WRIGLEY 3 J LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 24 April 19; SPORT. AGENDA. RECLAME. CRICKET. INTERNATIONAAL PROGRAMMA. Het internationaal programma van den Nederlandschen Cricketbond luidt: 24/25 Juli Schiedam een N.C.B. XI— Harrow Wanderers; 26/27 Juli Laren: Fla mingo'sHarrow Wanderers: 29/30 Juli Amsterdam: NederlandHarrow Wande rers. 31 Juli/1 Aug. Den Haag: H.C.C.Free Foresters: 2/3 Aug. Laren: Flamingo's Free Foresters; 5/6 Aug. Ha arlem Neder land—Free Foresters. 10/11 Aug. Haarlem: een Nederlandsch XI—liC.C.; 12/13 Aug. Den Haag: Neder land—M.C.C. INDEELING DER OVERGANGSKLASSE. Naar wij vernemen zal de Overgangs klasse voor het komend seizoen als volgt worden ingedeeld: Zuid: Ajax; Hermes DVB.; H.C.C. Hl; H.B.S.; Rood en Wit II en R.C.H. Noord: VV.V A.C.C.: VRA. II; Hilver sum; Kampong en Quick <N.) LAWN-TENNIS DE COMPETITIE. Gisteren won Lelden I met 61 van S. OS., terwijl Lelden II met 52 van S.O.S. II verloor. Lelden I heelt op de mooie banen van het Casino te Noordwljk de competitie goed Ingezet, door een 61 overwinning op S.O.S. uit Wassenaar. Ten deele kwam dit door het lelt dat de tegenpartij met twee Invallers opkwam doch anderzijds door de betere geoefendheid van de Leid- sche speelsters. Slechts het heeren-dubbelspel ging in twee long sets verloren. Dat het verschil in de andere partijen toch ook niet zoo groot was, blijkt wel uit de drie sets van heeren- en dames-enkelspel. Van de verdere kansen van Leiden I kunnen we na dezen eenen wedstrijd nog weinig voorspellen, immers hoe weinig had een leder nog pas geoefend. Ook van de sterkte van de andere tegenstanders is nog niets bekend. We volstaan verder met de uitslagen van de partijen. Heeren-enkelspel: Damsté slaat Gerrit- zen 6—2, 26, 64, van Haatten slaat Elink Schuurman 63, 61. Dames-enkelspel: A. Moolenburgh slaat N. Lebret 6—2, 5—7, 6—1, Gemengd dubbelspel: mej. Moolenburgh en van Haaften slaan mej. N. Lebret en Elink Schuurman 108, 119; mej. Boek wijt en de Koster slaan mej. S. Broese van Groenau en Gerrltzen 64, 63. Heeren-dubbelspel: Elink Schuurman en Gerrltzen slaan Damsté en de Koster 1—5, 7—5, Dames-dubbelspel: mej. Moolenburgh en mej. BoekwUt slaan mej. Lebret en me). Broese van Groenou 62, 63. OEFENWEDSTRIJD OP M.E.T.S. BANEN. DE Aangezien het team dat de Nederland- sche kleuren ln den aanstaanden wedstrijd tegen Polen om den Davis Cup zal moe ten verdedigen, nog niet definitief is sa mengesteld, werden Zaterdagmiddag op de ME.TJS. banen te Den Haag oefen wedstrijden gespeeld. Daar mr. Diemer Kool niet ln het team wenschte te worden opgenomen, ging de strijd tusschen KarstenKoopman en HughanLeem bruggen. De eerste partij stond niet op hoog peil. Karsten was overwegend sterker, terwijl Koopman's spel zeer slap was. Met 61, 64, 2—6 64 won Karsten deze partij. De tweede partij was aantrekkelijker. Hughan begon uitstekend, doch na 2 sets te hebben gewonnen zakte zijn spelpeil enorm, waardoor Leembruggen op de twee volgende sets beslag wist te leggen. In de laatste beslissende set was Hughan er weer beter ln en won deze met 62. Met 6—2, 6—3, 1—6, 3—6, 6—2 werd Hughan winnaar. De definitieve samenstelling van het team zal eerst enkele dagen voor 5 Mei, de aanvangsdatum van den Davls Cupwed strijd, worden bekend gemaakt. Waar schijnlijk zal ook Leembruggen zich terug trekken. OM DEN DAVIS-CUP. Engeland heeft te Barcelona met 41 van Spanje gewonnen. De winnaars komen nu tegen Finland. DU1TSCHE LAWNTENNIS-BOND EN HET RASSENVRAAGSTUK. In een officieele verklaring van den Duitschen Lawntennis-Bond wordt o. m. gezegd, dat het voortaan uitgesloten is, dat niet-arlers Duitschland mogen ver tegenwoordigen in Davisbekei wedstrij- den, landenwedstrijden. enz., enz. Hiermede wordt dus om. bevestigd, da» Daniel Prenn niet voor Duitschland zal uitkomen in den a.s. Davisbekerwedstrud Duitschland-Egypte. Nader wordt gemeld: Nadat verschillende oefenwedstrijden zijn gespeeld op de banen van Blau Welss te Berlijn is de Dultsche Davisbekerploeg vastgesteld welke op 5, 6 en 7 Mei a.s. te Berlijn tegen Egypte uitkomt. Het zijn Von Cramm. Nourney, Jaenecke en Kuhl- mann. KORFBAL. NEDERLANDSCIIE KORFBAL-BOND. Uitslagen van gisteren. WestI Zuid: D.K.C.—H.K.V. 0—2; Dee- tosFluks 51. Oost X: Wit-Blauw—H.K.C. 5—2. Noord I: Leeuwarden—W. K. 28; Vi tesse—W.W.M.D. 0—0. Promotie en Degradatie lste klasse: WRIGIEY'S KAUWGOM IN DE MONO IS LEXKEfi EN GEZONDI 6336 K.S.V.Gymnasiasten 82; VadaNovio- magum 10. West IIB: Allen W.Baerne 62. Promotie en Degradatie 2de klasse: A'dam Z.—Rohda 3—0; D.T.V. II—Wes terkwartier II 04; Oosterpark DE.D. 34; Rood-WitTer Gouw 21. West III G: Fluks nOns Eibern. 41; Emma—Amicitia 8—0: Odi—Ready 5—2. Bulten de competitie: R'damA'dam 24; OverijselGelderland 5—3. Overzicht. HK.V. heeft gisteren door haar 20 overwinning op D.K.C. de kampioensvlag kunnen hijschen. De Hagenaars kunnen alleszins op een goed seizoen terugzien, daar zij in het geheel slechts eén verlies- puntje boekten. Zij moeten zich nu meten met het Friesche Wordt Kwiek, dat giste ren eveneens den kampioenstitel be haalde door met 82 van Leeuwarden te w.nnen, (terwijl haar concurrente W.W.M.D. het tegen Vitesse niet verder kon brengen dan een puntloos gelijk spel) Wint H.K.V. deze twee wedstrijden wat wij wel mogen aannemen dan moet zij naar alle waarschijnlijkheid tegen Blauw Wit in het veld treden, dat haar het vuur wel eens al te na aan de schenen zal kunnen leggen. In Zuid-Holland speelde Fluks haar laatsten wedstrijd ln Dordrecht en verloor met 51 van Deetos, dat bij een even- tueele misstap van H.K.V. den eeretitel nog zou hebben kunnen verwerven. De Dordtenaren demonstreerden giste ren weer een bijzonder fraai spel. wat tegenwoordig maar al te jammer, in de competitie zoo weinig wordt gezien. Voor de promotie- en degradatie-com petitie verpletterde H.S.V. de Gymna- esiasten met 82, hetgeen al zeer dui delijk de productiviteit der oud-eerste klassers aantoont. In het Oosten heeft Noviomagum het niet kunnen bolwerken tegen Vada. Met een oneven gooi bleven de Wageningers de meerdere en promoveerden dus zoo doende naar de eerste klasse, terwijl de oude Nijmeegsche haar geluk het volgend seizoen in de 2de klasse mag gaan be proeven. Een onvolledig Fluks II heeft gisteren op Ons Eibernest II haar tiende overwin ning behaald en zal over een week. in dien ze tenminste van Emma weet te winnen, definitief afdeelingskampioen zijn. Buiten de competitie speelde het Am- sterdamsche XII-tal om den Maasstad beker tegen het R'damsche XII-tal. Zoo als reeds werd vermoed bleken de Am sterdammers de sterksten. Zij wonnen met 42. Te Goor vond voorts een ontmoeting plaats tusschen de vertegenwoordigers van Overijsel en Gelderland, waarin Gel derland met 53 de meerdere aan de Overijselsche spelers en speelsters moest erkennen. DEETOS—FLUKS 5—1. Deetos brengt een geheel volledige ploeg in het veld. terwijl Fluks invallers heeft voor mej. Klauwbosch en De Wolf. Door het niet medespelen van laatstge noemde moest de opstelling der Leide- naars gewijzigd worden. Van Bemmel viel nu met Van der Waals aan. Hoewel dit vak geenszins tegenviel, bleek de Deetos- verdediging haar toch te sterk, al schiep Van Bemmel zich dan ook enkele fraaie kansen. Aan den anderen kant werd Seits door Meylink goed in bedwang gehouden, doch hier speelde mei. Voordenberg een uitstekende partij en zii was voortdurend een gevaar voor de Leidsche korf. Na i 10 minuten spelen breekt deze speelster keurig door en geeft de thuisclub de lei ding. Fluks blijft goed partij geven, doch zii kan niet verhinderen, dat mej. Voor denberg 9 min. later opnieuw succes heeft met een zeer ver schot (20). De vak- wisseling heeft een gelijk opgaande strijd tengevolge. Eerst 10 min. voor de rust brengt Wedemeiier de stand op 30. De tweede helft zet in met een Dordtsch overwicht. Aanvankeliik weet de Fluks- verdediging stand te houden doch nadat Wedemeijer een strafschop heeft gemist, moet zij tenslotte zwichten voor een han dig schot van dezen speler (40). Door slecht middenvakspel der Leidenaars blijft Deetos het meestt in den aanval. Opnieuw ziet ze zich een strafworp toegewezen, doch voor den 2den keer wordt deze 'nu door mei. De Heer) gemist. Na oneeveer een halfuur heeft Monshouwer eindelijk succes met een kalm schot (50). Het Fluks-middenvak herstelt zich dan en voedt haar aanval beter. Eindelijk gelukt het Nieuwland. na een goed onderschep ten bal. kort voor het einde een tegen- punt te maken (51) Niet lang daarna kondigde scheidsrechter Ledeboer, die maar matig floot, het einde aan. FLUKS II—ONS EIBERNEST 4—1. Beide ploegen waren onvolledig. Fluks miste J. Buys en J. van Weesel en speelde hierdoor ln een gewijzigde opstelling die niet onbevredigend was. Ook nu waren de Fluks-aanvallen weer veel gevaarlijker dan die der tegenpartij, terij] in het veld zelf niet direct van een groot krachtsver schil sprake was. De Fluksdames waren over het geheel beter dan hun tegen standsters. zij spelen momenteel 'n goede partij. De tweede Fluksaanval heeft tal- looze kansen gehaden gemist. Ge lukkig wist echter aan den anderen kant de verdediging der thuisclub stand te houden, zoodat de aanval ten slotte toch nog gelegenheid had Fluks een voor sprong te geven. Het begin ls voor Fluks en na niet te langen tijd schiet mej. Arnold in (10). Kort daarop maakt Ons Eibernest echter gelijk (1—1). De nu komende Fluks aan val weet pas geruimen tijd na de rust twee der vele kansen te benutten. J. van Nierop en A. Zanen geven Fluks een 3—1 voorsprong. Als even later M. Hoeks den stand op 41 brengt, is Fluks veilig. Hier mede komt het einde. Fluks II en H.S.V. II staan nu als volgt in West m G: Fluks n 12 10 2 0 53-17 22 1.83 H. S. V. H 14 11 1 2 48-14 23 1.64 KLIMOP I—EMMA IH 6—2. Had men gedacht dat Klimop nu zij reeds kampioen is, het de laatste wedstrij den wat kalm aan zou doen, dan heeft men het mis gehad. In dezen wedstrijd toonde zij voldoende ausdauer en enthou siasme te bezitten om er een stevige eind spurt in te zetten en het ongeslagen re cord te handhaven. Om even na 2 uur stellen zich beide twaalftallen onder leiding van scheids rechter van Loon op. Bij Emma ontbreekt een dame, waarvoor Klimop laat uitvallen. Het begin is direct voor de Leidenaars en de aanval krijgt druk werk. Door goed verdedigen van Emma krijgt zij weinig kans tot scoren. Het spel raakt eenigszins verdeeld en ook Emma zet eenige mooie aanvallen op. Hoewel Klimop eenige druk blijft uitoefenen is het succes aan de andere zijde als na ongev. een kwartier de Hagenaars een dubbele kans bij de mand krijgen en deze weten te benutten, 01. Direct hierna een uitstekende doorbraak van Klimop en met een goed schot wordt de stand gelijk, 11. Klimop heeft nu den smaak te pakken en de nieuwe aanval schept zich eenige mooie kansen. Spoedig neemt zij met een fraai schot de leiding 21 en ziet zij kort daarop kans deze nog te vergrooten 31. Emma laat het er echter niet bij zitten en met een mooi ver schot verkleint zij den achterstand 32. Even voor de rust brengt Klimop de stand op 42. De tweede helft begint met een gelijk opgaanden strijd, waarbij de aanval van de kampioenen iets gevaarlijker ls, mede door toedoen van de uitstekende verdedi ging. waartegen de gevreesde Emma-man Wimmers weinig kan uitrichten. Doordat de Klimop aanval zich meerendeels be paalde tot verre schoten, welke wel tegen over en onder de mand gaan, blijven voorloopig doelpunten uit. Toen zij het dan ook wat dichterbij probeerde, lukte het haar beter en wérd het spoedig 52 en 62. Klimop bleef het beste van het spel houden en ongewijzigd kwam het einde aan dezen prettigen en fair gespeelden wedstrijd. De leiding was uitstekend. HOCKEY. WEDSTRIJDEN TEGEN ANGLO INDIANS. Het B-elftal voor den wedstrijd tegen de Anglo Indians op Zaterdag a.s. te Amster dam, is als volgt samengesteld: Doel: Hoekstra (Haagsch Lyceum). Achter: Donk (Bloemendaal), Rees (Hil versum). Midden: C. v. d. Hagen (Hilversum), Pront (M.H.C.), van Polanen Petel (Deven ter). Voor: Wagner (Amsterdam), de Geer (H.D.M.). Kist (Togo), Mojenburg (Deven ter), Kwast (Amsterdam). Gunning en Ankerman zijn niet beschik baar, de eerste wegens studieredenen, de laatste wegens een blessure. Het Nederlandsch voorloopig elftal voor den wedstrijd tegen de Anglo Indians op Zondag as. op Houtmst, is als volgt sa mengesteld: Doel: v. d. Does (H.O.C.). Achter: De Waal (Amsterdam), Tresling (H.O.C.). Midden: Braat (Haagsch Lyceum), Ter Haar (Amsterdam), van Lierop (Hilver sum). Voor: J, v. d. Hagen (Hilversum). Maas (Hl.C.), v. d. Berg (Amsterdam), Dupon (Haagsch Lyceum), v. d. Haar (Haagsch Lyceum) WIELRENNEN. LEIDSCHE REN EN TOERVEREENIGING „SWIFT". Gistermorgen hebben een 8 tal renners van „Swift" deelgenomen aan de 5 steden- rit, uitgeschreven door de W. V. 's-Gra- venhage. Waar de start om 730 u. aan de Laan v. N. O. Indië zou zijn vertrokken de ren ners hier om 6.50 u. Eenmaal echter in Den Haag aangekomen werd er mede gedeeld dat de start eerst om 9 u. zou zijn. Toen de opstelling der renners plaats vond, bleek, dat er in de afdeeling ren ners ruim 70 deelnemers waren. De renners wilden het vastgestelde tra ject zeker ver binnen den bepaalden tijd rijden want direct werd er een gang in gezet van goed 40 KM. De „SwifC'-leden bleken zich daarbij goed aan te passen want al spoedig lagen ook de meesten van hen aan den kop. In Rotterdam was de weg niet al te best aangegeven waardoor velen achter kwamen. Door Gouda en Lei den ging alles weer uitstekend en contro leerden bij De Vink dat J. Riethoven nog steeds aan den kop lag. De overigen volg de met kleine verschillen. Aan de finish bleek dat J. Riethoven ais 5e was geno teerd met een tijd van 2 u. 44 m 10 s.; Chr. de Vink was 19e aangekomen, terwijl de renners Th de Roode, C. de Roode, J. L. Groenewegen, J. Tuin, E. Sladek en L. Bakker allen binnen den vastgestelden tijd waren aangekomen. R. Riethoven, die gestart was met de junioren heeft ook deze rit met succes volbracht in den tijd van 3 u. 26 m, EEN WIELERCLUB TE AALSMEER. In Aalsmeer is, nadat voor het doel een samenkomst werd gehouden in hotel ,Flo- ralia", opgericht een Ren- en Toeristen- vereeniging welke den naam is gegeven van „AR.E.T." Ruim 20 personen traden reeds als lid tot de nieuwe vereenlging toe. In verband met de oprichting dezer organisatie kan nog meegedeeld worden, dat het voorne men bestaat te Aalsmeer te komen tot de stichting van een wielerbaan. Het voorloopig bestuur van „A.R.E.T." bestaat uit de heeren G. W. Comello, voor zitter; A. Zekveld, secretaris en G. Jong kind Johz., penningmeester. ZWEMMFN EEN NEDERLANDSCH RECORD VERBETERD. Bij de internationale Zwem- en Polowedstrijden te Brugge. Zaterdagavond zijn te Brugge zwem- en polowedstrijden begonnen, welke uitge schreven zijn door den Brugschen Zwem- kring. De volgende resultaten werden ge- 200 Meter vrije slag: 1. Scheffer (D.J.K.) Amsterdam 2 min. 25 4/5 sec. Hiermede heeft hij het op zijn naam staande Neder- landsche record met 1 seconde verbeterd. 3. van Hemsbergen (Zwemclub Haarlem) 2 min. 33 sec. 100 Meter rugslag: 1. Jean Guillime (Brugsche Zwemclub) 1 min. 17 3/5 sec.; 2. J. Scheffer (D.J.K.) Amsterdam 1 min. 18 seconden. 3 Maal 100 meter wisselslag: 1. Zwem- kring Brugge 3 min. 34 4/5 sec. 5 Maal 50 meter estafette: 1. Brugsche Zwemkring 2 min. 411/5 sec.: 2. Heem- steedsche Poloclub 2 min. 41 4/5 sec. Waterpolo: Heemsteedsche Poloclub Brugsche Zwemkring rust 42; eind 53. De uitslagen van gisteren zijn: 100 Meter vrije slag: 1. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 04; 2. G. Blitz (Antw.- Zwemclub) 1 min. 06 sec; 3. J. van Hens- beven (Haarlem) 1 min. 08 sec. 200 Meter schoolslag: 1. Mitchel (Brus- selsche Z.C.) 3 min. 0 2/5 sec: 2. Van Camp (Antw.-Zwemclub) 3 min. 04 sec.; 3. W Bosman (Zwemclub, Haarlem) 3 min. 12 4/5 sec. 100 Meter rugslag: 1. G. Blitz (Antw. Zwemclub) 1 min. 16 4/5 sec.; 2. J. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 171/5 sec.; 3. J. Guillinl (Brugsche Zwemclub) 1 min. 19 4/5 sec. 5 Maal 50 Meter estafette: 1. Kring Haarlem 2 min. 261/5 sec.: 2. Koninklijke Antw. Zwemclub 2 min. 33 2/5 sec.; 3. Brugsche Zwemkring 2 min. 33'/- sec. 5 Maal 100 Meter estafette: 1. Zwem kring Haarlem 5 min. 39 sec.; 2. Brugsche Zwemkring 5 min. 55 2/5 sec. Daarna had een polowedstrijd plaats tusschen de Heemsteedsche Poloclub en de Cercle Roval de Nation de Bruxelles 37. (Ruststand 04). ATHLETIEK. DE AFSTANDSMARSCH DER LEIDSCHE SPORTCLUB. Ongeveer 300 deelnemers. De nationale bloembollenmarsch der Leidsche Sport Club (L. S. C.) is een groot succes geworden. Er waren reeds vóór Zaterdag een 200 deelnemers (sters) en op den dag zelf was dit getal tot ongeveer 300 gestegen, een aantal dat verre de verwachting heeft overtroffen. Om 2 uur werd onder leiding van het hoofdpeleton onder groote belangstelling afgemar cheerd van Oud-Hortuszicht en direct werd er in een flink tempo voort ge wandeld. Speciale vermelding verdienen hier o.m. de deelnemers van het 6e Reg. Veld Art. uit Leiden, de Delftsche politie, de L. W. S. V., de vereeniging Klimop, En Avant, uit Delft en het 52e Reg. Huzaren, uit Den Haag. De marsch bood een keurigen aanblik, terwijl de deelnemers konden gemeten van de fraaie bloembollenvelden. Reeds bij de Leidsche vaart begon men recht te ge nieten en de geuren der talrijke narcissen en tulpen gaven de tippelaars nieuwen moed. Jammer genoeg noteerden wij bij Voorhout de eerste uitvalster, waarna het eerste controlepunt bij 't Soldaatje gepas seerd werd. De 's-Gravendamsche weg was eveneens de keuze waard en hier had het wakkere bestuur voor belangrijke afwisseling ge zorgd. Iedere wandelaar weet wat hier te bezichtigen is. Niet minder werden de deelnemers verrast op den weg naar Noordwij k aan Zee, ook hier volop bloe men en de venters langs den weg ver kochten hier de eerste slingers aan de vol goeden moed marcheerende wande laars. Bij het eerste rustpunt kwam een klein ongeval de rust verstoren. Een wat al te vurige automobilist wist niet beter te doen dan de voet van de wandelaar ster, mej. F. V., uit Leiden, als weg te gebruiken, waarom dit slachtoffer den tocht moest staken. Nadat de noodlge blaren waren „geprikt" toog men vol lust verder en bracht de route langs den ouden Zeeweg, Rijnsburg, Oegstgeest tot Leiden een welgemeende afwisseling. De groot ste attractie was echter de opwachting die het Leidsche muziekgezelschap van Tieleman en Dros de wandelaars bracht. Onder de tonen van vroolijk klinkende marschen werden „de laatste loodjes" af gelegd, waarna in Oud-Hortuszicht aan gekomen, de voorzitter niets anders kon doen dan zijn genoegen uitspreken over den zeer welgeslaagden wandeltocht. Vervolgens werden de prijzen als volgt uitgereikt. Ie prijs: de Delftsche politie, als mooi ste groep; 2e prijs: de L W.S.V., ais grootst aantal deelnemers; 3e prijs: Klimop, als grootste damesgroep. Hierna kregen de volgende vereenigin- gen een vereenigingsprijs: 6e Reg. Veld Art., Delftsche politie, Delftsche W. S. V., C. J. M. V. (Leiden) Trekvogels (Leiden), L. W. S, V., Klimop. H. C. G. (Den Haag) En Avant (Delft) en 52e Reg. Huzaren (Den Haag.) A] met al een wandeltocht waarop de L. S. C, met trots kan terugzien. Bt HEDEN: Graanbeurs: Alg. Dem. Unie. Spr. Schultz van Haegen en A. van Gent. sj uur nam. Oud-Hortuszicht: Leidsche Radio-v.E 81/4 uur nam L Prediker: S.G.P.; Spr. ds. Leenmans c Willem van Oranje; 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Willem van Ora:; herdenking; 8 uur nam. Dinsdag. Breestraat 119: Ledenvergadering c X traal Genootschap Kinder Herstellings-'J Vacantieoorden; 5 uur nam. Pniël: Chr. Dem. Unie, spr. H. van Ht;, ten, 8 uur nam. Prediker: Chr. Hist. Unie. Slotvergaj ring; 7'/: uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): menkomst te 8 uur nam. Stadszaal: H. G. S. Spr. ds. Gravemep en ds. Ekering. 8 uur nam. Tempelierenhuis (Hoogl. Kerkkoorsfei 9): Int. Orde Goede Tempelieren; 8 tj nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscooo Hooeewoerd, 8 u nam: „De lieveling der goden." Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 uur. Luxor- Theater Stationsweg. 8 uur naar „F. P. I antwoordt niet." Woensdag en Zaterdag nam 2 c Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 uur Trlanon-Theater Breestraat 8 u nam: „Madame Butterfly." Woensdag en Zaterdag nam 2 nc Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 uur DIVERSEN. Woensdag Inst, v Praeventieve Genet.- kunde Consultatiebureau voor moenijt» kinderen Halftwee tot 3 uur nam Inlp. ting tegen diphterle 4--5 uur nam Donderdags: Inst v. Praeventieve Ge. neeskunde Consultatiebureau voor Ai» holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag 24 tot a met Zondag 30 April a.s. waargenome door apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rti> 18, Telef. 523. LEIDSCHE WANDEL SPORT VEREB, Op de ledenvergadering is het bestur van de L.W S.V. als volgt samengesteld: Voorzitter B. van Rooy; Secretaris E de Groot, Jan Livensstraat 11a; Penrinj- meester: L. Hartkamp; 2e Voorzitter: H.J. Bruggemann; 2e Secretaris: H. van lir Waals. De L.W .S.V. begint nu met de tnHlt voor de Internationale Vierdaas.se Afstandsmarschen. Inlichtingen bij tl'. Bestuur. De oefenmarschen zullen plaats vinte op: Donderdag, 's avonds 7.30 uur; Zalet dag, 's middags 2.30 uur. Startplaats; Hoogewoerd, hoek Bolwerk- straat Afstanden: Voorloopig 15—25 K.M. VELDLOOPEN GRAAF WILLEM II De R.K. Athletiek Vereeniging „Gras! Willem n" hield op het bekende traject te Scheveningen haar jaarlijksche veld- loopen om den Van Boven-Wisselbeker. O belangstelling van de zijde van het publiek was zeer groot. De deelneming der athlete was echter minder goed te noemen nl slechts 3, 17 en 20 deelnemers resp. in l' A-, B- en C-klasse. De uitslagen waren als volgt: A-klasse: 1. Timmers (Sparta) 15 mis 52.33 sec; 2. Rooyakkers (DE.C.I; Lemain (Zwaluwen). B-klasse: 1. Pen (Zwaluwen) 15 min 32.4 sec.; 2. Koene (Gr. Willem II); 1 Ruyter (Boskoopsche Boys); 4. de Kre? (X HOR) C-klasse: 1 Berkelaar (D.O.S.) 13 min 25.1 sec2. Smittenaar (Zwaluwen); 1 Femes (Trekvogels); 4. Walbeek (S.V.VJ! 5. v. Staveren (Graaf Willem II). De afstanden waren voor de A- en B- klasse 5 K.M. en voor de C-klasse 3 K.M. GOLF. NOORDWIJK—DEN HAAG. Voor de handicap-competitie werd op d( banen van de Noordwijksche Golfclub dl wedstrijd NoordwijkDen Haag gespeeld- De uitslagen luiden: Foursomes: H. Binnendijk (12) en f- Noorduyn (19) winnen van ir. F. G Wal ler (13) en mr. G. J. Henny (11) met 4ei 3; A. van der Graaf (16) en W. Redelmeie: (20) si. H. Horstmann (14) en H. Hors man Jr. (24) met 4 en 3; F. K. Dixon 0»1 en mevr. Dixon (21) winnen van ir. S K- Vlielanderhein (20) en A. C. baron Vat Heerdt (21) met 5 en 4. Singles: H. Binnendijk (12) wint van H. Horstmann (11) met 3 en 2; F. Noor duyn (15) wint van ir. F. G. Waller (W met 7 en 6; A. van der Graaf (13) wit- van mr. G. J. Henny (10) met 3 eB 1; K. Dixon (18) verliest van ir. S K. Vilt* landerhein (20) met 4 en 3; W. Redeimeie. (20) wint van A. C. baron Van Heerdt (-1' met 2 en 1; mevr. Dixon (21) verliest va» H. Horstmann Jr. (24) met 1 down. Noordwijk won dus met 72. SCHERMER LEIDSCHE H.B.S.-VER. „EMTEGEES." Bovengenoemde vereeniging had ZateJ' dagavond voor de leden van haar seriera af deeling een onderlingen wedstrijd °- sabel uitgeschreven, welke gehouden wej in de schermzaa! ..Gijsberti." De wedstre waarvan de leiding bij den hoofdsee°°' dant, den heer J. J. Swaan, in goede M" den berustte, had een vlot en aan^. naam verloop. G. Saraber wist al zijn V tijen te winnen, en legde dus beslag den eersten prijs. De gedeta'lleerde uitslag is als '01g.; Ie prijs: G. Saraber, 8 gew. Part- ontv. en 40 geg. tr.; 2e prijs: J. F. aan 6-20-36: 3e prijs: J. B. J. P'a?]ej 6-29-34; 4. W. v. d. Blom 5-27-33; - -- -- - - - K O'"' Duyvendak 4-34-30; 6. A. Schepers 27:' 7. N. Snaargaren '2-34-25 8. B- peb 2-34-23 9. W. Karsten 0-18-40.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6