N.V. LEIDSCH DAGBLAD iSCK DAGBLAD Eerste Blad Maandag 24 April 1933 LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. SCHEEPSVERBINDINGEN. UIT DE RIJNSTREEK. BEURSOVERZICHT. IIP VISSCHERIJBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 764. Hedenmiddag 3 uur: 762. telegrafisch weerbericht. lUGegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt- Hoogste stand: 768.9 te Munchen. Laagste stand: 751.0 te Valencia. vJjracbang tot den avond van 25 April: Hatipe Zuidelijke tot Zuid-Westelijke 'wind. Zwaar bewolkt tot bet.okken. Waar- Bjnlijk eenige regen. Zachter des nachts, ovdrdag weinig verandering in temper- ratuur. BI rutenlandsch weerbericht. Kon Nea Meteorol inst te De Bildt De depressie in liet Westen dringt lang- jaaoi naar onze omgeving door. Zij bracht over de Brilsche eilanden reeds groo.e Elveelheden neers.ag. Zoo werd gisier- irmgen te Valencia in Ierland 23 in.m. afgetapt. Het hoogedrukgeoied is verder OoSwaarts getrokken en in betcekenis af- Komen. O-er Scandinavia t.ok de depres sief Noord-Oostwaarts at. in Duitschland, Oost en Zuid-Frankrijk is het nog rustig weer De nachtvorsten zijn in sterkte af genomen; in Scandinavië waait achter de Sffiekkende depressie nog een gure Wes.e- lijke tol Noord-Westelijke wind, die in Abjsko zelfs nog sneeuw brengt. Over lief algemeen zijn de temperaturen ge stegen vooral over de Brilsche Eilanden en|Noord-West-Frankrijk. Voor onze om- gejring mag zacht weer, met wellicht eenige regen verwacht worden. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 10 gr. C (50 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 13'/: gr. C. (56 gr. F.). uur nam.: 15 gr. C. (59 gr. F.). m -♦ HOOGWATERTIJDEN te katwijk zee Voor Dinsdag. |Foorm te 3.03 uur; nam. te 3.18 uur. -♦ LICHT op voor fietsers e.a. "aandag: 7.42 n.m. tot 4.13 v.m. I MAANS- op- en ondergang. 24 April: op: 4.26 uur; onder 20.41 uur. POLEN. Tegen de Duitsche Jodenvervolging. Gisteren is te Warschau bijeengekomen het groote congres van Joden in Polen, Waaraan werd deelgenomen door 841 ver tegenwoordigers. teneinde een standpunt bepalen ten opzichte van de Jodenver volgingen in Duitschland. De sprekers, 'Garonder een journalist, die ter plaatse een onderzoek naar de waarheid der be richten over Jodenvervolgingen had inge steld, constateerden, dat deze berichten volkomen iuist waren en dat nog talrijke Tpten stitlzwijgend waren voorbijgegaan uil vrees van de Joden in Duitschland vpor verergering van hun lot. [Verscheidene resoluties werden aange nomen. waarin wordt opgeroepen tot de economische boycot van het Duitsche rijk en waarin wordt gewezen op de noodza- t «Wilkheid van ondersteuning van de emi- Eritie naar Palestina, waarbij den steun mo'-t worden gezocht van Engeland als mandataris over dit gebied. Verder wordt 'n cteze moties gewezen op de noodzake lijkheid van een internationaal congres Bldf-ns de zitting van den Volkenbonds- ■ac] teneinde te beraadslagen over den ■lestand van de Duitsche Joden. Het congres heeft telegrammen gezon den aan den Volkenbond aan den speaker Van het Eneelsche parlement, waarin Biting wordt gegeven aan dankbaarheid. ZWITSFRt AND. Ook een nationale beweging. Ook in Zwitserland ontwikkelt zich een nationale beweging door het optreden van een nieuwe vereeniging „Strijdhond van het nieuwe en nationale Front" Er >s gevormd een soort wacht van jeugdige Zwitsers gekleed in blauwgrijze hemden hiet een wit kruis op een rooden band om den arm De voorzitter dr. Tobler. ver klaarde. dat het niet ging om een naboot sing van het nationaal-socialisme. maar om een aangelegenheid, die geheel Zwit serland betrof. Men spreekt niet van SA- troepen maar van den strijdhond „Hart" en in plaats van met het Duitsche ..Heil" Dearoet men elkander met den oud-Zwit- fierschen strijdroep „Haaruus". Overste Sonderegger keerde zich in lange uiteenzettingen tegen de Joden en de vrijmetselaars Er moeten wetten worden uitgevaardigd tegen de opruiing tot de revolutie en tegen de anti-militaristen, J" voor bescherming van den mid denstand en tegen de groothandel-onder nemingen tegen misbruik van vrijheid an drukpers en van spreken. Verder nafweermaatregelen worden ge- tegen het boijewisme in school en erk ook zijn wetten noódig ter beseher- 'ïn werkwilligen en tot afweer van verhÜf .T? vijandige elementen met een wood tot inburgeren van aan her, volk elementen vooral Joden be- Hit w. wetten tot ultwtWng van die Joden, ra- H vJil" l'ld door den bonds- d Zwitserland zijn binnengelaten. DE besprekingen in amerika. WASHINGTON, 23 April. (Reuter). Vol gens de New York Times zal Mac Donald waarschijnlijk binnen een week tljds een oproep richten aan de staten, welke zul len deelnemen aan de Economische We- reldconlerentie te Londen en daarbij als datum voor deze conferentie waarschijn lijk 15 Juni vaststellen. WASHINGTON, 24 April. (VT».l. Roo sevelt en MacDonald hebben gisteren de volgende gemeenschappelijke verklaring gepubliceerd: „Wij hebben Zondag uitvoerig de Ge- neefsche ontwapeningskwesties besproken. Zoowel de Amerikaansche president als de Engelsche Minister-President zijn van meening, dat het resultaat der bespre kingen de kans op succes voor de confe renties te Genève en te Londen aanzien lijk heeft doen toenemen. President Roo sevelt zal de ontwapeningsbesprekingen met Herriot voortzetten. WASHINGTON, 24 April. (V.D.). De Engelsche en Amerikaansche deskundigen hieiden gisteren in het Staatsdepartement twee langdurige besprekingen. Gisteravond brachten zij in het Witte Huis Rooseve.t en MacDonald op de hoogte van het resul taat, dat o.a. inhield, dat Dollar en Pond gelijktijdig gestabiliseerd dienen te worden. Tot no gtoe heerschte echter meeningsver- schil over de onderlinge waardeverhou dingen. De Engelschen wilden een verhou ding van 3.50 dollar per Pond, terwijl de Amerikanen een basis van 4 dollar voor het Pond wenschten. Voor de verdere onderhandelingen heeft men voorloopig een maatstaf van 85 dollarcent voor den dollar aangenomen. Vandaag beginnen de onderhandelingen over de franc met de Fransche deskundigen. LONDEN. 24 April (V.D.) Het voorloo- pige resultaat van de bespreking van Mac Donald met Roosevelt wordt door den correspondent te Washington van de „Ti mes" als volgt samengesteld: 1. Door Roosevelt gegeven algemeen overzicht van den toestand heeft bij de Engelsche delegatie de opvatting bevestigd dat een breede basis voor overeenstem ming in principe bestaat. 2. Buiten dit kader van een principieele overeenstemming liggen de kwesties der herziening van de douanetarieven in het bijzonder In verband met de overeen komst van Ottawa de stabilisatie der valuta en de oorlogsschulden. 3. Roosevelt heeft klaarblijkelijk nog geen vaste lijn voor zijn valuta-politiek. 4. De kwestie der oorlogsschulden is nog niet besproken. 5. De ontwapening zal tijdens de be sprekingen Maandag en Dinsdag een be langrijke rol spelen. 6. Roosevelt en zijn adviseurs zijn ervan overtuigd, dat het spoedig bijeenkomen der Economische Wereldconferentie, om streeks tusschen 10 en 20 Juni a.s., nood zakelijk is. 7. Roosevelt en Mac Donald hebben be sloten dat de deskundigen, van Engelsche zijde Sir Frederic Leïth Ross en van Ame rikaansche zijde Overton, na het vertrek van Mac Donald te Washington zullen blijven om hun werkzaamheden voort te zetten. Volgens de „Daily Telegraph" heeft Mac Donald zich stilzwijgend ermee accoord verklaard, dat de schuldenkwestie onder geschikt zal worden gemaakt aan het ta rieven- en valuta-vraagstuk, dat de econo mische toestand in zijn geheel zal wor den bekeken alvorens men tot de behan deling van onderdeelen ervan overgaat. NEW-YORK, 24 April (V.D.) Naar in Franschgezinde kringen verluidt, zou Her riot slechts tot concessies op economische gebied bereid zijn, indien de Vereenigde Staten binden verplichtingen ten aanzien van de veillgheidskwestie op zich zouden nemen. Verklaard wordt, dat het in het democratisch verkiezingsprogram genoemd consultatieve pact voor Frankrijk slechts van waarde is. wanneer het- gebruikt het voor een nauwe aaneensluiting aan een Europeesche veiligheids-organisatie noo- dkre lichaam, in casu den Volkenbond. De „Herald Tribune" verklaart, dat Her riot de stabilisatie van den dollar en van het Engelsche pond als voorwaarde zal stellen voor een verlaging der tariefmu ren, of voor den voorloonieen tarieven- warienstilstand, die Roosevelt wil voor stellen. OOK SCHACHT NAAR AMERIKA? BERLIJN 24 April. (V-D.) Vernomen wordt dat de mogelijkheid bestaat dat in de hedenmiddag te houden vergadering van de economische commissie van het Rijkskabinet wordt besloten dat de presi dent van de ROk'bank dr Schacht te Washington zal deelnemen aan de eco nomische besorekingen ter -orbereiding van de wereldconferentie Waarschijnlijk za! dr. Schacht dan reeds binnen eenige dagen vertrekken. o HANDELSCONGRES GEOPEND. PARIJS, 24 April (V.D.) Onder voorzit terschap van den Franschen minister van Handel is heden te Parijs in het gebouw van de Internationale Kamer van Koop handel het internationaal congres voor den buitenlandschen handel eeooend 40 landen zijn vertegenwoordigd. o- DE AMERIKAANSCHE FINANCIëN. WASHINGTON, 24 April. (Reuter). Woodin heeft de uitgifte van schatkist biljetten ten oedrage van 500 millioen dol lar aangekondigd. De rente bedraagt 2 7/8 pet., de biljetten zijn aflosbaar in drie JaBiijetten van 100 dollar en van hoogere waarden zullen worden uitgegeven. De plaatselijke banken te Sjanghai ver schepen groote hoeveelheden zilver in baren naar de Vereenigde Staten. Bijzon- derheden zijn niet bekend. o ANT1-DUITSCHE BETOOGINGEN IN POLFN. WARSCHAU, 24 April 'VD.]. Volgens berichten in de Poolsche bladen ontston den in den nacht van Zaterdag op Zon dag te Bielitz er Biala in Silezie. anti- Du iriche onlusten, waarbij Duitsche op schriften en borden beschadigd werdeni en de ruiten van eenige Duitsche winkels waren ingeworpen 3 a werden van de Duitsche „Schlezische Zeitung vernield. auto op woonschip terecht gekomen. Te halfdrie in den afgeloopen nacht is een personenauto, afkomstig uit Sappe- meer, waarin zich drie personen bevon den. aan den Bedumerweg onder Noorder- hoogebrug (Gr.) met zeer snelle vaart in een scherpen bocht gereden, waardoor de chauffeur de controle over zijn stuur verloor en de auto pardoes op In woon schuit (bewoond door een gezin van zeven personen) terecht kwam, welke in het Boterdtep lag. De auto raakte het achter- terschip en kwam vervolgens in 't water terecht. Behalve een 4-jarig meisje, dat licht ge wond werd, bekwam niemand letsel. Het woonschip werd nagenoeg vernield, terwijl de auto zeer ernstige schade opliep. De drie inzittenden, die er goed waren af gekomen, wisten zich door het versplin terde portier in veiligheid te brengen en gingen aan den haal. In een café, dicht in de buurt, telefoneerden zij een taxi om hen naar huis te rijden, doch een van hen, zekere K. te Zuidlaren woonachtig, vond het blijkbaar veiliger om niet mee te gaan. Hij meldde zich bij de politie aan. De beide anderen. S. uit Sappemeer en O. Bedum, maakten zich met een taxi uit de voeten. DOODELIJK ONGEVAL IN EEN SPEELTUIN. De 29-jarige J. Veerman, oppasser in den speeltuin „Lindenhofdorp" te Lonne- ker. is. toen hij kinderen behulpzaam was bij het schommelen, gevallen en tusschen den schommel en den grond bekneld ge raakt. Met ernstige inwendig kneuzingen is hij naar een ziekenhuis te Enschedé ver voerd. alwaar hij is overleden. Hedenochtend heeft een deputatie uit den Raad van State te Delft een krans op het graf van Prins Willem I gelegd. ROEIEN. „DE VLIET" NAAR LONDEN. Naar wij vernemen, zal een „Vier" van de Leidsche dames-studentenvereeniging „De Vliet" van 714 Mei. aanstaande, deelnemen aan wedstrijden op de Theems bij Londen. Aan deze wedstrijden wordt uitsluitend deelgenomen door studenten- ploegen. Voor De Vliet (als eenige Hol- landsche deelnemende vereeniging) zu'len uitkomen de dames: E. A. M. A. Baljon C. H. M. Kosturkiewicz H M. R Huizinza, F. C. Ie Cosquino de Bussy, slag. en H. Heringa, stuurvrouwe. -O VOETBAL. WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. De uitslagen van de te Boskoop gespeelde wedstrijden zijn als volgt: Bosk. Boys III—Bodegraven III 70; Bosk. Boys IV—Groot Ammers II 2—3 voor Groot-Ammers. LAWN-TENN1S. DE COMPETITIE. Leiden II verloor gisteren met 5—2 van S.O.S. H. De uitslagen zijn: Heeren-Enkelspel: H. E. Schuurman si. J. A Guykens 6—2, 8—6; H. Berding si. A. Schblvinck 7—5, 62. Dames-Enkelspel: Mej A. Vreede ver liest van mej. N. J. Goekoop 64, 26, 46 Gemengd dubbel: Mej. A. Vreede ver- E. Schuurman si. mej. Goekoop en B. Dros 63, 62: mej C. Broeze van Groenou en H. Berding si. mej. H. J Hesselink en A. Schblvinck 8—10. 6—4, 6—2. Heeren-dubbelspel: H. E. Schuurman en H. Berding si. J. A. Guykens en B Dros 3—6, 6—0. 6—2. Dames-dubbelspel: mej. A. Vreede en mej. C Broese van Groenou verliezen van mej. Goekoop en mej. Hesselink 36, 46. Leiden III won met 5—2 van Berg en en Dal. De navolgende schepen zijn morgen radlotelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio. Chr. Huygens; Costa Rica, Coltica; Crijnssen; Indrapoera; Joh. van Oiden- barnevelt; Kota Baroe, Kota Nopan; Kota Pinang; Kota Tjandi; Marnix van St. Aldegonde; Orania; Poelau Bras; Si- ba.iak; Stuyvesant; Volendam; Zeelandia. Bij verzending van een radiotelegram via Scheveningen Radio bedragen de to tale kosten 44 cent per woord. WEER EEN AANSLAG OP HITLER? MUENCHEN, 24 April. (Wolff). Op grond van een bericht van een Tiroolsch grens station is te Rlmsting een Italiaansche auto aangehouden. De inzittenden werden gearresteerd; het zijn een Indisch lid van de Russische com munistische partij en een persoon zonder nationaliteit. In de auto lag een groote hoeveelheid opruiende geschriften. De beide mannen waren voornemens een aanslag te plegen op den Rijkskan selier. ALPHEN. BELANGRIJKE VOORSTELLEN. Verlaging steunnormen Verhooging der belasting. Ged. Staten hebben B. en VV. gevraagd of de huidige toestand bevestigt, dat ae voor 1933 in uitgaaf geraamde cijfers ook de werkelijke uitgaven zullen dekken. Het door B en \V. ingesteld onderzoek heeft uitgemaakt, dat dit niet het geval is ten opzichte van den cijfers voor steun aan werldoozen de kosten voor werkver schaffing. Voor steunverleening is in uitgaaf ge bracht f. 160.000. De werkelijke uitgaven over het le kwartaal hebben echter reeds bedragen f. 57.500. Wanneer men aan neemt, dat een betere werkgelegenheid in de zomermaanden aan de gemeentelijke uitkeering eenzelfde bedrag ten goede doet komen als de uitkeering van de werriloozenkassen in de wiiuer.naanden iets waarvoor weinig zekerheid bestaat dan nog zal op tenminste 4 x I.5/.500 is rond f 230.1 aan steunuitkee.ing moe ten worden gerekend. Omstreek* Auuustus- Sepleinber zul.en de objecten, welke voor de werkverschafiing ondernomen werd n, gereed zijn. Daardoor moet gedurende de rest van het jaar nog plm. 8» pet. steun- uitkeering ontvangen, het bedrag zal dus met f. 18.000 stijgen en komt dus op f. 248.000, d.i. f. 88.001 meer dan het uit getrokken bedrag. Waar f. 243.000 steunui^keering zal van het Rijk ontvangen worden rond f. 128.0C0, da. f. 58.100 mter dan de ram ng. Er is dus voor f. 30.C0D geen dekking. Daarin moet worden voorzien wil men een débacle voor dit jaar en voor 1935 afwenden aldus B en W. Bezuiniging alleen kan niet toereikend zijn Het s.eunoediag moet noodwendig verlaagd. Het is niet meer verdedigbaar dat de uitkeering tot de tegenwoordige normen gehandhaafd blijft, nu de d:uk voor wie dat bedrag ten slotte moeten formeeren, zoodanig toeneemt dat o k daar de last uitermate zwaar wordt om te dragen B. en W. stellen dus voor: de steun voor de ui.getrokkenen uit een werkloo- zenkas voor gehuwden en ongehuwde kost gangers te verminderen van f. 11 tot f.10 en voor kostgangers van f. 6.75 tot f.6 en vuor rcglen e.uair nog niet rechthebb n en, dubbel ui getrokkenen en ongeorganiseer den: voor gehuwden en ongehuwde kost gangers van f. 10 tot f.9 en voor kost gangers van f.6 tot f. 5.25. Over een week geeft dit op f. 4531.15 een besparing van rond f. 400, of 9 pet. Op een vermoedelijke ui gaaf van f. 170. 00 nè 1 Mei een besparing van f. I5.L0J. Ver lies Rijksbijdrage f.775 Gevonden is dan zuiver f. 725D. Dus nog een tekort van rond f. 23.010. B. en W. s.elien voor dit bedrag te vinden voor ongeveer 2/3 n.l. f. 15.01.0 uit verhooging opcenten persoi ee e belasting en het restant dus voor f.8) 0 uit de winst van de water- en lLht'eedrij ven. 10 opeen en personeele be as.ing bren gen op f.5000. B. en W. siel.cn dus voor een verhooging der opcenten met 30, zoo- da* deze komt op 155. B. en VV. wijzen er met nadruk op, dat deze voors.el.en onafwendbaar zijn, wil men een behoorlijke evenwicht der j begrooting bewaren. Hoe ongaarne zij er ook mee komen. In de vacature van den heer C. E. Klink in de commissie „Hulp in Nood' v. d. Chr. Besturenbond is benoemd de heer A. Vermeulen. Voorts werd de com missie met een lid uitgebreid, waarvoor werd aangewezen de heer J. v. 't Wout. In de gehouden aandeelhoudersver gadering der N V. Gemeenschappelijk Grond- en Huizenbezit werd de balans, winst en verliesrekening over 1932 goed gekeurd. Beslo.en werd van de gemaakte winst ad f. 4.177.85 een bedrag van f. 9J0 in het reservefonds te storten, 3 pet. dividend uit te keeren en de tantième- belasting ten laste van de onkostenre^e- nlng van het jaar 1933 te brengen. NIEUWVEEN. Bij Kon. Besluit is opnieuw b" o d tot burgemeester dezer gemeente de heer G. W. Geesink. ZEVENHOVEN Bij Kon. Besluit is opnieuw benoemd tot burgemeester dezer gemeente de heer J. W. Bocxe. HET VERSCHE KADETJE. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van den procureur-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam, tegen een arrest van dat Hof, waarbij de heer S., directeur van hotel Suisse te Amster dam, ontslagen is van rechtsvervolging van de hem ten laste gelegde overtreding der arbeidswet door het vóór 9 uur afle veren in zijn hotel van versch brood, dat in de hotelkeuken was gebakken. OPENING VAN EEN „BRUIN HUIS" TE LONDEN. LONDEN, 24 April tVJJ.). De Lon- densche afdeeiing van de Nationaal- Soctalistische Partij opent op 1 Me' a.s. een eigen partijgebouw In het Westen van Londen. Het gebouw is een voormalig hotel met ongeveer dertig vertrekken. Behalve een groote vergadervaal eenige kantoren en een restaurant, zijn 26 vertrekken be schikbaar voor het onderbrengen van partij genooten. AMSTERDAM, 24 April. Zeer vaste stemming. - Aandeelen al gemeen hooger - Duitsche obligaties iets liooger, Nederlandsche obligaties zwak. De beurs had een kalm verloop, doch do stemming was zeer vast. De sterke koers stijging in Wallstreet en op de Amerikaan sche goederenmarkten en de berichten dit de besprekingen te Washington in tegen stelling met de verwachtingen voortgang maken, riepen wat kooplust op. Het aanbod was van geringe Beteekems, dus liepen de noteeringen vrij scherp op. Van de Industrieele fondsen waren Phi lips gefavoriseerd. Na 4 pet. hoogen inzet trok de noteering andermaal plm. 2 pet. aan. Unilevers avanceerden enkele pnt. even als Nederlandsche Ford. Aku's bleven op peil zonder meer. Koninklijke hadden een beperkte markt, hetgeen niet verhinderde, dat ook hier een flinke verbetering door zette. De winst bedroeg tenslotte pl.m. 4 Pbt. Ook de Amerikanen waren goed van toon, al waren hier de voordeellge ver schillen meer beperkt Suikerwaarden bleven vast gestemd. H V A 's liepen een 2-tal pCt. op. Ook de minder courante soorten waren hooger. Rubbers sloten zich bij de algemeen tendenz aan Al waren hier de winsten van bescheiden proporties Tabakken on dergingen slechts weinig wijziging. Scheep vaarten waren algemeen hooger. Amerik fondsen werden oo ruime schaal verhandeld en waren hooier. Duitsche obli gaties waren iets beter. De Nederlandsche Staats- en Gemeentefondsen zwak. wisselkoersen. Engeland 8 73. Duitschland 57 15 Frank- riik 9 79": B°'v!ë 34 76 Zwitserland 48 04. Denemarken 38 90 Zweden 45 30 Noorwe gen 44 70. New-York 2.24V-. Prolongatie 1 pCt. illlllilllililililiiillllil iiiiiiii CRISIS-VARKENSBESLUIT. De Kantonrechter te Amersfoort heeft den varkenshouder W. veroordeeld wegens het verrichten van een hutsslachting (varkem zonder machtiging van de Ne derlandsche Varkenscentrale ingevolge het crisis-varkensbesluit (art 7 lid 1). De rechtbank te Utrecht verniegde dit vonnis en ontsloeg den verdachte van rechtsvervolging omdat h. i. bedoeld ar tikel niet zou steunen op art 6 sub 2 der Crlslsvarkenswet. Tegen dit vonnis heeft de officier van Justitie te Utrecht cassatie aangeteekend. Diens heroen heeft de Hooga Raad heden verworpen. W. is dus vrijgesproken. De Hooge Raad wees verder arrest in de zaak van J. B„ door het Kantongerecht te Amersfoort veroordeeld wegens vervoer van ongestempelde varkens De rechtbank te Utrecht bevestigde rilt vonnis. Het daartegen Ingestelde cassatie beroep heeft de Hooge Raad heden ver- worpen. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. ■■■■■■■BfMIlWill^llil'i!' ^WTTTili IJMUIDEN, 24 April. VISCHPK1JZEN. Tarbot per K G. f. 1.60—1.40, Tongen per K.U. f. 1.751.10, Zetschol per kist zan 50 K.G. f. 23-19, Kleine Schol f.20 3..0, S. har f. 7.50—4.20, Koggen per 20 stuks i. 18, i Kabeljauw per Kist van 125 K.G. f.53—40. Wijting per kist van 50 K.G. f. 6.10. Aangekomen 13 loggers: K.W. 5 met f.417, K.W. 60 met f.390, K.W. 47 met f. 474, K.W. 140 met f.467, K.W. 163 met f. 454, K.W. 38 met f.566, K.W. 102 met f.558, K.W. 48 met f.493, K W. 135 met f.504, K.W. 127 met f.501, K.W. 147 met f. 447, SCH. 89 met 1.1043, SCH. 4 met f.1210; 3 kotters- O. 305 met f.133, E. 5j6 met f.518, E. 393 met .843; 1 stoomkust-visscher: Z.K. 32 met f.665. LEIDEN, 22 April 1933. Leidsche Eieren- veiling. Totale aanvoer 10233 stuks. De prijzen waren: Kipeieren f. 1.902.55; Een deneieren van f. 1.802.25 per 100 stuks. Handel matig. AMSTERDAM, 24 April. Veemarkt. Ter j veemarkt waren heden aangevoerd: 640 vette koeien, waarvan de prijzen waren: I le kw. 58—62, 2e kw. 44—56, 3e kw. 33—42 per KG. slachtgewicht. 88 melk- en kali- koelen 100—160 per stuk; 208 vette kalve ren: le kw 5460. 2e kw. 4654, 3e kw. 3442 per K.G. levend gewicht; 196 nuch tere kalveren 1.503.50 per stuk; 100 schapen II15 per stuk; 869 varkens: Vleeschvarkens 90110 K.G. 3940; zware varkens 37—38; vette varkens 3435 per K.G. slachtgewicht; 39 paarden 60—105 per stuk; 4 wagons runderen uit Denemar ken. BOSKOOP, 22 April. Coöpeen. Ver. „De Boskoopsche veiling". Rozen per bos: Else Poulsen 70—100 ct., Florex 28—38 ct.. But terfly 3645 ct., Rosalandia 2837 ct., Hadley 3554 ct., Wilh. Kordes 3050 ct., Kilham 28—39 ct.. Edlth Helen 36—51 ct., Polyantharozen 46—60 ct.. President Hoo ver 39—55 ct.. E G. Hill 26—39 ct., Aug. Noack 22—32 ct.. Golden Ophelia 22—27 ct. Diversen per bos: Clematis President 100 ct. .id. Prins Hendrik 250 ct.. Lelies 20 30 ct., Seringen 27—38 ct.. Anemonen 8—12 ct. Lathyrus 1215 ct.. Sneeuwballen 10-12 ct. ROTTERDAM 24 April Veemarkt 764 koeien en ossen 335 vette kalveren. 184 schapen of lammeren, 707 varkens en overloopers. Prijzen per kilo: Koelen 15—17'/., 21—25, 27'/f—30 cent. Ossen 15 —16, 20—22. 2426 cent; vette kalveren 27'/:-35, 40—47'/., 52".—55 rent. Overj. lammeren 610 per stuk. Varkens H'/d, 15V»16 ct. WESTLAND, Westlandsche Bloemenvei ling, v. 22 April. Pr. Elisabeth 12—18 ct., Bartigon 12—15 ct.. W. Pitt 13-20 ct.. Yellow 18-21 ct.. Fame. Sanders 13—18 ct., Clara Butt 13-18 ct., W. Copland 12—14 ct, Cram. Brillant 6 12 ct., Irisszn blauw 17 22 ctgeel 19-70 ct. per doz.; Lathyrus 13-19 ct.. Violieren /5 -4? ct., per bos; rozen f. 330-3.60 per 1C0. Mrtdelpriiis v. d. Westlandsche vei lingen op 22 April. Aardbeien 1.160, to maten 72 71 ct., per K.G.; sla f. 0.40 3 70 per 100 krop; komkommers f. 6.50 180 per 100; bloemkool f.9-17 per 100; peen f. 13—18, radijs f. 0.70—2, prei 40 ct., rabarber f. 2.40 per 100 bos. 3-1

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3