De kinderkamer in de bioscoop - Zeilwedstrijden De roode Vulpenhouder 74ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON. VADER EN MOEDER KUNNEN RUSTIG NAAR te Amsterdam js een kinderkamer ingericht, waar een nurse kunnen DEN BIOSCOOP. In het Tuschinsky-theater de ouders hun kinderen onder de hoede van achterlaten. MRS. ROOSEVELT in de tuinen van het Witte Huis met haar twee klein kinderen, Sistie en Buzzle Dall. DE EERSTE ZEILWEDSTRIJDEN van de vereeniging ;,Loosdrecht" op de Loosdrechtsche plassen. VYCHINSKI de openbare HOTEL DES GALERIES TE SCHEVENINGEN is verkocht. Er bestaan plannen om het ^tegeiTde Engel^hen^te^8 bouw af te breken en er een nieuw modern hotel of een flatgebouw te zetten. Moskou. DE JAARLIJKSCHE MIXED HOCKEY-WEDSTRIJDEN OP WAALSDORP. Moment uit den wedstrijd Amersfoort—Kievit II. Geautoriseerde vertaling naar het EngeLsch van Molly Thynne, door A. W. V. E.V. R. 36) Haar stem klonk smeekend, en Payre verwenschte inwendig zijn noodlot. Hij had ternauwernood Cynthia kunnen weerstaan en nu drong Sybil Kean zelfs nog sterker aan. Hij stond op en nam haar beide han den in de zijne. „Wanneer er werkelijk Iets gebeurt, zul 3e het weten. Probeer intusschen je alles uit het hoofd te zetten, In elk geval tot je sterker bent. Edward had gelijk, toen hij zei, dat we er jou niet in hadden moeten betrekken." Met een zucht van vermoeienis zonk zij in haar kussens terug. „Goed. Ik kan gemakkelijker rust hou den als ik weet dat ik er op vertrouwen kan op de hoogte te worden gehouden. En kom als je blieft gauw terug, Hatter!" Toen hij bij de deur was, keek hij om 2?- F?®' dat ZÜ haar oogen gesloten had. Blijkbaar had zijn bezoek, hoe kort het ook geduurd had, haar zwakke krachten uitgeput. Van haai kamer ging hij regelrecht naar de garage, waar hij zijn fiets had neergezet. Een van de chauffeurs had ze schoongemaakt en nagekeken en nu was ze weer gereed voor het gebruik. Nu de eerste stijfheid over was, begon Fayre te genieten van deze versmade manier van rond te rijden, en hij peddelde de oprij laan uit en den grooten weg op, zonder zich in het minst te storen aan den grijns op Bil Staveley's gezicht, toen die hem op de kastanjebruine merrie voorbij reed, die hij bij het begin tot Fayre's beschikking had gesteld. Fayre, die zich voorstelde in den komenden winter te gaan jagen, keek hem slechts met een gering, spoedig voor bijgaand gevoel van spijt aan. Zijn geest was druk in de weer met andere dingen. Hij keek scherp uit over de velden aan weerszijden van den weg, maar hij had al een eindje afgelegd, voordat hij iets vond, wat hem blijkbaar zooveel belang stelling inboezemde, dat hij afsteeg en er eenlge minuten naar bleef kijken. Lord Staveley had de hekken op zijn landgoed opnieuw laten verven, en een der hekken was blijkbaar eerst dezen dag voltooid. Toen ging Fayre er met volle zwaarte tegen leunen, met het gevolg, dat hij, terwijl hij verstrooid naar drie koeien en een klein ezeltje keek. er in slaagde zijn jas met een groote kwak helder groene verf te versieren. Hij nam het ongeluk bewonderenswaardig lankmoedig op, sprong op zijn rijwiel en reed snel weg in de richting van Gregg's huis. Daar gekomen ging hij regelrecht haar de garage aan den achterkant van het huls. HU vond den bediende van den dokter bezig het koperwerk van een kleine twoseater te poetsen. „Ik weet niet of de dokter thuis is," zei hij vroolljk. „Als hij er is, ga ik dadelijk naar hem toe om een paar woorden met hem te wisselen. Maar ik ontdekte deze vreeselijke verfvlek op mijn Jas, en ik hoopte, dat je mij wat petroleum kon bezorgen, om ze weg te maken. Ze moet er op zijn gekomen, toen ik over een hek hier in de buurt leunde." De man bevoelde de verf met zijn vingers. „U zult den dokter binnen vinden, mijn heer, en dit hier gaat er gemakkelijk af, want het is versch," zei hij. „Gelukkig is het nog nat." Hij ging de garage in en kwam er met een kan petroleum uit. ,Als je misschien zoo iets als een schoon lapje hebt," opperde Fayre. ,,Als u even wilt wachten, mijnheer, zal ik er een uit de keuken haien." Hij verdween om den hoek van het huls en meteen snelde Fayre de garage in. Met één oogopslag zag hij, dat er maar ruimte voor één auto was, en nog wel een kleine. Vlug keek FayTe de kleine garage rond en ontdekte een bundel rekeningen die aan een haak aan den muur hingen Een waakzaam oogje houdend op den terugkeer van den chauffeur, keek hij ze snel door. Daar hij wist, hoe kleine auto's zich plegen te gedragen, als zij aan de zorg van een vreemde worden overgela ten, hoopte hij, dat Gregg wel eens ge noodzaakt zou zijn geweest een auto van de plaatselijke garage te huren en dan was er een kleine kans, dat de rekening van die garage bij dien bundel was. Ge lukkig voor hem was die er niet alleen, maar hing ze bovenop den bundel, en hij vond ze onmiddellijk. Hij had maar één seconde noodig, om den post te vinden dien hij zocht: „23 Maart. Huur10 shilling." Juist bijtijds glipte hij naar bulten en stond spijtig bij de auto naar zijn jas te kijken, toen de bediende van den dokter terugkwam. „Als u mij de jas geeft, mijnheer, heb ik het er in een oogenblik uit," zei hij, de petroleumkan openschroevend. Terwijl hij de vlek bewerkte, bekeek Fayre de auto. „Voldoet ze?" vroeg hij langs zijn neus weg. „Ik denk er over zelf een kleine auto te nemen, en ik kan het niet met mijzelf eens worden over het merk." De man grinnikte. „Ze heeft laatst heel wat last veroor zaakt," zei hij. „Ze moest eigenlijk eens goed nagekeken worden, maar de dokter kan ze niet missen." „Zij kiest zeker altijd de ongelegenste oogenblikken uit om te weigeren?" vroeg Fayre „Juist. Als het zoo hard waait, dat Je omver wordt geworpen, en ijzig koud, legt ze er het bijltje bij neer." „Het was juist zoo'n nacht, toen ik ln deze streek kwam," zei Fayre „Men zei. dat er toen heel wat boomen waren om- gewaald." „De nacht van den moord op de boer derij van mr. Leslie! Dat was een vreese lijke nacht. Ik was twee uur met deze ge zegende auto bezig, en toen moest de dok ter er een huren. Ik denk, dat het zoo wel in orde is, mijnheer." Fayre bedankte hem en drukte hem een ruime fooi in de hand; toen deed hij zijn Jas aan en liep om naar de voordeur. De dokter was thuis, maar hij had zijn spreekuur. Fayre werd naar de studeer kamer gebracht, een onordelijke, maar comfortabele kamer op de benedenverdie ping. Vlug nam hij op wat er in stond. Een groote schrijftafel, met papleren be dekt, stond bij het raam. Aan weerszijden van den haard stond een oude, ruime armstoel. Fayre nam plaats en warmde zijn handen bij het vuur. Terwijl hij dat deed viel zijn oog op den schoorsteen mantel, en een seconde later was hij over eind gesprongen en bekeek hij een foto met een smal lijstje, die er stond. Bij het geluid van de opengaande deur keerde hij zich om en ontmoette den vas ten blik van Gregg. „Ik ben niet gekomen om u tijd te doen verspillen," verklaarde hij, hem de hand. drukkend. „Ik weet dat u het druk hebt. Ik wou u alleen maar vertellen, dat ik zoo brutaal mogelijk gebruik heb gemaakt van uw petroleum en van de vriendelijke diensten van uw bediende. Ik Kreeg wat verf op mijn jas, toen ik over een hek leunde, en daar ik voorbij uw huis kwam, waagde ik het er op wat petroleum te vra gen om de ramp te herstellen." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 5