DE INFLATIE IN DE VEREENIGDE STATEN. 74»le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 21 April 1933 Vierde Blad No. 22419 DIVERSE VOORSTELLEN. FINANCIEN. President Roosevelt heeft gisteravond «m decreet uitgevaardigd inzake het SSdembargo. waarbij de secretaris van Se^schatkist machtiging wordt verleend |j»n lichaam aan te wijzen, dat de trans acties in vreemde valuta zal controleeren regelen Het decreet verbiedt den expotr ral goud of goudcertificaten, behalve bij fcjptkistlicenties, wanneer goud of gouden '"^''bestemd was voor centrale banken ofïde Bank voor Internationale Beta- ""je^geïmporteerd was voor herexport; 3e verworven is voor de voldoening van eenig contract, dat aangegaan is voor den I datum van dit decreet. De Amerikaansche secretaris van staat Huil heeft de opvatting tegengesproken, dat het loslaten door de Vereenigde Staten van den gouden standaard invloed zou Bttjen op de a.s. internationale onder handelingen. Hij verklaarde, dat de toe- Intand op het oogenblik niet voldoende op- cdielderd is om voorspellingen te kunnen wagen. Om deze reden kan ook niet ge- [*gd worden, welke vorm ten slotte voor de liquidatie van de oorlogsschulden zal eionden worden. In ieder geval streeft de Amerikaansche regeering er naar, dat alle valuta's, die in den wereldhandel een rol spelen, spoedig gestabiliseerd zullen I worden. op het Witte Huis wordt medegedeeld, da Roosevelt, de minister van de schat kist en de leider der democratische frac tie senator Robinson een wetsontwerp uit werken, dat den president tot uitgifte van bankpapier moet machtigen, dat ge deeltelijk door goud, gedeeltelijk door zil ver gedekt zou worden. Een „in den wilde drukken van ongedekt papiergeld" wordt afgewezen. Diverse voorstellen. Senator Thomas (Oklahoma! heeft na de conferentie der economische en finan- cleele deskundigen in het Witte Huis een wetsvoorstel ingediend, waarbij Roosevelt wordt gemachtigd: 1. een nieuwe valuta te scheppen voor de Ver. Staten; 2. van de oorlogsdebiteuren der Ver. Staten betalingen in zilver aan te nemen tot een bedrag van ten hoogste 100 mil iioen dollar; 3. de goudwaarde van den dollar te ver minderen. De afgevaardigde Goldsborough heeft een wetsvoorstel ingediend, dat beoogt het prijsniveau van 1926 als nasis te stellen. Hij stelt voor het gondgehalte van den dollar te verminderen van 23.22 greinen tot 13.27 greinen en den goudprijs voor- f loopig van 20.67 tot 36.17 dollar per ounce t| stellen. Voorts wordt de samenstelling van een valutacommissie overwogen, welke de waarde van den dollar in verhouding tot de goudwaarde zal samenstelling (Een ounce 331.1 gram; 1 grein 64.3 m. gr.) De vroegere minister van financiën, Me- cadoo, heeft een voorstel ingediend waar bij de uitgifte van papiergeld tot een be drag van acht milliard dollar wordt ge- eïscht voor de terugbetalingen van lee ningen in de volgende 5 jaren. Tenslotte is het volgende voorstel uit gewerkt. Een wetsontwerp machtigt den president der Vereenigde Staten: Nog 3 milliard bankpapier uit te geven; ten hoogste 100 miliioen dollar aan zilver te accepteeren als betaling op de oorlogs schulden en het goudgehalte van den dol lar te verminderen tot de helft van het oorspronkelijke gehalte. Door dit voorstel wordt Walistreet en den Federal Reserve Board de thans be staande controle op de valuta ontnomen en dictatoriaal overgedragen in handen van den president. Vit het Buitenland. In financieel-politieke kringen te Berlijn beschouwt men het verbod van gouduit- voer in de Ver. Staten als een maatregel, die wel noodgedwongen moest volgen op de stopzetting van de uitbetaling van goud in het binnenland. De toestand in Amerika is overigens, naar men meent, geheel anders dan voor anderhalf jaar in Engeland bij de opheffing van den gouden standaard aldaar. Amerika zou, wanneer het gewild had, met dergelijke maatrege len nog hebben kunnen wachten. Men ziet de getroffen maatregelen meer als een gevolg van politiek wantrouwen en van de oeconomische crisis. Men is voorts van meening dat met het oog op de op alle gebieden actieve balans der Ver. Staten (handels-, betalings- zoo wel als schuldenbalans) een natuurlijke daling van den dollar zeer onwaarschijn lijk is, en rekent er beslist op, dat de tegenwoordige schommelingen van den dollar niet lang zullen aanhouden. Hierbij houdt men vooral in het oog, dat voor Amerika als wereldcrediteur de vraag naar dollars voor betaling van schulden steeds weer een compensatie voor een daling zal vormen, waardoor de dollar koers weder in de nabijheid van de pari teit zal worden gebracht. Daarbij komt, dat het aantal landen, dat voor een kapi- taalvlucht in aanmerking komt, steeds kleiner wordt. De maatregelen der Vereen. Staten beteekenen tenslotte slechts een onderstreping van de ook door dr. Schacht verkondigde opvatting, dat het de aller hoogste tijd is, het internationale geldver keer weer normaal te maken. Op grond van de buitenlandsche pariteit had men voor de vaststelling van den koers een noteering voor den dollar van 3.80 a 3.90 mark verwacht, de Rijksbank SCHATKISTPAPIER. Uitslag der inschrijving. Bij de gisteren opengestelde inschrijving op f. 85 miliioen schatkistpromessen en -biljetten werd ingeschreven aan 3 maandspromessen f. 26.520.000, aan 6 maandspromessen f. 14.910.000 en aan bil jetten f. 25.557.000, totaal f. 66.987.000. Toegewezen werden aan 3 maandspro messen f. 26.520.000 tegen f. 998.10, aan 6 maandspromessen f. 12.780.000 tegen f. 993.60 en aan biljetten f. 22.345.000 te gen f. 1011.43. totaal f. 61.645.000. DE MOEILIJKHEDEN MET DEN DOLLAR, heeft den koers echter vastgesteld op 3.90 mark. In Frankrijk is men over het algemeen verbolgen. Aan de N.R.C. wordt gemeld: De weinige artikelen, die tot dusver ver schenen, zijn in zeer afkeurende bewoor dingen gesteld. Zoo schreef Paris Midi: In afzienbaren tijd zal een nieuwe dollar in het leven worden geroepen. Maar er is een ding, dat men niet zal kunnen herstellen en dat is de internationale financieeie moraal. Zonder eenige noodzaak heeft Amerika den gouden dollar prijsgegeven, omdat het land daar zijn voordeel in ziet. De eerbied voor contracten, die vroeger bestond, is met de voeten getreden. De Journée Ind. is van oordeel, dat het moedwillig scheppen van wanorde een zonderlinge proloog is, om op de a.s. con ferenties van Washington orde te schep pen. Ook hebben wij nu geen zekerheid, dat de krankzinnige credietpolitiek van de V. S. in de laatste jaren op een normale wijze zal afgewikkeld worden, schrijft het blad. Inplaats dat Roosevelt aan de bui tenlandsche ministers vragen zal richten, kunnen die ministers aan Amerika de vraag stellen, waar dat land heengaat. De Times verneemt van boord van de „Berengaria," waarmede McDonald op weg is naar Amerika, dat McDonald en de Engelsche delegatie het loslaten van den gouden standaard door Amerika beschou wen als een nieuwe reden voor de ver vroegde bijeenroeping van de economische j wereldconferentie. Aan boord van de „He de France" was het bericht van het loslaten van den gou den standaard door Amerika een groote verrassing. De Fransche deskundigen, die Herriot naar Washington vergezellen ver klaren dat de situatie volkomen veran derd is en dat de besprekingen te Washington thans op een geheel ander plan komen. De taak der delegatie zal zich meer dan ooit moeten beperken tot die van waarnemen. Men gelooft bovendien dat tengevolge van de thans intredende onzekerheid de economische wereldconfe rentie voor onbepaalden tijd zal worden uitgesteld. Herriot verklaarde dat Frankrijk geluk kig op een solied eiland leefde, zoolang men nog in onzekerheid verkeerde hoe de storm zou afloopen was het raadzaam een afwachtende houding aan te nemen en voorzichtigheid was meer dan ooit gebo den, want door het ineenstorten van den dollar is elke maatstaf van vergelijking verloren gegaan. Afwachten en oppassen moest dus het Fransche devies zijn. En de Nederlandsch Indische dollarleeningen. Het Ned. Corr.-Bureau deelt mede: Naar aanleiding van de moeilijkheden, welke thans met den dollar bestaan, heb ben wij in welingelichte kringen geïnfor meerd naar de gevolgen, welke voor den Nederlandschen belegger zouden kunnen voortvloeien, wanneer de dollar eventueel van het goud af zal gaan. Wat het belang van den Nederlandschen belegger bij dollarleeningen betreft, moge opgemerkt worden, dat het totaal der uit gegeven Indische Dollarleeningen 150 mil iioen dollar beloopt, waarvan op het oogenblik nog ongeveer 128 miliioen dollar uitstaat. Deze leeningen zijn alleen in Amerika uitgegeven en de inschrijvingen zijn ook alleen daar te lande geopend. Een groote hoeveelheid is echter naar ons land gekomen; de juiste grootte van dit bedrag is echter niet met zekerheid te zeggen. Zooals bekend is. bevatten de Indische Dollarleeningen de goudclausule Het eenige betaalkantoor dezer leening was echter in New-York, zoodat bij een even tueel embargo de Nederlandsche obligatie houder niet in de gelegenheid zou zijn zijn goudwaarde te ontvangen. In verband daarmee is in October 1932 door den Mi nister van Kolomen de regeling getroffen, welke in een destijds uitgegeven commu niqué van de Vereeniglng voor den Effec tenhandel bekend werd gemaakt, Krach tens deze regeling zullen de houders van obligatiën der Ned.-Indische dollarleenin gen in de gelegenheid worden gesteld hun coupons op nader te bepalen dagen vóór den datum, waarop de rentebewijzen in gevolge de leeningsvoorwaarden te New- York betaalbaar zijn, tegen regu in te leve ren bij een nader aan te wijzen inleve- ringskantoor in Nederland. De betaling van de coupons zal alsdan op den vervaldatum geschieden en wel met een door den Minister van Kolomen telkenmale vast te stellen bedrag, over eenkomende met de tegenwaarde in gul dens van het nominale bedrag dier cou pons, omgerekend met inachtneming van het geldend theoretisch goud-uitvoerpunt van Noord-Amerika, verminderd met de kosten. Deze regeling geldt ook voor de uitgelote obligatiën der leeningen 1922 B en C, 1923 C en 1921 D. Voor uitgelote schuldbewijzen der leening 1922 A was het in verband met het leeningscontract niet mogelijk deze regeling van toepassing te doen zijn. Ten vervolge op deze mededeeiing heeft op 23 Maart de Minister van Koloniën be kend gemaakt, dat voor de coupon per 1 Mei 1933 van de b'h pet. Ned.-Indische Dollarleening 1923 C de gelegenheid tot verzilvering wordt opengesteld. De cou pons moeten daartoe vooraf op 19 April bij de Nederlandsche Handel-Mij. te Amster dam worden ingeleverd. De uitbetaling zal per 1 Mei ten kantore dier Bank plaats hebben, Waarbij de Dollar berekend wordt tegen den koers van f2.46'/s. Op het Departement van Koloniën deelde men ons mede, toen wij informeer den naar het resultaat van deze regeling, dat meer dan 75 pet. van het betrokken bedrag door Nederland en Indië is inge leverd. Uit een en ander blijkt, dat de positie van de houders van Dollarleeningen voor zoover in Nederland en fndië aanwezig, menschelij keiwijs gesproken veilig is gesteld. Het Corr. Bureau heeft verder de meening gevraagd van mr. G. W J. Bruins, Koninklijk Commissaris van do Nederl Bank. Deze merkte op, dat het zeer moeilijk is, uit de berichten een defi nitieve conclusie te trekken. Men krijgt den indruk, dat er in Amerika allerminst een vaste lijn gevolgd wordt. Het zou echter zeer verkeerd zijn, uit het feit, dat de Vereenigde Staten weder een volledig embargo hebben ingesteld, te conciudee- ren dat dit tot dezelfde gevolgen zou moeten leiden als in Engeland. Er zijn tusschen beide landen belangrijke ver schillen. Engeland nam de maatregelen practisch op het uiterste oogenblik. Ook was het land door den enormen omvang zijner buitenlandsche vorderingen zeer kwetsbaar en vertoonde de betalingsbalans zeer zwakke zijden. Op deze drie punten is de positie van de Vereenigde Staten echter geheel afwijkend. Amerika neemt den maatregel op een oogenblik, dat het nog beschikt over een vrijen goudvoorraad, die niet minder dan 40 pCt, van den wereldvoorraad uitmaakt. Het aantai vreemde vorderingen is gering en de betalingsbalans vertoont nog steeds een belangrijk loopend overschot Wantrouwen en speculatie kunnen wel tijdelijke gevolgen hebben, maar tenzij in Amerika zelf de Regeering tot zeer ingrijpende lnflatorische maatregelen mocht overgaan moet reeds spoedig het overschot op de betalingsbalans weder zijn normale werking doen gevoelen. Zelfs Engeland heeft in de laatste maan den, ook voordat de kapitaalvlucht uit Amerika begon, groote moeite gehad het pond op het gewenschte lage peil te hand haven. Het is te verwachten, dat deze moeilijkheden binnenkort voor Amerika nog veel grooter zouden zijn. Beziet men de zaak van den kant van de goudlanden, dan komt men tot gelijksoor tige conclusies. Immers, gaat ook Amerika van den gouden standaard af. dan wordt het aantal goudlanden zóó beperkt, dat van een absorptie van de nieuwe goud productie door deze landen geen kwestie kan zijn. Hieruit zou een druk op de waarde van het goud voortvloeien, wat dus eveneens er toe leidt, dat het ecart tus schen de wisselkoersen van deze landen en van de landen, die van den gouden standaard zijn afgegaan, de neiging zal hebben, zich te verkleinen. Met betrekking tot ons land en de positie van den gulden verklaarde prof. Bruins, dat hij met vol ledige instemming de (hiervoor vermelde) van gezaghebbende zijde gegeven verkla ring gelezen had. inhoudende, dat aan de maatregelen in de Vereenigde Staten voor den gulden geen consequenties verbonden zijn, dat de gouden standaard gehand haafd blijft en dat de Nederlandsche Bank geen verandering in de tot dusver gevolgde politiek zal brengen. I Nachtkwartier te babelsberg. |„Beste Hollander ik moet naar de I Opera! O. alstublieft" Friedcl Schuster, nog voor een seconde de trotsche, over- I Bloedige, op haar rijk en op haar sol- aaten verliefde hertogin van Gerolstein, «ie er in haar uniform schitterend uitzag, «oudt nu haar degen smeekend voor haar norst, trekt een gezicht ais het arme Meisje uit het sprookjesboek en zegt: „Toe alstublieft, Herr Regisseur, laat me toch I Baar de opera gaan!" ^■Iemand mompelt' „Wat is die vrouw «oh genotzuchtig! Nog niet voldaan als oogen steeds op het dash-board gericht, angstig de minuten tellend. Goddank! ze haalt het nog. Zelfs voordat het teeken om op te tre den gegeven wordt staat ze achter het tooneel, ze kent vermoeidheid noch in zinking en haar stem klinkt helder en stra lend door de wijde ruimten van de Stadtische Opera in Charlottenburg. Een storm van applaus breekt los voor de „Prinses van Trapezunt." „Die kan ook alles!" denkt bewonderend de chauffeur, die met den wagen voor den ingang staat en op Friedel Schuster wacht. „Dat is aardig van je", zegt de kunste nares argeloos. riedel Schuster als „Herzogin von Gerolstein" in de nieuwe U.F.A.-film „Ich und <ue Kaiserin, waarin ook Heinz Ruhmann en Lilian Harvey optreden. heelen dag van 's morgens negen -rinJt, ket atelier kan zijn, spelen en dp neen nu wil ze ook nog naar »erk°rri,a °m r weer drie uur ve£dwWt Friedel Schuster in auto schminkt af, wipt in haar fllke' melhefrtSo~ en Shjdt met gevaar- snelheid over den autoweg, haar „Breng je me naar huis?" De goede man kent geen meegevoel. „Naar huis? Neen het atelier. Ze werken door. Den hcelen nacht." Dan kan men zich slechts gelaten m de zachte kussens laten vallen en de twintig minuten, die de wagen noodig heeft om naar Babelsberg te rijden, heel practisch voor een welverdiende rvisfc gebruiken. En daarna zit ze al weer in de film-garderobe, schminkt zich, wipt het hertoginnekleed aan en hiermee is ook de innerlijke ver andering volkomen. Veerkrachtig haast Friedel Schuster zich door de groote ruim ten van het atelier, weer vol energie en arbeidslust. Bern. Grund, de operateur, is verheugd als hij haar ziet. Een genot is het, dit schitterend haar, deze stralende oogen dat klassieke, smalle gezicht op de film te mogen vastleggen. Een beetje spookachtig lijkt het atelier 's nachts wel. Maar de rust is heerlijk: niemand hamert of klopt er, de heeren, die den heelen dag reeds hun stem heb ben moeten gebruiken, kunnen nog slechts fluisteren. „Klaar voor de opname!" De schijn werpers flitsen aan, het orkest zet in, over het tooneel gaat glimlachend, geluk kig, de hertogin van Gerolstein. Ze zingt meeslepend, geheel opgaand in haar werk. Allen worden door haar temperament be zield. Mochten hier en daar reeds moede oogleden knipperen Friedel Schusters gezang wekt aller energie. Zonder pauze wordt er doorgewerkt. Het is drie uur het wordt vier, ieder kampt tegen ver moeidheid en slaap. En velen is de ver leiding te sterk. Daar ligt iemand midden in het orkest een benijdenswaardig mensch zelfs het dreunen der trommels stoort hem niet. Uit de kantine worden enorme hoeveelheden sterke koffie aan gevoerd, die de menigte voor een klein poosje weer opwekt om ze daarna weer in den droomtoestand te doen terug zinken. De ensceneering van de nieuwe Ufa- film „Ich und die Kaiserin" gelijkt nu meer op een nachtkwartier in Granada dan op de Grand Opéra te Parijs. En zelfs nu kan Friedel Schuster nog even hef zijn, als ze gewoonlijk is. Ze hoeft niet te vechten: niet om den geliefde, i want het onverbiddelijke filmnoodlot heeft hem reeds lang aan een ander toe gezegd; niet tegen vermoeidheid die nu om zes uur 's morgens allen bevan- gen heeft. En wanneer de grauwe och- tendschemering het atelier binnensluipt en al de vermoeide en vervallen gezich ten onbarmhartig duidelijk zichtbar" maakt, is het wederom alleen „Arabella" de rasechte kunstenares Friedel Schuster, die, met energie en arbeidslust geladen, gemakkelijk van voren af aan zou kunnen beginnen! En dat nog wel. ofschoon ze „twee menschen verbruikt" heeft. Iedere scène speelde ze eerst in het Duitsch, dan in Het Engelsch. Daarvoor moet ze tel kens met den anderen partner rekening houden, met zijn eigenaardigheden en hun verschil in mentaliteit. Moet ze zich twee maal haar degen laten ontrukken en tweemaal met haar jaloersche partnerin op leven en dood vechten en een angst kreet uitstooten. die eindigt in een zeld zaam helderen, triomphantelijken triller. Door het geheele atelier gaat maar één roep: Bewondering voor deze vrouw, die volgehouden heeft zooals geen man. Ara bella heeft overwonnen! DESKUNDIGEN BIJ DE FILM. Mijnheer Jan Jansen, van beroep tram conducteur. chauffeur of bankwerker zou I waarschijnlijk geer verwonderd zijn, als hij bezoek kreeg van een filmregisseur, die hem kwam vertellen, dat zijn hulp nood zakelijk is voor het maken van een film. Maar in de omgeving van Hollywood komt zooiets dikwijls voor. Tegenwoordig wor den er bijna geen films meer gemaakt, waarvoor met deskundige adviseurs uit de meest uiteenloopende beroepen noodig zijn Beschouwen wij enkele groote films, die de Metro-Goldwyn-Mayer den laatsten tijd gemaakt heeft, dan ontdekt men daarin een groot aantal verschillende menschen, die nooit gedacht hadden iets met de film te maken te hebben, doch plotseling uitgenoodigd werden hun advies of hulp te verleenen. Voor de John Gilbert film „Fast Wor kers", waarin de hoofdpersonen werkzaam zijn aan het stalen geraamte van een wolkenkrabber, had men enkele mannen noodig, die gewend waren stalen onder deden van bouwwerken vast te klinken en daarvoor huurde men een vijftal vak- menschen van de Consolidated Steel Company. Een groote brouwerij had men noodig voor de film „What! No Beer!" waarin Buster Keaton en Jimmy Durante samen optreden. Alle medewerken werden mee genomen naar een brouwerij in Califomië waar de bedrijfsleider een complete cur sus in het bierbrouwen gaf. Deze was ook behulpzaam bij het opbouwen van gedeel ten van een brouwerij in de geluidsstudio voor het opnemen van een aantal scènes. Marion Davies moest zich oefenen in het Iersche dialect voordat zij kon begin nen met de opnamen voor „Peg O'My Heart" en was zoo gelukkig een portier van een hotel in Los Angeles te ontdek ken die, ondanks zijn verblijf in Amerika het dialect van zijn geboortegrond zuiver bewaard had. Gedurende de opnamen voor „Fase Life", waarin een motorbootrace een van de hoogtepunten vormt, zonk een race boot. na een aanvaring met een boei, bij het Catalina Island. Er was geen tijd meer om een duiker van het vasteland te laten komen en iemand stelde voor een bewoner van het Eiland te ontbieden die een zekere vermaardheid had als duiker met zeer primitieve middelen. Deze ver scheen met zijn uitrusting, bestaande uit een groot blik, waaraan een tuinslang be vestigd was en een kleine pomp. Met het blik over zijn hoofd dook hij omlaag en wist een lijn aan de gezonken boot te be vestigen. Gedurende de rest van de op namen werd hij benoemd tot officieel duiker van de maatschappij. De eigenaars van een rolschaatsen-baan waren zeer verwonderd, toen zij op een dag bezoek kregen van den regisseur Jack Conway, vergezeld van Lee Tracy en Madge Evans. Het bleek, dat de belde artisten voor een nieuwe film, waarin zij de hoofdrollen vervullen, binnen den kortst mogelijken tijd moesten leeren rol schaatsen. Aan de kust van Caüfornië in het kleine plaatsje Venice, woont een visscher, die een zekere bekendheid verworven heeft in het levend vangen van bijzondere wa terbewoners. Hij is eenigen tijd geleden aangesteld als vaste leverancier en advi seur van de Metro-Goldwyn-Mayer voor alles scènes, waarin de bewoners van de zee een rol moeten spelen. Voor de onderzeeërs-film „Heil Below" werd een oud-marineofficier uitgenoo digd toezicht te houden op de technische details en den regisseur van advies te dienen bij die scènes die in den onder zeeër opgenomen moesten worden. Een vroegere Russische generaal was behulpzaam bij de opnamen voor de film „Rasputin", waarin John, Ethel en Lionel Barrymore de hoofdrollen vervullen, ter wijl men voor de woestijnopnamen van de film „The Barbarian" met Ramon No- varro in de hoofdrol het advies vroeg van een Engelsch planter, die zijn geheele jeugd aan den grens van de woestijn ge woond had. Bij de opnamen voor „The white Sister" met Clark Gable en Helen Hayes werd bij de opnamen van de scènes, waarin Katholieke ceremonieën uitgebeeld worden, toezicht gehouden door twee geestelijken uit Culver City, terwijl een oud-officier van het Italiaansche leger bij de opnamen van de militaire scenes aanwezig was. „MADAME BUTTERFLY." „Madame Butterfly": velen van ons tot nu toe bekend als opera van Puccini, is nu verfilmd en wel naar het verhaal van John Luther Long. Beroemde Amerikaan sche artisten vertolken er de hoofdrollen in, als Silvia Sidney, Cary Grant en Charles Ruggles. Van Silvia Sidney, die men reeds kent uit „Wereldstad" en „Een Amerikaansche tragedie" is al spoedig ge bleken, dat zij een tragedienne van eer ste grootte is Cary Grant Is bekend uit „Chou-Chou" en speelde de hoofdrol naast Mariene Dietrich in „Blonde Venus". Hier vervult hij de rol van luitenant Pinker- Cray Grant en Silvia Sidney in „Madame Butterfly." ton. Charles Ruggles. die in tallooze films de rol van den onbenulligen vriend speelde, men denke aan „Een uur nmt )ou.Love me tonight" enz., ver tolkt ook in Madame Butterfly een komi sche rol, n.l. die van Luitenant Barton. Silvia Sidney leert men deze week kennen als Cho-Cho-San, het Japansche vrouw tje. dat op zulk een onzelfzuchtige wijze liefhad.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 13