GEURIGE BAAITABAK LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 21 April 19 HAVEN 20 45 cent per pond - 18 cent per ons - Fa. Wed. C. J. VISTER - LEIDEN HAARLEMMERMEER. Kerkbouw in de Badhoevcbuurt. Voor de stichting van een kerkgebouw met ol zonder pastorie ln de Badhoeve- buurt alhier, wordt door het bestuur van deze gemeente kosteloos beschikbaar ge- eteld een perceel grond, gelegen langs de Burgemeester Amersfoordtlaan ten Zuiden van de Badhoeveboerderij. Bepaald ls dat de bouw moet zijn begonnen op 1 Octo ber 1834, terwijl tot 31 December 1933 de gelegenheid ls opengesteld bouwplannen ln te dienen. A.R. Kiesvereeniging. Vanwege de A.R. Kiesvereeniging te Hoofddorp werd ln de Jeugdkapel van de Ned. Hervormde Kerk aldaar een openbare vergadering gehouden, waarin als spreker optrad de heer L. Schiiman uit Nleuwer- Amstel, met het onderwerp: „Het verschil tusschen de Chr. Dem. Unie en de A.R. partij. Er was veel belangstelling. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door enkele aanwezigen gebruik gemaakt. HILLEGOM. De bloembollenbeurs. De Commissie voor de bloembollenbeurs alhier heeft besloten vreemdelingen tot de beurs toe te laten onder bepaalde voor waarden. Als er klachten inkomen, kan na onderzoek besloten worden den toegang aan vreemdelingen onmlddeliyk te wei geren. Gisteren ls de beurs door 102 personen bezocht. Bloemen waren tentoongesteld door de firma's F. Rhnveld Dzn.. Gebr. van El, Nlc. Heemskerk en D. E. Nleuwenhuls. „Flora en „De Stem des Volks". Door het kinderkoor „Flora" en „De Stem des Volks" ls een gezameiyke uit voering gegeven ln de zaal van den heer van Dril. Belde koren werden gedirigeerd dooT den heer J. Post. Als naar gewoonte was er veel belang stelling voor deze uitvoering! Het slot van den avond was de Woud cantate, van Emlel Hullebroek, uitgevoerd door het kinderkoor. o KATWIJK AAN ZEE. Ledenvergadering van de A.-R. Kicsvcreen. In het gebouw „Irene" kwam boven genoemde kiesvereeniging in ledenverge- dering bijeen onder leiding van haar voor zitter, wethouder Veltkamp. Do voorzitter heette de nieuwe leden, in het bijzonder de jongere, welkom. Eenige verslagen werden uitgebracht door de hoeren D. de Haas en Bonefaas. Daarna werd aan de orde gesteld het onderwerp: „De aanlokkelijkheden in de uitstalkast der C.D.U.", welke etalage duidelijk belicht werd door den heer A. den Dikken. Spr. gaf een overzicht der A.R. beginselen, en daarnaast van de C.D.U. Duidelijk werd aangetoond, dat de A.R. verkiezingspropa ganda zich uitsluitend richt op de ver dediging en uitlegging van eigen beginsel. Betreurd werd, dat nog steeds geheel Protestantsch Nederland niet eenparig op trekt. Inleider richtte daarna zijn schijn werpers op de A.R. geschiedenis der laatste halve eeuw, waarbij bleek, dat deze meer waardeering verdiende dan de C.D.U. haar toekende. De groote teleur stelling, die de spreker der C.D.U. bood, is eohter wel te vergoelijken, daar hij zich richtte tegen de A.R. en geen eigen beginselen belichtte. Inleider releveerde het initiatief en het aandeel van dr. Colijn in de bestrijding der werkloosheid door uitvoering van groote openbare werken. Op dit onderwerp volgde een levendige bespreking, waarna de voorzitter met een woord van opwekking deze druk bezochte ledenvergadering sloot. Vergadering Ned. Bond Transportarb. De plaatselijke afd. van den Nederl. Bond van Chr. Transport* en Fabrieks arbeiders hielden een drukbezochte ver gadering in de Gemeentezaal. Er waren drie hoofdbestuurders aanwezig. Eerst werd een nieuwe voorzitter gekozen, n.l. de heer D. van Beelen, die vroeger reeds voorzitter der afdeeling geweest is. De belangstelling voor deze vergadering be trof bespreking van de loonsverlaging, die door de reeders voorgesteld is wegens het afloopen van het contract op 31 December J.l. Meermalen kwamen op deze bijeenkomst de gemoederen geducht in beweging en werden er krachtige woorden geuit aan het adres der reeders. De algemeene mee ning der vergadering was, dat men liever zou stil blijven liggen dan uit te varen naar de haringvisscherij op de voorwaar den ,die de reeders hebben voorgesteld. Ook waren een twintigtal visschers uit Scheveningen overgekomen, die later de de vergadering verlieten. In Den Haag zyn geslaagd voor het examen machinist op stoomzeevlsschers- vaartulgen Jacobus Meyvogel Jzn. en Jacob van der Plas Dzn.; voor schipper op zellzeevlsschersvaartulgen Dirk Snijer Dzn. en Cornells Guyt Hzn.; voor stuur man op zellzeevlsschersvaartulgen Huig van der Plas Jzn. en Cornells van Beelen Czn.; allen leerlingen van de vlsscherij- school alhier, directeur de heer C. Varke- ylsser. De restauratie van het kerkorgel der Geref Kerk alhier ls opgedragen aan de firma O. van Leeuwen en Zonen kerk orgelsbouwers te Leiderdorp. KATWIJK AAN DEN RIJN. De tuinbouw. Wat wij de vorige week vreesden, is werkeiykheid geworden! Nadien kwamen strenge nachtvorsten, die de meeste vroege aardappelen, die boven den grond kwa men, wegvaagden. Ook de bloembollen hebben hun portie gehad. Want ook dit product kan niet tegen nachtvorsten en hagelbuien. De gewassen stonden ln het algemeen best en waren vroeg. Als dit weer even aanhoudt, zou het wel eens anders kunnen zUn Ook de boeren heb ben hun weer niet. Die willen als regel een natte April Tot nu toe hebben wU nog haast geen regen gehad, slechts een en kele hagelbui, die best gemist kan worden. Door de nachtvorsten groeit het gras byna niet. Er zal spoedig een tekort aan eten zijn ln het weiland. Alle categorieën ver langen malsch weer met wat regen en geen nachtvorsten en hagelbuien. Jaarvergadering Tulnbouwvereeniging Katwijk en Omstreken. Deze vcreenligng hield haar Jaarverga dering ln „de Kroon" van den heer Fennes. De belangstelling was wederom groot. De voorzitter de heer J. v. d. Perk opende en heette allen harteiyk welkom. Zelden of nooit hebben wy een alge meene vergadering gehouden onder zulke zorgeiyke en moeiiyke omstandigheden als thans, aldus spr. De tyden zyn zeer ern stig, omdat er over de geheele wereld, een ontreddering valt te constatceren, als misschien nimmer te voren. Ernstig, ook omdat men niet weet hoe uit deze groote chaos te geraken. Het eene land verteert j het andere, en zulks onder de leuze van I zelfbehoud, met het noodlottig gevolg dat alle landen verarmen en, indien God het niet verhoedt, de landen elkander ten gronde helpen. Ieder voelt dat deze toestand hoe langer hoe onhoudbaarder wordt. Zien wy terug op het Jaar dat voorby ls. dan kunnen wy niet anders zeggen, dan dat het verre van rooskleurig was. Over het algemeen waren de resultaten zóó, dat men niet kan spre ken van loonend. Bijna alle producten leverden een aanmerkeiyk verlies op. Wel mochten wy op enkele producten rtjkstoe- slag ontvangen, waarvoor wy dankbaar, doch niet geheel voldaan waren, dit neemt echter niet weg dat er toch nog gewel dige verliezen zyn geleden, wy zyn ech ter overtuigd van de groote moeliykheden die dergeiyke steunregelingen met zich brengen en hebben gegronde hoop dat met gemaakte tekortkomingen rekening zal worden gehouden voor de toekomst. Want ook voor de toekomst, althans voor het jaar dat voor ons ligt, zal het veilig zyn te rekennen op de noodzakelykheid van byzondere maatregelen om de bedrij ven in stand te kunnen houden. Ook voor dit jaar is de huln der regeering ingeroe pen en wordt ernstig overwogen de nood zakelijkheid een fonds te stichten teneinde daaruit te vergoeden het z.g. „doorge draaide goed", dat de vastgestelde mini- mumprlls niet kan opbrengen. Dit laatste zal echter niet tot stand kunnen komen zonder flnancieele offers onzerzijds. Wij hebben de overtuiging dat vanwege het CH. ernstig gewerkt wordt om een zoo gunstig mogelijke regeling te verkrijgen. Een woord van dank willen wij ook thans brengen aan het gemeentebestuur, dat met toeslag van Rijk en gemeente, zulk een gunstige regeling wist te treffen by het dleospitten Zeer veel tuinders hebben van deze regeling geprofiteerd Dank ook aan die landeigenaars die hun Dachters ook over 1932 weer een zeker gedeelte der pachtsom hebben kwijtgescholden en aan de daartoe ingestelde commissie. Met een bemoedigend woord besloot spr. Vervolgens was het woord aan den se cretaris den heer A. Korpelshoek voor het lezen der notulen. Deze werden goedge keurd. Hierna volgde het jaarverslag, waaraan wii het volgende ontleenen: Uitvoerig werden de nadeelen der ta- riefmnren besproken Onze uitvoer werd door Duitschland met zijn deviezenreee- ling nog meer bemoeilUkt, wat tot gevolg had. dat de latere gewassenals roode- gele kool en uien lage Dryzen onbrachten. Dat de tuinders met deze artikelen financleele verliezen hebben geleden, behoeft geen betoog. Met dank aan de regeering werd ver meld dat zy bereid werd bevonden eenige geldeiyke steun te verleenen In de drin gendste nood kan men eenigszins voor zien. De vereeniging heeft aan haar flnan cieele verplichtingen kunnen voldoen. Het vereenigingsleven ging vrijwel zyn gewonen gang Het ledental is 145. Van het aantal leden verloor men twee door den dood. In de 3 bestuurs- en 2 leden vergaderingen zijn geen besluiten van in- grypende beteekenis genomen. De goede verstandhouding tusschen bestuur en leden eenerzyds en van bestuur tot perso neel anderzyds mocht bewaard blijven. Deze goede stemmng mocht ook blyven voortduren tusschen bestuur en koopleden. De opbrengst der weegbrug is van teiien aard geweest, dat deze een behoorlyke rente heeft gegeven. De terreinen en ge bouwen hebben dit jaar niet zooveel aan onderhoud gekost; de verplaatsing der paardenstal was een goede verbetering. 1500 nieuwe veilingklsten moesten gekocht worden, om het benoodlgde aantal op zyn sterkte te kunnen houden. Van het ver- krygbaar stellen van kunstmest is weer een ruim gebruik gemaakt. De opbrengst en omzet der gehouden vellingen was als volgt: vroege aardappe len 696.375 kg. voor f. 20.793.96 of f. 2.986 per 100 kg.; drielingen 107.825 k.g. voor f. 2.037.32 of f 1.89 per 100 kg.; late aarda- appelen 559.325 kg. voor f. 12 422 of f. 2.22 per 100 kg.; bloemkool 1.081.684 stuks voor f. 96,749.50 of f. 8.944 per 100 kg.; roode kool 70 285 stuks voor f3.257,14 of f. 4,634 per 100 St.; gele kool 94.001 stuks voor f. 2.885.75 of f. ;07 per 100 st.; groene kool f41 639 stuks voor f. 807.14 of f1.94 per 100 st.; uien 124.457 kg. voor f. 6.809,58 of f. 5,471 per 100 kg.; breekpeen 282.195 kg. voor f. 9.613 of f. 3.407 per 100 kg.; bospeen 366.752 bos voor f. 19.851,60 of f. 5 41 per 100 bos; kroten 110.811 kg. voor f 2 199.15 of f 198 per 100 kg.: sla 60.731 stuks voor f. 605.54 of f. 0.997 per 100 st. Diverse producten in massa te veld ver kocht f 2 357.50. bovendien voor alle niet genoemde artinkelen f. 2 981.10. waarby nog komt f. 659.10 op de weekstaat van 3 Januari ter aanvulling van het boekjaar. De totale omzet bedraagt dus over 107 vei lingen f. 184.029.38. In doorsnee ls het afgeloopen Jaar min der gunstig geweest. Ook de secretaris eindigde met een op wekkend woor voor de toekomst. Hierna was aan de orde vaststellen der balans en de exploitatierekening over 1932. De balans sluit met een eindcyfer van f. 96 895 49. Na toelichting door het bestuur wordt deze goedgekeurd. Ook by de exploitatierekening worden door den voorzitter de gevraagde inlichtingen ge geven. Na de verplichte aflossing van f. 1500 is er een winst van f. 818.54. Zonder h. st wordt de rekening goedgekeurd. Volgt begrooting 1933. Deze is gebaseerd op een onkostenpercentage van 5"V Wordt besloten om indien het winstsaldo zulks toelaat, per 31 Dec terug te betalen Een voorstel om de kistenhuur te verla gen vond geen Instemming. Gesproken werd nog over de te verwachten omzet- RECLAME. 4061 belasting. De begrooting werd met een eindcyfer van f. 110024.26 goedgekeurd. Bestuursverkiezing: aftredend de voor zitter de heer J. v. d. Perk, de secretaris de heer A. Korpelshoek en de penning meester de heer W. v. Beelen. Allen werden met byna alg. st. herkozen. Op verzoek zal het bestuur zorgen voor verplaatsen der vuilnisbelt, opdat die ruimte vry komt voor los- en laadplaats. Een voorstel om voortaan de velling te doen aanvangen te 1 uur ln plaats van 2 uur. werd aangenomen. Het voorstel om in series te veilen kon geen voldoende steun vinden. Ook het voorstel om het teelland by de velling niet voor los- en laadplaats te verhuren werd niet aange nomen. By de rondvraag werd gevraagd stren gere handhaving der keuring, wat het bestuur toezegde Het aanmaken van kisten zal vroeger plaats hebben en alle timmerlieden te Katwük a. d. Ryn zullen gelegenheid krijgen prijsopgave te doen. De jeugd zal voortaan op het veilingter rein streng geweerd worden. Ook de mede werking der koopliedenvereenlging zal hiervoor worden gevraagd. Hierna, het was byna middernacht, volgde sluiting dezer belangryke vergadering. Door byzondere omstandigheden zul len de oefeningen der Katwyksche Bur gerwacht nog niet aan de banen ln het duin gehouden worden, doch nog enkele weken worden voortgezet ln het Parochie huls. NOORDWIJKERHOUT. r R.K. Volksbond. In de zaal van café „De Zwaan" werd een buitengewone ledenvergadering ge houden, ter eere van het 20-jarig bestaan van den R.K. Volksbond. Als spreker trad op, de heer J. W. Smit met het onderwerp „Voor 45 jaar en nu". Verkeersongeval. De wielrijder v. d. L. werd aangereden door een personen-auto en zóó ernstig gewond, dat hij vervoerd moest worden naar een der ziekenhuizen te Leiden. De auto reed door zonder zich ergens om te bekommeren. De politie doet onderzoek. RIJNSBURG. Uitvoering „Deo Volente". Het Chr. Gem. Koor „Deo Volente", di recteur de heer S. S. Leppink, gaf in het gebouw „Flora" een concert. Hieraan verleenden medewerking de solisten mevr. Ankie van Wickevoort Crommelin, sopraan, Mej. Rie van den Hooven, sopraan en de heer Henk Vlskil, tenor, te 's Gravenhage, alsmede de Or- kestafdeeling van de Maatschappij voor Toonkunst te Leiden, terwyi de vleugel bespeeld werd door mej. Cor Bots te Lei den. Na het gemeenschappeiyk zingen van Psalm 33 1 opende de eere-voorzitter ds. Ph. Peter, de bijeenkomst met gebed. Vervolgens hield spr. een korte openings rede, waarin hy de verwachting uitsprak, dat den hoorders een avond van kunstge not stond te wachten, waarmede „Deo Volente" haar goeden naam eer aan zou doen. Spr. wees op den grooten groei van het koor, die van dien aard was, dat het po dium van de kerkzaal voor deze uitvoering te klein bleek. Namens het bestuur bracht spr. dank aan „Flora", dat hierop bereidwillig deze geweldige ruimte ter beschikking stelde. Spr. eindigde met den wensch, dat in alles in deze uitvoering het weer zou zyn: Soil Deo Gloria. Zooals de eere-voorzitter in zyn ope ningsrede reeds had opgemerkt, stond het zorgvuldig vastgesteld programma nog geheel in het teeken van het Paaschfeest. Het koor. met solisten en orkest voerde een tweetal werken uit, „Christus en „Anbetung" (Psalm 95), beiden van Mendelssohn. Het eerste werk werd ingezet door mevr. Ankie van WickevoortCrommelin, waar na een mannenkoor inviel, dat dit schoone werk waarlyk op voortreffelijke wijze ver tolkte. Ook de koorzang in zyn geheel viel zeer te roemen. Gevoelvol, melodieus werd gezongen, en waar het moest ook krachtig, zonder echter ooit geforceerd te zyn. Mocht het een genoegen zyn het koor ln zyn geheel en het mannekoor ln het byzonder in dit werk tfe hooren, het meest traden wel op den voorgrond de solisten mevr. WickevoortCrommelin en de heer Vlskil. alsmede het orkest. De zang van mevr. WickevoortCrom melin zal de vele luisteraars ontroerd heb ben; zy heeft getoond een kunstenares van groote gaven te zyn. De vertolking, die de heer Vlskil van het „Lyyen van Christus" gaf, was even eens zeer mooi. Het samenspel met het orkest liet niets te wenschen over, terwyi mej. Bots een keurige piano-begeleiding gaf. Na de uitvoering van „Christus" volg den eenige soil. Allereerst zong mevr. van WickevoortCrommelin een tweetal liede ren, die zich goed by het voorafgaande werk aansloten, „Christ is Erstanden" van Handel en „Avond" van Schubert. Een welkome afleiding was vervolgens een piano-solo van mej. Bots. die daarin Oud-Hollandsche liederen van JuliusRönt- gen deed hooren. De aandachtige stilte, waarmede deze werden aangehoord, bewees, dat ook de kunstuitingen van mej. Bots hoogehjk ge waardeerd werden. Ten slotte volgden voor de pauze nog een tweetal liederen, gezongen door den heer Vlskil „Gebed" van F. Hillet en „Paaschlied" van J. S. Bach. Na een korte pauze, waarin gemeen schappeiyk gezongen werd Psalm 95 1 en 4, volgde het slotnummer van het pro gramma, .Anbetung". Ook dit werk werd prachtig uitgevoerd. Vooral het gedeelte door de beide sopra nen mevr. van WickevoortCrommelin en thans ook mej. van den Hooven gezongen, was aangrijpend schoon. Ook aan het koor was een zeer belang ryke taak opgedragen, waarvan het zich op zeer lofwaardige wyze heeft gekweten. Voor den directeur, die orkest en koor onder zyn leiding had, moet het een groote voldoening zyn geweest zyn moele- ïyken arbeid zóó bekroond te zien. Het einde van de uitvoering, dat zeker alle luisteraars te spoedig zal zyn geko men, bracht een harteiyk applaus van het publiek, waarin de directeur, solisten en orkest deed deelen. Ds. Ph. Peter sprak namens de aanwe zigen woorden van dank tot alle mede werkenden aan dezen avond, maar in het byzonder tot mej. Bots, voor de wyze waarop deze de piano-begeleiding had verzorgd, alsmede tot den directeur. Spr. wenschte „Deo Volente" toe. door haar krachtsinspanning te mogen blyven een koor, dat er werkehjk zyn mag. Nadat nog was gezongen Psalm 72 11 sloot hierop ds. Peter de byeenkomst met dankgebed. De Tuinbouw. Het winterseizoen is ten einde en dat is allesbehalve gunstig geweest. De produc ten hebben steeds niet veel waarde gehad, doch de laatste weken was de belangstel ling hiervoor al bijzonder gering. Dit was voornameiyk het gevolg van het zonnige weer dat de jonge groenten zoo vroeg deed groeien. Roode en gele kool is zoo goed als op, het weinige wat er nog van is gaat tegen prijzen van resp. f. 4.50 tot f. 6.40 en f. 2.70 tot f. 4.10. Voor uien geen vraag, lage prijzen, varieerend van f. 0.60 tot f. 0.80 per 100 K.G. Breekpeen, hoe wel nog gevraagd, gaat ook al lager en brengt van f. 4.60 tot f. 5.40 per 100 Kg. op. De heer Verkley zegt dat by de tlng gesproken is over wyziging schoolgelden. Is er reeds over gesprot Hij bedoelt een weistandsgrens. De voorzitter: Er is nog niet over sproken doch wy zullen de zaak eenj zien. Een welstandserens aan te brec ls echter niet mogeiyk. De heer Verkley merkt op, dat als geen inkomen heeft ook geen school betaalt. De heer Schrama zegt dat velen tegen de borst stuit, dat er schoolgeld betaald wordt. Aan de leve wiize is dit echter niet merkbaar. De voorz.: Ja het is voorgekomen hier. dat men Der auto de steun halen. Wy zullen de heffing eens onder oogen zien. Hierna sluiting. Op 18 April waren hier 237 loozen ingeschreven, waarvan 173 geh tegen 236 op 10 April J.L Tot voorzitter der commissie tot ring van schoolverzuim is benoem! heer J. Wlepkema en tot secretarij heer J. E. Wyntjes. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Geheime zitting - De huren der huizen Een kalkverbod. De vergadering zou gistermiddag te 2 uur aanvangen, doch daar Weth. Marnaar te 3 uur moest vertrekken, wegens instal latie der commissie saneeringsplan voor de bloembollenstreek, werd eerst een ge heime vergadering gehouden ter behande ling der punten 7. Benoeming commissie voor bespreking met steuncomité en 8. Bespreking steun kleine kweekers. Over het verhandelde werd niets me degedeeld. De notulen werden zonder op merking vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was o.a. een schrijven van Ged. Staten, mededeelende dat de Ryksuitkee- ring over 1933 zal bedragen f. 13.16 per inwoner. Vaste aanstelling van A. Berk als fitter by het gas- en waterbedrijf. De heer v. Zonneveld acht f. 25 loon niet te hoog, temeer daar z.i. straks onherroe- pelyk salarisvermindering voor het ge- meentepersoneel moet komen. Wordt dit salaris dan ook gekort? De voorzitter antwoordde, dat de Raad de bevoegdheid daartoe bezit. De heer v. Breda heeft niets tegen den persoon, doch acht het met het oog op het geringe aantal aansluitingen wenschelyk thans een jongere, dus goedkoopere kracht te nemen. Juist met het oog. zeide de voorzitter, op de metercontrole en de controle op de binnenleidingen is het gewenscht hem aan te stellen. Dit geschiedde nu met alg. st. Door een 11-tal eigenaren van huizen is een adres gericht tot den raad. waarin zy mededeelen. dat zy niet in aanmerking komen voor een huurtoeslag. Andere werk- loozen krygen een toeslag, zoodat zy niet meer dan f.3 verwonen. Adressanten vra gen nu een toeslag van dat wat zy boven f. 3 aan rente en aflossing moeten betalen. De voorzitter zegt. dat dit adres by den Minister thuis behoort. De heer Warnaar is een andere meening toegedaan. Alge meen wordt toegepast, dat als de lasten minder dan f. 3 bedragen, het verschil van de steun wordt afgetrokken en in het an dere geval wordt toeslag verleend. Na een opmerking van den heer Van Breda, stelt de voorzitter voor de zaak te renvoyeeren naar het steuncomité. Hiertoe wordt besloten. Volgt o.a. verordening van de politie in het belang der openbare orde en rust. De voorzitter leest de verordening voor. Deze behelst een kalkverbod. plakverbod verbod van spreekkoren optochten enz. zonder vergunning van B en W. Na discussie wordt de verordening goed gekeurd. De heer Speelman Informeert naar de Indeeling der stembureaux. Geschiedt dit volgens den af te leggen afstand? De voorzitter: Het ls de bedoeling, dat elk bureau zoo mogeiyk uit niet meer dan 1000 kiezers bestaat. Dit ls hier byna het geval. Verder vraagt de heer Speelman, in ver band met de financiën een vergadering van het volledige crisiscomité, ter gespre- klng van verschillende middelen om aan geld te komen. Van een collecte wordt niet veel verwacht. Deze vergadering wordt be paald op 8 Mei as. De heer Bisschops dankt voor de mede werking die de commissie voor ontspan ning der werkloozen heeft ontvangen; de heer Warnaar doet dit voor de commissie van ..Concordia". De heer Schrama houdt een betoog In zake deze ontspanning. Hy wenscht cur sussen voor de werkloozen. zoodat zy ln hun vak niet achteruitgaan, en geeft eeni ge objecten, waartegen de voorz. enkele bezwaren heeft. De heer Warnaar deelt mede. dat de Prot. commissie reeds plannen had voor den afgeloopen winter doch het was reeds te laat Dit jaar zal men er vroeger mee beginnen. De voorz. zegt dat het dan het beste is dat de beide commissies overleg plegen. De heer v. Breda wijst od de Menneweg dit kan toch niet zoo blliven. De voorzit ter; ..Deze zaak ls reeds besproken". De heer v. Breda wiist nog oo de vuil nisbelt. waar het Daoler wegwaait on het land van de huurders. Er Is toegezegd een hek te olaatsen. De voorz.; Ook hierin zal worden voor zien. STOMPWITK—VEUR. GEMEENTERAAD. Snbsidie Voorschotten Vcrbete Stompwyksche vaart. Onder voorzitterschap van burgem Keijzer kwam de raad dezer gemeente openbare zitting bijeen. Afwezig zo kennisgeving de heer Mooljman. De note der vorige zitting worden ongewlj goedgekeurd. Diverse stukken worden voor ke geving aangenomen. Nog is ingekomen een adres van R.K. Kerkbestuur om subsidie van f. 3000 ten bate van bet R.K. bewaarsch onderwijs; een adres van de R.K. en P Vakbonden inzake betaling achterstal' premie ziekenfondsen. De heer Vink vraagt of de motie „de Euar" in de volgende zitting worden besproken, wat door den voorzit wordt toegezegd. De ingekomen stukken worden hie voor kennisgeving aangenamen, uitg— derd de twee laatstgenoemden welke praeadvies gaan. Tot lid van het stembureau Westvlietni werd gtTozen de heer Vink met 9 st N heer Bloemheuvel vraagt hierop een rr^ gemengde samenstelling van do sla bureaux. De voorzitter ziet het nut biervan as in, onregelmatigheden zijn tot beden tic voorgekomen, bovendien oefenen de re schillende partijen en personen een stars controle uit op de stemming. Voorstel tot vaststelling voorschotla m meentelijke vergoeding Art. 101 L.0.-w! 1920 over 1933: R.K. Jongen»!':.' f. 1642.60, R.K. Meisjesschool f. 1624.3.'™»' z.h.st. aangenomen. Rekening en verslag Burgerlijk Arate-i stuur over 1931. De heer Bloemheuvel vraagt inlitbfe gen inzake de post betaalde huishuur I De voorzitter kan geen namen in <te| noemen, voor 't vele werk door 't Buret' lijk Armbestuur verricht zegt hij hen dan Afwijzend preadvies op verzoek van te bestuur der Ver. voor Chr. MO te Haag om f. 10.79 bijdrage over 1931. De voorzitter deelt mede dat B W. afwijzend staan ook omdat gebitl. is dat de opgegeven verzorger feite; dat niet is. Aangenomen z.h.st. Wijziging gemeentebegrooting f933 \vo op verzoek van den heer Willemsen :t gehouden tot een volgende zitting. Verder voorkomende zaken. De voorzitter deelt mede dat in band met een reeds vroeger ingefco adres na bespreking met Rijnland, doende is gevraagde verbetering aan Stompwijksche vaart te doen aanbren Hierna sluiting. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst A.R. Kiesvereeniging. Dr. ir. C. Kooy hield voor de Ait. K vereeniging een rede in de Groote Tt over „Spraakverwarring". Spr. zegt d3t partyen ons by de stembus belot „Vrijheid, Veiligheid en Vreugde". G verwarring heerscht er echter od elkaar over de beteekenis van geestelyke en materleele goederen. De A.R. party verstaat onder vrii gebondenheid aan de wetten die God alles gesteld heeft. Veiligheid onde een kalme krachtige bestuurder die hoorzaamt aan de wetten die aan schip van Staat gesteld zyn. Vreugde zo- gevonden Indien men 100 behoeften vredigd kan zeén en met 99 tevreden Fascisme. Socialisme en Commun werden door spr. getoetst, en uitvoerig gestaan by Land- en Tuinbouw, w* spr. aantoonde dat de aparte boeren tyen de boeren meer kwaad dan s doen. Met een krachtige peroratie voor de w party en dr. Coiyn besloot spr. Waf* door verschillende aanwezigen vra!» werden gesteld die uitvoerig werden F antwoord. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. G. Varkevisser, VinWj 1 ,van Noordwljkerhout; H. J. W- kouteren, Veurscheweg 17, van 's hage: D. Groenendijk en gezin, Bu'F meester Vernèdepark 20, van Bah1,'* (N.l.); K. Kockskamper en gezin, VeUf»~ weg 9, van 's Gravenhage; W. Janszc.n!, gezin, Veurscheweg 83, van 's Graven™' J. C. Kooijman, Tramstraat 4, v. Ai"*-] Vertrokken: W. H. Srbeffer, naar drik-Ido-Ambacht; L. C. van den H<£ naar 's Gravenhage; C. Zwaan, naar t'JS P. Voorn en gezin, naar Hilversum; van Weerden, naar Leiden. Raadsagenda. Hedenavond komt de raad dezer meente om 8 uur in een spoedeisc"e vergadering bijeen. Jk De agenda vermeldt de volgende Pu: ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming onderwijzeres. pi 3. Vaststel ing vergoeding ex. artl der L.O.-wet 1930 over 1931. 4. Besluit Comptabiliteit. 5. Onthefllngen schoolgeld.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14