DONDERDAG 20 APRIL 1933 No. 22418 Ifficieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. 74ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVER TENTIEN: 30 Cts. ner regel voor advertentlëD uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere aJvertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen - Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden 1.2.35; per week t 0.1» Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 portokosten. Ott nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. uitoefening kiesrecht door personen die in dienst betrekking zijn. De burgemeester van Leiden herinnert rsonen bij wie, en bestuurders van bij- Bdere ondernemingen en instellingen •arbij personen die den leeftijd van vijf '®twintig jaren hebben bereikt, in dienst- lttrekking zijn: dat zij, volgens art. 55 der Kieswet, ver licht zijn te zorgen, voor zoover niet bij bemeenen maatregel van bestuur vrij- llling is verleend, dat ieder van dezen, Be bevoegd is tot een te houden stem- ïng mede te werken, gedurende ten Inste twee achtereenvolgende uren, tus- _hen acht uren des voormiddags en vijf uren des namiddags, daartoe gelegenheid ^Kde; dat zij, volgens art. 56 van genoemde wet voor zoover arbeid wordt verricht in flbrieken of werkplaatsen, verplicht zijn te zorgen dat in het arbeidsiokaal en, zoo er meerdere arbeidslokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan één arbeids iokaal, gedurende twee werkdagen vóór, en op den tot stemming bepaalden tijd op een zichtbare wijze is opgehangen een door hen of van hunnentwege ondertee- kende lijst, de twee achtereenvolgende uren. bovenbedoeld, vermeldende, voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of voor allen gezamenlijk; dat. volgens art. 151 der Kieswet, over- rtredmz van bovenstaande voorschriften wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste riif en zeventig gulden. De algemeene maatregel van bestuur. ^Bvengenoemd, is gegeven bij Koninklijk besluit van 24 Mei 1901 (Staatsblad No. 109) en luidt als volgt: Artikel 1. Vrijstelling wordt verleend aan de in ikel 57 (thans 54) der Kieswet bedoelde rsonen en bestuurders van bijzondere -tellingen en ondernemingen ten aan- en van bij hen in dienstbetrekking zijnde vsonen, welke uithoofde van die óienst- trekking op den dag der stemming tus- "hen de in vermeld artikel genoemde dstiDpen niet gedurende twee achter- "nvolgende uren vertoeven in de ge- eente, op welker kiezerslijst zij voor omen. Artikel 2. Vrijstelling als omschreven in het voor- aand artikel wordt voorts verleend aan geneeskundigen en apothekers ten aan- !en van bij hen in dienstbetrekking zijnde ersonen, alsmede aan personen en be- 'uurders van bijzondere instellingen en ndernemingen ten aanzien van bij hen fin dienstbetrekking zijnde ziekenver- legers. De Burgemeester voornoemd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN Leiden, 20 April 1933 9534 stemming. De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat op Woensdag, 26 April 1933, van des morgens acht uur tot des namiddags vijf uur, zal geschieden de stemming ter verkiezing van de leden ran de Tweede Kamer der Staten- Generaal. Herinnerd wordt aan de verpiichting, opgelegd, bij artikel 72, tweede lid, der Kieswet, dat leder, die volgens de kiezers lijst bevoegd is tot de keuze mede te wer ken, zich binnen den voor de stemming bepaalden tijd ter uitoefening van zijn kiesrecht moet aanmelden bij het stem bureau van het voor hem op de kiezers lijst aangewezen stemdistrict. De kiezer, die aan deze verplichting niet voldoet, wordt, tenzij van eene gel dige reden van verhindering blijkt, ge straft met geldboete van ten hoogste drie gulden. Indien tijdens het plegen van de over treding nog geen twee jaren zijn verloopen sedert eene vroegere veroordeeling va n den schuldige wegens gelijke overtreding on herroepelijk is geworden, wordt geldboete van ten hoogste tien gulden opgelegd. Tevens wordt de aandacht gevestigd op: Artikel 128 van het Wetboek van Straf recht, luidende: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitge schreven verkiezing deelneemt, wordt ge- straft met gevangenisstraf van ten hoog ste een jaar. Artikel 150 a der Kieswet, luidende: Hij die bij eene verkiezing als gemachtigde stemt voor een persoon, wetende dat deze overleden is, wordt gestraft met hech tenis van ten hoogste een maand of geld- Doete van ten hoogste duizend gulden. De Burgemeester voornoemd A VAN DE SANDE BAKHUYZEN Leiden, 20 April 1933. 9535 VIJFTIENDE NEDERLANDSCHE PHILOLOGEN-CONGRES. HEDEN GEOPEND. De sectievergaderingen. Gisteravond zijn de meeste deelnemers en deelneemsters aan het Vijftiende Ne- derlandsche Philologen-Congres reeds te Leiden aangekomen. Met de ontvangst van dit congres had zich een uitgebreide com missie belast, wier voorzitter prof. dr. J. A. J. Barge in den Foyer van de Stads gehoorzaal een begroetingsrede heeft uit gesproken, waarin hij allen hartelijk wel kom heette. Spreker wenschte tenslotte het (Tongres alle goeds toe bij den wetenschappelijken arbeid in de komende dagen. Den alge- meenen voorzitter en den sectievoorzitters wenschte spr gezag toe, lenigheid en be leid, aan de sprekers diepte en helderheid, aan de debaters goed verstaan, ruimte van begrip en aan alle aanwezigen, die geest van saamhoorigheid en goede verstand houding, waarin alleen de geestelijke goe- deren gedijen. Hierna droegen mej. J. Diepenbroek en dr. J. P. A. Eernstman met fluitbegeleiding van den heer M. Schroeder, lid van Sempre Crescendo nieuw-Grieksche liederen voor. Leden van het Leidsch Studententooneel verzorgden hierna eenige cabaretnummers. De heer A. A. van Rossem zong Fransche liedjes, terwijl de heer Th. Galestin een geestige causerie hield. Zij allen oogstten groot succes. Het vijftiende Nederlandsche Philologen- Congres is vanmorgen in het Academiege bouw geopend. De voorzitter van het Con gres, prof. dr. F. Muller heeft de ope ningsrede uitgesproken over: „Individu en Gemeenschap van klassiek standpunt", waaraan het volgende is ontleend. De Grieksche tragedie, aldus spreker, geeft in de oude letteren het meest door zichtige voorbeeld van een zuivere en vol ledige wisselwerking van individu en ge meenschap. waarin beide tot hun recht komen. Noch in het heldendicht, noch in de koorlyriek is ditzelfde gegeven zóó helder neergelegd en uitgewerkt, als in 't drama. De verklaring hiervoor ligt in het feit, dat alleen in het drama het han delen als „dienen", als verricht in dienst van een gemeenschap wordt verwerkelijkt. Tenslotte vindt dit opvallende verschijn sel zijn oorzaak in het feit, dat zoowel comedie als tragedie aanvankelijk een godsdienstige handeling hebben bevat. In groote lijnen de ontwikkeling der tra gedie volgend, wijst spreker er op, dat zoo wel het object van het drama, n.l. de mythe, dit is het door de traditie gewijde verhaal van de eigen geschiedenis in groot formaat, als ook het oorspronkelijke mid del der vertolking, n.l. het koor, bij ieder der drie groote tragici, die Athene heeft voortgebracht, op verschillende wijze func tioneert; tegenover de gemeenschap of gemeente, in het koor belichaamd, treedt in den loop der vijfde eeuw voor Chr. de tooneelspeler. later de tooneelspelers, d. w. z. treedt het individu steeds duidelij ker en krachtiger op den voorgrond. Zoo- ara dit laatste element gaat overheerschen koor en mythe op den achtergrond drin gend, blijkt daardoor het wezen van de Grieksche tragedie te zijn aangetast. Om streeks het jaar 400 v. Chr. is dientenge volge deze rijke, doch korststondige bloei van het drama nog geen 150 jaren du rende voorgoed voorbij. Een nieuw gegeven doet zich dan voor, waarvan in de tragedie zich reeds de eerste sporen vertoonen: het individu, niet langer staande tegenover een groep, gaat in zichzelf de groep, de menigvuldigheid beseffen. Beurtelings als tweespalt in eigen boezem en als rijkdom in eigen in nerlijk wordt de mensch zich dit gebeu ren bewust. De verdieping van den dialoog tot monoloog en de ontluiking van den lyriek zijn hiervan de symptomen en de gevolgen. Hoe belangrijk ook op zichzelf, toch is hiermede en voorgoed datgene verlaten, wat de grootheid der klassieke periode, de vijfde eeuw voor Chr., heeft uitgemaakt. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek vair a. J. J. van Schie om vergunning toi het oprichten van een zuivelinrichting in het perceel Kraalerstraat No 34 a, kad. be kend Sectie D. No. 1546; b. de N V. Neder landsche IJsco van vertcnigde banket bakkers om vergunning tot het uitbreiden van de inrichting voor het vervaardigen van consumptie-ijs. in het perceel Hee rengracht Nis 911. kad. bekend. Sectie C. No. 1802; c. L. P. van de Geer en Stuif zand, om vergunning tot bet oprichten van een ondergrondschc bewaarplaats voor benzine met bovengrondsche aftap- inrichting op het perceel, kad. bekend. Sectie O. No. 1054. gelegen aan den Zoe- terwoudschen weg; d de N.V. Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij om vergunning tot het oprichten van een bewaarplaats voor benzine op het perceel Rijnsburgerweg No. 1. kad. bekend Ge meente Leiden Sectie L. No. 133o. is ver- daagd' A VAN DE SANDE BAKHUYZEN Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Lelden, 20 April 1933. 9533 Men kan zelfs verder gaan en als stel ling opwerpen, dat de aard en beteekenis van hetgeen men klassiek pleegt te noe men. tenslotte en in eersten aanleg af hangt van een dergelijk evenwicht en een zoodanige werkvei deeling tusschen ge meenschap en individu, als in den aan vang voor de Attische tragedie in het bloeitijdperk werd geschetst. Spreker besluit met er op te wijzen, dat in dezen gedachtegang de tegenstelling tusschen nationalisme en internationa lisme, tusschen staatsburger en wereld burger haar scherpe kanten verliest, door dat iedere waarlijk levende gemeenschap de strekking heeft den mensch juist tot zichzelf te brengen, te vereenzamen en daarna te binden aan een hooger orde, dan die gemeenschap zelf. Met het oproepen van de herinnering aan het leven van Willem van Oranje, een levende bevestiging van het hier be- j doelde verband, besluitend, verklaart hij als voorzitter het 15de Nederlandsche Phl- lologencongres geopend. Op voorstel van prof. dr. F. Muller zond het congres vervolgens een telegram van hulde aan H.M. de Koningin. Onmiddellijk na de officieele opening werd met de sectievergaderingen be- gonnen. Volgens het officieel programma zijn de volgende voordrachten in de verschil lende secties gehouden: Sectie voor Ne derlandsche philologie, algemeen onder werp: de betrekkingen tusschen Noord en Zuid, Dr. J. van Mierlo S. J.: Middel- eeuwsche letterkunde; dr. N van der Laan: Zestiendeeeuwsche letterkunde; prof. dr. Maurits Sabbe: Zeventiende- eeuwsche letterkunde. Sectie voor klassieke philologie. Alge meen onderwerp: Het Grieksch-Romein- sche Blijspel en zijn middeleeuwsche na volging. Dr. W. J. W. Koster: De ontwik kelingsgang der Oude Comedie; prof. dr. W. E. J. Kuiper: de reconstructie van Me- nander's Blijspelen; dr. J. W. Bierma: de invloed van de Nea op het Romeinsche tooneel. Sectie voor Romaansche Philologie. Prof. dr. J. M. Buffin: le Phénomène lit— i teraire; dr. J. Brouwer: Spanjaarden in dienst der Nederlanden in het begin van I den 80-jarigen oorlog. Dr. G J. Geers: j Psycho-analyse in de Spaansche letter- I I kunde. Sectie voor Germaansche Philologie. Dr. j D. G. Noordijk: de eerste uitgaven van Grimmelshausen's Simplicissimus. Dr. R. W. Zandvoort: taal en cultuur in Ame- J rika; W. L. Thieme: Marionettenhaftes I in Goethes Jugenddramen. Sectie voor geschiedenis. Dr. H. Th. Heyman O. Praem: de betrekkingen tus schen Luik en Utrecht ten tijde van Bis schop Adelbold; dr. J. W. Berkelbach van den Sprenkel: het bisdom Utrecht en de Zuidelijke Nederlanden in de 14de eeuw; dr. Fidèntius van den Borne O. F. M.: Bourgondische Kloosterpolitiek en ont staan eener zelfstandige Minderbroeders provincie in de Nederlanden (15271535) Sectie voor archaeologie en kunstge schiedenis. Kunstgeschiedenis. Algemeen onderwerp: de Nederlandsche kunst en het buitenland. Dr. C. Pfltzner. betrek kingen der Nederlandsche bouwkunst in het Rijnland; prof. dr. W. Vogelsang: be trekkingen van Noord-Nederlandsche kunst der 15de eeuw tot de kunst van het buitenland; jhr. dr. J. L. A A. M van Rijckevorsel: dc Nederlandsche kunst en Italië in de 17de eeuw. Vanmiddag heeft er een algemeene bij eenkomst plaats gehad, waarin prof. dr. F, M. Th. Bóhl een voordracht heeft ge houden over: Nieuwe ontdekkingen in Mesopotamia en prof. dr. J. de Vries ge sproken heeft over: Volkskunde en phi lologie. Daarna had een officieele ontvangst van het congres door het gemeentebestuur in de Lakenhal plaats. Vanavond wordt er een feestvoorstel- iing in den Leldschen Schouwburg gege- j ven. aangeboden door het congresbestuur. 1 Het Leidsch Studententooneel voert dan I op „Good Morning Bill" van P. C. Wode- house. WEDSTRIJD IN VERSIERDE PAASCH- EIEREN. I Men schrijft ons: Evenals verleden jaar roept het b uur van de afd. Leiden der Ned. Ver. Schoon heid in Opvoeding en Onderwijs, jong Lei den op tot een wedstrijd in versierde Paascheieren en hoopt, dat vele mooi gekleurde exemplaren blijk zullen geven van originaliteit, kleurenzin en decoratief talent der inzenders. Het bestuur ver- wacht de eieren tusschen 26 en 29 April tusschen 2 en 4 uur, met 5 cent inleggeld, aan de volgende adressen: Mevr. Hanni- voort Adriani, Morschweg 36; mej. Neder- burgh. Stadhouderslaan 29. Er worden j prijzen toegekend aan de. aardigste en origineelste inzendingen. De ingekomen eieren worden 2 en 3 Mei tentoongesteld voor het winkelraam van den heer Kelder Breestraat 135 NV. NATIONAAL VEEM In de hedenmiddag in café-restaurant „In den Vergulden Turk" gehouden jaar- lijksche algemeene vergadering van aan deelhouders der N.V. Nationaal Veem, wer den de balans en verlies- en winstrekening onveranderd vastgesteld. Besloten wera dit jaar geen dividend uit te keeren (v.j. 5"/o). De heer P. Boot Sr, werd als commis saris herkozen. VEREEN1GING MOTORDIENST LEIDEN. ENTHOUSIASTE PROPAGANDA- FEESTVERG ADERING. Redevoeringen van overste Rozendaal en luit. Karres. De Stadsgehoorzaal stond gisteravond in het teeken van Oranje en Vaderlands liefde, want de Vereenlging Motordlensl Leiden hield gisteravond een propaganda- feestavond. Ongeveer duizend personen woonden dezen avond bij en ongetwijfeld zullen zij er geen spijt van hebben gehad. De Stadsgehoorzaal was in feestgewaad gestoken. Onder de autoriteiten merkten we o.m. op generaal Zeeman, overste de Best. van den generalen staf. overste dr. Eringaard, commandant van den Vrijw. Landstorm afd. Zuid-Holland, overste Rozendaal, res.- officier bij den Gen. Staf, overste Tref fers, overste Roseboom, garnizoenscom mandant van Lelden, majoor Boots, corps commandant van B.V.L. Z.-Holland West, majoor van Mens, commandant van de Leidsche Burgerwacht, kapt. v. d. Zee, commissaris van politie te Delft, kapt. Nij- land, kapt. Boissevain, ds. Thomas, voor zitter der Pi, Landstormcommissie Leiden J. C Groot, seer. Pi. Landst. Comm. Delft, den heer S. de Boer, voorz. van den motor- dienst Den Haag, mr. P. A. Pijnacker Hor dijk, de inspecteurs van politie Duval en Weyers. den heer Struycken, comm. van de sectie Leiden, verder plaatselijke lei ders uit de omgeving, om. luit. Verleun uit Alphen aan den Rijn en de heer Maas uit Voorschoten. Te ongeveer half negen opende de voorz. van den motordienst Leiden, de heer S. I Raams, de bijeenkomst met een welkomst- woord tot alle aanwezigen en een bijzon der welkom tot de autoriteiten. De voorzitter richt zich dan tot de Leidsche Landstormers in het algemeen en zegt. dat niet zonder reden de verjaardag van Prins Hendrik voor dezen propaganda- avond is gekozen Van alle kanten toch worden pogingen in het werk gesteld om afbreuk te doen aan Oranje en het wettig gezag. Er zijn den laatsten tijd dingen gebeurd, die fnuikend zijn voor een behoorlijke staatsorde Voor de landstormers ligt hier in een les. Het landstormer zijn moet men beschouwen als een eer. Wij moeten ten allen tijde bereid zijn gezag, gezin en vaderland te verdedigen. De niet-leden van den landstorm en den motordienst wekt spr. op tot aan sluiting. Spr. stelt hierna voor de volgende telegrammen van hulde en aanhankelijk heid te verzenden. Aan HM de Koningin' „De leden van het Vrijwillig Landstorm korps Motordienst" sectie leiden en van den BÜZ Vrijw. Landstorm, afd. Leiden, in propaganda-feestvergaderlng bijeen in de Stadsgehoorzaal ter gelegenheid van den verjaardag van Z K H. Prins der Nederlanden, betuigen Uwe Majesteit bij hernieuwing oprechte trouw en aanhan kelijkheid". En aan Z.K H. Prins Hendrik: ..De leden van het Vrijw. Landstorm korps „Motordienst" sectie Leiden en vn den Bijz. Vrijw. Landstorm afd. Leiden, in propaganda-feestvergadering bijeen, bie den Uwe Hoogheid eerbiedig hun geluk- wenschen aan ter gelegenheid van Uw verjaardag." De voorlezing van deze telegrammen werd gevolgd door het zingen van het Wilhelmus. De Oude Jagerband. die den avond met enkele vroolijke nummers muziek geopend had, deed zich ook nu weer van zijn beste zijde hooren, waarna het woord was aan den res -luit -kolonel van den Gen. Staf K L Rozendaal. Spr. wijst op den grooten band, die er tit chen Motordienst en Bijzondere Vrij willige Landstorm is. Tal van bekenden uit B.V.L.-samenkomsten zien wij ook nier, en be'de groepen eeren het voor een aantal anti-nationaal voe'end" Nederlan ders zoo beruchte mannetje, dat met zijn ecnen voet staat op zijn in den grond ge stoken spade als symbool van zijn vrede lievendheid. over den schouder het ge weer als symbool van zijn paraatheid: „Als 'tmoet Spr. wijst op een enkel onderscheid tus schen Motordienst en B V.L waarbij hij wijst op de taak van den Motordienst, wanneer van buiten onze grenzen een aan slag wordt beraamd op onze onafhan kelijkheid en vrijheid. Srr weidde hierna uit over deze werk zaamheden en pleitte voor de noodzake lijkheid van oefeningen in het colonne rijden. dat spr. noodzakelijker achtte dan i individueele betrouwbaarheidsritten van 800, 900 K M. en meer. De vereenigingen van den MD. kunnen hiertoe haar medewerking geven, waarbij snr. het niet noodzakelijk acht. dat bij deze oefeningen een militair vertoon naar buiten gemaakt wordt. Niet de militaire jas doet het hem, maar wel het militaire hart. Spr. biedt ten slotte namens de in de zaal zich bevindende beroeps- en reserve officieren de beste wenschen aan de ver- eeniging aan voor een voorspoedigen op bouw van het vereenigingslevenwaarna hij een driewerf hoera op de Koningin uit bracht. Na deze rede was het woord aan den heer Clinge Doorenbos, die de aanwezi gen van zijn kunst deed genieten. BTNNFNT.AND Het 15de Nederlandsche Fhilologcn-con gres is beden te Leiden begonnen (Stads nieuws. 1ste Blad). De agrarische machtigingswet blijft be- l>erkt tot steunregelingen voor de bloem bollen-kweekers, dc stroo-carton-indnstrio cn de rundvee-fokkerij: amendement Van den Heuvel door de Tweede Kamer aange nomen (Pari. Overzicht, 3de Blad). De werkzaamheid van militaire belan- genvereenigingen; reglement vastgesteld door minister Deckers (3de Blad). In de gemeente Nieuwenhoorn (eiland Voorne) is een auto met 7 inzittenden te water gereden; een dame met 3 klein kinderen en een vriendinnetje zijn ver dronken (3de Blad). Het voorloopig programma voor de jubi leumfeesten van den A. N. W. B. (Binnen land, 3de Blad). Slechte resultaten hij dc Haagsche Tram (Binnenland, 3de Blad). BUITENLAND De Vereenigde Staten gaan over tot inflatie (Buitenland en Tel., 1ste Blad). Heden wordt Duitschland's rijkskan selier Hitler 44 jaar (Buitenland, le Blad». Amnestie voor de in Rusland veroor deelde Engelschen? (Buitenland, le Blad). Hierna was het woord aan luit. D. J. Karres, seer, van de Gew. Landstormcom missie „Zuid-Holland-West". Luit. Karres sprak over drie dingen. Over den Motordienst en met name over de eritiek, dat het Vrijw. Landstormkorps „Motordienst" een soort spei is. Daar ver zetten wij ons tegen. Wat vrijwillig uit ons volk het Gezag aangeboden wordt mag men geen „spel" noemen. Wat is er beter, dan een keurkorps van vrijwilligers? Waar wordt een beter élan gevonden? De ver eenigingen van den M. D., die propaganda willen voeren, dienen er mede voor te waken, dat dit etiket den M. D. niet op gedrukt kan worden, al zullen ze ander zijds er voor dienen te waken, dat het niet altoos noodig zal zijn, zooals overste Ro zendaal het zoo voorzichtig uitgedrukt heeft dat bij oefeningen militair vertoon naar buiten gemaakt wordt. Over de nerdenking van Willem van Oranje. Spr. gedenkt de groote betooging men spreekt zelfs van nationale betoo ging te Delft, en hij brengt hulde aan den kapitein van den M. D., U van der Zee, die als commissaris van politie te Delft, alle verkeersmoeilijkheden zoo voor- treifelijk heeft weten op te lossen, dat er geen ongelukken zijn voorgevallen. Spr. releveert de plechtigheid te Delft, om ver volgens den eed van trouw te herhalen, daar afgelegd door duizenden. Ten slotte spreekt lult. Karres over den verjaardag van Prins Hendrik. Ons volk heeft onze Koningin lief, zoo eindigde spr. Ons volk is dankbaar en aanhankelijk en het past ons dit op aezen dag uit te spreken aan Z. K H. Prins Hendrik Een hartelijk applaus volgde ook op deze rede, waarna de Jagerband onder leiding van den heer Hugenin zich weer deed hooren, waarop de voorz., ae heer Raams den dirigent met enkele harte lijke woorden een lauwerkrans aanbood. Na de pauze werd op het podium een taptoe en Wilhelmus geblazen en kwam het motor-team van de vereenlging, dat met goed succes had deelgenomen aan de 24-uurrlt van de Burgerwacht van Am sterdam, op hun motoren voor het voet licht. De heer Hoppezak. adviseur der ver- eeniglng, memoreerde de successen van het motorteam en hing den leider, den heer G. v. Oerle. een lauwerkrans om de schouders, terwijl hij met zijn makkers, de heeren Jac. Janson en Nlc. v. d. Meene, tevens een herinneringsmedaille in ont vangst had te nemen. Dit tableau werd besloten met het Wij willen Holland houén!" De heer Clinge Doorenbos vervolgde daarna zijn repertoire met enkele num mers. Dan volgde nog weer de Jagerband en een kort kernachtig woordje van overste Eringaard en generaal Zeeman Eerstgenoemde zeide trotsch te zijn od zijn jongens, laatstgenoemde steide Prins Willem van Oranje ten voorbeeld wekte op tot liefde voor het Vorstenhuis en wees op de eenheid, die in den Landstorm leeft. Want hier is men vóór alles Neder lander en vóór alles: Oranje-man Hierna sprak de heer Raams een slot woord waarin hij allen dankzegde voor hun medewerking en de sorekers voor hun woorden, waarna geëindigd werd rnet het tweede couplet van het Wilhelmus

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1