Leerdam glas Sortiment J. V. d. STOK - DSCK DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 22 April 1933 "f Steeds uit voorraad leverbaar: BEURSOVERZICHT. VRAGENRUBRIEK. LAATSTE BERICHTEN. UIT DE RIJNSTREEK. Redactie1507 Directie en Administr. 2500 MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 702. lenmiddag 2 uur: 705. Tl ïeleükafisch weekbericht. lïltdesedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt Hoogste stand: 769.0 te Brest. Laagste stand: 746.3 te Ingoe. Verwachting tot den avond van 23 April: Zwakke, later waarschijnlijk ma ige wind uit Westelijke richtingen. Gedee.tedjk be wolkt Weinig of geen neerslag. 'Waar schijnlijk nachtvorst. Zachter overdag. mLiitENLANDSCH weekbericht. T. o. Kon Ned Meteorol inst te De Blldt Een groote verandering heelt sinds gis teren in de luchtdrukveraee.ing plaats ge had door de ontwikkeling van een vrij diepe depressie op den Oceaan. Het mini mum in het hooge Noorden heeft zich verder uitgediept en is Noord-Oostwaarts getrokken. De hooge drukr ug strekt zich nog van IJsland via Groot-Brittannië tot ScEotland uit, doch neemt langzamerhand in het Westen van beteekenis af. In Dultschland en Spanje steeg de baro meter zoodat ten onzent een Krimpen van den wind naar West en wellicht Zuid-West mag worden verwacht. Wegens de geringe windsterkte en opklarende lucht tegen den nacht is matige nachtvorst opnieuw waar schijnlijk doch overdag zal de temperatuur hooger worden. Nog steeds zijn over bijna hef geheele waarnemingsgebied de tem peraturen beneden normaal. Ook in Duitsch- land kwamen nog flinke nachtvorsten voor. In (Sweden en Zuid-Noorwegen is de vorst verder afgenomen. Behalve aan de Noor- sche kust, waar het nog flink uit West waait, is het overal rustig weer. Er viel slechts weinig neerslag. Skinn aan de Noorsche kust tapte de grootste hoeveelheid (4 m.M.) af. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 9 gr. C. (48 gr. F.). II uur 'smidd.: 11 gr. C. (52 gr. F.). hoogwatertijden te katwijk zee Voor Zondag. Vjn. te 1 u. 57 min.; n.m. te 2 u. 13 min. Voor Maandag. Van. te 1 u. 31 min.; n.m. te 1. u. 47 min. licht op voor fietsers e.a. aterdag: 7.39 n.m. tot 4.17 v.m. Zondag: 7.40 n.m. tot 4.15 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 22 April: op: 3 u. 51; onder: 16 u. 55. 23 April: op: 4 u. 01; onder: 18 u. 10. RECLAME. Wk"1'1' I1ET COMPLETE Zoowel Kunstnijverheidsglas als de goedkoopere collectie. BROCHURES EN PRIJSBOEKJES OP AANVRAGE GRATIS. BREES7RAAT 155 -:- TELEF. 1823 li'llli1 illlUlllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllll 9679 GROOTE BRAND IN DE LONDEN'SCHE HAVEN. LONDEN, 22 April. tV.Dj. In den algeloopen nacht heeft te Londen een leusachtige brand gewoed, zooals de En- gelsche hoofdstad in langen tijd niet heeft meegemaakt. In de West-India Docks in de Londensche haven brak brand uit in een rumpakhuis, waarin vijf millioen liter rum ter waarde van ongeveer 2'/t millioen pond sterling lag opgeslagen. De brand brak te ongeveer 9 uur gister avond in een houten loods aan de bekende Rumkade uit. Binnen enkele minuten stond de geheele kade in lichter laaie. De braandweer was weldra met 150 voertui gen aanwezig en bestreed het vuur met honderden stralen, doch niettemin greep de brand steeds verder om zich heen. ifSen middernacht leek het alsof de ge- neeie Docks door het vuur zou worden aan- iiiiHet b,u?schingswerk werd bemoei- ïH? ?°°r voortdurende explosies. Het be roemde zeilschip Faraday" en andere in ae buurt liggende schepen konden ter- H-»Wernood ?er,t' worden. Een -eusach- wfi jyen^enmenigte sloeg den brand en netWnwehlne«werk gade en de vuurgloed was tot ver bulten Londen en uren ver de Thames af te zien. vroe* kon een 60-tal brand- •üEn? lnrdkken, doch het vuur «Sm ™il°? en het blusschingswerk rd met kracht voortgezet. DE NIEUWE DUIT8CHE GEZANT IN AMERIKA. WASHINGTON, 21 April (Reuter - De nieuwe Dultsche ambassadeur te Washlng- Roosevelt'ëntvangen1Steren d°°r pr"ldent Luther verklaarde daarbij, dat de Dult sche revolutie niet alleen een politiek ka rakter draagt, maar de uitdrukking is van een diepgaande geestelijke beweging, die streeft naar de vernieuwing van het »e- heele volks- en staatsleven. De rijksregeerlng Is voor handhaving en bevestiging van den wereldvrede, zij is bereid tot verzoeningsgezinde politieke en economische samenwerking met de andere volken. Luther bracht de hartelijkste persoon lijke groeten en wenschen van Hindenburg voor Roosevelt over. De president gaf Luther de verzekering van zijn bereidwilligheid tot alzijdige volle en vriendschappelijke samenwerking' dankte voor de groeten en de wenschen van den rijksnresldent, die hij even har- teliik beantwootdde en verklaarde dat Luthers gezindheid od het gebied der In ternationale toenadering, alsook on dat der praktlsohe samenwerking in economische kwesties de beste waarborg was voor het slagen van ziin zending in Amerika. Hij zelde ten volle te vertrouwen, dat Luthers streven ln Amerika in een geest van de meest mogelijke samenwerking en sympathie zou worden gesteund. JAPANSCHE RICHTLIJNEN. TOKIO, 22 April. (V. D.). Heden wordt te Tokio een kabinetszitting gehouden, waarin de richtlijnen voor de Japansche delegatie naar Washington definitief vast gesteld zullen worden. Een Commissie van zeven Ministers, waartoe o.a. ook de mi nisters van Oorlog en Marine behooren, heeft de richtlijnen reeds uitgewerkt, die betrekking hebben op de volgende zes punten: 1. Japan is niet bereid tot den gouden standaard terug te keeren, aangezien 70 procent van de wereldvoorraad aan goud, zich in handen van Amerika en Frankrijk bevindt. 2. Japan is bereid tot internationale samenwerking op het gebied van het cre- dietwezen, waarbij in de eerste plaats aan samenwerking der staatsbanken moet worden gedacht. 3. De Bank voor Internationale Beta lingen moet haar taak tot herstel van het vertrouwen en van het onbelemmerde be talingsverkeer, vervullen. 4. Alles moet geschieden, opdat de inter nationale handel weer opleeft. 5. Er moet op gewezen worden, dat de Japansche douane-tarieven sedert 1909 niet verhoogd zijn. terwijl door andere staten de meest begunstigingsclausules zijn gewijzigd. De preferentieele tarieven voor de staten, die behooren tot het Brit- sche wereldrijk zijn in tegenstelling tot den geest der Internationale handelsver dragen. 6. De productie moet door de staten ge controleerd worden, opdat vraag en aan bod met elkaaT in evenwicht kunnen wor den gebracht. AMSTERDAM, 22 April Vaste markt. Suikerwaarden willig. Pe- troleumwaarden en Rubbers iets hooger. Tabakken gedrukt. Industrieele fondsen onregelmatig Scheepvaarten en Mijnen stil. Am. fondsen prijshoudend. Dultsche obligaties gedrukt. Ned. Staatsfondsen vast. De fondsenmarkt was heden vast on danks de flauwe stemming in Wallstreet en de koersdaling op de buitenlundsche wisselmarkt voor pond en franc. Dc door MacDonald bij zijn aankomst in New York afgelegde verklaringen hebben een goe den indruk gemaakt en de hoop gewekt dat de besprekingen van Washington toch nog succes zullen opleveren. De leiding berustte heden bij Suikerwaarden, waar in speciaal H.V.A.'s goed gedisponeerd waren De eerste koers lag reeds 2 pCt. hooger, waarna een verder avance van luim 4 pCt. volgde. De krachtige koers stijging op de New Yorksche suikermarkt was hiervan de voornaamste oorzaak. De handel was stil en behalve in Suikerwaar den ging er weinig om. In Koninklijke was alleen de beroepshandel actief. Het fonds steeg tot ongeveer 1 pCt. boven het vorig slot. Rubbers konden zich iets herstellen van de geleden verliezen, doch Tabakken waren eerder iets luier. Scheepvaarten en Mijnen stil en niet noemenswaardig ver anderd. Amerik. fondsen bleven op peil ondanks het lagere slot van Wallstreet. Nederl. In dustrieele fondsen weinig veranderd. Op de obligaüemarkt lagen Duitsche obliga ties gedrukt, doch de Nederlandsche soor ten ontmoetten vraag. De 4 pCt. Neder land 1933 steeg tot 99'/:, terwijl ook Indi sche leeningen hooger noteerden T. S. te N. De naam van onze stad komt voor het eerst voor op een lijst van goederen, welke tot de ütrechtsche Sint Maartenskerk behoorden. Deze lijst is sa- megesteld tusschen 777 en 866. Op deze lijst worden als bezittingen vermeld 3 nederzet tingen onder den naam van: Leython. Deze voor Leythem en Leythan. U kunt verder als bezittingen vermeld drie nederzettin gen onder den naam van: Lcithon. Deze naam Leithon is de oudste en kan alzoo gesteld worden op c.a. 800. Later komt ook voor Leithem, en Leythan. U kunt verder over dit onderwerp lezen Geschiedenis eener Holandsche Stad door PJ. Blok, deel: Middeleeuwen, bl. 5, 6. 7 en 8 en ook De Ontwikkeling van de grenzen van Lei den door Mr. Or. J. C. Overvoorde in Leidsch Jaarboekje van 1930. bl. 15. Leython is afgeleid van hetzelfde woord als Leede en beteekent „Aan de stroo men". Op de plaats waar thans onze stad ligt kwamen nJ. oudtijds de Rijn, Leede en Marne tezamen. BINNENLAND. BRAND. Gisteravond brak door onbekende oor zaak en bij afwezigheid der bewoners brand uit in de woning van de familie Vierhuis, gelegen in de Veldbuurt te Wezep. Daar het huls gesloten was, kon niets worden gered. Huls en inboedel waren verzekerd. MAANDAG GEEN BEURSVACANTIE. Het bestuur van de Vereenlglng voor den Effectenhandel heeft ter Beurze te Am sterdam de volgende mededeeling aange plakt: Naar aanleiding van het besluit van de buitengewone alg. vergadering van 18 April jl. Inzake het vaststellen van Maan dag. 24 April (Willem de Zwijger-herden king) als beurs-vacantle. bericht het be stuur dat de minister nog geen besluit hieromtrent heeft genomen, zoodat de beurs dien dag geopend zal moeten zijn. WILLEM DE ZWIJGER-HERDENKING. Door leerlingen van Christelijke Mulo-scholen. Dinsdag 25 dezer zullen ruim 5000 leer lingen van Christelijke Mulo-scholen uit Noord- en Zuid-Holland en uit Utrecht te 'sGravenhage bijeenkomen ter herden king van het vierde eeuwfeest van de ge boorte van Prins Willem I. Extra-treinen zullen de deelnemende groepen naar Den Haag brengen, terwijl ook velen per autobus zullen arriveeren. Des voormiddags half elf heeft een open luchtsamenkomst plaats op het Malieveld. Hier zullen vaderlandsche liederen ten ge- hoore worden gebracht onder leiding van den heer Pietersen Moens. Het muziek korps van de Haagsche politie zal den zang begeleiden De leerlingen zullen wor den toegesproken door lult.-generaal Ph. W. Weber, en door den heer K. Brants, hoofdinspecteur L. O. Geluidversterkers zullen het gesprokene voor allen verstaan baar maken. Te 12 uur wordt afgemarcheerd van het Malieveld. Aan het hoofd trekken de pij pers van hel bekende korps mariniers te Rotterdam, terwijl in den stoet nog eenige muziekkorpsen en afdeelingen trommel slagers mee opmarcheeren. De kop van den stoet wordt door een aparte groep ge vormd waarin elke deelnemende school met vier leerlingen vertegenwoordigd zal zijn. De volgende route zal worden gevolgd: Malieveld, Korte Voorhout, langs het Pa leis van H. M de Koningin-Moeder, Lange Voorhout naar het Noordelnde. Bij het ruiterstandbeeld van den Prins voor het Paleis van H M. de Koningin heeft de kranslegging plaats. Hierna keert de stoet naar het Malieveld terug, waar hij wordt ontbonden. DE POSTVLUCHTEN. De „Pelikaan" vloog heden van Medan naar Bandoeng. Prins Hendrik en Prinses Juliana zullen Dinsdag de installatie van jhr. Bee- laarts van Blokland als vice-president van de Raad van State bijwonen. UIT NED. OOST-INDIE. ONDERSTEUNING WERKLOOZE SUIKER-EMPLOYÉs. BATAVIA, 22 April. (Aneta). De Regee ring en het dagelijksch bestuur van de N.I.V.A.S. kwamen tot overeenstemming betreffende de wenschelijkheid om de crisiszorg voor werklooze employé's volgens den oorspronkelijken opzet niet te regelen door middel van een crisisfonds. De sui kerindustrie bood onder nadere goedkeu ring van de ledenvergadering der N.I.V. A.S. welke in Mei as. zal worden gehou den de jaarlijksche storting van f. 500.000 gedurende 3 jaar in de kas van het alge meen steuncomité aan, welk bedrag be stemd blijft voor verleening van steun aan employe's en arbeiders in de suikerindus trie. Dit bedrag is slechts oogenschljnlijk geringer dan het bedrag dat verkregen zou kunnen worden door heffing van 5 cent per afgeleverde kwintaal. omdat daarvan zouden moeten afgetrokken de bedragen van den verleenden steun aan ontslagenen. Dit voorstel vermijdt enor- men administratieve omslag. Verwacht kan worden, dat de in Mei a.s. te houden vergadering van de N.I.V.A.S. dit voorstel zal accepteeren. WERKLOOZENSTEUNCOMITÉ. BATAVIA. 22 April (Aneta). De Onder- nemersbond voor Ned.-Indië heeft ten be hoeve van 't werkloozensteuncomité circa f 400.000 van de overeengekomen f.500 000 bijeen gebracht. AFSCHEIDSRECEPTIE BODENHAUSEN. BATAVIA 22 April (Aneta). Gister avond hield de afgetreden vice-president van den Raad van Ned.-Indië. de heer C. W. Bodenhausen, een afscheids receptie, waarvoor een buitengewone belangstelling bestond Ook de zoons en dochters van den Gouverneur-Generaal van Ned -Indië waren, ter receptie aanwezig. VOETBAL. H. T. M 6e R. V A. 0—5. In den gisterenavond op het H.T.M.- terreln gespeelden wedstrijd tusschen ge noemde elftallen behaalde het 6e R.V.A. een 5—0 overwinning. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. Benoemingen De liurcn De stemnormen De Raad dezer gemeente kwam ln ver gadering bijeen. Afwezig de heer J. Cle mens. Na opening werden de notulen ge lezen Naar aanleiding hiervan maakt dc heer Pennings bezwaar waar het betreft de door hem gemaakte opmerking over het burgerlijk armbestuur. Het heeft volgens spr. bij hem nimmer ln de bedoeling ge legen op de bestuursleden een blaam te werpen. Zijn opmerking was dan ook niet als zoodanig bedoeld. Zooals het thans ln de notulen staat heeft het weergegevene er allen schijn van. De Voorzitter merkt op. dat ln de notulen wel degelijk tot uiting komt, dat de heer Pennings zulks ook niet heeft bedoeld. Spr. heeft geen bezwaar in de notulen op te nemen, dat hier van een blaam werpen door den heer Pennings op de leden van het armbestuur geen sprake ls. Na nog een opmerking werden de notu len vastgesteld. Tot lid van het stembureau te Oud-Ade werd benoemd de heer S. B. E. Dekker. Tot plaatsvervangend lid van het stembureau te Kaag de heer K. Hoff. Tot lid van de commissie van toezicht op het lager on derwijs werd herbenoemd de heer W. Nell. Tot leden van de dommissle van toezicht op het agentschap der Arbeidsbemiddeling werden gekozen de heeren C. Huigsloot, C. Wesselman, W Kuipers en J. Selp en tot voorzitter de heer S Strijk Overge- I gaan werd tot de vaststelling van een aan tal pensioengrondslagen In bespreking werd gebracht de verordening, regelende de heffing van leges ter secretarie en van rechten wegens verrichtingen van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand. De wijzigingen betreten o.m. verlenging buitenlandsch paspoort, het trouwen bul ten het gemeentehuls, de afgiften van be wijzen van Nederlanderschap, enz. De verordening wordt hierna z. h. st. onge wijzigd vastgesteld. Door den secretaris wordt od verzoek van den Voorzitter voorlezing gedaan van het rapport van de raadscommissie inzake huurverlaglng van met overheidssteun Re- bouwde woningen. Uit dit rapport blijkt dat de commissie eenparig van oordeel is, dat, zooals thans de gang van zaken bij de wonlngbouwvereeniglne ls. op den Inge slagen weg niet kan en mag worden voort gegaan. Het bepalen door sommige huur ders zelf van de huren verdient alle af keur. Toch is de commissie overtuigd dat zeer vele huurders, die door de crisis zwaar worden getroffen, niet in staat kunnen worden geacht het volle huurbedrag te betalen. Verlaging der huren over de geheele linie zal blijkens ingewonnen informaties de goedkeuring niet kunnen wegdragen, zoodat de commissie met een voorstel komt om de huren Intact te laten, doch aan daarvoor in aanmerking komende huurders een toeslag te geven vla het Burgerlijk Armbestuur. Daartoe zal een commissie worden Ingesteld, die zich met dit vraagstuk bezig houdt. Wanneer toe slag wordt gegeven, dient het bestuur van de wonlngbouwvereenlging tegen degenen, die toch nog blijven weigeren huishuur te betalen de strengste maatregelen te ne men. Er dient volgens de meening van de commissie en het gemeentebestuur een onderlinge band van saamhoorigheld en plichtsbesef te bestaan tusschen huurder en verhuurster, want alleen op deze grond slagen is het mogelijk, dat het bestuur van de bouwvereenlglng zijn taak kan ver vullen, zooals de overheid dit van hem verlangt. De huurders moeten bedenken dat de leden zich geheel belangeloos geven aan de bevordering van de volksgezond heid in deze plaats. Daar geen der leden het woord verlangt wordt het voorstel van de commissie z.h.st. geacht te zijn aange nomen. Bij het voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de steunbedragen komt de heer Rietbroek met een warm pleidooi om niet tot verlaging van de normen te besluiten. De motieven welke het vorig jaar hebben gegolden zijn niet meer dezelfde. De le vensstandaard ts volgens spr. duurder ge worden door de vele crisismaatregelen van de regeering. Spr. doelt o.a. op de mar garine. Vorig jaar kon men 6 pond mar garine koopen voor f. 1 nu kost een pond margarine f.0.52. En nu weet spr. wel dat er goedkoope margarine aan werkloozen wordt verstrekt doch hiervan kunnen alleen proflteeren zij. die 5 of meer kinderen hebben en dan nog eerst 3 maanden of langer werkloos moe ten zijn. Aan het allernoodzakelijkste krij gen de arbeiders gebrek, want de kleeren die reeds meerdere malen hersteld zijn. raken eens op. vele ouders weten niet waar zU het geld voor nieuwe kleeren vandaan moeten halen. Voorts zullen de prijzen van de groenten gaan stijgen omdat meri begonnen is om minimumprijzen van de groenten vast te stellen, welke hier ln het land blijven. De meerdere baten worden begroot op 5 millioen. Voorts zijn de loonnormen bij vorig jaar nog verlaagd, zoodat een groot aantal arbeiders reeds daardoor minder steun ontvangen. Ook worden de arbeiders er niet beter op. nu met toestemming van de overheid de huishuur op het steunbedrag wordt In gehouden, Spr geeft daarom B. en W. ernstig ln overweging niet tot verlaging te besluiten en aan het Rijk aan te vra gen de normen te handhaven. De heer de Koning kan met het voorstel van den heer Rietbroek meegaan en merkt nog op, dat een van de motleven ten vo rige Jaren om tot verlaging te geraken was dat er een prikkel moest blijven be staan om aan den arbeid te gaan. Deze prikkel ls er niet meer omdat de meeste tuinders door de tijdsomstandigheden geen knecht kunnen betalen en zij thans zeer jonge krachten kunnen krijgen tot eiken prijs. Spr. stelt dan ook voor niet tot vdl- laging te besluiten. De voorzitter antwoordt de beide spre kers dat eenige argumenten van den heer Rietbroek B. en W niet bekend waren, zoodat spr. na overleg met de belde wet houders voorstelt het voorstel terug te ne men, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. B en W. zullen de zaak nader onder de oogen zien en ln de volgende vergadering met een voorstel komen. 1 Wordt op voorstel van B. en W. beslo ten aan het crisis-comité B een subsidie tt verleenen groot f. 217.50 voor steunverlee- ning aan werklooze arbeiders. Tot de ingekomen stukken behoorden o.m. een adres van het R.-K. Ziekenhuis- fonds te Roelofarendsveen om subsidie wegens exploitatietekort. B en W. stellen den Raad voor afwijzend hierop te be schikken, omdat dit verzoek niet voor In williging vatbaar ls. Na langdurige discussie werd aldus be sloten. ONZE TELEFOONNUMMERS: (op 2 lijnen) LEIDEN, 21 April. Noteering Coöpera tieve Gioenten-, Fruit- en B.oemenvei.ing- Ver. „Leiden en Omstreken". Koode kool f 4.10—11.5v, Savoye kool t.1 50 -4 40, Pie terselie I, 1.10—2.46, Prei 1.0.60—2, Kadiis f. 1J0— 2.96, Kropsalade 1.6.1.0-3,7(1, Sel derie f. 0.90—2.10 per 106 stuks. Kro.en, gekookt f. 24, Snijboonen f. 80-85, Wit loof f.8—14, Postelein f. r8—35, Spinazie f. 3—5, Uien f. 1.10-2.20, Wortelen f. 1.10 —9 per 100 K.O. Turfmarkt van 17 tot en met 22 April. Aangevoerd ZÖ.oOj lange turl. Prijs 1.7—9 per 1000 stuks. Bo.ermaiKt, 22 April. Prima fabrieks- boter 1.1.65, prima 1(0, renboter 1.1.45—1.35 per K.O. Aangevoerd 96-8 en 35-16 vaten wegende 2295 K.G. Handel goed. leiderdorp, 21 April. Aanvoer 5334. Kipeleren f. 1.802.40, Eendcleren 1.1.90 2.00 per 100 stuks. Kaas 1.0.200,29, Boter f. 0.600.65 per pond. Kippen f. 0.75 per stuk. ALPHEN a. d. RIJN, 21 April. N.V. Tuin bouwveiling „Alphen a. d. Rijn" Spi nazie f. 2,005,00; Postelein 24,00, per 100 K.G.; Radijs f. 1,00—3,00; Seldery f. 1,60, per 100 bos; Kropsla I f. 3,004,20; idem II 1. 2,00; Bloemkool 1 f. 22,00—25,00; Idem II 1. 10,00—18,00, per 100 stuks. Eierenvelllng Aanvoer 8000 stuks. Kippeneieren f. 2,202,60; Eendeneieren f. 1,501,80, per 100 stuks. BOSKOOP, 21 April. Rozen per bos: Ro- salandla 2943 ct., Golden Ophelia 16—23, Pauls-Scarlet45 Florex 40—53 Polyantha- rozen 90—1.10, Wilh. Kordes 3454 Mac Keiler 5046. Else Poulsen 70—1.10, Brlar- cliff 23—26. Butterfly 32—46 Kilham 38— 56. Hadley 41—65 Claudius Pernet 28—39, Babyrozen 4862 President Hoover 3050 Edith Helen 44—51 Orleans 38—43 Co lumbia 20 Aung. Noach 3045. Gemengde rozen 17—22 ct. Diversen per bos: Anemo nen 1214 ct., Lathyrus 10—13 ct.. Rho- dodrendronbloemen 1215 Azalia-Mollus- bloemen, 5060. Aronskelken 1.001.50, Lelie's 6070 Prunustakken 1519 Ger- bera 1830 Sneeuwballen 1619. Tulpen 12, Seringen 2339. Iris 1820 Clematis, Prins Hendrik 2.30 ld. Ville de Lyon 49, ld. Sieboldil 97, ld. mr. Patijn 28. ld. Miss Beekman 2527, id. gemengd 18 ct. Diversen in pot, t>er stuk: Rozen 1319 ct.. Cactus 601.10. Jap. Azalta's 5965, Hortensia's 45—65, Rhododendrons Pink- Pearl 60—70 ct. Eierenvelllng 21 April. Voor kippen eieren werden op de veiling alhier prijzen besteed van f.2—2.30 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 21 April. Groen- tenvelling Aardbeien f. 0,21—0,33 per doosje; Sla f. 0,40—3,90 per 100 krop: An dijvie 1—5 ct.; Spinazie 58 ct.; Postelein 19 ct.. per KG.; Peulen f. 3,80—3,90 per 10 pond. WESTLAND 21 April. Middelprljs Groen- tenveillngen. Aardbeien 2.10; druiven 1.70; dubb. boonen 90—1.45; snijboonen 82 ct postelein 1720 ct.; witlof 812 ct.; aard appelen 2638 ct. per kg.; splnazlen 14-- 25 ct.: andijvie 2458 ct. per bak; bloem kool 121900; komkommers 12.00; eieren 2.30—2.60; sla 1—2.70 per 100; asperges w t 55—64 ct.; blauw 45 ct.; peen 1418 ct. per bos; kelen 50 ct.peterselie 901.50; prei 601.10: radijs 80—2 10: rabarber l.f0 —3 70: selderij 90—2.10 per 100 bos; zuring 10 ct. per k g Middelprljs bloemenveilingen: Anjes 4.80—7 60; rozen 2.70—4.80; calla 6—7) 0 per 100; AmarylU kelken 8 00: Lellum R' - galis 67 00 per 100 kelk: Irissen blau v 15—26 ct.; gele 20—23 ct., witte 24—32 ct Copland 14—16 ct.; Barttgon 17—26 ct Pr Elizabeth 17—25 ct.; W Pitt 16—22 ct Clara Butt 16—23 ct.; Cr Brllllantll—'6 ct. per dozijn; Plumoso 2530 ct.; Sprer- geeir 20—29 ct.; Lathyrus 16—28 ct.; Ane monen 8—9 ct.: Vlolieren 15—54 ct.: Con- vallaria 1416 ct, per bos: Hortensia 55 - 75 ct.: Azalea 3540 ct.: Cineraria 9—r5 cent: Caleilarla 7—24 ct Geranium 10'6 cent: Spirea 11—15 ct.: Rododendron 13-- 24 ct.: Cacteeën 17—2 10 ner pot: Violen 1052 et.; Madelieven 14—21 ct.: Elsehe'- vefia 30—50 ct.; Primula Vera 60—75 ct. per bak Den 14den Mei a.s hopen onze geliefde Ouders J. L. S. VREEBURG en C. VAN ZANTEN hun 25-jarige Echtveree- niging te herdenken, Dat God hen nog lang moge sparen 6286a C. OUWERKERK- VREEBURG J. J OUWERKERK Leiden, 22 April 1933. Catharlnastraat 11, 3-1

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3