LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 26 April I93; UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER Opening school Plan Zuid. De nieuwe O. L. School, gebouwd aan de Columblalaan in Plan Zuid, ls officieel In gebruik genomen. BIJ de opening waren velen tegenwoordig, o.m. het Dag. Bestuur der gemeente, de secretaris, raadsleden, dr. Sterlnga. inspecteur van het lager onder wijs, de heer Ouwerkerk, wethouder en de heer Jansonius, secretaris der ge meente Haarlemmermeer, hoofden van ■scholen en vertegenwoordigers van ver schillende organisaties. Allereerst SDrak t hoofd der gemeente, de heer Kastelein. Spr. heette allen hartelijk welkom en sprak van den eenvoud, waardoor deze school zich kenmerkte en bracht hartelijk dank aan den heer Ir. Gijzen, den architect, den opzichters, aannemer en arbeiders. Het hoofd, den heer Statema en het personeel wenschte spr een lange reeks van jaren aan deze school toe. Vervolgens sprak dr. Sterlnga woorden van gelukwensch. De heer P. Ouwerkerk wethouder van Haarlemmermeer, deelde mede, dat de burgemeester verhinderd was de opening bij te wonen. Ook hij complimenteerde van harte het gemeentebestuur met de totstandkoming dezer nieuwe school. De heer K. A. Wesselius sprak namens de plaatselijke schoolcommissie en felici teerde het gemeentebestuur en het hoofd met deze nieuwe onderwijsinrichting. Spr. deed het genoegen, dat het nu met de scholen In Plan Zuid in orde is: hij hoopte dat spoedig een betere tijd zal door breken, waardoor de bevolking der nieuwe ocholen flink zal kunnen toenemen in dit deel der gemeente, waar thans door den nood der tijden heel weinig wordt ge bouwd, dus de bevolking zich zeer lang zaam uitbreidt. Den heer Statema en zijn personeel wenschte spr. toe. lange jaren in de nieuwe school met liefde en blijd schap te mogen arbeiden aan de vorming van de aan hen toevertrouwde jeugd De heer Statema dankte allen, inzon derheid de gemeente, die door hun arbpid het mogelijk hadden gemaakt, dat de school tot stand kwam. Spr. noemde het een voorrecht hier te mogen arbeiden aan de vorming der kinderen tot goede staats burgers en beloofde de school zoo goed mogelijk in den staat te houden, waarin hij deze had ontvangen. Ir. Gijzen, architect, gaf verschillende bijzonderheden wat den bouw. den stijl en de inrichting der school betreft. Ge zorgd is. dat het Ucht zoo gul mogelijk kan toetreden; de lokalen zijn in ver schillende kleuren uitgevoerd om een ge voel van verveling bij de kinderen te vermijden. Bij het wisselen der klassen komt de jeugd dan weer in een nieuwe omgeving. De burgemeester bracht hartelijke woorden van dank aan de sprekers, waar na het gezelschap een rondgang door de school maakte. Aanbesteding. z Bij de alhier gehouden aanbesteding voor diverse schilderwerken aan de 32 woningen in het Oosteinde. der bouwver- cen'ging „Volksbelang'l (in 4 perceelen, elk van 8 woningen) werd het laagst In geschreven: Perceel A: A. Piet Wzn. f.515; perceel B: P v d. Zwaard f. 491.80: per ceel C: J. Dobber f 534: perceel D: G. Wesselius f.531 Het werk werd gegund aan de laagste inschrijvers. Bij Arbeidsbemiddeling staan thans 218 werkloozen Ingeschreven, waarbij 132 land- en tuinbouw-arbeiders. Willem de Zwijger-herdenking. Gisteren had in alle openbare en bijzon dere lagere scholen in Haarlemmermeer de herdenking plaats van het vierde eeuw feest van de geboorte van Prins Willem van Oranje. Van de 26 schoolgebouwen wapperde de driekleur, terwijl de kinderen met Oranje waren getooid. Door de onder wijzers en onderwijzeressen werd verteld van de groote beteekenis van het leven van Graaf Willem van Nassau, die als Prins Willem is geworden de Vader des Vaderlands. Aan de leerlingen van de hoogste klassen werd een in kleurendruk uitgevoerde plaat uitgereikt, een repro ductie van het bekende portret van den Prins, uit het Mauritshuls te 's-Graven- hage. BENTHUIZEN Burgerlijke Stand. Overleden: Arend v. d. Does, 22 jaar, ongehuwd. HILLEGOM. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. S. Delea, Hoofdstr. 41; J. H. Holtrust .Stationsweg 19: C. de Jong met gezin, Meerdorpstraat 67: W. P. Kalkman, Lejdscliestraat 15D; H. Kolk, Loosterweg II 120; E. A. Mans, Stations weg 19. Vertrokken: C. J. van Delft, Klevernark- weg 7, Haarlem; C. W. Jonkheer, Graaf- scheweg 74, Nijmegen; N. S. J. Gljselaar, Kanaalstraat 229, Lisse: Joh. de Rooy, Kanaalstraat 229, Lisse; D C. de Vreugd, Meelstraat 7?. Zierikzez; M van Don e'aar, Slootweg 5, S'ootdorp, Wieringermeer: H. Nomden met gezin, Engelschestraat 39 a, Winschoten; L. J. Wijshake met gezin, Venneperwec 494, Haa-lemmermeer; F. Zackzek, Koninginneweg 157 huis, A'dam; H. Köliing, Schulpweg 2, Aerdenhout- Bloemendaal. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriaan, zoon van H. F. Bui- zert en W, Buitenhuis Dirkje, dochter van W. Ras en S. Maarsen Hendrik, zoon van C. van Dijk en S. de Boer Samuël, zoon van S. de Koning en J. N. Lanser Johanna Catharlna, dochter v. J. OU) en F. J. W. Goedhart Antonla Adrlana, dochter van H. Timmers en C. C. M. Warmerdam Hendrik, zoon van A. Slinger en A. Michlmayr Niesje Dirkje, dochter van A. de Ruiter en F. Klein. Ondertrouwd: P. Nieuwenhuijse, 32 jaar en I. C. van Mourik, 30 jaar G. Witte- koek, 27 jaar en V. van Hooidonk, 27 Jaar J. Verbaas, 24 jaar en D. S. Sepers, 20 jaar. Getrouwd: W. A. van den Ende, 32 jaar cn A. D. de Vink, 23 Jaar L. G. Brouwer, 20 jaar en D. K. Berg, 22 jaar E. van Zadelhoff, 25 jaar cn R. C. T. Roos, 24 j. Loop der bevolking. Gevestigd: Johannes J. Heijstek, van Oost- en West Souburg E. 47, naar Spie ringweg 1031 Johannes Th. Coomans, van Haarlem, Leeuwerikstraat 42, naar Sloterweg 154 Simon, J. W. Prinse laar, van Amsterdam, Aalsmeerweg 21, n. Sloterweg 108 Jan van Os, van Hllle- gom, Meerstraat 101, naar Venneperweg 1133 Hartger Vrijheid, van Elburg, Die- pesteeg 3a, naar Cruquiusdijk 167 Cor- stlaan van Veen, van Amsterdam, Korte Leidschedwarsstraat 101a, naar IJweg 115 Evert van Woudenberg, van Haarlem, Merovingenstraat 17, Kruisweg 1244 Jan Ottcn, van Amsterdam, Minnemoerstr. 1, naar IJweg 123 Johan W. Hamer, van Amsterdam, van Bossestraat 44II, naar IJweg 57 Johannes P. Tolen, van Heem stede, Lombokstraat 34, naar Kruisweg 1078 Johannes de Bruin, van Amster dam. Vechtstraat 70, naar Spaarnwouder- weg 433 Gerardus C. Albers, van Am sterdam. waladres: Kuipersstraat 5hs, naar Nieuwemeerdijk 185 Pieter Bax, van Lisse, Heereweg 116, naar Venneper weg 542 Johannes van Domselaar, van Nleuwer-Amstel, Amstelveenseheweg 137, naar Sloterweg 29 Jan F. Totté. van Uithoorn, Zijdelweg 17, naar Hoofdweg 516 Helmer B. Post, van Amsterdam, van Ho- gendorpstraat 150, III, naar Buigemees- ter Amersfoordtlaan 50 Lcendert de Ruiter. De Werken en Sleeuwbk. Klik 107, naar Aalsmeerderweg 524 Jacob J. Balk, van Amsterdam Waverstraat 76 naar Sloterweg 184 Petrus Burger v. Nieuw- veen. Stationsweg 133. naat Stationsw. 15 Jan Duijker, van Amsterdam. Bali- straat 136, inhg, naar Friedalaan 23. KATWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Boersma, Louwestraat 66, van Heerenveen W. Bruin en gezin, Sluisweg 23, van Broek op Langendijk M. de Vos, Duinoord 3, van Amsterdam J. v. Duijn, Sluisweg 23, van Broek op Lan gendijk B. Feigl, Zeeweg 5, naar Den Haag J. P. Buijs, Zeeweg 5, van Rijswijk, Z.-H. J. J. Marck, Duinhof 5 m, van Leiden J. Nijland, Louwestraat 3, van Stellen dam P. v. d. Meij, N. Commd.laan 33, V. Leiden J. F. Hueting, Voorstr. 33, van Rijswijk (Z.-H.) P. v. d. Kemp, Zeehos pitium, van Barneveld A. Vroom, Zee hospitium, van Utrecht E. Vroom, zee hospitium, van Utrecht J. M. Dekkers, Overrijn 7, naar Slenaken P. D. v. d. Werf, Overrijn 7 naar Venray. Vertrokken: J. C. H. M. Schiphorst naar Amsterdam, 2de Oosterparkstr. 220 J. Koppen, naar Amsterdam. 2de Oosterpark straat 220 J. H. Holtrust, naar Hillegom, Stationsweg 19 A. v. Osnabrugge, naar Sassenheim. Julianalaan 3 J. Bloot, n. Rijswijk (Z.-H.), Koninginnelaan 64 M. v. d. Perk, naar De nHaag, Akeleistraat 2 A. v. d. Plas, naar Blaricum, kindersana torium J v. Rijn. naar Beverwijk, Adri- chemstr. 48 M. Ouwehand, naar Den Haag, Z. Buitensingel 283 K. Haasnoot, naar Eindhoven, gesticht P. v. d. Bent, naar Haarlemmermeer. Nieuw Vennepper- weg 492 P. A. Roebeling, naar Hoek van Holland, Schoolstraat 30c. KATWIJK AAN DEN RIJN. Oranje-herdenking. De inzet van de herdenking van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje heeft gisteren plaats gehad. Van vele openbare en particuliere gebouwen wapperde de driekleur. Des namiddags werd door de kinderen der drie scholen een optocht gemaakt door het dorp. Om 2 uur werd aangetreden op het Kerkplein, waarna de rondwande ling een aanvang nam. Op het speelter rein der Oranjevereeniging werden de kin deren in carré-vorm opgesteld, en werden met begeleiding van de Harmonie twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. Hierna werden de kinderen getracteerd. De terugtocht ging langs N. Comman deurslaan en Van Egmondstraat naar de Turfmarkt. Van de zijde der inwoners werd groote belangstelling getoond. Op de scholen werd aan het oudste schoolgaande kind uit ieder gezin een schilderij plaat uitgereikt. KATWIJK AAN ZEE. Een familietwist. In de Varkevisserstraat had een ge duchte vechtpartij plaats. A. V. had bij zijn buurman T. H. in diens woning een kruk van de deur vernield, een van de ge volgen van een veete, die er tusschen de twee families bestaat. Later werd de assistentie van de politie ingeroepen, toen een zekere v. D. het voor zijn familie H. opnam en V. met een mes bedreigde. Even later ontstond een algemeen hand gemeen, waarbij H. een vingertop van mej. V. finaal afbeet en haar bovendien met een ploertendooder een slag op het hoofd toebracht. Dr. Eikelenboom ver leende aan mej. V. de eerste geneeskun dige hulp. De politie maakte proces-verbaal op. Geslaagd Oranje-kinderfeest. Gistermiddag heeft de herdenking van den geboortedag van Prins Willem van Oranje met de scnoolkinderen plaats ge had. In drie groepen werden er optochten gehouden. Onder leiding van den heer J. Volbeda was alles uitstekend georgani seerd. Het muziekgezelschap U. N. I. heeft zich zeer goed van zijn taak gekweten! Alles liep volgens het voorafgestelde plan vlot van stapel en precies om 4 uur was de laatste school op de plaats van be stemming aangekomen. Aan het oudste schoolgaande kind uit leder gezin werd een geschilderd portret van den Vader des Vaderlands uitgereikt, terwijl ieder kind nog een stuk chocolade ontving. Aan het verzoek om de vlag uit te ste ken, was door zeer velen gehoor gegeven! WILLEM VAN ORANJE-HERDENKING DER CHR. JEUGDVEREENIGINGEN. Redevoeringen en Leekespel. De zaal voor Prot. Belangen was geheel en al bezet met de leden van de C.J.M.V., de beide CJ.O.'s, de CJ.L.V. van de ver schillende Knapenafdeelingen, van de Pad- vindersgroepen, de mondorgelclub „Con cordia" en de voetbalclubs Katwijk", van de Meisjesvereenigingen „Dorcas", „Bid en Werk", „De Vierboet" en „Wees een Zegen", van de Driehoek- en Streepjes- meisjesclubs en hun leiders en leidsters. Onder de genoodigden waren aanwezig burgemeester mr. W. J. Woidringh v. d. Hoop, wethouder J. Dubbeldam, gemeente secretaris D. C. O. Boekhoven, de predi kanten ds. R. P. A. Rutgers en ds. P. Pras, de besturen van de Oranje-vereeni- gingen en de hoofden van verschillende scholen. Gegeven werd dezen avond het historisch Leekespel „Wilhelmus van Nas- souwe" van M. C. Fallentin, waarvan de regie toevertrouwd was aan de u tnemende- zorgen van den heer A. den Dikken. Nadat ds. W. M. A. Kalkman had laten zingen Ps. 77 7 en het gebed uitgesproken had, hield deze een redevoering over het onder werp: „Oranje en de Jeugd". Den 24s en April zag op den Dillenburg Willem van Oranje de Vader des Vaderlands, het levenslicht. Spr. vertelde van een bezoek aan den Dillenburg. Er is niets meer van over dan de groote toren, die in een museum veranderd is. Het is of men er niet meer in Duitschland is, maar men gevoelt een Hollandsche sfeer om zich. Bijzonder trof het spreker, dat aan den voet van den Dillenburg, op de resten van het stamslot der Oranjes, zich een soms nog een nieuw jeugdhuis krijgen, zullen wij den toren noemen den Dillen burg. Wat wij als volk zijn, hebben wij naast God, te danken aan Willem van Oranje. Ook willen wij, dat de Dillenburg weer in ons midden komt, want de liefde tot Oranje dreigt te verzwakken. Allerlei beginselen van den afgrond weren zich om ons af te trekken van de oude paden. Versta den hoogen ernst van dezen ge denkdag! Met het Oranjevuur is het Geu zenbloed gestookt, dat oude vuur brandt ook in Katwijk, de Katwijkers stonden als Oranjeklanten bekend. Van dat oude geuzenbloed zal wel iets in jullie zitten! tod heeft een wondermensch gebruikt om zooveel in de historie te wrochten, dat wij er nu nog den zegen van ondervinden. De liefde voor Oranje en vorstin wordt weer aangewakkerd; eenparig hebben wij Ood te dienen. Oranje en de jeugd: zij behooren bij elkaar; wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Er behoort gehechtheid aan het huis van Oranje en vooral als wij een Christelijk leven leiden. Na deze geestdriftige rede van ds. Kalkman, verkreeg de heer den Dikken het woord. Deze gaf een verklaring van de beteekenis van een leekespel, d.w.z. een spel, waarin de spelers hun eigen, innerlijke overtuiging kunnen omzetten in woord en gebaar. Gepersonifieerd werd o.a. de historie, de belofte en de ver drukte. Voorts zag men o.a. de donkere Middeleeuwen, het optreden van het Huma nisme, van Luther en Calvijn, de ver breiding van de nieuwe leer, de verdruk king onder Karei V en Filips il en het verdere bekende verloop der eerste jaren van den Tach'igjarigen krijg, eindigend met den moorddadigen dood van Willem van Oranje. Een en al lof was men over de décors, de costumes en de technische hulpmidde'en. Het koor en de muziek kweten zich voor treffelijk van hun taak. Na de verschil lende tooneelen verschenen op het witte doek beelden o.a. Luther met Bijbel, de „Afstand van Karei V", „Het Ontzet van Leiden" cn ten slotte: „Willem van Oranje vermoord. Na de proloog werd door allen staande gezongen het eerste couplet van het Wil helmus, na den epiloog het „Mijn schild en de betrouwen", waarna ds. Kalkman met dankzegging sloot. Door het bestuur van de Katwijksche Ziekenverpleging is tot hoofd der huis houding in het gemeentelijk ziekenhuis in de plaats van mej. Lasterie benoemd mej. H. J. Hobma van Vlaardingen. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Juliana zal de Katwijksche Harmonie U. N. I., directeur de heer P. C. Langmuur, Zaterdag 29 April des avonds om 8 uur een openlucht-concert geven in de muziektent op den Boulevard. NOORDWIJKERHOUT. Verloting van werkstukken. In 't Ontspanningslokaal werden in den afgeloopen winter verschillende werks'uk- ken en huisvlijt-artiketen vervaardigd door werkloozen, waarvan meerderen over groote vakkennis beschikken. Thans wor den alle gemaakte stukken verloot ten bate van het onderhoud, enz. van bedoeld lokaal, dat, onverhoopt, ook in den voi- genden winter dienst zal moeten doen. In café „De Zwaan" gaf de R.K. Middenstands Vereen, een feestavond tot sluiting van het seizoen. De zaal was geheel met belangstellenden gevuld, w.o. de moderator, kapelaan Minneboo. Zang en voordrachten wisselden elkaar af. In de groote zaal van Hotel „Gouwen- berg" gaf de Chr. Gemengde Zangvereen. „Concordia" een liefdadigheid suitvoering ten bate van het crisis-comité. Onder lei ding van haren bekwamen directeur, werd een keurig programma afgewerkt. OEGSTGEEST De werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs stonden 73 werk zoekenden ingeschreven, te weten: 3 Betonwerkers, 4 grondwerkers, 3 met selaars, 3 opperlieden, 2 schilders, 1 stu- cadoor. 4 timmerlieden, 2 autoschilders, 2 clectriciens. 3 metaalbewerkers, 1 con structiewerker. 1 bakKer, 36 land- en tuin- bouwarbeiders. 1 kellner, 1 magazijnbe diende, 4 kantoorbedienden, 2 losse arbei ders. Raadsagenda. De gemeenteraad zal in openbare ver gadering bijeenkomen op Donderdag 27 April as., des avonds te 7Vt uur. 1. Opening. 2. Notulen, ingekomen stukken, mede- deelingen. 3. Voorstel van B. en W. betreffende het verieenen van vergunning tot straat- aanleg aan het Bestuur der Woning- bouwvereeniging ..Buitenlust". 4. Idem tot het onbewoonbaar verklaren van woningen. 5. Idem tot het doortrekken van de Duinzichtstraat en het verkoopen van bouwterrein aan de firma de Later en Meyers. 6. Idem tot het verhuren van grond aan de korfbalclub „Fiks" te Oegstgeest. 7. Idem tot het aankoopen van grond tot het maken van een trottoir op den hoek Burg. TerweewegLeidsche Straat weg. 8. Idem tot het aankoopen van grond voor het verbreeden van den Rijnzichtweg (Zuidzijde.) 9. Idem tot het verieenen van subsidie aan het bestuur van den R.K. Volkshuis- houdcursus over 1933. 10. Idem tot wijziging der Verordening houdende verbod tot het oprichten van Slagerijen, drogerijen, rookerijen enz. in de gemeente. 11 Verzoek van de af deeling Oegstgeest van den Zuid-Hollandsche Bond van kleine kweekers om steun, met prae-advies van B. en W. 12. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening op het beheer van het grondbedrijf en tot het inbrengen van gronden in dat bedrijf. 13. Idem tot wijziging der verordening op het venten. 14. Idem tot wijziging der verordening op het rijden. 15. Idem tot wijziging der Algemeene Politieverordening. 16. Idem tot onderhandsche aanbeste ding van het verbeteren van de Regen- tesselaan en Emmalaan. 17. Idem inzake de Steunregeling. 18. Idem tot verhuur van grond aan de Leidsche Mixed Hockeyclub voor speel terrein. 19 Comptabillteitsbeslulten. 20. Schoolgeldreclames. Rondvraag. Bij een gehouden controle door de ambtenaren van de Belastingen en politie van de Wegenbelaslingwet, zijn eenige autobes'.uurders wegens overtreding daar van bekeurd, terwijl tevens verschillende bestuurders werden bekeurd wegens over treding der Motor- en Rijwielwet. Achter het Groene Kerkje had een aanrijding plaats tusschen een auto van en bestuurd door H. F. E. M. wonende te Rotterdam en een auto van N.V. R. H. te Den Haag. De auto van M. werd daarbij beschadigd. Een onderzoek naar de schuld vraag wordt ingesteld. Gevonden voorwerpen. Een jong var ken, kinderbril, witte muts, damestasch m. inhoud, Lipssleutel, heeren regenjas, porte- monnaie met rozenkrans, sierspeld. RIJNSBURG. De Willem de Zwijger-herdenking. Naar aanleiding van de Willem van Oranje-herdenking wapperde alhier van menig particulier woonnuis de vlag. De schoolkinderen ontvingen ter her denking een plaat, met het portret van den Prins. De muziekvereeniging „Wi hel- mina" speelde des avonds bij den WLhel- mina-boom, het „Wilhelmus" en het „Wien Neeriands Bloed" en vervolgens op verschillende plaatsen langs de Vliet Vaderlandsche liederen, zoodat er ten slotte een geestdriftige stemming heerschte. De Bloemenhandel. Met het koelere weer, zooals we dat de laatste dagen hebben, is de aanvoer niet zoo overweldigend en kan bet aan gevoerde ook gemaaxeLjker koopers vin den. De koude grond bloemen bloeien dit seizoen bijzonder mooi, voornamelijk door droge weer. Tulpen vaiieeren per dozijn van 7—18 ct., Narcissen gaan ook iéts beter, al lokt de prijs nog niet uit. Ze brengen van 10—50 ct. per 100 op. Muur bloemen gaan voor f. 3—6 per 100 bos, Lathyrus 30—60 ct. per 100. Anemonen f. 0.80-1.50, Irissen f. 1.10—2.20 per 100. Ds. N. de Jong, Chr. Ger. predikant, alhier, ontving een beroep naar Maassluis. HEDEN: Schouwburg: Fritz Hirsch Operette -~| lm Savoy". 8.15 uur nam. Wasstraat 2, N.V. Hollandsche Bod stoffenhandel Habé Buitengewone AlJ meene Vergadering van Aandeelhouder f uur nam. Donderdag. Breestraat 143: 810 uur nam. Den Burcht: Alliance frangalse: Corl rence M. Ie Chanoine Chenesseau heures. Fototentoonstelltl Alphen ad. Rijn: Hotel ,,'sMolenas,-] brug". Aandeelhoudersvergadering Schelpkalkbranderij v.h. J. W. Clant Zn., ÏO1/» uur v.m. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Housewnerd, 8 u nat „Heerscher der duisternis". Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 urn. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nai „F. P. I antwoordt niet." Woensdag en Zaterdag nam 2 iH Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Trianon-Theater Breestraat. 8 u nazi „Madame Butterfly." Wbensdag en Zaterdag nam 2 K| Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 uur DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Gentel kunde Consultatiebureau voor moeuijZ kinderen Halftwee tot 3 uur nam Lh-Ï ting tegen dlphterte 4—5 uur aam Donderdags: lnst v. Praeventleve Gs| neeskunde. Consultatiebureau voor Alc:-| holisten. '7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst c>L apotheken wordt van Maandag 24 tot el met Zondag 30 April a.s. waargenoai door apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe RijJ 18, Telef. 523. RECLAME Witte tanden; Chlorodonl WARMOND. Kerkelijke gezindten. Volgens de thans definitief vastgeMfe gegevens zijn hier in Warmond 63i fel Hervormden, 1 Waalsch Hervormd!, Remonstranten, 6 Christelijk Gerefonwt- den, 4 Doopsgezinden, 9 Evang. LuthercV 124 Gereformeerden, 2J31 Roomsch Kali. lieken, 11 anderen en 110 hebben ge) Godsdienst. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Petrus Franciscus, i van A. J. Haverkort en Chr. M. F. v i Voort; Maria Sophia, d. van Th. J. d; Vroomen en S. J. Zandbergen: üerrit Jaa z. van M. H. Jansen en A. H. C. v. i Gevel; Pieter Anthony, z. van W. I. Oudshoorn en J. de Ligny; Helena Cafe rina, d. van A. P. C. Pa pot en M k. Schavenmaker; Christiaan Joannes, z ic P. Does en P. M. Sikking; Johanna Marl retha, d. van C. Bartels en P. Plasineijer Joannes Bernardus Jozef, z. van S. W. Hogenboom en A. M. Th. de Vetten. Getrouwd: Jacob Boot, 27 jaar j.ra. ei N. Ramp, j.d. 21 iaar; A. G. Bakker, ja j 25 jaar en M. W.A. Drabbe, j.d. 21 jan. Overleden: Jacoba Maria van der Drift, 4 weken; W. C. Breuninghoff, 49 jaai; J. G. Kerkvliet, 56 jaar. Van een wagen gevallen. Toen een wagen bespannen met (fJ paard over den Heerenweg reed, vM plotseling een persoon die naast des koetsier gezeten was, van den bok e: kwam voor een der wielen van den wage: terecht. Gelukkig kon het paard nog tijdig tot stilstand worden gebracht, zoodat R- uit Heemstede met eenige schaafwonde: en de schrik vrij kwam. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: M C. de Winter geb. van Dijk z. A. M. Olsthoorn, geb. Hooymans, z. Ondertrouwd: G. J. in 't Veen en E. M. van Dongen P. N. J. Havik en A. P. Bensdorp. Overleden: M. E. Th. van Rijn vr. 2 j. WASSENAAR. Geslaagd voor het diploma Coupeur van de Vereen. „Nederl. Modevakbond de dames J. E. Jansen en T. Wlersma, al hier. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Abr. Brouwer, van Kat wijk en M. v. Dijk. Getrouwd: Johs Zandbergen en Joha. Hermans van Rijnsburg. VEUR. Burgerlijke Stand. Overleden: J. Keulemans, man, 26 j.; J. Theune m .26 j. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Theodora, D. van D. Th. Kraan en M. C. van Gent. Maria Johanna. D. van P. J. L. Steijn en M. A. M. de Ruljt. Wilhelmus Maria. Z. van J Zonneveld en C. Th. van Vliet. Getrouwd: J. Scherrenbacher en C. J. M. Spiegeler. Overleden: J. A. Lubbe—van der Poel, 44 j. W. van der Blij, 70 j. ZOETERWOUDE. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Vrijdag 28 April in openbare vergadering bijW- 1. ingekomen stukken. 2. Vaststelling kohier hondenbelasting 3. Voorstel van B. en W. tot wijzigfe der gemeentebegrooiing 1932. 4. Als voren tot wijziging der gemeente begrooling 1933. 5. Verzoek van het bestuur der Burger wacht om subsidie, met voorstel van burge meester en wethouders. 6. Voorstel van B. en W. tot voor- loopige vaststelling eener rooilijn aan de» Hooge Rijndijk. 7. Als voren tot vaststelling van best» cn voorwaarden van aanbesteding Vl>;' het schoonhouden der genieeniovaarteo- 8. Als voren om te besluiten tot ov«' dracht van een berm, tegenover de wonM van den gemeente-opzichter, aan het K'r 9. Als voren in verband met het vte zoek van J. de Witt te Leiderdorp in"' verkoop bouwgrond. 10. Rondvraag. Burgerlijke Stand. Geboren: Agatha Maria Johanna, d. va: W. J. Vlasveld en A. J. van Eeden, Cor nelia Catharina, d. van G. Overdevesl frj A. M. Rijkelijkhuizen; Wilhehnina Soi Ludewina, d. van C. J. v. d. Poel en n Th. Vergeer; Cornelia üerarda Maria, van W. C. de Groot en C. M. Piete'* j Arie, z. van A. de Hollander en J. K veld; Jacoba Gerarda, d. van W. en W. J. Akerboom. Ondertrouwd: Gerrit Engberts, 27 jsi en Petronella Zandvliet, 28 jaar. GetrouwdJ. J. van Klink cn S. Kramers.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6