DE VIJANDEN VAN HET BIJENDORP LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 1 Mei lj UIT DE RIJNSTREEK. VRAGENRUBBIEK. Steunt met Uw qaven het Leidsch Crisis-Comité ALPHEN. Aanrijdingen. Zaterdagmiddag werd de wielrijder W. met zijn driewlelde bakfiets aangereden door de groentewagen met daarvoor be spannen paard van den groentehandelaar B De schade tengevolge van deze aan rijding veroorzaakt zal waarschijnlijk onderling worden geregeld. In de Jullanastraat kwam Zaterdagmid dag de wielrijder G. B. in aanrijding met de motorrijder J. M. uit Bodegraven. Wiel rijder en motorrijder kwamen te vallen. Zoowel de Jongen als motorrijder werden licht verwond aan handen hoofd en beenen terwijl mede zoowel het rijwiel als motorrijwiel beschadigd werd. De oorzaak ■was dat de jongen met zijn rijwiel plot seling den weg overstak. Zaterdagavond omstreeks 10 uur werd in de Hoofdstraat de bejaarde verpleegde heer K. uit het Ned. Herv. Tehuis zoodanig door een wielrijder aangereden, dat hij op straat bleef liggen Bloedend verwond aan het hoofd werd de heer K. binnengedragen bi) den slager O. waar dr. H. hem verbond en hem met zijn auto vervoerde naar ge noemd Tehuis in de Jullanastraat. Tegen een boom gereden. In wijk Hoorn is hedennacht nabij de loods van de fa. Gestman en Zoetemeyer de 23-j. motorrijder M.. wonende te Den Haag, tegen een boom gereden. Hij werd met een zware hersenschudding opgeno men. Nadat dr, Hildernisse hem de eerste heelkundige hulp had verleend, werd het slachtoffer in zorgwekkenden toestand naar het Dlaconessenhuls te Lelden over gebracht. De oorzaak moet vermoedelijk geweten worden aan de mist en overver moeidheid van den bestuurder. Naar wij vernemen ls de toestand van den veron gelijkte bevredigend. Het onderhoud van den Heerenweg. Nadat gedurende eenige maanden de Heerenweg voor motorrijtuigen berijdbaar is geweest, verkeert thans het gedeelte in onderhoud bij den Vierambachts|)Older weer in een zoodanigen toestand, dat het snel verkeer hiervan ernstige hinder onder vindt. Het gevolg is geweest, dat Ged. Staten zich met een schrijven tot het genoemd polderbestuur hebben gericht, waarin werd medegedeeld, dat het col lege is teruggekomen op haar besluit om den weg voor het verkeer af te sluiten, maar dat men niet zou aarzelen tot toe passing van art. 38 van de Waterstaatswet, wanneer niet voor 24 April het bij den polder in onderhoud zijnde gedeelte in orde was gebracht. Weigert het bestuur van den Vierambachtspolder hieraan te voldoen ,dan zal de provincie de nood zakelijke verbetering zelf ter hand nemen en de kosten later op den polder verhalen. Het polderbestuur heeft den tot 24 April gestelde termijn laten verstrijken en zich met een schrijven tot Ged. Staten gewend, waarin dit college wordt medegedeeld, dat, naar het oordeel van het polder bestuur, de weg in behoorlijken staat van onderhoud verkeert. Men zal dus dienen af te wachten, wat Ged. Staten doen. Van overname van den geheelen weg door de provincie schijnt voorloopig ook niets te zullen komen, daar het bestuur van den polder op een vraag van Ged. St., voor hoeveel men bereid zou zijn bij te dragen in het onderhoud van een geheel nieuwen weg, geantwoord heeft, dat men deze kwestie thans als afgedaan beschouwt. In het belang van het verkeer is het inmiddels te hopen, dat spoedig iets wordt gedaan om den weg weer berijdbaar te maken. Gevonden voorwerpen: een padvin- dersportemonnaie met belastingmerk, een bril met nikkel montuur, een doos met speelgoed ,een pakje manskieeren en een verm. gouden damesarmbandhorloge. In lichtingen politiebureau Jullanastraat. Aan bet politiebureau Jullanastraat zijn inlichtingen te bekomen omtrent Za terdag niet minder dan 3 onbeheerd ge vonden rijwielen. Eveneens tusschen de deelen der rede door werd enkele malen gezongen door een dubbel kwartet, bestaande uit leden der Chr. Zangvereeniglng .Halleluja", van welk koortje de heer W J Hornsveld diri gent ls. Verschillende oud-Hollandsche lie deren werden op uitnemende wijze ge zongen. Zoowel de rede, als de zang en de ta bleaux werden door het publiek zeer ge waardeerd. Een langdurig applaus beloon de de medewerkers herhaaldelijk. In zijn slotwoord dankte de voorzitter speciaal den heer C. v. d. Veer bestuurs- lid van de C.O.V. die de organisator van den avond was en die speciaal door de prachtige tableaux zooveel tot het welsla gen heeft bijeedragen. De as. Willem van Oranjeherdenking. Thans zal definitief Vrijdag de „Wil helmus van Nassouwe"-herdenklng plaats hebben. Het programma is vastgesteld, '.s Middags wordt aangevangen met een samenkomst van alle schoolkinderen op i de Nieuwe Markt, waar door dezen en door j het. Jeugdkoor van de Chr. zangvereen. „Halleluja" zal worden gezongen, terwijl gesproken zal worden door den heer H. Gordeau te Bussum. Daarop volgt een uur gymnastiek door „DOS," aangezien „Hercules" door het overlijden van haar voorzitter, zich heeft teruggetrokken, en E.S.T.O. Daarop een uur ruitersport door de „Boreftsche ruiters". Daarop volgt de Optocht, aan te vangen om halfzeven. Deze vertrekt van de Nieuwe Markt naar het Gemeentehuis, waar een groet aan het Gezag wordt gebracht en marscheert dan door enkele straten weer naar haar uitgangspunt. Eindelijk wordt de dag besloten door een groote Openluchtsamenkomst op de Nieuwe Markt, waaraan wordt medege- i werkt door „Halleluja" en de Chr. Muziek- i vereen. „S.D.G." (wanneer tenminste het ongeval van haar directeur geen roet in het eten gooit). Gesproken zal worden door mr. J. H. Pippel te den Haag en door ds. G. B. Westenburg uit den Haag. De Burgemeester zal vermoedelijk een slot woord spreken. Bij ongunstig weer worden twee samenkomsten gehouden, in de Ned. Herv. Kerk en in het Beursgebouw, waarbij de beide sprekers beurtelings het woord zullen voeren. De weg naar Gouda. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van den A.N.W.B. en de KN.A.C. ontvingen die Vereenigingen van de Com missie van den straatweg GoudaBode graven bericht, dat met de verbetering van een smal weggedeelte ter breedte van 4 Meter een aanvang wordt gemaakt en dat binnen een maand de geheele weg op een breedte van 5 meter zal zijn gebracht. BODEGRAVEN Ernstig motorongeluk te Best. Zaterdagavond ongeveer 10 uur is op den Rijksweg Eindhoven—Boxtel onder de gemeente Best een motorrijder onze plaats genoot de heer v. d. W. met als duopassa gier de heer J. uit Den Haag. met groote snelheid op een door een paard getrokken groentenwagen gereden Beide voertu.gen reden ln de richting Eindhoven Beide motorrijders werden tegen de straat ge smakt met het noodlottig gevolg dat de heer J op slag gedood werd terwijl v. d. W. ernstig verwond naar het ziekenhuis in Eindhoven moest worden vervoerd. Het motorrijwiel werd totaal vernield. De voer man van den groentenwagen bekwam geen letsel terwijl zijn vrouw die ook op den wagen was. door de geweldige schok van den wagen viel en licht verwond werd. Groote Oranjeavond. Door de Chr Oranjevereeniging werd in de groote zaal van hotel Van Rossum een groote Oranje-avond belegd die alleen toe gankelijk was voor de leden dezer vereeni- ging. Niettemin was de zaal overvol. De rede werd gehouden door den heer P Maaskant hoofd van de Chr UL.O.-school alhier, die een uitvoerige beschijving gaf van 't leven van Prins Willem van Oranje, waarin hij vele niet algemeen bekende bij zonderheden mededeelde en de figuur van den Prins en diens beteekenis voor Neder land duidelijk deed uitkomen. De heer Maaskant verdeelde zijn rede in vieren terwijl tusschen deze deelen steeds een aanpassend tableau werd ver toond. Zoo was het eerste tableau een weergave van den troonsafstand van Karei V. het tweede een zitting van den Raad van State het derde de moordaanslag van Bal- thasar Gerards en de slotscène de Prins in de kracht van diens leven Van deze tableaux had men heel veel werk gemaakt de aankleeding van het tooneel was buitengewoon verzorgd. De costuums waren tijösgetrouw. BOSKOOP Muzikale wandeling. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana, zal hedenavond door de harmoniecorpsen ..Concordia" en „Excel sior" een muzikale rondgang door het dorp gemaakt worden. Burgerlijke Stand. Geboren Catharina Elisabeth, d. v. P. H. Kooij en C. J, v. d. Willik. Getrouwd: N. v. Oort 26 j. en J. Troost 23 j. Overleden: Leendert de Kooter 54 j Johannes Hubertus Colpa 76 j. C. Frets, t Op 65 jarigen leeftijd is alhier overleden de heer Dirk Frets, lid van de firma C. Frets en Zonen, boomkweekers alhier. I De overledene, is vele jaren tot aan zijn dood lid geweest van de keurings commissie, ingesteld door de vereeniging van Boskoopsche Culturen. Gevonden voorwerpen. Een auto band portemonnaie met inh., broche, ga bardine jas. heerenrijwiel, muts en eenige huissleutels. Inlichtingen aan het poliltiebureau. LEIMUIDEN. AFSCHEID VAN Ds. R. J. v. d. WEERD. Groote belangstelling. Een groote schare was gisteravond naar het kerkgebouw opgegaan om getuige te zijn van het afscheid van den geliefden leeraar en herder ds. R J. v. d. Weerd. Niet alleen gemeenteleden, doch ook een groot aantal burgers van Leimuiden niet behoorende tot den Ger. Kerk was aan wezig. De scheidende leeraar opende den dienst met het laten zingegn Ps. 89: 1. Daarna werden de twaalf artikelen des geloofs voorgelezen, waarna de gemeente zong Ps. 79 het laatste vers. Door den predikant werd voorgelezen 1 Cor. 3. waarna hij in gebed voorging en door de gemeente werd gezongen Psalm 122: 1, 2 en 3. Tot tekst was gekozen 1 Cor. 3, „Zoo is dan noch hij die plant iets, noch hij die nat maakt, maar God die den wasdom geeft". Spr. vergeleek de gemeente met den akker Gods. Hij zal het menschelijk aan deel bespreken en het Goddelijk aandeel. Deze verhouden zich als het mindere tot het meerdere, als het oneindig kleine tot het oneindig groote. als het betrekkelijke tot het volstrekte, als niets tot alles. De predikant stelde zich voor achter eenvolgens te behandelen het mensche lijk aandeel en het Goddelijk aandeel in het bewerken der gemeente, om dan ten slotte te komen tot de vraag „Hoe is de verhouding van het menschelijk tot het Goddelijk aandeel?" De akker zijt gij gemeente, en mijn werk is in wezen hetzelfde geweest als dat van Apollos. Het werk van een dienaar des woords is niets anders dan het spreken van Gods woord. Ik heb u dat gebracht in allerlei vorm. nl. door de strenge wet, maar ook in het. milde, heerlijke Evangelie. Die wet. waarin God ls de rechtvaar dige, dc heilige, waaruit wi) onze ellende i leeren kennen en onze schuld. Maar alleen door de prediking uit de wet, zou Gods j akker worden overstroomd. De striemin gen der wet zouden niets zijn zonder de malsche besproeiing van het Evangelie. De wet eischt, het Evangelie belooft. Het Evangelie is de boodschap van Gods vrije genade, de uitbreiding van Gods open armen, de kracht Gods tot zaligheid. Als dienaar des woords heb ik mij bij de prediking niet boven, maar onder het woord Gods gesteld. Bij de prediking heb ik ook mijzelf vermaand, gestoken en ge wond, maar heb mij ook vertroost. God is het echter die alleen den wasdom geven kan, alles is afhankelijk van Zijn welbe hagen, de zegen komt van boven. Het ge bed ls het Goddelijk aandeel in de bewer king van den akker. Het woord moet wor den toegepast in de harten der hoorders. De leeraar moet er voor zorgen dat niet hij, maar God in zijn prediking tot de menschen spreekt. De wasdom komt pas door middel van den heiligen geest. Men moet door God hooren zeggen „Gij zijt de man die veel op uw geweten heeft". Of men moet zelf kunnen zeggen „wee mij, want ik erg u". „Heer ga uit van mij zon dig mensch' Wasdom is er, wanneer men zich Chris tus durft toeëlgcnen. Wanneer u gelooft dat Christus ook voor u gestorven is en het bloed van hem u reinigt, nog meer groei is er, wanneer uw geloof zich onder de bediening van het woord zich verdiept en versterkt, wanneer het komt tot beleiden, tot getuigen! Wasdom is er, wanneer u begint uw ■eigen wil te verzaken, maar alleen de wil van Christus doet Christus meerder wor den en wij moeten minder worden. Spr. komt dan tot zijn laatste vraag: hoe verhouden zich 's menschen arbeid en de arbeid van God, als het oneindig kleine tot het oneindig groote als niets tot al les! De wasdom komt alleen van God. Dat wil zeggen alleen God de eer, het mensche lijk werk moet vergeten worden. Alleen het werk van God mag ons in de gedach ten blijven. De menschen zijn slechts ge weest werktuigen in Gods hand. Alleen als de wasdom er is, zijt gij bewerkt tot ge loof, bevestigd in het geloof. Dan is Je zus Christus u dierbaar geworden en voelt ge u steeds dichter bij God Dan ziet ge het kleine van u zelf en het groote van God! Dan ziet ge Gods oneindige liefde in Christus. Dan eerst zult ge meer geloof, meer liefde en meer hoop toonen. Het ls juist de naamloosheid en de roem loosheid van den planter. Zijn taak is slechts het doen wat God hem opgelegd heeft. Hij is niets, God is alles! Ons past een toon van verootmoediging en schuldbelijdenis, de akker had meer vrucht kunnen dragen en moeten dragen; dat in onze schuld. Heb ik u wel voldoende in gebed aan Gods troon opgedragen? Hebt gij mijn woorden wel als Gods woorden ontvangen; hebt gij uw hart niet toegesloten? God brengt al deze dingen in zijn gericht. Zij beiden zijn slechts te red den door het bloed van Jezus Christus. Vervolgens richtte de predikant enkele woorden tot den kerkeraad, de ouderlin gen, de commmissie van beheer, den orga nist, de kosteres, tot de classis Woerden, tot ds. van den Bos van Oudewetering den toekomstigen consulentf. het gemeentebe stuur van Leimuiden en tot den plaatse lijken geneesheer dr. Stapensea. De predikant richtte zich ook tot de aanwezige burgers, niet-gemeente-leden. tot den predikant der Ned. Hervormde Ge meente en ten Slotte tot zijn kerkelijke ge meente. Broeder Muys, richtte het woord tot den leeraar en bepaalde" zich tot het woord van Salomo „Er is-een tijd van komen maar ook een tijd van gaan". Ds. Zwaan, sprak enkele woorden na mens de Classis Woerden en richtte zich ook tot de gemeente. Hij hoopte vurig dat de gemeente in dezen zoo zwaren tijd slechts kort van een herder en leeraar verstoken zal blijven. Ten slotte sprak ds. v. d. Bos, Ger. pred. te Oudewetering als toekomstig consulent nog enkele woorden. Hij hoopt dat in de nieuwe gemeente ds. v. d. Weert een planter en natmaker zal wezen en dat God zijn onmisbaren wasdom rijkelijk zal geven. De predikant dankte dan allen voor hun woorden en den vroegeren predikant van Oudewetring ds. J. Brouwer voor zijn te genwoordigheid. De leeraar sloot met dankgebed waarna gezongen werd Ps. 68: 2 en 4. RIJNSATERWOUDE. ELECTRICITEITS- EN TEEKENTENTOONSTELLING. De kerk door schijnwerpers belicht. In het Nutsgebouw alhier werd een groote electriciteits- en teekententoonstel ling gehouden die uitging van het bestuur van het Dept. Rijnzaterwoude van het Nut Zooals reeds enkele jaren, was ook dezen winter weder een curcus gehouden in electrotechniek en bouwkundig teekenen Ditmaal had de directie van de Lichtfa brieken de geheele medewerking toegezegd voor het houden van een tentoonstelling op electrlclteltsgebled waaraan een kook demonstratie zou worden verbonden. De oude dorpskerk werd bij deze gele genheid met schijnwerpers verlicht. Prach tig stak dit oude bouwwerk af tegen de donkere avondlucht. Vanaf Roelofarends- veen leverde de toren staan aan het Braassemermeer een schitterend gezicht op! De opkomst van belangstellenden was buitengewoon; de zaal was tot in alle hoe ken bezet. De voorzitter de heer P. Kroon, opende de tentoonstelling. Hij wees er op dat cur sussen in electrotechniek en bouwkundig teekenen rijpe vruchten hebben opgeleverd. Dit blijkt Nutswerk te zijn in den waren zin des woords. Het bestuur heeft gemeend thans iets bijzonders te moeten verbinden aan de tentoonstelling der teekeningen. Aangezien ook les gegeven werd in elec trotechniek heeft men getracht de mede werking der lichtfabrieken te krijgen. De directie was spoedig bereid; spr. bracht dank aan de directeuren de heeren Klin kenberg en Fehmers, die beiden aanwezig waren voor de schitterende medewerking. Spr. dankte ook den heer Meeuwissen, den chef van de toonkamer, die ondanks het feit. dat hij zijn 25-jarig huwelijksfeest vierde, aanwezig was voor het demonstree- ren van de verschillende toestellen. Spr. dankte ook de burgemeesters van Leimuiden en Rijnzaterwoude en Nieuw- veen voor hun tegenwoordigheid. Speciaal tot burgemeester Bakhuizen die ondanks zijn verjaringsfeest tegenwoordig was. Daarna was het woord aan den heer J. A. Bakhuizen burgemeester van Leimui den en Rijnzaterwoude. Spr. wees er op dat tusschen de Licht fabrieken en de gemeentebesturen een zeer aangename samenwerking, die reeds rijpe vruchten heeft opgeleverd, bestaat. Spr. was zeer ingenomen met de wijze van werken van het Nutsbestuur Er is een tijd geweest dat spr. wel eens dacht dat de geest die Van Nleuwenhuizen vervulde, te Rijnzaterwoude niet aanwezig was. De laatste jaren is zijn opvatting ge zien de prestaties echter geheel ten goede gewijzigd. Daarna werd het woord gevoerd door den heer Bergsma, een der leeraren in de electriciteitsleer. Deze wees er nog op dat in dezen tijd alleen de goed onderlegde vaklieden, als er werk is in aanmerking komen. Spr. deelde nog mede. dat aan de ten toonstelling is verbonden een kookdemon stratie, die gegeven zal worden door mej. Bakker directrice van de Landbouwhuis- houdschool te Alphen a. d. Rijn. Dan was het woord aan den heer Meeu wissen die op zijn bekende geestige wijze het publiek wist te boeien. In de pauze werd den genoodigden de eerewijn aangeboden in de fraaie bestuurs kamer. Woorden getuigende van goede ver standhouding met de lichtfabrieken wor den hier gesproken door den heer P. Kroon en burgemeester J. W. Geesink. De heer Klinkenberg, dir. der fabrieken dankte voor de waardeerende woorden en hoopte dat de eendrachtige samenverking en de goede verstandhouding zal blijven bestaan. Vervolgens werd door den heer v. d. Meer o.a. de film der Kabelfabriek te Delft vertoont. In de pauze hebben wij de schitterende teekeningen. gemaakt onder leiding van den heer Halbmeyer bewonderd. Weder om. trof ons de gestadige vooruitgang in dit vak o.a. ook vaklieden waren vol lof en bewondering over het in weinige jaren be reikte resultaat. Ondertusschen had mej. Bakker reeds voortgang gemaakt met haar kookdemon straties en bakdemonstraties op het Elec- trisch fornuis en in den electrischen oven. De heer Tensen sprak lof over het ge- notene aan mej Bakker. Nog werd een verloting gehouden tot dekking van de kosten. Tenslotte bracht de heer Kroon dank aan allen die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, speciaal aan de beide directeuren der Lichtfabrieken, aan hmet personeel dier fabrieken, aan de leeraren van de cursus en aan mej. Bak ker. de leidster der kookdemonstraties. Zoo kwam een einde aan dezen avond waarop het Nutsbestuur met voldoening kan terugzien. TER AAR. Burgerlijke stand. Geboren: Maria, d. van Joh. v. Eijk en H. Hartman. Overleden: M. Eberhardt, 80 jaar, echt- gen. van Joh. Fransen. Loop der Bevolking, Gevestigd: S. van Klaveren v. 7, hoven; C. Heemskerk, van Dordre--,' Vertrokken: J. W. Kapteljn, n. Alk,> H. v. d. Starren, naar Woubrugp! H. Boer, naar Rotterdam. Bij de politie zijn als gevonde- gegeven: 1 koperen gordijnroe me> dijn en een damestasch. WADDINXVEEN. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt 4 M' te 2 uur in openbare vergadering bijt»' Punten: Installatie van den heer M. Sclm, I. Verslag der vergadering van 2 ji 1933. 2 Mededeelingen, ingekomen enz. om daarop zoonoodig te besluite 3. Verzoek van den directeur der p meene begraafplaats, M. Kolkman, ontslag. 4. Idem van den grafmaker A. H. 0;> 5. Idem van den klokkenist en klok."; L. Slinger. 6. Idem van den heer A. M. Sampij als gemeente-geneesheer. 7. Verzoek van den heer P. Hartog alhier, om te worden benoemd als opvt van den heer A. M. Samplonius. 8. Verzoek van het bestuur der bijzondere school (St. Jozefschool) i_ bedrag van f. 247.— voor het vetdai maken der school, met advies van i W. om daaraan te voldoen. 9. Verzoeken van bonden van per® in overheidsdienst om te komen tot ganiseerd overleg. 10. Voorstel tot het verleenen van r bijdrage aan het comité voor een ht blijk aan den A.N.W.B. II. Rekening van de gezondheldsj missie te Bodegraven over 1932. 12. Verzoek van den heer L. Brouwt: vergunning tot het maken van een over de sloot langs den Brugweg 13. Voorstel tot uitbreiding van waterleidingnet aan de Wilhelmlnatei 14. Veranderingen in de leidingen i gemeentebedrijven, in verband mei Gouweverruiming. 15. Reclames inzake het vergunnii recht. 16. Begrootingswijzigingen, zoowel de gemeente als van de bedrijven. Dr. Samplonius heeft wegen: vertrek, ontslag gevraagd als gemet; geneesheer. Zijn opvolger, dr. Han heeft aan den Gemeenteraad verzocht zoodanig te worden benoemd. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodora Antonia Emererie d. van C. P. Borst en J. C. (Jolijt Getrouwd: Wilhelmus Gijsberfus Hoo boom, 24 jaar en Pietje Verbij, 19 Pieter Gerrit Verkade, 26 jaar en Gt Maria Boer, 22 jaar. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Adrianus Johannes^ van Wilhelmus Roos en van Petrote Zinko; Adriana Maria Wilhelmina, 4 Arie pak en van Adriana Maria Win mina de Jong. Ondertrouwd: Hubertus van der U j.m. 22 jaar en Johanna Cornelia KI? j.d. 21 jaar, te Ter Aar. De herijk van maten en gewichien i alhier worden gehouden op Woensdi; Mei a.s. in het Gemeente-lokaal aan Kerkstraat, van des voormiddags 10-11 en des namiddags van 11/2—4 uur- C. K„ te K. - Of u nog recht d vacantie hebt, hangt af van hetgeen indiensttreding is overeengekomen dienstvoorwaarden is vastgelegd. Het zou wel billijk zijn, dat het ven- u gedeeltelijk werd toegestaan. v. L„ te L. Voortaan moet f-5P stort worden ter griffie van liet gerecht. bi 285. Spoedig was er ln het bijendorp bekend, dat eT een nieuw koninginnetje gekomen was en Jaap ging met enkele zijner vrienden op zoek naar een mooie korf. Ein delijk had hij er een gevonden, die naar zijn zin was en toen met een heel oude afgeleefde bij over den prijs onderhandeld was, ging Jaap naar de koningin toe. 286. De koningin was erg blij, toen ze hoorde, d3' Jaap al zoo gauw een kort gehuurd had en het Jongs» bijtje wilde direct gaan zien of haar huls mooi genoe= was. Op een draagstoel gezeten werd de nieuwe koning)11 naar de korf gebracht en Jaap. die voor deze gelegeij* held een mooie muts had gekregen, liep met een vla§" getje voorop om den weg te wijzen.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10