BERICHT. 748t« Jaarcan* ZATERDAG 15 APRIL 1933 No. 22415 QFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 CM. ner .egel voor advertentleD uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere aJverten'.len 35 Cts per regel Kleine Advertentlën uitsluitend O'j vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. tij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van br even 10 Cts Dorto te betalen - Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden f 2.35; per week I 0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. 011 nummer bestaat uit VIER Blade EERSTE BLAD. /laandag, Tweeden Paaschdag, zal ons Blad niet 'verschijnen en zijn onze Bureaux gesloten. DE DIRECTIE. OPHALEN HUISVUILNIS. De Directeur van den Gemeentelijken Rdnigings- en Ontsmetttingsdienst brengt ter algemeene kennis, dat, in verband met de Paaschdagen, het ophalen van huis- vuilnis uit die perceelen. welke gewoon lijk op Maandag worden bediend, nu zal plaats vinden op Woensdag d.a.v. Bewoners van die perceelen worden der halve verzocht Dinsdag geen emmers aan de straat te plaatsen. 9359 De Directeur, eiden, 15 April 1933. J. H. DE JONG. VIJDINGSDIENST VOOR PASCHEN. In de Hooglandsche Kerk. Aan den vooravond van de Paaschweek vond in de Hooglandsche Kerk een wij- <tii|gszangu!tvoering plaats met medewer king van de Chr. zangvereeniging „Zang zij onze Leus" Ds. M. J. Punselie leidde de bijlenkomst in terwijl ds. D. Kuilman als spieker optrad, 't Was een goede gedachte, de'geloovlgen tot stille overpeinzing bijeen te brengen waarvan door velen een dank baar gebruik gemaakt is. D- Punselie heette allen welkom en zette de bedoeling van deze samenkomst uiteen. In de Oude kerk begon het Paaschfeest reed; met den Goeden Vrijdag ('t Paschen der /oorbereiding) en duurde den stillen Zaterdag door tot het Paschen der Opstan ding. Vandaar dat het alleszins begrijpe lijk is wanneer reeds aan den vooravond een Paasch-cantate wordt uitgevoerd. HU wenschte allen een gezegenden avond toe en ging hierop in gebed voor. IDs. Kuilman wees er op dat de bedoe ling van deze bijeenkomst was het karak ter van de week waarin Christus is opge staan tc' uiting te brengen, HU zou aan de hand van eenige gedeelten uit de Hei lige Schirft het lUden van Christus. ZUn sterven op Golgotha en de opstanding ver klaren en las daartoe tusschen de cantate van Siegfried Neukomm verschillende psalmen en verzen uit meerdere hoofd stukken van den BUbel voor. iNeukomm's Opstanding" Der Oster- njorgen" werd uitgevoerd door .Zang zU onze leus" onder leiding van den heer Tel- jeur en dit wel od stichtelUke wUze. De muziek van dezen Haydn-leerling toont op meerdere Dlaat-sen diens grooten invloed en is van een lieflUke melodieuse bekoor lijkheid. ZU gaat niet diep is soms wat banaal, maar leent zich uitstekend voor een avond als deze Het koor en de solisten. p.! mej. Gaykema (soDra an), mevr. Drossen (alt) en mej Ritman (mezzo), welke laatste twee zich helaas slechts in een overigens uiterst dankbaar terzet met sopraan konden laten hooren alsmede de heeren Theo Hannema (tenor) en B lubach (bas) droegen hun mooi voor de stem geschreven soli op devote en gevoe lig" wijze voor. HDe afwisseling van koor- en solozang, verduidelijkt door de talrUke zich hierbij vpo-treffeliik aanpassende teksten indruk wekkend door ds Kuilman uitgesproken. Het niet na de gewenschte sfeer te schep pen en schonk zoodoende de vereischte en in dezen enerveerenden tijd gewenschte vredige Paaschstemming. Den heer Telieur komt een woord van lof toe voor het instudeeren van Neu- konim's vriendehjk werkje. Mei. Mi«n Vei ver ondersteunde het geheel betrouw baar De netto-oobrencst van dezen goed .ge;!aa»den avond kwam ten bate van de Chr WUkvereeniging „Staalwijk". I LEIDSCHE WILLEM VAN ORANJE- HERDENKING. Op 24 April a.s. Het Willem van Oranje-comité te Lei den voor een algemeene Leidsche herden king van den 400sten geboortedag van Willem van Oranje op 24 April 1933 des avonds in de Stadsgehoorzaal meldt dat aldaar redevoeringen uitgesproken zullen worden door prof dr. L. Knappert pater B H Molkenboer O.P. en ds H Thomas. Door mevr. Francien Koote-Gerrese zal voorgedragen worden De Leidsche tenor Theo Hannema zal liederen zingen, ter wijl eveneens door het Toonkunst-koor onder leiding van den heer Richard Bner a caoella een aantal liederen ten gehoore zal worden gebracht. Men raadplege verder de alsnog te plaat sen advertenties. VOLKSHULDE AAN PRINS WILLEM TE DELFT. Op Paaschmaandag. In verband met de Volkshulde aan Prins Willem van Oranje, te Delft op Maandag a.s., maakt de Leidsche Wilhel mus van Nassouwe-Commissie bekend aan houders van goedkoope retourkaartjes naar Delft, gemerkt „Speciaal L", dat hun extra-trein uit Leiden vertrekt om 10.29 uur en des avonds om 19.59 uur uit Delft terug gaat. De plechtigheid vangt 20 minuten later aan dan in het programmaboekje ver meld is. Voor Leiden en omstreken geldt het groepsnummer 51. Aan het adres Witte Singel blUven aan vragen voor goedkoope spoorkaartjes binnenkomen. Deze zUn echter nergens meer verkrijgbaar. Aspirant-bezoekers aan de Volkshulde, niet voorzien van deze kaartjes, wordt aangeraden, naar Den Haag buurtverkeer te reizen, aldaar uit te stappen en zich beneden in het station van een nieuw buurtverkeer-kaartje Den HaagDelft te voorzien om daarmede per volgenden trein naar Delft te peizen Dit kost slechts 20 cent meer en men is aan geen extra-trein gebonden. Terugreis kan dan zonder onderbreking. Tot bijwoning der plechtigheid worden alleen de houders der speldjes van de commissie toegelaten. Deze zijn, met pro gramma, Maandag te Delft nog verkrijg baar nabij station en IJsclubterrein aan 35 cent. Politieke uniformen zullen door de politie geweerd worden. DE POST MET DE PAASCHDAGEN. De Directeur van het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te Leiden brengt het volgende ter kennis: Op den Tweeden Paaschdag zal het kantoor zijn opengesteld als op Zondagen. Er vinden op dien dag één briefpost en één pakketpostbestelling plaats, in verband waarmede de gelegenheid tot af haling van correspondentie, zooals die op Zondag bestaat, op den Tweeden Paasch dag niet wordt gegeven. De buslichting vindt plaats als op Zon dagen. HET AANSTAANDE JUBILEUM DER BUURTVER. „EENSGEZINDHEID." Ter gelegenheid van het 10-jarig jubi leum der Buurtver. „Eensgezindheid", zul len dit jaar verschillende feestelijkheden plaats vinden gedurende de komende maanden, welke culmineeren in de 10e jaar feestviering op 26 Oct. a.s. Uit 't uitvoerig programma noteeren wij een huisvlijtten- toonstelling in April, een uitgaansdag naar Groenendaal een boottocht naar de Ka- ger- en Brasemermeren, een poppenkast- vertooning. een plantententoonste'.ling. 'n étalagewedstrijd kinderspelen en muziek- en zanguitvoeringen, allen in Augustus. Een en ander getuigt van grootsche plan nen! LIBERALE STAATSPARTIJ „DE VRIJHEIDSBOND". Redevoering van Prof. Dr. B. D. Eerdmans en Mr. G. A. Boon. In een goed bezochte openbare vergade ring van de liberale Staatspartij „de Vrij heidsbond" heeft prof dr. B. D. Eerdmans in het Nutsgebouw alhier. Donderdagavond gesproken over; De politieke aanslag op het welzijn van Nederland, waarna mr G. A. Boon heeft gesproken over: het belang van de Kamerverkiezing. Na een openingswoord van mr. A. J. Romijn. wnd. voorzitter, ving prof. dr. Eerd mans z'n rede aan met de vraag te stellen hoe men in deze crisis gekomen is. De internationale oorzaak wordt doorgaans genoemd maar niet vergeten rfloet worden dat daarachter een oorzaak ts in het land zelf, zoowel elders als hier. Spr. wees op de totstandkoming van al lerlei sociale maatregelen, die onder druk van de socialisten en van hen die de so cialisten steunen tot stand zijn gekomen. In tijden van opbloei kunnen deze mis schien nog te dragen zijn maar de gewij zigde omstandigheden lieten al deze hooge uitgaven niet meer toe. Thans worden al lerlei noodmaatregelen genomen De groot ste vraag die thans dient gesteld moet worden is kan deze noodtoestand nog lang blijven bestaan, Noodig is in de eerste plaats de oorzaken van de nooden van het oogenblik, o.a. met z'n groote werkloosheid, trachten op te sporen. Na den oorlog en na de wetgeving van 1919 en 1920 is er een voortdurend streven om den staat te doen zorgen voor allerlei zaken van het bedrijfsleven. Uitvoerig wees spr. op het optreden van de vakvereenigingen en od de bestuurders dezer vereenigingen die zitting namen in de openbare lichamen waarin zij de be langen hunner vereenigingen trachten te versterken en te bevorderen, Daardoor is men tot de verkeerde opvat ting gekomen dat een goede sociale rege ling ook een welvarend Nederland zou brengen. Dit is echter ten eenenmale on juist. De politiek sedert 1918 heeft voor een groot gedeelte gestaan in het teeken van den invloed van de vakbeweging. Officieus heeft Aalberse meegedeeld, dat in deze lijn ook na de verkiezingen moet worden voort gegaan. Aalberse de leider der Katholieke Sociale Actie kon ook moeilijk anders ge let op de moderne vakbeweging, die anders aanhang zou kunnen krijgen van de ka tholieke arbeiders. In dit verband wees spr. ook op de zoo juist door de Kamer aangenomen bedrijfsradenwet en nog wel met de verordenende bevoegdheid daarin. Dit bevorderen van groepsbelang is al lesbehalve het belang van ons land. Dat de commissie-Kan niets heeft kun nen uitrichten, is ook aan het optreden van de vakvereenigingen te wijten. Ook de heer Zaalberg is ten slotte tot de overtuiging gekomen dat de tot heden ge volgde richting niet blijvend gevolgd kan korden. Van dat oogenblik af werd de heer Zaalberg bevorderd; maar hij was geen di recteur van den arbeid meer. Thans is er nog een streven naar het verbindend ver klaren van het collectief arbeidscontract. Wil men uit den noodtoestand komen dan moet geëindigd worden om maar te steu nen op dtn Staat en op de sociale lasten, die op het oogenblik op de bedrilven rus ten. De knechting van het productieleven dient een einde te nemen. Tardieu In Frankrijk is tot eenzelfde slotsom gekomen. In de eerste plaats is noodig dat de be stuurders van de vakvereenigingen geen zitting meer hebben in de openbare licha men vooral ook omdat achter deze be stuurders de raddraaiers dezer groepen zitten. Als de toekomstige politiek niet ziet. dat het zoo niet verder kan. dan ziet spr. het welzijn van ons land zeer donker in. Een dictator, waarom thans wel wordt geroe pen. kan den toestand niet gezond maken. Dit kan alleen een politiek als die van de liberale Staatspartij De katholieken met hun coalitiegenooten wijzigen hun stand punt niet. Een tegenwicht tegen hun op treden is noodig. dus men dient de liberale Staatspartij d« Vrijheidsbond zoo krachtig mogelijk te maken. De heer Boon kondigde zich aan als de man aan wien het te danken is geweest, dat de Kamer ontbonden is. Men heeft spr. hiervoor hulde gebracht maar ook veel cri- tiek geoefend. Als men spr. vraagt of hij spijt heeft van het gebeurde dan ant woordt hij hierop: neen Sor zette hierna de beweeggronden uiteen, waarom de Vrij heidsbond de motie in kwestie heeft inge diend Bezuiniging hadden de voorstellen der regeering niet gegeven. Spr. kon zich begrijpen dat de regeering niet weg ging, want twee maanden voor de verkiezingen zou het moeilijk zijn geweest een nieuwe regeering te vormen. Maar de ontbinding der Kamer is waanzin geweest. Toch is het goed. dat deze regearing verdwijnt, omdat de Kamer en het volk deze regeering moe is. We moeten een nieuwe Kamer krijgen op breeden grondslag. De anti-revolutionnairen zeggen in hun verkiezingspamflet, dat dr. Colljn een geschenk Gods is. maar dit is sor niet ge noeg. Spr. wees op de houding van dr. Co- lijn in zake de Belgische kwestie. Waarom spreekt dr. Colijn zich thans ten dien op zichte niet duidelijk uit? In het belang van ons land waren de liberalen tegen het door de regeering voorgesteld Belgisch ver drag. Vervolgens besprak spr. de radio-politiek der regeering. De Vara haalt ten allen tijde de politiek er bij waartegenover de liberalen zoo goed als geen zendtijd ter beschikking heeft Spr. gaf hierna eenige sprekende voorbeelden van deze politiek van de Vara waardoor het gezag herhaal delijk omlaag gehaald wordt De regeering grijpt niet in terwille van de overeenkomst met de K.R.O. en de N.C.R.V. Gevraagd is om tn dezen tijd de win kelsluitingswet niet in te voeren. Onrede lijk en onjuist is het. dat de regeering hter geen gevolg aan heeft willen geven. Spr. herinnerde hierna aan de 53 par tijlijsten die zijn ingediend. Iemand heeft spr. gezegd dat de nood nog niet hoog ge noeg moet zijn want slechts als de nood het hoogst is komt er eenheid in ons volk. Dat hebben we ook in 1914 en 1918 gezien. Spr. bestreed hierna de communisten. Zes fascis'. :che partijen dienden candi- dateniijsten in. De machtstaat. die we heb ben gekregen in Italië en in Duitschland, is historisch verklaarbaar. Wat is er in Duitschland van de vrijheid terecht geko men? Wat er aldaar is gebeurd met de Joden is een gruwel en een schande voor een beschaafd land We moeten er voor waken, dat het fascisme hier geen voet krijgt. Geen machtstaat. maar een rechtstaat moeten we hebben. De sociaal-democratische oartij is half slachtig. Door het gebeurde met de ..Zeven Provinciën" is men wakker geworden. Dat de salarissen bij de marine in Indlë te laag zouden zijn geweest ontkende sor. ten stelligste. Ten scherpste gispte spr. de houding der socialisten bij het bekend worden van deze muiterij. Eindelijk treedt thans ook de regeering oo tegen de ondermijning van het gezag. Het is duizendmaal beter geen vloot te hebben dan een roode vloot. Maar bij de communisten weet men wat men aan hen heeft dit in tegenstelling met de socialisten, die angst hebben voor de communisten en de O S P Als men nagaat het optreden der on derwijzers in den Bond van Nederlandsche onderwijzers dan kan men begrijpen waar om de bijzondere scholen zich uitbreiden ten koste van de ooenbare school met haar roode onderwijzers Er bestaat wel vrijheid tot staken doch geen vrijheid tot werken, hetgeen spr. na der uiteenzette. De heer A. C. Sloos. De heer A. C, Sloos, die vandaag zijn gouden jubileum als kuiper bij de Gebrs. Lafeber herdacht en in verband daarmede hedenmorgen door zijn patroons werd ge huldigd. Aan de hand van talrijke voorbeelden toonde spr. aan welke krankzinnige maat regelen vaak door de overheid o.a. door den gemeenteraad van Amsterdam zijn getroffen. De liberalen hebben steeds geprotesteerd tegen gezagsondermijning en tegen de eco nomische dwaasheden Nu dat deze nood zaak ook door andere partijen wordt inge zien, zou men mogen verwachten dat men waardeering zou hebben gehad voor den vooruitzienden blik der liberalen maar juist het tegendeel ziet men gebeuren. Onder groote hilariteit vestigde sor. de aandacht op de gewijzigde houding der vrijzinnig democraten Door de oprichting van het Verbond voor Nationaal Herstel is de versplintering in ons land nog meer in de hand gewerkt. Onjuist is het dat gene raal Snijders wel als No. 1 op de lijst voorkomt, maar eventueel geen zitting zal nemen. Deze partij is niet die van Natio naal Herstel maar een partij van Natio nale Afbraak. De tolmuren moeten omlaag gehaald worden; schakelt men het vrije ruilver keer uit dan kan geen betere toestand komen. Op het oogenblik zijn tal van knappe economen het erover eens dat het diepste punt van de crisis thans wel be reikt zal zijn. Het kan de goede richting uitgaan wan neer men. zooals thans in Amerika het vrif? ruilverkeer weer herstelt. Voor alles dient bovendien een sluitende begrooting opgemaakt te worden. Prof. Eerdmans staat op de candidaten- ltjst niet oo een absoluut zekere plaats. We kunnen Eerdmans echter in de Kamer niet missen en spr. wekte de aanwezigen op er voor te zorgen dat prof. Eerdmans weer in de Kamer terugkomt. Van vrijzinnig-democratische zijde was er eenig debat. o HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: J. de Witt. Jaagpad 24 Leiderdorp. Bouwondernemer. Eigenaar J. ae Witt. Leiderdorp. Wijzigingen: Firma J. J. Krantz en Zoon. oude Singel 86. Leiden. Fabriek van laken en wollenstoffen. Overleden vennoot: B. F. Krantz. Leiden d.d. 1 April 1933. Firma Hasselman en Pander, Boter markt 21/22, Leiden. Fabrikanten van meubelen en tapijtbandel. De vennaol- scnap onder firma is omgezet in een han delszaak met één eigenaar. Eigenaar: J. A. C. Kips, Leiden. Arnold H. Bergers Haarlemmerstraat 216 Leiden. Slagerij. Bijv. uitgeoef. bedrijf: Vieeschwarenbedrijf met im- en export van vleesch. spek en vet. H Stapper Aarkade 32 Alphen a. d. Rijn Varkenshandel. Overleden eigenaar: H. Stapper Alphen a. d. Rijn. dd. 3 Jan. 1933. G. v. d. Neut, Raadhuisstraat 136. Alphen a. d. Rijn. Handel in meik boter enz. Uittr. eigenaar: G. van der Neut, Alphen a. d. Rijn. Wijz. handelsnaam in: G. van der Neut Jr. Nieuwe eigenaar: G. van der Neut Jr.. Alphen a. d. Rijn. G Wyers Prins Hendrikstraat 27c Al phen a. d. Rijn. Winkel in rijwielen rep.- lnrlcnting, garage. Bijv. uitgeoef. bedrijf: Garage „Gelria" Zaal bergstraat 4, Alphen a. d. Rijn. Opheffing: H Jongejan Wilhelminastr. 25. Alphen a d. Rijn. Kruid.nier, N. V. BROODFABRIEK „DE ZEEUW". In de gisteravond gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders van bovengenoemde vennootschaD werden de balans en verlies- en winstrekening on veranderd vastgesteld Het d'vldend werd beoaald op 2"/» (vorig jaar 6Vo). In de vacature ontstaan door het over lijden van den heer Z J. de Rooli werd als commissaris benoemd de heer F. de Roolj alhier. btnnent.and De arbeid in broodbakkerijen: waarom geen versch brood bij het ontbijt (4e BI.). Het voorstel der liberale Kamerfractie tot wijziging van de Winkelsluitingswet; memorie van antwoord aan de Tweede Kamer (Binnenland, 4c Blad). Verlegging van de route der postvluch- ten naar Indië via Singapore (Binnenland 4e Blad). Dalende werkloosheid in ons land (Bin nenland, 4e Blad). De Vara zendt waarschijnlijk uit op 30 April; de „Internationale" op dien dag verboden (Binnenland, 4e Blad). buitent.and Het bezoek van vreemde ministers aan Rome (Buitenl., Ie Blad). Debat over de buitenL politiek in het Engclsche Lagerhuis (Buitenl., Ie Blad). De Franschc bcgrooting door de Kamer aangenomen (Buitenl., Ie Blad). Het proces tegen de Engelschon in Rus- i land (Buitenl., Ie Blad). VERLAGING TAXI-TARIEVEN. Met ingang van Maandag a.s. Burgemeester en Wethouders hebben hun goedkeuring gehecht aan de tarieven, welke in rekening zullen worden gebracht door taxi-ondernemers, die met ttigun- mng een standplaats innemen hetzij op het Stationsplein hetzij elders in d> ge meente. Bij deze prijsberekening wordt on derscheid gemaakt tusschen het grondge bied van Lelden met het gedeeite Ocgst- geest, dat begrensd wordt door acn Leid- schen Straatweg, Endegeesterlaan, li'njn- geester Straatweg, Oranjelaan, Charlotte de Bourbonlaan en Warmonderweg, en wat buiten dit z.g. „taxi-gebied" valt Voor wat betreft de taxi-auto's, welke een standplaats Innemen op het Stations plein, worden de prijzen berekend wan neer de ritten zich niet verder uitstrekken dan tot de grenzen van het „taxi-gebied", steeds volgens tarief I, ongeacht of men al dan niet met dezelfde auto naar het station terugkeert. Volgens dit tarief I be draagt de aanslag van 1000 Meter f. 0,50, terwijl elke duizend meter verder of ge deelte daarvan den prijs verhoogt met f. 0,15. Laat men zich tot buiten het taxi- gebied rijden en keert men per zelfde gelegenheid terug, dan heeft dc bereke ning ook plaats volgens tarief I. Wanneer men echter per taxi-auto rijdt tot buiten het taxi-gebied, terwijl men niet per zelfde gelegenheid terugkeert, wordt tarief II toegepast, d.w.z. 500 Meter aanslag f. 0,50, Wachten berekend tegen f. 1,50 per uur. Bij gebrek van de taxi-auto's, die buiten het Stationsplein standplaats Innemen, is de prijsberekening anders. Hier heeft n.en z.g. stadsritten, dat zijn de ritten vanaf de standplaats tot een punt binnen het taxi-gebied, die steeds f. 0,60 kosten. Het taxi-gebied is dan ook de geheele ge meente Leiden en bovenbedoeld gedeelte van Oegstgeest. Laat men zich tot buiten het taxi-gebied rijden en keert men per zelfde gelegenheid terug, dan heeft ook weder de prijsberekening plaats volgens tarief I, d.w.z. aanslag 1000 Meter f. 0.50, echter elke 1000 Meter of gedeelte daar van meer f. 0.10. Strekt de rit zich uit tot buiten het taxi-gebied terwijl men niet per zelfde gelegenheid terug keert, dan wordt ook tarief II toegepast, d w.z. 500 Meter aanslag f. 0,50, terwijl elke 500 Meter of gedeelte daarvan meer, den prijs ver hoogt met f. 0,10. Wachten wordt berekend tegen f. 1,00 per uur. Het publiek wordt er op attent gemaakt, dat tijdens de ritten de taxi-meters bij duisternis verlicht moeten zijn zoodat het aflezen van het In rekening gebrachte be drag mogelijk is en dat het tarief in de auto op zichtbare wijze moet zijn aange bracht. LEERLINGEN-AVOND TILLY LEENING. Donderdagavond gaf mej. Tilly Leenln» met haar leerlingen een muziekavond voor ouders en belangstellenden, in de boven zaal van de „Turk". De aanwezigen hebben een goeden in druk van de vorderingen der leerlingen medegenomen, hetgeen bleek uit de vrien delijke woorden van dank en waardee ring door den heer Kasteleyn namens de aanwezigen tot mej. Leening gesproken Er waren bloemen; tevens werd aan de leerares, namens de leerlingen een ets overhandigd. Het Luthersch meisjeskoor „Bel Cauto" dat den avond mede opluisterde kweet zich goed van zijn taak. In de pauze werd den kinderen versna peringen aangeboden.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1