchez Cerro. die zelf het land verliet. Hij verkreeg echter toestemming naar Peru terug te keeren en werd in October 1931 tot president gekozen Hij werd een doortastend dictator, die al zijn tegen standers met ijzeren vuist onderdrukte PER ZIE. Naar een petroleum-overeenkomst. Naar uit Teheran wordt gemeld, heeft men bij de onderhandelingen over het olie conflict tusschen de Perzische regeering en de Anglo-Persian-Oilcomp een grondslag van overeenstemming gevonden. De Perzi sche regeering zal voortaan 4 gouden shil ling per ton olie. die de maatschappij wint, ontvangen, terwijl de maatschappij jaar lijks ongeveer 5 mill ton petroleum zal exploiteeren zoodat aan de Perzische re geering een minimum-ontvangst kan wor den gegarandeerd van een mill pond ster ling. terwij] de Anglo-Persian Oilcomp. bovendien 2 mill oondsterling aan grond rechten. belasting enz aan de Perzische regeering jaarlijks betaalt. 462e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 1 Mei HOOGE PRIJZEN Prijzen van f 65.— f 2000.— 5893 I 1000 17880 t 400 379 13349 1 200.— 11331 15418 1 100.— 6911 8847 14018 14206 26 65 85 145 165 284 314 367 408 474 486 519 614 722 845 881 917 959 1054 1393 1756 2176 2405 2664 2866 3268 3462 3618 3925 4262 4439 4977 5347 5760 5965 6232 6559 6800 7176 7529 7960 8066 8286 8682 8974 9197 0263 9*84 1076 1456 1781 2228 2418 2676 2973 3316 3475 3632 4026 1274 1619 1915 2246 2501 2700 3044 3317 3324 3485 3531 3641 3693 4078 4084 1172 1603 1877 2229 2485 2689 2995 4269 4313 4338 •J584 4655 4678 4981 5112 5118 5363 5380 5444 5761 5801 5818 6075 6080 6127 6204 6339 6346 6560 6605 6637 6844 6965 7006 7199 7286 7323 7566 7776 7780 7986 7998 8077 8193 8198 8222 8291 8308 8311 8446 3577 8743 8756 8779 8801 8827 9034 9122 9128 9141 9148 1301 1321 1637 1664 1946 1981 2259 2367 2503 2563 2703 2738 3069 3110 3377 3408 3576 3590 3707 3713 4086 4101 4353 4369 4694 4871 5149 5187 5494 5520 5832 5839 6138 6145 6451 6464 6640 6643 7014 7064 7330 7356 7784 7794 9274 9299 9381 9412 9416 9490 9506 9629 9700 9799 10060 10102 10141 10144 10191 10198 10284 10387 10432 10500 10514 10521 10597 10682 10686 10688 10761 10773 10896 10986 11080 11082 11130 11100 11201 11215 11249 11255 11200 11382 11383 11396 11428 11492 11494 11665 11678 11637 11709 11724 11743 11811 11860 11929 11942 11946 12005 12069 12075 12098 12169 12265 12376 12430 12437 12449 12474 12489 12501 12621 12636 12643 12755 12811 12858 13095 13153 13186 13188 13217 13228 13411 13479 13626 13629 13646 13792 13990 14100 14122 14166 14225 14252 14482 14515 14528 14564 14624 14740 14877 14883 14904 14937 15063 15093 15225 15271 15312 15410 15448 15475 15524 15599 15650 15672 15868 15888 15309 15959 15974 16187 16201 16213 16220 16268 16296 16366 16367 16466 16477 16512 16518 16626 16638 16746 16870 16957 16981 17003 17012 17256 17303 17343 17353 17411 17410 17478 17608 17608 17822 17847 17920 17980 18126 18148 18165 18167 18186 18198 18372 18384 18469 18557 18812 18817 19166 19176 19227 19266 19294 19303 19356 19402 19463 19506 19635 19688 19695 19720 20037 20124 20184 20192 20252 20276 20380 20459 20500 20673 20693 20714 20810 20835 20930 20945. 9* US} Ml» 2002 23* 2592 nu 3111 345; 3597 3715 41* 43* 3321 5557 43$! I 61B1 I 548» 7102 7161 791} 8567 5175 941} 9811 10274 1053S 10791 1134$ 11646 11768 12050 12390 1252! 12945 13321 13843 14461 14810 1611J 15499 15891 16412 16659 17093 17534 18071 18248 18870 19423 19775 20317 20723 HET CONFLICT IN HET VERRE OOSTEN. TOKIO, 1 Mei. (Reuter). In het protest, dat Sovjet Rusland naar Mg joekwo heeft gezonden in verbanl het conflict over het rollend mate van den Chineeschen Spoorweg, da! Rusland is vervoerd, beschuldiger Sovjet-autoriteiten Mandsjoekwo de eenkomst van Moekden van 1924 te ben geschonden. De Mandsjoekwo-autoritelten verklz dat deze overeenkomst niet is geschoa aangezien deze door de vorige rtite van Mandsjoerije was onderteekeni, welker zwakheid de regeering van ds jet-staten voordeel hebben getrokken. Overeenkomstig de pers-rapporten Hsing King beschouwen de autoritei: van Mandsjoekwo een nieuw verdra! gelijken basis, ter vervanging van het drag van Moekden de eenlge mogelijki om het conflict op te lossen. De Japansche autoriteiten hier ne: een onverschillige houding aan ten zichte van het conflict en verklaren, zij geen ernstige gevolgen verwachten IBANEZ VERBANNEN. BUENOS AIRES, 1 Mei. (Reuier). Cl raai ibancz, de vroegere dictator, betrokken was bij den nieuwen opsta:: uitgenoodigd het land te veriaten. Hij zal zich heden naar Patagonif geven. De SOVJET-HANDEL. MOSKOU, 30 April (Reuter). In rapport van de volkscommissaris voor buitenlandschen handel wordt gezegd., de handelsbetrekkingen met Duitsch. zich normaal ontwikkelen. Met Italië ontwikkelen deze betrekli zich ten voordecle van beide landen handelsbetrekkingen met Frankrijk niet zoo gegroeid als gewenscht Met Finland en Polen wordt de ba levendiger. De Engelsche regeering echter klaarblijkelijk het gevoel voor de lijklieid verloren. ZALIGVERKLARING. ROME, 1 Mei. (Reuter). Gisteren de eerste zaligverklaring van het r.( Jaar plaatsgehad. M Het was die van de eerbledwaajw Maria van de Heilige Euphrasia rij tier, de stichtster van de Zusters van» Goeden Herder, waarvan het Moeder»* is gevestigd te Angers. Zij is geboren te Hoirmoutiers w '1 1796. Zij stierf op 70-jarigen leeftijd. ZES INCHES SNEEUW. LONDEN. 1 Mei. (VJ3.I. Zotw woedde tjusschen Leeds en Tadcaster hevig onweer, dat gepaard ging ffl". 'lalf- sneeuw over een gebied van twee tot nevig onweer, uac gepaard guis gen sneeuwval. Binnen een halfuur i» sneeuw over een gebied van twee tot mijlen zes inches hoog. Het verkeer op hoofdwegen werd belemmerd. SCHIETPARTIJ TE SOFIA- SOFIA, 1 Mei (VX>.). - Zondag®^ ontmoetten op een hoek van een --.J twee groepen Macedoniërs van jl geroff-Partij en van de Imro elkaai I ontstond een schietpartij, waarbiji 1 veer honderd schoten gelost Hierbij werden vier personen erns7f pl een kind licht gewond Alle persons m aan de schietpartij deelnamen, wero - arresteerd.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 2