DE VIJANDEN-VAN HET BIJENDORP LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 25 April l! _LAND- EN TUINBOUW. SPORT. UIT DE OMSTREKEN. Buraerliike Stand v. Leiden AGENUA. BEKRONINGEN INTERN. BLOEMEN TENTOONSTELLING TE OENT. Op de 20ste Interationale Tuinbouw tentoonstelling, die in het Feestpaleis in het Stadspark te Oent wordt gehouden, zijn o.a. de volgende bekroningen uitge reikt: mooiste partij bloeiende vollegrond- heestcrs 2e prys P. C. Oosthoek en Co. te Boskoop; mooiste party van 12 Wistaria ilmensls le prys P. C. Oosthoek en Co. idem. mooiste en grootste verzameling dineraria le prys, beker geschonken door graaf Goethals te Oent, J. C. Maarse te Aalsmeer. Dezelfde firma kreeg ook nog drie andere eerste pryzen nl. voor de schoonste party van 100 Cyclamen percl- cum en variëteiten (beker Delmotte), do schoonste party van 50 cyclamen persicum, merkwaardig door teelt en bloei (beker de Laurier! en de meest gevarlëerde verza meling van 25 cyclamen, alsmede een 2en prys voor de mooiste party van 25 cyclamen persicum In een enkele variëteit. Mooiste party van 30 nieuwe rhododen drons, le prys Koster en Zn. te Boskoop; mooiste party van 25 goed bloelende rho dodendrons met witte bloem, le prys aan dezelfde firma; mooiste party Buxus en Taxus van alle vormen en afmetingen, le prys Kromhout en Co. te Boskoop; ver zameling der meest Interessante nieuwe Polyantharozen der laatste 5 Jaren le prys O. de Ruiter te Boskoop; 2e prys Ant. Kluis Boskoop; mooiste verzameling azalea hybriden, le prys Koster en Zn te Bos koop; mooiste roode azalea, le prys Kos ter en Zn. te Boskoop; 2e prys A. Kluis te Boskoop; mooiste gele azalea, le prys L. J. Endtz en Co. te Boskoop; 2e prys Koster en Zn te Boskoop; mooiste oranje azalea le prys A. Kluis te Boskoop; 2e prys H. den Ouden te Boskoop; 2e prys L. J. Endtz en Co. te Boskoop; mooiste gevlekte azalea le prys Koster en Zn. te Boskoop; verza meling azalea mollis, le prys Koster en Zn.; 12 azalea's Kaempfer! le prijs J. Blauw en Co. te Boskoop; 2e prys L. J. Endtz en Co. te Boskoop; mooiste party van 30 nieuwe rhododendrons tot 10 gra den Celslus vorst kunnende verdragen 2e prys Koster en Zn. tc Boskoop; mooiste party van 30 nieuwe rhododendrons 15 gr. vorst kunnen verdragen, le prys Idem, verzameling nieuwe rhododendrons In kleuren, nog niet In den handel, le prys L. J. Endtz en Co.; 2e prijs Koster en Zn.; verzameling van 25 rhododendrons brttan- nlde in strulkvorm en op stam gekweekt, le prijs J. Blauw en Co. te Boskoop. VOETBAL. NA LUGDUNUM—RISING HOPE. Naar aanleiding van ons verslag van gisteren waarin wy zelden dat een Rot terdammer het veld was uitgezonden en de captain daarop eveneens naar de kleed kamers was gegaan, melden het Lugdu num-bestuur, evenals mr. Ulttenbroek (consul van den K N VB.) ons dat de fei ten Juist zyn doch dat de toedracht der zaak achteraf iets anders is gebleken. (Langs de lyn was hiervan niets te con- stateerenl) De scheidsrechter heeft naar hy latei- verklaarde pl.m. 10 minuten voor het einde van den wedstrijd, den aanvoerder van Rising Hope verzocht den middenvoor en linksbinnen tot kalmer spel te manen daar deze twee spelers by herhaling door ruw spel ln overtreding waren. De captain van R. H. ging echter verder dan het verzoek van den scheidsrechter en zond belde spelers naar de kleedkamer. Aan dit bevel werd door den linksbinnen niet voldaan. Uit protest tegen de onge hoorzaamheid van een 2yner medespelers heeft toen de R. H.-captaln zélf het veld verlaten. DE LANDBOUW-MACHTIGINGSWET. De Nederlandsche Industrie- en Handels- raad voor land- en tuinbouw heeft een adres gezonden aan de Eerste Kamer der Staten-Generaal inzake de Ingediende machtigingswet voor den landbouw. Ofschoon de Tweede Kamer dit wetsont werp aanmerkelllk besnoeid heeft ziet de Raad in de verleening van deze machti ging niet alleen een bedreiging voor de vrllheid en de rechtszekerheid van het Ne derlandsche bedrijfsleven doch vooral een ernstige Inbreuk op ons constitutioneel parlementair stelsel. De Raad vreest bovendien, dat een maal de weg hiertoe gebaand ook an dere dan de thans ln het wetsontwerp ge noemde Producten gaandeweg hieronder zu'len worden gebracht. De Raad verzoekt daarom aan de Eerste Kamer het wetsontwerp niet aan te nemen. SPORTMAN I—BAKKERSGEZELLEN. Donderdagavond te halfzes vindt boven genoemde wedstrijd plaats op het Sport man-terrein aan de Groenoordstraat. RHODA—V. V. L. Deze wedstryd is door V.V.L. gewonnen met 9—3. Rust 5—2. WERKLOOZEN-VOLIBAL. Morgenmiddag te 3 uur speelt te Katwyk CG.W. I tegen Katwyk I. Donderdagmiddag te 3 uur speelt LP.S.V. combinatie tegen C.G.W.-combinatie op het terrein aan den Zoeterwoudsche-Singel. STEUNMAATREGELEN VOOR DEN LANDBOUW. Aan de N. R. Crt. ontleenen wy gege vens over de voorloopige verslagen der Eerste Kamer betreffende de steunmaat regelen aan den landbouw. Fabrieksaardappelen. Uit het voorloopig verslag inzake dit wetsontwerp biykt, dat eenige leden de opmerking maakten, dat by deze en an dere voorgestelde steunverleeningen de productie wordt vrijgelaten, zy achtten dit niet juist, want Indien de gemeen schap het risico der productie gaat dragen moet zy ook de zeggenschap daarover heb ben. Voorts maakten enkele leden de op merking. dat naar hunne meening ln het onderhavige geval een byslag van 25 ct. per H.L. veel te laag is. Roggebouw. Biykens het afdeelingsverslag betreur den verscheidene leden, dat de steun, welke in dit wetsontwerp aan de verbou wers van rogge wordt toegekend, alleen by uitzondering zal worden verleend. De be perking van den steun tot de verbouwers van rogge op veenkolonlalen grond acht ten zy willekeurig. Waarom, zoo vroegen zy, heeft de roggeteelt op zandgrond niet recht op geiyken steun? Bovendien kwam sommigen leden het criterium, dat als steungerechtigd moeten worden beschouwd „al die verbouwers van rogge, die in veenstreken een landbouwbe drijf uitoefenen, dat het karakter draagt van het veenkoloniale bedryf" niet Juist voor. daar het te vaag is. zy vreesden, dat zich moeiiykheden zouden voordoen met een groot aantal grensgevallen, welke ongetwUfeld zullen voorkomen. Andere leden bepleitten de wenscheUJk- heid om alle rogge, die ter markt komt, onder de wet te brengen. Naar aanleiding hiervan werd de opmerking gemaakt, dat de steun aan den roggebouw het karakter van een algemeenen maatregel behoort te dragen en dat dit ook zonder bezwaar mogelyk zoude zyn, indien de regeering bereid ware voor te schrijven, evenals dit ten aanzien van de inlandsche tarwe is geschied. Aardappelmeel. Biykens het afdeelingsonderzoek Inzake bovengenoemd wetsontwerp, wenschten sommige leden te worden ingelicht, wat de regeering. bij aanneming van het ontwerp voornemens is fe doen met de resteerende 400000 balen aardappelmeel en of het waar is. dat aardappelmeel voor verwer king in brood niet geschikt is. Andere leden vestigden er de aandacht op, dat het Aarriapoelmeel-Verkoopbureau, hetwelk hoofdzakeliik met den voorraad is blUven zitten niet in staat Is gebleken tot verkoop terwii' anderen daarin wel zyn geslaagd De Staat moet dientengevolge de schade lyden. ontstaan door 'de verkeerde verkoopspolitlek van dit bureau. HET TOURNOOl OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Nadere bijzonderheden. In aansluiting op de reeds door ons ver melde belangrykste eslulten. welke door de FIFA bestuurderen in de vergadering van Zondag te Parijs werden genomen schryft men ons nog het volgende; De wedstrijden welke gespeeld zullen worden ln het siottournooi vinden plaats I van 27 Mei tot 6 Juni 1934. De voorwedstryden moeten voor 1 Mei 1934 zyn gespeeld De zone-indeeiing vindt plaats na 15 Juni a s. In het siottournooi zullen 25 scheidsrechters optreden waar van 5 Italianen. Allen zullen tevens als linesmen dienst doen. Inzake de kwestie van Uruguay werd aan den heer Buero opgedragen een onder zoek In te stellen naar den toestand en de uitvoering der besluiten van de FIFA. In dien Uruguay zich niet houdt aan de reg lementen van de FIFA zal zll per 31 Mei a.s. geschorst worden Eventueel zullen maatregelen genomen worden na ontvangst i van het rapport van den heer Buero SCHERMEN. DE NEDERLANDSCHE SCHERMPLOEG SAMENGESTELD. Voor de Europeesche kampioenschappen. Voor de Europeesche kampioenschappen die te Boedapest gehouden worden van 5 tot 12 Juni a.s. zyn de volgende Ned. schermers uiteenoodied: Dames: Floret: J. de Boer. T. v. d. Klauw I. den Hollander. M. Teerlnk en L. Kruys- man. Heeren: Floret; F. A. Mosman, C. We- 1 ber J Olman en Ch Knoek. Degen: F. A. Mosman, C. Weber. W. Driebergen en jhr A. van Geen. Sabel: F. A Mosman J. v. d. Wiel. W. Driebergen en Montfoort. (Tel.) GEBOREN Lena Elisabeth d. van W. de Jong en J. Mark Jan Rudolf, z, van J H. v. Keu len en M. Elchenauer Anna, d. van D. Dijkstra en A. Dubbeldam Arie, z. van A. de Graaft en A. Kluit Maria Cor nelia, d. van C. v. d. Star en M. Broekhof Lambertha Jannetje, d. van D. Opgei- der en L. Lettboer Adrlana Helena, d. van M. v Tol en Q Elstgeest Martina Maria Theresia, d. van J. A. Akerboom en M. Voortman Hendrik Willem, z. van W. C. Feitkamp en N. J. Smit Jannetje, d. van M. van 't Zelfde en J. E. v. Biezen. GEHUWD: S. Faber jm. en N. Burger jd. H. M. van Wel jm. en G. C. Stern jd. OVERLEDEN: S. J. Heemskerk m. 34 j. L. Vree kenHogendoorn vr. 31 j. H. G. den Elzen dr. 3 j. J. C. E. W. Ort ongeh. vr. 79 j. H. Nieuwenburg—Siykhuis vr. 39 j. A. v. d. Zwet zn. 4 u. Kippen- en eendenhonderij. Het afdeelingsonderzoek inzake dit wetsontwerp gaf aanleiding tot het uiten van de vrees, dat de hier voorgestelde steunmaatregel, indien die tot stand mocht komen, ten gevolge zal hebben, dat de pro ductie van eieren niet zoo sterk zal terug- loopen als gewenscht Is. Andere leden spraken daartegenover het vertrouwen uit, dat de gemiddelde prys op minder dan f. 2,80 zal worden bepaald, waardoor de productie van zelf in behooriyke banen zal worden gpleid. Eenige geruststelling ten dezen aanzien werd wenscheiyk geacht. HILLEGOM EEN GESLAAGDE DAG. De Willem de Zwijger-herdenking. Wij vermeldden reeds het verloop der feestelijkheden van gistermorgen, 's Mid dags was er voor de spelen der kinderen zeer veel belangstelling, het terrein van de gemeente naast het gebouw voor Openbare werken was te ongeveer 2 uur al vol met kinderen en belang stellenden. In de gemeente gaven dc vlaggen een feestelijk aanzien. Onder leiding van het comité met zijn helpers, in tegenwoordig heid van het eere-coinité, waarvan burge meester Pont eere-voorzitter is, zijn de spelen ten uitvoer gebracht. De wedstrij den hadden den volgenden ui.slag: Turfrapen voor meisjes: 1. A. Leenderls, 2. S. Ras, 3. B. Ras, 4. N. Wei:ers, 5. A. Spruit, 6. N. Raamsveld, 7. M. S ic- ring, 8. A. v. d. Jagt, 9. J. van Sanse, 10. C. Ruigrok. Hardloopen met hinder nissen voor jongens: 1. B. Koppert, 2. C. Vreeken, 3. J. v. d. Meij. Vlagge jes steken voor meisjes: 1. A. de Vries, 2. F. Lange- veld, 3. S. Aangeenbrug, 4. S. Ke/khof, 5. W. Veld, 6. J. Holleman, 7. Trossel. Plankrijden voor jongens: 1. C. v. d. Wolf, 2. W. Ras. Vaatj?srol'en voor jongens: 1. P. Boelee, 2. G. Bullink. Plankrijden voor meisjes: 1. Joh. Hulsebosch, 2. P. de Groot. De prijzen bestonden uit alleihande mooie voorwerpen. De deelnemers, die geen prijs konden veroveren, kregen een reep chocolade. Deze spelen waren nog niet afge'oopen of het concours van versierde auio's, rij wielen enz. begon reeds. In de van M:er- beekstraat verscheen de oude stoomtram, een locomotief en een personenwagen, bellende, fluitende en rookende, vol met trampersoneel en passagiers. Het wa> een grappige vertooning: verder waren er t. es wagens der Chr. Gyinnas iek Ver eni ring „Jahn", versie de rijwielen (waaionder heel mooie) Karretjes en autopeds en twee kleine Volendammertjes, alles te zamen 17 nummers, een ge. ing aantal dus, wat niet verhinderde dat het geheel succes had. De harmonie „C.escendo", die ook op het terrein gespeeld had, opende den ommegang door een deel van de gemeen e. Fen jury, bestaande uit vier dames en 4 heeren, heeft geoordeeld en de volgende prijzen toegekend- Comité P P., oude stoomtram, Jahn hee ren, Jahn dames, mej. Warmenhoven, mej. de Vreugd, H. Roeland en mei. Woerlee beiden na loting, van Oosten, C. Velthuys en Chris Verkarend. Hiermee was het middagprogramma De- eindigd. Het Bel.o Comité met zijn onver getelijke oude stoomtram trok er nog eens op uit, want een paar uur later maakte het wederom een glorieuse toht. De Chr. O anjevereeniging hield 's avonds een kerkdienst in de Geref Kerk, waar het orgel bespeeld is door den heer C. J. de Koning J. C.zn. Het gebed en net openingswoord werd gesproken door den den heer W. Kijne, voorzitter der Chr. Oranje-Vereeniging, waarna het Chr. Ge mengd Jeugdkoor „H^anna" onder leiding van den heer de Koning de O.anje-ranta e zong. Gemeenschappelijke zang wisselde een orgel-improvisa.ie af, waarna ds. A. K. Krabbe een toespraak hield, waarin hij zei hoe de C.O.V. op haar eigen wijze en in haar eigen omgeving Willem van Oranje als een held des geloofs.wil her denken. Het Gemengde koor „Asaf" zong twee liederen, eveneens onder directie van den heer de Koning. De heer I. C. Baas, secretaris der CO.V. sloot de druk bezochte bijeenkomst met dankzegging. Inmiddels had zich voor de kerk, op den Stationsweg en in de Sixlaan een massa mensrhen verzameld om te luisteren naar den zang van diverse koren. Met een geluidsinstallatie van den heer T. H. Seijsener zijn verschillende gramo- foon-nummers ten ge'ioo e gebra ht. Toen zongen het koor van den heer Kessels, het dameskoor „Sursum Corda" het man- nennkoor „St. Ceci'ia" en ten s'otte „Asaf". De bioscoop in de openlucht was net laatste nummer van den dag, welke vol gens het programma 's morgens om 7.45 aangevangen was, terwijl de eerste vilm ruim 10 uur 's avonds begon te draaien Eenige duizenden hebben de reeksen teel den op het witte doek bewonderd, voor zoo ver men ten minste een goede staan plaats machtig was geworden Het herdenkingsfeest heeft een uitste kend verloop gehad. Het comité mag vol daan zijn over hetgeen met bescheiden middelen is bereikt. LEIDSCHENDAM. Voor het alhier op 25 Mei en 5 Juni te houden concours van den Bond van Harmonie- en Fan a e orpsen hebben zich 24 corpsen opgegeven. NOORDWIJK. De herdenking van Prins Willem van Oranje. Gistermiddag had alhier een groote Oranje-herdenking plaats, 's Middags te 2 uur waren de vereenigingen en corpoiaties op het RK. Sportpark aanwezig. De drie plaatseiyke muziekcorpsen luisterden met muziek het geheel op. De leden van het Eere-Comité en het uitvoerend Comité hadden plaats genomen voor de tribune. De burgemeester drs. J. B. V. M. J. v. d. Mortel sprak een openings- en welkomst woord en bracht dank aan allen die voor deze huldiging in massa waren opgekomen om biyk te geven van dank voor het werk van Prins Willem van Oranje. Hierna werd door Noordwyk's Mannenkoor, onder lei ding van den directeur, den heer Teelen uit Leiden, gezongen het Domlne Salvam fac" en „Die Ehre Gottes aus der Natur" waarna de heer J. G. van Eeden een schitterende rede hield over „Prins Wil lem van Oranje en onze Nationale Vrij heid. Eerbied voor het gezag, voor onze geëerbiedigde Koningin mogen wy vooral leeren by deze Nationale herdenking, aldus eindigde spr. Het mogen geen Udele woor den zyn. Hart en handen moeten we hef fen en als mannen van één volk, van een eigen natie de handen ineen slaan in broederiyke samenwerking. Een hartelijk applaus gaf de Instemming der aanwezigen weer. De Chr Zangvereeniging „Eryshoma" zong hierna „Wilt heden nu treden", waar na muziek van de corpsen die aanwezig waren, de „Echo", Fanfare en Crescendo. Op het terrein werd nu de stoet opge steld die naar Noordwyk aan Zee zou marcheeren. Vanaf het Sportpark trok de groote menigte in optocht door Noordwyk naar Noordwyk aan Zee. Het Eere-comitè in landauers, meerdere vereenigingen met versierde wagens, waartusschen de vele kleurige en wapperende vaandels, vlaggen en tropheëen, vormende een massale stoet waarby de drie plaatselijke Muziekkorpsen hun biyde tonen lieten hooren, om zich weder te verzamelen op het groote terras van het Kurhaus „Het Huis ter Duin", waar allereerst door de Chr. Zangvereen. een zanghulde werd gebracht, waarna de heer Jug, directeur van de Mr. W. v. d. Bergh Stichting het woord verkreeg. Spr. bracht de groote Vaderlandsliefde van den eersten Prins van Oranje naar voren en eindigde zyn uitvoerige rede met: ,,'t Is Oranje, 't blijft Oranje, en 't is Oranje boven!" De Chr. Zangvereen. „Looft den Heer" bracht hierna een zanghulde, opgevolgd door een muzieknummer van het Fanfare „Excelsior". De burgemeester bracht een dankwoord aan de dames en heeren van het Eere-Comité, zoomede aan alle ver eenigingen welke hebben medegewerkt dezen dag zoo schitterend te doen slagen, aan de muziek- en zangvereeniglngen voor hun spontane en zeer gewaardeerde medewerking, aan het bestuur van het R.K. Sportpark en de directie van het Huis ter Duin voor de beschikbaarstelling der terreinen, aan de besturen dor Oranje verenigingen, doch vooral aan het uitvoe rend comité voor de vele werkzaamheden. Hierna bracht de Burgemeester ter ken nis, dat een telegram gezonden zou wor den aan H. M. de Koningin. 1 Hierna deed de „Echo der Duinen" nog het Wilhelmus weerklinken, waarmede deze schitterend geslaagde dag werd be ëindigd. Des avonds vond de herdenking plaats in de Nederl. Hervormde Kerk. Deze was geheel gevuld toen Ds. Visser liet zingen Psalm 75 1, die daarna Psalm 85 las en voorging in gebed. Daarna speelde de rau- ziekvereen. Crescendo; „Gebed aus: Das Nachtlager" van Kreutzer; waarna de gemengd zangver „Euphonia' „Blyi een" en „Middernacht" zong. Ds. Visser behan delde de onderwerpen: „Den Vaderland getrouwe" en „In Godes vrees". Spr. nam als uitgangspunt de aanvangswoorden van Psalm 85. Van een volksstam voor Oranje was geen sprake, aldus spr. Aan Oranje hebben wy te danken dat wij dit bewust zyn geworden. De tegenstanders van Oranje zagen in hem zoo'n buitengewoon knap strateeg, dat zij van opinie waren dat als hy verslagen was. ook het volk zou zyn bedwongen. Spr. schetste vervolgens de Vaderlandsliefde, en de Godsvrees van Prins Willem, en wees er op, dat de Groote Nederlander, het eerste klein was tegen over God. Spr. besloot met de opwekking trouw te blijven aan Oranje, maar meer nog trouw aan God. Vervolgens speelde Crescendo het „Ehre sei Gott in der Höhe" van F. Schubert; waarna Ds. Cupedo wederom zyn lezing hield over „Het Wilhelmus" gehjk hy dat deed ln het Casino en die reeds in ons blad van gisteren werd opgenomen. Hierna zong de gem. zangver. „Advendo" een tweetal liederen n.l. „Volkslied" en „Hvmne". Ds. Sirtdré sprak een slotwoord en schetste hierin nogmaals de groote betee- HEDEN: 509. O ;bet Pniël: Chr. Dem. Unie, spr. H. van sTn ten, 8 uur nam. Prediker: Chr. Hist. Unie. Slotverj. ring; Th uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59) menkomst te 8 uur nam. Stadszaal: H. G. S. Spr ds. Grave-,, an en ds. Ekering. 8 uur nam. Tempelierenhuls (Hoogl. Kerkkoorst lhu!< 9): Int. Orde Goede Tempelieren; 8; J, looi Woensdag. Schouwburg: Fritz Hirsch Operette J Kr im Savoy". 8.15 uur nam. Wasstraat 2, N.V. Hollandsche B® stoffenhandel Habé Buitengewone meene Vergadering van Aandeelhouien uur nam. et par: r sar egoe fcoudi BIOSCOPEN. nn l'osenoD Hn.'°ewnerd 8 u naa „Keerscher der duisternis". •maag nam 2 uut 4 uui 30 en 8 urn Luxor- l heater Stationsweg, 8 urn nis ,.F. P. I antwoordt niet." Woensdag en zaterdag nam 2 i Zondag nam 2 uur 4 uuf 30 en 8 uur Trianon-theater Breestraat 8 u te „Madame Butterfly." Woensdag en zaterdag nam 2 i> Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 uur éem M K Bespr :tre één 1 War; voor kaar d-::5 0"" San' pooc om M; OP vem lief' G 1 den vei- Woensdag Inst v Praeventiev* Gene Kg kunde Consultatiebureau voo: mneiiji kinderen Halttwee tot 3 uur nam ui ting tegen diphterte 4 S uur nam Donderdagslnst v Praevenlleve Ct neeskunde Consultatiebureau voor tl;: holisten 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag 24 tot; met Zondag 30 April a.s. waargenor door apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe L 18, Telef. 523, DIVERSEN. de Ra: Vei I Po opi me de be: ge: zie zij dc V( kenis van den Prins van Oranje, en ryke zegen, dien hy met Gods hulp, 1 land heeft geschonken. Wie Oranje tr zegt Eenheid, zegt vryheid en Godsvrueb Laten wy zorgen dat onze Koningin b alle tyden kan rekenen op onze hulpen ons gebed. Tenslotte verzocht spr. al; staande, het „Wilhelmus" te zingen Nadat Crescendo uit de Johannes Pas sion van J. S. Bach het koraal: ..ActHem, lob dein lieb Engelein" had doen toes, werd gezamenlijk gezang 96 gezongen saai na Ds. Siddré met dankgebed dezes mtóar herdenkingsavond besloot. SASSENHEIM. Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbanl In de zaal van „Hét Bruine Paard' r.-' de jaariyksche ledenvergadering gehoua: van de Coöp. Boerenleenbank. Tacfco leden teekenden de presentielijst. De tie J. W. van Niekerk leidde de vergadei: en herdacht wylen den heer L. v. L- wen Sr., die in zyn werkzaam leven s vele jaren in den Raad van Toezicht medewerking aan de Bop.enlecn::' heeft geschonken. Juist op de vergader: van verleden jaar heeft hij zijn iurr- neergelegd en werd toen als Eere-lida noemd. Werd verleden Jaar de hoop c gesproken dat de volgende vergader:' onder gunstiger omstandigheden uur plaats hebben, thans moet helaas gect: stateerd worden dat deze wensch niel e vervuiling is gegaan. De strijd om bestaan is voor zeer vele leden r zwaarder geworden. Hoewel de omtdl: van de Bank zyn teruggeloopen, zijn1 resultaten niet ongunstig. Aan de MJ tuaire verplichtingen kon worden re- daan, terwyl nog een winstcyfer K f. 772.59 kon worden behaald, hetweit ar de reserve za! worden toegevoegd. De' sier. de heer Lefeber, is reeds sinds era- gen tyd ziek. Evenwel mag spoedig stel verwacht worden, zyn plaals wori tydehjk ingenomen door mej. Pel- secr., de heer Westerbeek leest de notule: voor van de verg. van 20 April 1932,4 ongewyzigd worden vastgesteld. Hierna wordt by monde van den voe ziter den heer J. W. Marbus het jaarn; slag voorgelezen, waaraan wij het volge® ontleenen. Op 31 December 1932 was te aantal leden 160, hetwelk een kleine tens gang tegen het vorig jaar beteekent. E het boekjaar kwamen 2940 dagboekposw voor en 1629 handelingen by de SdsX kas. De omzet van de kas was' ontvr sten f. 1.540.093.27, betaald f. 1.436005» Het aantal spaarboekjes ging van 572 n® 275. De byenwolfjes wezen Pietje waar ze hun huis hadden. Het was niet half zoo'n mooie korf als waarin Pietje woonde. Onze vader durft niet in julle -kort te komen, zelden de wolfjes verlegen, maar Pietje moest er om lachen. Ga maar gerust xet my mee zei Pietje deftig en de wolfies vonden dat wel leuk. Ze hadden al zooveel over Jaap de Ble gehoord, dat ze erg nieuws gierig waren. 276. Zoo kwam Plet met het heele stel wolfjes thuis aan Kyk eens kleine byenwolfjes, uijjn vriendjes zei Piet lachend tegen mevrouw de Ble. In een wip stond moeder de Bie boven op tafel en riep bang uit: „Weg met die leelijke dingen. Myn huis uit". Nou, de wolljes hadden er den schrik al in en liepen gauw naar buiten- Pietje natuurUJk met hen mee.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6