LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad UIT DE OMSTREKEN. Vrijdag 21 April AGENDA. AALSMEER. Belangrijke verkoopingcn. Door de Notarissen H Bax alhier, en J. Wagemaker te Noord wijk, werd in „De Oude Veiling" in publleken verkoop ge bracht: de kapitale hofstede, gelegen aan den Legmeerdijk In deze gemeente, groot 10.37.25 H.A. Eigendom van den heer H. Verdegaal. Bij opbod stonden de verschil lende perceelcn totaal op f. 26.975.ter wijl bij de elndcombinatie van alle per- ceelen gemijnd werd op f. 1800.— door J. Lambaik te Weesperkarspel, die alzoo koo- per de boerderij werd voor f. 28.775.—. Voor dezen verkoop was zeer groote be langstelling uit Iandbouwkringen. Door notaris H. Bax alhier, werd even eens in „De Oude Velling" in publleken verkoop gebracht: de kweekerij met teel- land en welland, gelegen in deze gemeente aan den Hornweg, groot 1.99.90 H.A. Eigendom van G. Blok. Bij opbod stond het perceel op f. 6458—, terwijl gemijnd werd op f. 200.door den heer J. P. Berg hoef te Aalsmeer, die alzoo kooper werd voor f. 6658. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. De badtarieven De reorganisatie van het gasbedrijf Een heftige discussie. De raad vergaderde onder voorzitter schap van burgemeester Pont, die met enkele woorden memoreerde, dat de Tweede Kamer het saneerlngsplan voor het bloembollenbedrijf heeft aangenomen. Als voorstemmer werd aangewezen de heer Carller. De notulen zijn vastgesteld en ingeko men stukken voor kennisgeving aangeno men. Volgde wijziging van het politie-ambte- naren reglement. Werd na een kort debat over de opvatting van B. en W. goedge keurd. Subsidie aan de bijzondere bewaarscho len is toegestaan groot f.3 per kind per jaar. De wijziging der verordening op de straatbelasting is van formeelen aard en kan als een billijke tegemoetkoming be schouwd worden ten opzichte van de af ronding der bedragen naar boven. Vroeger zijn moeilijkheden voorgekomen, welke nu niet meer dreigen. De leden en plaatsvervangende leden van de stembureaux zijn volgens een roos ter van B. en W. benoemd. Gevraagd werd werkloozen aan te stellen. De zekerheidsstelling der comptabele ambtenaren is als volgt geregeld. Gas- en waterdirecteur f.4000, adm. slachtbedrijf f.700, adm. openbare werken f.2000, adm. bad- en zweminrichting f. 700. De percentages voor afschrijving bij het bedrijf openbare werken zijn geworden, gebouwen 2'h, gereedschappen 20 en trac- tle-materlaal 20 procent. Om tegemoet te komen aan de wen- schen van zwemmers en om het bezoek der zweminrichting te bevorderen, is een verlaagd tarief voorgesteld; de cijfers daarover zijn reeds meegedeeld. Over deze kwestie is veel gesproken. De heer Mathot en enkele anderen wensch- ten de abonnementen voor groote gezin nen nog meer te verlagen, de heer Spllker wenschte het zwemonderw. te verminderen en de werkloozen gratis toe te laten. Daar tegenover is door den heer Paase opge merkt, dat een abonnement per bad veel goedkoopcr is dan een bad voor den min der gegoede. Behoudens de geuite wenschen, welke alsnog overwogen zullen' worden, is het voorstel ten slotte met alg. st. aangeno men. Een reeks vergoeding aan bijzondere scholen voor lager en uitgebreid lager on derwijs is conform de voorstellen van B. cn W. goedgekeurd. Het volgende punt, voorschotten aan de bijzondere scholen, was van gelijken aard als het voorgaande en is ook goedgekeurd. Door B en W. werd voorgesteld, in ver band met de maximum snelheid der tram en de verbreeding van den rijksweg, de borden voor de 25 K.M. snelheid te ver plaatsen van de Hyacinthenlaan naar de Veenenburgerlaan en van de Noorderlaan naar de Vossenlaan. Dit traject is in de toekomst veel korter dan tot heden. Tege lijk werd voorgesteld het bord voor den Stationsweg te verplaatsen van het Sta tionsplein naar de Asselerbrug. Behoudens de verandering van Veenen burgerlaan in Elsbroekerweg is het voor stel aangenomen met de stem van den heer Paase tegen Hij wenschte de verant woordelijkheid niet te dragen. In verband met de reorganisatie van het gasbedrijf luidde het voorstel van B. en W. op advies der gascommissie en de gas- stlchting: a. een crediet te openen van f. 100.000 voor de uitvoering der vernieuwing van de fabriek; b. in principe te besluiten tot het ver- ieenen van ontslag aan die werklieden, welke door de reorganisatie overbodig zul len worden; c. de financieel eregeling, de slultmg van een geldleening, later bij den raad aan hangig te maken. De vraag van den voorzitter aan de ge meente Heemstede of zij gas aan Hillegom kon leveren, had een negatief resultaat. Het plan is door weth. Vermeer, die voor zitter der gascommissie is, breedvoerig toegelicht, de sociale en economische zijde is overwogen. De heer Loerakker noemde de zaak van te veel gewicht om te besluiten zonder het rapport thuis bestudeerd te hebben. Daar op is besloten een afschrift toe te zenden en het plan aan te houden tot de volgen de zitting over l of 2 weken. Bij de mededeelingen kwam het rap port ter sprake van den directeur van openbare werken inzake de verbetering der havenkaden (aan de Nieuwe haven) door het aanbrengen van klei onder de schoeiing, omdat de kade zacht bleek te zijn, de weg verzakte en de haven ver- Za£etC rapport heeft ter inzage gelegen doch is op verzoek gelezen. Gebleken is, dat de gemeente de klei beschikbaar heeft gesteld maar dat hij om een onbekende reden niet gebruikt is Volgens den voor zitter ligt de schuld niet bij den toen- maligen gemeente-architect, in de notulen zijn niet meer gegevens te vinden. De heer Fijma meende dat de bepalin gen van het bestek „aan de laars gelapt zijn"; de gemeente is bedrogen. De voorzitter erkende dit niet; er zijn bezuinigingsmaatregelen toegepast De teT- mljn waarvoor twee nachtwakers tijdelijk aangesteld zijn, is verstreken. De inspec teur heeft over hen gerapporteerd en B. en W. stellen voor dezen dienst te hand haven. In de volgende vergadering zal dit voorgesteld worden, evenzoo het maken van een urinoir in de Steeg. Adressen zijn ontvangen van den heer van Winsen en van de heeren Prins en anderen over het liggeld voor woon schepen. De Elsbroekerlaan kan niet verbeterd worden omdat de eigenaars te hooge eischen stellen. Omtrent een crisis-comité deelde de voorzitter mee, dat B. en W. op grond van ingewonnen inlichtingen hier afwijzend tegenover staan. Toegezegd wordt voor bij zondere gevallen een bedrag te vragen. Een bedrag van f. 190 is toegestaan voor medailles, die aan schoolkinderen gegeven zullen worden als herdenking van Willem de Zwijger. In de rondvraag sprak de heer Jansen nogmaals over de Veenenburgerlaan en de heer Fijma over een kwestie in het stem pellokaal. Een klacht zou bij de Justitie ingediend zijn wegens mishandeling door den ambtenaar, die beleedlgd werd door een wcrklooze, die frauduleuze inlichtin gen had gegeven. Weth. Vermeer sprak af keurend over raadsleden, die zich onder de werkloozen zouden bewegen. Daarop volgde een vrij scherp debat met de heeren Fijma, van Lierop en Kerkhof, die ontkenden schimpende woorden ge bezigd te hebben. De voorzitter sloot het debat met de opmerking dat het gemeen tebelang is. Hierop volgde sluiting. KATWIJK. Onveilig duin. Wegens schieten met scherp zal het duinterrein achter de Rijksschietbanen volgende week onveilig zijn: op Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag van 9 2 uur en Zaterdag van 16 uur nam LISSE. Loop der Bevolking. Vertrokken: H. J. J. A. Hommes,, naar Amsterdam Wed. H. v. d. Laan en ge zin, naar 's-Gravenhage. Gevestigd: Mej. C. M. Verdoom, van Oegstgeest, v. d. Veldstraat 25. Burgerlijk: Stand. Geboren: Hendrik, zoon van J. C. v. Voorst en van M. Reijerkerk Antonius Wilhelmus, zoon van A. Wijsman en van A M. Onderwater Theodorus Johan nes, zoon van P. J. v. d. Zwet en van L. v. d. Voort Antje, dochter van H. Meijer en van T. de Jong Maria Francina, dochter van J. Kooy en van K. v. Dooren Apollonla, dochter van J. Meeuwissen en van W. Vrijburg Marinus Anton, z. van J. A. W. Bos en van H. v. Sittert Leendert, zoon van G. Batenburg en van G. Spaargaren. Ondertrouwd: P. Steenks en J. N. Wil- lemsen Th. Zwetsloot en M. E. Jelierse P. J. Nelis en C. M. Smakman. Getrouwd: G. Th. Doeswijk en B. F. Arrachart. OEGSTGEEST. Bijeenkomst der S.D.A.P. Voor de afd. Oegstgeest van de S.D_A.P. sprak in „Het Witte Huis|| de heer K, ter Laan. burgemeester van Zaandam. De voorzitter, de heer Kruizinga, riep den talrijken aanwezigen een hartelijk welkom toe, inzonderheid den heer Ter Laan, die hij de vergadering voorstelde als de man in de Tweede Kamer, die o.m. de belangen voor ontwapening verdedigt. Hij memoreerde de houding van de V.D.P. tegenover de S.D.AP. en wees op het samenspannen van de burgerlijke partijen tegen de V.AJ?_A. in den aether, op de enorme werkloosheid en de voortdurende tegenwerking door de bezittende klasse. Hij vestigde tenslotte de aandacht op de regeering van de laatste jaren en de on mogelijkheid om zijn stem uit te brengen tegen de S.D1P. bij de a.s. verkiezingen. De heer Ter Laan ving zijn rede aan het bezien van den thans heerschenden toestand in de politiek, die in zijn 40- jarige politieke loopbaan niet geweest is zooals nu. Niet minder dan 53 partijen komen met candldaten voor de a.s ver kiezing, welke verbrokkeling in kleine groepen sterk te betreuren is, o.a. met het oog op de ontwapeningskwesties. Ons doel, aldus spr.. is het voeren van den strijd als arbeidende klasse tegen de bezittende klasse. Wij willen vrijheid, ge lijkheid en een behoorlijk welzijn voor den arbeider. Vervolgens schetste spr. het doel van het communisme en herinnerde daar bij aan de toestanden in Rusland, waar voor niets meer vrijheid is, en aan het verdrag van Hitler met Rusland. De O.S.P. beschouwde spr. als afgeval len S.D.A.P.'ers. wlen alles niet vlug ge noeg gaat en alzoo het heil voor de arbei dende klasse totaal bederven. In den loop van het afgeloopen jaar is het ledental van de S.D.AP. gestegen van 82.000 tot 90.000 Het gaat bij ons niet om de bekwaamheid van vertegenwoordigers in de Kamer, maar om de behartiging van ons volk. Wij willen van Nederland een land maken dat ons lief is. omdat het een land van ons is en wij willen zorgen voor den ouderdom. In de 32 jaar, die spr. Kamerlid is ge weest, is nog nooit voorgekomen, dat de kerkelijke partijen het in de politiek met elkander eens zijn geweest. Hij herinnerde daarbij o.m. aan de ver tegenwoordiging bij het Vaticaan, de Staatsloterij en de vrijheid van processie. Velen zijn de nooden van het volk, aldus spr., waarvan hij dezen avond inzonder heid breedvoerig besprak: lo, een behoor lijke steunregeling; 2o. werkverruiming; 3o. de belastingen; 4o het onderwijs. Aan het einde van zijn rede schetste spr. de groote verdeeldheid in ons land tegenover de eenheid in het buitenland en de wijze van toepassing op de salariskor tingen bij de marine en de gevolgen daar van. Sprak over gezag, geloof gerechtig heid of wat ook; de S.D.A.P. alleen kan de macht krijgen van het bezit in parlc- ALPHEN. VAANDELUITREIKING ALPHENSCHE BURGERWACHT. Een plechtige bijeenkomst. In het hotel „Centraal" had op plech tige wijze plaats de vaandeluitreiking aan de Alphensche Burgerwacht. Behalve vele leden behoorden tot de aanwezige autori teiten de burgemeester dr. H. J. Lovink, wethouder G. M. Herngreen. de voorzitter van den kring van B.W. „De Rijn" den heer J. E. Boddens Hosang. zurgemeester van Woubrugge, het dagelijksch bestuur van de B.W. Boskoop, ds J. H. A. Bosch, de godsdienstonderwijzer de heer A. J. Dekker, de voorganger van de Isr. gemeen te de heer Nieuweg en de plaatselijke lei der van de B.V.L. de res. Ie luit. L. Ver leun. De voorzitter de heer J. A. Jacobsen, heette allen hartelijk welkom. Spr. wees op de beteekenis van dezen avond voor de Alphensche Burgerwacht. In bijzonder bracht spr. tevens naar voren dat de be noeming van den tegenwoordigen com mandant door den burgemeester, zeker een goede keuze was geweest, daar door diens energie de A.B. belangrijk was uitgebreid. Met recht kan van een bloeiende afd. wor den gesproken, wat'wel blijkt uit het feit, dat bij de in Januari j.l. gehouden jaar vergadering 20 en nu weer 15 nieuwe leden kunnen worden beëedigd. Wegens ziekte van den secretaris den hee A. C. Mijs. deelde de voorzitter vervolgens verschil lende berichten van verhindering mede. Nadat hiervoor door de vergadering nog staande was gezongen het le couplet van het Wilhelmus, trad als spreker op de heer J. E. Boddens Hosang, burgemeester van Woubrugge voorzitter van den kring van B. W. De Rijn". In een kernachtige rede wees deze op de beteekenis van het uit te reiken vaandel, dat steeds zal herinneren aan de belofte en eed afgelegd voor de handhaving van het wettig gezag. Spr. wees met bezieling op de beteekenis van H. M. de Koningin voor ons volk en het gezag. Spr. stelde H M. voor als een baken in zee en een lichtpunt in donkere tijden. Tevens wees spr. op de beteekenis van de burgerwacht voor het behoud van het ge zinsleven en de kerk. Meer dan ooit is er ook in onzen tijd behoefte de knie te bui gen en te waken voor het geloof. Spr. wekte op pal te staan voor vrijheid ge loof en gezag. Indien wij zóó onze taak zien, dan vormen wij burgerwachters een muur om deze pilaren. Wij willen zijn een levende muur met het hoofd omhoog ach ter dit vaandel tot het behoud en het be staan van ons volksleven (applaus). Hierna trad op burgemeester dr. H. J. Lovink. Deze gaf een uiteenzetting over het verband tusschen Nederland en Ned. Indlë. dat volgens spr. steeds onafschei delijk zal blijken daar de inlanders zeker nimmer zelf de teugels van het regeeren in handen zullen kunnen nemen. Spr. ver wees hierbij naar vroegere opstanden en het gebeurde in Ned, „Indië en op de .Ze ven Provinciën." Tenslotte wekte h(j op trouw te blijven aan de afgelegde belofte van trouw. Hierna overgaande tot de uit reiking van het vaandel aan den com mandant den heer Bern. Knaapen sprak spr. den wensch uit dat de A.B. dit vaan del zal aanvaarden tot een voortdurend teeken van trouw aan het Koninklijk Huis. Het vaandel vervaardigd, door Gebr. Oven te 's-Gravenhage in vlagmodel in de kleuren wit-zwart met standaard en ban dolier bevat benevens het wagen van onze gemeente in gele letters het opschrift „Al phensche Burgerwacht 1918". De commandant dankte den burgemees ter en beval het instituut der A.B. in zijn belangstelling aan. Ook dankte hij de le den en de burgerij van wie de A.B. dit vaandel in ontvangst had te nemen Te vens sprak de commandant woorden van dank voor de prettige samenwerking tot de overige bestuursleden luitenant Ver leun en de eeregasten voor hun aanwezig heid en belangstelling. Hierop werd door den kringvoorzitter, den heer J. E Boddens Hosang op plech tige wijze de beëediging verricht van een 15-tal nieuwe leden. De voorzitter van de A.B. te Boskoop, de heer Blnkhuyzen bracht de zustervereni ging gelukwenschen over en bood den kringvoorzitter een fraaie mbedaille aan, voor de a.s. kringschietwedstrijden, met den wensch dat de A.B. hiervan de win nares zou worden om deze aan haar nieu we vaandel te kunnen hechten. Namens de commandant van het Landstormkorns Z H. W.. majoor Boots en zichzelf, sprak luite nant L. Verleun woorden van gelukwensch waardeering en dank. De voorzitter sloot deze geanimeerde bijeenkomst. Tot vaan drig werd benoemd de heer H. Kapteiin, het geheel werd afgewisseld door eenige leden van 't muziek<'?"',='<,bap Leo XIII". Uitvoering Chr. Kinderkoor „Klein Hosanna". Bovengenoemd koor gaf in het Nut de jaarlijksche uitvoering. De belangstelling was weer zeer groot. Over het geheel werd dank zij de eminente leiding van den directeur den heer H. A v. d. Kemp zeer goed gezongen. Ingezet werd met: „Waar liefde woont, gebiedt de Heer zijn zegen" gevolgd door een tweetal cantate's waar van „Zonneklaartje" van P. C. Anrooij wel het beste werd uitgevoerd. In deze can tate's hoorden wij als solisten de jonge dames mej. v. d. Kemp, v. d. Velden en M. Verhoogen. die de aanwezigen zeker van hun aardige kinderstem deden genieten. Een aardig idee van het bestuur was zeker ment, justitie en regeering, waarvoor wij u aller hulp noodig hebben, zoo eindigde spreker. Hierna werd gelegenheid tot debat ge geven, waarvan gebruik maakten de hee ren Heemskerk O SP. en De Jong H G S P Na beantwoording sloot de voorzitter de vergadering met dank aan den spreker en deelde mede. dat in het vervolg de O.S.P. in vergaderingen van deze afdeeling niet meer tot debat zal worden toegelaten. de opvoering van eenige tableaux vlvants, waarvan de verzorging zeer- goed was. Voorgesteld werd 'n herinnering aan Willem de Zwijger waarop door de hier aanwe zigen spontaan werd gezongen het Wilhel mus van Nassauwe. Ook de hierop volgende speelliedjes van de meisjes en de jongens vielen bijzonder in den smaak. Het geheel werd voor het koor en het bestuur weder om een groot succes. Ook de pianobegelei ding van den heer W. de Jong was zeer goed. De avond werd geopend door ds. Johs. Stehouwer en gesloten door den eere-voorzitter ds. J. de Bruin. Burgerlijke stand. Geboren: Johanna Elisabeth, d, van W. Zandvliet en J. E. Pleij Hugo, zn. van Th. A. van Leeuwen en A. Oppelaar Margje, d. van A. van Dolder en A. Bader Maartje, d. van N. Bosman en J. Cl- Burger Hugo, zn. van M. Versteeg en M. C. Hogenes Bastiaan, zn. van J. Eike lenboom en E. den Braver Hendrika, d. van L. van Beek en Minke Goudberg Pieter Cente, zn. van J. Ooms en C. J. Stout. Overleden: Stijntje Offers, oud 64 j„ weduwe van KI. Hoogteijling Pieter Stuivenberg, oud 41 jaren. Gehuwd: Andries Posthumus 26 j. en H. Nagtegaal 23 j. J. B. Wijers 25 j. en A. v. Keeken, 28 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: Van 's-Gravenhage Dina S. J. Buysse, Bloemhofstr. 39 Van Brussel, Jeannetta R. de Leeuw, dienstbode, Rijn kade 5 Van Hazerswoude Bernardus L. Luijten en gezin, landarbeider, Toegang- scheweg 3 Van De Bilt (U.), Dirk J. van der Helm en gezin, ijzerhandel., Hazeveld 4 Van Sasenheim, Aaltje van der Oest, dienstbode, Toussantstr. 20 Van Leiden Lena H. Verschuur, dienstbode, Tolstr. 16 Van Haarlem, Willemijntje van den Berg geb. Steenkist en zoon, huishoudster, Hooftstraat 73 Van 's Gravenhage, Ruurdtje Westra, Off. Leger des Heils, Hooftstr. 235 Van Bodegraven Jan Ziel tjes, zonder beroep, Vinkebuurt 21. Vertrokken: Naar Hillegersberg, Berg- laan 105 Johan v. d. IJssel en gezin, siga- renmaker, Gouwsl.weg 27 Naar 's Gra venhage, le van den Boschstr. 244 Pieter- tje K. Kooij, echtgenoote van G. Teekens, zonder beroep. Steekterweg 78 a Naar Nieuwkoop p.a. B. Helder, Adrianus Kla- renbeek, groentenkoopman, Hedestr. 5 Naar Woudrichem en Oudendijk wijk B 60 Willem A. Verwoerdt, winkelbed., Juliana- straat 28 Naar Rotterdam, Eendracht- straat 97. Johanna C. van der Tol, zonder beroep, Hoorn 57 Naar Apeldoorn Beek bergen, Lange America Geertje A. van der Snoek en dochter Huish., Steekterweg 79 Naar Leiden, 4e Binnenvestgracht 51, Hen drik Naber, huisschilder, Hortensiastr. 2 Naar Zwammerdam aan boord, waladres C. 34, Pieter Baars, schipperskn., Kort- steekterweg 5 Naar Katwijk, Stengelin- straat, Gerarda C. Sijpestein, zonder be roep, Hooftstr. 321 Naar Rotterdam, Meiendaal 32, Wilhelmina van Donk, dienstb., Raadhuisstr. 18 Naar 's Gra venhage, Leeuwenhoekstr. 70, kinderen Batenburg, zonder beroep, Raadhuisstr, 44 Naar Dordrecht. Korté Breestr. 2. Dirk van Assendelft, horlogemaker. Raadhuis straat 44. Door den burgemeester is afwijzend beschikt op het verzoek van de afd. van de S.D.A.P. alhier om op 1 Mei a.s. een optocht te mogen houden. ii BEDEN: Leidsche Schouwburg: „Pas opdf i 8.15 uur. Ijaa Nutszaal: Ver. „Tot Steun". £p.,H ds. Vink en mej. v. d. Hoven. 81/4 Prediker: Chr. Hist. Unie. SprekenCLL Rutgers van Rozenburg en ds. Klehl jffi. nam. Stadszaal: Openbare verg. S.D a pJjjrf J. van de Kieft; 8 uur nam. Zaterdag. Graanbeurs: 10-jarig bestaan Ver tH ningen. 8 uur nam. Schouwburg: „Litteris Sacrum" I ridder van den kousenband". 8 uur Stadszaal: Slotbal H. J. van Le J. 97: uur nam. Stadszaal: A.R. Party. Sprekers Wilde en ds. Fokkema; 8 uur nam. Zomerlust: Prop. feestavond LeljJ Reddingsbrigade. 8 uur nam. Noordwijk a. Zee (Pension h«L H. G. S. Spr. ds. Ekering van A'cr-l uur nam. cs BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. „De lieveling der goden." Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 oe Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur o „F. P. I antwoordt niet." Woensdag en Zaterdag nam 2 Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uc Trlanon-Theater Breestraat, 8 u. er „Madame Butterfly." Woensdag en Zaterdag nam. 2 tl Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 ut DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve GesJ kunde Consultatiebureau voor moe/] kinderen. Haiftwee tot 3 uur nam ting tegen diphterie 4—5 uur nam Donderdags: Inst. v. Praeventieve 6 neeskunde. Consultatiebureau voor holisten. 710 uur nam. De avond-, nacht- en ZondagjdH wordt van Dinsdag 18 tot en met Zog] 23 April a.s. waargenomen door de n theken G. H. Blanken. Hoogewoerd telefoon 502 en D. J. v. Driesum, Mare: telefoon 406. BODEGRAVEN Burgerlijke stand. VALKENBURG Burgerlijke Stand. Bevallen: P. Imthornv. Kralingen. d. Overleden: Cornelis van Holst, 2 jaar R. v. d. Kleqn, 69 jaar, geh. met J. v. d. Ring. Loop der bevolking. Vertrokken: G. J. de Vries, leerl. ver pleegster, naar Ermelo D. v. d. Henst, dienstbode, naar Leiden D. v. Leeuwen, bezorger Mij. de Veluwe, naar den Haag M. Bloemendaal, dienstbode, naar Nieuwer Amstel J. Ziletjes, zonder beroep, naar Alphen aan den Ryn H. Nap, veehouder en gezin, naar Lange Ruige Weide. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling staan heden als werkloos in geschreven: 20 landarbeiders, 15 bouw vakarbeiders, 9 schippers, 3 grondwerkers, 25 losse werklieden, 13 fabrieksarbeiders, 2 electriciens, 2 schilders, 11 pakhuis knechts, 1 chauffeur, 1 smid en 1 winkel bediende. Inlichtingen aan heeren werk gevers worden gaarne verstrekt. De heer R. v. d. Klein t Op 69-jarigen leeftijd is na een ziek bed van slechts één dag overleden de heer R. v. d. Klein, voorzitter der Gym- nastiekvereen. „Hercules" en President- Kerkvoogd der Ev. Luth. Gemeente. Dc heer v. d. Klein werd te Gouda geboren, woonde eenigen tijd te Zwammerdam en vestigde zich daarop als commissionair voor de firma van Rossum te Rotterdam in onze gemeente. Al spoedig richtte hij met enkele andere heeren deGymnastiek- vereen. op, waarvan hij belangloos direc teur werd en nu al 20 jaar voorzitter. Later werd door hem de Turnkring Gouda opgericht, waarvan hij voorzitter werd en nog was. Nog voor enkele maanden werd hij gehuldigd door den Kon. Ned. Gymn.- Bond, die hem tot eere-lid benoemde. Ook voor de kleine Luth. Kerk ont wikkelde hij tot het laatst tee groote activiteit. De belangen van de kerk gihgen hem aan het hart en nog op zijn laat- sten levensdag was hij daarmee bezig. Tenslotte beijverde de heer v. d. Klein zich voor de Ver. van Kaashandelaren en het Nutsdepartement Verdronken. Een 2-jarig zoontje van den landbouwer v. H. aan de Zuidzijde verdronk voor de oogen van zijn ouders in een sloot. Toen men het kind uit het water, waarin het slechts enkele oogenblikken had gelegen haalde, bleken de levensgeesten reeds ge weken. Loge Goede Tempelieren. Onder groote belangstelling werd door den Groot-Tempelier in het Beursgebouw geïnstalleerd de loge Bodegraven van de irde van Goede Tempelieren, die aan vankelijk 16 leden telt. Eerst had een openbare zitting plaats, waarna een sloten zitting .waarin de eigenlijke j stallatie volgens de gebruikelijke rir plaats vond. Verschillende afgevaarö;/ van naburige loges voerden het woorie boden geschenken aan. De loges te et wijk en Gouda, die de stoot tot lp richting gaven, werden ten zeem s- prezen. Verlof ds. Van Dam. Door den kerkeraad der Gerei. Se is aan ds. Dam op medisch advies e verlof verleend van ongeveer een iwü Ds. Dam moet voorloopig rust hooi hoeft niet de kamer te houden, mag geen inspannenden arbeid verrithl De predikant der Ev. Luth. ds. J. A. Haumersen, heeft tengevolge i een aanrijding door een auto een gebroken en kan voorloopig den prei: dienst niét vervullen. Gevonden: 1 bos lugustrum, 1 kil fer met inhoud, 1 rijwielbelastingmerk 1 overall, 1 bruine damesmantel. Inllq tingen Maandag aan de politiepost. BOSKOOP. Lezing K. ter Laan. Voor een talrijk publiek heeft de h« K. ter Laan, burgemeester van Zaands in het Veilingsgebouw, voor de afd. koop, van de „S.D.A.P." een lezing g den, terwijl de arbeiders zangvereeniré „Nieuw Leven" haar medewerking ut leenden. Naar den spr., die een rede hield verband met de a.s. verkiezingen, met groote aandacht geluisterd. Van H gelegenheid tot debat werd door een dri tal personen gebruik gemaakt. Kerkgebouw niet gegund. Het Evangelisatielokaal aan de Voorkil met kosterswoning, benevens de invents! van het kerkgebouw, in bod staande f. 3782, werd op de gehouden verkoopt ten overstaan van notaris Houtzagers gemijnd op f.550 dus in totaal op M Na 24 uren bedenktijd is evenwel '1 geheel niet gegund. HAZERSWOUDE. De werkloosheid. Bij het Bureau voor Arbeidsbent deling staan 146 personen als werkt: ingeschreven, waarvan 48 steuntrekker KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Andree, z. van A. van de Meijden en M. Vergunst. Getrouwd: W. M. de Regt, 26 jaar t- W. Visser, 20 jaar; J. J. van Vliet, 27 en A. Schellingerhoud, 22 jaar; N. ïE Zwieten, 26 jaar en G. Dorrepaal, 25 A.R. Kiesvereeniging. In een vergadering der A.R. Kjesvej' eeniging „Nederland en Oranje" trad spreker op mr. C. Bekenkamp uit Leldy In zijn rede besprak deze de opvattin®; der verschillende politieke partijen en <tf- A.R. in het bijzonder. Openlucht-concert. Zaterdag 29 April a.s. zal door tj Fanfare-corps „Kunst na Arbeid" in muziektent een openluehtconcert worn5 gegeven. C.H. Kiesvereeniging. Tot bestuurslid der C.H. Kiesvereen'fi.' werden herkozen de heeren Aut. van mond en J. van der Sterre.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6