LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 28 April UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. VISSCHERIJBERICHTEI Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. BUSLICHTINGEN. AALSMEER Jaarver;. Zwemclub „V. I. B. A." Deze vereenlglng heelt haar jaarverga dering in „De Oude Velling" gehouden, onuer voorzitterschap van den heer P. v. d. Zwaard. De secretaris, de heer W. v. Oorde, las de notulen, weixe werden vastgesteld. De voorzitter deelde mede, ual de heer Voogd zien weer bereid heelt verklaard om des Maandagsavonds de meisjes en Jon gens voorlicnllng oy het zwemmen te ge ven. Eenige meisjes en jongens hadaen zich als nieuwe leden aangemeld en tot hun toetreden tot de club werd besloten. De secretaris gal verslag van de v.n. wederwaardigheden ln hel verenigings leven waarvoor de voorzitter een woord van dank bracht. Uit het verslag van den penningmeester, den heer P, Hogervorst, bleek, dat er nog een batig saldo ln kas was van nam f.100. Na uitgebracht rapport door de fin. commissie, dat boeken en bescheiden des penningmeesters ln volkomen orde wa ren bevonden, dankte de voorzitter den penningmeester van zyn accuraat beheer. Tot leden der kascommlssle 1933 werden benoemd: mej. Jo v. d. Zwaard, A. Nieuw koop en A. van Boven. De datum van een dezen zomer te hou den nationaal zwemfeest werd voorloopig vastgesteld op 16 Juli as. De organisatie daarvan werd opgedragen aan het bestuur, terwijl ln deze samenwerking zal worden gezocht bi) „V. I. B. A," en den badmees ter dezer instelling. Het bestuursvoorstel om het huishoude lijk reglement aan te vullen met een arti kel, betrekking hebbende op het zwemmen ln een overdekt zwembad gedurende de wintermaanden, werd aangenomen Besloten werd de club voortaan te noe men: Zwem- en Poloclub „Aalsmeer". Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. Onze plaatsgenoot de heer P. Borg man, ls benoemd tot chefkweeker op het landgoed „Oostduin" bij Den Haag, toe- behoorend aan Gravin van Bylandt. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Maria Cornelia, d. van A. N. van Warmerdam en M. A. Kroon; Gerhardus, z. van P. J. van der Linden en A. Warmenlioven; Johanna Cor nelia. d. van A. J. Burgers en G. Hekman; Hendrikus Petrus, Cornells, z. van H. M. Tulen en F. A. M. van Haaster; Willemina, d. van J. Suijk en A. Benning; Neeltje, d. van J. Groenewoud en H. G. van Duren, Elsina, d. van J. H. Kroon en J. H. Arnolda; Lammert Dirk, z. van D. van den Heuvel en B. van Eldeien; Eg berts Johanna, d. van C. Wijnhout en J. Molendijk; Wilhelm Philip, z. van W. P. Oedekerk en J. A. Smits; Johan Jacob, z. van J. Kleerebezem en A. Moiing; Grietje, d. van J. H. van Vuuren en G. Grisnich; Rijk, z. van A. van Beek en M. C. Hermans; Antonie Pieter, z. van F. Schalk en G. A. Schering; Hendrika Johanna, d. van P. M. Balk en E. Piller; Maartje, d. van C. Maarse en M. J. Leen. Ondertrouwd: R. M. Witziers, .9, jaar cn M. van S.averden, 22 jaar; A. O man, 35 jaar en J. Verbeek, 24 jaar; B. P. Huurman, .6 jaar en Th. W. ian Steen, 22 jaar; C. C. Visbeen, 28 jaar en T. Biesheauvël, 24 jaar; A. Roberlus, 39 jaar, en J. Kamerman, 33 jaar; J. P. Stroube, 27 jaar en H. van Leeuwen, 26 jaar; D Olferman, 23 jaar en J. Mulder, 23 jaar; W. Heljstek, 45 iaar en L. B. Ludwig, 33 jaar; A. de Vos, 22 jaar en J. van Andel, wed. 31 jaar. Getrouwd; J. Vonk, 26 jaar en D. Kroon, 22 jaar. Overleden: Neeltje den Hollander, 70 jaar, geh. met C. Jenné; Willem van der iBlij, 70 jaar, geh. met D. v. d. Blij; Gerrit Raams, 82 jaar, wed van J. de Peuter; Beatrix van den Akker, 44 jaar, geh met G. W. Bulk; Gerardus Schalk, 51 jaar, geh. met C. J. van Groeningen. Loop der Bevolking. Gevestigd: Roelotje Vermeer, van Nieu- wer-Amstel, Amstetaijk Zuid 92, naar Aals- meerderdijk 391 Junamies G. Kuys, van Uitnoorn, Vuurlijn 22, naar Kruisweg 399 Jan Helder, van Ouder-Amstel, Binnen weg 16, naar Akerdijk 268 Alphonslus van de Velde, van Sint Jansteen, B. 124, naar Spaarnwouderweg 879 Hendrikus C. van Schie, van Lisse, 3e Poellaan 85 a, naar Hillegommerdijk 457 Gerrit Rit meester, van de Werken c.a. Sleeuwijk 288 naar IJweg 1294 Beka de Groot,, van Smilde. Wijk D. 125 a, naar Hoofdweg 201 Willem Dijkhof, van Amsterdam Cein tuurbaan 336, naar Badhoevelaan 51 Willem A. Schippers, van Apeldoorn, Wel- gelegenlaan 10, naar Kruisweg 925 Aal tje Mannes, van Orlebergen-Rijsenburg, Hydeparklaan 1, naar Spieringweg 1018 Barend Schuts, van Amsterdam, KI. Kat tenburgerstraat 9 huis. naar IJweg 86 Willemje Pater, wed. A. de RooiJ, van Am sterdam, Cclebesstraat 23, Schlnkeldijk 258 Helena P. Dam, van Oud- en Nieuw Gastel, D. 31 naar Hoofdweg 682 Ma- clel van der WaaU van Bodegraven, Noord zijde 129, naar Sloterweg 291 Adrlaan Kooiman, van Haarlem, Garenkokerskade 1 k, naar Wllhelminalaan 46, Zwanenburg Geertruida J. Dunweg, van Bloemendaal Schulpweg 21, naar Hoofdweg 732. Vertrokken Johannes P. L. Vink, van AalsmeerderdUk 369, naar Aalsmeer. Genie dijk 26 Ludovicus M. J. Tilllj, van NieuwemeerdiJk 295 a, naar Heer, Aker steenweg 30 Martlnus J. J. H. Leuxter- man. van Lijnderdijk 59. naar Amsterdam. Ph. van Aldemondestr. 6 Johanna M. Schreurs, van Jhr. van de Pollstr. 4. naar Hillegom, Leldschestraat 7 Cornells M. Vermunnlcht van Hillegommerdijk 316, naar Noordwljkerhou, Wassenaarscheweg 10 Willempje J. Etckhoff, van Rulgehoek 20 naar Aalsmeer, Uiterweg 263 Lam- berta Wledenhoff wed M. G van Gelder, van IJweg 97. naar Amsterdam. Gaasostr. 14 II Gerdna A. Wlerlng, van Krulslaan 30. naar Heemstede, Kerklaan 103 Cor nells de Jong, van Hoofdweg 1284 naar Hillegom Meerdorpstraat 67 Johannes van Wirdum, van Wirdum van Vijfhuizer- dijk 166, naar Heemstede, Wllhelminanlein 10 Christina M Rozing. van SDieringweg 386, naar Heemskerk, Mulmanslaan 6 Anna Ros, van VUfhuizerdIJk 152, naar Haarlem, Kloppersingel 101 Jacobus A. van Nobelen, van Llsserdljk 430, naar Hil legom, Leldschestraat 145 Cornelia Romljn, wed. H. Meijer van Llsserdljk 430, naar Warmond Schippersdam 265 Cor nelia C. Bos, van Llsserdljk 11, naar Haar lem, Schotersingel 23 zw. Herman A. Westen, van Friedalaan 28, naar Emmen, Zwartemeer 141 Wilhelmus C. Put, van Friedalaan 28, naar Haaksbergen Sneer- straat A. 268 Roelof J. Brettschneider, van Friedalaan 28, naar Enschede. Wage- lerstraat 16. KATWIJK AAN DEN RIJN. Onveilig duin. Het duinterrein achter de Rijksschiet banen zal volgende week wegens schie en met scherp onveilig zijn: op Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 9 uur v.m. tot 8 uur nam. Op Vrijdag van 9 uur v.m. tot 5 uur n.m. en Zaterdag van 1—8 uur nam. KATWIJK AAN ZEE. Onder leiding van schipper C. Jonker had een oefeningstocht plaats met de reddmgsviet van de N Z.H. Reddings Mij. met een wagen voorzien van een nieuw model wielen met rupsbanden; deze vlet is bestemd voor Kijkduin bij Den Helder. LISSE Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Cornelia Chalotte, d. van B. Schaap en H. Luitjes: Hubertha Apolonia, d. van J. v. Ruiten en A. v. d. Linden. Overleden: Helena Petronella van der Meer, echtgen., van J. v. Schooten, 41 jaar; Johannis Niauwenhuijs. echlgen. van S. Zorge, 62 jaar. Ondertrouwd: J. v. Stijn en A. M. Hoog kamer; C. v. Velzen en VV M. Kerkvliet; A. J. v. Noort en G. Bobklewicz. Getrouwd: A. A. te Boekhorst en A. A. Verhaar; P. Steenks en J. N. Willemsen. Loop der Bevolking. Vertrokken: Mej. L. Schouten, naar Lei den; Mej. J. F. Horstmanshof, naar Val- kenswaard; J. M. Zwetsloot, naar Eind hoven; Mej. M. W. v. Ginkel, naar Ede; Mej. C. M. v. Resteren, naar Tilburg; B. Wolthuizen, naar Eindhoven. Gevesligd: Mej. C. A. Baars, van Voor hout, Rooverbroek 2; J. v. Stijn, van Haarlemmermeer, Heereweg 244. Mej. A. W. Verbaken, van Valkenswaard, Heere weg 441 c. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. E. Crop, 1.1. verpleegster, van Amsterdam, Brederodestr. 30 naar Langeveld 29 Th. J. M. Hassing en fam. kleermaker,, van den Haag, Molenstr. 6, naar Pr. Hendrikstraat 5 W. Vos, db. v. Apeldoorn, Lammerweg 3 naar Wilhel- mlnastraat 20 M. H. Henig, kappersbed. van R'dam Boerensteiger 81 a, naar Hoofd straat 61 L. Wielsma, boerenarbeider, van Leeuwarden, 2e K. Houtstraat 32, naar Schiestraat 6 P. J. Beemsterboer, kok, van Apeldoorn, Stationstr. 15, naar Oude Zeeweg 52 G. Ph. UIJthoven en fam., pluimveehouder, van den Haag, Schipper- straat 74, naar Stijntjesduinstr. 11 J. A. H. D. Waasdorp, db. van den Haag, Gouverneurl. 257, naar Gooweg 12 M. Th. van der Meulen, db., van Wassenaar, Oostdorperweg 177, naar Tramsteeg 15 H. van den Boom, ingenieur, van Delft, K. Geer 7. naar Oude Zeeweg 56 P. J. Klein en fam., timmerman, van A'dam, Linaeus- parkweg 21, naar Rembrandtweg 12 Wed. J. A. B. Leljten, geb. A. H. de Koning pensionhoudster, van den Haag. Fr. Valen- tijnstraat 191, naar Hoofdstraat 143 H. M. Otto en fam., koopman, van den Haag, Snoijstr. 42 naar Klei 2 E. Brandes en fam.. van Noordwijkerhout, Dorperingweg 4. naar Boerenb.weg 86 J. Teuwlssen, bakkerskn., van Hulzen, Voorbaan 5, naar Hoofdstr. 50 J. J. M. van Gent, winkel bediende, van den Bosch, Peperstr. 29. n. Pickestraat 62 J. M. van Vondelen. van Heusden, Zusterst. 120 naar Wllhelmina- straat 15 A. F. Czemotta, db. v. Utrecht M. H. Trompstr. 3 naar Langeveld 29. Vertrokken; M. C. Jelier en fam. leeraar H.B.S.. van Rembrandtweg 18, naar Oegst geest, Terweeweg 116 P. Korbee, db., van Rembr.weg 18 naar Oegstgeest, Ter weeweg 116 W. Borreman, db„ van Voor straat 85 naar Leiderdorp, Hoogmadesche- weg 3 C. Vegt. van Voorstr. 29, naar Katwijk, Zee-Hospitum A. van der Voort db., van Heerenweg 7, naar Voorhout, Bergamolaan 9 M. J. Vis, onderwijzeres, van Wilhelminastr. 13, n. Woerden, Voor straat 51 A. de Jong, db.. van Voorstr. 40 naar Katwijk, le Vuurbaakspad 7 J. Oranje, db., van Schoolstr. 82 naar den Haas, Oleanderlaan 39 M. van Schou wenburg, van v. Panhuijsstr. 29 naar Hei- loo, Heerenweg F. 237 C. J. Geitenbeek, kant.bed. van Wilhelminastr 35. naar Haarlem, v. Eedenstr. 18 H. van der Meer. boerenarbeider, van IJmuiderstr. 30, naar Rijnsburg, Noordwljkerweg 1 M. J. Schellingerhout. db. van Douzastr. 1 naar Utrecht. Neude 37 b. Burgerlijke stand. Geboren: Geertje Arljaantje, d. van P. Kranenburg en G. Korbee Martinus Johannes Leonardus Adrianus, z. van T. van Oosten en E. C. J. de Kok Petrus Marinus, z. van G. C. de Vries en A. J. van Oosten Cornelia Aatha Maria, d. van A. J Berkhout en A. M. de Waard Marretje Hulbertha, d. van J. H. Hegeman en P. Koel Johannes Jozef, z. van A. v. d. Burg en M .Zwetsloot Eleonora Alida Liduïna, d. van A. J. Reekers en L. M. J. Promes Andries Hendrikus Jacobus, z. van J. Pont en C. A. de Ridder Gijs Marie, z. van F. J. van Hellemondt en C. M. Versteeg. Ondertrouwd: P. A. Reeuwtjk 29 j. en J. M. M. Romiin. 27 j. - F. N. de Witt. 26 j. en N. Breedijk, 26 j. W H. Heemskerk 26 j. en M. van Velzen, 24 j. A. J. Koele- man 24 j en C. M. J. v. d Burg, 24 j. Q. M. Bentvelzen. 31 en G. C. H. Salman, 28 j. J. J. Oosterom 29 j. en J. H. Eijgen- steljn, 19 J. Getrouwd: C. B. Augustinus, 26 j. en C. P. Meijer 23 j. Overleden: Petrus Johannes Warmen- hoven, 58 j. gehuwd met A. C. Verkade Elisabeth Gljsberta Bongers, 83 weda. van P. Koch Johanna Louise Clara van der Heijden 70 J. Hulbertus van der Putten 71 J. geh. met M. Vink Dlna Tibout, 53 j. geh. met S. J. Zandvoort Anna van Nobelen. 40 j. Cornelia de Koning, 51 J. Cecilia Brugman 52 j. RIJNSBURG. Jaarverg. Chr. Jongelingsver. Onder leiding van ds. Peter is de 54ste jaarvergadering voor de Christelijke Jun- gelingsvereeiüging „Onze Hulp is in den Naam des Heeren" gehouden. Nadat, de verschillende verslagen waren uiigebrai-ht en goedgekeurd, enkele opstellen wa.en voorgelezen en voordrachten gehouden, werd door de opvoering van bet Leken spel „Wilhelmus van Nassuuwe" Willem de Zwijger herdacht. Het spel, dat onder leiding stond van den heer D. de Jong, werd een groot succes. SASSENHEIM. De Willem de Zwijgerherdenking. Het programma voor de Willem de Zwijgerherdenking op Maandag a.s. luidt als volgt: siviiudags lVs—2 uur klokgelui, 2 uur optocht met muziek door de gemeente waaraan deelnemen a.le school.i.,deren en diverse plaatselijke vereenigingen we.ke reeds hunne medeneming beuben toege- zegd. De opsielung van den smet heeit plaats nabij „ter Leede" en marcheert vandaar tot huize „Sassem" alwaar zal worden geheeid en begeo.d zieh dan naar het Gemeentehuis alwaar een auuade zal plaats hebben en diverse spiezers het woord zullen voeren. Na atioop hiervan tractatie aan de kinderen, 's Avonds 7i/4 uur herdenkingsdienst in alle kerken en om 81/s uur concert in de muziektent. Verder wordt de geheele bevolking ver zocht te vlaggen en zich met oranje te tooien en de patroons dien middag zoo veel mogelijk vrijal te geven. Vereeni- gingen welke zich alsnog tot deelname aan den optocht willen op geven, kunnen dit doen tot en met Zaterdagavond aan de bekende adressen. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Elizabeth, dr. van L. P. v. d. Geest en C. M. Ruiter. Overleden: A. L. de Jong, oud 75 jaar, ongehuwd. Loop der Bevolking. P. v. d. Hengst en gezin, schip H. Daniel van Warmond; I. Scnulz, Teijlingerlaan 43 van Hervest (D.l. Vertrokken: G. Niessing, Hoofdstraat 255 naar Schijndel; A. M. Slierendrecht, Char- bonlaan 15 naar Delft; A. Noort, Zand- slootkade 5 naar Loosdiecht; J. W. Poodt, Hoofdstraat 165 naar Oegstgeest; Th. M. Verdegaal, Wilhelminalaan 2 naar Maas tricht; Th. C. Rotteveel. Beukenlaan 58 naar Oegstgeest; J. H. v. Egmond en ge zin, Tljloosstraat 34 naar Lelden. Het Chr. Fanfarecorps „Crescendo" zal deelnemen aan het 2en Pinksterdag te Oostzaan te houden muziekconcours. Crescendo komt uit in de eere-afdeeling. De R.K. zangvereeniglng St. Ambrosius neemt deel aan het eveneens op 2en Pinksterdag te Zevenhuizen te houden concours. Gevonden: Een bruine pullover en grijs jongensjasje, een bruin lederen kin- derportemonnaie met inhoud, een blauw werkjasje, een bruin ledige handkoffer, een zwarte muts, een zilveren oorhanger met steen, een sleuteltje, een huissleutel een schop, een belastingmerk, een geruite autodeken, komen aanloopen een grijs konijn, achtergelaten een autoped. Inlichtingen bij de politie. Door de leden der Chr. Jongelingsver. op Geref. grondslag is een bedrag van ruim f. 100 bijeengebracht voor de Vrije Universiteit. VEURLEIDSCHENDAM. Trein rijdt bakfiets aan. De vischventer Cornells Prank, wonende te Schevenlngen ls gisterenavond te 5.10 aan den onbewaakten overweg Veenweg van de lijn den Haag—Rotterdam Hofplein met zijn bakfiets door den trein, die om 5 uur uit den Haag vertrekt aangereden. De bakfiets werd geheel vernield; C. P. kwam er gelukkig goed af. VOORHOUT Ingebruikneming nieuw kerkorgel. Alhier werd in een stampvol kerkgebouw het nieuwe orgel der Ned. Hervormde ge meente in gebruik genomen. Na het zin gen van Psalm 150 1, begeleid door den heer Plu, organist der kerk, die het oude orgel hiermede uitgeleide deed, opende Ds. Klomp met gebed. Hij wees op de belang rijkheid van het orgel in de Chr. Kerk, dat een Instrument moet zijn tot meerdere eere aan God. Vervolgens schetste spr. in het kort de geschiedenis van de totstand koming van het orgel. Het eenige jaren geleden gestichte orgelfonds, gaf het eerste Jaar een schitterende opbrengst, daarna kwam echter de crisis, en het nieuwe orgel scheen voorloopig van de baan. totdat men plotseling een zeer voor- deelige aanbieding kreeg van den orgel bouwer P. C. Bik uit Leiden, dat de orgel commissie meende te moeten accepteeren. Hierna werd op het nieuwe orgel gespeeld Ps. 145 1 en 2 door den heer Leo Mens uit Lelden. Nu eerst bleek het groote verschil met het oude orgel; wij kunnen het niet anders dan een groote aanwinst, noemen voor de Ned. Herv. gemeente. Als medewerkers voor dezen avond kon den wij beluisteren mej. D. van Parijs, uit Llsse, zang en de heer Mens Jr., cello, terwijl ook de Chr. Zangvereen. ,,Voor- hout's gemengd koor" haar verdienstelijke medewerking verleende. Bijzonder mooi waren, Tonata van Dubois voor orgel, en het Largo van Handel voor orgel, cello en zang. Tenslotte wenschte Ds. Klomp de gemeente geluk met deze aanwinst en droeg het orgel aan de kerkvoogdij over. Spr. bracht een woord van dank aan allen, die op eenlgerlel wijze aan de totstand koming van dit instrument hebben mede- gewerkt, ln het bijzonder aan den heer E. F Knoppert, die op zoo schitterende wijze j de bollen van het orgelfonds heeft ver zorgd en het land ervoor beschikbaar stel de, en aan den heer Snlerenburg. die zich eveneens veel arbeid voor het fonds heeft getroost. Tevens dankte hij de medewer kenden aan dezen avond. VOORSCHOTEN. Jaarverg. Holl. Mij. van Landbouw. In hotel Deurloo heeft de afd. Voor schoten van de Holl. Mij. van Landbouw haar jaarvergadering gehouden onder lei ding van haar voorzitter, den heer E. Ver- nède. De rekening en verantwoording over 1932 van den penningmeester, den heer C. C. Breukink sloot in ontvangsten en uit gaven tot een bedrag van f 234.87 met een batig saldo van f. 117.68 (v. j. f. 107.01). De penningmeester werd gedéchargeerd voor zijn beheer. Tot bestuursleden wer den herkozen de heeren W. T. Lekkerker- ker, A. Anker en J. J. Dijkman. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering op 24 Mei in Amsterdam wer den gekozen de heeren W. T. Lekkerker- ker en Dr. Ir. C. Kooy. Hierna hield het bestuurslid de heer Dr. Ir. C. Kooy, een lezing over „De nieuwe Koers." Er dreigt voor den landbouw een groot zedelijk gevaar, le door voortdurend spreken over de crisis en de ellende van dezen tijd en 2e het te weinig tijd over schieten om te spreken over noodzakelijke onderwerpen. Op 1913 en 1914 moest een crisis volgen, ook al zou er geen oorlog geweest zijn. Deze laatste heeft er een be paald accent aan gegeven. In zakformaat kan men in een tijdsverloop vun 25 Jaren in de varkenshouderij een crisis zien. Het is fokkeninperken en daarna weer fokken. Bij de primitieve volken zorgde men overal zelf voor en wat men te veel had deed men weg. In een meer gecompli ceerde maatschappij ls dit totaal anders. Tusschen producent en consument is ge schoven, handel en verkeer. In het eco nomische stelsel zit een fout, doordat in de practijk de verbruiker nummer eén is. Bovendien zijn de producenten van het verbruik slecht op de hoogte. Onvoldoende kennis van het gebruik is hoofdoorzaak van elke crisis. De produceerende land bouwers hebben noodig arbeid, grond en kapitaal (gereedschappen, machines en vee.> Er moet een juiste verhouding zijn tusschen arbeid en kapitaal en reeds nu moet gezorgd worden de oorzaken weg te nemen voor een volgende crisis. Als voor beeld noemde spr. de fabrieken voor stik stof-meststoffen. Welke koers moeten wij Inslaan? Ieder een heeft verantwoordelijkheid. Nederland heeft een economische taak. Er moet ge leverd kunnen worden kwaliteitsproducten en aan verbetering van kwaliteit valt nog zeer veel te doen. Er is nog veel duur vee met weinig productie en ook ten opzichte van de voedering wordt b.v. nog te veel uitgegeven. De Nederlandsche boer is ln de beste gelegenheid kwaliteit te verbeteren. Hierna behandelde spr. de nieuwe wijze van het inkuilen van gras. Tot slot maande hij aan, niet te praten over te kortkomingen van regeering of over de crisis, maar te trachten producten te le veren van eerste kwaliteit en het bedrijf economischer ln te richten. Na deze lezing werden verschillende vragen gesteld en be antwoord en op voorstel van spr. een com missie benoemd, die het inmaken van gras volgens een nieuwe verbeterde methode ln studie zal nemen. De voorzitter heeft Dr. Ir. C. Kooy bedankt voor zijn betoog. Ouderavond Herv. School. In de Chr. School, thans Hervormde School, in de Schoolstraat ls, onder groote belangstelling een ouderavond gehouden. Nadat het hoofd der school, de heer S. S. Leppink, de vergadering had geopend, werden de aanwezigen vergast op kinder zang, onder leiding van den heer Zaalberg Het Wilhelmus werd als laatste nummer door alle aanwezigen mee Ingezet. Uit het verslag van het hoofd der school bleek, dat de school met de uittreding der Gerefor meerde leden, slechts honderd leerlingen minder telt dan voorheen. Bij de ronde gang door de school werden de teekenin- gen zeer geprezen; de af deeling handwer ken trok buitengewone aandacht. Na de pauze kreeg de heer Pronk het woord. Zijn onderwerp „Vaderlandsche ge schiedenis op onze school" sprak van groote liefde voor Oranje en oogstte een dankbaar applaus. De vergadering werd met dankgebed door den voorzitter, ds. H. P. Fortgens gesloten. is Wij me kan ven kaï bHÜ zijn der vim Son kan HEDEN: Breestraat 143: Fototentoon 15 en 810 uur nam. Hooglandsche Kerk: Willem de herdenking .Ex Animo" 8 uur r.-.-l Korevaarstr 30Aandeelhout' Verz. Mij. „Vooruit", 8 uur nam. „De Kroon". Nieuwe Rijn: BUjJ prof. Theeboom. 8 uur nam. Zaterdag. Breestraat 143: Fototentoonj 1—5 en 810 uur nam. Graanbeurs: Jaarbal Jeanne de i 8</t uur nam. Kon. Ned. Grofsmederij: Jaarl. a van aandeelhouders, 2 uur nam Schouwburg: LUteris Sacrum .jjJ van de Kousenband", 8 uur nam. Stadszaal: Slotbal van den heal s's Wiellnga, 9 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscnoo Hnogpwoerd. 8 u j „Carnavals vlindertje." Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en! Luxor- l'heater Stationsweg. 8 uuij „De Philantroop." Woensdag en Zaterdag nam Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en f Trianon-Theater Brpoitraat 8 u j „De Prins van Arcadië." Woensdag en Zaterdag nam l| Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8t| DIVERSEN. Woensdag Inst v Praeventleve c-J kunde Consultatiebureau voor kinderen Halftwee tot 3 uur nam 1 ting tegen dlphterie 45 uur nam Donderdags: Inst v Praeventienl neeskunde Consultatiebureau voor 8 holisten. 7—10 uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, [j Scheistraat 2. Tijdelijk gesloten. Rijksmuseum van Oudheden. Rapt 28. 1 Dec.—1 Febr. van 103 uur.l tot 1 April van 10—4 uur 1 Aprll-ii van 10—5 uur. 1 Oct.—1 Dec uur. Zondags van 14 uur Entrfe dags f. 0 25, overige dagen f 010. Ethnographlsch Musenm, Rapcnta 69 en Breestraat 18. Op werkdigcn 104 uur. Entrée Maandags f0.25,cv dagen f. 0.10, Rijksmnseura v Nat. Hist., v. i. park. Werkdagen 8 30—12, 1.30—5, Zi dags 8 30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagellib| 9—12.30 en 2—6 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 75 werkdagen van 1 April—1 Oct en l'/t—6 uur Zaterdags tot 5 uur, 1 Ocj ber—31 Maart 9—4 uur. Op Zooi: doorloopend geopend van 104 uur.' teloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschap] Museum (Stationsweg): Alle werk behalve 's Maandags van 10-4 's Zondags 1—4 uur. Academisch Historisch Museum. I dags en Vrijdags van 1012'/i voorn ll/t5 uur nam. Kosteloos. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25' opend op werkdagen van 1.30—451 nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en ml» logie (Garenmarkt): Op werkdaget 912 en l'/t4 uur. Kosteloos. WARMOND. Loop der bevolking. Gevestigd. Chr. Bereis komende van Duitschland P. v. d. Hengst komende van Sassenheim G. Weyers komende van Lisse F. J. Hakkaart komende van Leiden C. Schipper komende van Nykerk J. H. Bakhuis komende van Leiden C. Vlaskamp komende van Nieuwveen H. M. Hoek komende van Voorhout M. G. Weyers komende van Haarlemmermeer J. Visser komende van Oud-Karspel J. H. Carmincke komende van 's Gravenhage L. C. Meier komende van 's-Gravenhage. Vertrokken: I. K. te Wiel naar den Hel der C. Verwaal naar Amsterdam W. G. v d. Geest naar Leiden P. N. Bot naar Amsterdam P. C. M. C. Corblere naar BeferwlJk J. L. M. Lanegemeyer naar Ouderkerk a. d. Amstel N. Ramp naar Hilversum P. v. d. Hengst naar Sassenheim C. J. Barends naar Haar lem P. v. d. Vleit naar Hilversum c. G. de Vroomen naar Kethel E. Breed- veld naar Wassenaar D. J. van Gelder naar Alphen a d. Rijn G. Wllcke naar Duitschland. Door B. en W. ls aan de Vereenlging tot Bevordering der Belangen van T.BC.- Patiënten in Nederland te Amsterdam vergunning verleend tot het houden van een collecte ten bate dezer Instelling. De avond-, nacht- en Zondagsdlmi apotheken wordt van Maandag 24 met Zondag 30 April a.s. waargeno" door apotheek: C. B. Duyster, Nieuw 18, Telef. 523. IJMUIDEN, 28 Api VISC HPK1J ZEN. Tarbot per K G. T. 1.20—1.05, Griet kist van 50 K.G. f.33—14, Tongen K.G. f. 1.10—0.60, Zetschol per kist van K.G. f. 20, Kleine Schol f. 14.50-2, S f. 4-2.50, Wijting f. 5.40-1.20. Levende beugvisch: Kabeljauw 0.70 per stuk, Leng f. 4.70—2.10, Ou f. 0.55—0.40. Doode b-ugvisch: Tarbot l —1.15 per K.G. Heilbot f. 1.50 O.Su L f. 1.60—0.35 per stuk, Vleet f. 3-M stuk, Groote Gul f. 9.50—8.50, Kleine u f. 1.50-5.50 per 50 K.G., Kabeljauw f 18 per 125 K.G. Aangekomen 2 loggers: K.W. 33 - f.577, SCH. 297 met f. 385; de ko'.te-- E. 542 met f. 253, E. 9 met f.679; 2 bfluee- V.L. 172 met f.621, V.L. 204 met I* Perron H. S. M. Op werkdagen: Richting: Amsterdam Rotterdam Utre" 3,_.. 3,_.. 5.15" 7. 10 40 10.40" l'-JJ 13 30 13.30 2019 15 15 16.— 14 30 1620 16.20 17.50 16 50 19 20 22 - 23 05 2245 Des Maandags en daags na feestdag niet. De verzending geschiedt dooi schenkomst van het hoofdkantoor Op Zon- en Feestd-pen: 3— 3- 22 56 22 Station Heerensingel Bus aan den trein niet op nf.'3 Vertrek der posttreinen op werkdae" l 12.35 16.27 '8W I !J I

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6