LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 20 April 193 |XJ SPORT. KERK- EN SCH00LNIEUWS. INGEZONDEN. ODOL-tandpasta FAILLISSEMENTEN. UIT DE RIJNSTREEK. Burgerlijke Stand v. Leiden AGENDA. VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wat cr gespeeld is. Voor de eerste klasse der Zaterdagmid- dagcompctitle bleef de kampioen Aitc 1 met 82 superieur over Fides Pacta 1. ItlJnsijurgsche Boys 1 wist S.L.F. 1 een 41 nederaag toe te brengen, waardoor de boys iets op de ranglijst stijgen en nu de vierde plaats bezetten, met nog een kans op de derde. In 2 A schoot L.R.C. 2 uit den hoek en klopte Rljnsb. Boys 2 met 40. In 2 B ging de strijd tusschen Terleede 2 en Quick Boys 3. De boys wisten daar met 2—1 belde puntjes uit 't vuur te slepen, waardoor voor haar, evenals voor Terleede 2. de kans op het kampioenschap behou den bleef. Quick Boys ls hier met 22 pun ten uitgespeeld. Terleede 2 heeft nog één wedstrijd te spelen en telt momenteel 21 punten. Wint zij dus den laatsten wed strijd, dan ls zij daarmede kampioen van de afdeellng. 3 A bracht Fides Pacta 3 door een 74 zege op Woubrugge 2 van de onderste plaats naar No. 3 van onder. A.R.C. 3 l.lopte Quick Boys 4 met 3—2. Door deze nederlaag van Quick Boys 4 en mede door een eigen 41 zege van L R.C. 3 op Ons Clubje 2, behaalden de Lissenaren hot kampioenschap In 3A. waarmede wij L.R.C geluk wenschen. In 3 B behield S.C.O. 1 de leiding door Fides Pacta 4 met 4—1 te slaan. S L.F. 3 klopte Quick Boys 5 met 32. Voor de juniores won Rijnsb. Boys met 41 van 6.C.O. en Fides Pacta, dat de tweede plaate bezet, met 20 van Katwijk. Voor de 2de Klasse A der Zondag-Com petitie werd Leidschc Boys 2 met 52 ge slagen door L.D.W.S 2. In 2B werd Sportman 1 kampioen door een 3—2 zege op D.V.S. 3. Proficiat Sport man! 3 A bracht een 62 overwinning voor Alphen 5 tegen Lugd. 5. L.D.W.S. 3 voelde weinig voor de laatste plaats en zette daarom L. Boys 3 met 5—0 aan den dijk. In 3B deed R.C.L. 3 goed werk met Alphia 5 met 21 te kloppen. Rouwkoop 2 zond Lugdunum 6 met een 50 neder laag naar huls. In 4 A gaf Alphen 6—Zuidwijck 2 een 01 nederlaag te slikken. U.V.S. 7 wist het sterker lijkend Lugdunum 7 er met 32 onder te houden. Lugdunum 8 klopte in 4B U.V.S. 8 met 40, waardoor U.V.S. steeds vaster op de onderste plaats komt te staan. Bij T.O.N.A Rouwkoop 3 is laatstgenoemde niet op gekomen. In 4 C liet Lugdunum 9 zich thuis met 4—1 door Kagia 2 kloppen. A.S.C. 5 be haalde door een 41 overwinning op L.F.C. 9 het kampioenschap der afdeeling en wel ongeslagen. Een mooie prestatie en een felicitatie zeker waard. Voor de B-juniores bleef Sportman (a) met 3—1 de sterkste tegen Lugdunum (b). Voor de Juniores (cl wist L.F.C. (c) haar eerste overwinning te boeken en wel met 71 op U.V.S. (cl. Sportman (b) en Leid- sche Boys (b) speelden 00 gelijk. Tweeden Paaschdag kwam in 2 A L.F.C. 3 met een 41 zege op Zuidwijck 1 weer twee puntjes dichter bij het kampioen schap. In 2 B speelden Alphen 4 en Lugdunum 4 22 gelijk. In 3 A liet A.S.C. zich met 30 twee kostbare puntjes door L.F.C. 4 ontnemen. 4 A bracht de tweede kampioen voor Sportman! Sportman 2 klopte hier D.S.0 2 met niet minder dan 7—0. waarmede zij de eereplaats in de afdeeling verwierf. Nogmaals gelukeewenscht Sportman! In 4C won Lugdunum 10 met 2—1 van Sportman 3. Voor de Juniores wonnen de kampioe nen Alphen met 41 van Lugdunum (al, terwijl A.S.C. (ai met 2—3 tegen R.C.L. de vlag moest strijken. R.B.F.—STUCADOORS XI. Gistermiddag speelde op het Sportman- terrein het personeel der Rotterdamsche Broodfabriek tegen het Stucadoorselftal. R.B.F. stond met rust met 20 voor. Toen kregen de Stucadoors wind mede, maar zij konden het slechts tot één doelpunt bren gen, zoodoende won R.B.F. met 21. LUGDUNUM—THE RISING HOPE. Voor dezen wedstrijd komt Lugdunum Zondag in de volgende opstelling uit: doel: D. v. d Berg; achter: Jac. Neu tenboom en B. Bekkering; midden: W. Landesbergen, J. Bekkering en D. de Jong: voor: J. Commeseel, W. v. Weerlee, P. Roman. P. Vermond en P. Breedevelt. GYMNASTIEK. „BRUNHILDE" NAAR ROTTERDAM. Bij de Bondsfeesten van het K. N. G. V., welke met Pinksteren te Rotterdam wor den gehouden, neemt „Brunhllde" aan onderstaande nummers deel: Adsplranten: Gymnastlek-driekamp 18- 26 meisjes, 2 zestallen athletlek. 80 M., verspringen en balwerpen. Volksdanjes plan. 40 deelneemsters. Dames: Gymn. driekamp. 6 dames, vrije oef., brug. paard. Athletlek 1 ploeg. 4 dames, 100 M., vér- springen. speerwerpen. Knotsoefeningen, 1 groep, 610 dames. Niels Bukh 1 groep, 610 dames. Ringen-zwaaien 10 dames. 4 x 100 M. estafette 1 ploeg. 3 x 50 M. zwemmen 1 ploeg. 1 trunster schoonspringen. CRICKET. JAARVERSLAG NEDERLANDSCHE CRICKET-BOND. In het uitgebreide Jaarverslag van den secretaris, den heer A. de Haan Azn., dat heden verscheen, wordt allereerst herin nerd aan de offlcieele instelling van het dames-cricket. In totaal werd in het af- PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. BOSKOOP. Evangelisatie Jeugdhuis Julianastraat: Nam. 8 uur, de heer A. de Hoedt, van Rot terdam. VOOR VRIJDAG. BODEGRAVEN. Geref. Gem.: Nam. 7.15 uur, ds. M Hei koop van Utrecht. o NED HERV KERK. Beroepen: Te Oldehove, P. G. Dijkema te Engelum. Bedankt: Voor Wetsinge-Sauwerd P. Beyer te Overschild; voor Ten Boer B. Bruins to Hemelum (Fr.); voor Weesp', J. Schoneveld te Kethel. GEREF GEM. Bedankt: Voor Rijssen (Walstraat), M. Heikoop te Utrecht. BOND VAN HOOGER ONDERWIJS PERSONEEL. Algemeene vergadering te Groningen. Eergisteren begon te Groningen de al- gemeene vergadering van den Bond van Hooger Onderwijspersoneel. Deze jaarver gadering viel samen met het 25-jarig be staan der afd. Groningen. Het bestuur dezer afdeeling met haar leden het hoofdbestuui en .afgevaardig den van de 4 zusterafdeelingen Leiden, Utrecht, Delft. Wageningen vereenteden zich in het Victoria-Hotel aan een ge- meenschaDpeliike lunch, waar zij in wel gekozen woorden werden welkom geheeten door den heer D. v. d. Veen. Om 2 uur had de offlcieele ontvangst plaats in 't prachtige Universiteitsgebouw, waar de welkomstrede werd uitgesproken door den heer Reinink, secr. van het col lege van curatoren. De Bondsvoorzitter, de heer Jezeer uit Utrecht, sprak woorden van dank. De jubileerende afd. Groningen hield receptie in de Senaatskamer der Univer siteit. Op deze receptie werd het woord ge voerd door den rector magnificus prof. dr. Goudoever, den heer Van Brugge Cate, oud-secr. v. Curatoren; door den vertegen woordiger der Centrale van Vereenigingen van Personeel in 's Rijksdienst, de plaat selijke Centrale te Groningen door den Bondsvoorzitter en afgevaardigden der an dere Universiteiten. Alle sprekers deden hun woorden verge zeld gaan van bloemstukken, zoodat de Senaatskamer In een sDrookjestuin werd omgetooverd. terwijl een der afd. een zil veren lauwerkrans aanbood. De heer Jansen van 't Laar. voorz. van de afd. Groningen, bedankte de verschil lende sorekers. De afd. Groningen bood hierna een gra tis autotocht aan naar de verschillende Universiteitsgebouwen, de nieuwe wijken om Groningen en ook naar de soortvelden. Met verbazing hoorden wii Leidenaars dat dit soortvelden een comnlex van meer dan 45 H.A. besloegen, terwij,1 naarnaast nog een renbaan was gelegen. Na een gemeenschanneliik diner werd de dag besloten met een feestavond in 't ge bouw „De Groninger Soroake". Hier wa ren aanwezig alle reeds eerder genoemde autoriteiten alsmede de Commissaris der Koningin in de Prov. Groningen en de burgemeester van de stad Groningen In ziin kwaliteit van voorz. van Curatoren. Verder waren er afgevaardigden van de verschillende Studenten-cornoraties. ter wijl studenten in het muziekcorps hun medewerking verleenden. De feestrede werd uitgesproken door den heer Jansen v. 't Laar. geloopen jaar door 1010 spelers deelgeno men aan de competities, een kleiner aan tal dan in 1931, waaraan de nieuwe con tributie-regeling wel niet vreemd zal zijn. Uitvoerig worden het verloop van de com petitie besproken, de beste resultaten ver meld en het internationale wedstrijd wezen behandeld. Met een opwekking om steun bij de voorbereiding van de herden king van het gouden jubileum van den Bond wordt het verslag besloten. DAMMEN. DAMCLUB T.E.P. Morgen speelt T.EP. alhier in het ge bouw Steenschuur 15 een medaille-wed strijd tegen DD.L.V. uit Lisse. De Bodega bekerwedstrijd wordt een week uitgesteld. Deze wedstrijd verdient om haar eigen aardig karakter de aandacht. Er worden 10 rondes (dus 10 weken) gespeeld In de lste ronde spelen de winnaars, zij die remise spelen en ook de verliezers, door loting tegen elkaar. De 3de en verdere ron des stellen steeds de gelijk uitkomenden tegen elkaar, zoodat de zwakkeren van de andere zwakkeren punten kunnen halen, en evengoed kans hebben op een prijs. De lste parijs is een zilveren wissel beker met herinneringsmedaille, die drie maal achter elkaar of vijfmaal in het ge heel gewonnen moet worden. Verder zijn er nog 4 andere prijzen, waarbij 1 troost prijs. Zij, die zich voor den aanvang van den wedstrijd opgeven als lid, kunnen aan den wedstrijd deelnemen. (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven „HET VERKEER". Het antwoord van den Heer IJ. op mijn verweer tegen zijn Ingezonden Stuk bevat zooveel onjuistheden, dat Ik mij tot mijn spijt genoodzaakt zie, hier op ln te gaan. Dat den heer IJ. nog steeds meent met een „Colonne van de SDA.P. jeugdbewe ging" te doen te hebben, ondanks mijn mededeeling dat het hier leden van de J.V.O. (Jeugdbond voor Onthouding) wa ren die in het geding zijn, is wel een be wijs dat hij blijkbaar opzettelijk de zaak in een door hem gewenschte richting wenscht te beinvloeden. De reconstructie van het wegconflict is zijnerzijds geheel bezijden de waarheid. De heer IJ. schrijft o.m.: „Uw colonne werd ingehaald bij de Watersteeg. U ging met Uw colonne links van den weg en marcheerde in die richting verder. De tram was u reeds gepasseerd en bevond zich voorbij de halte op de Breestraat, terwijl U met Uw colonne nog steeds links van den weg op de Hoogewoerd was". En verder: „U hebt loopende, de auto welke links gedwongen was te rijden bij de staart van de colonne ingehaald en al rijdende bent U op de rechtertreeplank gespron gen, waar de portier gesloten bleef. Daarna is U toen achter omgeloopen en hebt het portier aan de linkerzijde opengerukt". Daar mij de straatnamen ter plaatse on bekend zijn, kan ik niet beoordeelen in hoeverre de genoemde plaatsbepalingen juist zijn. Wel weet ik dit: wij liepen in de Hoogewoerd rechts van den weg, toen er van achter een sein kwam om de tram te laten passeeren. Wii betradpn toen tij delijk de linkerweghelft, waarbij wij ons wandel-tempo behielden omdat er geen verkeer in aantocht was. Toen de tram ongeveer op de helft van de colonne was, kwam ons een auto tegemoet, die ik, voor aan loooende, door middel van het daar voor geldende teeken (hand op en neer bewegen) verzocht vaart te minderen. Als deze auto-bestuurder zoo beleefd was ge weest aan dit verzoek gevolg te geven, was het ons mogelijk geweest ons weer achter de tram te voegen en rechts onzen weg te vervolgen. De bestuurder van de auto verminderde echter geen vaart en stopte pas. toen hij ongeveer 3 Meter de koD van onze colonne was ingereden, tot groote schrik van de jongens en meisies. Daarna passeerde de tram! Ik heb toen, aan de rechterzijde van de auto staande, de bestuurder oo zijn onbehoorlijke wiize van optreden attent gemaakt. Toen de tram gepasseerd was en wij achter de tram on zen weg wilde vervolgen werd ons dit on mogelijk gemaakt, omdat de auto zich in beweging zette, waarbij onze jongens en meisjes gedwongen werden hun lijf te redden door op het trottoir te springen. Ik ben toen de auto achterna gegaan, en ben al rijdende on de ltnkertreeolank gesoron- gen, heb het portiergeopend en de be stuurder opnieuw gevraagd dit onbeschofte optreden te laten Zoo is de juiste situatie, mijnheer IJ.! Maar waarom schrijft de heer IJ. niets over mij toen gedane aanbod, om de politie te vragen wie hier de weg- en wets overtreders waren? Ik hoop dat deze toelichting de lezers ook nog „iets kan leeren", n.l. dat de con clusies in m'n vorig ingezonden stuk vol komen juist waren. De socialistenbaat zit genoemde heer IJ. zoo dieD. dat hij le in elke colonne 1eu"dbewegers een troep A J C.'ers denkt te zien; 2e niet schroomt, door een totaal on juiste voorstelling van 2aken z'n onbe hoorlijk optreden goed te praten. 3e de daarvoor bevoegde onoartiidiee in stantie (politie) blijkbaar niet durft in roepen. Utrecht. DICK VERHAAR. Waar dit schrijven uit Utrecht komen moest, willen wii hieraan nog plaats ver- leenen. doch wii sluiten hiermede onher roepelijk het debat. Red. L.D. RECLAME. - dagelijks gebruikt - voorkomt het Icelijke verkleuren der tanden en een ouwclriekcndeu adem. 9493 Uitgesproken: D. Onos, aannemer, Haarlemmermeer, Leimuiderdijk 25. R.-c.: mr. F. Th Raedt, cur. mr. J. H. J. Simons, Haarlem. N.V. TerwoortJonkheer's Handel-Mij. v. Land- en Tuinbouwart., Hillegom. - R.-c. mr. F. Th. Raedt, cur. mr. B. W. Stomps, Heemstede. G. de Boer, los werkman, Aalsmeer, Ku- delstaartscheweg 180. R.-c. mr. F. Th. Raedt. cur. mr. W. Briët, Haarlem. D. de Koning Czn., tuinder. Hoofddorp, Ir. Beyerincklaan 147. R.-c. mr. F. Th. Raed cur. mr. J. A. P. C. ten Bokkel. Haarlem. ALPHEN. Vaandel-uitreiking Burgerwacht. Hedenavond half acht zal ln hotel „Centraal" de vaandel-uitreiking plaats hebben van de Alphensche Burgerwacht. Als spreker zal dezen avond voorts optre den burgemeester J. E. Boddens Hosang van Woubrugge, voorzitter van den Kring van B. W. „de Rijn", terwijl tevens de beëediging zal plaats hebben van nieuwe leden. De Willem de Zwijger-herdenking. Het programma voor de alhier a.s. Maandag te houden Willem de Zwijger- herdenking is samengesteld als volgt: 8 uur klokluiden; 9.30 uur opstelling van een kinderoptocht op de Buitenweg. Zang- hulde van de schoolkinderen aan 't hoofd der burgerlijke gemeente op het terrein aan de Chr. H.B.S., daarna optocht door de gemeente waarna tractatie in de Mar- tha-Stichting; 2.30 uur optocht van een 40 tal plaatselijke vereenigingen door het dorp met aan het slot een gemengde zang- hulde in het B.V.-park voor het woonhuis van den burgemeester. Raadsstukken. Verkoop grond. B. en W. stellen den raad voor tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de van Boetse- laerstraat, groot ongeveer 600 M2. tegen een prijs van f. 6 per M2. aan den heer W. v. Beijeren q.q. alhier; idem aan den heer S v. Vliet van een perceel bouwgrond, gelegen aan de van Boetselaerstraat, groot ongeveer 240 M2. tegen een prijs van f. 1400 in totaal. Verlenging van de Van Boetselaer straat. B. en W. deelen aan den raad hieromtrent mede: van de commissie van bijstand voor het grondbedrijf bereikte ons het voorstel om te bevorderen dat de van Boetzelaerstraat wordt verlengd en in ver binding gebracht met de Rozenstraat. Voor deze doortrekking en de daar mede gepaard gaande kapitaaluitgaaf is reden, nu ter plaatse grond kan worden verkocht. De kosten van dezen straat- aanleg worden door den directeur van ge meentewerken, wiens begrooting ter in zage hebben gelegd, begroot op f. 11.000: op de begrooting van het bedrijf is vol doende uitgetrokken om deze kosten te bestrijden, waarom B. en W. voorstellen tot voorgestelden straataanleg te be sluiten. De eerstvolgende raadsvergadering onzer gemeente is bepaald op Donderdag 27 April a.s. des avonds 7 uur. Door den heer L. A. werd bij de po litie aangifte gedaan dat een hem toebe- hoorende vrachtauto in de Prins-Hen drikstraat werd aangereden door den be stuurder van een personenauto. De vrachtauto werd hierbij van achteren beschadigd. Door den schipper K. werd bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een hem toebehoorende „Jol" met riemen. Op de Alphensche brug over den Ouden Rijn in de Bruggestraat werd een bakfiets van den groentehandelaar V. aangereden door den bestuurder van een personenauto. De bakfiets werd hierbij be schadigd, doch de bestuurder bleef onge deerd. De schade zal waarschijnlijk onder ling worden geregeld. BOSKOOP. A. R. Kiesvereeniging. In het gebouw „Salvatori" aan de Voor kade werd door de A.-R. Kiesvereeniging een openbare vergadering gehouden. Als spreker trad op mr. G. van Baren, burge meester van Delft. Naar den spreker, die tot onderwerp had gekozen: „In Crisistijd", werd met groote aandacht geluisterd. Er was geen debat, ook werden geen vragen gesteld. De opkomst had evenwel grooter kunnen zijn. DAMCLUB „GEZELLIG SAMENZIJN". De uitslagen der voortgezette borden wedstrijden zijn: BrandtBousie 11 Geerllngs—v. Bakkum 20 v. Bakel—v. d. Veer 02 v Velsen—Goddijn 02 v. d. BlomStipdonk ll BonteBousie 02 v. d. Veer—Geerlingsafgebr. v. Bakel—v, Bakkum 20 GEHUWD: M. Jansen jm. en P. Molenaar jd. P. van Dijk jm. en M. E. Kikkert jd. F. Mieremet jm. en C. van Es jd. W. F. Azier jm. en C. A. Korenhof jd. W. Busscher jm. en C. A. Niehot jd. A. Tie- leman jm.'en S. van Leeuwen jd. Chr. v. d. Hoek jm. en A. C. Flippo jd. P. de Keizer jm. en J. G. Monflls Jd. N. Lardé jm. en G. A. Stijger jd. J. H. Moenen jm. en C. M. van Oosten jd. J. Neute boom jm. en J Kuijt Wede. J. van Schoonderwoerd den Bezemer jm. en B. Pot jd. o OVERLEDEN: W.F.J. Versteeg. Z. 14 j. S. M. Schreu- der—Ket, Wede. 73 j. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Jozeph Wilhelmus zoon van B. J. Wolken en van E. K. van. Haaster Leendert, zoon van D. Zemel en M. van der Meij Loltje, dochter van P. Grasmeijer en M. Offringa Willemijn- tje Jacoba, dochter van J. de Rijk Lzn., en M. de Raadt Casparus Theodorus Cornells, zoon van A. J. Beuk en H. J. van Ruiten Hendrina Maria, dochter van S. P. H. Kroft en A. M. Rekelhof. Ondertrouwd: Cornells Clemens, j.m. en A. P. van Dlemen, j.d. S. N. Heems kerk, j.m. en G. A. van Diemen, j.d. Overleden: Jacob Verhorst, oud 60 jaar, echtgenoot van mej. A. Meijer. Gevaarlijk wielrijden. Hoe gevaarlijk het is om zich door een rijdende auto mede te laten sleepen, on dervond een zoon van de wed. C. Busker - molen. Deze liet zich op den Heerenweg met zijn rijwiel door een auto sleepen, de snelheid van de auto was echter zooaanig dat B. zijn stuur niet meer in bedwang kon houden en kwam te vallen. De val was zóó ernstig, dat B. een sleutelbeen brak en een lichte hersenschudding be kwam, terwijl hem verscheidene tanden uit den mond geslagen werden. Onder het vee van den veehouder J. de Jong aan de Kattenburg is mond- en klauwzeer uitgebroken. Het is het eerste geval in deze gemeente. Bij het agentschap der Arbeidsbe middeling staan thans 44 personen als werkloos ingeschreven. Sedert de vorige opgave is dus het aantal werkloozen weer belangrijk gestegen. De autobusondernemers Maarse en Kroon hebben hun tarief op het traject LeidenLeimuiden en Aalsmeer- Leimui- den wederom belangrijk verlaagd. RIJNSATERWOUDE. Burgerlijke stand. Overleden: G. Reijneveld, oud 80 jaren. Bij het agentschap der Arbeidsbe middeling staan momenteel 13 landar beiders als werkzoekenden ingeschreven. Nutszaal: 8 uur nam. HEDEN: V.D.B. Spr. mr. P. j. Ge Stadszaal (kleine zaal): Kookdea, straties. 8 uur nam. r. P°ld' Wijkgebouw Levendaal: Zendeling r, P0 over China; 81/4 uur nam. gerr Oegstgeest (Witte Huis). S.D z3iu Spr. K. ter Laan. 8 uur nam. der Vrijdag. reeds hebb Leidsche Schouwburg: „Pas op de V den 8.15 uur. dekk Nutsgebouw: Ds. J. Vink uit BoIswa*H 81/4 uur nam. Stadszaal: Openbare verg. S.D.A.P J J. van de Kieft; 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd. 8 u. naa „Bommen auf Conté Carlo". Zondag nam 2 uur 4 uur 30 eD 8 our. Luxor-Theater Stationsweg 8 uur na& „Ick will nicht wissen wer du bist", Woensdag en Zaterdag nam 2 ne Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Trianon-Theater Breestraat. 8 n. nart „Das Blaue vom Himmel". Woensdag en Zaterdag nam 2 ui Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genet: kundeConsultatiebureau voor moetmi kinderen. Halftwee tot 3 uur nam Infc ting tegen diphterie 45 uur nam- Donderdags: Inst v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Aio. holisten. 7—10 uur nam. Or 27 j; aebe gro< bez< nee! geit en iedi het der avo mei ,1 afg lan dez ee gei De avond-, nacht- en Zondagstlien wordt van Dinsdag 18 tot en met Zond: 23 April a.s. waargenomen door de ap.- theken G. H. Blanken, Hoogewoerd lïl telefoon 502 en D. J. v. Driesum, Mare telefoon 406. Een punt van ernstig onderzoek. Op de schriftelijke vraag van het Tra? Kamerlid Lovink: Is de minister bereid mede te dtfe of reeds stappen zijn gedaan of voorbelt. inzake een eventueele beperking van it: Nederlandschen rundveestapel en voort, geval deze vraag bevestigend wordt b antwoord, zoo ja welke? heeft de minister van economische zaken en arbeid geantwoord: Het vraagstuk van de beperking «t den Nederlandschen rundveestapel maai: een punt van ernstig onderzoek uit, het welk met grooten spoed wordt verricht Voor het bewerkstelligen van zoodanir beperking zullen echter van de regeerir.: ruime wettelijke bevoegdheden moeten te: dienste staan. In ieder geval zal een be- perking. als bedoeld, niet worden aange vangen dan na overleg met de drie eer.- trale landbouworganisaties. DE BEPERKING DER KAASPRODUCTIE De Crisis-Zuivelcentrale deelt het vol gende mede: Gebleken is dat de regeling met be trekking tot beperking van de kaas productie ten aanzien van bepaalde zui velfabrieken bezwaren oplevert ten ge volge van het feit, dat werd bepaald, dat de ondermelk, welke tengevolge van at bedoelde beperking vrijkomt, tegen der- vasten prijs van f. 0,0025 per K G. aan o; veehouders zou moeten worden terug geleverd. In verband hiermede is thans bepaalds Het gratis terugleveren van ondermei; wordt toegestaan, mits de betrokken fa brieken gewoon waren zulks te doen er- deze bereid en in staat zijn op eenigerlei wijze het daardoor optredend gemis aan overtuigingsmateriaal aan te vullen. Voor teruggeleverde ondermelk zal etc prijs van tenminste f. 0,25 per 100 K.G. I» rekening worden gebracht. De gelegenheid voor de beperking worden gegeven niet bepaaldelijk voor de bekende periode van drie maanden m3i' zoo noodig ook voor bepaalde maandec van deze periode, zulks opdat de regelmS zich zoo goed mogelijk aanpast aan de in de praktijk voorkomende verhoudingen. Aan alle ondermelk, welke door de deel nemende bedrijven aan de melkleveran- clers wordt teruggeleverd (dus niet slecht5 het gedeelte dat als gevolg van de produc tiebeperking vrijkomt)zal moeten worden toegevoegd de voorgeschreven hoeveelheid phenolphtaleïne-oplossing. De termijn voor aangifte tot deelnemin! aan de regeling is in verband met een e" ander verlengd tot 26 April a.s. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje Gerrigje, d. van Ja; van Buren en Grietje de Jong; Elisabeth Hillctje, d. van Willem Both en Annigjc van der Laan. Overleden: FeStske Sinnema, 54 echtgenoote van Ferdinand van der Weid® (overleden te Montfoort). Ondertrouwd: Bernard van der Leed- j.m. 23 jaar, te Reeuwijk en Aaltje van Os, j.d. 20 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: uit Voorscholen, Nico'aa5 Waasdorp en gezin, gioentcnhand laf' Dwarsstraat 155; uit Alphen a d. R1."' Bastiaan van der Wal, veehouderskne bi, Utrechtsche straatweg 53; uit Alpben a Rijn, Hendrik van der Wal, veehouders- knecht, Utrechtsche straatweg 17.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6